Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Lauda válasza rostiron (#53899) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kerdes. mindkettore 3 ev a garancia. A purple nem parkol soha. Redet nasba terveztek, purplet megfigyelorendszerekbe.

(#53902) jim bcs válasza rostiron (#53899) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53899) rostiron
Torrent alá nyugodtan mehet a WD10PURX is, ha csak torrent akkor mehet a WD10EZEX és ettől olcsóbban a Toshiba.

(#53900) Oryctolagus
Igen.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53903) rostiron válasza jim bcs (#53902) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Nem CSAK torrent-re használnám, az ssd mellett van még a gép-ben. Zenék, fényképek stb. mindent itt tárolok. Szóval általános használat, de az utorrent is innen dolgozik.
Azért gondolom hogy a torrent tesz be neki, mert amúgy nem észlelek a régivel gondot, csak ha elindítok 3-4 letöltést.
Melyik Toshiba-t ajánlod ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#53904) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok
Nemrég megment a külső Western Digital My BOOK -ban a 2 TB green winchester. Adattárolásra valamint filmezésre használtam (torrentre nem).
Lerendeltem egy WD 3 TB Purple típust és az lenne a kérdésem , hogy beletehetem e a 2 TB helyére , fel fogja ismerni , nem lesz vele gond (kompatibilitás stb ) ?????
Szerintetek jó ez a modell , vagy inkább a redet kellet volna választanom ???
Érdemes lenne külső recket vennem vagy tegyem bele a My Book reck-jébe ???

A válaszokat előre is köszi .

(#53905) jim bcs válasza rostiron (#53903) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha adat is van rajta akkor inkább WD Red.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53906) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Ps4-be szeretnék egy wd black winchester-t,ami legalàbb 2tb-os és 7200rpm-es.Létezik màr ilyen 2.5-es winchester?

(#53907) King Unique válasza Elims (#53906) üzenetére


King Unique
titán

2,5" | 7200 RPM —► max. 1 TB: HTS721010A9E630 / WD10JPLX.

Az 5400 -as típusokból viszont vannak 2 TB-os 7/9,5 mm magas, illetve 3-4 TB-os 15 mm magas modellek.

(#53908) jim bcs válasza King Unique (#53907) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hozzám úton van már a WD10JPLX, kíváncsi vagyok mit tud :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53909) Elims válasza King Unique (#53907) üzenetére


Elims
veterán

Köszönöm!
Ha màr egyszer kiadok kb.30e-t akkor mindenképp 2tb-osat és 7200-asat szeretnék bele (meg persze lehetőleg wd-t).
Akkor vàrok még.

(#53910) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Milyen HDD-t, vagy SSHD-t tudnátok ajánlani egy Asus rog g751-be? Játékok lennének tárolva rajta inkább. 1TB máretűekre vadászok, 7200rpm-el. :R

(#53911) King Unique válasza jim bcs (#53908) üzenetére


King Unique
titán

Sebességre vsz ugyanaz lehet, mint a HGST. A WD előnye az 5 év garancia és, hogy ebből adódóan talán megbízhatóbb valamivel, bár ki tudja. Illetve nem minden helyen adnak ennyi garit rá, az meg a másik.

(#53909) Elims: hát arra lehet várnod kell még egy darabig, mert ki tudja mikor lesznek ilyenek. Illetve, ha megjelennek, akkor az első időszakban biztos nem lesznek olcsók.

(#53910) zsolti_20: HDD-t illetően nálad is pl. a fentebb említett 2 típus jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#53912) Orgi


Orgi
őstag

Csak tájékoztató jelleggel, hátha egyszer kell vkinek, WD My Passport Ultra gyártói gariztatása: 5 perc a regisztrálás a WD support oldalán, vinyó regisztrációval együtt serial alapján, 1 perc RMA ticket kitöltése és végül mondjuk postán 10 perc a feladása, a német logisztikai központjukba, ára 3250 Ft.

(#53913) Elims válasza King Unique (#53911) üzenetére


Elims
veterán

Egyszer-kétszer màr kérdeztem itt ugyanezt.
Egy-két hònapja még 750gb-os volt a legnagyobb 2.5-es/7200-as wd.Most meg màr 1tb-ost is írtatok.
Kivàrom.

Egyébként ps3-ba azt a 750-est raktam (BPKT) és nagyon nem bàntam meg. (Itt ajànlottàtok) Nagyon megbízhatòan működik!Pedig igénybe van véve olykor-olykor. (Persze nem nyírva...)

Úgyhogy van időm.Ha meg megjelenik,megveszem,mert szükség lenne rà.500gb van benne most,de sajnos elég kevésnek bizonyul.1tb-ost meg nem veszek 25e-ért,nekem nem sokkal nagyobb az 500-astòl egy ps4-be.
Ha egyszer kiadok pénzt akkor màr olyanért amit -remélhetőleg- nagyon sokàig nem kell majd hozzànyùlni.

Mégegyszer köszönöm! :-) Pàr hònap mùlva ùjra itt leszek ugyanezzel a kérdésemmel.

Szerk.:
Orgi: Köszönjük! :-)

[ Szerkesztve ]

(#53914) King Unique válasza Elims (#53913) üzenetére


King Unique
titán

Az max. a 2,5" WD Black lehetett, mivel abból jelent meg nemrég az 1 TB-os modell. De a HGST már jóval korábban elkészítette [link] és én is pl. tavaly vettem.

Amúgy hirtelen eszembe jutott a Seagate, mert mostanában elég szépen fejlesztenek, a 2,5" típusoknál is. Ők már gyártanak enterprise kategóriás 2,5" | 7200 RPM | 2 TB merevlemezeket. Viszont ezek 15 mm magasak, inkább szerverekbe valók, SAS interfészesek és az áruk is felső kategóriás: [link], [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#53915) Elims válasza King Unique (#53914) üzenetére


Elims
veterán

Igen,olyan black van a ps3-ban. Wd750BPKT.
Hibàtlan.

Annyit nem adnék érte. :-)
Tavaly ennek a feléért vettem a ps4-et bontatlanul.
Max.30-40-et adnék érte. Vàrok.
Köszi!! :-)

(#53916) ViSAS


ViSAS
senior tag

Napi ~8 órás szolgálatra a WD30EZRZ mennyire ajánlott? Játékok futnának róla, illetve családi fotókat és zenéket, filmeket, dokumentumokat tárolnék rajta. A családi fotókat rend szerint 2 eszközön tartom számon, nem kockáztatok.
Illetve had kérdezzem meg, hogy ebben a modellben is jelen van még az a "hiba", miszerint alig pár másodperces tétlenség után rögtön parkolópályára megy a fej?

(#53917) jim bcs válasza ViSAS (#53916) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Összefoglaló eleje -> Ez egy Green, nem ajánlott. Max. torrent alá aztán ha menni akar had menjen mert nincs rajta fontos adat.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53918) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Na urak megjött ma az 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX), elöljáróban annyit, hogy nagyon csendes, hűvös, bátran vehető aki 2,5"-ben keres 1TB-ost.
Alapon 30-33 fok környékén tanyázik hűtés nélkül, 500GB másolásánál hűtés nélkül tartja a 38 fokot, ventivel megtámogatva beáll 33-35 fokra.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53919) Elims válasza jim bcs (#53918) üzenetére


Elims
veterán

Köszönjük! :-)
Kérlek írj ròla egy-két hònap mùlva is.

(#53920) jim bcs válasza Elims (#53919) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sokat nem fog menni, backup hdd-nek jött :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53921) Elims válasza jim bcs (#53920) üzenetére


Elims
veterán

Oh.Kemény vagy. :-) 30e-ért backup hdd. :-)
Én ezekre nagyon nehezen adok ki pénzt.

(#53922) jim bcs válasza Elims (#53921) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

30-ért? 25k volt, 700ft-al volt drágább a 3,5"-es Black-től és mivel én utálom a 3,5"eseket, így csak 2,5"-es jöhet szóba. Egyébként meg egy 6-8 éves távlatot nézve nem is volt olyan sok, én itt emelek TB-ot, tehát 6-8 év múlva már 2TB-osat fogok venni ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53923) matyiGo


matyiGo
aktív tag

Sziasztok,

vettem egy 4T-s WD purple winyót és ugyan elég meleg van itthon de a másik két gépben lévő winyóhoz képest 6-7 fokkal mogasabb hőmérsékleten ketyeg :(

WD30EFRX - 37 C
WD30PURX - 36 C

WD40PURX - 42 C

nem tűniknormálisnak.
Mit gondoltok? vigyem vissza?

(hogy miért nem RED--et vettem: mert az elöző 3 T-s redem váratlanul eldobta magát. szerencsére back up volt de azért néha vágtam vele. gondoltam egyedi hiba felmentem az iponra és ott láttam hogy másnak is eldobta magát 2-3 év üzem után. illetve nem túl nagy bitrátáju HD videó vágásra használom a RED-nél nagyon zavaró volt hogy néha leakadt a rendsze... parkoltatott asszem)

m

[ Szerkesztve ]

(#53924) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Sziasztok

4TB os HDD -t szeretnék venni, FULL Filmek tárolása és nézése a fő szempont.
A gyártóhoz ragaszkodnék(WD) de már annyi féle "szín" van, hogy nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb.
Gondolom a magas bitráta miatt valamelyik 7200as lenne az ajánlott nem? Tehát konkrét típust tudnátok ajánlani?

Köszi

(#53925) junior11 válasza Joco_77 (#53924) üzenetére


junior11
veterán

Pl. WD RED 4TB WD40EFRX [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53926) Joco_77 válasza junior11 (#53925) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Ez 5400RPM es ahogy nézem. Elég lesz az a sebesség magas bitrátájú(bluray) filmekhez ?

(#53927) ViSAS válasza jim bcs (#53917) üzenetére


ViSAS
senior tag

A Red-eknél (se?) ritka, hogy eldobálják magukat, ahogy elnézem a hozzászólásokat. :(

(#53923) matyiGo: A S.M.A.R.T. nem mutatott vészjósló értékeket a halálozása előtt?

[ Szerkesztve ]

(#53928) junior11 válasza Joco_77 (#53926) üzenetére


junior11
veterán

Nekem eddig az 5400-as lemezekkel filmek esetében nem volt gond, de majd jönnek a tapasztaltabbak, s megirják, mi a helyzet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53929) ViSAS válasza junior11 (#53928) üzenetére


ViSAS
senior tag

Nekem se, attól még hogy a 5400 rpm 5 éve is 5400 rpm volt, az adatolvasási/írási sebesség fejlődik.

(#53930) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, még a Purple szériát néztem: WD40PURX

Ez nem lenne jó nekem? Árban barátibb a Rednél 4tb nál ahogy néztem.
Vagy ez nem jó HD filmezésre?

Már csak abban kell majd reménykednem, hogy a régi alaplapom(P6T deluxe v2) látni fogja 4TB osnak. Bár amikor procicsere volt benne bios-t is frissítettem, talán nem lesz gond. Szerintetek ?
szerk: Amúgy erről a Purple szériáról ódákat zengenek ahogy olvasgatom.

[ Szerkesztve ]

(#53931) jim bcs válasza Joco_77 (#53926) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53926) (#53930) Joco_77
Elég, a 16-32mb cache szokott galibát okozni, legalábbis én ezt vettem észre. Mehet a WD40PURX.

(#53927) ViSAS
Hát passz, felénk a köreimben senkinél nem lép le.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53932) atike


atike
nagyúr

Sziasztok!

A cégnél most akarnak (backup szerver célra) összerakni egy gépet. 4 vinyó kell bele (raidelve lesz természetesen) - WD Black mellett döntöttek. Most jött egy olyan gondolat, hogy legyen 2 belőle és 2 másmilyen gyártótól de hasonló teljesítménnyel. Mi lehet párban ezzel a típussal? Seagate Ironwolf...? Az lassabb, nem? Valami tipp...?

Előre is köszi!

(#53933) jim bcs válasza atike (#53932) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

HGST?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53934) atike válasza jim bcs (#53933) üzenetére


atike
nagyúr

Akár... Melyik típus lenne párban a Black-el...? Mármint tudásban / teljesítményben... Mondjuk árban is... :DDD

(#53935) jim bcs válasza atike (#53934) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD SE, RE/Gold :D

Szerintem az 5év gari és ár miatt a Black-nél fogtok maradni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53936) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Milyen 2TB-os HDD-t ajanlotok? Adatok lennenek rajta tarolva, nem kell nagysebesseg, inkabb a megbizhatosagg a fobb szempont. Heti 2-3x 3-4 ora hasznalatban lenne. Ja es minel olcsobb legyen, de ha van par ezerrel dragabban jobb akkor ertelem szeruen azt. :)

Koszonom.
Udv

[ Szerkesztve ]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#53937) junior11 válasza h1ght3chzor (#53936) üzenetére


junior11
veterán

WD RED WD20EFRX [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#53938) h1ght3chzor válasza junior11 (#53937) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Koszonom. :R

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#53939) kukulec


kukulec
őstag

hali, hogy létezik, hogy a wd red 3 tb ára egy év alatt nem mászott sehova? na mindegy, még mindig ez a leghasználhatóbb 3 tb-os a megfizethető kategóriából?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#53940) rayoliviero


rayoliviero
veterán

1 TB-os winchestert szeretnék venni. A lehető leghalkabb érdekel. Sebesség nem számít, csak adattárolásra kell.

A mostani Toshibám rezonáltatja az egész házat és rettentően zúg a gépemben, amely winchester nélkül teljesen néma lenne.
Azt akarom tehát elérni, hogy winchesterrel is néma maradjon.

Bármi számításba jöhet: belső 3,5-es, 2,5-es, külső 2,5-es.

Mit tudnátok ajánlani?

(#53941) Joco_77 válasza kukulec (#53939) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szia

Én még mindig nem vettem meg, Purple és Red között vacilálok de a RED-el kapcsolatban ez a hozzászólás nagyon elbizonytalanított:

[link]

(#53942) jim bcs válasza rayoliviero (#53940) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX) 32MB, 9,5mm, 5év gari, AF (én adatra használom, csendes, hűvös)

1TB WD Red (WD10JFCX) 16MB, 9,5mm, 3év gari, AF (róla is csak jót tudok mondani)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53943) rayoliviero válasza jim bcs (#53942) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen.

(#53944) Joco_77 válasza matyiGo (#53923) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Szia

Megoldódott a 4terrás vinyódnak a hőmérsékletgondja?

(#53945) Zufo


Zufo
tag

Sziasztok !

HDD vásárlás elött állok és ki szeretném kérni a véleményeteket, hogy mégis milyet vegyek 1 TB/ 3,5"/ 7200 rpm kritériumok mellett, illetve Western Digital lenne a választott márkám a híres :D Az zavart össze engem, hogy nézegetek árlistákat online boltokban és látok WD blue /red /black vinyókat ebben a kategóriában és a specifikáció alapján ugyan az az összes és mégis van olyan ahol 10e Ft különbség van, ha ezt valaki meg tudná magyarázni nekem nagyon boldoggá tenne :) Egyetlen vinyóként használnám a gépemben szóval ezen lenne minden, rendszer játék film stb és torrent is menne rajta éjjel nappal :) Köszönöm a segítségeteket !

(#53946) jim bcs válasza Zufo (#53945) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem célszerű még az adatokat is egy azon hdd-n tartani, de te tudod, erre a célra WD Black kell. Az hogy melyik milyen területre való azt megtalálod az összefoglalóban és mivel az összefoglalót nem találtad meg az meg legfelül van és le kell nyitni!

1TB WD Black (WD1003FZEX)

és nyugodtan mehet 2,5"-es is, csendesebb, hűvösebb mint a 3,5"-es

1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
1TB HGST 7K1000

ha nem lesz rajta adat akkor olcsóbban ezek

1TB WD Blue (WD10EZEX)
1TB Toshiba (DT01ACA100)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#53947) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Adattárolásra keresek megbízható, 2 TB méretű merevlemezt a régebbi 320 és 500 GB méretű Samsung merevlemezeim mellé. A fórumban nagyon jókat olvastam a WD red merevlemezekről, így ezekből néztem meg az összefoglalóban 2 darabot: WD2000MFYYZ és WD2000FYYZ. Ezek közül melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg egy másik 2 TB-ost? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Módosította: jim bcs ]

(#53948) Tappancs2001 válasza Tappancs2001 (#53947) üzenetére


Tappancs2001
senior tag

Elnézést, a hozzászólásba a szmájli helyett a kettőspont akart kerülni :)

(#53949) Wumper


Wumper
csendes tag

Sziasztok!

Gigabyte M52L-S3, alaplapba kellene egy HDD. Ez a két HDD között gondolkodom: Seagate Barracuda és WD Blue, melyikkel járnék jobban? Esetleg egy másik HDD?. Tudom, hogy ezek Sata III-asok és az alaplap csak Sata II. De egyelőre beérem a Sata II sebességel is, majd új gépbe átviszem a HDD-t.

Válaszokat előre is köszi.

(#53950) jim bcs válasza Tappancs2001 (#53947) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#53947) (#53948) Tappancs2001
Biztos Red amiket kinéztél? Nekem nem úgy rémlik, ma is frissítettem az összefoglalón de még így se rémlik, hogy mindkettő red lenne. A kettőspontot javítottam, egyszerűen csak kimaradt a szóköz.

(#53949) Wumper
"egyelőre beérem a Sata II sebességel is, majd új gépbe átviszem a HDD-t"
Na én alapból így gondoltam, sata2-est nem is ajánlottam volna -> WD Blue WD10EZEX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.