Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Tonyo válasza devil-k (#21100) üzenetére


Tonyo
őstag

45 cm pont az a határ, ahol még nincs zavaróan magasan a középpont. Más hogy oldja meg? :/
Néztem úgy is, hogy 65 cm-re kezdődjön a vászon, akkor 60 cm-re kellene belógatni. Hát mit ne mondjak, az se túl esztétikus.

[ Szerkesztve ]

(#21102) tata93 válasza majnz (#21088) üzenetére


tata93
tag

Az szép. :O nagyon cool! ez az én bajom. egyszerűen nincs kreatív ötletem amikor a szobámat akarom felújítani. de te iszonyat jól megoldottad!! nagy respect! :) csak kár, hogy egylőre nem látom, hogy az ágyat hogyan helyezted el. nálam amiatt van a legnagyobb fejtörés. No meg ahogy látom neked azért valamivel nagyobb is a szobád, ha nem csal a szemem. :) De az tény, hogy nagyon szuperül néz ki. :C

[ Szerkesztve ]

(#21103) cinemazealot válasza Tonyo (#21101) üzenetére


cinemazealot
addikt

És ha alapesetben a projektor nem lógna be a plafonról, csak akkor, amikor használod? Tehát a tartóállvány egy amolyan teleszkópos, vagy felhajtható típus lenne, természetesen valamilyen esztétikus megoldással.

(#21104) AVhelper válasza Hobbbyt (#21046) üzenetére


AVhelper
senior tag

Itt egy PF1500 teszt.

(#21105) devil-k válasza cinemazealot (#21103) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valami hasonlóra gondoltam én is. Annyi BenQ vetítőt használó fórumtárs van itt, hogy biztos, hogy lesz valami hasznos ötlet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21106) Tonyo válasza cinemazealot (#21103) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez jó megoldás lenne, de feltételezem az megint + 90 ezres mutatvány :(

Vagy még az lehet, hogy megvárom tényleg az lg pf1500-at, az a sarokból az asztalról is jó:D

[ Szerkesztve ]

(#21107) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Én a 200k-s keretből inkább egy használt 720p vetítőt vennék, jóféle Optomák vannak 60-70e-ért. Akkor maradna egy halom pénz, jöhet a vászon meg a hang. Aztán, ha kevés a pixel, lehet cserélgetni.

(#21108) dunkel válasza Tonyo (#21101) üzenetére


dunkel
őstag

Szerintem a 65cm megoldást válaszd inkább. Felfelé nézni még mindig kényelmesebb mint lefelé, főleg ha van hova hátradőlni. Úgy még el is férsz alatta.
A zavaró hatás meg fog szűnni hamar. Vannak akik rég nem jártak nálunk és fel sem tűnik, hogy ott lóg egy W10000 - pedig az picit nagyobb gép mint a 1070 (igaz nem a szoba közepébe lóg be).

(#21109) Janaboy válasza Tonyo (#21106) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

En nem reg kerdeztem ugyanezt es korabban Rick4 rakott be egy kepet egy elektomos ablak mechanikarol! Hasznalhato lehet, bar az arat nem tudtam meg..

Janaboy

(#21110) Tonyo válasza dunkel (#21108) üzenetére


Tonyo
őstag

Lefele semmikepp nem neznek, a kozeppont akkor is feljebb van azert.

(#21111) Rick4 válasza Janaboy (#21091) üzenetére


Rick4
félisten

Van egy 15m-es noname "hdmi with ethernet" kábelem, 3850Ft-ért vettem. Ha belemegy valaki a vaktesztbe, tőlem játszhatunk, de tuti nagy bukás lesz, mert 30-ból 5x nem fogod eltalálni, mikor van bent a 3000Ft-os, és mikor van bent a 30 ezres kábel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21112) cinemazealot válasza Tonyo (#21106) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, nem tudom, nekem ez néhány szelet zártszelvényembe és 1-2 órás munkámba került: :)

Oké, ez így nem szép, viszont elég masszív és amúgy is el lesz takarva egy amolyan gipszkartonból összerakott, levegőátfújásos, hangszigetelt álmennyezet-szerűséggel. És szerintem a rugóval vagy teleszkóppal csillapított mozgású leengedhető állvány sem lenne kirívóan több meló.

(#21105) devil-k: né' má', ez is BenQ :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21113) AVhelper válasza Tonyo (#21096) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ötlet? Vegyél alkalmas vetítőt!

(#21114) majnz válasza tata93 (#21102) üzenetére


majnz
tag

Igen a szobám nagyobb 4,8*4,8m.A vászonnal szemben van a kanapé (kihúzható) nekitolva a falnak. Ha többen vagyunk akkor összetolom és egy 3 személyes ülőalkalmatosság, de az esetek 90%-ában kihúzva, fekve nézem a filmeket illetve nyomom az xbox-ot, ezért van magasabban a "vászon".

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21115) Tonyo válasza cinemazealot (#21112) üzenetére


Tonyo
őstag

Azért teleszkóposba megcsinálni nem ilyen egyszerű.

Avhelper: Kb fél millió használt ár már tudja ezt? Ennyit nem szeretnék költeni rá amúgy.

(#21116) AVhelper válasza Tonyo (#21099) üzenetére


AVhelper
senior tag

A függőlegesen majdnem +/- 100% képeltolást biztosító Epson EH-TW7200-al vetítve a 104"-es képet, aminek az alja 45 cm magasan van, a projektor lencséje 234 cm magasságban lehet.

(#21117) AVhelper válasza Tonyo (#21101) üzenetére


AVhelper
senior tag

Igazad van! A 130 cm magas kép közepe pont 110 cm magasságban van, ha az alja 45 centire van a padlótól. Így az átlag ülő szemmagasság (120 cm) alatt van a kép közepe, ami a legkényelmesebb nézést teszi lehetővé.

(#21118) Rick4 válasza Tonyo (#21115) üzenetére


Rick4
félisten

Talán plusz egy óra meló...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21119) tata93 válasza majnz (#21114) üzenetére


tata93
tag

Na igen, akkora szobában azért lehet már tenni venni. :) Persze ettől függetlenül jár a +pont az elrendezésért. Adtál is nekem pár jó ötletet majd a továbbiakban. :)

(#21120) szepi0808


szepi0808
senior tag

Sony HW55, Sony VW300, Epson TW9200

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21121) AVhelper válasza dunkel (#21108) üzenetére


AVhelper
senior tag

"Felfelé nézni még mindig kényelmesebb mint lefelé"

Tévedés! Ergonómusok kísérletei igazolják, hogy a szemsík alá 7 fokkal a legkényelmesebb képet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#21122) Tonyo válasza Rick4 (#21118) üzenetére


Tonyo
őstag

Azt azért megnézném, hogy hogy csinálsz ilyen egyszerűséggel egy állítható teleszkópos projektor konzolt:)

AVhelper: +1, a tv-m is úgy van felrakva, hogy a középpontja pont szemmagasságban van. Nagyon sok helyen látom, barátoknál is, hogy fent van a tv a fenében.

Amit linkeltél már nem fér bele nekem, nem anyagilag, hanem egyszerűen nem akarok ennyit költeni erre.

[ Szerkesztve ]

(#21123) cinemazealot válasza Tonyo (#21122) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem félreértesz. Nem maga az állvány (függeszték) teleszkópos, hanem csak a csillapítása. Maga a függeszték olyan, mint egy trolibusz áramszedője, csak fejjel lefelé: nem a busz tetejéről emelkedik felfelé, hanem a plafonról nyúlik lefelé. A teleszkóp pedig ennek a karnak a mozgását csillapítja, mint ahogy a kombi autók hátsó csomagtartójának ajtajánál.

Ha a teleszkóp ereje, valamint a függeszték szerkezetének és a projektor+kábelek stb. súlya összhangban van (ez az egyedüli kritikus pont a tervezésnél), akkor az egész egy szépen kimért lassú mozdulattal ereszkedik le és vissza.

[ Szerkesztve ]

(#21124) AVhelper válasza Tonyo (#21115) üzenetére


AVhelper
senior tag

Egy rövid vetítési távolságú projektor, mint például az Acer H7550ST már 1,6 m távolról kivetíti a 104"-es 16:9-es képet, és ha annak az alja 45 centire van a padlótól, akkor a vetítőt 10 centivel ez alá lehet elhelyezni, és nincs útban még a játékhoz sem, mert jóval mögötte ülsz.

(#21125) Tonyo válasza cinemazealot (#21123) üzenetére


Tonyo
őstag

Én ezt értem, de ezt kivitelezni nagyon nem egyszerű. Főleg úgy, hogy az minden nap flottul működjön. Bármi ilyen tervet szívesen fogadok. Szeretek barkácsolni:)

Avhelper: Én is néztem az ilyen projektorokat. Ez amolyan vésztervnek jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21126) Janaboy válasza Rick4 (#21111) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Én nem azt mondtam, hogy van szemem hozzá, de nem is fikázok le valamit, amit még sose próbáltam!

szepi: A Sony-t küldhetnéd, tudod a címem! Persze csak úgy, fizetni nem akarok érte sokat :DDD

cinemazealot: Ez így elég kevés, amit mutattál! Mekkora vászonra vetítesz, hol kezdődik a vászon alja, mekkora a belmagasság, van-e trapézkorrekció stb?

Tonyo: Eddig ez tűnik a leghasználhatóbbnak, és szerintem az ára se lehet vészes! [link]
Csak Rick nem meri elárulni az árát! :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21127) Rick4 válasza Janaboy (#21126) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, szerintem is kár fikázni a 3 ezresért megvehető kábelt. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21128) Dexar007 válasza Janaboy (#21126) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha egy minosegi 2 meteres kabelt hasonlitasz egy vergagyi 15 metereshez ( nyilvan nem azert adtak a vetitohoz,mert milliokba került) -- es nincs kulonbseg,az nem eleg? Vettel egy 10 meteres kacsa kabelt jo dragan,es elvarod a buksi simogatast.

Give me your cum,bull!

(#21129) _Smooth válasza Dexar007 (#21083) üzenetére


_Smooth
senior tag

Lehet röhögni, ettől még így van :)
Alapból 110% offsetje van a 1070-nek (vagyis 10% többlet a kép szélétől mérten) és emellé van 130%-ig lens shift (vagyis a 100% offsethez képest +30% - ez jelen esetben ~20% a kép széléhez képest - kalkulálva a 10% többlettel).

És nagyon örülök, hogy az igényesen kifestett padlásodon nincs szükséged lens shiftre meg rendes audióra. Nekem (és talán nem vagyok ezzel egyedül) jól jön az a további 18cm, amit a kép felső széléhez képest nyerek. 195cm magas vagyok, és egy nappaliban lesz elhelyezve, nem dedikált moziszobában. Továbbá - sajnos - nem kizárólag mozira fogjuk használni, így nem baj, ha kinectezés közben a lehető legkisebb eséllyel fognak belekalimpálni). Nekem megéri azt a 10k-t.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21130) Janaboy válasza Dexar007 (#21128) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

De én most 10 méter vs 10 méterről beszélek és nem 15 m vs 2 m..
Nem kell simogatni a buksim, hogy milyen kábelt veszek az az én döntésem!

Amúgy meg a projektorhoz adott mitől lenne minőségi? Nem mondom hogy szar, de lehet tőle jobb is!

Rick4: A túróba már! Áruld már el az elektromos ablak motor árát! :DDD

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21131) Dexar007 válasza _Smooth (#21129) üzenetére


Dexar007
veterán

En törpe vagyok,es nincs kinectem.Nyertem. ;]

Give me your cum,bull!

(#21132) Rick4 válasza Janaboy (#21130) üzenetére


Rick4
félisten

Nem csak a motor kell, hanem a mechanika is, most nézem, fillérekért mérik. :D [link] Ehhez képest kettőt tudok adni 30-ért. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21133) Janaboy válasza Rick4 (#21132) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor 15eFt a szerkezet! Mondjuk még egy 10eFt-al kell számolni, amivel ráfogod a projektort és annak a billenését is megoldja az ember, plusz még mondjuk 10eFt a beburkolás, esetleg egy tápegység és egy kapcsoló is kell az mondjuk legyen 5eFt!
Tehát lényegében motorossá tehető a mozgás kb 40eFt-ból! :)

Janaboy

(#21134) Rick4 válasza Janaboy (#21133) üzenetére


Rick4
félisten

De nem lennék meglepve, ha ennyiből más megoldással is összeállna ugyanez. Akár álmennyezetből leereszkedő polcocska: [link] [link]. Most viccet félretéve 30K-s kábel mellé ne kókányolj...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21135) Tonyo válasza Rick4 (#21134) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezek tudod mennyibe kerülnek?

(#21136) lajthabalazs válasza Tonyo (#21135) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A második linken van ár, ennyi pénzért érdemes építeni. Már utaznak a fogaskerekek Kínából, én kb 15k-ból fogom kihozni a motorosan dönthető, emelhető liftet.

[ Szerkesztve ]

(#21137) Janaboy válasza Rick4 (#21134) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Egyenlore fix lesz nekem, majd kokanyolok a 30es kabel melle, ha zavar a belogas..

Lajthbalazs: jo a lift, de igazan almennyezeten mutat, alacsony belteren nem sokat hoz sztem..tekintve h a szerkezet se kicsi..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21138) Tonyo válasza lajthabalazs (#21136) üzenetére


Tonyo
őstag

Én tudom, hogy több száz ezer is lehet egy ilyen, 30 ezerből ez felejtős.
Megosztod a terveid?:)

(#21139) Rick4 válasza Tonyo (#21135) üzenetére


Rick4
félisten

Kellene tudnom? Nem, nem nekem lesz. De akkor se érdemes 50K-ért kókányolni, ha a többszörösébe- sokszorosába kerülnek. Láttam 1200 meg 1700$-ost is, de akkor se a 15K-s ablakemelő motorost megoldás a tuti. Miért, te tudod, mennyibe kerülnek?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21140) Tonyo válasza Rick4 (#21139) üzenetére


Tonyo
őstag

Pl.

(#21141) Rick4 válasza Tonyo (#21140) üzenetére


Rick4
félisten

Felét éri is: [link]
Van kevesebbért is: [link]
De ha alkotni van kedved, vegyél elő 25 rugót, megvan seperc alatt: https://www.youtube.com/watch?v=X-8kM9dSvWU

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21142) lajthabalazs válasza Tonyo (#21138) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én arra gondoltam, hogy becsaravok három szemet a plafonba, a projektort fejjel lefelé fecsavarozom egy 60x60-as lap (800Ft) aljára. A HDMI kábelt feltekerem spirálba, és damillal (1500Ft) rögzítem egymáshoz a "meneteket" hogy megtartsák a formát .A lapra rögzítek három léptetőmotort (3x700Ft 28BYJ-48 és ULN2003 driver) csigacsavaros áttétellel (3x700Ft), amik a három szemhez (3x200Ft) kötött damilt csévélik fel. Rakok az egésznek a közepére egy giroszkópot (600Ft), aminek a síkját két csavarral lehet állítani a laphoz képest. Rakok rá egy 12V-os tápot (3000Ft) egy Arduino mini pro-t (600Ft) és egy 12->3.3 Buck konvertert (500Ft). És kap az egész egy infrás távirányítót (600Ft). Összesen 12400Ft + néhány müanyag alkatrész és csavar. Komolyabb, Nema17-es motorokkal már kicsúszik a 15k-ból, úgy 22.000Ft lesz a vége.

Innentől a működés már kitalálható, ha a motorok együtt mozognak, akkor a projektor szépen sűllyed. Ha pedig ki kell szinteznie magát, akkor külön-külön mozgatja a motorokat. A csigás áttétel tizedére veszi le az egyébként sem magas fordulatot, úgyhogy elég pontosan lehet vele dolgozni. A csiga miatt nem kell áram alatt tartani a motort ahhoz, hogy a projektor pozíciója fix maradjon, így fogyasztani és melegedni sem fog. A damilok nem lesznek függőlegesek (kb 20 fokban széttartanak), ezért az esetleges kilengések hamar csillapodnak majd.

Mivel 125cm-re kell belógatni, más lehetőséget nem nagyon találtam. Javaslatokat, kritikát szivesen látok.

(#21143) _Smooth válasza Dexar007 (#21131) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ennek örülök, bár nem tudtam, hogy ez verseny volt :D
Remélem, feltetted a polcra a többi nyereményed közé :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21144) Janaboy válasza lajthabalazs (#21142) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem tetszik az elképzelésed! Bár ehhez azért nem árt némi programozási tudás is, amivel jól beállítod a motorokat!
S ez még nem is mutatna csúnyán a 30e-s (bár valójában csak 25e-s, de mind1) HDMI kábelem mellett! :)

Janaboy

(#21145) Rick4 válasza lajthabalazs (#21142) üzenetére


Rick4
félisten

Az egyik linken ott volt a fából készített leeresztő technika, a másikon meg úgy néztem, 4 db fiókcsúszó volt a leeresztett lap 4 oldalán. Én annyival csinálnám meg jobbra, hogy a fiókcsúszókat nem simán, a négy sarkára raknám fel, hanem kettesével, keresztben, mint az olló szárai, ezzel ugye a lefelé mozgatás, a kilengés, és a fenti vízszintes pozíciótól való eltérés is ki van küszöbölve, és akkor már csak egy csigás leeresztő kell. Ha még akarok is egy felső keretet az egésznek, talán 2K-val dobja meg a költségvetést, és 10-nél meg is áll.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21146) tozso76 válasza Rick4 (#21118) üzenetére


tozso76
aktív tag

Keszitettem egy gazteleszkoppal mukodtetett proji konzolt. Hasznalaton kivul plafonra emelte a projit, vetiteskor leengedte plafontol 75centire. Avforumon voltak rola kepek. Ha megtalalom teszek fel kepet rola. Kb.30 munkaoram plusz 8e ft esztergalas koltseg plusz porszoras dija ideje volt benne. A kihivast az jelentette hogy minden le-fel mozgas utan millimeterre ugyan oda vetitsen a proji. Sikerult ezt megoldanom...

(#21147) Janaboy válasza tozso76 (#21146) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Na az jo, varjuk mindenkepp!

Janaboy

(#21148) Tonyo válasza tozso76 (#21146) üzenetére


Tonyo
őstag

Varjuk:) Balazs otlete is erdekes lehet!

(#21149) cinemazealot válasza Janaboy (#21126) üzenetére


cinemazealot
addikt

A vászon egy Elite Screens M80NWV. A belmagasság ~270 cm, a projektor (BenQ MP525P, XGA) a vászontól 295 cm-re van, ami ennek a modellnek ehhez a vászonhoz már nagyon kis távolság (ahhoz, hogy minél nagyobb lehessen az éles kép, a zoom-ot úgy kellett belőnöm, hogy a vászon aktív felületénél széltében 3-3 cm-rel kisebb legyen a vetített tartalom ... 20-30 cm-rel hátrébb kéne vinnem a gépet). A vetített kép teteje ~17 cm-re van a plafontól, az alja ~135 cm-re van a padlótól. Trapézkorrekcióra nem volt szükség.

(#21150) Rick4 válasza tozso76 (#21146) üzenetére


Rick4
félisten

Ez ugyanúgy működhet kb, mint az ollóra összefogott fiókcsúszóval, van sok jó megoldás, mindegy melyiket választod, csak nem az 1000 $-os megoldást kell választani. Biztos spéci, biztos jó, de én is inkább megcsinálnám 10K-ból, a maradékot meg a technikára költeném.

P

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.