Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) Dexar007 válasza devil-k (#21248) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem feltetlenul tartom be a szabalyokat,csak amelyik kenyelmes. ;]
Pl 65" os tv-re 6,5 feet-et irnak ami 195 centi,de en jobban szeretek 150 kornyekerol mozizni.Mas kerdes,hogy focit altalaban 4-5 meterrol nezek,meg fontosabb meccsekre is csak 2,5 kornyekere ulok be.:D

Osy: Nem,de en csak annyi helyet hagynek ami feltetlenul szukseges a center es a melynyomo miatt.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#21252) devil-k válasza gonczip (#21250) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan, ennyi a vége. Gondolom, a középen "éles" dolgot nem egy 30 cm átmérőjű körre érted, ugye? ;]

- mozi bolondéria -

(#21253) gonczip válasza devil-k (#21252) üzenetére


gonczip
tag

Ez főleg akkor érzékelhető, amikor pl. A Dune lejátszóm menüjében vagyok és sok a szöveg a képen. Ha a kép közepén állítom tű élesre a képet akkor oldalt mosdik kicsit a szöveg, ha fordítva akkor pedig a kép közepén nem éles annyira a szöveg. Nem tudom mennyire érthető amit leírtam.

(#21254) z123456789 válasza devil-k (#21235) üzenetére


z123456789
addikt

(#21235) devil-k
Aham, értem, kösz. :)

(#21236) Norbi 72
Köszi.

(#21237) Janaboy
Ja, igazad lehet, de ha azt a dupla packot rendelem, akkor az jobban megérné. Mindegy, meglátjuk mi lesz. :D

(#21239) _Smooth
Neked is köszönöm!

(#21243) Dexar007
Ez szerintem hülyeség. :D Méghozzá ezért: (#21249) Osynho +1 ;)

(#21255) cecil


cecil
aktív tag

sim2 HT3000e esetleg?

(#21256) gabika1969 válasza z123456789 (#21254) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Én is leírtam már előtte, a TV-vel nem is lehet összehasonlítani.
Rövid válasz: Ku....a jó!
Bár nekem más gépem van, én is gondolkodtam a SanSonic-on, aztán úgy döntöttem, inkább a gyárit (Optoma) rendelem meg, nem bántam meg. A lencse mérete nagyobb, mint a SainS-ké, betakarja az egész vásznat, a jelet nem veszti el, és nincs vibrálás, se vörös szín stb. Én az AliExpress-en 11,200-ért tudtam, jelentősen olcsóbban rendelni, mint itthon, de még így is kétszer drágábban, mint a fenti-eket. Ezeket is vedd számításba, ha 3D-ben gondolkodsz. Tudod, Jurassic Park. semmin nem spóroltam!!! :O

Üdv Mindenkinek!

(#21257) Gigi01 válasza z123456789 (#21230) üzenetére


Gigi01
őstag

3d monitor(passzív),3d plazma után nem hittem a szememnek.
Nemrég voltam moziban(kb.20év kihagyás után,ez volt az első 3d),és nem hogy jobb,rosszabb volt a 3d,mint idehaza.

(#21258) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!
Ha valaki mentudné adni Batyo telefonszámát vagy elérhetőségét azt megköszönném :R

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#21259) Gigi01 válasza Cseneles (#21258) üzenetére


Gigi01
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21260) _Smooth válasza z123456789 (#21254) üzenetére


_Smooth
senior tag

"(#21243) Dexar007
Ez szerintem hülyeség. :D Méghozzá ezért: (#21249) Osynho +1 ;)"

Nem feltétlenül kell, hogy hülyeség legyen. Mármint a padló alá tolni a képet az.
De ha nem a kép közepére lövöd be a szemmagasságot, hanem az alsó harmadra (én erről tudok THX ajánlással), akkor is lehet az a kép méret, ami esetén a kép alja a padló alá kerülne - feltéve, ha padló síkjában elhelyezett kanapén ülsz.
Ilyenkor szoktak magasabbra ülni :)

Ettől függetlenül nekem is 80cm környékén fog indulni az ernyő, főleg, mivel többnyire majdnem fekvő pozícióban nézzük.

[link]
[link]
[link]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21261) _Smooth


_Smooth
senior tag

Anyway, egy BenQ W1060-as mennyit érhet manapság? Nem tudom, mennyi van benne pontosan - tegyük fel, 1000óra.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21262) z123456789 válasza gabika1969 (#21256) üzenetére


z123456789
addikt

(#21256) gabika1969
Már megrendeltem a saisonicokat. Ha nem tetszik, majd lecserélem. :)
A Jurassic Parkot nem értem. :D

(#21257) Gigi01
Akkor most már még kíváncsibb vagyok. :) Mondjuk moziba azóta nem járok mióta megvettem az első TV-met. (2012 dec.) :DDD

(#21260) _Smooth
Nekem 70-en van a vászon alja (92") most is, és ülő pozícióból nézem. Ettől függetlenül van az a méret aminél nem tudod középre belőni a nézési pontot szerintem. A moziban is enyhén felfele nézel.

(#21263) spiky03 válasza z123456789 (#21262) üzenetére


spiky03
veterán

A Jurassic Park-ból az egy idézet, amit az öreg mondott, amikor vitte körbe a többieket, és ott mondja, hogy nem spórolt semmit sem, vagyis mindenből a legjobbat igyekezett megcsinálni.

Teccikérteni? :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#21264) z123456789 válasza spiky03 (#21263) üzenetére


z123456789
addikt

(#21265) Dexar007 válasza spiky03 (#21263) üzenetére


Dexar007
veterán

Meg is van az elso alapmu. ;]

En pedig megnezem a Star Wars-t.Azt mondjak nem rossz,habar az elso resz nem volt valami nagy szam.

Give me your cum,bull!

(#21266) agabe válasza Gigi01 (#21257) üzenetére


agabe
addikt

Azért normális moziban és jó filmmel ez nem annyira jellemző.
Valami ott el lehetett rontva, mert moziban azért jellemzően nem rosszabb a 3D hatás mint otthon ;)

(#21267) _Smooth válasza agabe (#21266) üzenetére


_Smooth
senior tag

3hónapig vártunk, mire sikerült viszonylag elfogadható helyet foglalni a nagy IMAX-ben a nagy Avatarra.
Nem mondom, hogy vissza akartam kérni a pénzt, de hogy semmi extra 3D élményt nem adott, az is biztos.

Előtte imaxben a Christmas Carolt néztük meg, na ott durva volt [spoiler alert] amikor a szellem vitte a város felett. Konkrétan úgy éreztem, repülök én is, és félre kellett néznem, mert ettől az érzéstől elkezdett mozogni a gyomrom is. Nem a 3D volt rossz hatással rám, hanem az érzet, hogy repülök. De ott is csak ennyi.
Egy kistermes vetítésen meg Final Destination 3D-t néztük, na ott volt még 2-3 jelenet, amikor azért elkaptam a fejem egy-egy felém repülő tárgy elől, vagy ahol körül vett a lebegő pernye. De az sem volt különösebben nagy élmény - és most nem a filmről beszélek, azt tudtuk előre, hogy borzalmas lesz :D.

És igen, még nem néztünk egy nagy filmet sem hosszabban a projektoron, de abból a filmből, amivel pár jelenet erejéig teszteltük, láttam jeleneteket a Sharp LC-50LE650-es TV-men és egy (kollégám által az egekig magasztalt) F6400-as Samsungon is. Tény, hogy a samsungon jelentősen kevesebb cross talk volt és emiatt egy kicsit jobb volt a térhatás is, de egyiktől se dobtam le a láncot.
Ellenben a W1070-esen minden eddiginél erősebb térhatást tapasztaltunk azon rövid idő alatt is. Így már tényleg van értelme 3D-zni :)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21268) hm15


hm15
senior tag

Urak, W1070-em egyelőre falon próbálgatom. Nagy baj ha plazma tévékhez hasonlóan, többnyire világos jeleneteknél perifériás látásomban vibrálni látom a képet? Régebben olvastam vibráló DLP-ről, mai napig érvényes belépő kategóriában, vagy nálam van a hiba?

(#21269) StLui válasza _Smooth (#21267) üzenetére


StLui
veterán

Pedig én pár hete néztem meg először 3D-ben a benq w1070-en és engem lenyűgözött, igaz akkor volt a legjobb amikor 270 helyett kb 220-ra ültem a dohányzóasztal tetejére :D (235 széles a vászon)

hm15: normális, most is létező jelenség (én nem látom szerencsére)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21270) lajthabalazs válasza _Smooth (#21267) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A 3D hatás gyakran nem a sztereoszkopikus képnek köszönhető, hanem a képkivágásnak, lencse perspektivikus torzításának (vagy annak hiányának), a jelenet dinamikájának, stb... A szellemes jelenet - bár nem láttam de a leírás alapján - pont ilyen. A sztereoszkopikus kép által okozott 3D érzet nem a mélységekben, hanem inkább a "magasságokban" jön ki, tehát akkor, amikor a virtuális 3D-s térben az objektum a megjelenítő és a felhasználó közt van, és nem valahol a megjelenítő mögött.

Szerintem az, hogy valami mennyire lesz 3D sokkal inkább a tartalmon múlik. Az újabb animációs filmekben annyira rámentek erre, hogy 2D-ben nézve is meg tudja mondani az ember, hogy melyik jelenetek a húdeháromdések.

(#21271) hm15 válasza StLui (#21269) üzenetére


hm15
senior tag

Nem túl jó hír, remélem hozzászokom majd. Viszont a szivárvány meglepően kevés, aminek nagyon örülök, nem fog zavarni. Kicsit sípol amikor 24p-re kapcsol, de 2-3 perc után szerencsére abbahagyja, folyamatosan csökken az intenzitása. Alig várom, hogy kész legyen a vászon és a helyiség, rücskös tapétán botrányos képe van. :DDD

Írtam kisebb félelemmel az YDD3PG szemüvegről, trükkös kínai előbb Hollandiába küldte, utána élt az előre megkapott tracking number.

(#21272) _Smooth válasza lajthabalazs (#21270) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi az infót, bár nekem nem a 3D-ve van gondom általánosságban.
Mondom, ugyanazt a tartalmat volt szerencsém kipróbálni a w1070-esen, mint amit láttam már korábban 2 különböző aktív 3D TV-n is. Az egyik TV-n erős cross talk baromi zavaró volt, alig volt érezhető némi térhatás. A másikon minimális cross talk, volt is egy kicsit erősebb térhatás, de épp csak pár centi a kép síkjához képest. A 1070 esetén pedig kiömlött a tartalom a képernyőről. Amint olyan közel ültem, hogy a vászon túl lógott a szemüveg szélein, 1:1-ben a filmben voltam. A tartalom előttem lebegett, körül vett.
Se moziban, se TV-n nem tapasztaltam eddig ezt. Pedig moziban azért adott a méretes vászon.
Ahogy Te is mondod, a dinamikusabb jelenetek esetén (egy csavarhúzó lebeg az autó hátuljában, tudod, hogy ki fog esni és feléd fog repülni, mégis elrántod a fejed, mikor megtörténik, mert hirtelen jön és nincs időd megítélni, hogy az most tényleg előtted lebeg, mennyire jön ki a képernyőről, mennyire részletgazdag stb) nagyobb eséllyel érzed a hatását. De pl Avatar@IMAX; lebegő medúzák vagy pollenek vagy mi a rák, engem nem vettek körül. Talán még csak a szememig se jöttek el. Nem éreztem késztetést, hogy megpróbáljam elkapkodni. A kistermes végsőállomás végén, amikor felgyújtják a mozit, a repkedő pernye már sokkal inkább. Na ehhez képest a projektor esetén, mintha én is a vízben lettem volna. Előttem lebegtek a buborékok, szemcsék, tényleg az arcomba másztak az élőlények.
De nem erősködni meg győzködni akarok, mind másként érzékeljük ezeket. Csak csatlakoznék azokhoz, akik szerint még a mozi sem adott olyan élményt, mint ez a vetítő.

(#21269) StLui válasza

Nem értem a "pedig"-et. Én is erről beszélek. A 1070-es esetén eddig a 3D élmény ég és föld a mozihoz és a TV-hez képest. :)

(#21271) hm15

Ugyanolyan szemüvegből vettem én is 3at.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21273) hm15 válasza _Smooth (#21272) üzenetére


hm15
senior tag

Csupa jó véleményt olvastam róla Ali-ról, de ott nem tudtam rendelni, ettől meg féltem, hogy bóvli. Már az országban van, hamarosan kiderül, de szerintem is ugyanaz lesz.

(#21274) Hobbbyt válasza hm15 (#21271) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Vigyázz azzal a típussal.. nekem acer e4w néven fut és már 2x cserélték ki garanciában mert az egyik lencse pár óra után más ütemben kezdett el járni mint a másik. Gondolom nem a véletlen műve a külső hasonlóság..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#21275) z123456789 válasza hm15 (#21271) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem is sípolt, de nekem nem hagyta abba. :(

(#21274) Hobbbyt
Pedig nem is olcsó a rohadék... :(

[ Szerkesztve ]

(#21276) hm15 válasza z123456789 (#21275) üzenetére


hm15
senior tag

Kicseréltetted vagy javították?

(#21277) z123456789 válasza hm15 (#21276) üzenetére


z123456789
addikt

Nem volt javítási lehetőség, cserélték. Mármint, nem volt ilyen opció. :N

[ Szerkesztve ]

(#21278) bsuli76 válasza _Smooth (#21272) üzenetére


bsuli76
csendes tag

A 3D-nél a mélységérzetet a két mono kép vízszintes távolsága, valamint a szem vetített képtől való távolsága együttesen határozza meg.

Ha a moziban és otthon is 1:1 arányban ülsz a vászontól, akkor a hasonló háromszögek miatt a két mono kép közti vízszintes távolságot ugyanakkorának látod, azonban a projektorvászonhoz nagyságrendekkel közelebb ülsz, mint a moziban, ezért az agyad nagyob mélységet regisztrál.

Emiatt érthető, hogy otthon jobbnak tűnik a térhatás.

A rendezők mostanság kezdik megérteni, hogy mi a 3D lényege.
Még a 90-es évek elején voltam egy 3D technológiai demóvetítésen a Duna moziban, ahol a 20 perces film végére már borzasztóan fájt a szemem és a fejem. Az egész film arról szólt, hogy tárgyak lebegtek 5-10 centire a fejemtől.

Egy kétórás filmnél nem lehet ész nélkül 3D effektezni, mert az ember szeme és agya nem bírja.

Üdv,
Balázs

(#21279) StLui válasza _Smooth (#21272) üzenetére


StLui
veterán

Bocs félreértettem, azt hittem sehogy nem tetszett neked , de "pedig" :) valóban írtad!

bsuli76: én IMAX-ben a 6-8. sorban szeretek ülni pont az arányok miatt, de ültem azt hiszem a 4-ben is és az sem volt rossz (nagyon jó se)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21280) _Smooth válasza bsuli76 (#21278) üzenetére


_Smooth
senior tag

Köszi, bár nagyjából tisztában vagyok ezekkel.
Ültem már IMAX-ben is kb 4. sorban (talán Alice-en). Párom jelezte is, hogy ez már zavaróan közel van. Mégsem volt semmi extra 3D hatás (tudom, az nem is egy valós 3D tartalom volt - de még csak 1-1 apró eleme sem volt igazán meggyőző).
Illetve Avatar esetén is egészen középen ültünk (vászonhoz képest), bár tény, hogy a közepétől kicsit jobbra.
Az összes TV-nél pont ezért próbálkoztam néha akár belemászni is a képbe.
Számomra meglepően erős a különbség ezekhez képest. Nem gondoltam, hogy élvezetesebb lehet/lesz, mint a moziban - már annak örültem volna, ha legalább olyan.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21281) AVhelper válasza bsuli76 (#21278) üzenetére


AVhelper
senior tag

Én a sztereoszkóp kép vetítését nem nevezem 3D-nek, mert akkor minek hívjuk majd a holografikus vagy más technológiával, hacsak részben is, de úgymond "körbejárható" objektumokat reprodukáló képmegjelenítést. Mert szerintem ez utóbbi az igazi 3D.

Valójában az Avatar volt az első film, amiben James Cameron filmkészítő csapata tudatosan és tervszerűen használta a mélységérzetet manipuláló sztereoszkóp képhatást. Elemzések szólnak róla, hogy a filmben a sztereoszkóp jelenetek csak az átlag nézők számára elviselhetően hosszúak, és az ilyen jelenetek között van annyi nem sztereoszkóp látnivaló, hogy a szem kipihenje úgymond a sztereoszkóp nézés fáradalmait.

A mai technológiákkal előállított sztereoszkóp kép nézése ugyanis fárasztó, mert szemünk és agyunk számára természetellenes. Az úgynevezett binokuláris azaz két-szem látás - vagyis az, hogy a bal és a jobb szemünk más-más képet látva érzékeli a térben lévő objektumok távolságát - csak egyik összetevője a térlátásnak. A másik, hogy szemünk rá is fókuszál az adott távolságban lévő objektumokra. Márpedig ha szemeink az adott fix távolságban lévő képernyőre fókuszálnak, de az azon megjelenő sztereoszkóp kép egy ettől eltérő távolságban lévő objektumot reprodukál, akkor agyunk kiadja a parancsot, hogy szemeinket fókuszálja erre a virtuális objektumra, ami pedig valójában nem ott van, ahol agyunkkal hinnénk. Na ettől szemeink ide-oda fókuszálnak, hogy mégiscsak éles képet láthassunk az objektumról, és ez bizony fiziológiailag abnormális, amit a Te szemeid és agyad sem bírt a kétórás 3D effektek nézése során. Főleg ezért nem tanácsos a 6 év alatti gyerekek kialakulatlan látását mindennek kitenni.

(#21282) lajthabalazs válasza _Smooth (#21272) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

No igen, ha az eszköz nem alkalmas a sztereoszkopikus tartalom megjelenítésére (pld crosstalk), akkor ott biztosan nem lesz 3D érzeted, csak bosszankodsz. Moziban azzal is lehet gond, ha nem jó szögből nézed. Mivel a technológiából adódóna csak kamerák által befogott gúla tartalmát tudja megmutatni, te pedig a szemed és a képernyő négy sarka által meghatározott gúlában fogsz virtuális valóságot látni, minél kevésbbé egyezik a két gúla (nyílásszöge, ferdesége) annál természetelenesebbnek fog látszani a kép, esetleg nem is áll össze, hiába nincs áthallás. Ezért az otthon jól elhelyezett vetítőddel jobb képet kaphatsz, mint egy rosszul megválasztott/kiosztott iMax moziszéken. Ez nem az iMax vetítő, vászon vagy szemüveg hibája, hanem azé, aki úgy gondolta, hogy elfér ennyi néző egy vászon előtt.

Kicsit átgondolva másik eleme a tapasztalásnak az lehet ,hogy az ember sok tényezőből becsüli a tárgyak távolságát. Ebből a sztereoszkopikus kép becsapja a szemtengelyek szögét. Viszont mellette ott a fókusztávolság, a tárgyak mérete, az egymáshoz képesti takarás. A 2m-re lévő TV-n az az alma látszik legjobban 3D-snek, ami pont akkora, mint egy alma 2m-ről: jó szög alatt látszik tehát a méret stimmel, rendben van a fókusztávolság is, sztereo képre pedig nincs is szükség, hiszen pont jó helyre néz a két szem. Ezért iMax-ben a nagyobb, távolabbi dolgok lesznek életnagyságúak és természetesek a vásznon, kisebb moziban a közelebbiek, és egy 3D-s tablet fogja legjobban visszaadni a karnyújtásra lévő dolgokat (bár amelyiket én próbáltam, az nagyon rossz volt, valószínüleg a szabadszemes technológia hátránya).

(#21283) Rick4 válasza hm15 (#21268) üzenetére


Rick4
félisten

Én elég nyűgös vagyok ezekre, volt plazmám, amit pont ezért adtam el, de a benq W700-nál nem látok ilyet.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21284) Gigi01 válasza Rick4 (#21283) üzenetére


Gigi01
őstag

Szintén,és én sem látok semmi ilyet,plazmán annál inkább láttam.

(#21285) gabika1969 válasza z123456789 (#21262) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ja! Hát a filmben mondja állandóan az öreg Richard Attenborough, hogy nem spóroltam semmin! Érted?
Ugyanakkor én is nagyon gondolkodtam a SainS szemüvegeken, aztán még is csak az Optomát választottam attól függetlenül, hogy kb. kettő kijött volna rajta. Na, szóval "nem spóroltam semmin"!

Ja most látom, hogy megkaptad mástól is :P

Majd írd meg, milyenek!

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#21286) z123456789 válasza gabika1969 (#21285) üzenetére


z123456789
addikt

Mindenképpen. :)

(#21287) Rick4


Rick4
félisten

Ilyet láttatok, tapasztaltatok már?
[link]
Minden indítás után eltelik egy kis idő, míg bejön a kép, ez szerintem természetes, de nálam a piros mindig késik 12 másodpercet. A videon is elszámolok 12-ig, majd mondom, hogy most, és ott bejön a piros szín. Ezután hibátlan, egy röccenés sincs, ez se zavar, csak nem tudom, előjele-e bárminek..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21288) Janaboy válasza Rick4 (#21287) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szerintem a tojas ara okozza :DDD
Amugy esetleg hdmi kabel hiba?

Janaboy

(#21289) A`rpi válasza Janaboy (#21288) üzenetére


A`rpi
addikt

Én színkerékre tippelnék,(színekért ez felel DLP esetében, lehet nem veszi fel az indulásnál egyből a megfelelő sebességet, és pont úgy jön ki a lépés hogy a piros hiányzik) de szvsz amíg csak indulásnál áll fenn ez a jelenség addig én nem tulajdonítanék túl nagy figyelmet ennek.

(#21290) Vikthor válasza A`rpi (#21289) üzenetére


Vikthor
nagyúr

(#21291) majnz válasza Rick4 (#21287) üzenetére


majnz
tag

Az enyém is így indul, csak mintha a sárga jönne be később vagy mintha színhőmérsékletet váltana, vagy az izzó akkor éri el az optimális akármit:) 1-2 hete pont felhozta ezt valaki, akkor is írtam hogy nálam is ez a szitu. w770st, Én zsír újan vettem és már akkor is így indult. Szerintem ez nem hiba. ha gondolod később csinálok róla én is videót

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21292) Rick4 válasza majnz (#21291) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem a múltkor is én kérdeztem. :D

Elhiszem, ha már ketten vagyunk, és mindkettőnknek ilyen, akkor el is fogadhatnánk természetesnek. :D Nem ismerem a probléma hátterét, tényleg lehet, hogy csak az izzó, bár furcsállom, hogy egy szín késik, és az izzó, de sose tudni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21293) A`rpi válasza Vikthor (#21290) üzenetére


A`rpi
addikt

(#21294) cinemazealot válasza majnz (#21291) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én is tapasztalok indulás után néhány másodperccel történő színváltozást, de én ezt nem a színkeréknek, hanem inkább az adott bemenethez rendelt színtér beállításnak tulajdonítanám. Beállítás szerint (nálam) sRGB színtér szerint kell vetítenie a gépnek, de ezt (meg az esetleges falszín korrekciót) addig nem állítgatja, amíg a bemeneti jel nem stabil, illetve az izzó fényereje sem üzemi. El kell telnie néhány másodpercnek, amíg ezek beállnak és van értelme hangolgatni. Szerintem ez teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#21295) A`rpi válasza cinemazealot (#21294) üzenetére


A`rpi
addikt

Szerintem nincsen visszacsatolás (optikai érzékelő valós időbe nem ellenőrzi vetített színeket, vetít amit és kész). Fal korrekciót egyszer beállítottad, és az úgy van nem valós időben állítja. (Szerintem.)

A bemeneti jel pedig ha eleve nem stabil akkor utána mitől válna stabillá?

(#21296) c4 válasza A`rpi (#21293) üzenetére


c4
őstag

Az izzónak is el kell érnie bizonyos fényerőt, hogy a színek a helyükre kerüljenek.
Sok összetevős kérdés.

(#21297) A`rpi válasza c4 (#21296) üzenetére


A`rpi
addikt

Nyilván az izzó is beleszól a színhűségbe, de nem mondd már hogy a piros 10 másodperc utána a helyére ugrik akkor az lámpa, miközben a fényerő jelentősen nem változott.

(#21298) cinemazealot válasza A`rpi (#21295) üzenetére


cinemazealot
addikt

Annyira nem ismerem a projektorok lelkivilágát, de a kommersz kategóriában bizonyára nincs semmilyen visszacsatolás a színbeállításkor, ebben igazad van. Bemeneti jel stabillá válása alatt pedig arra a pár másodperces időszakra gondoltam, amíg beáll a kiválasztott bemenettel a jelszinkron és rendben megjelenik a kép.

Viszont amikor ez a színbeállás megtörténik, jól látszik, hogy ugyanolyan változás megy végbe a képen, mintha a menüben állítgatnám a színteret. Emlékszem, anno én is megijedtem ettől a jelenségtől. Rick4, szerintem próbáld rekonstruálni Te is, hogy ugyanazok a színváltozások mennek-e végbe, mint amikor először láttad.

(#21299) Rick4 válasza cinemazealot (#21298) üzenetére


Rick4
félisten

Itt hdmi forrást talál, bejön a kèp, és 12 másidpercig kevés a piros. És jó irányba haladunk, mert van oiros, csak kevés, ráadásul a videon pont látszik, az elején a kamera csíkosabb képet vesz majd ez kisimul. Azt mondjuk nem értem, hogy miért csak akkor pörög fel a színkerék, mikor van előtte fél perce, de tuti itt lesz a megoldás. Persze a sajàt szememmel nincs csíkozás, csak a felvételen....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21300) SirAlo


SirAlo
aktív tag

azt valaki meg tudna mondani hogy a Briliant Color mit jelent pontosan Benq-nal ? Egy kulon szinkerek adja a kepet ilyenkor vagy ez csak softveres valtozast jelent ?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.