Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21551) AVhelper válasza akoska07 (#21537) üzenetére


AVhelper
senior tag

Bocs majdnem elkerülte a figyelmemet a kérdésed...

120"-hez már a BenQ W1070 fényereje is bőven elég.

A vászon egy hosszútávú beruházás, mert a vetítőt néhány évenként kicserélheted, de a vásznat nem feltétlenül. Ha lehet, szerelj fel fix keretes vásznat, ha zavar a nagy fehér felület, takard el függönnyel, amikor nem vetítesz rá. Ha nem lehet fix a vászon, akkor ilyen nagy képméretben csak motoros mozgatású vászon jöhet szóba, lehetőleg oldalfeszítéssel, hogy az idők során ne hullámosodjon a felülete (főleg a széle).

(#21552) majnz válasza AVhelper (#21550) üzenetére


majnz
tag

Kösz az infót, van otthon elfekvőben valami lux mérő csoda, lehet hogy ránézek mit mutat az enyém, ez a csúcsfehér ez hogyan? Van ilyen kép? És milyen fényviszony? Amennyire betudok sötétíteni?

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21553) Rick4 válasza szepi0808 (#21544) üzenetére


Rick4
félisten

Adatok alapján nekem is ez jön le, de nem akarok abba a hibába esni, hogy a jó kis vetítőmet eladom, veszek egy jónak mondottat, és nem fog passzolni, mert ugye a szoba mindenkinél más. Az merre viszi el a képet a W1070-nél, hogy a 2m széles vásznam miatt közelebb rakom? A manual szerint a vászonhoz legközelebb 2.3m-re lehet a proji. lehet jobb vagy rosszabb a kép, ha közel van? Gondolok itt arra, hogy erősebb lesz a fehér, vagy kevésbé fekete a fekete, de így se kell, hogy erős legyen, a W700-on is minden középértéken, és hibátlan, ha kalibrálva sincs, akkor is. Nézegettem, nem kell szélesebb kép, 4m széles szobában nem mutatna túl jól.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21554) AVhelper válasza majnz (#21552) üzenetére


AVhelper
senior tag

A csúcs fehér vagy 100%-os fehér (a szakma 100 IRE-nek is nevezi) sok más tesztábra mellett innen MPED-2 TS formátumban letölthető. Lásd: 100 IRE Field 1920x1080

Természetesen sötétben kell mérni, hogy a megvilágításmérő csak a vetítő fényét mérje.

(#21555) majnz


majnz
tag

Hát méricskéltem kicsit, 241 az átlagom, ezt szorzom 4,879-el, így a végeredmény 1175 pluszminusz egy kicsi, mondjuk, össze vissza ugráltak az értékek, azt se tudom mennyire hiteles ez a mérő vagy hogy jól e csináltam. Valós érték lehet ez? Benq w770st, 1225 óra, smart eco mód, 51 fényerő, ja meg annyi hogy a szineket beállítottam egy fórumon talált kalibrált 1070 értékeire

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21556) szepi0808 válasza Rick4 (#21553) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ha közelebb van a vászonhoz, akkor nagyobb fényerővel kisebb natív kontrasztot fogsz kapni, ha távolabb, akkor fordítva.
4m széles szobában még egy 250cm-es vászon is "jól mutat" Azt meg nyugodtan lehet nézni 350-450 cm-ről.
Szerintem vidd el egy 1070 tulajhoz a géped és tegyétek egymás mellé, akkor meglátod, mivel kapsz többet. Bár, mivel nagyobb a felbontása és jobb tulajdonságokkal is rendelkezik a 1070, nem hiszem, hogy azt látnád, hogy a 700 jobb lenne.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21557) szepi0808 válasza majnz (#21555) üzenetére


szepi0808
senior tag

szineket beállítottam egy fórumon talált kalibrált 1070 értékeire :W

Legalább azonos típusnak az értékeit másoltad volna le. :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21558) majnz válasza szepi0808 (#21557) üzenetére


majnz
tag

Nemtaláltam:) ez volt a legközelebbi:)

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21559) devil-k válasza majnz (#21558) üzenetére


devil-k
nagyúr

TV-nél sem ildomos átmásolni a kalibrálási beállításokat, vetítőnél pedig hatványozottan fenn áll ez a dolog, hogy értelmetlen és többet árt, mint használ.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21560) majnz válasza devil-k (#21559) üzenetére


majnz
tag

Tv-nél sem találtam a tipusomra megfelelő beállítást, és ott határozottan romlott a kép, sőt sötét és piros lett minden. Projektoron meg az előre beállított üzemmódok sem voltak valami fényesek, biztos hihetetlennek tűnik de jobb lett a végeredmény, nincs szétkontasztozva, nem egy nagy fehér paca a felhő, direkt leirtam az eredeti értékeket ha roszab lesz a végeredmény. Időközönként rászoktam keresni hátha már valaki tett fel a tipushoz illő beálítást de sajna még sehol semmi:/

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21561) lajthabalazs válasza majnz (#21560) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mindenkinek lehet szerencséje. De a kalibrálás lényege, hogy a saját videolejátszóddal, saját szobádban, vásznadon tudd a saját látásodhoz igazítani a projektor képét. A gyári beállítások is kalibrált beállítások, miért szállítanák szándékosan rossz beállításokkal a gépet?! Mástól átvenni a beállításokat ugyanolyan, mint a gyári presetet használni. Lehet jobb a szobádban és lehet rosszabb, mindig lesz egy legjobb a kipróbáltak közt. És ha elég beállítást töltesz le, meg fogod találni azt, ami pont olyan, mintha te kalibráltad volna. Csak tovább tart mint kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

(#21562) AVhelper válasza majnz (#21555) üzenetére


AVhelper
senior tag

Maga az 1175 ANSI lumen lehet reális, mert a W770ST újkorában olyan kb. 1800 lument tudhatott Mozi módban, a Smart Eco pedig teljes fehér vetítésénél nem csökkenti a lámpa teljesítményét. Ha feltolod a fényerőt és a kontrasztot maximumra, akkor feltehetően még nagyobb is lehet az érték.

A színek beállításnak valóban meglehetősen sajátos módját választottad... (ennek így tényleg semmi értelme, de ahogy a mondás tartja "vak tyúk is talál szemet').

[ Szerkesztve ]

(#21563) Rick4 válasza szepi0808 (#21556) üzenetére


Rick4
félisten

A nagy fényerő engem zavar, a W700-nál is eco mód, meg kikapcsolt brilliant color. Ha csak ugyanezt tudja, de fullHD-ben (mivel látom a pixeleket, pontosabban a nem szépen rajzolt feliratokat) már előrébb vagyok.

Azt nem értem hogy van, hogy közelebb kisebb lesz a natív kontraszt, de elfogadom, tehát ezek szerint jobb távolról vetíteni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21564) _Smooth válasza Rick4 (#21563) üzenetére


_Smooth
senior tag

"Azt nem értem hogy van, hogy közelebb kisebb lesz a natív kontraszt, de elfogadom, tehát ezek szerint jobb távolról vetíteni."

Gondolom azért, mert (bár a fekete és fehér arányát jelezné vissza a kontraszt - tehát, ha a kevesebb fény miatt erősebb lesz a fekete és gyengébb a fehér, akkor az arány nem változik, de) egy bizonyos szintnél jobban nem tudod a fehéret világosítani, de amiatt, hogy közelebb vitted a vetítőt, a fekete világosodhat.
Ugyanígy, ha távolabb viszed, akkor a sötét, de nem fekete részek kezdenek el feketévé válni, miközben a kisebb fény miatt a fehér is bebukik.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21565) Rick4 válasza _Smooth (#21564) üzenetére


Rick4
félisten

Így már érhető. És pl W1070-nél van-e olyan ideális táv, amire kijelenthető, hogy onnan tuti vetíteni, mert a fehér elég fehér, a fekete meg már elég fekete?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21566) _Smooth válasza Rick4 (#21565) üzenetére


_Smooth
senior tag

Gőzöm sincs. Szerintem inkább az ernyő milyenségével lehet/érdemes operálni.
Én a 206cm széles képet az ajánlott (zoom nélküli) 237cm-ről tervezem lőni.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21567) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Benq MX514 mellé úgy döntött cég kell egy másik projektor is, hogy a régi Toshibát lecseréljük. Egyelőre az MX666-ra esett a választás. Ezzel kapcsolatos kérdésem lenne, hogy a Benq Magyarország szerint mellékelnek wireless Kit-et. Kérdésem, hogy kell hozzá vennem Benq USB Display Dongle Adapter-t, vagy a készüléket önmagában is tudom wireless egy notira csatlakoztatni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21568) hm15 válasza _Smooth (#21566) üzenetére


hm15
senior tag

Mit számolok rosszul projectorcentral szerint? Vagy értek fére valamit? :B

- Én a 206cm széles képet az ajánlott (zoom nélküli) 237cm-ről tervezem lőni.

Abból a távolságból 1.00x zoommal 160 cm széles képet, 1.30x-on 206 centist mutat.

(#21569) hm15


hm15
senior tag

Hiányzik nekem egy tömör első hozzászólás alapfogalmakról. Néha úgy érzem mások számára nagyon alap dolgokat kell megkérdeznem.

Tudtok mondani általános alapelveket a vetítő-vászon pontos felszerelésére? Melyiket érdemes melyikhez igazítani, melyik elhelyezésével kezdjük, néhány tipp vagy buktató elkerülése.

Megvan a 1070, hétvégére a vászon is kész, és ugyan költözés kellős közepén vagyunk, a festés is csúszik, ettől függetlenül jó volna előre tervezni. Vászon 2m széles, vetítési távolság 290-300 cm lehet. Azt már tapasztaltam, hogy 3m-ről nem megy a 2m széles kép, nulla zoommal és a fókusz pontos belövéséhez közelebb kell kerülniük egymáshoz, nagyjából 7-10cm.

Elhelyezést figyelembe véve fejjel lefelé egyébként az optika közepe nyíl egyenesen vetíti a vászon tetjét? Konzolon és hátfalon lesz.

(#21570) Janaboy válasza hm15 (#21569) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hasznald a benq kalkulatorat, sztem jobb..

Janaboy

(#21571) _Smooth válasza hm15 (#21568) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nem tudom, mi lehetett ott a gubanc... nekem ezt javasolta :)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21572) CyDoN válasza Real_Necro (#21567) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,

Az MX666 ha jól tudom akkor kifutott, de ha tudsz még vásárolni akkor nem kell hozzá semmi, mert a dobozban benne van a wireless kit.

Ha mégsem tudsz már ilyet vásárolni akkor MX666+ a kiváltója.

(_._)

(#21573) _Smooth válasza hm15 (#21569) üzenetére


_Smooth
senior tag

Elhelyezést figyelembe véve fejjel lefelé egyébként az optika közepe nyíl egyenesen vetíti a vászon tetjét? Konzolon és hátfalon lesz.

Nem! Ennek a gépnek 110% az offsetje, tehát egy 113cm magas vászon esetén (azt mondtad, 200cm széles) kb 5,65cm-vel vetít a kép felső széle alá - tehát ennyivel feljebb kell emelned a gépet - vagy használhatod a lens shiftet. Beállításhoz használd a kézikönyvet, ott írja, hogy milyen képméret esetén mennyivel kell magasabbra helyezned a gépet a kép tetejéhez képest. (ha nem sikerült pontosan, a lens shift segítségével még mindig korrigálhatsz - az max 130%-ig engedi az offsetet állítani)

Azt már tapasztaltam, hogy 3m-ről nem megy a 2m széles kép, nulla zoommal és a fókusz pontos belövéséhez közelebb kell kerülniük egymáshoz, nagyjából 7-10cm.

Meglepne, nekem próba erejéig (nem mértem pontosan), kb az eredetileg tervezett, illetve a kalkulátor által javasolt adatokkal sikerült vetítenem.

3m-ről a kalkulátor 261cm széles képről, 1,3× zoomal pedig 201cm szélesről beszél.

Tudtok mondani általános alapelveket a vetítő-vászon pontos felszerelésére? Melyiket érdemes melyikhez igazítani, melyik elhelyezésével kezdjük, néhány tipp vagy buktató elkerülése.

Ez engem is érdekelne. Alapból én az ernyőt tervezem elsőként felhelyezni (ennek a helye fix - ehhez kell majd igazítanom a vetítőt), majd úgy akarom a gépet beállítani, hogy közben a segédrácsot vetítem vele. Tudom, hogy ez így nem feltétlenül baráti a vetítővel szemben, de egyelőre így tudtam elképzelni a legpontosabbnak a beállítást. Ha van ennél jobb/bevált módszer, akkor persze megpróbálnám azzal.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21574) hm15 válasza _Smooth (#21573) üzenetére


hm15
senior tag

Köszönöm, ez fontos infó. Igen, 200x113, kerettel 210x123.

Ezt pedig nálam mutatja, pont ellentétesen a te elhelyezéseddel. De ha csak a zoom értékeket nézem, pont fordítva van akárhogy nézem.

A saját 90 inch-re is minimum zoomot ír (max distance with minimum zoom), a benq kalkulátorban 1.30-at. :F

(#21575) _Smooth válasza hm15 (#21574) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ez tényleg fura. De a legfurább, hogy a két gyári adat (a kézikönyv és a benq kalkulátor) mond egymásnak ellent.
Nekem úgy rémlik, de nem esküdnék meg rá, hogy az alapállapothoz képest csökkent a képméret, amikor eltekertem (de persze mi volt nálam az alapállapot - lehet, hogy alapból nem az 1×-en állt)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21576) adamsfamily válasza hm15 (#21569) üzenetére


adamsfamily
tag

[link]

Amúgy logikus elsőnek a vásznat felrakni.
A magasság belövése más tészta,ott azért a belmagasság is bele tud szólni.

[ Szerkesztve ]

(#21577) Real_Necro válasza CyDoN (#21572) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ipon-nál még láttam, más kérdés, hogy tudják e szállítani. A 666+ elvileg NFC-vel ad többet.

Most felmerült bennem a kérdés, hogy ha egy notit wifiel egy helyi hálózaton használok, akkor hogyan tudom vezeték nélkül összekapcsolni a 666-al? Lehet oda kellene a notira a "dongli"?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21578) Janaboy válasza _Smooth (#21571) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

7 meter a belmagassag?

Janaboy

(#21579) _Smooth válasza Janaboy (#21578) üzenetére


_Smooth
senior tag

Van az 70 is, de mit számít a vetítési távolság és a vetített kép szempontjából? :)
(valamiért alapból mindig egy csarnokot állít be nekem a program)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21580) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Ahogy írtam megrendeltem a 3D szemüvegeket. Még nem érkezett meg, de addig is szeretném tisztába tenni a 3D kérdést, mert nem teljesen világos. :U
Egy MED800-as lejátszóm van, ami 3D képes. Meg ugye az 1070 is az. Amikor elindítok egy 3D tartalmat, pontosan mi is fog történni? (Korábban a TV-n néztem 3D-t, és ott a TV észlelte a 3D-t, megnyomtam a 3D gombot, és bekapcsoltam a szemüveget) A vetítő érzékelni fogja hogy 3D tartalom van? Most nincs itt a távirányító mellettem de van rajta egy 3D gomb ugye? Azt megnyomom, és kész, vagy a médialejátszón is kell állítani valamit? Másnál hogy működik ez? A MED topic-ban már megkérdeztem, várom oda is a választ, de úgy gondolom a megjelenítővel kapcsolatos kérdéseket itt kell feltennem. :F Előre is köszönöm. :R

(#21581) Bobolit válasza z123456789 (#21580) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Én eddig mindig manual módban próbáltam, ott ki tudod választani a forrást, hogy SBS, OU, talán még a full frame van. Van egy automatikus opció is, gondolom ha ez jól működik, akkor a vetítő magától kiválasztja a megfelelő formátumot.

(#21582) CyDoN válasza Real_Necro (#21577) üzenetére


CyDoN
senior tag

elméletileg a notira kell egy programot telepíteni a projectorba pedig a dongle és így találkoznak vezeték nélkül.
Ha jól emlékszem akkor wifi-n nem megy át a hang csak a kép!

(_._)

(#21583) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Valaki találkozott ezzel a problémával 1070-nél, amit az 1.08-as fw javít?
"1080p greenish problem via HDMI/VGA signal"

(#21584) Real_Necro válasza CyDoN (#21582) üzenetére


Real_Necro
veterán

A hang nem is lényeges, prezentációkra használjuk általában powerpoint fileokhoz. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21585) z123456789 válasza Bobolit (#21581) üzenetére


z123456789
addikt

SBS, OU? :F Ez mit is jelent pontosan?

(#21586) Rick4 válasza z123456789 (#21585) üzenetére


Rick4
félisten

[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21587) szepi0808 válasza z123456789 (#21585) üzenetére


szepi0808
senior tag

Ezek tömörített mkv-k és a vízszintes felbontásuk csak a fele a FP-hoz képest, mármint az sbs-nél a másiknál a függőleges felbontás feleződik. 3D frame packing-ot nézz BD50 vagy BD25-ben, akár iso-t is.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21588) z123456789 válasza Rick4 (#21586) üzenetére


z123456789
addikt

(#21586) Rick4
Még jó hogy a gyenge angol tudásommal próbáltam feltenni a kérdést. :D

(#21587) szepi0808
OK, köszi szépen. :R

(#21589) Rick4


Rick4
félisten

Mit tudtok erről:

BenQ - MW526H

Tényleg jó egy ilyen 3200 lumenes proji 3D-re, pontosabban jobb, mint egy 2200 lumenes? 10 ezer óra izzó élettartam? Milyen képe lehet ennek?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21590) Bobolit válasza Rick4 (#21589) üzenetére


Bobolit
aktív tag

3200 lumen sötét szobába? Szoli bérlet biztos nem kell majd :DDD

(#21591) Rick4 válasza Bobolit (#21590) üzenetére


Rick4
félisten

Állítólag a 3D-hez et a tuti, mert a szemüvegek elvesznek a fényerőből. Nekem a 2200 is sok, mert a világos részleteknél szinte robban a fehér, de ezek szerint a 3D más tészta lehet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21592) SirAlo válasza Rick4 (#21589) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nekem ilyenem van, nincs mivel ossze hasonlitsam de szerintem teljesen jo a kepe, 3D-be meg nem hasznaltam, de a fenyerot lehet csokkenteni, LampSave modba hasznalom

Amugy szerintem nem annyira fenyeros ez, foleg ha kikapcsolt Briliant Colorral hasznalod, ha bekapcsolom a briliant-colort valoban a feher reszek eléggé erősek, foleg ha pl. egy ember áll és mögötte az ablakon süt be a nap eléggé fényerős

Mondjuk én 4 méterről tolom max zoomal , a távolság is számít

[ Szerkesztve ]

(#21593) GZoli7 válasza Rick4 (#21591) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én nemrég vettem egy ilyet.
Igaz, hogy csak HD, de nekem egy 22nm-es nappaliban működik.
90"-os Acer vászonra vetítek (1 gain).
Nem kell teljesen besötétíteni, elég fényereje van.
A 10000 óra lampsave módban van meg.
3D nagyon frankó, minden megy, ha jól be van állítva. Viszont itt a max fényerőt használja, nem lehet állítani, így csak 4500 óra, ha jól emlékszek.
Smart eco-ban 6500óra.

(#21594) Rick4


Rick4
félisten

Köszi az infót, srácok. Nem tudom, mi maradhat ki belőle, ha ennyi az ára, még utánaolvasgatok, van benne amúgy mindenféle képmód, mint a házimozi- vetítőkben, tehát nappali, mozi, stb?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21595) GZoli7 válasza Rick4 (#21594) üzenetére


GZoli7
senior tag

Most pontosan nem tudom, hogy mi van benne, vagy mire gondolsz, de mozi "mód" az van benne.
Talán azért ennyi, mert nem full HD, nincs lens shift, nagyobb a vetítési távolsága, mint a 1070-nek.
Nem rég van meg, de én imádom. :D (Biztos jobb a 1070, de ennyiért nekem jó.)

(#21596) cinemazealot válasza Rick4 (#21594) üzenetére


cinemazealot
addikt

Megjegyzem, hogy én is nagyon sokat szemeztem ezzel a projektorral (pontosabban ennek elődjével, az MW523-mal), de a filmnézési szokásaim fényében le lettem beszélve a váltásról. :) De ha ennél aktívabb lennék, és nem szeretnék a 3D-re sokat költeni, valószínűleg én is ezt venném, nem a W1070-et.

(#21597) Rick4 válasza cinemazealot (#21596) üzenetére


Rick4
félisten

Itt igazából az új ára egy használt, de hibátlan W70-hoz lett hasonlítva, újként korrekt az ár, és a buktatóit igyekszem felfedezni. Az nyilvánvaló, hogy a 3200 lumen nem jó házimozizni, talán az eco mód segít ezen, véleményem szerint lehet még egy olcsóbb képalkotó cucc is benne, vagy valami más olcsósítás, ami az élmény rovására megy, ezért is kérdezgetek. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21598) lajthabalazs válasza Rick4 (#21597) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A 16:10 például szerintem - ugyanilyen képarányú projektort használva - buktatónak számít. Vagy 16:10-es vásznat veszel, és a vászonra vetíted a fekete csíkot, vagy 16:9-est, és akkor a keretre vetíted a fekete csíkot, egyik sem szép megoldás.

(#21599) Rick4 válasza lajthabalazs (#21598) üzenetére


Rick4
félisten

Nem szép, de az ár ezért még épp kárpótolhat. :D

Amúgy nem én lennék a vevő, nekem van egy eladósorban lévő Benq W700-asom, és a megtekintés során beszélgettünk erről a modellről, mint a vevő számára lehetséges alternatíva, ő a 3D-t részesíti előnyben, és szerinte a magasabb fényerő pont jól jön oda, én viszont 2D-ben nézős vagyok, így nem tudtam érdemben mit mondani rá, csak azt tudom, hogy az enyém 2200 lumen, esténként nézve eco módban is néha brutál fehér a fehér, még csak szürke se akar lenni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21600) cinemazealot válasza Rick4 (#21597) üzenetére


cinemazealot
addikt

Sajnos nem volt még szerencsém jobb minőségű 3D-s házimozi projektorhoz, de szerintem ahol ezek az olcsóbb darabok elvéreznek, az a szivárvány hatás. Nekem csak egy MP525P-m van, amin sokszor zavaró ez a jelenség, de feltételezem, hogy az olcsóbb 3D-s DLP-knél is csak annyira gyorsítják fel a színkereket, hogy a 3D működhessen. Jobb minőségű vetítővel, gondolom a színkerék még ennél is gyorsabban forog, így nem annyira válnak szét a színek. Az alsóbb árkategóriákban talán itt spórolnak. ... Továbbra is, ez csak elmélkedés részemről, nincs tapasztalatom 3D-s DLP projektorral. :(

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.