Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22351) Bobolit válasza Rick4 (#22350) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Valahogy én is így gondolom, de tudom, hogy ez hitvita, nem is akarom szítani.
Amit még ki fogok próbálni, az egy passzív jelerősítő, ami van elfekvőben a melóhelyen :DDD

(#22352) Rick4 válasza Bobolit (#22351) üzenetére


Rick4
félisten

Mondom, vállalom akármilyen drága és márkás kábel ellen a vaktesztet, írtam már a múltkor is, de alkalom ne akar születni. :-))

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22353) Norbi 72 válasza Vikthor (#22347) üzenetére


Norbi 72
veterán

Miért kell lapos?Ebből vágass 8 métert,azt kész. :)

(#22354) Rick4 válasza Bobolit (#22351) üzenetére


Rick4
félisten

Hja, ezt most olvasom: [link]

Egy mondatban:
No matter what, though, there is absolutely no picture or sound quality difference between a $3.50 cable and a $1,000 cable.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22355) Bobolit válasza Rick4 (#22354) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Igen, ez tanulságos, de a kérdésem még mindig áll: inkább egy 15 méteres vagy a meglévő 10 méteres + jelerősítő + 5 méter?

(#22356) devil-k válasza Bobolit (#22355) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább egy 15 méteres jó minőségű HDMI.

- mozi bolondéria -

(#22357) escape válasza Rick4 (#22350) üzenetére


escape
aktív tag

Nincs tapasztalatom 15 méteres kábelekkel, ezért gondoltam, hogy nagyobb felbontáshoz nagyobb sávszél kell, ami hosszabb távon gond lehet. De örülök, ha ez nem így van.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#22358) BPéter1984 válasza BPéter1984 (#22327) üzenetére


BPéter1984
tag

Sziasztok , még annyi kérdés merült fel bennem hogy vászonban mi különbség van a "normál" vászon és a "3D" vászon közt és nekem melyik kell a 3D projektorhoz .

Sziasztok #22314-re valaki ?
Köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#22359) Rick4 válasza Bobolit (#22355) üzenetére


Rick4
félisten

Én 15-öst vettem, hibátlan. Persze 12.5 kellett volna, úgyhogy egy darabon fel van tekercselve, biztos ott indukálódik még valami delej, hogy nem vacakol. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22360) Bobolit válasza Rick4 (#22359) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Először kipróbálom feltekerve erősítővel, ha zajos lesz - bár a linkelt cikk szerint ez nem igazán lehetséges - akkor jöhet a 15 méteres. De csak ha muszáj, mert akkor csatornát kell bontanom, stb., lustaság rulez :D

(#22361) Rick4 válasza Bobolit (#22360) üzenetére


Rick4
félisten

Én nem hallok- látok semmiféle problémát, és mint már sokszor írtam, a digitális jel vagy van, vagy nincs. Na igen, én is hetek óta készülök átpakolni a dolgokat, hátsó hangfalaknak ott az új kábel, projektor hálótati vezeték és szünetmentes a szekrény mögé, átrendezni a madzagok egy részét, stb stb. De nem visz rá a lélek. :d

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22362) gabika1969 válasza Rick4 (#22361) üzenetére


gabika1969
aktív tag

:( Bobolit Neked is!!
Tessék összeszedni magad!!
Ezen ne múljon, gondolj arra, milyen lesz, ha kész!! Na meg a pofa sörre, amit az asszonytól kapsz majd!! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#22363) Bobolit válasza gabika1969 (#22362) üzenetére


Bobolit
aktív tag

A 'zasszony' ellenne a 32-es lcd tévével is, de egyébként egész kulturáltan van a dolog megoldva most is, ha kész lesz az áthelyezés dobok majd fel képeket. ;]

(#22364) z123456789 válasza devil-k (#22292) üzenetére


z123456789
addikt

Kérdezni akartam én is hogy mi ez, és volt is egy sejtésem. Korábban linkelted, vagy valaki más, és már akkor is érdekesnek tűnt.
Szóval azt mondod tetszik. Ígértél képeket is. :)
Arra kíváncsi vagyok. És nem, nem érdekel senki véleménye azzal kapcsolatban hogy ezek a képek nem mértékadók, ugyanis ha ugyan olyan beállítással lő képet ezzel, és ez nélkül, akkor valami különbség kell hogy látszódjon. Na és én erre a különbségre vagyok kíváncsi.
Ha lehetne, csinálnál ugyan azokról a jelenetekről képet, mint a termék linkjén? :)
Illetve Rácz kérdezte hogy mennyibe kerül, és hogy csak Sony-hoz van, vagy lehet kapni másra is? :)

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#22365) gabika1969 válasza Bobolit (#22363) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Minden feleseg ilyen, mar a lanyom is! :(
Varjuk a kepeket!

Devilk: En is kivancsi vagyok ra!

Üdv Mindenkinek!

(#22366) Bobolit


Bobolit
aktív tag

No, megvolt a 10m + jelerősítő + 5m HDMI kábel teszt. Hang van, kép nincs, nuku, nada. Erről ennyit, jöhet a 15 méteres.

(#22367) paryxx


paryxx
tag

Benq w1070 tulajoktól kérdezem,ha a fényerőt 51 főlé emelem zizis lesz a kép,(50-nél vagy alatta eltünik homogén fekete lesz a fekete) apro fehér pontok jelennek meg sötét alapon.
Fekete háttérnél lehet a legjobban látni,(pl bluray homemenü) nézési távolságból film alatt nem zavaró,de ha közel megyek a vászonhoz akkor látható a hiba,ha a filmben sötét jelenet van..
Most vettem észre,lámpában 280 óra 1.5 éves proji..
Kábelcsre meg volt,erősitő kikerülve,de nem volt változás.

(#22368) Janaboy válasza Bobolit (#22366) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Probald forditva, 5m + erosito + 10m

Janaboy

(#22369) Bobolit válasza paryxx (#22367) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Közelről én is látom a feketén a zizegést Cinema módban. Miért kell akkora fényerő?

(#22368) Janaboy
Azt kéne, de ahhoz már bontani kell a láncot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22370) Chal


Chal
addikt

A marketinggépezett beindult a 4K hdmi kábelek kapcsán, mielőtt valaki belesétál a csapdájába feltétlen nézzen rá az alábbi cikkre:

http://www.cnet.com/news/4k-hdmi-cables-are-nonsense/

(#22371) devil-k válasza z123456789 (#22364) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bocsánat, kissé elcsúsztam időben mostanság. :) Most válaszolok:

(#22331) jracz
200 €
Epson vetítőnél láttam még, szóval nem lehet kapni minden márkára.

z123456789
Hamarosan lövök képet, természetesen ugyanarról a jelenetről! :) Egy kis türelmet kérek még.

gabika1969
Most csinálom a képeket. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#22372) devil-k


devil-k
nagyúr

Csináltam képeket, de nem sikerültek jól, nem lehet velük megfelelően demonstrálni, pont a lényeg nem látszik rajtuk, ami szabad szemmel viszont igen. Így majd valamelyik nap megint nekiugrok a dolognak. :((

- mozi bolondéria -

(#22373) gabika1969 válasza devil-k (#22372) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Most néztem, olvastam csak a német oldalt. Kár, hogy más vetítőkhöz egyelőre nem találni ilyet bár, az ára azért horrorisztikusnak hat. Persze azért, nyilván ha látnám a különbséget nem nyafognék a pénz miatt...és ha csak egyszerűen a lencse elé "rögzítem" valamivel? Ez kizárólag Sony optikával működik?

Üdv Mindenkinek!

(#22374) devil-k válasza gabika1969 (#22373) üzenetére


devil-k
nagyúr

Epson és Sony. Más vetítőnél nem láttam. Azért egy 250.000 Ft-os vetítőhöz nem biztos, hogy megvenném. Ha fele annyiba kerülne, akkor igen. Csak rá kell húzni a lencsére, annyival nagyobb. :)

- mozi bolondéria -

(#22375) gabika1969 válasza devil-k (#22374) üzenetére


gabika1969
aktív tag

:(

Üdv Mindenkinek!

(#22376) devil-k válasza gabika1969 (#22375) üzenetére


devil-k
nagyúr

- mozi bolondéria -

(#22377) Redsky válasza paryxx (#22367) üzenetére


Redsky
csendes tag

Diethring, ez a DLP velejárója, persze nem mindegyiknél egyforma. Látszik közelről, de nézési távolságból ritkán.

Dithering sötét árnyalatokon
Mivel a DMD chip a mikrotükrök ki-be kapcsolgatásával képezi az árnyalatokat, ezért a sötét tartományban nagyon korlátozott az árnyaló képessége. Ezt pontszórásos árnyalatképzéssel hidalja át az elektronika. Manapság a gyors DMD-k és a gyors vezérlés segítségével egyre kevésbé látható jelenség.

Temporal (motion) dithering
Elmozdulás közben homogén (enyhe átmenetet tartalmazó) felületen látható pontszórásos árnyalatképzés. Manapság ez is ritka, vagy nehezen kiszúrható jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#22378) gabika1969 válasza devil-k (#22376) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Komoly! Gratulálok Patrik! Megint irigykedek!! :C

Üdv Mindenkinek!

(#22379) Janaboy válasza devil-k (#22376) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Majd ha odajutok egyszer athozod es raheggesztjuk a benqra :))

Janaboy

(#22380) gabika1969 válasza Janaboy (#22379) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Én a műanyag ragasztó pisztolyra gondoltam, csak nem mertem leírni!

Üdv Mindenkinek!

(#22381) Rick4 válasza Chal (#22370) üzenetére


Rick4
félisten

Pont ma néztem htpc-n egy 100 mbites bitrátás 4K demót, mellesleg a gagyi árazású, de amúgy tökéletesen működő 3850Ft-os, 15m-es HDMI kábelemen. Hibátlan volt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22382) cecil válasza Rick4 (#22381) üzenetére


cecil
aktív tag

Csak hogy előkerült megint ez a olcsó/drága HDMI téma...

Tanulságos lehet a nagy szájkaratésoknak, hogy jó a filléres kábel is vagy megy vagy nem...

Adott egy falba 3éve (lábazat mögött, ami kitőmítve) behúzott 10e Ft-os 12m-es HDMI High Speed with ethernet kábel...

Mostanra eljutott oda, hogy már a 1080p jel se megy át rajta, nem hogy a 3D... pedig közben soha nem volt mozgatva, rángatva, bántalmazva :)

Szóval vagy érdemes ekkora hosszon minőségi megbízható gyártótól származó kábelt venni vagy úgy elhelyezni, hogy bármikor csereképes legyen bontás nélkül... nálam most ki kellett cserélni mert már tényleg gáz volt, hogy az oppo csak 1080i-ben adott képet... (hoztam másik kábelt próbára avval minden flott volt).

Szóval most volt egy kis vésés + védőcsővezés a falba és belemászott egy AQ csoki Bulk kábel...

(#22383) c4 válasza cecil (#22382) üzenetére


c4
őstag

Annak idején - még az özönvíz előtt - jártam úgy, hogy volt egy Dvico Tvix 6500A lejátszóm, az össze volt kötve egy ocó HDMI kábellel a vetítővel, ment a 1080p, full BD (menü nélkül). A kor haladtával vettem egy Dune lejátszót... s láss csodát, a kábel nem felelt meg a 1080p jelhez sem. Visszadugtam a Tvixbe, és jó volt. Azóta is működik az ominózus kábel, csak egy DVB-T boxhoz van párosítva (Tudom, ott max. 1080i). Szóval valahogy a készülékek kimeneti jelszintje is eltérhet.

(#22384) devil-k válasza Janaboy (#22379) üzenetére


devil-k
nagyúr

és gabika1969!

Én 100-as szögre gondoltam. :D

- mozi bolondéria -

(#22385) Vikthor válasza cecil (#22382) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Készülök venni egy ilyen Inakustik kábelt, remélem az AVR és a projektor közé amikor rakom, nem lesznek gondok vele. Semmi 3D vagy 4K, csak sima mezei 2D fullHD... még. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22386) Rick4 válasza cecil (#22382) üzenetére


Rick4
félisten

A szájkaratésok ugye azok a cikkírók, mérnökök, akik ezt a megállapítást tették, sok sok óra teszt és mérés után tettek egy kijelentést, amivel szemben ott van a te egyszem kábeled, emelé odatehetjükaz enymet, hogy olcsó létére a 100 mbites bitrátás 4K is átmegy rajta, ha tetszik ez a drága kábelt árulóknak- használóknak, ha nem.. Szóval ne nekem mondd, hanem annak a sok szakembernek, akik a vizsgálatok alapján megállapították, hogy nincs különbség, de mivel olyan állapotra- használatra, mint nálad, nincs kontrollcsoport, meg ugyanolyan másik drága kábel a tied mellé falazva, nem tudjuk, hogy a drága kábel ugyanott mit csinált volna. .
Mivel ezeket a készülékeket össze lehet FTP vagy cat5e utp kábelen kötni HDMI átalakítóval, kár bolt egy újabb hdmi-t behúzni ugyanilyen hosszban..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22387) devil-k válasza Rick4 (#22386) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sokan nagyon leegyszerűsítik ezt a házimozi dolgot, mint egy instant levest....

- mozi bolondéria -

(#22388) Rick4 válasza devil-k (#22387) üzenetére


Rick4
félisten

Azt én nem tudom, sokan hogy csinálják, akinek az orion egybeházimozi egy 82-es tévével már házimozi, azok mindenképp. Viszont ha a témánál maradunk, a kábeltémát felesleges ragozni, a vakteszt lehetőség a kábelemmel a héten is él, bármilyen drága cucc mellé odateszem most is. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22389) Chal válasza Rick4 (#22386) üzenetére


Chal
addikt

Azt azért ne feledd, hogy itt két eltérő jelenségről beszélünk. Az egyik az, amikor a nyavajás kábelnek olyan jelentőséget tulajdonítanak hogy azon a HDMI, meg a TMDS protokoll tervezői a hasukat fogják a röhögéstől (mások a színek jobb kábellel, meg élesebb a kép és társai).

Amiről itt most szó van, az egy sima anyagminőség kérdés, egyszerűen szar volt a kábel ahhoz eléggé, hogy az idő vasfoga meg tudta rágni az árnyékolást, vagy egyebeket, van ilyen. Persze ez még nem jelenti azt hogy 200 ezerért kell kábelt venni, de ez bármilyen egyéb digitális kábeleknél is ismert jelenség (sata, ethernet, stb.., megtörik, porlad a szigetelés, és még sorolhatnám). A jobb minőségű kábel nyilván meghálálja a dolgot, és kevésbé valószínű hogy ilyesmi történik vele, de azért a ló túlsó oldalára sem szabad átesni, és olyat belelátni ami fizikai képtelenség.

Én egyébként azért ránéznék a csatlakozókra is ilyen esetben, lehet hogy csak kicsit meg vannak oxidálódva a párától, egy kis tisztítás, megkapargatás csodákat tehet. Viszont ha kábel belsejében történik anyagfáradás, árnyékoló réteg leamortizálása, azon csak a teljes csere segít.

[ Szerkesztve ]

(#22390) Rick4 válasza Chal (#22389) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, az előbbi dolgokon én is nevetek, viszont a másik oldalon benne van, hogy tényleg hitványt sikerül venni olcsón, egy drágábbnál legalább ilyenbe tut nem fut bele az ember, de ez alapos körültekintéssel 100%-ra kizárható. Azon túl, hogy semmi sem tarthat örökké, benne van, hogy az már a gyártáskor közel a végér járta, csak épp működött valameddig, lehet nem olaj- sav- egérfog- egérxar- álló a burkolat, másoknál meg az, viszont nincs leírva, hogy a 10x drágább ne pont ugyanezt csinálná a falban. Az az egy biztos, az én 3850Ft-os kábelemre 3 év gari van, szóval én nyugodt vagyok emiatt. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22391) paryxx válasza Bobolit (#22369) üzenetére


paryxx
tag

Nem kell akkora fényerő,csak azt hittem valami nem oke a projival... :R

(#22392) paryxx válasza Redsky (#22377) üzenetére


paryxx
tag

Köszönöm a felvilágositást. :C :R

(#22393) Bobolit válasza Rick4 (#22390) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Jelentem egy 10e forintos 15 méteressel eddig minden rendben.
Bár az elején megijedtem, mert John Wick elkezdett csúnyán akadozni, de aztán rájöttem, hogy ez 36234 Kbps, az meg vagy a helyi hálómnak vagy az Rpi2-nek már sok.

(#22394) #95590400


#95590400
törölt tag

helyzet LG PF1500 ügyben?
látta már valaki élőben? zajszint érdekelne leghalkabb módban.
láttam már árlistán. mondjuk most a bankszámlámon pont nem láttam annyit :DDD de nem lett olyan kellemetlen ára azzal a 320-al.

(#22395) Janaboy válasza Rick4 (#22390) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Én amúgy alapvetően nem azt tartom problémának a kábel minőségében, hogy most van-e különbség mondjuk egy Cinnamon vagy egy 3500 Ft-os között, hanem inkább annak az árnyékoltsága (főleg egy 10+ méter esetén), hogy a külső zajok mennyire okozhatnak gondok, ez nagyon egyedi mindenkinél, hogy mi olyan lehet, ami a jelbe bezavarhat..
Persze vannak olyanok is, akik azt hiszik, hogy látnak különbséget..

Janaboy

(#22396) Rick4 válasza Janaboy (#22395) üzenetére


Rick4
félisten

Bármi bezavarhat, akkor viszont ott már nincs megfelelő kép-hang, ennek látható- hallható nyoma van. Egyértelmű, hogy ha valaki ilyet tapasztal, járjon utána, mi a bibi. Az is lehet, hogy egy drágább kábel épp ilyenben tud többet, de eddig nem nagyon sikerült senkinek se olyat mutatni amit a drága tudott, az olcsó meg nem. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22397) Chal válasza Rick4 (#22396) üzenetére


Chal
addikt

Nagyon mély ez a kút, nagyon nagyon mély... És még csak a felszínét se kapargatod... :) Lefekvés előtt NEM ajánlott olvasmány a témában:

http://www.audioland.hu/tesztek/csoport-tesztek/214-alap-pc-zene-atvitel.html

Kívánok mindenkinek "a felső regiszterek tekintetében visszafogott, de finom, gurgulázó hangú" usb kábelt, valamint az űr sötétjét tökéletesen visszaadó HDMI kábelt is, ha már így az új StarWars előtt állunk ;)

[ Szerkesztve ]

(#22398) Rick4 válasza Chal (#22397) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom azután linkelsz, hogy az én linkemet már elolvastad. ;) bár nem tudom, értelmezési zavar-e, vagy csak simán a kútból próbálsz írni, amibe már beleestél, de senkit se érdekelnek az usb kábelek, itt hdmi-ről volt szó. És szimplán csak arról, hogy megy-e a kép vagy sem 15m-en, vagyis működik vagy nem. De hát a digitális jelátvitel már csak ilyen, 1 vagy nulla. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22399) Chal válasza Rick4 (#22398) üzenetére


Chal
addikt

Félreérted, csak próbáltam a téma mélységeit szemléltetni, a HDMI témakör a cikkben leírtakhoz képest kismiska :) A lényeg viszont ugyanaz: a nettó baromság.

[ Szerkesztve ]

(#22400) Rick4 válasza Chal (#22399) üzenetére


Rick4
félisten

Én meg pont addig próbálom meg felületesen értelmezni, amíg a rászánható 10 perc alatt el tudom dönteni, hogy mit vegyek meg. Ha a 3800Ft-os kábellel megy hülye leszek 10 ezerért olyat venni, amivel szintén megy. ;) Ha nem megy, veszek drágábbat. És ennél mélyebben egyáltalán nem érdekel a dolog. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.