Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22601) Bobolit válasza Janaboy (#22594) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ez méretre csináltatott szekrény vagy egész véletlenül pont így fért be centire az erősítő? :D

(#22602) BBéci válasza Janaboy (#22594) üzenetére


BBéci
titán

A center nincs jó helyen? És a jobboldali frontsugárzó, valamint a szubláda? :(

(#22601) Bobolit
Jogos a megjegyzésed, mert legalább 10-10 centinek, Onkyo kezelési könyv szerint 30-nak kellene szabadon maradnia mindkét oldalon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22603) Bobolit válasza BBéci (#22602) üzenetére


Bobolit
aktív tag

De vajon miért? Az oldala nincs kivágva, csak a teteje, legalábbis az enyémnek.

(#22604) BBéci válasza Bobolit (#22603) üzenetére


BBéci
titán

Azért, hogy a levegő minden irányból és irányba szabadon áramolhasson. Az erősítők és a vetítők egyik legnagyobb ellensége a túlmelegedés, amit minden lehetséges módon meg kell akadályozni. Az erősítők szűk polcra, szekrénybe helyezése az egyik legnagyobb hiba, amit ellene elkövethetünk. Nem véletlenül hívja fel erre a figyelmet az összes gyártó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22605) AVhelper válasza Tonyo (#22586) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem hiányzik, az működik benne. Lásd az Owner's Manual 32. oldalán.

(#22606) Bobolit válasza BBéci (#22604) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Annyi helyem nekem sincs, remélem nem fog felforrni :U

[ Szerkesztve ]

(#22607) gabika1969 válasza Janaboy (#22594) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Na végre!
Ez szép lett, jó mozizást! :C
Szerintem nem annyira vészes az AV erősítő, van ott még hely a szellőzéshez. Láthatjuk majd a felső részt is, a maszkolás miatt??

Esetleg a hálószobáról is lehetne néhány kocka!? :DDD

Üdv Mindenkinek!

(#22608) Janaboy válasza Q (#22599) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

+sith7, gabika1969: Köszönöm!

Jó lenne ha motoros lenne, de ennyire nem vagyok barkácsolós sajna (pedig szeretnék:) ), azért annyira nem vészes! Könnyen mozog és pontosan belőhető!

gabika1969: mire érted, hogy látható-e a felső rész a maszkolás miatt?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22609) Q válasza BBéci (#22602) üzenetére


Q
senior tag

Vannak az ideális esetek, meg van a valóság...

(#22610) Janaboy válasza BBéci (#22602) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

BBéci szívesen fogadom az elhelyezési tanácsokat, de sajnos sok mozgási terem nincs, ráadásul mivel magasak a frontok, így pont itt fér közre a vászon..korábban azt tanácsoltátok, hogy a vászon ne takarja a hangfalat, így csak így tudtam megoldani..
Amúgy ezek után picit félek, hogy mit fogsz szólni a hátsók elhelyezéséről, majd holnap lövök pár képet róla.

Ami a szekrényt illeti: a szekrény egy elkapkodott dolog volt (nem kevés pénzért) egyedileg csináltuk, és akkor még nem gondoltam át normálisan a hangrendszert, projektorról meg szó sem volt..kidobni meg nem szerettem volna a szekrényt, átalakítani meg nem lehetett mert ragasztott az egész..én se örülök, hogy ilyen lett, de most ezzel kell beérnem!

Ami a szellőzést illeti: pont oda fért be így az erősítő, felette csináltam nagyobb helyet és hátul is van bőven, tekintve hogy van benne ventilátor és szellőző rács csak a tetején van, az oldalán nincs, így bízom benne, hogy nem lesz gond!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22611) #95590400 válasza robi222 (#22574) üzenetére


#95590400
törölt tag

Minnél nagyobb a fényerő annál jobb,és nagyobb a kontraszt
ezek szerint a 3-4000 ezer lumenes prezis projiknak van a legjobb kontrasztjuk. ja, bocs, nem.
Szerintem avval ne foglalkoz h ledes vagy sem .Mivel ha nem ledes akkor is egy lámpával legalább 5 évig kibírja egy átlag embernél.
honnan tudod, hogy átlagember? lehet, hogy az inge alatt ott virít a nagy piros S.
de még följebb is ha nem a legújabb fajta átlag 15000-ért tudsz hozzá venni
vagy épp duplaannyiért és mókolni kell. vagy épp 3x-4x-5x ennyiért, ha eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#22612) Tonyo válasza AVhelper (#22605) üzenetére


Tonyo
őstag

Köszi,

Még vacilálok, h 3D vs többi feature.

(#22613) jracz válasza Janaboy (#22594) üzenetére


jracz
tag

Jól néz ki.
Ügyi vagy. :C

(#22614) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

Lakik/jár/kóvályog valaki Budapest VII. kerületéhez közel azok közül akik DLP linkkel 3D-znek?

Van nekem egy acer DLP 3D szemüvegem, és már 1x kicseréltettem a boltban, de az új is ugyan azt a jelenséget csinálja mint a régi (én bontottam ki a dobozt, nem ugyan azt kaptam vissza) és már egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy a szemüveg megint a rossz, vagy az LG PA72G-vel van a baj..

-Azt csinálja, hogy a jobb szemem tökéletes, a bal pedig iszonyatosan szellemképes.

És azt találtam ki, hogy ha lenne valaki a környéken, akkor oda adnám neki kipróbálásra, egy üveg sörért cserébe.. vagy kölcsön kérném az övét egy teszt erejéig és egyéb megoldások.

Valaki? :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#22615) scofield82 válasza A`rpi (#22573) üzenetére


scofield82
csendes tag

ki fogom próbálni vásárlás előtt mindenképp, ha nem jó otthagyom max, és inkább várok egy hónapot teszek hozzá még egy kicsit. youtube-on nézegettem tesztvideókat bőven mind a kettőről, azok alapján elfogadhatónak tűnnek, de úgyis élőben derül ki mi a szitu. Köszi a segítséget.

(#22616) DjKoxi


DjKoxi
senior tag

Jó lett, kellemes mozizásokat kívánok hozzá!
Nehezebb leírni mint megcsinálni, ugye :)
A vászongyártónak meg beírom a fekete pontot a fehér záróprofilért. :W

(#22617) BBéci válasza Bobolit (#22606) üzenetére


BBéci
titán

A frontok mellett durván közel van a szekrény. Alapszabály, hogy a hangdobozok minimum 40-60, de inkább 80 centis körzetében semmiféle berendezési tárgy, fal ne legyen! Mocskosul el lehet rontani a hangzást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22618) gabika1969 válasza Janaboy (#22608) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Hát engem konkrétan a maszkoló roló fenti rögzítése meg kivitele érdekelne, vagy elaludtam korábban valamit? :F

Ja! Meg a frontokat azonnal húzd el a falaktól, mert Devilk meglátja, dob egy hátast!!

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#22619) robi222 válasza #95590400 (#22611) üzenetére


robi222
senior tag

Ezt áltlaánoságban írtam.Ami azt jelenti h nem mindenkire és mindenre vonatkozik.De látom nem a lényeget nézed benne, hanem h mibe lehet belekötni.Eddig 10 projim volt ,abból 8 hoz 15000-ért tudtam volna lámpát ebay -ról.Vagy Batyonál is ennyi körül van.
A nézés mennyiség az ő dolga.
Kiváncsi vagyok h van e 800-1000 lumenes és 600000-1-hez kontrasztarányú proji :N
Az megint más ,h a belépő színtnek nem csinálnak nagy kontrasztott,vagy a prezentációs projiknak ,amik persze tudnak nagy fényerőt de ott nem a kontraszt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#22620) BBéci válasza robi222 (#22619) üzenetére


BBéci
titán

A 600000:1 csak papíron létezik, szóval inkább hagyjuk!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22621) robi222 válasza BBéci (#22620) üzenetére


robi222
senior tag

Az ember hogyan máskép vállaszon projit mint a gyári adatok alapján.

(#22622) Rick4 válasza robi222 (#22621) üzenetére


Rick4
félisten

Talán meg kellene élőben nézni párat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22623) Norbi 72 válasza Janaboy (#22594) üzenetére


Norbi 72
veterán

Remek lett,grat! :C

Jó kis vasad van! :DDD

(#22624) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#22623) üzenetére


Norbi 72
veterán

A kis szekrényt told egy kicsit balra,a vászon középpontjába.Ezzel is segítesz a jobb hangfalon.

(#22625) Rick4


Rick4
félisten

A hónap üzlete, ne hagyjátok ki: [link] :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22626) robi222 válasza Rick4 (#22622) üzenetére


robi222
senior tag

Moziszobában Epson tw9200 ,a sorozatnéző szobában ,meg egy Panasonik at5000 van. :K

(#22627) BBéci válasza robi222 (#22621) üzenetére


BBéci
titán

Azok alapján semmi szín alatt. :(

(#22625) Rick4
Vetítőhöz rövid.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22628) Tonyo válasza AVhelper (#22605) üzenetére


Tonyo
őstag

Arról hallottál, hogy jön majd egy olyan EUs változat júliusban, amiben van pl tvtuner? Egyik külföldi fórumon olvastam...

(#22629) Bobolit válasza BBéci (#22617) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Biztos vagyok benne, hogy igazad van, de itt ennyi hely van, ezt kell szeretnem :)

(#22630) BBéci válasza Bobolit (#22629) üzenetére


BBéci
titán

Mi akadályoz meg abban, hogy előrébb húzd a hangdobozokat? Oda, ahol már képesek normálisan szólni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22631) Bobolit válasza BBéci (#22630) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Pl. elég hülyén nézne ki tőle a nappali, meg akkor nem esne egy vonalba a centerrel, ami úgy tudom szintén fontos. Ez kompromisszumos mozi szoba :DDD

(#22632) sergio90 válasza Bobolit (#22631) üzenetére


sergio90
csendes tag

Úgy tudom a sugárzó hő sem egészséges a hangfalnak, javítsatok ki, ha tévednék! Figyelj majd oda a radiátor miatt télen. ;)

(#22633) Chapel


Chapel
addikt

Mivel nincs összefoglaló így valószínüleg én teszem fel ezrediknek...melyik a legolcsóbb fullhd-s projektor amit ajánlotok? Filmezés lenne főleg és kisebb részben játék.

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#22634) Norbi 72 válasza Chapel (#22633) üzenetére


Norbi 72
veterán

Benq 1070.Játékra is jó,kb. 35ms a válaszideje.

(#22635) szepi0808 válasza Norbi 72 (#22634) üzenetére


szepi0808
senior tag

Húú gyerekek,155 hozzászólás! Csak a priviket tudtam megnézni és válaszolni. Történt valami érdekes? :D Majd Devil-k-et megkérem, számoljon be a fontosabb dolgokról. :R
A mozi/demószobám szét van hányva és üres. A proji és a vászon, meg egy pár dolog maradt, de nagyrészt (hangfalak, végfokok) mentek.
Akit érdekel esetleg mi történik nálam, az megnézheti itt:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/75704-szepi-mozi-demószobája/?p=1775869

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#22636) AVhelper válasza Tonyo (#22628) üzenetére


AVhelper
senior tag

Eddig még nem hallottam róla. Van viszont PW800G tuner nélkül és PW800 tunerrel, úgyhogy nincs kizárva, hogy lesz PF1500 is G-nélkül.

(#22637) c4 válasza Tonyo (#22628) üzenetére


c4
őstag

Az EU verzióhoz magic távszabályzó se lesz. Jól kiherélve érkezik Európába.

(#22638) Tonyo válasza c4 (#22637) üzenetére


Tonyo
őstag

Nem is ertem, hogy miert?! Indokolatlanul butitottak le az LG. Lehet hogy par honap mulva eladja nekunk az usa verziot 100 ezerrel tobbert, es meg halasak is lehetunk.. :(((

(#22639) c4 válasza Tonyo (#22638) üzenetére


c4
őstag

Nem szokott átjönni az USA verzió általában. Nem csak ennél a márkánál van ez így. Pedig az a 2 filléres DVB-T tuner nyugodtan beleférhetne az árba.

(#22640) BBéci válasza Bobolit (#22631) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem nézne ki hülyén. Ezek szerint még elég kevés, jól kialakított házimozi rendszert láttál. Csak ott helyezik el úgy a hangdobozokat, ahogy Te, ahol nem fontos az igazán jó hangzás. Az sem igaz, hogy a hangdobozoknak egy vonalban kell lenniük, sőt, sokan állítják, hogy körív mentén ideális, ahol a hallgató ül a középpontban.
16 éve foglalkozom házimozival, részben hobbiból, de főleg szakújságíróként.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22641) c4 válasza BBéci (#22640) üzenetére


c4
őstag

Tök mindegy, hogy helyezi el a dobozokat, ha az akusztikus korrekciót és a késleltetéseket beállítja.
Pont ez lenne a lényege ezeknek a szoftveres lehetőségeknek. Az tök más kérdés, hogy egyik se ér 10 forintot home kategóriában.

(#22642) BBéci válasza c4 (#22641) üzenetére


BBéci
titán

A szekrény, fal, radiátor közelségét semmiféle akusztikus korrekció nem ellensúlyozza. Agyonvágja az egészet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22643) Tonyo válasza c4 (#22639) üzenetére


Tonyo
őstag

Nekem mondjuk az hiányzik a legkevésbé.

(#22644) c4 válasza Tonyo (#22643) üzenetére


c4
őstag

Szerintem a hosszú lámpaélettartam miatt már a tévézés nagy részét is átvehetné egy ilyen készülék.
Kényelmes lenne csak az antennakábelt bedugni, nem kéne még egy eszköz, hogy tv műsort nézhessen az ember.

(#22642) BBéci:

Maradok a véleményem mellett. Az átlag lakásokban, szobákban sosem lesznek ideális feltételek. A kutya nem hív akusztikus mérnököt, hogy a THX szabvány szerint beméresse és állíttassa a szobáját. szóval tök mindegy. A belépő és középkategóriás erősítőkkel, hangfalakkal meg felesleges is kínlódni, túl sok korlátot szereltek beléjük.

[ Szerkesztve ]

(#22645) spiky03 válasza Bobolit (#22631) üzenetére


spiky03
veterán

Csináld úgy ahogy én csináltam.
Hogy amikor filmeztünk akkor széthúztam őket, mert alapból nekem is úgy volt, hogy a bal oldali front a szekrényre volt tolva, mert ha az "ideális" helyén lett volna akkor nem tudtunk volna bemenni a hálóba. :)
Amikor meg már nem filmeztünk visszatoltam és kész.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#22646) Janaboy válasza gabika1969 (#22618) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Köszönöm mindenkinek! A fater munkája áll benne és persze sok "veszekedés", hogy lenne az ideális kialakítás! :)
Lövök még ma pár képet, de a maszkolás elhelyezésről csinálok majd inkább valami rajzot, így képekből nem biztos, hogy egyértelmű lesz!

Norbi 72: Majd a mai képekből látni fogod, hogy annyira miért nem akarom tolni balra a szerényt..a legjobb az lett volna ha le tudunk belőle vágni, de sajnos az csúnya munkával járt..max ha úgy jön ki a lépés eladom a szekrényt és akkor lesz helyette másik, akkor jobban tudok játszani a hellyel..de ehhez még idő kell!

BBéci: Köszi az ötleteket, de mint sajnos látod sok hellyel nem rendelkezem és már az építésnél tudtam, hogy kompromisszumos lesz a dolog, még egyenlőre azt se tudom, hogy mire számítsak vagy ne számítsak a térhangzás terén..a régi hangrendszeremhez képest ez most "csúcskategória" :)

Amúgy jelenleg még olyan "gondokkal" küzdök, hogy a szoba jobb szélének a közepén van pont az erkélyajtó és bár kívülről van roló, ami sötétít, sajnos a projektor képét veri vissza rendes..jelenleg ennek megoldására keresek valamit :)

szepi0808: Követjük a változásod, ígéretes..egyszer járok feléd, megyek nézni/hallgatózni :)

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22647) BBéci válasza szepi0808 (#22635) üzenetére


BBéci
titán

Ha komolyan érdekel az Atmos, akkor várd meg a Yamaha következő, 50-es szériáját, mert a mostani valahogy nem az igazi. Másfél hónapja 2040 van nálam, Atmos hangzásban messze elmarad az előző tesztalanytól, a Denon AVR-X7200-tól. Ég és föld. Várom a 3050-et!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22648) Tonyo válasza c4 (#22644) üzenetére


Tonyo
őstag

Érthető, tv adást viszont nem nézek:)

Az viszont már szerintem gáz, ha képminőségre rosszabb az eus verzió.

(#22649) Norbi 72 válasza szepi0808 (#22635) üzenetére


Norbi 72
veterán

Írtam az AVX-re is,én megvárnám a 3050-est. :K

Hoppsz,BBéci megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#22650) c4 válasza Tonyo (#22648) üzenetére


c4
őstag

Azt hol olvastad, hogy a képminősége rosszabb az EU-s verziónak?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.