Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) Janaboy válasza eumano (#21049) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az nem vészes ár!
Én pl arra is kivi lennék, hogy egy ilyen jó-e hozzá:
[link]

Janaboy

(#21052) szepi0808


szepi0808
senior tag

Sony VW300 4K. Majd írok róla milyennek láttam.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21053) A`rpi válasza szepi0808 (#21052) üzenetére


A`rpi
addikt

:Y Kíváncsian várom/ várjuk. Brutál szörnyeteg. :C

(#21054) sith7 válasza szepi0808 (#21052) üzenetére


sith7
nagyúr

Azok a trooper - ek .. :Y :B

(#21055) z123456789 válasza szepi0808 (#21052) üzenetére


z123456789
addikt

Durva hogy a VW konszern már betört a projektor piacra is, és pont a Sonyval kooperálnak. :DDD
Azok a gyalogok remélem ember méretű szobrok, és ehhez kell mérni a gép méretét is. :DDD
Javítsatok ki, de 4K filmmel még mindig nem tudod etetni igaz? Azt csak ilyen gopro-s, és egyéb reklám videókkal tudod letesztelni nem? Persze gondolom nem csak a 4K teszt a cél. :B
Szép darab. :)

(#21056) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

Még nagyon ifjú vagyok a témában, de már olvasgattam pár órát a téma hsz-ei között, de így sem találtam meg a számomra megfelelő verziót.
A szobámba szeretnék kialakítani egyfajta házimozit, természetesen projektor segítségével. Kb. 200.000 Ft-ot szeretnék rááldozni, amiben benne van a projektor, a vászon, és ha belefér akkor a hangtechnika is. Igazából filmeket, sorozatokat akarok nézni csak rajta, játszani nem nagyon, de gondolom az egyik követi a másikat. Nem ódzkodom a használt termékektől sem. :) A szobám egyébként nem számít túl nagynak sajnos, csak 350 cm x 277 cm-es. Ezekhez a paraméterekhez milyen összeállítást tudtok ajánlani? És egyáltalán megéri-e ekkora szobába a projektor? Ha valami kell még az "igényeimhez", akkor mondjátok csak bátran, mert szinte biztos, hogy kihagytam valamit.
Előre is köszönöm a válaszokat! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#21057) z123456789 válasza tata93 (#21056) üzenetére


z123456789
addikt

A 2kiló elég karcsú lesz szerintem, de tuti kihozható, ha máshogy nem akkor elkezded valahol, és majd belátod hogy erre több kell. :)
Ne add fel, ez az első tanács. ;)
Hasonlóan kicsi méretű szobában vetítek én is ne aggódj. 92"-os vászonra.
Konkrét típusokat én nem szeretnék ajánlani, mert van olyan aki jobban ért nálam ehhez mind itt mind a házimozi topic-ban.
Javasolnám hogy ha még hangot is szeretnél mellé, akkor először kezd két hangfallal, lehetőleg állóval, abból talán kifogsz olyat, amiben van kellő mély ahhoz hogy ne hiányozzon az a tartomány. Hozzá egy erősítő, ami persze összeköthető a projival valahogyan.
Nekem először egy TV-m volt, meg a fent említett kombó. Erősítő+2 álló. Később ráérsz beszerezni a többi komponenst. Ha eddig nem moziztál, akkor ez így is élmény lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#21058) SirAlo válasza tata93 (#21056) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Én Benq mw526-al kezdtem és egyenlőre nekem ez is teljesen megfelelő képet ad , igaz csak HD minőségü anyaggal, 3,5 méterről kb 2,8 méter átmérőjü képet ad zoommal (ja és én sima fehér falra tolom, még így is teljesen jó a kép) Igazából a sötétítés hiányzik még és maszkolás számítna szerintem még sokat, nagyon sok fény verődik vissza a képre világos részeknél.

Ezt a képet még legelsőnek csináltam amikor ki lett próbálva a proji:

(#21059) fecos2 válasza tata93 (#21056) üzenetére


fecos2
csendes tag

Üdv!

Kisebb szobába ez tökéletes katt
400 körüli óra van benne.Esetleg számolj vele ha úgy van.

(#21060) CyDoN válasza fecos2 (#21059) üzenetére


CyDoN
senior tag

Kisszobába jó, de nem filmezéshez egy XGA nem ajánlatos :N

Szerintem egy jó árban kifogott minimum 720p-s vetítő kellene vászonnal. Később lehet cserélni 1080p-re.

(_._)

(#21061) _Smooth válasza tata93 (#21056) üzenetére


_Smooth
senior tag

A szoba méretei szerintem így megadva önmagában kevés lesz.
Melyik oldalára vetítenél, milyen távolságból? Ha a hosszabb oldalra tudsz/akarsz vetíteni, akkor max 270cm-ről fogod tudni nézni, amihez a 80-90" képátló elég lehet.

Milyen igényeid vannak kép- és hangminőséget illetően?
Ha többnyire SD vagy 720p tartalommal eteted, akkor teljesen felesleges 1080p vetítőben gondolkozni.
Használtan 720p vetítők szerintem 100k környékén már egész jók lehetnek (erre biztosan tudnak jó alternatívákat javasolni itt).
Hang terén én is első körben sztereoval kezdeném, de ekkora szobában túlzás lenne az álló hangfal.
Milyen lejátszóról vetítenél? Mediaplayer, PC, BR/DVD?

Én TV-vel kezdtem. HTPC volt/van alatta - ennek előnye, hogy egy PC-s 5.1 szettet rá tudtam kötni. Később bővült egy erősítővel, erre rá tudtam kötni a PC hangszórókat, így már a digitális hangot is ki tudtam küldeni. Most jött a projektor, majd apránként a hangfalakat is cserélem.
Így apránként könnyebben kivitelezhető. A 200k szűkös lehet, de tényleg csak az igényeidtől függ.
Ha első körben csak a filmélmény a lényeg, egy nagyobb képméret, otthon a saját kanapédról popkornozva nézni, akkor nem lesz probléma. Később pedig fejleszthető lesz, ha igényled és kereted engedi.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21062) Hobbbyt válasza Rick4 (#21050) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem értem az összefüggést.. :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21063) fecos2 válasza CyDoN (#21060) üzenetére


fecos2
csendes tag

A 200-as keret miatt gondoltam,így még erősítőre is jut. :R

(#21064) CyDoN válasza fecos2 (#21063) üzenetére


CyDoN
senior tag

az biztos, nekem is kellett döntenem, hogy hang vagy vászon! Én a vászon mellett döntöttem, hangra meg gyűjtögetek :)

(_._)

(#21065) fecos2 válasza fecos2 (#21063) üzenetére


fecos2
csendes tag

Vásznat nem vennék, inkább egy jobb proj :K
Most W700-ast használok nem kell ennél több hirtelen :N

[ Szerkesztve ]

(#21066) tata93 válasza _Smooth (#21061) üzenetére


tata93
tag

Fúú..köszi tényleg mindenkitől már az elején ezt a sok segítséget. :)

(#21057) z123456789
Hmm...szóval még a 200k is kevés. :( Hát nem gondoltam volna, az az igazság. :)
Gondolkodtam rajta, hogy először hangot kéne beszerezni, mert mégis egy TV hangszórójához képest nagyot üt, de ránéztem az áraira, és eldobtam az agyamat tőlük konkrétan, úgyhogy el is vetettem az ötletet. TV az van, egy Samsung UE32F4000 LED TV űzi az ipart a szobámban, de ugye a hangszórója még így is szerényke egy ütős hangcucchoz képest. Gondolom én!! :) Elképzelhető, hogy hallgatok Rád, és első körben erre fogok rááldozni, csak akkor ehhez is utána kell nézni.

(#21058) SirAlo
Valóban nem rossz így gép monitorján keresztül nézve, de sajnos ez az én szobámban nem lenne kivitelezhető, mert szinte alig van szabad fal a helyiségben, úgyhogy mindenképp vászon kell majd. :(

(#21059) fecos2
Köszönöm a linket, elég pofásnak tűnik. :K Bár nem értek annyira hozzá. :B

(#21061) _Smooth
"Melyik oldalára vetítenél, milyen távolságból?"
Na ez a gáz. És nem tudom hogyan tudnám kivitelezni. A rövid oldalára vetíteném, mert oda van csak "értelme", mivel valószínűleg az ágyamról fogom nézni a filmeket. -Eddig nem mondtam, de ez az én saját szobám, mivel még!! szüleimmel élek.- ezért hosszútávú terv is lenne a dolog, mert esedékes lehet, hogy pár éven (3-4) belül elköltözöm. És akkor a saját, új (régi) kérómban, a nappaliban már minden facántosan elférne. Úgyhogy egy kicsit nagyszabásúan is gondolkodom.

"Milyen igényeid vannak kép- és hangminőséget illetően?"
Oh, igen, ez nem is tudom miért maradt ki, teljesen jogos a kérdés. Természetesen 1080p-ben gondolkozom, és szeretném, ha 3D-t is tudna a kicsike. :B De van az az érzésem, hogy erre a 200k tényleg szűkös lesz. :( Maximum majd "gyűjtök" még rá. :)

"Milyen lejátszóról vetítenél?"
Én PC-ről gondoltam a dolgot, de alternatívaként még ott van a TV-m is, nem tudom melyikről lenne jobb?!

"Így apránként könnyebben kivitelezhető. A 200k szűkös lehet, de tényleg csak az igényeidtől függ.
Ha első körben csak a filmélmény a lényeg, egy nagyobb képméret, otthon a saját kanapédról popkornozva nézni, akkor nem lesz probléma. Később pedig fejleszthető lesz, ha igényled és kereted engedi."

Ezek után már döntöttem. :) Először akkor digitális hangot fogok beszerezni, és apránként (nem feladva. :DDD ) szerzem be a következő komponenseket. Aztán meglátom mire megyek.

"Hang terén én is első körben sztereoval kezdeném, de ekkora szobában túlzás lenne az álló hangfal."
Akkor is túlzás, ha későbbiekben mondjuk nagyobb térben használnám?

Mindenki válaszát még egyszer köszönöm. :C :R

(#21067) A`rpi válasza tata93 (#21066) üzenetére


A`rpi
addikt

Saját igényeidet elégítsd ki, ne másokét, az rendben van hogy szeretnél nagy képátlót, és jó hangzást, ha idáig megfelelt a mostani TV-d ne vedd sértésnek de meglehetősen szerény hangzása, akkor nem feltétlen kellene egyből több száz ezer forintot költened csak hangtechnikára. Egy belépőszintű 2.1, vagy 5.1, PC-s rendszer megváltás lesz TV-d hangjához képest.(Aztán ha ezt kinőtted akkor majd veszel komolyabbat.)

Én elsőnek megteremteném a nagy képátlót vetítéshez (vászon), és vennék 150-200 ezer magasságában egy belépő újszerű vetítőt, Full HD felbontásút. Ekörül lehet találni használtan, újszerű garanciális gépet, vagy akár újat is.

Média lejátszónak PC-d remek alternatíva.

TV mint médialejátszó nem használható videó kijárat hiányában. (TV-d nem tudod a projektorhoz kötni.)

(#21068) SirAlo válasza A`rpi (#21067) üzenetére


SirAlo
aktív tag

vagy egy 2.0 is megteszi, nekem Microlab solo 6c van ehez erosito se kell mert beepitett

(#21069) tata93 válasza A`rpi (#21067) üzenetére


tata93
tag

Már csak azért is felelt meg a TV-m hangzása, mert ez is felüdülés volt az eddigi CRT-s TV-hez képest. Bele se merek gondolni, hogy ennél jobb felüdülés milyen lehet? :) Amúgy természetesen a saját igényeim vannak előtérben, csak szeretem, ha mások is véleményt mondanak, aztán jó hosszú gondolkodás után döntöm el, hogy számomra melyik is az ideális megoldás, de ez most amúgy sem tartozik ide. :) Őszintén szólva nem is terveztem 100k-kat költeni a hangtechnikára, bár lehet, hogy annak tűnt, mivel az előző hsz-emben az álló hangfal után sóvárogtam. Elég nekem a belépő szintű kategória, csak fogalmam sincs, hogy milyen lenne nekem ideális. :( De gondolom ezt nem is ebben a topicban kéne megkérdeznem. :)

"...és vennék 150-200 ezer magasságában egy belépő újszerű vetítőt, Full HD felbontásút. Ekörül lehet találni használtan, újszerű garanciális gépet, vagy akár újat is."
Ez oké, csak mégis melyik vetítő az amelyik jó? Nem szeretnék mellélőni, pláne hogy a témában korántsem túl gazdag a tudásom.

(#21070) Norbi 72 válasza tata93 (#21066) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hmm...szóval még a 200k is kevés.

Annyira nem.Példa:

Benq 1070
10 méter jó kábel
Konzol

207 ezer,de ha alkuszol a projira,200-ba befér,ugye Cydon? ;] :DDD

Kezdetben fehér fal megteszi 499-es festékkel,később jöhet a vászon.

Bele se merek gondolni, hogy ennél jobb felüdülés milyen lehet?

Akkor ne gyere át hozzám.. :D

(#21071) StLui

Annyi minden nem fér bele,hangra gyűjteni kell még.

Volt nálam 3000 forintos kábel,voltak is vele problémák.Én ezen nem spórolnék,és nem Carbon-t ajánlottam..

[ Szerkesztve ]

(#21071) StLui válasza Norbi 72 (#21070) üzenetére


StLui
veterán

Vásznat és hangot is szeretne ebből a 200-ból
Arról nem is beszélve, hogy pl én tökéletesen elvagyok a 3500Ft-os 10méteres kábelekkel, biztos nem erre költenék el 27eFt-ot ennyi keretből

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21072) CyDoN válasza StLui (#21071) üzenetére


CyDoN
senior tag

...és ha belefér akkor a hangtechnika is...

így szólt pontosan :)

Talán még mindig a benq w1070 legjobb választás kezdésre. Ezzel megvan a 1080p, és ehhez egy vásznat, aztán később jöhet a hang is!

(_._)

(#21073) Dexar007 válasza StLui (#21071) üzenetére


Dexar007
veterán

Vaszon nem kell,foleg nem w1070 ala.
30 ezerert 10 meter kabel pedig no comment. Abbol 10-et kene,hogy vegyen az ember. Ha a fele rossz,akkor is jobban jar. ;]

Give me your cum,bull!

(#21074) StLui válasza CyDoN (#21072) üzenetére


StLui
veterán

De valaminek szólnia kell, mert most semmi nincs, akkor is minimum 15eFt elmegy rá. Amúgy én is W1070-re szavaznék pláne ennyiért, bomba jó vétel!

Dexar007: Neki kell vászon mindenképpen, mert nincs falfelület, én mondjuk vettem egy 235 széleset használtan 30eFt-ért és jól elvagyok vele, de van aki nem bírná a szélein a hullámokat

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21075) A`rpi válasza Dexar007 (#21073) üzenetére


A`rpi
addikt

Látom megelőztek. :B

Vászon kell mindenképp neki.

(#21066) tata93

"Valóban nem rossz így gép monitorján keresztül nézve, de sajnos ez az én szobámban nem lenne kivitelezhető, mert szinte alig van szabad fal a helyiségben, úgyhogy mindenképp vászon kell majd."

Ugyan nekem nincsen tapasztalatom vászont téren,(falra vetítek én is, addig sok értelme nem is lenne (nekem) vászonra költeni míg a falakat nem festem sötétebbre, ami meg egyenlőre nem kivitelezhető) olcsó vásznakról köztudott hogy hullámosodnak, egy idő után biztos zavaró tud lenni, de úgy gondolom azért egy belépő vászon is 3-4 évet kibír, aztán lehet nem így van...

Alternatíva lehet Ikeás fehér sötétítő is, bár ez erősen gurány megoldás, de ezt a használójának kell eldönteni, működőképes dolog, de ugye nem erre való...

[ Szerkesztve ]

(#21076) tata93


tata93
tag

Durva! :Y Én is pont ugyanezt a BenQ készüléket néztem. :) De ha én is ezt találtam és Ti is ezt ajánljátok, akkor nem működhet rosszul... :U

(#21077) Norbi 72 válasza tata93 (#21076) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem hát,a fél topiknak az van,nekem is.

(#21078) tata93 válasza Norbi 72 (#21077) üzenetére


tata93
tag

Akkor a projektor ki is van választva. :DD
Egyébként egy kis műszaki kérdés. Az, hogy a lámpa mondjuk már 3000 órás az mit takar? Sokkal rosszabb képet ad? Vagy elhasználódik? És ha elhasználódik akkor ki lehet cserélni? És mennyiért? Vegyük példaként ezt a w1070-es modellt. :)

(#21079) Dexar007 válasza Norbi 72 (#21077) üzenetére


Dexar007
veterán

2D-re pedig legalabb egy kategoriaval jobb gep a hc4000. Raadasul 25dB-es ami mar majdnem siri csend. ;] Csak hat ugye nincs 3d,es gari se,es a lens shift is hianyzik,mondjuk a w1070 10%-nyi eltolasat sem neveznem annak.

Give me your cum,bull!

(#21080) CyDoN válasza tata93 (#21078) üzenetére


CyDoN
senior tag

Annyit jelent, hogy 3000 óra van a lámpába :)

csökken a fényerő ahogy pörög bele a lámpa óra! Lehet cserélni ,egy eredeti lámpa kb 35e kerül és ki tudod otthon cserélni.

(_._)

(#21081) tata93 válasza CyDoN (#21080) üzenetére


tata93
tag

Rendben, köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#21082) _Smooth válasza Dexar007 (#21079) üzenetére


_Smooth
senior tag

Az 130% (értsd 30%) lens shift - az offset, ami 10% (valójában 110%).
Múltkor elővettem a dobozból a gépet és játszadoztam vele kicsit (nem akartam kikapcsolni :D) - nem olyan rossz az a lens shift - nyilván kevés ahhoz, hogy a mennyeztre szereljem "belógatás" nélkül, de sokat tudok vele nyerni, ami igen hasznos lesz számomra.

(#21066) tata93

Így vettem én is, szintén CyDoN-tól.
Persze így már csak 30k marad a hangra, de a gép mindeképp meggyőző.
Tényleg azt a kicsit korábbi tanácsot fogadnám meg, hogy "a saját igényeidet próbáld kielégíteni, ne másét".
De ha megfogadsz egy másikat is, akkor nem tervezel most egy olyan szobára/lakásra, ami még nincs meg.
Ha most nekem 200k keretem lenne és tudom, hogy 3-4évig leszek az adott körülmények közt, utána pedig még nincs meg, hogy merre tovább, akkor erre a 3évre terveznék az adott szobával úgy, hogy az már kielégítő legyen, de ne legyen költséges váltani.
3-4év múlva már valszeg egy W1070 is csere érett lehet, de legalábbis egy izzócsere mindenképp aktuális lesz (szokásoktól függően).
Egy 720p vetítő is remek élményt tud nyújtani, mellé beleférhet egy komolyabb PC-s 5.1 szett (pl z5500, z906). De akár egy alap erősítő + egyszerű kis hangfalak. Később pedig ezeket már tudod apránként cserélgetni/bővíteni/fejlesztgetni. Ha jól tudom, van olyan 720p vetítő, ami DLP link 3D-t tud. pl Benq w700, talán. Ez újonnan is kb 150-160k, szóval lehet, hogy használtan kifogható 100k körül. Nem néztem utána.
De a CyDoN féle 1070-es + egy minőségibb, fadobozos, sztereo vagy 2.1 PC hangfal is beleférhet 200k-ba.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21083) Dexar007 válasza _Smooth (#21082) üzenetére


Dexar007
veterán

30%-nyit lehet tologatni a kepet? Azt megneznem. A kep kozepetol kb 10-15 centit lehet fel-ala mozgatni.Vagy fel-le 15-15 centi = 30 azaz 30%? :DDD Mondjuk igazabol nem szorakoztam vele,semmi ertelme nincs ha nem cipeled oda-vissza a gepet,es inkabb valasztanek egy w1070-et lens shift nelkül 10 ezer forinttal olcsobban ha lehetne. :)

Give me your cum,bull!

(#21084) tata93 válasza _Smooth (#21082) üzenetére


tata93
tag

Nem feltétlenül kell annyira megrögzötten ragaszkodnom a 200k-ra, ez csak egy képzeletbeli határ. Amúgy is úgy vagyok a házimozi élmény megvásárlásával, hogy egyelőre még eléggé terv szinten van, csak szeretnék belekóstolni az egészbe, mielőtt az elemek összevásárlására szánom magam. Most 1-2 hónapig biztos, hogy nem tudok/fogok belekezdeni a házimozi szoba kialakításába, mert át lesz rendezve az egész szobám. Éppen ezért akarok már előre kalkulálni azzal, hogy: na, ide kell az ágy, ide kell a TV, ide a gép, ide a szekrény, stb. stb., mert a projektornak már megtaláltam a helyét és úgy fog kiválóan működni a rendszer, ha egy bizonyos szisztéma szerint rendezem be a szobát. Most egyelőre amondó vagyok, hogy először egy normális hangtechnikát szerzek be, amit egyelőre ki tudok használni a TV-n, majd a későbbiekben a projektoron. Aztán ha megvan a szobafelújítás, akkor utána jöhet a projektor+vászon kombó. :)

Egyébként CyDoN ezt a terméket be tudja szerezni valahonnan, hogy már Te is Tőle vetted? :D

[ Szerkesztve ]

(#21085) Norbi 72 válasza _Smooth (#21082) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én egy év alatt 1000 órát raktam bele,360 órával vettem.Elméletileg 4 év múlva kell lámpát cserélnem,Smarteco módban nézem.

És végre van időm megnézni az Interstellar-t,el is kezdtem. :)

(#21086) A`rpi válasza Dexar007 (#21083) üzenetére


A`rpi
addikt

Fix telepítésnél jól jön ez azért,(véletlen elszámol valamit az ember, stb, stb.) más kérdés, százezres tételnél, szerintem 10 ezer differencia nem tétel. (Akinek ennyi pénze van szerintem nem ezen fog múlni.)

(#21087) Dexar007 válasza A`rpi (#21086) üzenetére


Dexar007
veterán

Nagy tevedes. De lehet csak en vagyok ilyen szarrago. ;] Nemetoban ugy nevelik az embereket,hogy ha veszel egy 20.000 euros mercit,akkor is nyugodtan le lehet alkudni 50 eurot. Az is egy tank benzin. :DDD

Give me your cum,bull!

(#21088) majnz válasza tata93 (#21056) üzenetére


majnz
tag

Hali! Én is hasonló cipőben járok, szüleimnél élek, egy szobára vagyok korlátozódva. Mutatnék neked egy linket én hogy oldottam meg, a nappalit a dolgozószobát a hálót a stúdiót a mozit, egy szobában. Sok munka volt, és még nem is vagyok kész, és több pénz is mint amit szánsz rá, de nem egyszerre vettem meg énsem mindent.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21089) fecos2 válasza majnz (#21088) üzenetére


fecos2
csendes tag

Üdv!

A képeket végignézve, csak gratulálni tudok,jöhetnél hozzám is :R :R

(#21090) A`rpi válasza Dexar007 (#21087) üzenetére


A`rpi
addikt

Nincs ezzel gond különben, sőt, szívesen profitálnék is abból, hogy szeretnéd olcsón kihozni a dolgot, és kipróbálsz pl sok vetítőt, egyszer szívesen elmennék megnézni a "gyűjteményt".

Szimpatikus Mitsubishi- készüléke amit árulsz, megnézném, BenQ-k mellett.

Más kérdés, megfogadtam, amíg nincsenek meg a megfelelő körülmények vetéshez, addig teljesen felesleges drága gépet venni.

Megfelelő besötétítés, sötét falak, (vászon kérdése még nem eldöntött, számomra), egyszer biztos kipróbálom azt is.

Ha a pénz nem számítana akkor egy használt SIM2 C3X-el szerintem kibékülnék... :D Más, kérdés, ezt a vetítőt is látnom kellene élőben, nagyon maxium 500-ig elmennék, ennyiért is nagyon sok, de ha tényleg olyan jó mint ahogy mondják akkor megérné.

(#21091) Janaboy válasza Dexar007 (#21073) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Probaltad mar a 3e ftos hdmi kabelt es a kacsa 30e ft-st osszehasonlitani? Foleg 10 meteren?

Janaboy

(#21092) Dexar007 válasza Janaboy (#21091) üzenetére


Dexar007
veterán

Ha nem dobja el a jelet akkor jo.
Volt mar egy rossz 3 meteres kabelem. Nincs olyan ember,akinek nem tunne fel,a hiba.
Egyebkent a projektorok melle szinte mindenki csomagolt hdmi-t. Most van nalam 3db 15 meteres, meg vagy 6 1.5-2 meteres.Az egyik ilyen meno. ,,Jobb lett tole a kontraszt,melyebb a fekete" meg amugy is annyira fasza,hogy meg arra se voltam hajlando,hogy kicsereljem a meglevo 1000ft-ost.De szivesen eladom valakinek 5 ezerert. ;]

Give me your cum,bull!

(#21093) StLui válasza Janaboy (#21091) üzenetére


StLui
veterán

Nekem teljesen jó a kép, ráadásul sorba van kötve egy hdmi switcheren keresztül egy másik 7,5méteres 3eFt-os hdmi-vel. Én tuti 5 forinttal sem költenék többet erre. Ráadásul két ilyen szettem is van és semmi baj velük.

Érdekes ehhez a témához a hozzáállás, van aki 3x küldte vissza a pana 50st50 tévét, mert rossz volt, 1-2 alkalommal sokan visszaküldték. Ott nem ment ezen a problémázás a rajongók részéről, egy hdmi kábelnél meg sokan a visszakküldés lehetősége mellet sem tudják elképzelni, hogy kipróbálják mielőtt megveszik ugyanazt méretet 10x annyiért legalább.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21094) Janaboy válasza Dexar007 (#21092) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor nem tudom miért kell kijelented olyat, amit még ki se próbáltál!?
Én pl megvettem a jobbik kácsa 10 méterest, mert be lesz falazva, tuti, hogy nem akarom kibontani, ha valami nem jó..

StLui: hidd el, hogy van jelentősége a HDMI minőségének is, hiszen akkor nem lenne 100eFtos nagyságrendű..pl a sokat hallott AudioQuest Cinnamon..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21095) Janaboy válasza Janaboy (#21094) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor ettől biztos sokkot kaptok :D [link]

Janaboy

(#21096) Tonyo


Tonyo
őstag

Van ötletetek arra, hogy tudnám kiküszöbölni majd, hogy ne lkógjon a fejemre a projektor, ha mondjuk azt szeretném, hogy 45 cm-re a padlótól kezdődjön a vászon?

Tegyük fel ez egy benq 1070 lesz. A kalkulátor azt mondja 80 cm-re kell belógatni. :Y Nézési távolság 2,6 m lenne. Vászon méret mondjuk 104".

[ Szerkesztve ]

(#21097) Janaboy válasza Tonyo (#21096) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Miert logna a fejedre? 104" vetitheto 3 meterrol is akar vagy 3,4m lehet a max..
Igy a fejed mogott logna :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21098) kokobe válasza Janaboy (#21095) üzenetére


kokobe
senior tag

Aki vesz ilyet ennyi pénzért azt egyből vinném is és belerugdalnám a dunába ! :D

<---AMD___ATi--->

(#21099) Tonyo válasza Janaboy (#21097) üzenetére


Tonyo
őstag

2,5 méterre kellene tennem a konzolt.(kalkulátor szerint, ha nem játszom a zoommal). Mehetne hátrébb, de még ott is hülyén néz ki, hogy belóg a szoba közepére egy projektor. 80 cm nagyon sok.
Sok olyan képet látok, ahol azért nem 70 cm-nél kezdődik a vászon, a projektor mégis egy kis csonkon lóg közel a plafonhoz. Hogy oldják meg? (lens shift ennyit nem tud áthidalni)

[ Szerkesztve ]

(#21100) devil-k válasza Tonyo (#21096) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha 45 cm-re fog a padlótól kezdődni, az nagyon nem lesz úgy jó! Nálam 75 cm-re van belógatva a Sony vetítőm, ami azért kicsit nagyobb, mint a BenQ, de nem zavaró. Egyébként a szoba közepén való belógatás elég hülyén nézne ki és nem is praktikus, nekem majdnem a fejem felett van.

(#21098) kokobe
Miért is?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.