Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) szepi0808


szepi0808
senior tag

DVDO iScan Mini™ 4K Ultra HD egyben felskálázó, video EDID szerkesztő és 4K Ultra HD tesztábra generátor.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21452) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Most, hogy megvan nekem is a Benq W1070, van olyan dolog, amire kötelező figyelnem!?
Felszerelésnél, beállításnál, ha már fent van és bekapcsoltam, utána, esetleg kalibráció hogy megy stb?
Esetleg ebből összehallatszanánk egybe valakit és akkor már csak hivatkozni kell rá, vagy van ilyen? :)

Köszi!

Janaboy

(#21453) c4 válasza Janaboy (#21452) üzenetére


c4
őstag

"Esetleg ebből összehallatszanánk egybe valakit..."

Esetleg ebből egy magyarszkájá mondatot összeütnél? :D

(#21454) Janaboy válasza c4 (#21453) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Te jo eg :W :) A vicc, h meg en se tudom mit akartam irni :))
Szal osszerakhatnank belole vmi osszefoglalot es akkor csak hivatkozni kell ra..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21455) Rick4 válasza Janaboy (#21454) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a telefonban is úgy köszönsz el, hogy majd halljuk egymást, akkor nincs baj :D

Mi volt amúgy a W1070 előtt, és hogy látod, előrelépés volt?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21456) Janaboy válasza Rick4 (#21455) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Projektor meg nem volt..elso fecske..tv van (Sony 50w805), meg nem kerult a helyere, azert kerem a tanacsokat :)

Bar igazsag szerint mar fel van furva a tarto, de mar csak jovoheten lesz ido folytatni..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21457) jracz válasza Janaboy (#21456) üzenetére


jracz
tag

Én azt vettem észre, hogy ha a lencse középpontja akár 1-2 cm-el jobbra vagy balra van a vászon középponttól akkor már trapéz alakú lesz a kép. Eléggé nehéz belőni.
Vagy csak én vagyok a béna.

(#21458) Rick4 válasza jracz (#21457) üzenetére


Rick4
félisten

Ha merőleges oldalfalú szobában vagy, a vásznad közepe az oldalfaltól x cm, akkor a lencséd is lehet az oldalfaltól x cm, nem hiszem, hogy egy mérőszalag társaságában nehéz lenne belőni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21459) lajthabalazs válasza Rick4 (#21458) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Valamiért egy időben hiánycikk volt a derékszög az építőiparban, nem minden sarokba jutott.

(#21460) Janaboy válasza jracz (#21457) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Vízszintes elcsúszásnál hogy lehet trapézosodás? Az nem inkább akkor ha van feljebb vagy lejjebb kerül?
Amúgy nekem még a vásznon lehet tolni egy picit 1-2 cm-t mind2 irányba, úgy hogy ha nem tudok igazodni a projektorral vagy a konzol se állítható, akkor tolok a vásznon :D

Janaboy

(#21461) Rick4 válasza Janaboy (#21460) üzenetére


Rick4
félisten

9. osztályos anyag: [link] ;)

Gondolom oldalról vetítve ilyen lesz a kép:

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21462) Janaboy válasza Rick4 (#21461) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez oke, de o azt nem irta, h tengelynel forditja el :)

Janaboy

(#21463) Rick4 válasza Janaboy (#21462) üzenetére


Rick4
félisten

Ha nem szemből vetít, attól azért még a vászonra akar vetíteni, tehát ebből már következik, hogy ott fordítja el. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21464) szepi0808 válasza Rick4 (#21463) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ugyan úgy, ahogy függőlegesen trapézol , tud vízszintesen is. Én ki szoktam háromszögelni a lencseközepet a vászonhoz és akkor biztos nincs trapézolás oldalra sem.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21465) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
lenne majd a közeljövőben hozzátok pár kérdésem.
első az lenne, hogy esti filmnézéshez egy ilyen projektor milyen lenne? full hd filmekhez.[link]
20 ezer forintért tudnék venni egyet.

köszönöm

(#21466) SirAlo válasza smallmer (#21465) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Szerintem fullhd filmekhez folosleges , mivel csak 800x600-as a felbontasa, en az 1280x800-as projektoromhoz is csak HD filmeket szoktam nezni

[ Szerkesztve ]

(#21467) lajthabalazs válasza smallmer (#21465) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nekem van ismerősöm, aki elégedetten néz filmeket egy 200 lumenes 800x600 LG LED-es projektoron, valószínüleg már túl a 30.000 órás élettartamon. És ez valószínüleg jobb lesz.

A 20e Ft-hoz azért számold még hozzá az egyéb költségeket, tisztítás és lámpacsere, vászon, állvány, HDMI kábel, és lesz az 100e, de a nagyrészét a következő projektoroddal is használni tudod majd,

Ezeknél a régi képarányoknál nekem mindig a régi 1280x1024-es rossz emlékek jönnek elő, amikor a képernyő felén volt csak film, a többi fekete csík. Persze a 4:3-nál kicsit jobb a helyzet, ott kb a 45%-át veszíted el a pixeleknek (a 2.34:1 es tartalomnál).

(#21468) smallmer válasza lajthabalazs (#21467) üzenetére


smallmer
őstag

két lámpa van benne. az egyikben 890 óra a másikban meg 1300. azokból még 3000 ig ki lehet nyüstölni nem? :)

(#21469) Feketelaszlo válasza smallmer (#21465) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Full HD? Neeem, azt felejtsd el ezen. Én pár hónapja vettem meg a nagytesóját (VT590) elég nyomott áron, de azzal tisztában kell lenni, hogy ezek ~10 éves technikai színvonalú irodai, prezentációs projektornak születtek. A kontraszttól sem fogsz hasra esni - mindazonáltal én is amolyan ismerkedős gépnek szereztem be az enyémet (korábban monitoron filmeztem) és eszem ágában sincs visszatérni a kis képmérethez, számomra óriási ugrás volt ez a valódi moziélmény felé. Amit még fel lehet hozni mellette pozitívumként, az talán az, hogy az NEC elég stabil, megbízható márka, ha nem nyüstölöd túl (és az előző tulaj se tett így), jó eséllyel még az unokák is láthatják a képét. Persze ilyen hosszú időre nem feltétlen érdemes tervezni vele, ha csak filmezel rajta, akkor én úgy 2-3000 üzemóránál (az kb. egy lámpa élettartama) többre nem kalkulálnék - az még intenzív használat mellett is jó 2-3 év. Ki tudja akkor milyen csodagépet lehet majd szerezni ezen az áron (tán még olyat is, ami a hőn áhított FullHD-t is tudja).

[ Szerkesztve ]

(#21470) smallmer válasza Feketelaszlo (#21469) üzenetére


smallmer
őstag

rendben köszönöm a választ. még egy olyan kérdés, hogy mennyire "pixeles" a kép? egy 180*180-as vászonnal. 2 méterről mondjuk nézhető?

(#21471) Janaboy válasza szepi0808 (#21464) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ezt a háromszögelést egész pontosan hogy szoktad elvégezni? Illetve hogy mozdítod a projektort jobbra-balra ha nem egyenlő szárú a háromszög?

Janaboy

(#21472) jracz válasza smallmer (#21465) üzenetére


jracz
tag

Milyen lenne?
:(
Ha mozizni akarsz akár legalább 720p felbontásról indulj.
Persze az alábbi gépek a NEC-től annyiban is különböznek, hogy ezeket nem irodai, hanem otthoni célra készítették.
Ezek mind népszerű vetítők voltak a maguk idejében.
Rengeteg jót olvastam róluk.
Az Optomát és a SAMU 600-at magam is használtam egy ideig.

Szerintem ne vedd meg.

Inkább ezt:
[link]

vagy ezt:
[link]

vagy ezt:
[link]

Vagy ha már a full hd-t emlegettétek akár ezt.
[link]

Esetleg egy olcsó ledes, bár ez még nem 720p, de legalább nem lesz lámpa gondod amíg össze nem spórolsz egy jobb gépre.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#21473) Feketelaszlo válasza smallmer (#21470) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Őszintén szólva nem vagyok otthon a különböző képhibák rengetegében, de a Windows felületen kiütközött, hogy valami nem baba, a sok apró szöveget olvasni nagyon kellemetlen volt a szememnek, néhol mintha összefojt volna az egész. Hogy ez a túl nagy pixelek, az azok közötti hézag, az élesség hiánya vagy más miatt volt ilyen, azt passzolom, de mivel nem könyvet olvasni vettem a projit, ezen annyira nem is filóztam sokat, elfogadtam, hogy ez ilyen. Képek, filmek közben túlzottan zavaró hibát még nem tapasztaltam.

(#21474) Roach


Roach
csendes tag

Szervusztok!

Birtokomba került nem rég egy NEC lt260-as projector, bár már nem mai darab de csak nagyon pozitív dolgokat olvastam róla leírásokban, meg is vagyok elégedve vele. Viszont segítséget szeretnék kérni, nem teljesen tiszta ez a projektor milyen formában tud 3d-t... aktív shutter szemüveggel lehet használni 120hz-en? Pár mondatban megköszönném, ha valaki leírná miként tud ez 3d-t és esetleg konkrét szemüveg linkjét is megköszönném.

Üdv

"Wake me up when its all over, When I'm wiser and I'm older."

(#21475) lajthabalazs válasza smallmer (#21470) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A 180 széles vásznon 800 pixel osztozik, tehát egy pixel kb 2.2mm x 2.2 mm lesz, egy színes gombostűfej. Tehát valószínüleg látni fogod a pixeleket, az ő eredeti formájukban, nem lesz "természetes anti aliasing", recések lesznek a ferde vonalak. Azt nem tudom, hogy a konkrét típusnak milyen a pixel kitöltöttsége, mekkora a távolság két pixel közt, az igazán zavaró, ha már azt a finom rácsot is látod, ami a pixeleket elválasztja, de az sokkal keskenyebb, talán megúszod.

(#21473) Feketelaszlo

Ha a Windows asztalod felbontása megegyezik a projektor felbontásával, akkor darabos, de éles, nagy betűket és nagy ikonokat kellene látnod (kb 10 ikon fér el egymás mellett, és 7 egymás alatt). Ha a betűk elmosódnak, összemosódnak az árnyékukkal, az azért lehet, mert mondjuk 1920x1080-as vagy 1366x768-as a Windows felbontása, és a projektor skálázza le a képet 800x600-ra. Ha natív felbontás mellett el vannak kenődve a betűk, akkor valami más baj lesz, életlen fókusz vagy maszatos lencse, piszkos belső.

(#21476) Rick4 válasza smallmer (#21470) üzenetére


Rick4
félisten

Ennyire:

Ha közel mész, látod, ha normálisan filmezni akarsz, nem látod. Az LCD tv is ilyen, de szerintem a monitorod is, amiről olvasod ezt, ahonnan nézni érdemes, onnan nem pixeles.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21477) smallmer válasza Rick4 (#21476) üzenetére


smallmer
őstag

ezt értem, de mondjuk akkor annyi, hogy minden este megnéznék egy filmet. mondjuk olyan 2-2,5 méter távolról. arra jó lenne? vagy arra is nagyon kevés a 800*600? csak mert nem akarok félrefogni ezzel. jó mondjuk 20 ezer forint nem vág a földhöz, de mi van ha annyira rossz, hogy nem vállalható. remélem értitek :)

(#21478) devil-k válasza smallmer (#21477) üzenetére


devil-k
nagyúr

Abszolút nem vállalható 800*600 felbontás... Inkább akkor maradnék egy 46"-os FHD LED TV-n...

- mozi bolondéria -

(#21479) smallmer válasza devil-k (#21478) üzenetére


smallmer
őstag

most egy 27 Dell U2713H monitoron nézem a filmeket, de ha azt mondjátok, hogy nem élvezhető akkor hagyom a fenébe. most nem létszükséglet, csak gondoltam, hogy 20 ezer forintért megéri :) de akkor tévedtem :)

(#21480) devil-k válasza smallmer (#21479) üzenetére


devil-k
nagyúr

20.000 Ft-ért kb. egy konzolt tudsz venni, de nem vetítőt. :) Semmivel sem lennél előrébb a monitorhoz képest, csak annyival, hogy nagyobb a kép, de nem mindig a méret a lényeg ilyen esetben.

- mozi bolondéria -

(#21481) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Hát nem tudom, szerintem 20-ért egészen nyugodtan érdemes beleugrani, ha másért nem, a nagy kép élményéért. Aztán eladod 25-ért és veszel normálisat :DDD

(#21482) devil-k válasza Bobolit (#21481) üzenetére


devil-k
nagyúr

Király felfogás. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21483) Rick4 válasza smallmer (#21479) üzenetére


Rick4
félisten

Állítsd át 640X480-ra, nézd 35 centiről, na olyan lesz. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21484) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Úgy néz ki újra felmerül a projektoros téma.

Ajánlanátok nekem projektort ami full hd 3D és 150"-200" vászonra gond nélkül kivetít jó minőségben ?
Asszem anno Benq-t néztem,de már nem tudom melyik volt az.

Számítógéppel lenne összekötve.
Nem tudom mi a legjobb csatlakoztatás ami a legjobb minőséget küldi ki.

Köszönöm!
:R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21485) akoska07 válasza akoska07 (#21484) üzenetére


akoska07
nagyúr

Talán ez volt az :U
Benq W1070

Mennyire jó ez ?
Vagy már elavult ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21486) devil-k válasza akoska07 (#21485) üzenetére


devil-k
nagyúr

A topik legközkedveltebb vetítője. Mihez képest elavult? 4K vetítőhöz? :D

"Számítógéppel lenne összekötve.
Nem tudom mi a legjobb csatlakoztatás ami a legjobb minőséget küldi ki"

HDMI

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21487) akoska07 válasza devil-k (#21486) üzenetére


akoska07
nagyúr

Na ezt örömmel hallom.
4K kivetítők nagyon drágák,egy 50" 4K tv-t hamarabb meg lehet venni.
De ha vki ajánl 4K 3D projectort 240K-ig,akkor az is jöhet.

És az elég egy majdnem teljes falra való kivetítéshez ?
Én csak a számokat néztem,ha jól emlékszem ez 2000 Lumen,és vannak 3000 Lumen cuccok is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21488) devil-k válasza akoska07 (#21487) üzenetére


devil-k
nagyúr

Természetesen a 4K vetítőt csak viccnek szántam, de szerintem Te is a következő mondatodat :D

"De ha vki ajánl 4K 3D projectort 240K-ig,akkor az is jöhet."

Itt tudsz kalkulálni, vetítési távolság, képméret stb. Az újabb verziója viszont a w1070+.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21489) Rick4 válasza akoska07 (#21487) üzenetére


Rick4
félisten

És mire mész az 50"-os tévével, mikor 1.5M-ről már a fullhd pixeleket se látod, nemhogy a 4K pixelt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21490) lajthabalazs válasza akoska07 (#21484) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mondjuk ha a 200" az 5m és nem 200cm elgépelve, akkor ahhoz kevés lesz a 1070 fényereje, az a gyanúm, hogy a 150" is necces ha fárad kicsit a lámpa.

(#21491) devil-k válasza lajthabalazs (#21490) üzenetére


devil-k
nagyúr

Húha! Ezen a részen átsiklottam rendesen. 150-200". Ahhoz szerintem is elég karcsú lenne a BenQ, de ne legyen igazam.

- mozi bolondéria -

(#21492) akoska07


akoska07
nagyúr

Számolgattam...
150" screen ami elfér.
Kb 4 méterre kellene kivetítenie a gépnek.

Tehát azt mondjátok ez a Benq kevés lehet ehhez ?

Mi az ami elég lehet ekkora vászonhoz ?

Azért ilyen nagy a screen,mert sztem ennek van értelme 3D-nél.
Van otthon 48" 3D tévénk,de nekem még mindig azt a hatást kelti,mintha egy kis dobozba lenne bezárva az egész. Ezért gondoltam a méretes screen-re.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21493) devil-k válasza akoska07 (#21492) üzenetére


devil-k
nagyúr

4 méterről vetítve ideális lenne a dolog, viszont afelé nem mennék már ezzel a géppel. Szvsz.

"Van otthon 48" 3D tévénk,de nekem még mindig azt a hatást kelti,mintha egy kis dobozba lenne bezárva az egész. "

Egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21494) akoska07


akoska07
nagyúr

[link]

Erről mi a véleményetek ?
Láttam egy videóban ahogy a 150" vászonra vetít vele.

#21493 devil-k :
A szoba igazából nem óriási.
Én csak a 3D miatt akarok akkora vásznat.
Elég lenne egyébként egy 90"-100".

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21495) devil-k válasza akoska07 (#21494) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem FHD-s. :U Szerintem, ma már ez alap, főleg ekkora, tervezett képben.

Szerk.
Ne hülyéskedj már! :) Ha befér egy 110-150"-s vászon, akkor le nem mennék ezek alá.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21496) akoska07 válasza devil-k (#21495) üzenetére


akoska07
nagyúr

Találtam mennyezetre szerelhető elektromosan mozgatható vásznat.
Szóval csak a fal hossza szab határt,hogy mi fér el ott.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21497) Janaboy válasza devil-k (#21495) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Bar nem vagyok szaki de nem biztos h 150"hoz belepo projektor lenne a jo..

Janaboy

(#21498) akoska07 válasza Janaboy (#21497) üzenetére


akoska07
nagyúr

A Benq W1070 belépő szintű projector ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#21499) AVhelper válasza akoska07 (#21492) üzenetére


AVhelper
senior tag

Egy 150"-es 16:9 arányú gain 1-es vászonra 1100 ANSI lumen fényárammal vetítve, annak felületi fényessége (fénysűrűsége) 16,5 foot-lambert (56,4 cd/m2) lesz, ami a vonatkozó szabványok szerint elegendő a 2D kép előállításához, ha a helyiségben sötét van. A 3D képhez viszont ennél kb. 50%-al többre kb. 24 foot-lambert fénysűrűségre lenne szükség, amihez viszont a vetítőnek 1600 ANSI lumen fényáramot kellene előállítania..

Ha a vászon fénynyeresége gain 1.4 (ennél nagyobb nem ajánlott), akkor 1150 ANSI lumen is elég a 150"-es 3D kép előállításához.

A BenQ W1070 Cinema (Mozi) módban 1200 lument tud, legalábbis amíg új a lámpája, vagyis "határeset".

A hasonló árkategóriájú Epson EH-TW5200 fénykibocsátása viszont már elég lehet, mert újkorában Cinema (Mozi) módban 1440 lumen, Living Room (Nappali) módban 1670 lumen fényáramot produkál, ami már elegendő lehet.

A fenti fényerő értékek normál lámpateljesítmény mellett igazak, aminél azért az említett vetítők nem éppen csöndesek.

Csendesebb és nagyobb fényerejű vetítőre többet kell szánnod 240 eFt-nál.

(#21500) Janaboy válasza AVhelper (#21499) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ahogy mondja :D

Amugy ez az epson miben jobb/rosszabb mint a benq?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.