Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) Tamoo válasza Tonyo (#22750) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mikor veszed meg? :D Én is erre pályázok ... érdekelne tapasztalat.

(#22752) Tonyo válasza Tamoo (#22751) üzenetére


Tonyo
őstag

Szerintem augusztusban. Te? :D

(#22753) Janaboy válasza Tonyo (#22750) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Egész korrektnek tűnik!

Janaboy

(#22754) Tamoo válasza Tonyo (#22752) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy terveztem, hogy mostanában, de valószínűleg csúszik nyár végére vagy őszre. Még nincs hová rakni ...

(#22755) Janaboy válasza Tamoo (#22754) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amilyen kicsi, zsebbe :DDD

Janaboy

(#22756) tejeskifly válasza Rick4 (#22749) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

elvileg ebben új lámpa van :D

(#22757) Tonyo válasza Tamoo (#22754) üzenetére


Tonyo
őstag

Nekem sincs, de egy ideig majd asztalról megy trapéz korrekcióval. Aztán majd szép lassan elkészül a bútor darab, amivel elvileg kiszúrja a vászon közepét:)

Janaboy: Nem tudtam részletesen átolvasni a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#22758) #75912448


#75912448
törölt tag

Én értek valamit félre a francia tesztben, vagy valóban az EU modell on/off 300:1 kontraszttal bír szemben az USA 1100:1-gyel? :Y

(#22754) Tamoo

Ha marad nálad a múltkorában tervezett kisebb vetítési méret, feltétlen megnézném élőben mielőtt belevágok. A plazmád után is van az a szint, amit nem lehet pótolni mérettel (sem), gondolok jellemzően kontrasztra, feketére.

(#22759) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Nos találtam 2 számomra megfelelőnek tűnő projectort.

Amire kell:

Kerti moziba filmezni, meccset nézni.
Kell horizontális és vertikális képkorrekció.
Kültéri használatból adódóan jó fényerő.
Lehetőleg hdmi vagy valami átalakítóval megoldható csatlakozás

Az egyik gép:

Sanyo PLC-XU56

A másik:

Panasonic PT-L735U

Szerintetek melyik érné meg jobban?

[ Szerkesztve ]

(#22760) Janaboy válasza Tonyo (#22757) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Én is csak a képeket néztem :DDD

Janaboy

(#22761) Tonyo válasza Tamoo (#22754) üzenetére


Tonyo
őstag

Az megvan már, hogy honnan fogod venni?

(#22762) Gigi01 válasza Tonyo (#22750) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem valahogy nem tetszenek azok a képek!Mármint a vetítettek.

(#22763) Tamoo válasza #75912448 (#22758) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, majd élőben meg kellene nézni.
190cm széles körüli képet tudnék vetíteni és 4-4.5m a nézési távolság. Tudom, hogy messze van az ideálistól. Amikor a pana plazmát vettem, akkor kellett volna a 65"-osat az 50" helyett és most nem is gondolkoznék projektoron.
Először a házon a tető lesz lecserélve, meg bent is kb. mindenhol tapétázás ... szóval lényegében ráérek agyalni.

(#22761) Tonyo: Még az sincs, hogy hová. :D Ez a helyzet is ritka, hogy a pénz meglenne, csak a körülmények nem.

[ Szerkesztve ]

(#22764) Tonyo válasza Gigi01 (#22762) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez sok mindentől függhet.

Tamoo: Én is ezzel szívok rég:)

(#22765) dunkel válasza Tamoo (#22763) üzenetére


dunkel
őstag

Szerintem még ne véglegesítsd a tervet :)
Egyrészt 4,5m-ről 260-300-at kéne vetíteni különben kicsi lesz. Összemegy mint a plazmatévé.
Másrészt hogy rakod le a hangdobozokat? Egymástól 3-3,5 méterre, közéjük meg beengedsz egy 190-es vásznat?

A 65" plazma meg még kisebb 4m-ről, ott sem lennél kisegítve.

B terv:
Ülj be közelebbre a projektorhoz, 3m-re és úgy jó lesz a 200-as vászon. Mögötted meg marad hely a szobából.

(#22766) Tamoo válasza dunkel (#22765) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sehogy se jó .... egyik variációval sem tudok megbékélni. :( de még nincs kőbe vésve semmi.
A ~190-es vászon úgy jött képbe, hogy esetleg mégis hálószobába kerülne a cucc ... fix vászonnal. Ott csak ekkora fér el a dobozok közt.

(#22767) c4 válasza Tonyo (#22750) üzenetére


c4
őstag

Elég lelombozó...

(#22768) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Valaki eszkábált már sínt a kanapé alá, hogy filmezésnél könnyedén közelebb tudja húzni a képhez? :D
Én komolyan ezen gondolkodom, mert tegnap véletlenül kb. 1 méterrel előrébb ültem és eddig nem látott részletek tárultak fel előttem. 4,2 méterről nézek 270 széles képet.
Barkácsoló lelkületűek jelentkezzetek :DD

(#22769) Rick4 válasza Bobolit (#22768) üzenetére


Rick4
félisten

Sőt, akár távval is lehetne vezérelni, a kulcsjelenetnél nyomod a gombot, és akkor visz csak közelebb. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22770) SirAlo válasza Rick4 (#22769) üzenetére


SirAlo
aktív tag

4D mozi kiepitese :D

(#22771) gabika1969 válasza Bobolit (#22768) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Hát ez óriási :D , ilyet még nem is hallottam, de el tudom képzelni: Család! Előre! :C
Viszont összefoghatsz Janaboy-al.
A nejem MÁV-os, szólok hozzon haza néhány sínt! :N

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#22772) Rick4 válasza SirAlo (#22770) üzenetére


Rick4
félisten

Igaz, onnan már csak egy lépés, hogy hullámos legyen a sín. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22773) AVhelper válasza #75912448 (#22758) üzenetére


AVhelper
senior tag

Csúnya dolgokat olvasok az LG PF1500G európai változatáról itt.

Az európai változat állítólag 300 lumen fényárammal kevesebbet tud, mint az amerikai verzió, ami max. 1100 lumen, míg az európai csak kb 800 lument a maximális fényerőt adó beállításokban. A legrosszabb azonban az On/Off kontraszt, amiben az európai változat csak 350:1-et, az amerikai verzió 1100:1-et illetve 2000:1-et produkál, beállításoktól függően. Az európai változatra vonatkozó mérések 3 különböző szakmailag hiteles forrásotól származnak.

Találgatások szerint vagy elrontottak valamit az európai verzió rendszerszoftverében, vagy más LED-eket használnak, mint az amerikai változatban.

Pletykák szerint júliusban megjelenik egy jobb európai változat tunerrel, és minden egyébbel, ami az amerikai változatban megvan.

Én egy órácskát próbálgattam a PF1500G-t, és tényleg nem volt valami jó a fekete szintje.

(#22774) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Erről van valakinek tapasztalata? Egyedül a newegg-en találtam 2 véleményt a szivárvány-effektről, egyik azt írja látta, a másik azt hogy nem, de képét egyöntetűen szépnek írják, már amennyire egy low-budget kategóriájú projektor képét annak lehet nevezni.
Úgy néz ki kénytelen leszek használt dlp-set választani az anyagiak miatt, így az elsődleges szempont ez a fránya szivárvány-effekt lenne.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#22775) cinemazealot válasza Bobolit (#22768) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az ötlet jó, de ezzel csak az lesz a gond, hogy ha a kanapé mélységénél nagyobb távon kell mozgatni a kanapét, akkor a sín ki fog lógni alóla: hátra tolva zavarhatja az ember lábát. Ennél talán egyszerűbb megoldás, ha kereket szerelsz fel a kanapéra, így azt sín nélkül szabadon guríthatod. Hátránya, hogy féket is be kell építened, különben egy meghökkentő jelenetnél hátra gurulsz. :)

(#22776) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Sziasztok!

Tikkurila H499-et szeretnék kevertetni, de van belőle matt és félmatt, melyiket válasszam?

Feelings Extra Durable Paint (ez a félmatt) [link]

Feelings Interior Paint (ez a teljesen matt) [link]

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#22777) #75912448 válasza AVhelper (#22773) üzenetére


#75912448
törölt tag

Aha, akkor nem túlzás kijelenteni, hogy ebben a formában csúnya baleset ez a proji, gyakorlatilag házimozi célokra jelenleg alkalmatlan. Ha megkapjuk az amerikai típust, revideálható az álláspont. Specifikációk alapján nekem bejött abban a kategóriában ahol versenyez. Korrekt kontraszt, tunerek, Super Resolution, Trumotion stb.

(#22778) #75912448 válasza Tamoo (#22766) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nagyon pici lenne 4,5 méterről 85", megmondom őszintén hanyagolnám a projektet. Vagy átrendezném a kócerájt 2,6-3m nézési távolság környékére, vagy ahogy írod, hálószoba. A méret tudja kompenzálni bizonyos fokig a minőségbeli hátrányokat, az eredeti felállás ekkora távolságból már nagyon nem ez a felállás.

(#22779) devil-k válasza #75912448 (#22778) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én 3 méterről vetítek 85"-t, de 4,5 méterről szerintem már borzasztó lenne ez a felállás.

- mozi bolondéria -

(#22780) Tamoo válasza #75912448 (#22778) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igazad lehet. Nappali is lesz, ott ablak elé elférne egy megfelelő méretű motoros vászon, de a hangrendszert nem tudom jól elrendezni és akusztikailag is nagyon problémás a helyiség. A képpel nagyobb kompromisszumokat vagyok hajlandó kötni mint hanggal. Szóval oda kerül a cucc ahol úgy ítélem, hogy hangilag többet lehet kihozni.

(#22781) #75912448 válasza Tamoo (#22780) üzenetére


#75912448
törölt tag

...A képpel nagyobb kompromisszumokat vagyok hajlandó kötni mint hanggal. Szóval oda kerül a cucc ahol úgy ítélem, hogy hangilag többet lehet kihozni....

Eredeti felállás szerint ez nem is kompromisszum, hanem rossz terv. :R Oda kerüljön, ahol moziélményt kapsz. ;) Moziélményért vetítünk, ha túl nagy a távolság és kicsi a vászon, mindez elveszik. Azért nem éri meg befektetni, hogy ennek híján legyen egy rossz minőségű "tévéd". Megbánás lenne a vége. Kép szélességének másfélszerese lenne ideális távolság közelében.

Nyilván ezekkel tisztában vagy te is, csak még nem éltél együtt vetítővel. Hangminőség terén is hasonló véleményed lehetett mikor belekezdtél. Aztán gyorsan elkezdtél cserélni, megbánni ezt-azt miután gyűltek a tapasztalatok.

(#22782) Tamoo válasza #75912448 (#22781) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt elfogadom, hogy "rossz terv", valószínűleg igazad van és hülyeség lenne ilyen feltételekkel ~82"-os vetítésbe pénzt ölni. Akkor ezt elvetem és gondolkozok, hogy máshol esetleg meg tudnám-e oldani. :(

Egyébként a hangrendszer elhelyezésére gondoltam. Ha mégis ide kerül, akkor valószínűleg egy nagyobb tv-re kellene hajtani és nem vetítőre. Amit korábban Te is ajánlottál. Ez tűnik ésszerűnek. De persze jobb lenne nagyobb kép ... még gondolkozom.

Egyébként még egy megoldás eszembe jutott.... és ha rohadt magasra a hangdobozok fölé vetítenék... nem tudom mennyire lenne gáz. Belmagasság 2.8m az hiszem.... dobozt meg majd lemérem.

[ Szerkesztve ]

(#22783) Bobolit válasza cinemazealot (#22775) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Igen, ez valóban gond, nekem is eszembe jutott :)

(#22784) Hobbbyt válasza AVhelper (#22773) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Egyszerűen hihetetlen ez a Tendencia miszerint Európa a szart kapja drágábban..
Senkit se érdekel, hogy az Európai unió termeli a föld teljes GDP-jének a 24%-át és kis helyen él 600 millió ember?
:(

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#22785) cinemazealot válasza Tamoo (#22780) üzenetére


cinemazealot
addikt

Vedd figyelembe azt is, hogy ha projektort választasz a képi megjelenítéshez, akkor a hangminőséged élből romlik a projektor búgásával. Ha tehát nincs igényed a projektor által nyújtott képi világra, és a hang már nem bír el egy állandó búgást a fejed fölött (vagy nincs lehetőséged hangszigetelésre), akkor ez valóban nem a Te utad.

(#22786) Tamoo válasza cinemazealot (#22785) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most a sztereót csiszolgatom, akkor nem zúgna a projektor. :) Mozi közben meg talán el tudnám viselni. Persze azért meg kellene néznem előtte, nem fogok csak úgy "beleugrani".

(#22787) c4 válasza Hobbbyt (#22784) üzenetére


c4
őstag

Addig semmiképpen, míg megvesszük a szahart is drágábban. Csak a vásárlói bojkott tehet az ügy ellen valamit.

(#22788) cinemazealot válasza Tamoo (#22786) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mindenképpen próbáld ki otthoni körülmények között is (nem egy belvárosi bemutató teremben), mert engem pl. ez kifejezetten zavar a projektoros mozizásban, de csak az otthoni csendben jön ki igazán. Épp most tervezek egy álmennyezet-szerű "klimatizált" burkolatot építeni a projektornak, hogy csökkentsem a zajterhelést.

(#22789) Tonyo válasza #75912448 (#22777) üzenetére


Tonyo
őstag

Sajnos valamit tényleg nagyon eltoltak..Ha lesz is újabb eus változat, gondolom jóval drágább lesz.. :(((

(#22790) _Smooth válasza Tonyo (#22789) üzenetére


_Smooth
senior tag

És mi a probléma? :)
Mint megtudtuk, lesz rá fizetőképes kereslet :D

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22791) Norbi 72 válasza cinemazealot (#22785) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vedd figyelembe azt is, hogy ha projektort választasz a képi megjelenítéshez, akkor a hangminőséged élből romlik a projektor búgásával.

Ezt határozottan cáfolom.Voltak már nálam jópáran,és senki nem hallotta a projit vetítés közben.

(#22792) devil-k válasza Norbi 72 (#22791) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez alól kivételt képeznek a némafilmek. :D

Szerk.
Egyébként osztom a véleményed.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#22793) Norbi 72 válasza devil-k (#22792) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jogos. ;]

Upsz ,elfelejtettem szerkeszteni. :B

[ Szerkesztve ]

(#22794) Norbi 72 válasza Tonyo (#22789) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem tetszett nálam az 1070,vagy nagyon érzékeny vagy a szivárványra?

(#22795) Tonyo válasza Norbi 72 (#22794) üzenetére


Tonyo
őstag

De tetszett:)
Viszont jobb a led, hogy kisebb maga a proji és nem kell plafonra lógatni.
A szívárványt eléggé lehetett amúgy látni a 1070-en, ettől függetlenül jó kis gép:)

(#22796) Norbi 72 válasza Tamoo (#22782) üzenetére


Norbi 72
veterán

Találtam neked tv-t,igaz,csak 77'-os.. ;]

Szabin voltál?

Tonyo: Akciós LED vetítő? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22797) A`rpi válasza Norbi 72 (#22796) üzenetére


A`rpi
addikt

Ennyiből már elég jó moziszobát lehet rittyenteni.

(#22798) Tonyo válasza Norbi 72 (#22796) üzenetére


Tonyo
őstag

Látom mindenkinek előállsz valami budget megoldással:D

(#22799) Norbi 72 válasza Tonyo (#22798) üzenetére


Norbi 72
veterán

Igyekszem segíteni. :DD

Egyébként az 55'-os Oled ára szépen esik,500 körül már elfogadható lesz az ára,szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#22800) Tamoo válasza Norbi 72 (#22796) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kösz, ezzel ki vagyok segítve. :D
Nem voltam szabin, csak már nemigazán járok a házimozis topikba.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.