Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Végül nagyon úgy néz ki, hogy házi NAS építésébe kezdek az előre összepakolt megoldások helyett. Ebbe jelenleg egy 4TB-os WD40EFRX-et néztem (később szeretnék belőle 4db-os RAID5 tömböt építeni). Jó lesz ez nekem (filmnézés/torrent/stb célokra vagy inkább a Purple ajánlott?)

Köszi!

Üdv. core2

(#53552) Archttila válasza Multibit (#53550) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nem NAS-ba menne hanem egy ITX konfigba ahol nagyon fontos szempont a csend, mert jelenleg az SSD mellett egy 1TB-os WD Blue van ami piszok hangos. (konstans 7200RPM)
Csak film (REMUX) és zene (FLAC) menne róla semmi más.

Jól látom, hogy zajban, rezgésben etc. teljesen megegyezik a 2 és 3 TB?

A VGA és a táp is félpasszív, ezen felül pedig további 4 nagyon halk Noctua venti található a gépben, de mondom mindez értelmét veszti a BLUE mellett :DD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53553) jim bcs válasza Neil Watts (#53551) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53551) core2
Jó lesz bizony, pont oda tervezték.

(#53552) sati
Jól látod.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53554) Bnorbu válasza Archttila (#53552) üzenetére


Bnorbu
tag

Nekem 1Tb-os van a gépben és most akarom 2,5-re cserélni, mert csendesek csendes, de a rezonanciája szerintem kissé nagy.

(#53555) Dzsekó válasza Dzsozi56 (#53548) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10EFRX vagy WD10PURX.
Amúgy mindegy hogy Sata2 vagy 3-at raksz bele, mert kompatibilis egymással, és a Sata 3 vinyó esetén nem gyorsabb, csak SSD-nél.

[ Szerkesztve ]

(#53556) Archttila válasza Bnorbu (#53554) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Árban -1TB a 2,5" rezonancia csillapításra egyébként vannak házi és gyári megoldások is szerte a neten, hangban pedig nem nagy az előnye a 2.5"-nak -1 - 1 decibel. (idle, seek)
Mindegy teszek egy próbát a 3TB-al. :R

1TB shock/non-operating: 350
3TB shock/non-operating: 250

szóval a 3TB-os valószínűleg nem rezonál annyira mint az 1, de majd a szakik korrigálnak.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53557) kovta23


kovta23
tag

off.:

Bocs hogy ide irok más témában de segítség kellene.
Vettem egy új pc-t, de előtte a régi gépről a képeket egy külső vinyóra kimásoltam.Amikor az új gépre rá akartam másolni nem engedte, mert hogy nincs felhasználói jogosúltságom rá. Az új gépen win 10 van.
Mi a megoldás ilyenkor?
Előre is köszi

(#53558) jim bcs válasza kovta23 (#53557) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A.: A mappákra egyesével jobb egér gomb-tulajdonságok és az írásvédettséget szedd ki.

B.: Ha nem akarja akkor csináld win. csökkentett módban.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53559) kovta23 válasza jim bcs (#53558) üzenetére


kovta23
tag

Köszi megróbálom!

(#53560) varmi2


varmi2
nagyúr

ST4000DM000 Mi a vélemény erről a seagate hddről? Ajánlott típus, vagy felejtsem el? Egyenlőre gépben lenne, csak adat tárolásra, zene film, használtan néztem. Később átkerülne egy épített nas-be.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53561) Dzsekó válasza varmi2 (#53560) üzenetére


Dzsekó
addikt

Olcsó, cserébe nem olyan megbízható. WD40PURX inkább.

(#53562) Multibit válasza varmi2 (#53560) üzenetére


Multibit
veterán

Ha NAS-ba szánod, miért nem NAS-vinyót veszel? A Seagate-nek is van ilyen típusa (ráadásul a 4 terabájtos típus megbízható is).

(#53563) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok
2TB-os merevlemez várásláson gondolkodom, WD-ből melyik széria ajánlott otthoni adattárolásra számítógépben? A gép naptonta több órát megy. Filmek, zenék lennének a meghajtón.Green jó otthonira vagy esetleg legyen Purple széria? Red széria is szóba jöhet? Köszönöm szépen előre is segítségeteket.

(#53564) ló úr válasza atilla100 (#53563) üzenetére


ló úr
őstag

Red szerintem vagy purple. Mindkettőt vettek már hasonló célokra. Szerintem amelyik olcsóbb azt vedd. (Purple lesz az szerintem)
Green szutyok. Az ne legyen.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53565) Rebbel


Rebbel
csendes tag

Hello,
ti érdemesnek tartotok megvételre egy Hitachi Touro Pro S Silver 1TB (7200rpm, 32MB, USB3.0) külső merevlemezt?! Egy pár régebbi de nagy helyigényű játékot (Neverwinter nights, swkotor, swtor, stb), futtatnék róla, meg filmekre, adattárolásra használnám. Az ára 22.000

(#53566) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 1TB WD10EZEX HDD-n amin leginkább játékok és filmek lesznek tárolva azt formázásnál milyen lemezfoglalási egységre állítsam?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#53567) Lauda válasza Ra's al Ghul (#53566) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Mikor formazod a win7 lemezkezelojevel, hagyhatod alapbeallitason.

(#53568) jim bcs válasza Rebbel (#53565) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53565) Rebbel
Inkább legyen HGST 2,5"-es vagy 3,5"-es hdd külön és hozzá egy alu ház.

(#53566) Kenan
Nyugodtan maradhat alapértelmezetten.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53569) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Egy WD Green merevlemeznek a fej leparkolós mechanizmusa mennyire érezhető meg?

Nem számít túlzottan a sebesség, főként adattárolásra használnám, viszont amikor gyári beállításokon a Windows leállítgatja a merevlemezeket, az akkori 1-2 másodperc várakozástól a hajamat ki tudtam tépni. Hasonló ehhez a Green intelligens kikapcsolása, avagy össze sem hasonlítható, és nem lennének vele ekkora "akadások"?

Esetleg kikapcsolható minden "Green" funkció egy ilyen lemeznél? Ilyet találtam csak megfelelő méretben, megfelelő áron a használtpiacon.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#53570) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Valamelyik topikban olvastam, hogy a 3TB feletti vinyóknak nem tesz jót ha a rövid élére állítva üzemeltetjük, mennyire igaz ez? urban legend? :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53571) Lauda válasza Archttila (#53570) üzenetére


Lauda
félisten

Okorseg.

(#53573) walko


walko
tag

Sziasztok.

Az új konfigomba keresek megfelelő HDD-t. Alapvetően vegyes felhasználásra (Adattárolás/munka/játék). Az alábbi lehetőséget néztem ki:

WD SE 2TB 7200rpm 64MB SATA3 WD2000F9YZ 44 865 Ft

A gép reggeltől estig megy, szinte minden nap. Van ennél jobb lehetőség ebben az árkategóriában?

(#53574) Lauda válasza walko (#53573) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Szerintem egy 2TB WD Black WD2003FZEX boven eleg oda 38-ert 5 ev garanciaval..

[ Szerkesztve ]

(#53575) walko válasza Lauda (#53574) üzenetére


walko
tag

THX! :K

(#53576) Dzsekó válasza nonsen5e (#53569) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem annyira érezhető, mivel a merevlemez tányérok nem állnak le, csak a villa kerül oldalra, parkoló állásba.
Szerintem nagyon nem érezni. Azért központi kérdés ez a parkolás, mert hosszútávon kicsinálja a fejmozgató mechanikát. Természetesen WDidle3-al kikapcsolható. Részletek és letöltő link az összefoglalóban található.

(#53577) gtamate2 válasza assemble (#52343) üzenetére


gtamate2
veterán

Nekem is ugyan ez a problémám, nekem 23245 órát írt, utána lett nullázva.
Érdekesség hogy van 6 error is az error log-ban (ami 4173 óra után jelentkezett)
Én írtam a HGST supportnak, kíváncsi vagyok mit fognak tenni ezügyben.

Dzsekó neked pedig köszönet a programért, majd megőrülök én is a darálástól amikor dolgozik.

*Sn0w

(#53578) semetka


semetka
őstag

Én azon lepődtem meg hogy a WD10EZEX nem parkol egyáltalán.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#53579) nonsen5e válasza Dzsekó (#53576) üzenetére


nonsen5e
addikt

Köszönöm! :R

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#53580) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Ha asztali gépbe / munkaállomásba keresek gyors 7200rpm vinyót akkor WD Black vagy Blue ajánlott?

Blackből 3TB-osat (WD3003FZEX), míg Blue-ból 4TB-osat (WD40E31X) tudnék venni ugyanazért az árért.

Köszi! :R

Üdv. core2

(#53581) ló úr válasza Neil Watts (#53580) üzenetére


ló úr
őstag

Black tartósabb darab és az új Bluek azok átcsomagolt Greenek. Kéne a francnak olyan. Könnyen elhalálozhatnak.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53582) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megjött a 3TB-os RED ohhh egy álom mellyire halk az előzőhöz képest :)
Egy kérdésem lenne csupán: Ha Load/Unload cycle 200, érdemes rajta állítani?

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53583) Bear


Bear
aktív tag

Sziasztok!

Van egy microserverem, amibe beleraktam 4db Toshiba DT01ACA300 merevlemezt. Csak úgy tudtam elhelyezni, hogy közel van a fülemhez, ezért nem bánnám, ha halkabb lenne. Kerestem, hogy van-e benne acoustic management, de nem találtam, és a HDS vonatkozó menüpontja is inaktív ezekre a lemezekre. Ti tudjátok, hogy hogyan lehet aktiválni a funkciót, ha lehet egyáltalán?

(#53584) jim bcs válasza Neil Watts (#53580) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53580) core2
Black

(#53583) Bear
Ha rezonálnak akkor próbálj csillapítani rajtuk.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53585) Bear válasza jim bcs (#53584) üzenetére


Bear
aktív tag

Inkább a SEEK hang, ami zavaró, mivel RAID5-ben vannak, mind egyszerre dolgozik... együtt lehet vele élni, de hátha van rá megoldás....

(#53586) ló úr


ló úr
őstag

Van egy WD Scorpion Black 250 GB-os winyó optibayben. Több mint 3000 parkolás tizen valahány nap üzemidő alatt. WDIdle-vel hogyan is kell ezt megbabrálni?

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53587) Bear válasza ló úr (#53586) üzenetére


Bear
aktív tag

Valahogy így...

(#53588) general


general
addikt

szerintetek ezt a régebbi típusú WD RE4 lemezt érdemes még venni?
WD2003FYPS Az eladó szerint a Sentinel 60 nap használatot mutat. 2x2 terát vennék.

(#53589) Dzsekó válasza Bear (#53583) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sajnos már nem lehet. Utolsó Hitachiknál sem lehetett már bekapcsolni az AAM-et, Toshibánál meg sosem lehetett.
Elvileg gyárilag bekapcsolva vannak. Hitachi utolsó szériáinál így volt, aztán kérdés, hogy Toshibánál hogy van.
Kvázi úgy tudod leellenőrizni, hogy HD Tune-al csinálsz egy tesztet, ha az elérési idő 13ms körül van, akkor AAM ki van kapcsolva, hangos a seek, ha 15ms vagy rosszabb az elérési idő, akkor AAM be van kapcsolva.

(#53590) Dzsekó válasza ló úr (#53586) üzenetére


Dzsekó
addikt

Blacknél nem kéne legyen parkolás, mert performance vinyó. De megnézni ugyanúgy wdidle3 /r paranccsal tudod.

sati: nézd meg Te is wdidle3 /r-el, ha ott 300 sec-et vagy többet ír, akkor nem kell állítani rajta. Érdemes legalább 300 másodpercre venni a parkolási időt.

semetka: WD10EZEX is 7200RPM-es vinyó, ezért persze, hogy nem parkol, Viszont a Blue-Green 5400RPM-esek parkolnak.

[ Szerkesztve ]

(#53591) Archttila válasza Dzsekó (#53590) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Értem reggel meg fogom nézni, köszi! Egyébként most 200-on van, de akkor igyekszem feljebb tornászni, vagy teljesen kikapcsolni.
A qBitorrent folyamatosan fut...

:R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53592) Bear válasza Dzsekó (#53589) üzenetére


Bear
aktív tag

Kösz a választ! 15,3-15,6 között mértem a 4 lemezt, ezek szerint be van már kapcsolva....

(#53593) scream


scream
veterán

Hali!

Keresnék mostani 1.5TB-os WD Blue-m helyére 3.5"-os 2/3/4 TB-os Disk-et, adattárolásra, ami halk. Sajnos a mostaninak elég hangos a motorzaja, bár nem tudom mi okozhatja...

(#53594) ló úr


ló úr
őstag

Mondtok nekem laptopba olyan merevlemzt ami nem parkolgat? 7200 rpm legyen és legyen jóffajta. 500 GB-1TB elég. HGST-WD vonalat preferálom de bármit meghallgatok.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53595) jim bcs válasza scream (#53593) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53593) babicsbalu
Mindegyiknek lesz hangja főleg 3,5"-es méretben, szerintem a WD RED a leghalkabb de neki is van hangja egy kevés.

(#53594) ló úr
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
1TB HGST 7K1000
De a legjobb megoldás egy ssd lenne + adatnak ha van akkor caddy-be egy 5400rpm-es hdd, vagy ssd + 5400rpm hdd usb3.0-ás külső alu házban.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53596) ló úr válasza jim bcs (#53595) üzenetére


ló úr
őstag

Van egy Hyperx Fury meg Caddybe egy 250-es Scorpion Black. Csak nekem a tárhely kicsi lesz. 7200 rpmest meg azért akarnék mert hátha az nem parkolgat annyira. De ha van jó 5400-as is ami nem parkol vagy csak elenyészően akkor jöhet arra is ajánlás. Árat direkt nem írok tisztában vagyok h mi mennyi és meg is bírom fizetni szóval típusok érdekelnek. Nagyritkán 1-2 régebbi játék is előkerül amit bír az IGP a i5 2520m-ben.
Szóval végülis elég lehet az 5400 rpm de azok szerintem nagyon parkolgatósak azt meg nem igazán akarom h csattogjon itt nekem.
Melegedés nem zavar. Ez a black is 35-37 fokos mikor használatban van.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#53597) scream válasza jim bcs (#53595) üzenetére


scream
veterán

Értem, köszönöm.

Esetleg van valami amivel le lehet a már meglévő HDD-t "halkítani"? :F

Gondolok itt valamilyen bölcső (hangszigetelt, ilyesmi)

(#53598) jim bcs válasza ló úr (#53596) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53596) ló úr
Játék miatt maradjon a 7200rpm.

(#53597) babicsbalu
A legolcsóbb megoldás a rezonálás ellen, ha kiszeded a felfogató csavarokat és helyettük tejgumival (postásgumi) fogatod fel a hdd-t.
Ha ezután is hangos akkor megérhet egy próbát pl. a Scythe Himuro SCH-1000 vagy Xilence xphd.cl.b

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53599) MasterDeeJay

Kis miniteszt WD RED 2TB egymagában és raid0-val:



(félhardveres is volt de csak csak pár megával gyorsabb mint a windowsos)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#53600) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
A családi fényképeket és videókat szeretném tárolni.
Van egy Sharkoon HDD dokkolóm. Az a tervem, hogy egy merevlemezre lementem az anyagot, majd egy másik lemezre biztonsági másolatot készítenék szinkronizálással.
A kérdéseim a következők:
Milyen típusú merevlemezt ajánlatok a fenti célra? (A megbízhatóság és az élettartam a fontos.)
Ha megy a szinkronizálás és két merevlemez egyszerre pörög azt bírni fogja a dokkoló?
Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.