Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) gabika1969 válasza Norbi 72 (#22296) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Norbi en addigra megveszem a marhat, valaki hozzon sört! :C

Üdv Mindenkinek!

(#22302) AVhelper válasza Tonyo (#22300) üzenetére


AVhelper
senior tag

Privátban megírom, hogy például hol...

Az LG hazai weboldalán még nincs fenn, de itt mindent megtalálsz róla németül.

Adatlap németül

Owner1s Manual angolul

(#22303) devil-k válasza pomo-sapiens (#22298) üzenetére


devil-k
nagyúr

"190-200 centi széles vászonra 4,5-5 méterről vetítenék,"

Csak? Miért? Az nagyon karcsú így.

- mozi bolondéria -

(#22304) pomo-sapiens válasza devil-k (#22303) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Jelenleg ez a helyzet,sajnos ennyi fér el.Ha a hangfalat eltolom a szekrényig,akkor kb ennyi hely marad.És azért vetítenék olyan "messziről",mert nem szeretném ha a szoba közepén lógna be.
(Azt nem tudom,ha valamilyen állványról vetítenék közelebbről,hátam mögül,és mindig csak akkor veszem elő amikor kell,akkor hamar be lehet e állítani,vagy macerás lenne minden alkalommal.)

Ettől így is nagyobb lenne a kép.

[ Szerkesztve ]

(#22305) Vikthor válasza pomo-sapiens (#22304) üzenetére


Vikthor
nagyúr

(hangfalak tetejére amit rakunk azt úgy hívjuk, hogy SEMMI) ;)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22306) pomo-sapiens válasza Vikthor (#22305) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Tudom :D Csak most a repülés a mániám.Nem lesz az örökké ott.De még mindig jobb,mint a virág :) )

(#22307) devil-k válasza pomo-sapiens (#22304) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha a BenQ W1070-es vassal akarsz vetíteni, az 4,5 méterről kilő (ha minden igaz) egy kb. 330 cm széles képet. :D

- mozi bolondéria -

(#22308) spiky03 válasza pomo-sapiens (#22304) üzenetére


spiky03
veterán

Egy Terminátor fan. :)
Király az a fej. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22309) dunkel válasza Vikthor (#22305) üzenetére


dunkel
őstag

Tévedés. Ő is marad ott, amíg a leendő gazdája le nem tudja venni. :)

(#22310) pomo-sapiens válasza spiky03 (#22308) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Már várom a júliust.Nem sokat járok moziba,de idén 3 filmet ott nézek meg.Van egy 46 centis egész alakos is :)

(#22311) robi222 válasza pomo-sapiens (#22310) üzenetére


robi222
senior tag

Epson tw5000 tud olyan messzíről akkorát vetiteni.2.1 zoom-al. :D

[ Szerkesztve ]

(#22312) spiky03 válasza pomo-sapiens (#22310) üzenetére


spiky03
veterán

Képet-képet. :)

Nekem egy ilyenem van: T-R.I.P.
Páromtól kaptam egyik karácsonyra. Igaz én nem vagyok olyan nagy fan. :)

Mi is moziban nézzük majd az új T filmet, igaz még mindig a 2.rész a favorit. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22313) gabika1969 válasza pomo-sapiens (#22304) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nekem Optoma HD26 van, azt viszont csak 3,2 m-ig (3,0-3,2m) tudod hátra vinni ekkora képmérethez. Ha távolabb mész már csak nagyobb szélességet tudsz megvetíteni, kisebb nem fog menni, esetleg, ha használod a képkicsinyítést, mivel az van benne, viszont azt nem igen kéne erőltetni!

[link]

Egyébként ha kellően magasra teszed, nem fog zavarni és esztétikailag sem rossz. Amúgy nagyon szép a szobád!! :C

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#22314) BPéter1984 válasza BPéter1984 (#22289) üzenetére


BPéter1984
tag

Sziasztok egy kicsit még továbbmennék , ezt a 4 db projektort szeretnénk megtekinteni ( 1. Benq W1070
2. Optoma HD26
3. Epson EH-TW5200
4. Acer H6520BD ) .
A Benq W1070-re már úgynéz ki összejön de a többi még érdekelne , esetleg Benq W1070+ vagy W1300 ha valakinek vannak ilyenek. Mégegyszer köszönöm.

" Sziasztok , szeretném megkérdezni van-e köztünk olyan fórumtárs aki rendelkezik Benq W1070 projektorral és megengedné hogy megtekintsük nála működés közben , én ÚRI-ban lakom pest megyében , legjobb lenne a közelből valaki nem az ország másik feléből. Köszönöm "

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#22315) robi222 válasza BPéter1984 (#22314) üzenetére


robi222
senior tag

Aceren kívül mindegyiket láttam.
Nekem sorrendben a legjobban :benq 1070 ,optoma hd26,végén ezekhez képest "nekem nagyon nem tetszett az epson 5200 képe.Ezt az epsont amúgy valamelyik 11kerületben lévő audió boltban tesztelgetem.Ott ki is lehet próbálni ,bekalibrálva.

(#22316) pomo-sapiens válasza gabika1969 (#22313) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Köszönöm szépen!
Akkor ezt úgy kell értelmezni,hogy csak egy adott távolságra a vászontól tudok ilyen képet vetíteni?Ha ettől közelebb,távolabb helyezem el,akkor a képméret mindenképp változik?
Mert még abban gondolkodtam,hogy csak akkor teszem ki az asztalra,amikor vetítek.Csak akkor közel lenne hozzám,esetleg zavarhatna a ventillátor hangja.Illetve nem tudom mennyire macera minden alkalommal a vászonhoz belőni a képet.(Persze ez csak vészmegoldás lenne,amíg nincs jobb ötletem)A szoba közepére nem szeretném a plafonon rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#22317) paler válasza pomo-sapiens (#22298) üzenetére


paler
aktív tag

pomo-sapiens : Ezt a szivárvány hatást nem tudom elképzelni,így nem tudom zavarna e.
Hátha ez segít egy kicsit elképzelni hogy milyen is az a bizonyos szivárvány hatás: DLP szivárvány demó ;)
Természetesen ahogy a linkelt oldalon a szövegben is le van írva, a jelenség ilyen mértékű megléte igen ritka, még a 2x sebességű DLP projektorok sem szivárványoznak ennyire. Csupán azért ábrázoltuk így, hogy egyértelműen felismerhető legyen miről is van szó. Ezért tessék helyén kezelni a demót :P

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#22318) AVhelper válasza pomo-sapiens (#22316) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem úgy kell értelmezni. Ha egy vetítő zoom lencséjének a nagyításátfogása például 1,3-szoros, vagyis mondjuk a képtávolság/képszélesség aránya (ez a Throw Ratio) 1,15:1 és 1,5:1 között változik, akkor például a 2 méter széles képhez a vetítőt attól 2 x 1,15 = 2,3 m és 2 x 1,5 = 3 m közötti távolságban kell elhelyezni. Ez azért nem olyan bonyolult?! (Ezek az adatok éppen a BenQ W 1070-re vonatkoznak.)

Válassz úgynevezett rövid vetítési távolságú vetítőt, aminek az említett vetítési aránya 0,5:1, s azzal a 2 méter széles kép attól 1 méterre elhelyezett projektorral megvetíthető.

(#22319) pomo-sapiens


pomo-sapiens
csendes tag

Köszönöm mindenkinek.Azt hiszem holnap ellátogatok egy szalonba.

(#22320) szepi0808 válasza pomo-sapiens (#22298) üzenetére


szepi0808
senior tag

Fix keretes vászon lenne a legtökéletesebb és árban is a legjobb. Csak a TV-t kellene leakasztanod a falról. Ha összejön a projizás úgy sem lesz rá szükséged. :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#22321) Norbi 72 válasza BPéter1984 (#22297) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ment a privire válasz.

Gabika,te is jöhetsz,ha hozod a husit... ;] :DDD

(#22322) Dexar007 válasza paler (#22317) üzenetére


Dexar007
veterán

HC4000-en nalam az also sem szivarvanyozik,pedig ez rosszabb gep ebbol a szempontbol mint a w1070.

Give me your cum,bull!

(#22323) Janaboy válasza devil-k (#22292) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

What's this? :)

Janaboy

(#22324) flexxx2 válasza AVhelper (#22299) üzenetére


flexxx2
őstag

Találtam neten 308-ért is.
Már csak az hiányzik tud-e annyit mint egy w1070?

(#22325) Tonyo válasza flexxx2 (#22324) üzenetére


Tonyo
őstag

Van egy angol nyelvű test, ahol lehuzzák, a zoom képessége miatt, illetve, hogy nincs lensshift ezért nehéz elhelyezni. Azt hittem a könnyű elheleyzhetőség, az egyik nagy előnye egy 1070-hez képest.. :F

(#22326) Janaboy válasza Tonyo (#22325) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amikor sakkoztam, hogy benq vagy optoma legyen, leginkább a lenshift miatt lett a benq, nem egyszerű az elhelyezés, én is szívok fele folyamatosan :( Már a csőből 2x vágtunk rövidebbre :D
Használtam én kalkulátort, de most már arra jutottam, hogy amikor mutatja a távolságot azt a lencse közepétől érti vagy nem tudom :)

Janaboy

(#22327) BPéter1984 válasza BPéter1984 (#22314) üzenetére


BPéter1984
tag

Sziasztok #22314-re valaki még ?
Köszönöm.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#22328) devil-k válasza Janaboy (#22323) üzenetére


devil-k
nagyúr

Bővebben itt. Egy kis tuning. ;] Eddig nagyon meg vagyok elégedve.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#22329) Janaboy válasza devil-k (#22328) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hm erdekes filter, erdekes h a szinekre ha jol ertem nincs hatassal vagy minimalisan..

Janaboy

(#22330) devil-k válasza Janaboy (#22329) üzenetére


devil-k
nagyúr

Dehogynem. Adtak egy leírást, hogy miből kell "visszább venni". Lövök majd képet is.

- mozi bolondéria -

(#22331) jracz válasza devil-k (#22330) üzenetére


jracz
tag

Menyibe fájt?
Adott vetítőhöz gyártják vagy lehet univerzálisat is kapni?

(#22332) Tonyo válasza Janaboy (#22326) üzenetére


Tonyo
őstag

Én meg ezért nem vettem még meg a 1070-et, mert nem akarom, hogy a fejemig belógjon. Vártam az lg-re, de a cikk elején pont ezt emelik ki negatívumként. :(((

(#22333) paler válasza Dexar007 (#22322) üzenetére


paler
aktív tag

Hol írtam én egyáltalán hogy a Benq ilyen lenne :F én csak segítettem pomo-sapiens-nek "elképzelni" a rainbow jelenséget amit ő maga nem tudott ;)
- meg az is lehet hogy nem vagy "szivárványlátó" :P
- egyébként meg örülj neki hogy ha nem látod, bár azért a HC4000-es sem nevezném rossz gépnek

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#22334) gyurczy válasza Tonyo (#22332) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem lóg az annyira le. Enyém cca 20 cm-es konzolon van, mondjuk a vásznat sem tudom az állvány miatt 85cm-nél lejjebb tenni, de nekem ez nem zavaró.

(#22335) Sefter válasza gyurczy (#22334) üzenetére


Sefter
veterán

Nem tudsz aludni..? :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#22336) gyurczy válasza Sefter (#22335) üzenetére


gyurczy
őstag

Kussoljá' gyíkarc! :DDD

(#22337) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Tanácsot kérnék. Szeretném kicsit átrendezni a szobát, mert jelenleg a kanapé mellett van az erősítő, távirányítóval nem tudom irányítani, nem látom a kijelzőt, kényelmetlen, stb. Viszont a kanapé felett van a projektor, jelenleg egy 10 méteres HDMI kábellel összekötve. A cél az, hogy a szemben lévő falon lévő polcon legyen az erősítő, de ehhez nagyjából 15 métert kábelt kellene HDMI-leg áthidalnom.
Tegyek jelerősítőt a 10 méteres után és kössek még be egy 5 méterest vagy inkább keressek 15 métereset? Nem túl hosszú az így önmagában?
Mit javasoltok? :U

[ Szerkesztve ]

(#22338) AVhelper válasza Tonyo (#22332) üzenetére


AVhelper
senior tag

Komolyan mondom, nem értem. Január óta ismert a vetítő, és február vége óta minden részlet tudható róla (akár innen is). Szó sem volt róla, hogy ennek az arasznyi méretű, 1,5 kilós projektornak lencse shiftje lesz. Már az 1,1-szeres zoom is egyedülálló, hogy egyáltalán van. Aki ennek a vetítőnek a tesztjében az elhelyezést nehezményezi, az teljes aránytévesztésben van és még fantáziája sincs! Ezt a kis vackot (22 x 13 x 8 cm) bárhová el lehet dugni. Én mondjuk betenném egy dohányzóasztal aljába (csinálnék neki egy kis segédpolcot), hogy a padlótól 55-60 cm magasságban és a mondjuk 100"-es vászontól 3,1 - 3,3 méterre legyen. Így könnyen hozzáférhetőek maradnak a csatlakozói is, főleg az USB-je, amibe bármikor bedugható a filmet tartalmazó meghajtó. (Én a plafonra szerelést azért sem ajánlanám, mert a tápegységét is valahol a közelében kell elhelyezni.)

Ha a PF1500-ról releváns tesztet akarsz, akkor ezt olvasd el.

Akinek meg használható lencse shift kell, az meg vegyen a W1070 árának kétszereséért Epson EH-TW6600-at.

[ Szerkesztve ]

(#22339) Tonyo válasza gyurczy (#22334) üzenetére


Tonyo
őstag

Ezer éve láttalak!:)

Szóval megint a szokásos lemezemet tudom elővenni: 85 től kezdődő vászon nekem nyakkitörős.

Avhelper: Ez azért így nem igaz. Ennek a kis pöcs gépnek jobb a kép(trapéz) korrekciója, mint bármleiyk 200-300 ezres gépnek. Ezáltal ha magad mellé rakod be akkor is normális képet tudsz vetíteni.

Annyit mondtam, hogy lehuzták az egyik tesztben...A linkelt teszt köszönöm megvolt.

(#22340) AVhelper válasza Tonyo (#22339) üzenetére


AVhelper
senior tag

Mármint mi nem igaz? Szerintem is hasznos az a négysarkos trapézkorrekció, főleg, ha valahová csak elviszi valaki a vetítőt, hogy játsszon vele, vagy házi videót mutogassa társaságban és nem lehet pont tengelybe felállítani azt a képhez képest.

Az a kár, hogy ez az európai piacra szánt PF1500G nem tudja azokat a dolgokat, amit az észak-amerikai piacra gyártott változat. Abba jobb Triple XD Engine képfeldolgozást raknak, ami tud TruMotion képinterpolációt, super resolution képélesítést, Picture Wizard képbeállító funkciót, van vezetékes LAN csatlakozója, tud Netflix, Vudu, Hulu+ Smart alkalmazásokat, van Audio Return Channel (ARC) az egyik HDMI bemenetén, de nem tud 3D-t vetíteni, amit viszont az európai igen (bár a 3D amúgy is haldoklik).

Ha az LG kínálna egy olyan PF1500-hoz hasonló vetítőt, amibe DVB-T/C/S2 tunert építene, lenne rajta hely CI+ CAM modulnak is és minden egyebet tudna, mint amit a Smart TV-ik, szerintem nagy durranás lenne, pláne egy rövid vetítési távolságú optikával. Gyanítom dolgoznak már rajta.

[ Szerkesztve ]

(#22341) Rick4 válasza AVhelper (#22340) üzenetére


Rick4
félisten

Na ez jó, hír, akkor tudok hozni az usából ilyen jobbféle vetítőt, ha kell 100-at is. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22342) AVhelper válasza Rick4 (#22341) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem javasolnám, mert TruMotion, Super Resolution és ARC nélkül meg lehet lenni, a Smart alkalmazásokat és az abba épített TV tunert itt nem tudnád használni, és gyanítom az amerikai darabokra nem érvényes a 3 éves európai garancia sem.

(#22343) Rick4 válasza AVhelper (#22342) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem pont úgy, mint egy tévénél, kiválasztod a megfelelő országot, és az annak megfelelő tartalmat látod, volt LG smart tévém, ott úgy működött, nem hinném, hogy ezzel sokat variálnak. A garancia gond nélkül intézhető, az itthoni postázási árakhoz képest nem elvetemült áron, de abban se lennék biztos, hogy a kint vásárolt nem gariztatható itthon. A tv tuner meg egy dolog, a dvb-t-n sok érdekes úgyse megy, a projektor az én esetemben megjelenítőként van csak használva. Franc se tudja, jó-e, az a baj, hogy egy ideje elszállt a $ az euróhoz képest, kicsi a különbség, és nem biztos, hogy megéri. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22344) A`rpi válasza Rick4 (#22343) üzenetére


A`rpi
addikt

Csupán azt felejtjük el, hogy meglehetősen nagy számban van hazánkban: vagy IP-tv, vagy műholdas, ezeket amúgy is set top box-on keresztül kötnénk a vetítőre. Így a projektorban található tuner szerintem csak dísz, mostani szabványokkal nem vagyok tisztában, régebben TV tuner téren, az amcsi NTSC nem volt használható itthoni hálózaton. Így most sem merném garantálni hogy az USA-modellben található tuner itthon munkára fogható.

(#22345) Rick4 válasza A`rpi (#22344) üzenetére


Rick4
félisten

Nem kompatibilis, ott ATSC tuner van, már azok is digitálisak. De amíg az elmúlt 6-7 évben minden tévémben volt DVB-T tuner, addig egyiket se használtam soha, műholdvevőből kapták a jelet, de még hangerő sem volt soha egyre sem adva, a műholdvevő hdmi-n egyből az erősítőbe ment, és azon a rnedzseren hallgattam a híradót is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22346) AVhelper válasza Rick4 (#22343) üzenetére


AVhelper
senior tag

Idehaza egyelőre se Netfilx, se Vusu, se Hulu. és nem hiszem, hogy a most az LG Smart TV-k által elérhető streaming szolgáltatások alkalmazásai az amerikai piacra szánt vetítőkben fellelhetőek lennének. Azt elhiszem, hogy az európai piacra gyártott smart TV-k firmware-ét úgy írják meg, hogy az országváltással ez megoldódik, de arra komoly összegben mernék fogadni, hogy az amerikai piacra szánt TV-ben nem szerepel Magyarország, mint felhasználási hely.

Néhány focirajongó barátom a Digisport 1/2 miatt rákényszerült a MInDig TV Extrára, mert meglévő UPC vagy T-Home szolgáltatásukban ezek, s így a BL meg a Premier League meccsei nem elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#22347) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Milyen megfizethető lapos 8m-es HDMI kábelt javasoltok, ami nem 100 forint métere, de nem is a csillagos ég?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22348) Rick4 válasza AVhelper (#22346) üzenetére


Rick4
félisten

Azt nem tudom, a digisport hogy jön ide, de persze az lg tv-k olgai simán lehet, hogy nem mennek, de megoldás mindig születik, próbálkozások folyamatosan vannak: [link] Ha létezik trükk az apple tv-re, és a samsung tévékre is van samygo, akkor már csak az kell, hogy a hozzáértők kezébe kerüljön egy ilyen termék is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22349) escape válasza Bobolit (#22337) üzenetére


escape
aktív tag

A héten jött meg szepitől a 15m KCE HDMI kábel. HD felbontásnál szépen működik, fullhd-t még nem próbáltam, amíg nincs fenn a vászon, addig csak ennyire futja.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#22350) Rick4 válasza escape (#22349) üzenetére


Rick4
félisten

Miért kellene egy hdmi kábelnek másképp működnie egyes felbontásokon? A 15m-es 3800Ft-os kábelem 2D-nél is hibátlan, pont úgy, mint egy akármilyen 1.4-es kábel.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.