Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) Osynho válasza Rick4 (#22950) üzenetére


Osynho
addikt

Nade a videó használata közben is ugyanez volt a hiba, épp ezért próbáltam ki a tv-t.

cinemazealot: Egy erősítő + hangfalak vannak a közelben, megpróbálom azokat kiiktatni. Persze nem ártana valami hang is a kép mellé. :)

[ Szerkesztve ]

(#22952) cinemazealot válasza Osynho (#22946) üzenetére


cinemazealot
addikt

Érdemes még azon is eltörpölni, hogy nincs-e olyan kábel bedugva valamelyik eszközbe, ami okozhat ilyen Rick4 által is említett járulékos zavart. Én lekopasztanék minden eszközt minden sallangtól és csak a létfontosságú kábeleket hagynám rajtuk, hátha felfedi magát a tettes.

1-2 éve egy előadó teremben kellett beüzemelnem egy PC-t egy már ott lévő projektorral és sehogy sem tudtam elhárítani egy rettentően idegesítő remegést a képen. Kiderült, hogy a PC hálózati kábele (UTP) rakott valamit a gépre, ugyanis amikor azt kihúztam a gépből, a kép teljesen kitisztult.

[ Szerkesztve ]

(#22953) _Smooth válasza (#22948) üzenetére


_Smooth
senior tag

ILYEN adapterekkel nem jó? Mindenképp szereltet szeretnél?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22954) válasza _Smooth (#22953) üzenetére



addikt

Ha nincs más, akkor ez marad, de jobb lenne egyben, legozás nélkül. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22955) Tonyo


Tonyo
őstag

Akciós most az LG pf 1500G 299 900 Ft

(#22956) Tamoo válasza Tonyo (#22955) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hamar. Gyorsan kiszórják a selejtet és jön a frissített? :D

(#22957) Tonyo válasza Tamoo (#22956) üzenetére


Tonyo
őstag

Pont erre gondoltam én is:D

(#22958) GmS válasza Osynho (#22946) üzenetére


GmS
csendes tag

Szerintem felejtsd el az rca dolgot :D
Én is kipróbáltam , de borzalmasan siralmasan sz*r képet adott !
vettem hdmi-t , meg lecseréltettem a settopbox-ot , és így nézhetőbb ... hd csatornák okék , de a sima már csak ,,szódával elmegy,, kategória ..

(#22959) c4 válasza Tonyo (#22955) üzenetére


c4
őstag

Ilyen adatokkal még az is sok érte.

(#22960) Osynho válasza GmS (#22958) üzenetére


Osynho
addikt

Analóg koax a jelforrás, nincs set top box. Amennyiben lenne, nyilván hdmi-vel kötném össze. :) Esetleg egy külső tunerrel lehetne digitális jelet kihozni? Persze, ha alapból sz@r a forrás, attól, hogy hdmi-n jön ki, nem lesz jobb a minősége. :D

(#22961) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok a kérdésem a következő , melyik fajta tikkurila festékből kevertetitek ki a H499 -et . Konkrétan ezek közül melyikből : [link] . Szeretnék minél több választ kapni ha lehet. Köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#22962) Rick4 válasza BPéter1984 (#22961) üzenetére


Rick4
félisten

Egy válasz nem is elég? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22963) GmS válasza Osynho (#22960) üzenetére


GmS
csendes tag

Én ezzel csak arra gondoltam , hogy nézhetetlen a kép .
195cm széles képet vetítek , és még a mindigtv-s is ami nem hd az nézhetetlen ... amikor RCA-val próbáltam a UPC-t , akkor meg csak középre egy kb 120 széles képet vetített ...még rosszabb volt ...

(#22964) BPéter1984 válasza Rick4 (#22962) üzenetére


BPéter1984
tag

Suia , azèrt gondoltam többre hátha nem egyeznek a vélemények. Tehát még mindig várom a válaszokat.Jó lenne már megtudni végre miből legyen kevertetve.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#22965) Gigi01 válasza BPéter1984 (#22961) üzenetére


Gigi01
őstag

Én ilyenből kevertettem!
De szerintem lehetett volna sötétebb is. :U

[ Szerkesztve ]

(#22966) Plutor válasza BPéter1984 (#22961) üzenetére


Plutor
aktív tag

Nekem fogalmam sincs. :DD
Bementem a tikkurila festékboltba,kértem a H499-s színkóddal egy adagot.
Elmentek,kikeverték,fizettem.(kb:5000/l)

(#22967) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

[link]

Én ebből kevertettem h499-et 2,7l 5300 Ft volt,matt világosszürke a végeredmény részemről tökéletes, ACER H5370BD projektort használok.

[ Szerkesztve ]

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#22968) vizimento


vizimento
senior tag

Sziasztok!

Egy Acer projektor képe a kövtkező hibajelenséget produkálja:

Mi lehet a baja?

Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#22969) Norbi 72 válasza vizimento (#22968) üzenetére


Norbi 72
veterán

Batyónak küld el a képet,ő tud segíteni.

(#22970) Janaboy válasza Norbi 72 (#22969) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hat ez kesz..jo a szoveg az oldalon :D
Bar van akinek ez biztos nem uj :)

"A projektorizzók forróak.Nagyfeszültségről tápláltak.Néha mindkettő. Ha az ívbe közvetlen belenézel ,súlyos látáskárosodást okozhat.A készülékek belső alkatrészei nincsenek elválasztva a hálózattól.
Tehát, ha megsülsz, megvakulsz, agyoncsap az áram, vagy ezeket mind egyszerre,én figyelmeztettelek, hogy ne tedd !!!!
Ha az oldalon leírtak meghaladják szakmai ill. képzettségi szintedet, kérlek fordulj szakemberhez, vakuljon/süljön/rázódjon meg ő. "

Janaboy

(#22971) Gabesz87 válasza vizimento (#22968) üzenetére


Gabesz87
addikt

Szerintem ez DMD chip hiba lesz. Nekem egy Optoma projektorom van, és már jó ideje ugyanilyen fehér pöttyök vannak a képen (mint a pixelhiba monitoron), igaz, nálam még csak 5-6 db kb, szóval nézhető még a kép. Batyot kérdeztem én is, mondta is, hogy DMD chip lesz. Cserélni meg nem éri meg (az enyémen legalább is).

(#22972) CyDoN válasza vizimento (#22968) üzenetére


CyDoN
senior tag

Igen ez nagy valószínűséggel DMD hiba. Szerintem hívd fel az Acer szervizt, hogy mennyibe fájna a DMD cseréje.

(_._)

(#22973) Gabesz87 válasza CyDoN (#22972) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem 42k-ba fájna a DMD csere :( 60-ért vettem a gépet használtan itt aprón jó pár éve kb 90 órával (már ha nem volt nullázva). Most is alig van benne pár száz (3-400). :( Úgyhogy nálam a csere nem jön szóba. Inkább gyűjtögetek, aztán jövőre úgyis festünk, átalakítunk kicsit, majd veszek egy W1070/Epson TW-5100/5200-t.

[ Szerkesztve ]

(#22974) CyDoN válasza Gabesz87 (#22973) üzenetére


CyDoN
senior tag

Az akkor tényleg nem éri meg.

(_._)

(#22975) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok!

Cégnek keresnek megbizható projektort max 200ezerert.
Magas ansi legyen lehetőleg, minél nagyobb felbontás, es közelről is vizsonylag legyen nagy képe. 3D nem kell, ppt stb lenne általában vetítve vele.

Több típus is jöhet nyugodtan!
Köszönöm.
Üdv

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#22976) rutinka29 válasza h1ght3chzor (#22975) üzenetére


rutinka29
csendes tag

Szia.
Nekem van egy felsőkategóriás 20 órát ment kipróbálás céljábol csak.
bolti ára közel 500 ezer forint.
EPSON EB-1775W
3000 lumen.
automata vászon detekció és wlan kapcsolat,mindent tud amit kell és még többet is.
Igazából 200 ezerért nem szívesen adom de 220 ért már lehet.
dobozában,összes tartozékkal.
Szólj ha érdekel.

(#22977) kazan23 válasza Gabesz87 (#22971) üzenetére


kazan23
aktív tag

Az én Optomám-nál is vannak időnként pöttyök, de nem ennyi. Először a hdmi kábelre (10m) gyanakodtam, aztán a media player újraindítása mindig megjavította. Ennél még gyorsabb, ha átváltok hdmi1-ről hdmi2-re a projektoron. Érdekes módon akkor jelentkezik a hiba, ha sokáig nem történik vele semmi és "pihenni" tér, azaz dimmeli a fényerőt (de ugyanannyit fogyaszt).

Erről jut eszembe, hogy érdemes kitakarítani, portalanítani? Jelentene-e ez egy kis vérfrissítést, vagy csak jó eséllyel elgurul egy apró alkatrész és egyel több csavar marad a végére :DD

Van egy service manual-om és az ezt mondja:
B]Dead Pixel/Dust (Out of spec.)
- Ensure the projection screen is without dirt
- Ensure the projection lens is clean
- Clean DMD Chip and Engine Module
- Check DMD Chip
- Check Engine Module

(#22978) Gabesz87 válasza kazan23 (#22977) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem hiszem, hogy ezen a takarítás segítene. Nekem vagy 4-5 pötty van állandóan (bár egyre több lesz szerintem), meg olyan is akad, ami vibrál, el-eltűnik, megjelenik. Viszont sajna a kép alján (filmnél a fekete sávban) van egy világosabb homogén folt, ami olyan mint egy gyertyaláng, csak vízszintes helyzetben (régebben feltettem ide erről egy képet).

Takarítani a tiédet megpróbálhatod, ha nem állandó jellegű a probléma. Inkább bízd rá valakire szerintem, ha te nem szeretnéd szétszedni. Youtube-on amúgy találtam egy 3/4 órás videót, Optoma Projector White Dots Pixels Fix címmel, de nem néztem meg, nem tudom, hogy chipet cserél, vagy miként orvosolja a problémát.

(#22979) h1ght3chzor válasza rutinka29 (#22976) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Köszi. Bocsáss meg de nem volt egyértelmű amit írtam. Csak új érdekelne boltból.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#22980) rutinka29 válasza h1ght3chzor (#22979) üzenetére


rutinka29
csendes tag

Rendben,de ilyen jó vételt kár elszalasztani.
Ha esetleg mégis érdekel,csak jelezz :)

(#22981) kazan23 válasza Gabesz87 (#22978) üzenetére


kazan23
aktív tag

Én is pont megtaláltam ezt a videót - még az előző írásom előtt - de egyelőre csak belenéztem. Szerencsére még nem aktuális... a tisztítást meg majd megejtem. Köszi!

(#22982) AVhelper válasza h1ght3chzor (#22975) üzenetére


AVhelper
senior tag

Jobb lenne, ha konkrétan tudnád, hogy mekkora képet kéne vetíteni és milyen távol lehet a vetítő ettől a képtől. Nem írtad, hogy bruttó vagy nettó 200.000 Ft. Az utóbbival számolva az alábbiak ízelítőül ...

- ha a rövid vetítési távolság és a felbontás a fontos: Acer H6517ST
- ha a fényerő és a felbontás a fontos: Acer P1515
- ha a felbontás nem annyira fontos: Optoma W306ST illetve Acer S1383WHne (ez már a bruttó 200 eFt-ba is belefér)
- ha kerülnéd a DLP vetítők színfelbomlását (a szivárvány effektust) akkor a rövid vetítési távolságú 3LCD vetítők bruttó 310 eFt-tól kaphatóak.

(#22983) cinemazealot válasza Gabesz87 (#22978) üzenetére


cinemazealot
addikt

A videó leírásából viszonylag hamar kiderül, miről van szó:
"Hello everyone, here's a video showing how to fix a projector that has white dots or white pixels on the screen. Basically you have to replace the DMD chip to fix the problem. If you have a projector that is doing this and you don't feel comfortable doing the repair yourself, we will fix it for you, just contact us for more details. Thanks"

Ez tehát csak bátraknak való, vagy akik hajlandóak költeni rá. Én bele nem nyúlnék. :N

(#22984) Gabesz87 válasza cinemazealot (#22983) üzenetére


Gabesz87
addikt

OK, ezt nem olvastam el! :) Hát én sem nyúlnék bele magamtól ilyen szinten, az tuti! Gépészmérnök vagyok, de az ilyen munkát inkább meghagyom az erre hivatott szakembernek! :) Bár ki tudja, egy részletes leírás/szerelési útmutató alapján lehet hogy megpróbálkoznék vele, ha már nem érdekel a gép sorsa...na de most még legalább használható, úgyhogy nem piszkálom:)

(#22985) kazan23 válasza Gabesz87 (#22984) üzenetére


kazan23
aktív tag

Nem olyan nagy varázslat. A szűk keresztmetszet leginkább a DMD chip beszerzési ára (50-200+ USD) a projektor aktuális értékéhez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#22986) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Semmi uj projektor fronton? :) :(

Janaboy

(#22987) Norbi 72 válasza Janaboy (#22986) üzenetére


Norbi 72
veterán

Várjuk a belépő 4K vetítőket. ;]

(#22989) c4 válasza GmS (#22988) üzenetére


c4
őstag

Már úgy hiányzott, mint egy falat kenyér. :)

(#22990) AVhelper válasza Janaboy (#22986) üzenetére


AVhelper
senior tag

(#22991) AVhelper válasza Norbi 72 (#22987) üzenetére


AVhelper
senior tag

Lesznek új Sony 4K projektorok lézer fényforrással, ha nem is belépő szinten.

(#22992) devil-k válasza GmS (#22988) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sz*rrá élesített tartalom. Király.

- mozi bolondéria -

(#22993) Q


Q
senior tag

új, belépő szint
:C

[ Szerkesztve ]

(#22994) A`rpi válasza Q (#22993) üzenetére


A`rpi
addikt

Atom :D

(#22995) SirAlo


SirAlo
aktív tag

http://leinwandfarbe.com/ Ilyen festeket próbált már valaki innen ? Kiváncsi lennék mit tud, találtam egy weboldalt ahol itthon is árulja egy cég , szóval nem kellene külföldi rendeléssel bajlódjak.

(#22996) vizimento


vizimento
senior tag

Projektort keresek filmnézésre (tömörített minőségben, pl divx), használt is jó lenne.
Fedett teraszon használnánk, így sajnos elég világos a környezet...
Mit/milyet ajánlanátok?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#22997) rutinka29 válasza vizimento (#22996) üzenetére


rutinka29
csendes tag

Hello.
Az összeghatárt lehet nem ártana megadnod és a vetítési távolságot stb....

(#22998) majnz


majnz
tag

Bedobtam a rendszerbe egy új jövevényt, kedves barátom megdobott egy polk subbal

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#22999) vizimento válasza rutinka29 (#22997) üzenetére


vizimento
senior tag

Az összeghatár a "minél olcsóbban" :)
Ezért is írtam, hogy használt is lehet...
Most hiába írom, hogy 20ezer, annyiért úgyse lesz...
Vagy feleslegesen írom, hogy 500ezer, ha az én elvárásaimnak egy használt 100ezres is megfelel...

A vetítési távolságot tudom majd "változtatni", hisz még nincs meg a fix helye a vetítőnek. Tehát oda rögzítem kb 1m és 6m távolság közt, ahova megkívánja.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#23000) Rick4 válasza vizimento (#22996) üzenetére


Rick4
félisten

Erre nem kell fullHD proji, az apró tele van jónak mondható darabokkal 60K-ig. Ha nagyon az alja kell, volt 10K-ért is. Filmezni csak besötétítve, vagy este fogsz tudni, a projektor nem erre való.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.