Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Íme még pár:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Janaboy

(#22652) Norbi 72 válasza Janaboy (#22651) üzenetére


Norbi 72
veterán

A kanapét ugye előrébb húzod mozizásnál?Kb. 1 métert kellene,a hátterek told hátrébb,és forgasd be.

(#22653) Janaboy válasza Norbi 72 (#22652) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem éppen egy 5 kilós kanapé, amit lehet csak úgy húzgálni :(
De nekem ezzel nincs bajom, tetszik a képméret (sőt..), amit látok..
A hátterek elhelyezésével nem tudtam még mit kezdjek..merre álljanak? Előre és vigyem a falig? Úgy nem fog eltűnni a térhang?

Janaboy

(#22654) Norbi 72 válasza Janaboy (#22653) üzenetére


Norbi 72
veterán

A hátsó falhoz közelebb,forditsd kb. 45 fokba,a kanapét húzd előrébb fél métert,és hagyd úgy.Egy próbát megér.

(#22655) Tonyo válasza c4 (#22650) üzenetére


Tonyo
őstag

Idézek AVhelpertől, de én is ezt olvastam.

"Abba jobb Triple XD Engine képfeldolgozást raknak, ami tud TruMotion képinterpolációt, super resolution képélesítést, Picture Wizard képbeállító funkciót"

(#22656) Janaboy válasza Tonyo (#22655) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ezek általában nem olyanok, amiket kikapcsol az ember, hogy ne rontsa a képet? :D

Janaboy

(#22657) Tonyo válasza Janaboy (#22656) üzenetére


Tonyo
őstag

Hozzá akartam még, írni, hogy aztán a fene tudja, hogy ez jobb képet eredményez -e vagy sem :DDD

Trumotion valószínűleg idegesítene..(szappanoperahatás)

[ Szerkesztve ]

(#22658) c4 válasza Tonyo (#22655) üzenetére


c4
őstag

No, majd kiderül... ahogy a vak is mondja: "Meglátjuk." :) Optoma HD91+ -ról valakinek véleménye, értesülése?

(#22659) AVhelper válasza BBéci (#22640) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem igazán akarnék itt vitát nyitni a hangsugárzók elhelyezéséről, mert ez a topic nem erről szól, és valóban tényleg "több sebből vérzik" Bobolit front elrendezése is (én csak a hangrendszer teljesen aszimmetrikus szobai elhelyezését említeném, ami nyilván teljesen hazavágja a front hangképet) DE...

Ne írj ilyeneket, mint a #22617-ben, hogy "Alapszabály hogy a hangdobozok 40-60, de inkább 80 centis körzetében semmiféle berendezési tárgy, fal ne legyen! ", Ez ugyanis így nem igaz: ha például a hátfaltól ilyen távolságra helyeznéd el azokat, akkor a hátfali reflexió miatt rendre 214Hz-en, 143Hz-en és 107Hz-en keletkeznének kioltások a frekvencia-átvitelben.

Ha a rendszerben van subwoofer,és az állítje elő a 85Hz alatti hangokat, akkor azt az oldal, vagy hátfaltól max. 60 cm távolságon belül tanácsos elhelyezni, a többi hangsugárzót pedig vagy szorosan a hátfalnál (kivéve, ha reflexnyílásuk hátul van, mert annak 5 centit kell hagyni), vagy a hátfaltól minimum 1,1 méterre tanácsos elhelyezni. Ez persze az oldalfalakra is igaz.

(#22660) Norbi 72 válasza c4 (#22658) üzenetére


Norbi 72
veterán

Csak vélemény: A specifikáció szerint nagyon jó gép lehet.

(#22661) BBéci válasza AVhelper (#22659) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyára hiteles forrásból vetted a számadatokat, azonban a gyakorlat teljesen mást mutat. Ha ezek érnének valamit, akkor a müncheni HIGH END kiállítóival is közölni kellene. ;] Ahogy visszaemlékszem, mindegyik szobában tisztes távolságban voltak a falak.
Számos gyártó, például a KEF megadja, mennyi szabad helyet kell(ene) hagyni a hangdobozok körül.

(#22653) Janaboy
Szerintem annyira katasztrofális a háttérsugárzók elhelyezése, hogy inkább be sem kötném őket. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22662) Janaboy válasza BBéci (#22661) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor mi a túrót csináljak vele? Tegyem a falra?

Janaboy

(#22663) BBéci válasza Janaboy (#22662) üzenetére


BBéci
titán

Az még mindig sokkal jobb lenne, méghozzá 50-70 centivel magasabbra a jelenleginél, közelebb a hátsó falhoz és kicsit lefelé döntve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22664) Janaboy válasza BBéci (#22663) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Erre esetleg van valami jóféle konzol olcsón? :)
Amúgy picit morcos vagyok, mert amikor kérdeztem hogy a hátsók elrendezése jó-e így, akkor senki nem mondta, hogy nem jó :( Pedig még ábrát is csináltam róla :(

Janaboy

(#22665) BBéci válasza Janaboy (#22664) üzenetére


BBéci
titán

Hol kérdezted?
Folytassuk a szaktopikban! Házimozi erősítő és minden...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22666) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék. Építkezek, és elő akarom készíteni a vászon helyét. Alapvetően úgy gondoltam, hogy egy kis gipszkarton vájatba helyezem el, vagyis rejtve. Mivel nincs tapasztalatom, ezért én ezt így kitaláltam, nem tudom, hogy van-e bármi akadálya.

Csináltam egy oldalnézeti képet, hogy hogy gondoltam. Amennyiben nincs akadálya, tudna valaki segíteni, hogy kb. mekkora peremre lenne szükségem? Mennyire változó a vásznak "becsukott" mérete? Tehát a lényeg az lenne, hogy mekkora hely kell a faltól, hogy beférjen, illetve mennyi fedést kell neki kialakítani szemből, hogy eltakarja a tartót, de a működést ne befolyásolja.

A segítséget előre is köszönöm.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22667) BBéci válasza TazLeacher (#22666) üzenetére


BBéci
titán

Nem rossz elképzelés és a vászontokok méreteit meg szokták adni a gyártók honlapjain.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22668) Janaboy válasza TazLeacher (#22666) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ami pl nekem van, annak ilyenek a méretei..:
[link]

Janaboy

(#22669) Tonyo válasza Janaboy (#22668) üzenetére


Tonyo
őstag

A maszkolót milyen módszerrel hergelted mellé? Ahogy Cecil tette?

(#22670) Janaboy válasza Tonyo (#22669) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Igen, nagyon hasonló..kerestem a rajzát de nem találtam meg :( :)
Annyi különbséggel hogy a képen amikor alulról látod a jobboldali alsó deszkára van felfelé állítva fogatva a roletta..
Tehát ha azt kicsavarozzuk, akkor lejön az egész roletta..
Mindjárt csinálok egy rajzot..

Janaboy

(#22671) Tonyo válasza Janaboy (#22670) üzenetére


Tonyo
őstag

Oh azt én lementettem annó avxről, ha szóltál volna elküldtem volna.
Priviben megírod kérlek, hogy hol vetted így rolettával az anyagot?

Amúgy sokszor használod a maszkolást?

[ Szerkesztve ]

(#22672) Janaboy válasza Tonyo (#22671) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem is megvolt, vagyis az alapján terveztük meg..vagyis hasonló..

Használatról még nem tudok semmit, tegnap lett kész, de jól fest :)
Amúgy vhogy így néz ki:

Nézzétek el, nem lett pontos, de a lényeg szerintem látható!
Értelem szerűen a vászonhoz nem ér hozzá, mert íves, de most nem volt kedvem jobbat rajzolni :)
Inkább a bútorlaphoz ér..

Janaboy

(#22673) Tonyo válasza Janaboy (#22672) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez tényleg hasonló, talán annyi a különbség, hogy abban van egy vezető cső, ami gyakorlatilag közel "tartja" a vászonhoz az anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#22674) spiky03 válasza Janaboy (#22651) üzenetére


spiky03
veterán

Nem rossz de tényleg nagyon nem jó helyen vannak azok a hátsók.

Meg az is jobb lenne ha a falra tennéd vmi IKEA-s polccal úgyhogy feléd fordítod őket.

Meg ha az egész tv-s szekrényt eltudtad volna húzni balra, akkor több hely lett volna a jobb oldali frontnak.

A vászon takarás az menő. ;) :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22675) Janaboy válasza spiky03 (#22674) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az a baj, hogy mivel nagyon széles a szekrény, ahogy tolom balra a szekrényt úgy tolja balra a baloldali frontot és a subot..de már próbálom elsózni a szekrényt :D
A hátsók mennek a falra..legalább az a csúnya állvány eltűnik :)

A takarásra pedig köszi :)

Janaboy

(#22676) spiky03 válasza Janaboy (#22675) üzenetére


spiky03
veterán

Az nem baj ha tolja a frontot meg a szubot. :)
Az ajtóig mehetnek simán, van ott még hely bőven. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22677) BBéci válasza Janaboy (#22675) üzenetére


BBéci
titán

Tedd máshová a szubládát, ott, beszorítva, hangzás szempontjából sincs jó helyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22678) TazLeacher válasza Janaboy (#22668) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.

Megnéztem a Te képeidet is, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:

A Te képeden a bútorlap dobozából kilóg a vászon alja. Én úgy szeretném megcsinálni, hogy ha nincs leeresztve, akkor semmi ne látszódjon. Ha azt a részt is eltakarom, akkor le tudom húzni annyira a vásznat, hogy az a takarás a felső részből hasznos területet ne takarjon? Tehát "túl lehet" húzni ezeket a vásznakat?

Illetve egy teljesen banális kérdés: mitől marad lent a vászon?

Lehet hülye kérdések, de életemben nem láttam még ilyet alaposabban. Persze kiállítva már igen, de ezek úgy nem látszanak...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22679) devil-k válasza TazLeacher (#22678) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Illetve egy teljesen banális kérdés: mitől marad lent a vászon?"

A vastag acélrúdtól ami az aljánál van.

- mozi bolondéria -

(#22680) dunkel válasza Tonyo (#22671) üzenetére


dunkel
őstag

Te vetté' má projit vagy még mindig csak csorgatod a nyálad? :DDD

Persze, hogy használni fogja a maszkolást, minden szélesvásznú anyagnál.

(#22681) Tonyo válasza dunkel (#22680) üzenetére


Tonyo
őstag

A tócsájában állok:D

Lg 1500 ra vártam, illetve, hogy kitaláljam, hogy hova tudnám tenni, mekkora vászon kell stb. Nyaralásból visszajöttem indul a dolog...

Vászonból sajnos csak ligra cinedomus, szepi féle helyett, mivel az lg1500 azért drágább pont annyival benq 1070 nél, mint a 2 vászon közti difi.

Azon még gondolkozom, hogy hogy tudom úgy megrendelni kipróbálni, hogy ha valamelyik nem klappol, akkor még vissza tudja küldeni 14 napon belül.

Kábel pedig: audioquest pearl lesz.

(#22682) Tonyo válasza Tonyo (#22681) üzenetére


Tonyo
őstag

Lejart a szerkesztes ido.

Meg egy lenyeges dolog. 1 szekrenyt kell atalakitanom, illetve egy ujat pedig csinalni a projinak, hogy ne fel megoldas legyen az egesz. Fel misit kiadni plusz szetbombazni a nappalit elegge meghosszabbitja a megvalosulast. Ez nem egy megveszem-hasznalom hobby.

(#22683) PPeti1986 válasza Janaboy (#22664) üzenetére


PPeti1986
tag

(#22684) AVhelper válasza BBéci (#22661) üzenetére


AVhelper
senior tag

A számadatokat ki lehet számolni, mert fizikai törvényszerűségből erednek, így a gyakorlatban is működnek.

A hátfalról, padlóról, oldalfalakról és bármely más nagyobb hangvisszaverő felületről visszavert hang összeadódik a hangsugárzóból közvetlenül a hallgatási helyéhez irányuló direkt hanggal. Ha a visszavert hang által bejárt teljes távolság megegyezik a hang hullámhosszának felével, akkor a reflektált hang és a direkt hang pont ellen-fázisba kerülnek (a köztük lévő fáziseltérés pont 180 fok lesz) a hallgatás helyén, és gyengítik (ha nem is teljesen, de "kioltják") egymást. Ennek a kioltásnak a frekvenciája így számolható: F = C/2(R-D), ahol „C” a hang sebessége, „R” a visszavert hang által bejárt út hossza, „D” a hangsugárzó és a hallgatási pont közötti távolság, amit a direkt hang bejár.

Én úgy hiszem, hogy a müncheni HIGH END kiállítói is ismerik a fizikát, így nyilván arra törekszenek, hogy a hallgatás helyén minél több direkt hangot halljunk a hangsugárzóikból, és minél kevesebbet a más felületekről visszaverődő hangokból.Úgyhogy az nem mond ellent a fenteknek, hogy tisztes távolságban voltak a falak.a hangsugárzóktól.

Én csak tisztázni akartam, hogy a 40, 60, 80 cm nem elég "tisztes távolság".

[ Szerkesztve ]

(#22685) Dorian válasza AVhelper (#22684) üzenetére


Dorian
félisten

És mi van mondjuk a színpadképpel, mélységgel? Mert a falhoz tolt hangfalak esetében azt durván redukáljuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#22686) gabika1969 válasza Janaboy (#22672) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Na! Ez kellett, egy ÁSZ a faterod, biztosan Ő csinálta?!! Ez k...fa..a!
De lehet, hogy még is csak el kell költözzetek, ha nem tudsz kezdeni valamit a kanapéval :K
Egyébként miért nem a kanapé oldali falra tetted az egészet? Nem lett volna középen a kanapé ( a másik oldalon)??? Ott szélesebb felület van.

Üdv Mindenkinek!

(#22687) devil-k válasza gabika1969 (#22686) üzenetére


devil-k
nagyúr

A szőnyegek hiányát és a puci falakat nem is merem megemlíteni. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#22688) gabika1969 válasza devil-k (#22687) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Vagy legalább egy medve bundát! :DDD Amúgy ez a doboz tényleg nagyon ott van.

Üdv Mindenkinek!

(#22689) AVhelper válasza Dorian (#22685) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs, de Én mérnök vagyok, és kvantitatíve nem tudom értelmezni azt, hogy "a falhoz tolt hangfalak durván redukálják a színpadképet, mélységet" (ha jól értem egyáltalán, amit írtál). Ha a sztereó vagy sokcsatornás surround hangrendszerek által előállított hangtér (hangkép) illetve az egyes hangobjektumok térbeli helyzetérzetének (lokalizálhatóságának) pontosságára gondolsz, akkor azt sok minden elronthatja, de az nem, ha a hangsugárzókat a hátfalhoz a lehető legközelebb helyezik.

Arról hallottál már, hogy a lehallgató stúdiókban (ilyenek tervezésével is foglalkozom) a hangsugárzókat egyenesen beépítik a falba? Na az a hátfalhoz tolt hangfalak extrém esete.

[ Szerkesztve ]

(#22690) BBéci válasza AVhelper (#22689) üzenetére


BBéci
titán

Ne hasonlítsd a stúdiókat és a falba épített hangszórókat a házimozi szobákhoz és a nappalikhoz! Olyasmiket írsz, amikkel nevetségessé, hiteltelenné teszed a nickedet. Ha még nem tapasztaltad, hogy mennyiben változik a színpadmélység a hangdobozok előre húzásával, akkor éppen itt az ideje a kipróbálásnak. Utána adj tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22691) BBéci válasza AVhelper (#22689) üzenetére


BBéci
titán

Ráadásul rengeteg stúdióban normál hangdobozokkal dolgoznak, sokkal ritkább a falba épített. Ami egyébként egyáltalán nem rossz megoldás, ha megnyerném a lottó ötöst, a moziszobámba JBL Synthesis Atlas rendszert építtetnék a falakba süllyesztve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22692) Janaboy válasza gabika1969 (#22686) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Sokat gondolkoztam, sőt eredetileg úgy volt, hogy azon a falon lesz, de mivel nagyon magas a front nem tudtam volna olyan széles vásznat tenni..így inkább a másik falra költöztem, hogy a vászon méretét ne adjam fel :) Ezzel viszont az ülőhelyek számát adtam fel..de hát ne jöjjön senki :D

Amúgy ez még nem a végleges állapot és ezért nincs sok minden a falon a padlón..a rendszer kiépítése fontosabb volt :P :D és még a lakás többi részén is megy pár átalakítás/felújítás..
De devil-k idézd fel magadban, amit beszéltünk ;-)

Amúgy a kanapé mögötti hátsó fal kapott egy 10cm-es hangszigetelést is...ezért mérgelődök, hogy nem előbb derült ki a hangfal falra szerelése..mert akkor mehetett volna a kábel a gipszkarton mögé..de hát majd lesz vhogy :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22693) Janaboy válasza Tonyo (#22681) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amúgy nem vagyok szakértő, de egy ilyen LG-nek lenne olyan képminősége mint mondjuk a benq w1070-nek?

Janaboy

(#22694) AVhelper válasza BBéci (#22690) üzenetére


AVhelper
senior tag

Engedelmeddel, akkor adok tanácsot, amikor kedvem van hozzá, és ne aggódj, a professzionális hangszakmában eltöltött 25 évvel a hátam mögött nem szenvedek hiányt tapasztalatokban. Nem gondolom ugyanakkor, hogy bárki attól válik komolyan vehetővé és hitelessé, hogy "színpadmélységről" zagyvál.

Nekem egy házimozi hangrendszer megtervezésekor is az az elsődleges célom, hogy annak hallgatói a lehető legpontosabban azt hallják vissza, mint amit a stúdióban ülő hangmérnök hallott, amikor megkeverte a film vagy más műsor hangját. Úgyhogy egy házimozi hangrendszert és akusztikai környezetet is a stúdiókban használatos hangrendszereknél és lehallgatási környezetre előírt szabványoknak és gyakorlatnak megfelelően igyekszem kialakítani. Sokszor persze kompromisszumokat kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#22695) Tonyo válasza Janaboy (#22693) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem láttam még soha az LG-t. 1070-et igen. Tapasztalatokat olvastam róla, ott hasonlították konkértan benq 1070-hez és erre cseréltek.

Más: Mondogatom magamban, hogy túl kicsi a vászon, túl kicsi a vászon....de ennyiért? :Y [link]

[ Szerkesztve ]

(#22696) Janaboy válasza Tonyo (#22695) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Oldal feszitett motoroshoz kepest nem is rossz ara van..

Es azt tapasztaljak h jobb vagy vele egyenerteku az lg?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22697) BBéci válasza AVhelper (#22694) üzenetére


BBéci
titán

Ne röhögtess! Honnan tudod, hogy mit hallott a hangmérnök? Ott voltál mellette és munka közben folyamatosan mondta? :DDD
Mesélj még!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22698) Tonyo válasza Janaboy (#22696) üzenetére


Tonyo
őstag

Ha nem lenne kicsi a 92 már meg is rendeltem volna:)

(#22699) AVhelper válasza BBéci (#22691) üzenetére


AVhelper
senior tag

A "home video" - például a DVD, Blu-ray lemezekre kerülő - műsorok hangját valóban a szokványos lakótereknek megfelelő méretű, általában 90 köbméter körüli lehallgató helyiségekben keverik, és a hangrendszert is nagyjából olyan méretű és teljesítményű hangsugárzók alkotják, mint amit otthon is használnak. Ezek olyan max. 105-110 dB hangnyomást tudnak előállítani 1 m távolságban, és az stúdióban olyan 1,5 - 2 m távolságban helyezzük el ezeket a hallgatás helye körül. Ezt nevezzük közel-téri (nearfield) lehallgatási környezetnek.

Kívánom, hogy legyen lottó ötösöd, de a JBL Synthesis Atlas rendszerhez ne moziszobát, hanem mozitermet építs! :K

Na jócccakát!

(#22700) AVhelper válasza BBéci (#22697) üzenetére


AVhelper
senior tag

Naná, hogy ott vagyok! Na nem folyamatosan, de az átadásnál. A stúdiók hangrendszerét is végül be kell mérni és állítani. Miért, mit gondoltál?

Na most már tényleg fekszem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.