Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) _Smooth válasza StLui (#22900) üzenetére


_Smooth
senior tag

A fekete sávra megoldás lehet a szoftveres képeltolás vertikálisan.
Kodi-ban sikerült megtalálnom, de biztosan rendelkezik ilyen funkcióval más lejátszó is.
Én is ezt fogom használni és ezért fog kapni felülről egy fekete maszkot is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22902) Rick4 válasza _Smooth (#22899) üzenetére


Rick4
félisten

Én sem hiszem, látom, ki mit néz és honnan, ezért is írtam, számomra volt zavaró a dolog, de látjátok, annyival nem nézem messzebbről, épp csak egy kicsivel távolabbról. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22903) StLui válasza _Smooth (#22901) üzenetére


StLui
veterán

Kodit használok 2d-re és half 3d-re, szóval majd megkeresem, köszi!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22904) Q válasza Rick4 (#22891) üzenetére


Q
senior tag

Én is így vagyok ezzel. Szeretem egyben látni a képet. Ne keljen ide-oda kapkodni a fejem/szemem. Először 240-es vászonra vetítettem, de elfáradt a szemem (~4m+) egy film alatt. Most 200-as a vásznam, ezzel nincs gondom. Ezt is úgy kell kiválasztani, hogy ha van lehetőség, meg kell nézni élőben.

(#22905) Rick4 válasza Q (#22904) üzenetére


Rick4
félisten

Úgy látszik, az ilyen dolgokra is másképp reagálunk, de legalább én se vagyok egyedül az én véleményemmel. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22906) _Smooth válasza StLui (#22903) üzenetére


_Smooth
senior tag

Lejátszás közben a menüből előhívható (ahol a feliratokat és ahanggal kapcsolatos beállításokat tudod állítani).

Regger is összeszedte év elején.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22907) Tonyo válasza Q (#22904) üzenetére


Tonyo
őstag

Akkor ezek szerint 2,8 méterről nézve 230 cm széles vászon túl nagy lenne? :D 1,6 os szorzóval is 3,68 méter jön ki.

Néha én is elbizonytalanodom, hogy fárasztó lesz a szemnek a 104'. Az a baj, hogy ezt csak akkor tudja az ember eldönteni, hamár ott van a vászon..

Ilyen távolságról nem lenne jobb az általam linkelt oldalfeszített grandview? 203 cm széles?! :F

(#22908) #75912448 válasza Norbi 72 (#22892) üzenetére


#75912448
törölt tag

:)

Egy dolog tart vissza hasonló elhelyezéstől, a fim grain. Ilyen közelségből extrém módon kapjuk arcba a szemcséket, kódolás vagy transzfer hibákat. Sajna (vagy szerencsére?) nem minden film készül Arri Alexa vagy RED kamerával és lesz szinte steril végeredmény, vagy nagyon kicsit filmesen zajos. Képszélesség x 1,4 távolság vált be nálam.

(#22906) _Smooth

Annyival kiegészíteném, hogy profiloknál vagy Kodi eltolásnál a Full HD filmek esetén is eltérő a mérték, ugye megkülönböztetünk 1920x1080 és 1920x800 (levágott fekete sávos) filmeket. Annyi, hogy Kodival az eltolási érték 1.13 vagy 1.00, jellemzően aszem. :)

(#22909) AVhelper válasza Hobbbyt (#22898) üzenetére


AVhelper
senior tag

A linkelt cikkben a natív dinamikatartományról írja: "Dieser beläuft sich beim PA70G auf maximal 1400:1". Vagyis annak értéke a PA70G-re maximum 1400:1.

Vagyis ez a maximális, és nem a kalibrált fényerőhöz tartozó kontrasztarány. Amiket a PF1500 verziói kapcsán közzétett, azok a kalibrált kép kontrasztarányai.

Szóval nagyon oda kell figyelni...

(#22910) BBéci válasza Rick4 (#22896) üzenetére


BBéci
titán

Teljesen komolyan gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22911) Q válasza Tonyo (#22907) üzenetére


Q
senior tag

Azt nem tudom, hogy kinek mekkora a jó ;] . Én nem tudom követni az ajánlást, mert engem fáraszt, ha folyamatosan mozog a szemem a vászon két széle között. Demózni biztosan jobb egy nagy vászon, meg a részleteket keresni a képen, de folyamatos - főleg gyors -, jeleneteknél nem éreztem jól magam.

(#22912) AVhelper válasza robi222 (#22882) üzenetére


AVhelper
senior tag

De ezt Viry-nek írd, ne nekem!

(#22913) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Projektort keresek, céges alkalmazásra, voltaképpen oktatnánk egy 3D-s szoftver alkalmazását kollégáknak, hogy tudjanak majd segíteni a munkákban, de 2 monitoron nehéz 6-8 embernek mutogatni.
Főnökség 100K körül szánna rá.
Ezt néztem ki neki [link]
Ami fontos, fényerő, kontraszt, támogassa a HD felbontást, kb 2.5-3 m-re vetítenénk vele.
Remélem nem tévedtem el nagyon és jó topicot találtam meg :P

esetleg valami ajánlott típust, ár/érték bajnokot tudtok mondani, erre a célra?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22914) Rick4 válasza BBéci (#22910) üzenetére


Rick4
félisten

Én viszont odatettem a szmájlit, ezért mindenki érthette, hogy amit én írtam, azt én nem gondoltam teljesen komolyan. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22915) dunkel válasza Tonyo (#22907) üzenetére


dunkel
őstag

Megtippelem, hogy nagy lenne, kérdés hogy érezted milyen volt Norbinál?

Ez a képszélesség x távolság szorzó sem teljesen lineáris szerintem, távolabb ülve (arányaiban is) nagyobb képet is el lehet viselni. Nekem picit sok 2,7-ről a 2m, ~3ról lenne kényelmes.
Viszont már tervezem a távoli jövő moziját a 3m vászonnal, a megfelelő szobaméretekkel társítva. :DDD

(#22916) _Smooth válasza dunkel (#22915) üzenetére


_Smooth
senior tag

De ezzel nem cáfolod meg, csak a saját preferenciádat írtad le. Ha látószöget veszed fixnek (teljesen mindegy, hogy az ajánlott min vagy max értéket - ami neked kényelmes), akkor bármilyen távolságból nézed is, közel ugyanazzal a szorzóval kell számolnod hozzá a képszélességet is.

Vagyis, ha neked 2,7 helyett 3-ról komfortosabb a 2m széles kép, akkor 4m távolságból már kb 3m széles lehet az ideális Neked.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22917) dunkel válasza _Smooth (#22916) üzenetére


dunkel
őstag

Korábban én is így gondoltam, most épp másképp gondolom. :) A vászon-néző távolság is befolyásolja szerintem az elviselhető/kellemes képméretet nem csak a betekintési szög. Messzebbre nézni eleve kevésbé fárasztó szerintem mint közelre.

Igen, úgy gondolom, a 3m széles képet pl. 4,2-ről is tudnám hosszú távon élvezni. (számok csak szemléltetés kedvéért)

[ Szerkesztve ]

(#22918) #75912448 válasza _Smooth (#22916) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nálad mi lett a felállás a W1070-hez?

(#22919) AVhelper válasza L4mie (#22913) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az ACER X133PWH WXGA (1.280 x 800 pixel) felbontású, tehát az iPon weboldala megtévesztő!

Tudok helyet (lásd privátban), ahol a szintén WXGA-s Acer 1373WH 110 eFt alatt megvehető.

[ Szerkesztve ]

(#22920) L4mie válasza AVhelper (#22919) üzenetére


L4mie
veterán

Itt azt írja, hogy feltolható :
Native WXGA (1.280 x 800)
Komprimiert: UXGA (1,600 x 1,200), WUXGA (1,920 x 1,200)

Ezt már több projektornál is észrevettem, ezeknél mi a különbség a natív és a natívnál magasabb felbontás között? mivel jár, hogy feljebb veszed a felbontást a natívnál?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22921) BBéci válasza L4mie (#22920) üzenetére


BBéci
titán

HD ready tévére is küldhetsz full HD képet, megjeleníti, de a saját, natív felbontásán. Ugyanez a helyzet a vetítőkkel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22922) _Smooth válasza #75912448 (#22918) üzenetére


_Smooth
senior tag

Végül 210cm széles "vászon" készül hozzá, amit nagyjából 3m-ről fogunk nézni (3D esetén, vagy látványfilmeknél pedig még előrébb fogom majd húzni akár 50-70cm-t).

Eredetileg 180-190cm széles képpel indultam, vaktában az 50-es TV-ről váltva, ahhoz viszonyítva biztosan elegendő lett volna (páromnak már sok is), és ez lett volna a THX féle 36°.
De többen is javasoltátok itt, hogy fontoljam ezt meg újra, így lett végül kis átrendezés, átalakítgatás után a 210-es méret.

Most már elvileg jövő héten fel is tudnánk szerelni, ha minden igaz, addigra elkészül a polc is a hátfalra, amire majd a gép kerül, csak "szerencsére" egy külföldi meeting pont erre a hétre esik majd -.-
De ha meglesz, akkor kiveszem az összes szabimat és 2-3 hétre bezárkózom, leredőnyözök, klíma bekapcs és film maratonnal átvészelem a nyarat XD

Ja és a gép meg, persze, már február óta a kanapé mögött porosodik (mármint a doboza) - kb 2-3szor vetítettem vele próbából falra. De már tűkön ülök :D
Mire felszereljük, már csak alig több, mint fél év gari marad rajta :(

(#22923) BBéci
Sajna nem, de csak ennyi szabit tudok erre elverni :D
nekem a szezon/a jó idő az az ősz és a tél...
28°C felett az országútit is szögre akasztom - max turista tekerészésre veszem elő - inkább tekerek esőben, mint hőségben

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22923) BBéci válasza _Smooth (#22922) üzenetére


BBéci
titán

Csak 2-3 hétig fog tartani a nyár? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22924) devil-k válasza BBéci (#22923) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne légy ennyire demagóg. ;]

- mozi bolondéria -

(#22925) Tonyo válasza _Smooth (#22922) üzenetére


Tonyo
őstag

Milyen vászon lesz?

Szerintem nálam is a 210 a köztes méret.

dunkel:

Norbinak tényleg nagy van, mármint vászna :D :)) Amikor ott voltam igazából nem azt figyeltem, hogy tudnám-e hosszasan nézni. Az tény, hogy kellett mozgatnom a fejem, szemem...hosszútávon lehet fárasztó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22926) AVhelper válasza L4mie (#22920) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem "feltolható", hanem éppenséggel leskálázza (Komprimiert, azaz összenyomott) a vetítő a saját (natív) felbontásánál nagyobb felbontású bemeneti jeleket.

(#22927) #75912448 válasza _Smooth (#22922) üzenetére


#75912448
törölt tag

3 méterre tökéletes lesz a 210-es vászon, hajrá a projekthez, jól hangzik.

Hihi, 28 fok felett emberi lényként is megszűnök létezni, utálom a nyarat.

(#22928) devil-k válasza #75912448 (#22927) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor már ketten vagyunk. :DDD

- mozi bolondéria -

(#22929) L4mie


L4mie
veterán

Köszönjük a válaszokat :) :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22930) _Smooth válasza devil-k (#22928) üzenetére


_Smooth
senior tag

Van az 3 is, ha visszaolvasol ;D

(#22925) Tonyo
Nem vászon lesz végül (pedig árban kb ugyanott lettem volna a végén - csak nem volt energiám/időm a barkácsoláshoz; keretet csináltatni és arra felfeszíteni az anyagot - kész vásznaknál azért persze árban jobban jöttem ki), egy ABS lapot fújnak le fehér festékkel, amit állítólag kimondottan ilyen célra szoktak keresni. Ez fog kapni egy távtartót, így elfér mögötte egy kis LED világítás is, illetve 2cm maszkolást (tudom, kevés, 5cm minimum kéne, de így sikerült kihoznom). Illetve 2 oldalról fog majd kapni a teljes falra 30-40cm széles fekete "sálat", meg felülről a 21:9 képek esetén. Így már nem lesz akkora gond a maszkolás vastagsága.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22931) kissdani


kissdani
senior tag

Valaki hozzáértő legyen már olyan jó és szánjon már meg! :)
Kinéztem 3 vetitőt melyik lenne a legjobb választás? Optoma HD33, Epson EH-TW5000, Sony Bravia VPL-HW10

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#22932) robi222 válasza kissdani (#22931) üzenetére


robi222
senior tag

Egyértelmű :Epson tw5000
Nem csak azért mert az enyém, hanem ezelött Sony Hw 15 -ről váltottam, és oriási különbség volt kettő között .

[ Szerkesztve ]

(#22933) devil-k válasza robi222 (#22932) üzenetére


devil-k
nagyúr

És neked pont van 1 eladó. ;]

- mozi bolondéria -

(#22934) robi222 válasza devil-k (#22933) üzenetére


robi222
senior tag

Szerencsére ezek nem rugnak mellette labdába .

(#22935) szepi0808 válasza robi222 (#22934) üzenetére


szepi0808
senior tag

Még meg van? Pedig én is ajánlottam a géped sok embernek.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#22936) Norbi 72 válasza Tonyo (#22925) üzenetére


Norbi 72
veterán

Legközelebb visszajöttök,és megnézitek a nagy...vásznat. ;] :DDD

(#22937) majnz


majnz
tag

Egy kis OFF de érdekes, mindenki csak őszintén publikálja

[How Well Can You Hear Audio Quality?]

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#22938) robi222 válasza szepi0808 (#22935) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi!
Rendes vagy :R

(#22939) Norbi 72 válasza majnz (#22937) üzenetére


Norbi 72
veterán

1 hiba. :B

Tedd át a házimozis topickba.

(#22940) A`rpi válasza majnz (#22937) üzenetére


A`rpi
addikt

Elektronikus zenéknél szerintem kevésbé jön ki a tömörítés. Én 6/4 találtam el, dell monitor-om soundbar-ján hallgattam meg a mintákat.

(#22941) Hobbbyt válasza Norbi 72 (#22939) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem is 1 hibám lett.. Az elsőnél ahol csak énekel, nem tudtam különbséget tenni a 320kbps és tömörítetlenen között. De a többinél azért hallottam, Denon 3806 és egy Mission szetten teszteltem. :B

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#22942) Sztenn válasza majnz (#22937) üzenetére


Sztenn
tag

6/6. ez így szép és jó, de ezt én hang nélkül csináltam. :D nekem vmiért nem tölti be csak a wavot...

[ Szerkesztve ]

(#22943) Rick4 válasza majnz (#22937) üzenetére


Rick4
félisten

Ez komoly, teljesen jól lehet hallani, melyik melyik, a titok nálam főleg a "csilingelő" magas hangok voltak. Ja, egy régi mini orion erősítő, és NDK! gyártmányú RFT B3010-es hangfalak, kertesben ilyenkor is hangerőkorlát nélkül. :D

Elkapkodtam, több hiba is volt. :D

Hú bakker, mondom akkor hallgatok már egy is zenét, delerium feat sarah mclahlan, hallgatom, vazze, nincs ez így jól... Valaki valamikr csuktéra letekerte a mélyhangszín tekerentyűjét, ahhoz képest, ahogy eddig szól, (még jó, hogy csak tévéztem, brutál, kirázza alólam az ágyat... :U na már ezért megérte...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22944) cinemazealot válasza Rick4 (#22943) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hűűű... nekem is itt figyel két oldalról a szürke alapon fekete B 3010 HIFI felirat, itt-ott rozsdafoltos ráccsal. :)) Jó érzés tudni, hogy még vannak, akik használják ezeket a régi vasakat fákat.

(#22945) Rick4 válasza cinemazealot (#22944) üzenetére


Rick4
félisten

Vagyunk szerintem még többen is. Mi legyen helyette? Genius 2.0? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22946) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

BenQ W1070-re szeretnék analóg kábel tv adást varázsolni. A projektor a mennyezetre van rögzítve, mellé egy hdmi és egy rca behúzva. Egy Sony videóval próbáltam megoldani, bedugtam egy scart-rca átalakítót, de a kép vízszintes, vastag csíkos volt és remegett. Kipróbáltam dvd lejátszóról, rca kimenetre dugva, úgy rendben volt a kép, tehát a kábel nem hibás. Kipróbáltam egy tv scart csatlakozóján is, a hiba ugyanaz, mint a videó esetében,miközben a tv helyesen jelenítette meg a képet. Tehát nem a videó a hibás. Arra gondoltam, hogy az átalakító a hibás, vettem másikat. Azzal is rossz a kép. És itt akadtam meg. Hogy érem el a használható képet? Esetleg a projektor nem tud mit kezdeni a tv, videó által kiküldött jellel és ezért jeleníti meg ilyen módon?

(#22947) Rick4 válasza Osynho (#22946) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanazt a video-t ugyanazzal a kábellel dugtad a tévére, és a tévé csak megjelenítő volt, nem a tévétunert használtad, ugye?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22948)



addikt

Tudjátok hol lehet kapni vagy csináltatni hdmi kábelt 90 fokos csatlakozóval?
10 méter kéne, nem a leggagyibb, de nem is kell értelmetlenül elszállni az árral. Szóval mondjuk 5-7ezer forint körül max vagy ilyesmi.

Kácsát kérdeztem, biztos voltam benne, hogy nekik nem gond, de ők azt mondták nem szerelnek 90 fokos csatival.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22949) Osynho válasza Rick4 (#22947) üzenetére


Osynho
addikt

Külön-külön próbáltam a tv-t és a videót. Koax kábel -> tv/videó -> scart-rca átalakító-> rca kábel -> projektor. A tv-n egyszerre ment a kép a projektorral, előbbin csíkozás mentesen, utóbbin csíkosan.

(#22950) Rick4 válasza Osynho (#22949) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem túl szerencsés, hogy egyszerre próbálod, ez lehet egy egyszerű földhurok probléma is, vagy a közös testelésből származó zavar.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.