Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Kaptam ajánlatot manuális Grandview vászonra. A forgalmazó szerint nem hullámosodik, csillapító mechanika van benne, stb. Viszont kb. annyiba kerül, mint nem is olyan rég egy motoros vászon. Szerintetek érdemes belevágni? Nem is az zavar, hogy oda kell menni lecibálni, hanem pl. az, hogy minden alkalommal be kell lőnöm a tetejét, mert ez ugye nem jegyzi meg, mint a motoros tesója :U

(#21602) AVhelper válasza cinemazealot (#21600) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az egychipes DLP vetítők színkereke nem forog gyorsabban 3D kép vetítésekor, mint 2D esetében. A színkerék forgási sebessége nem fokozható korlátlanul, vagyis van egy felső határa. A drágább egychipes DLP vetítők színfelbomlását is ugyanúgy látják az arra érzékenyek.

Vannak olcsóbb 3D vetítők szivárványhatás nélkül 3LCD technológiával.

(#21603) Rick4 válasza AVhelper (#21602) üzenetére


Rick4
félisten

Az én felvetésemre van valami hozzáfűznivalód esetleg?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21604) Janaboy válasza Bobolit (#21601) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Picit bovebben is irhattal volna, hany colos vaszon, keperany, kifuto magassaga, mennyibe kerul, szine, fenyereje!?

Janaboy

(#21605) Bobolit válasza Janaboy (#21604) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:D
120"
16:9
40cm
98+fa
fehér
1.0 gain
:D

(#21606) Janaboy válasza Bobolit (#21605) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Es motorost melyikbol neztel?

Janaboy

(#21607) Bobolit válasza Janaboy (#21606) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ugyanebből, ugyanekkora méretben, 189+fa.

(#21608) Janaboy válasza Bobolit (#21607) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hat ez azert nem kozeli ar egymashoz, mire irtad hogy majdnem annyi a kezi mint a motoros?
Szepitol is kerhetsz arat a screenlinera!

Janaboy

(#21609) Bobolit válasza Janaboy (#21608) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Nem, úgy hallottam, hogy nemrég duplájára emelkedtek a Grandview árak, ha jól tudom.

(#21610) Janaboy válasza Bobolit (#21609) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hat igen asszem Norbi is irta, h sokat ugrott a grandview ara, es a minosege az ujabbnak allitolag nem olyan, mint a reginek..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21611) Bobolit


Bobolit
aktív tag

De a kérdés még áll, ha valakinek van tapasztalata Grandview manuálisan vászonnal, ne tartsa magában :)

(#21612) AVhelper válasza Rick4 (#21603) üzenetére


AVhelper
senior tag

A BenQ az MW526H-val együtt még nagyon sok hasonló vetítőt kínál (TW523P, MW523, MW526E, MW526, TW526), melyek egyike sem igazán házi célra szolgál. Azt felejtsd el, hogy ezek a vetítők maximum 3200 lumen fényáram előállítására alkalmasak. Ezt csak filmvetítésre alkalmatlan, pontatlan színeket és elégtelen képdinamikát produkáló képmódban adják le.

Ha az ár a fontos, akkor ajánlom az Acer X1373WH-t, amihez ajándékba egy 196 x 110 centis rolós vetítővásznat adnak.

[ Szerkesztve ]

(#21613) SirAlo válasza AVhelper (#21612) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Az Acer X1373WH miert alkalmasabb hazimozira? En epp ez es a Benq mw526 kozott vacilaltam es vegul a benq melett dontottem , mind a ketto 16:10-es , amit mozira terveztek szerintem 16:9-el gyartjak le

(#21614) AVhelper válasza SirAlo (#21613) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem alkalmasabb, csak adnak hozzá egy 25 eFt értékű vetítővásznat, és gondoltam ez számít valamit.

Mindkettőben ugyanaz az 1280 x 800 pixeles DMD képmodulátor állítja elő a képet, de ettől még lehet velük filmet vetíteni.

(#21615) Rick4 válasza AVhelper (#21612) üzenetére


Rick4
félisten

Én egyébként sem pártolom az óriási fényerőt, csak feltűnően olcsó cuccok ezek. Nézem, nem tudom mit spórolhattak rajta, de jó 1.5 kilónyival kisebb a tömege, mint egy W700-asé.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21616) szepi0808 válasza Bobolit (#21611) üzenetére


szepi0808
senior tag

Nekem nagyon sok van mivel sokat eladtam és használtam manuális és motoros is.
Ez k.... drága, ennyit azért nem érnek mivel Kínai, de azok közül is a jobbik, tehát nem annyira rossz. Sajnos, amiket én tudnék jelenleg adni manuálisokat, azokat inkább nem is ajánlom senkinek és olyan manuális, ami olcsó és jó mástól sem tudok.
Azt tudom ajánlani, hogy keretes vásznat helyezz el, azt tudok adni olaszban jót, jóáron és az életben nem lesz vele gondod. ilyen méretben a sima motoros vásznak sem biztos, hogy nem lesznek hullámosak még a márkásak sem. Gr-ban volt ilyen mérető motorosom ott is volt e nagy V alakú hullám, ami még elviselhető volt, de azért lehetett látni rendesen

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21617) AVhelper válasza Rick4 (#21615) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azért a W750 (merthogy már csak az kapható) sem túl drága bruttó 150 eFt-ért.

(#21618) Rick4 válasza AVhelper (#21617) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, persze, csak itt van 40K különbség, és a papírra írt adatokból nem jön le, hogy a sokkal olcsóbb bármivel rosszabb lenne. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21619) gabika1969 válasza Bobolit (#21611) üzenetére


gabika1969
aktív tag

A napokban voltam egy ",továbbképzésen", amin azért képeztek is, de inkább ittunk. Van két 120"-os manuális vászon, amit eddig sosem vizsgáltam meg, mivel nem foglalkoztam a témával. Most viszont azonnal "szakértő" szemmel mentem oda és kukucs! Na...az oldala tiszta hullám, benézve mögé: több hatalmas fodor, Tahitin ilyet nem látni! Az anyaga is sokkal vékonyabb, mint az enyém, nyilván ettől lett mindkettő ennyire "fonnyadt". A prezentáció szövege is zavaró volt, sajnos meglehetősen hullámos sorokat mutatott. Persze nem tudom a GW manuális vászna milyen és nem akarok megbántani senkit ezzel, csak mint érdekességet jegyzem meg.

Nyilván mindenki annyit ad és tud kiadni vászonra, mint amennyit az anyagi keret megenged vagy úgy ítéli meg, ennyi jó lesz rá. Én úgy gondolkodtam, a vászonra most inkább többet szánok és majd inkább vetítőt cserélek. Szerintem inkább gyűjts mellé egy kicsit és vegyél egy jobb, minőségibb anyagból gyártott "lepedőt", amiben nem fogsz csalódni vagy fess, amíg gyűjtesz. Ha viszont van felületed a Szepi fixhez ajánlott anyagát tedd fel.

Üdv Mindenkinek!

(#21620) Pro Koryak válasza szepi0808 (#21616) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Sajnos, amiket én tudnék jelenleg adni manuálisokat, azokat inkább nem is ajánlom senkinek"

ez jó, mert nekem ajánlottál és vettem is tőled manuális Sopar-t. ezek szerint ez is (ultra)szar???
mondjuk van baja rendesen... :Y :U

(#21621) Janaboy válasza Pro Koryak (#21620) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mar a neve is gyanus lehetett! S(z)opar :DDD
Lehet amikor megvedted meg uj marka volt es nem tudta h mi lesz belole..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21622) Bobolit válasza szepi0808 (#21616) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Az a baj, hogy a keretes vászon ugyanúgy probléma lenne, pont az a lényeg, hogy tudjak képet, polcot, stb. rakni a falra, aztán este vászon leereszt és mehet 120"-on a nénik, bácsik birkóznak nagy szeretetben:D
Én is kicsit sokallom ezt az árat. :(

(#21623) Norbi 72 válasza Bobolit (#21622) üzenetére


Norbi 72
veterán

Itt találtam 2 fajta motorost,de nem ismerem őket.

(#21624) Bobolit válasza Norbi 72 (#21623) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Köszi Norbi, ezek nagyon barátságos árak, szerintetek? :U

Amúgy ezt küldte a GV-s emberke, a marketing meggyőző, de ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#21625) devil-k válasza Bobolit (#21624) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ki az a GV-s emberke? Talán nem Szombathelyről? ;]

- mozi bolondéria -

(#21626) Norbi 72 válasza devil-k (#21625) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én onnan vettem a vásznat,nem volt semmi probléma.. :N

(#21627) devil-k válasza Norbi 72 (#21626) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én meg onnan kértem árajánlatot egyszer és aztán 8 hónapig zaklattak (1-2 hetente) és felhánytorgatták, hogy mi az, hogy nem rendelek, miért nem rendelek? ... erről ennyit.

- mozi bolondéria -

(#21628) A`rpi válasza devil-k (#21627) üzenetére


A`rpi
addikt

Ez sem a legjobb eset, másik véglet, amikor árajánlatot kér az ember, és válaszra sem méltatják.

(#21629) devil-k válasza A`rpi (#21628) üzenetére


devil-k
nagyúr

A komoly cégek válaszolnak, ez köztudott. Bár azt nem értem, hogy írásbeli ajánlatnál minek kell nekik a telefonszámom... Persze ha nem adod meg, akkor nem küldik el az ajánlatot vagy nagy könyörgések közepette. Ez elég rossz marketing módszer, arról nem is beszélve, hogy drágán dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21630) A`rpi válasza devil-k (#21629) üzenetére


A`rpi
addikt

Hét igen, ez van akkor amikor elfejtik az emberek, hogy ki kiért van. Élet rengeteg területén lehet ezt tapasztalni.

Józan ész azt diktálná, hogy a szolgáltató a vásárlóért, de néha nekem fordítottak ezzel kapcsolatban a tapasztalataim.

(#21631) Bobolit válasza devil-k (#21627) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ööö, akkor lehet, hogy az, mert valóban szeret hívogatni :DDD

(#21626) Norbi 72
De hogy a viharba lehetett neked bruttó 120, most meg nettó 200? Jó, egy kicsit kisebb, az igaz.

[ Szerkesztve ]

(#21632) devil-k válasza A`rpi (#21630) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre mindig azt mondom, hogy aki fizet, az petyegtet.

Bobolit
Nem vagyok meglepve. :N

- mozi bolondéria -

(#21633) lajthabalazs válasza devil-k (#21632) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mindig az petyegtet, aki azt hiszi hogy megengedheti magának.

[ Szerkesztve ]

(#21634) Norbi 72 válasza Bobolit (#21631) üzenetére


Norbi 72
veterán

Bocsi,most láttam a szerkesztést.

Br. 127 volt,és fogalmam sincs,miért drágult az újabb verzió,de sz.rabb a forint,az biztos..

(#21635) z123456789 válasza devil-k (#21627) üzenetére


z123456789
addikt

+1
Nekem is unszimpatikusak voltak.
Amúgy szerintem nincs ilyen hogy a vevőért van az eladó. Ez egy közös érdek. Te szeretnél venni, ő meg eladni. A közös pontot kell megkeresni...persze akivel lehet. Mert van vevőből is kibírhatatlan. És ezt úgy mondom hogy egyáltalán nem a kereskedelemben dolgozom. :)
Amúgy ami GV vásznat láttam Norbinál, nekem tetszett, nem volt vele semmi baj. Sőt! ;]
De állítólag az még korábbi, minőségi áru.
Ebben meg nem szeretnék állást foglalni. Hallottam hogy mondták. :U

[ Szerkesztve ]

(#21636) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Képzeljétek el, hogy mi történt!
Tegnap elkezdtük felfúrni az utolsó kirakóst (a konzolt) a plafonra! Ez a szomszéddal közös faltól kb 60 cmre (kb 8 éves tégla társasház) van befelé (oldalról meg vagy 1,5 méter az erkélytől). Kábelek már rég befaragva a falba..szépen fúrjuk az első lyukat, minden oké..a második lyuk fúrása után kb 5 cm-nél hirtelen beszaladt a fúró és elkezdett folyni a víz! Gondolhatjátok, hogy néztünk hirtelen, hogy mi a picsa van!
Gyorsan rohantam a vödörért és raktuk oda..egyszerűen nem értettük (még most se teljesen), hogy most átfúrtunk valami csövet vagy vmit és hogy mit csináljunk..felső szomszéd persze nincs otthon..
Na szóval kb fél-egy liter víz viszonylag gyorsan kifolyt (valószínűleg lúgos víz) és utána már csak csepegett!
Ott tanakodtunk, hogy mit fúrhattunk át vagy mi van!
Vittünk kis cső kamerát, de egyszerűen csak annyi látszik, hogy beton az egész..és semmi cső nem látszik!
Mára szinte kiszáradt, picit jobban belenéztünk, továbbra is egy üres betontérnek látszik, sehol egy cső darab vagy valami..
Egy ismerős szerint állítólag ilyen technikai víz, ami még az építkezéskor "ottragadt"( :F ) és kamera alapján is valami béléstestnek tűnik..
Hát ennyi :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21637) Rick4 válasza Janaboy (#21636) üzenetére


Rick4
félisten

Én a helyedben azért belefújnék a lyukba egy fél flakon PUR habot, sose tudni, mikor jön ismét víz, ami akár esővíz is lehet, A PUR hab legalább nem engedi majd, hogy a projektorba csöpögjön legközelebb. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21638) lajthabalazs válasza Rick4 (#21637) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A purhab nem megoldás mindenre. Gondolom a jól kiöntött vasalt betont nem fogja szétfeszíteni, mikor az üregben tágul, de mi van, ha nem ez a zárvány volt az egyetlen turpisság a falban? Várják meg az első esőt, és ha nem jön több technikai víz, akkor egy kis szilikon is megteszi, elzárni a lyukat.

(#21639) Rick4 válasza lajthabalazs (#21638) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ha eddig volt ott víz, a purhab ugyanúgy vissza fogja tartani, mint eddig az a kis faldarab. Persze tényleg jobb az esőt megvárni, és a purhabnál jobb anyag erre nincs, a sziló nem tágul bele a résbe, ide viszont ilyen tulajdonság lenne jó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21640) e.vid válasza Janaboy (#21636) üzenetére


e.vid
senior tag

Az a víz nem az építkezés "maradványa", beázás van ott.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#21641) gyurczy válasza devil-k (#21627) üzenetére


gyurczy
őstag

Engem is zaklatott az ember, nem is vettem tőle semmit. :D

(#21642) Janaboy válasza e.vid (#21640) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Lehet, hogy valami régebbi nagyobb beázásból ott maradt víz lenne :F
Ha folyamatosan jött volna utána a víz, nem hiszem el, hogy nem ázott volna át a plafon!?

Rick4, lajthabalazs: Nagyjából mi is ezeken sakkoztunk, hogy pur hab és sziló, a pur hab csak abban tántorított el, hogy mi van ha mégis valami baj van! Lehetne bontani a falat, a kérdés, hogy mit érnénk vele!?
Amúgy azt a javaslatot mi is kaptuk, hogy várjunk meg egy esőzést..az viszont érdekes lesz, ha esetleg esőzéskor beázik, mert hogy annak mi lesz a megoldása!?

Sajna a felső szomszédhoz nem tudtunk bemenni, így még csak azt se tudjuk, hogy pontosan mi van felettünk az említett részen..

Janaboy

(#21643) e.vid válasza Janaboy (#21642) üzenetére


e.vid
senior tag

Szerintem nem folyamatos a beszivárgás, de nagyobb esőzésnél előfordulhat. Írtad, hogy 1,5 méterre van az erkély, elképzelhető, hogy nem megfelelő a födém szerkezete és az erkélyre beverődő nagyobb mennyiségű csapadék szivárog be.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#21644) Janaboy válasza e.vid (#21643) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Sajna akar ez se lehetetlen, kerdes h mi lenne az igazan jo megoldas..
Amugy felettunk mar tetoteri lakas van..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21645) gabika1969 válasza Janaboy (#21644) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Úgy gondolom, hogy az erkélyről szivárog be hozzád. Én több ilyet láttam már, építész vagyok. Az "E" jelú vb. gerenda vagy födémpanel képes, akár 4,0-5,0 méterre is elvezetni a csapadék vagy padlóösszefolyó szivárgásából keletkező csapadékot, illetve szennyvizet. úgy, hogy a közte lévő szakaszon semmi nem észlelhető.
Még z is lehet, hogy a feletted lévő lakás fürdőjében lévő padlóösszefolyó szivárog. Említetted, hogy "lúgos víz", ez mit jelent? Éreztétek a mosószer vagy szappan illatát, ha igen akkor az említett padlóösszefolyó és a feletted lévő szomszéd a ludas, ha nem lehet érezni, akkor biztosan a csapadékvíz és az erkély felől érkezik.
Első: A szomszéd, mikor mos? Kapcsolja be a mosógépet vagy kádat engedje meg vízzel. Folyik nálad? akkor ez az. Ha nem Akkor vagy az erkélylemez padozata vagy inkább az azon lévő kerámia lábazatot kell kifugázni, sziloplaszt-tal. De szerintem a felső szomszéd lesz a kakuktolyás :O :(
Ez azért mindenképpen iszonyatosan dühítő lehet, pont a szerelés kellős közepén :Y

Azért mindenképpen írd meg mi volt az ok, ja! és ne felejts el telefonálni a biztosítónak!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#21646) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!
Érdekes kérdéssel fordulok hozzátok!
Szóval eljött az ideje hogy költsünk némi pénzt,de a régi szeretett projektoros tv-t nem szeretnénk led meg a többi csodára cserélni.

Szerintetek van ma olyan rövid vetítési távolságú full hd projektor amit a tv-be lehetne építeni?
Ugye hátulról vetítésről van szó.
Valamint hogyan lehet takarítani az ilyen fényáteresztő vásznakat?

Előre is köszi!

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#21647) Rick4 válasza Wucky (#21646) üzenetére


Rick4
félisten

Kár lenne a profi 2m-es vásznat feladni egy ekkora képméretért, ami a méreten túl ugye fasorban sincs egy jó vásznon látható kép minőségéhez sem. Ráadásul az egy bazi nagy doboz, míg a vászon a falon van. Én lecserélném egy rendes vászon- projektor kombóra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21648) devil-k válasza gyurczy (#21641) üzenetére


devil-k
nagyúr

És miért nem? :D

gabika1969
Szép dolog ez a szakma is. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21649) hm15


hm15
senior tag

Szepi Screenline 1.2-es anyag, most már kereten.

1: Ilyen volt, 2: kereten és rémülten, :) 3: készen. W1070-nek pozitív csalódás a képe, amellett, hogy a fekete lehetne jobb is, de ár-érték viszonylatban egy szót sem szólhatok, gyakorlatilag teljes felületen éles, egy picit az egyik sarok különbözik.. Nincs a végleges helyén, egyelőre teszteltem mit tudnak együtt. Az biztos, hogy szakértő segítség nélkül nem tudtam volna ráfeszíteni.



[ Szerkesztve ]

(#21650) lajthabalazs válasza hm15 (#21649) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Elárulhatnád milyen lépés vezetett kettőről háromra.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.