Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) Q válasza Hobbbyt (#21348) üzenetére


Q
senior tag

Ezek a hobbik csak K-Európának drágák. Az a szint amit mi éppen meg tudunk fizetni, tőlünk nyugatra belépő kategória alja. Ott sincs minden aranyból, de akinek van munkája, az általában megengedhet magának valamilyen hobbit.

(#21352) devil-k


devil-k
nagyúr

Dexar megint pihenőre ment?

(#21354) Rick4

Ez a saját ház téma viszont nem illik ide. Odakint inkább a bérlés a divat, nincs görcsös ragaszkodás egy ingatlanhoz, mint idehaza.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21353) Hobbbyt válasza Q (#21351) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ó hát én ezzel nagyon tisztában vagyok.. nagyon nem mindegy, hogy a fizetésed megmaradt 10-20-30%-a mire elég. Mert kb. nyugatra is ez az arány.. csak ugye nem mindegy, hogy 6-700e nek a 30% vagy 170e-nek. Mert a TV és üzemagyag ott is annyiba kerül mint itt.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21354) Rick4 válasza Hobbbyt (#21353) üzenetére


Rick4
félisten

Cserébe viszont keveseknek van saját házuk. Ez meg megint ilyen. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21355) Hobbbyt válasza Rick4 (#21354) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Igen.. mert ők már eljutottak oda agyilag, hogy nem dobják ki a vasmacskát az első adandó alkalommal. :)
Egy saját lakás legalább annyira jó mint amennyire rossz is.. A legjobb modellnek azt tartom, hogy van egy házad/lakásod valahol, amit kiadsz.. és annak az árából bérelsz számodra megfelelőbbet. :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21356) z123456789 válasza Hobbbyt (#21353) üzenetére


z123456789
addikt

...akarod mondani az üzemanyag és a TV olcsóbb. :)

(#21357) Hobbbyt válasza z123456789 (#21356) üzenetére


Hobbbyt
őstag

..igazság szerint az üzemanyag drágább, de az áfa miatt a TV olcsóbb. Szóval kb. ugyan ott vagyunk :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21358) z123456789 válasza Hobbbyt (#21357) üzenetére


z123456789
addikt

Attól függ melyik országról beszélünk. Mert Ausztriában a dízel olcsóbb pl. Meg elég sok műszaki cikk is, most az mindegy hogy az áfa miatt vagy sem. Olcsóbb. tehát nem vagy vele ugyan ott.

(#21359) Janaboy válasza Hobbbyt (#21348) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nagyon keveset horgaszhatsz vagy kerekparozhatsz, mert azokra is elsuhannak a milliok egy komolyabb felszerelesre..

Jaj Dexar :DD

Janaboy

(#21360) A`rpi válasza Janaboy (#21359) üzenetére


A`rpi
addikt

Durván tolja, száz éven belül tuti nem lesz egyedi arcképe, de lassan accountja se itt a PH-n.

(#21361) Hobbbyt válasza Janaboy (#21359) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ezt egy olyannak mondod aki alatt már jó ideje egy 2008-as Specialized SX Trail II teljesít szolgálatot.. :D És pont ezért tudom, hogy ez már bőven nem átlag.. De ebbe kár bele kötni, mert egy üveg pezsgőt is lehet venni 1 millió forintért.. meg igazából bármire el lehet költeni sok pénzt.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21362) _Smooth válasza Hobbbyt (#21357) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ha már hobbi és árazgatás. Itthoni árakhoz képest nyugati webshopokban a bringás ruházat kb 1,5-2x annyi. Ami fejvédőt most 30ért megkaptam (nem szürke kis webáruháznál, hanem a hazai importőrnél - kedvezmény nélkül), az a webshopokban €150-170. A legdrágább modell itthon 45eFt, kint €200-nál indul.
Egy mez vagy nadrág itthon 10-15k illetve 15-20k... kint simán €70-80-nál indulnak.
Igaz, az alkatrészek, bringák, felszerelések jellemzően ugyanannyi, vagy néha csak az áfa és akciók miatt kicsit olcsóbb. De azért sűrűbben cserél az ember ruházatot - illetve többet tart belőle - mint alkatrészeket (én legalábbis).

Valszeg ki tudnék alakítani komolyabb házimozit is, de ha az embernek eleve legalább 3 hobbira aprózódik el az elkölthetője...

Amúgy lakásból/házból én is a sajátot preferálom. Nem azért, mert fontos, hogy mindenképp a sajátom legyen, hanem mert magyarországon cseppet sincs kultúrája az albérletnek. A főbérlők ugyanúgy retteghetnek, mint az albérlők. Nekem ez a baxakodás nem hiányzik.
Viszont az autót simán eladnám és inkább bérelnék, ha szükséges.
Valami átalány díjas dolog tetszene. Sokan 50-60k-t fizetnek csak törlesztőre. Aztán még a kötelező adók és sarcok, meg a szervizek (kötelezők és a soron kívüliek).
A végén kifizetnek a 4M-s autóra 6-ot (jó esetben) és közben ér már így 5évesen kb 2-t. És ez csak a hitel.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21363) Hobbbyt válasza _Smooth (#21362) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ilyen szempontból nem tudom.. én speciel pont nem szoktam a ruházatra költeni, persze a védőfelszerelések más tészta. De azokat elég volt 1x megvenni, nem amortizálom le.. nőni meg már rég nem növök. :) Viszont ha mindenemet összeszedném még 2 biciklit össze tudnék tenni, persze korántsem felső kategóriásat.
Igen, nekem is ez a bajom. Vagy ez vagy az.. az összes nem megy egyszerre, és annyira más irányban állnak, hogy abszolút semmi átfedés. Ha van tuti házimozi, sokat használnám.. pont a bicikli lenne az ellensúly amivel formában maradnék. :D

Lakásból én sokkal inkább azt látom, hogy sokakat visszahúz a saját tulajdon. Sokan nem mernek lépni, mert nem tudják/akarják eladni.. emiatt vagy sokat utaznak (ami pénz és idő) vagy nem élnek olyan lehetőségekkel amikkel kellene.. Sajnos nem olyan korban élünk ahol az ember tervezhet 10-20-40 évre előre.. 2 évig itt dolgozol, ha van jobb lehetőség akkor menni kell/kéne.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21364) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Én meg most adtam el a motorom, Suzuki Hayabusa. Inkább le sem írom mennyi volt újonnan. Sejtettem volna, hogy itt sincs megállás! Erről nem szóltatok egy szót se :Y
Elkölthettem volna az egészet Szepinél, de azért még sem tettem. Azért a hobbik esetén is, egyéni okok miatt szelektál az ember. Ez érdekes, nyilván beállítottság kérdése ez is, még ha esetleg telne vagy telik is rá. Vannak dolgok amire többet és vannak amire kevesebbet szánsz, aztán persze lehet, hogy megbánod...vagy ezt vagy azt.

Dexar már hiányzik, legalább jól szétfilmezi magát :DDD

Üdv Mindenkinek!

(#21365) Q válasza gabika1969 (#21364) üzenetére


Q
senior tag

Mit csinált (Dexar) megint? Most végülis mivel és hol vetít?

(#21366) gabika1969 válasza Q (#21365) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Azt nem tudom, Devil-k esetleg, feljebb, nála olvastam, illetve láttam feljebb pár napja, valaki figyelmeztette, talán Norbi: megint ki akarod záratni magad? Még van 13 napja :DD
Szerintem moziba jár... :F

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#21367) A`rpi válasza Q (#21365) üzenetére


A`rpi
addikt

(#21368) gabika1969 válasza A`rpi (#21367) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Csúcs ez a fazon! :DD

Üdv Mindenkinek!

(#21369) Vikthor válasza A`rpi (#21367) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én együttérzek vele, petíció?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21370) Q válasza Vikthor (#21369) üzenetére


Q
senior tag

Kizárt :N

(#21371) lajthabalazs válasza Hobbbyt (#21363) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Pont ma olvastam egy cikket arról, hogy a szegények leszakadásának oka igazából az ingatlan, akinek nincs saját lakása, az csúszik lefelé az infláció fölött növekvő ingatlanárak által indukált növekvő bérleti díjak miatt. Az ingatlanbefektetők meg az ő kárukra gazdagodnak meg aránytalanul.

(#21372) A`rpi válasza lajthabalazs (#21371) üzenetére


A`rpi
addikt

Ami most tény itthon nagyobb a kereslet mint a kínálat már ami az albérleteket illeti. Ez szintén nincsen jó hatással az árakra, viszont ott a másik fele, ha olyan egyének költöznek be akik nem hajlandóak fizetni, akkor aki kiadta nagyon pórul járhat. Az biztos, akkor a legjobb ha a sajátjában lakik az ember.

(#21373) Rick4 válasza lajthabalazs (#21371) üzenetére


Rick4
félisten

Ehhez képest aki banki hitelre vette a lakást, és még sikerült is végtörleszteni, már 3-4-5M bukóban van, ráadásul akármilyen kormányzati program jöhet 2-3 éven belül, szóval nem biztos, hogy olyan jó az, ha valakinek egy ingatlan van a nyakában.

Amíg egy tulajdonos az állagmegóvástól kezdve a komolyabb felújítást is kénytelen csengetni, és akkor még tetőszigetelés, hőszigetelés, kéménycsere, vízcső cser, stb stb, addig az albérlő, ha nem tetszik neki valami, fogja magát, és arrébb költözik két utcával.

Akinek a zsebében van egy lakás ára, és van egy kis esze, az kezd valamit a pénzzel, 6-7M Ft-ért vehet pizzériát, virágboltot, teherautót amivel fuvart vállal, a pénzzel egyrészt munkája is lesz, másrészt a tőke a fizetésén túl röhögve kitermeli az albérletet. És az albérlet leéghet, felrobbanhat, a fölötted lakó eláztathat, de ez egyik sem a te költséged lesz. Ha odébb van meló, költözöl, ha kicsi a lakás, mert jön a gyerek, költözöl. Valami oka csak van, hogy a hülye német asztalos inkább bérli az ötszobás, medencés házat, mint hogy elkezdene rá spórolni, hogy 40 évig nyomorogjon, miután megvette, rendben tartani nem tudja...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21374) A`rpi válasza Rick4 (#21373) üzenetére


A`rpi
addikt

Ha be akar az ember fektetni érteni is kell hozzá, de hiába ért valamihez ha annak nincsen piaca, nincsen kereslet a termékre. Ettől függetlenül amit elmondtál szép és jó, működőképes dolog lehet, de soktényezős.

Németország meg nagyon más téma, azt szerintem ne keverjük ide.

(#21375) Q


Q
senior tag

Most már erősen OFF-ban járunk.

(#21376) Norbi 72 válasza gabika1969 (#21366) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem én voltam.És nem tudom,miért van pihenőn.

Most olvastam,másik topik miatt van pihi.

[ Szerkesztve ]

(#21377) majnz válasza Norbi 72 (#21376) üzenetére


majnz
tag

Egész nap a maszkoláson dolgozom sikertelenül, csak hogy kicsit a témáról is szó essen:) belógattam egy anyagot hátha sikerül a 2.40 es képet csíkok nélkül nézni. Bonyolultabb mint gondoltam:/

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21378) Janaboy válasza majnz (#21377) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

De mi a gond? Picit pontosítsd! :)

Janaboy

(#21379) Tonyo válasza majnz (#21377) üzenetére


Tonyo
őstag

Amúgy miért nem ajánlott a 16:10-es vászon?

(#21380) Q válasza majnz (#21377) üzenetére


Q
senior tag

Így képről én sem látom, hogy mi a problem.

(#21381) Janaboy válasza Tonyo (#21379) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mert a legtöbb film 16:9-es vagy 2,35(9?):1 mozi-széles képarányú!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21382) majnz válasza majnz (#21377) üzenetére


majnz
tag

Nemtudom megoldani a mozgatást, nagyon korlátoltak a lehetőségeim, a vászon használaton kívül a menyezetre van hajtva, a vászon és a plafon között kb fél centi van. A szerkezet ami a mozgatásért felelne nem lehet ennél vastagabb.

Most is csak pár rajzszeg tartja az anyagot a helyén

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21383) Janaboy válasza majnz (#21382) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mit használsz lejátszónak?

Janaboy

(#21384) Norbi 72 válasza majnz (#21382) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hány rétegű a maszkolás?Meg kéne duplázni.

Jól látom,hogy a vásznat húztad feljebb?A képet nem tudod mozgatni?

Rosszul láttam.

[ Szerkesztve ]

(#21385) majnz válasza Janaboy (#21383) üzenetére


majnz
tag

Xbmc-t használok, 16:9 a vásznam, szerencsére a program képes a képet eltolni, így a 2.40 es filmeket letolom a fix keret aljáig és csak egy irányból kel maszkoljak, mivel ígyis magasabban van a vászon a kelleténél ezért fentről volna célszerű

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21386) Rick4


Rick4
félisten

Tudtok segíteni? A projim (Benq W700) menüjében van 3D opció, dlp link és nvidia 3d vision. Utóbbit tudom, gépre kötve megy, de az előbbi mire jó?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21387) Tonyo válasza Janaboy (#21381) üzenetére


Tonyo
őstag

Tehát ha van 2 csík 16:9-es vásznon, akkor az 16:10 arányú?! A legtöbb ilyen, ezért kérdem.

(#21388) majnz


majnz
tag

1méter széles anyag van félbehajtva és lelógatva. A két anyag közé sújnak és hogy legyen éle a szélének, redönylécet tettem teljes hosszában

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21389) Janaboy válasza Rick4 (#21386) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Gondolom dlp linkes szemuveghez..

Majnz: roletta fenyzaro anyaggal?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21390) Janaboy válasza Tonyo (#21387) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az nem 16:10es!

Janaboy

(#21391) majnz válasza Janaboy (#21389) üzenetére


majnz
tag

Sajnos nem fér el, teljesen át kellene építeni mindent

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21392) Janaboy válasza majnz (#21391) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

A plafonra rogton a vaszon elott nem fer el?

Janaboy

(#21393) majnz válasza Janaboy (#21392) üzenetére


majnz
tag

A vászon fix keretes, használaton kívül a menyezetre fel van hajtva, a vászon és a plafon között kb. Fél centi hely van

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21394) _Smooth válasza majnz (#21393) üzenetére


_Smooth
senior tag

És mindenáron motorosan akarod mozgatni a maszkolást?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21395) Janaboy válasza majnz (#21393) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nincs otletem :(

Janaboy

(#21396) majnz válasza _Smooth (#21394) üzenetére


majnz
tag

Igazából már annak is örülnék ha madzagot húzgálva tudnám álligatni a maszkolás mértékét

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21397) A`rpi válasza majnz (#21393) üzenetére


A`rpi
addikt

Mi lenne akkor ha nem a vásznat maszkolnád, hanem az optika elé tennél valamit?

[ Szerkesztve ]

(#21398) jracz válasza majnz (#21396) üzenetére


jracz
tag

Csillagok között és a Nolan féle Batman filmeknél szép feladat lesz. :DD

(#21399) sergio90 válasza majnz (#21396) üzenetére


sergio90
csendes tag

Nekem az jutott eszembe, hogy a duplán hajtott anyag közé ha beteszed a redőnylécet, összevarrod az anyagot a léc fölött. Mondhatnám úgy is, hogy belevarrod a lécet 2 anyag közé. Felülről fixálod az anyagot, és akkor csak simán feltekered a léccel együtt az anyagot, ha 16:9-es filmet nézel. Felül meg valahogy megkötöd, vagy nem tudom. :)

(#21400) majnz válasza jracz (#21398) üzenetére


majnz
tag

Igen;) azok az ugrálós filmek:) sajna ott nem lehet mit tenni:)

sergio90: pont most varom bele a lécet:))))

Veszek öntapadós tépőzárat vagy felragasztom textil ragasztóval és az majd megtartja, ha nem használom akkor csak letépem, legörgetem hogy elférjen és felhajtom a vásznat

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.