Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. 7/24-es üzemre keresek lehetőleg WD 2,5"-es winchestert. Egy ITX házban fog dolgozni, linux (debian vagy ubuntu) lesz rajta, torrent, svn, ftp, minidlna (napi szinten haszálnva), adatok (samba). Tulajdonképpen egy otthoni mini szerverbe lesz. Ami fontos, hogy ne adja meg magát (bár nálam eddig egy WD se tett ilyet), legyen halk mivel a nappaliban bujkál a házikó és ne föjjön meg a feje. 1TB-os kategóriában szeretnék venni valamit.

Köszönöm a segítséget!

(#53952) Tappancs2001 válasza jim bcs (#53950) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Szia! Egészen pontosan ezeket néztem ki az összefoglalóból: 2TB WD RE (WD2000FYYZ) 64MB, 5év gari
2TB WD RE (WD200MFYYZ) 64MB, 5év gari. Bár a mostani hozzászólás írása előtt megtaláltam az össszefoglalóban azt a merevlemezt, amit szeretnék: WD Red WD20EFRX AZ RE nem a red rövidítése a WD merevlemezeknél?

(#53953) junior11 válasza lasarus1988 (#53951) üzenetére


junior11
veterán

WD RED 2.5" 1TB WD10JFCX [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53954) lasarus1988 válasza junior11 (#53953) üzenetére


lasarus1988
tag

Köszönöm

(#53955) jim bcs válasza lasarus1988 (#53951) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53951) lasarus1988
Mivel rendszer is lesz rajta + torrent,svn,ftp, én a lentebb ajánlott 5400rpm-es WD10JFCX helyett inkább egy 7200rpm-est ajánlanék erre a területre -> 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX), csendes, hűvös.

(#53952) Tappancs2001
Nem, az Re az más.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53956) csocs válasza jim bcs (#53902) üzenetére


csocs
tag

Nekem a BLUE EZEX nagyon hangos volt :( RED-re cseréltem, így már nem hallani szinte semmit.

(#53957) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Általános használatra (fájlok tárolása, letöltésere stb.) WD Black vagy WD Red lenne jobb? Olyan vinyót keresek ami halk is :)

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#53958) junior11 válasza zoli121 (#53957) üzenetére


junior11
veterán

RED

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53959) paragramma


paragramma
csendes tag

Üdv!

Nem találtam megfelelő topikot, remélem azért lesz aki válaszol nekem. HDD fűtésére keresnék eszközt, de nem találok ilyet a piacon.

(#53960) varmi2 válasza paragramma (#53959) üzenetére


varmi2
nagyúr

HDD fűtésére? Eléggé rétegterméket keresel :Y
Esetleg, ami hírtelen eszembe jut az a peltier elem, egyik oldala hűt, de a másik fűt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53961) paragramma válasza varmi2 (#53960) üzenetére


paragramma
csendes tag

Megnéztem, de nem hiszem hogy ezt keresném. Kb 40 ezer egy kontroller, s szintúgy hasonló áron egy kellő hőteljesítményű peltier elem. Valami olcsóbb megoldás kéne.

[ Szerkesztve ]

(#53962) jim bcs válasza csocs (#53956) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53956) csocs
Kifogtál egy hangosabbat, ám a 2 nem egy kategória, persze, hogy nem sok hangja van.

(#53957) zoli121
2,5"-esben mindkettő csendes és hűvös.
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
1TB WD Red (WD10JFCX)

(#53959) paragramma
Mmmmmmmmminek akarod fűteni, tán deres? Hűtőházban van a gép vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53963) zoli121 válasza jim bcs (#53962) üzenetére


zoli121
aktív tag

Nekem 3.5" kell és 2TB-os :) (ezt nem írtam :U )

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#53964) jim bcs válasza zoli121 (#53963) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezt írtad ->

Általános használatra (fájlok tárolása, letöltésere stb.) WD Black vagy WD Red lenne jobb? Olyan vinyót keresek ami halk is

kapacitást nem írtál

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53965) paragramma válasza jim bcs (#53962) üzenetére


paragramma
csendes tag

Igen, mínusz 25 fokos helyiségbe fog kerülni.

(#53966) zoli121 válasza jim bcs (#53964) üzenetére


zoli121
aktív tag

Tudom ezért helyesbítettem

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#53967) jim bcs válasza paragramma (#53965) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Phhhú, nem lehet kitenni valahová, feltétlen bent kell lennie? Rövid távon is necces lesz, nemhogy hosszún. Szerintem kivitelezhetetlen, + fűtéssel ilyen mínuszoknál lecsapódással lesz olyan zárlat, hogy öröm lesz nézni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53968) atike válasza paragramma (#53961) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem olyan témakörben nézelődj, mint a kültéri kameraházak és szabadtéri automaták fűtése. Valami hasonló megoldás lesz neked a jó... Pld

(#53969) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok !!

A helyzet az hogy a régi notebook om felmondta a szolgálatot ...
Szétkaptam és kivettem belőle a vinyót. Egy elég régi olcsó kis notebook volt ezért csodálkoztam hogy egy WD250BEVT volt benne .Gyártási ideje 2009.dec.08 :DDD rendszeresen volt használva nem volt kímélve.
A kérdés hogy meddig húzhatja még ? (csak képek megy egyéb adatok vannak rajta ) meg persze a win10 volt ...

szerk.
ja és borzalmasan lassú :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#53970) varmi2 válasza ssgk (#53969) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hd sentinel megmondja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53971) paragramma válasza atike (#53968) üzenetére


paragramma
csendes tag

Köszönöm, ez tökéletes lesz!

(#53972) DJosef


DJosef
őstag

Udv Urak!
Szeretnem kikerni a velemenyeteket, hogy leginkabb fenykepek tarolasara, es elvetve zene es filmek (ideiglenes,alkalmi) tarolasara milyen kulso adattarolot ajanlotok?
SSD-t nem szeretnek.
Minimum 500GB tarhelyre lenne szuksegem.
Elore is Koszonom!

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#53973) ssgk válasza DJosef (#53972) üzenetére


ssgk
aktív tag

külsőnek adatra egy wd red 500GB vagy 1TB lenne megfelelő egy usb házba rakva ;)

pl:

https://www.pcx.hu/termek/n-drive-eh35nd3-kulso-merevlemez-haz-453827

https://www.pcx.hu/termek/western-digital-1tb-64mb-sata3-wd10efrx-merevlemez-107914

(ha ez drága akkor van olcsóbb , ha meg jobb minőségű" kell akkor a wd red nél adatra a gold a jobb de az dupla árba van :D )

[ Szerkesztve ]

(#53974) DJosef válasza ssgk (#53973) üzenetére


DJosef
őstag

Esetleg egy gyari kulsot is tudnal ajanlani?

Forget about it

(#53975) flurider


flurider
aktív tag

Sziasztok,

Raspberry Pihez veszek egy kulso HDD-t, foleg mediaszervernek, de torrentkliens is futna rajta.
5400-as fordulatszamot valasztok a fogyasztas es a hangszint miatt, ugyanis lehet hogy nonstop menne.
Melyiket valasszam a cikkben ajanlottak kozul?
WD10EFRX (NAS es adat uzemre ajanlott) vagy WD10EURX (video-audio uzemre ajanlott)

Koszi elore is

flew

Csillagkörü Litér

(#53976) jim bcs válasza flurider (#53975) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jobban mutatna hozzá az 1TB WD Red (WD10JFCX).

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53977) flurider válasza jim bcs (#53976) üzenetére


flurider
aktív tag

Hi

Köszi a választ.
Nem jobb a 3.5-ös, ami külön tápról megy?

Köszi

Csillagkörü Litér

(#53978) jim bcs válasza flurider (#53977) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha veszel hozzá egy külső 9,5mm-es alu usb3.0-ás házat és márpedig veszel, az usb-ről kapja meg a feszt. 2TB és afelett már ajánlott lehet a külső betáp, ezalatt elég az usb is.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53979) King Unique válasza flurider (#53977) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen mini PC-k, különösen az említett modell USB-s tápellátása általában gyatra [link]. Ha nem trükközöl kiegészítő / külső tápellátással, valamint speciális megoldásokkal, akkor valóban jobb lehet ilyen téren egy 3,5" külső merevlemez.

(#53978) jim bcs: mért pont 2 TB? Nálam pl. az ST2000LM003 is elmegy PC / laptop 1 db USB 2.0 portjáról. Persze ajánlottabb hozzá az Y kábel / USB 3.0 port, de ennyi erővel egy 2,5" | 1 TB típushoz is.

[ Szerkesztve ]

(#53980) jim bcs válasza King Unique (#53979) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nálam is elmegy a 2TB, nem azért írtam.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53981) atike válasza jim bcs (#53935) üzenetére


atike
nagyúr

Nyertél. Maradt a Black... :)

Végül azt találták ki, hogy az egyik nagykerből 2 db és egy másik nagykerből meg a másik 2... Így talán nem azonos sorozat lesz - bár szerintem ezekből nem használnak az emberek olyan túl sokat, szóval nem gondolnám, hogy túl messze lesznek egymástól gyártás szempontjából. Na de mind1, ha így akarták legyen így.

Köszi azért a segítséget!

(#53982) jim bcs válasza atike (#53981) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

5 év garival nagyon mellényúlni nem lehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53983) flurider válasza King Unique (#53979) üzenetére


flurider
aktív tag

Szia
Akkor te melyiket ajanlod a kettő közül? Tudom h nincs sok kulonbseg, de hosszu tavon hatha van jelentősége. Mindenkeppen kulon taposat akarok.
Köszi

Csillagkörü Litér

(#53984) King Unique válasza flurider (#53983) üzenetére


King Unique
titán

A stabil USB tápellátás kérdéses egy ilyen mini PC-n, ezért ilyen téren biztosabb egy 3,5" megoldás. A korábban megnevezett merevlemezek közül pedig inkább a Red lenne jobb sima adattárolásra. Plusz venni hozzá egy külső házat. Bár az is igaz, hogy 3,5" külső adattárat manapság igazán 2-3 TB, vagy afelett érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

(#53985) SamS20


SamS20
senior tag

kérdés keresek 1 tb vagy nagyobbi vinyót,( főként HD anyag tárolásra, játékok másik vinyón lennének illetve pár cucc ) elége az 5400 rpm a HD illetve FHD felvételekhez vagy kell a 7200 ?

(#53986) Lauda válasza SamS20 (#53985) üzenetére


Lauda
félisten

Tokeletesen eleg az 5400 rpm a bluray filmekhez is. En purplet hasznalok, emelle meg a redet fogjak ajanlani valoszinu. Azt javaslom nezegesd meg az arakat, mert 1tb-os vinyot nem nagyon eri meg venni, kicsit dobjal hozza ha van ra lehetoseged es legyen inkabb 2tb minimum, jobban megeri es tarhelybol amugy sem eleg soha.

(#53987) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Fél hónapja vásároltam egy Toshiba 2Tb-os (DT01ACA200) merevlemezt, leváltva a Seagate Barracuda Green 1.5TB-ot.

Nos a tapasztalataim alapján a Toshiba bár valóban halk a Seagate green azért halkabb volt. Lehet, hogy a WD red jobb választás lett volna :O

A hangja kb. olyan hangos alapban mintha a SWIF2 rendszerhűtő ~1200RPM fordulaton. Legalább is az Aida64 stressz tesztje alapján a proci hűtőjének (SWIF2-120P) hangja ekkor veszi át a stafétabotot. :(((

DE...

A CrystalDiskMark 5.1.2 mérései alapján a merevlemez 180/180 MB/s érték körül teljesít (néha alatta néha felette) De a Sandisk Extrémre történő másolás is ezen az értéken történik (ugye ez az ami számít).

A Seagate green vért izzadva sem érte el sose a 100Mb/s értéket ezt a tesztek is alá támasztják (1219 fő 96,5/95,5 Mb/s). A WD red pedig az össznépi tesztek alapján is csak 125/115 Mb/s képes (2084 mérés öszegzése alapján).
Érdekesség, hogy a Toshiba tesztjei alapján "csak" 160/154 Mb/s teljesít, de ezt 6052fő tesztjei alapján. Talán itt is érezhető, hogy bár itt mindenki a WD-re esküszik a Toshiba főlénye a felhasználok száma szerint is főlényes (~3x)
És a Silent vonalhoz visszatérve, kiderült, hogy a barátnőmet nem is a gép hangja zavarja, hanem a billentyű/egér kattogása :D :D :D

(#53988) ssgk válasza DJosef (#53974) üzenetére


ssgk
aktív tag

Szia !
Bocs hogy csak most írok

Persze linkelek gyári külső meghajtót is.:
Ezen a téren nem vagyok stabil talajon mert nem nézegettem őket különösen és nem akarlak félre vezetni ezért nem válogattam közöttük...

https://www.pcx.hu/kulso_merevlemez?action=search&categoryId=10616&subCategoryId=10617&search=

keress neke megfelelő méretűt (és lehetőleg márkásat mint pl: seagate , WD , de jók a toshiba és adata meghajtók is )

Gyárilag szerelt is jó de szerintem olcsóbb egy wd red és egy dokkoló (összeszerelése gyerekjáték .. felnyitod a házat a SATA csatlakozót rápszzintod a SATA helyére a tápot meg a táp helyére belerakod és visszazárod ... )

(#53989) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Toshiba Hitachi - Spin Up Time

És elérkeztünk egy másik nagy témához amire mint kiderült eddig senki nem tudott normális választ adni, csak hogy cseréld ki, rossz a táp, vagy adatkábel. Ez a "hiba" csak azokat zavarja akik esetleg feltették a Hard Disk Sentinel vagy más merevlemez menedzselő programot.
Mivel főleg erre a két termékre jellemző a magas (30000000-15000000) Spin Up Time érték, szakértőhöz fordultam (Hard Disk Sentinel helpdesk) és most megosztom :DDD

Itt ez helyes érték (mint ahogyan látható is) de a decimálisan kijelzett adatmező és
az így megjelenő magas szám valóban megtévesztő lehet.

A Hard Disk Sentinel alapban hexadecimális formában jelzi az értékeket,
mivel ez a mező sok esetben nem egy számot, hanem több, különálló értéket mutat.

Ez a szám visszaváltva hexadecimálisba látható, hogy

0000 0126 0127

ahol is a szám 4-4-4 számjegye
(magas-közepső-alacsony szava) más-más jellegű információt tartalmaz.

Jelen merevlemez esetén a 0127 ( decimálisan 295 ) a helyes felpörgési idő,
a 0126 pedig vélhetően a legkisebb valaha mért értéket jelöli.

Minden bizonnyal korábban ez a 0126 még nem kerül rögzítésre, de egy
bizonyos idő után a merevlemez rögzítette ezt az értéket is.

Pontosan ezért mutatja a program alapban hexadecimálisan az értékeket,
mivel így az ilyen átváltás nem okoz félreértést.

Spin up time esetén számos meghajtó csak egy értéket mutat. Van ahol ez másodperc,
van ahol ez ezredmásodperc - de akár teljesen más érték is lehet.

:R :R :R

(#53991) jim bcs válasza Poiro7 (#53987) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jelen esetben a Toshiba 7200rpm-es, a WD Red 5400rpm-es + mindkét hdd-t más területre készítették, ezek alapján ha szerinted rendben van az összehasonlításod akkor nincs több kérdésem.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53992) Zufo válasza jim bcs (#53946) üzenetére


Zufo
tag

Köszönöm szépen a válaszod !

Viszont ezzel bogarat ültettél a fülembe :D Megtudnád nekem indokolni, hogy miért nem célszerű egy hdd-t használni mindenre, tényleg nagyon érdekel :) Illetve ha tudnál ajánlani akkor egy jobb, háttértár felépítést (teszem azt ssd+hdd, vagy black mellé még egy adat hdd, de ezt te biztos jobban tudod) kb 40e Ft környékén annak örülnék. Főképpen torrent, játékok, filmek tárolására lenne használva a gép.

(#53993) ripla


ripla
őstag

sziasztok.
vettem egy 3TB-os toshiba vinyót:
"3,5" SATA3 3TB Toshiba 7200 64MB HDD DT01ACA300"

és az a problémám vele, hogy van egy ilyen alig hallható magas sípoló hangja, ami nem hangos, szóval nem hallható tartomány, inkább csak érzékelhető. nem tudom érthető-e.
ezzel lehet kezdeni valamit? mert rohadtul idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#53994) Poiro7 válasza jim bcs (#53991) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Az írásom arról szólt, hogy mennyire hangos a Toshiba annak ellenére, hogy sokan halknak titulálták(tehát "silent" célokra nem igazán alkalmas) De legalább gyors, olcsóbb, elterjedtebb. Mindenki tisztában van vele hogy a green/red vinyo kisebb fordulaton működik és ezért halkabb és lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#53995) jim bcs válasza Zufo (#53992) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53992) Zufo
Ha totál elszáll a hdd akkor lőttek az adatoknak. Én azt ajánlom amit alkalmazok a mai napig, van 1 rendszered ami mindegy, hogy hdd vagy ssd, van egy adat hdd amit aktívan használsz és van egy a fiókban (backup) amire időközönként mented az új adatokat, ehhez én dokkolót alkalmazok. Így ha az aktív hdd elszállna akkor még mindig megvannak a fontos adatok.

(#53993) ripla
Semmit, ez ilyen, ezért is szoktuk legvégső esetben ajánlani. Az összefoglalóban ne keresd mert nincs benne és nem is lesz.

(#53994) prohardver27
Én leragadtam a sebességnél, azt tudjuk, hogy minden csak nem halk, lásd fölötted már panaszkodnak rá megint.
A Black is csendes, legalábbis 2,5"-esben tuti, nálam egy WD5000LPLX van rendszernek/játékoknak/torrentnek és köszöni hangtalan, mellé most érkezett adatnak egy WD10JPLX és szintén köszöni hangtalan.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53996) VVoid válasza jim bcs (#53995) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia, az érdekelne, hogy az említett WD10JPLX parkol-e, és ha igen, wdidle-el kikapcsolható-e? Köszi

(#53997) jim bcs válasza VVoid (#53996) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Minden hdd parkol, vagy előbb vagy utóbb :U Én nem piszkálnám a helyedben és soha nem is piszkáltam.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53998) VVoid válasza jim bcs (#53997) üzenetére


VVoid
aktív tag

Az nem baj, ha utóbb, azt nem szeretném, ha előbb, mint kéne :D ... Köszi a választ.

(#53999) jim bcs válasza VVoid (#53998) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Csak ajánlani tudom ha ez a kérdés, hűvös és hangtalan :) Nekem majd jön még egy ami a WD5000LPVT aktív adatot váltja majd le.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#54000) VVoid válasza jim bcs (#53999) üzenetére


VVoid
aktív tag

Rendben, köszi, igen, a közeljövőben esedékes lesz :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.