Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) Janaboy válasza cecil (#21849) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Esetleg itt is rákérdezhetsz..

Janaboy

(#21852) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Megmondom magamnak a megoldást, mert jó arc vagyok :D
"Since XBMC version 13 you need to set “Settings level” to Expert in order to see all options"

[ Szerkesztve ]

(#21853) #95590400


#95590400
törölt tag

váttáfákkk???
http://www.amazon.com/LG-Electronics-PF1500-Theater-Projector/dp/B00UA8GO3Y
http://www.ebay.com/itm/Genuine-LG-Mini-Beam-TV-Projector-PF1500-Full-HD-And-Smart-TV-In-A-Projector-/131490552458?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e9d729a8a

(#21854) c4 válasza #95590400 (#21853) üzenetére


c4
őstag

Ez horror ár.

(#21855) Janaboy válasza c4 (#21854) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

1000 dolcsi sok?

Janaboy

(#21856) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Ma kb 1 év után projektorozásra adtam a fejemet. Olyan 90 perc után (5perce történ) egy nagy pukkanás (petárda szerű) megrémültem, hirtelen nem tudtam mi keltette ezt a hangot, továbbra is volt kép, de ahogy ránéztem a projektorra fura volt a belső világítása, így azt láttam a legjobbnak, hogy hűtéssel nem törődve kihúzom a konnektorból. Semmi fura szagot nem érzek. Ja ez egy Acer 720p, 670 órával.

Mi a fene volt ez?

[ Szerkesztve ]

(#21857) Janaboy válasza kisgyerek85 (#21856) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor lehet nem is a proji volt..szgep tap?

Janaboy

(#21858) kisgyerek85 válasza Janaboy (#21857) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Először arra gondoltam, de innen írok.

(#21859) Janaboy válasza kisgyerek85 (#21858) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Erosito? Huto valami? Ha ilyen pukkanas volt, vmi tuti nem megy..
Ora? Telefon, tablet?
Tv?

Janaboy

(#21860) kisgyerek85 válasza Janaboy (#21859) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ez marha érdekes, de megy minden. Az meg tuti, hogy innen a nappaliból jött, mert én marhára megijedtem, a család meg vígan alszik. Gondoltam még arra, hogy hanghiba volt, de itt a gépen visszanéztem a jelenetet és semmi.
Viszont azt nem tudom megmondani, hogy a kép az ment tovább vagy már be volt állva. Nem tudom, hogy ha egy projektor ilyet pukkant akkor annak mi a további menete.

[ Szerkesztve ]

(#21861) Bobolit válasza kisgyerek85 (#21860) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Anno a Thomson projektoros tévém durrant egy hatalmasat, de semmi baja nem lett, lehet hogy rokonok :D

(#21862) c4 válasza Janaboy (#21855) üzenetére


c4
őstag

1600 plusz szállítás, VÁM, ÁFA...

Szerk:

Szóval senki nem tudja, mennyibe fog kerülni...

[ Szerkesztve ]

(#21863) kisgyerek85 válasza Bobolit (#21861) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Hát én kizárásos alapon csak erre tudok gondolni. Egyszer a melóhelyen hallottam hasonlót amikor valami gond volt az elektromos hálózatban és 407V lett a konnektorba. Akkor rendesen durrogott a pc táp.

[ Szerkesztve ]

(#21864) Janaboy válasza c4 (#21862) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Első amazonos linken 1000 dolcsi..

Janaboy

(#21865) Rick4 válasza c4 (#21862) üzenetére


Rick4
félisten

Jó lesz az 370K-ért is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21866) c4 válasza Rick4 (#21865) üzenetére


c4
őstag

Szerintem puszta találgatás az ára.

(#21867) Rick4 válasza c4 (#21866) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem meg ennyiért tudok hozni, akár 2-3 hét alatt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21868) c4 válasza Rick4 (#21867) üzenetére


c4
őstag

Hozzál. Én megvárom, míg olcsóbb lesz. :)

(#21869) Rick4 válasza c4 (#21868) üzenetére


Rick4
félisten

Ne aggódj, 4-5 év múlva lesz belőle az apróban 1-2, majd akkor jön el a Te időd. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21870) c4 válasza Rick4 (#21869) üzenetére


c4
őstag

Azért nem akkora durranás ez a készülék, hogy rohanjak a kasszához... :D 4-5 év múlva már ki tudja, mi lesz és milyen áron... Eleve nem tudja azt a szolgáltatást nyújtani, amire szükségem lenne. Úgyhogy ott porosodhatnak az apróban tőlem. :D

(#21871) Rick4 válasza c4 (#21870) üzenetére


Rick4
félisten

Mi az, amit nem tud, de neked kellene?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21872) Gomisan


Gomisan
tag

Sziasztok,

projektorvásárlás előtt állok, de nem tudok dönteni a HD és a fullHD között. Mozizásra használnám, de egyszerűen csak kivetíteném a képet a PC-ről a falra, a hangot továbbra is a gépről fejhallgatóról hallgatnám, stb. szóval nem "igazi" komoly házimozit akarok összerakni, ezért is nem tudom, hogy érdemes-e nekem fullHD-t vennem, de félek ha csak sima HD-t veszek, akkor esetleg majd kockásnak találom és nem tetszik. Mennyire szembeötlő a különbség? Eddig egy 23" monitoron néztem filmeket és a 720p-sek nekem megfeleltek, na de ugyanez kivetítve egy jóval nagyobb felületre azért már lehet, hogy nem lenne olyan szép... Olyan 3,5 méterre lenne a faltól a projektor, remélem ez már megfelelő távolság. Igazából a fullHD felé hajlok, de felesleges azért nem akarok kiadni annyi plusz pénzt. Szóval nyugtassatok meg, hogy látható a különbség, és érdemes.

(#21873) Rick4 válasza Gomisan (#21872) üzenetére


Rick4
félisten

Ha gépről filmezel, nem érdemes szimplán egy nagyobb monitort venned? Épp egy 50"-os TV-t nézve írom a hozzászólást, ez a monitorom, 1.5m-ről ez is legalább olyan jó, mint egy 2.5m-es képet néznél 4m-ről.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21874) devil-k válasza Gomisan (#21872) üzenetére


devil-k
nagyúr

2015-ben minimum már a FHD. Az én meglátásom szerint.

- mozi bolondéria -

(#21875) c4 válasza Rick4 (#21871) üzenetére


c4
őstag

Letter box, azaz anamorf kompatibilitás. De egy nagyobb zoom se esne rosszul meg jobb optika...

(#21876) Janaboy válasza Gomisan (#21872) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mennyit költenél rá? Mire vetítenél?

Janaboy

(#21877) Rick4 válasza c4 (#21875) üzenetére


Rick4
félisten

Ennek ellenére a tesztelőnek tetszett, nem tudtak belekötni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21878) lajthabalazs válasza Gomisan (#21872) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Biztos hogy látszik a különbség. Nem biztos, hogy érdemes :)

Ha 3.5m-ről vetítesz, akkor kb 2.5m széles lesz a kép. HD esetben ez durván 2mm-es pixeleket eredményez. Ez egy jól látható méret. 50cm-ről még a pixeleket elválasztó vonalakat is látni fogod. 1m-ről látszik, hogy lépcsősek a vonalak. 2m-ről még mindig cakkos kicsit a kép, és a szemed élességétől és fáradságától függően valahol 3 és 5m közt szépen összeállnak a pixelek.

A legjobb kipróbálni mindkettőt. De egy projektorral is tudod tesztelni hogy milyen lenne a másik: ha HD projektort tudsz kipróbálni, akkor vetíts vele a 3.5 helyett 2.3m-ről, és nézd onnan ahonnan néznéd. Akkor kb ugyanakkorák lesznek a pixelek. Full HD esetén meg nézd a képet közelebbről. Ha nagyon pontosan akarsz lenni, akkor képrészleteket vetíts, hogy a méret ne befolyásoljon.

No meg számold ki a teljes költségvetést, vászonnal, HDMI kábellel, sötétítéssel, álvánnyal. Mert hiába veszel egy Full HD projektort, ha aztán halvány sárga fűrészporos tapétára vetítesz vele, vagy ecsetnyomosan meszelt falra, akkor rosszabb lesz a kép, mint egy jól kialakított HD vetítőszobában.

És azt is tartsd szem előtt, hogy tartalomból is jobb minőség kell, ha DVD-t nézel, vagy 1-2GByte/órás 1080p ripeket, az sem lesz valami szép, ahhoz hogy kihajts egy FHD projektort a 10GB fölötti ripekkel vagy BD lemezzel, image-el kell operálni.

[ Szerkesztve ]

(#21879) c4 válasza Rick4 (#21877) üzenetére


c4
őstag

Ha ez valóban így lenne, a Runco, Sim2, Barco ... lehúzhatná a rolót :D
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy 1000 dollárért megfelelő kompromisszum. Talán.

(#21880) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

3 meteren 10%os eses az hany cm?

Janaboy

(#21881) escape


escape
aktív tag

Kicsit közbevágnék a beszélgetésbe. 12-13 méternyi hdmi kábellel kellene összekötnöm a projektort(w1070) az erősítővel(Denon X1000). Tudom, drágábbik kácsa 30K-ért, de sajnos nem vagyok pesti, hogy olyan egyszerűen vissza tudjam vinni ha nem működik. Szóval a kérdés az, hogy ez a 12-13 méter még belefér valami olcsóbb kábel tudásába, vagy egy 6 és egy 7 méterest kössek össze repeaterrel? Ha repeater, akkor milyet ismertek?
(12-est nem találtam, de erről van valami vélemény? [link])
Végső megoldás a kácsa kábel lesz.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#21882) devil-k válasza escape (#21881) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem pesti vagyok, de simán visszaküldtem a kábelt Debrecenből.

- mozi bolondéria -

(#21883) escape válasza devil-k (#21882) üzenetére


escape
aktív tag

Ez nem túl biztató. Ennyire rossz volt?

Majdnem elfelejtettem: Konzolból mi az ajánlott?

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#21884) devil-k válasza escape (#21883) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem, nem arra írtam. :DDD Én hangfalkábelt teszteltem és az nem jött be, azért küldtem vissza.

- mozi bolondéria -

(#21885) Janaboy válasza escape (#21881) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nekem 10meteres kacsa van, semmi bajom vele, sztem a 15m meg oke lesz, az a hatareset..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21886) escape válasza Janaboy (#21885) üzenetére


escape
aktív tag

A drágábbik van gondolom. Végül is 15 méterre nincs szükségem, bőven elég a 13. Kérek tőlük telefonon árajánlatot rá, aztán meglátjuk. :) Remélem az a 3 méter már nem ront a minőségen.

Konzolra valaki? Plafonra menne ilyen elhelyezéssel:

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#21887) Rick4 válasza escape (#21881) üzenetére


Rick4
félisten

15m-es "hdmi with ethernet" kábelt vettem vidéken, este 20:40-es személyes átvétellel, 3800-ért, kiválóan működik, szerintem a vaktesztem a kácsára se lenne több szavazat, mint erre. Amúgy ha ekkora táv kell, tudsz magadnak is kábelt csinálni, kell 2X13m cat5-e lan kábel, meg két ilyen: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21888) Janaboy válasza Rick4 (#21887) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Bakker, hogy már miket ki nem találnak :Y

escape: Igen a drágábbik..de majd jön úgyis Dexar és elmondja, hogy 200Ft-ért is van 15méteres, ami tökéletes! :DDD

Janaboy

(#21889) Logitech válasza Rick4 (#21887) üzenetére


Logitech
aktív tag

El is felejtettem, köszi a tippet, én is vettem ilyen kábelt, 2-t is rendeltünk, kollégámnak is kellett egy. Persze megrendeltük házhoz szállítással, és 2 nap múlva meg pont arra járt egyik srác, de addigra már mindegy volt, pedig el is tudtuk volna hozni.
Igaz mind a ketten laptop - tv kombinációval próbáltuk, meg pc és tv, tökéletesen működik.

(#21890) escape válasza Rick4 (#21887) üzenetére


escape
aktív tag

Hát ezt kipróbálom just for fun. Kábelem van itthon vagy 50 méter, csatim is, fogóm is, szóval miért ne. Ettől függetlenül berendelem a kácsát is. Köszi a tippet.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#21891) Rick4 válasza escape (#21890) üzenetére


Rick4
félisten

Ettől függetlenül berendelem a kácsát is.

Én megfordítanám: Ha összerakod, és bármibe bele tudsz kötni, rendeld meg a kácsát. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21892) AVhelper válasza Gomisan (#21872) üzenetére


AVhelper
senior tag

Szia!

Attól függ milyen távolságból mekkora képet akarsz nézni, mert az emberi szemnek korlátozott a felbontóképessége.

Ha átlagos a látásélességed, és X centiméter távolságból X/4 inch átlójú képnél kisebbet néznél, akkor már nem látnál különbséget annak HD és a Full HD felbontása között.

(#21893) _Smooth válasza Rick4 (#21887) üzenetére


_Smooth
senior tag

Meglepne, ha ez a cucc működne O.O
(nem azt mondom, hogy kizárt, csak meglepne)

Próbáltam ilyen LAN-on HDMI-t hosszabítós dolgot, de az két nagyobb, komolyabb adapter volt (egyik végén 2 RJ45, másik végén HDMI aljzat) és kb €100 volt egy pár - nem apple, gucci vagy ferrari.... i mean nem a logót kellett megfizetni.
Az remekül működött. Hivatalosan - ha jól emlékszem - 50m LAN + 2×10m (vagy 15m) HDMI volt a hatótáv így.
Ha ezt megoldják egy ilyen $5-os cuccal 10-15m felett, akkor emelem kalapom :)
(persze nem összeg, érdemes kipróbálni - én is kíváncsi lennék)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21894) escape válasza _Smooth (#21893) üzenetére


escape
aktív tag

Megvéve, meglátjuk mit tud. :) Ha nem működik, 3K-m bánja, de legalább más innen nem fut majd bele.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#21895) cinemazealot válasza escape (#21894) üzenetére


cinemazealot
addikt

Erre én is nagyon kíváncsi vagyok. :) Ha esetleg tudsz valakitől kölcsönkérni hosszabb UTP kábel-párokat is, érdemes lenne megnézni a cucc lélektani határát.

(#21896) escape válasza cinemazealot (#21895) üzenetére


escape
aktív tag

Van elég sok kábelem itthon, megnézem mennyit tud majd.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#21897) lajthabalazs válasza _Smooth (#21893) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ha 100 Euro-ért passzív eszközt vettél, akkor valószínüleg a logót fizetted meg. De én azt tippelném, hogy abban már lehetett valami turpisság, a HDMI-n van minimális táp, ahhoz talán elég, hogy erősítsen a jelen, mielőtt ráengedi a hosszú kábelre. Bár ahogy nézem, a kínaiak 5 dollárért szintén erősítőt vágnak az emberhez...

[ Szerkesztve ]

(#21898) Janaboy válasza cinemazealot (#21895) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Meg inkabb FTP kabellel probalnam ki..

Janaboy

(#21899) szepi0808


szepi0808
senior tag

A Kácsa szerint a KCS és az AQ Pearl szinte ugyanazt tudja.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#21900) gabika1969 válasza escape (#21896) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Nekem ez van: [link]

Teljesen rendben működik, Szepitől rendeltem, a Kacsa garantálta előzőleg, hogy menni fog. Semmi bajopm vele, próbáltam előtte rövidebb, sokkal jobb minőségű kábellel, nem láttam különbséget köztük. Ebben is gondolkodhatsz. Persze hozzáteszem, az én vetítőm egy OptomaHD26, nem "felső kategóriás".

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.