Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) z123456789 válasza robi222 (#22186) üzenetére


z123456789
addikt

Én nem tudom megmondani melyik tetszik jobban, ezért várom a választ. Remélem kapok.

(#22202) rutinka29


rutinka29
csendes tag

sziasztok,egy olyan kérdésem lenne,hogy szerintetetk létezik e upgrade a projektoroknál.
Amire gondolok,hogy például adnak e ki butított verziót.
Elmondom mire gondolok.
Van egy Acer X1373WH projektorom ami 720p nativ.
Az acer 5610BD ugyan igy néz ki csak 1080p nativ.
A képe az x1373-nak köztudottan nagyon jó és 50cm-ről is szinte nem látni a pixeleket.
Létezhet e,hogy költségtakarékossági okból felbontást módosítanak a firmwareban és amúgy a full hd panelt 720p nek eladják?
Magyarán 1 fajta panelt kell gyártani de több megoldásra jó.
Ez csak egy kérdés ,mert érdekes lenne ha menne mondjuk az 5610bd firmware :)
Tudom elsőre hülyeségnek tűnik de hallottam már PC-s alkatrészeknél ilyen megoldást .

(#22203) Feketelaszlo válasza rutinka29 (#22202) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Hát az 1.2-es Skoda Fabia is majdnem tök ugyanúgy néz ki, mint az S2000-es, s hogy nem ugyanazt az élményt nyújták, annak nem az az oka, hogy az 1.2-esben szoftveresen butított S2000-es motor van.
Nem érné meg a gyártónak 1080p technikát rakni a gépébe, akármennyire is tűnik logikusnak. A készülékház csupán a márkaarculat miatt azonos. Egyébként az X1373WH a gyártó szerint WXGA (1280 x 800) natív, nem 720p, tehát tényleg nem sok hasonlóság lehet a két típus között.

[ Szerkesztve ]

(#22204) StLui válasza Feketelaszlo (#22203) üzenetére


StLui
veterán

Ez azért nem ennyire egyértelmű, PC processzoroknál, videokártyáknál bevett szokás, szóval nem légből kapott az ötlet. Persze szinte biztos, hogy itt ez nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22205) rutinka29 válasza Feketelaszlo (#22203) üzenetére


rutinka29
csendes tag

A 720p az 1280x720 tehát az 1280x800 is vehető annak csak itt 16:10 a képarány nem pedig 16:9
ebből az eltérés.
Egy autó motorja más,de elektronikában létezik ez a megoldás,még ha nem is hallottál róla autószerelő létedre :)

(#22206) Janaboy válasza rutinka29 (#22205) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Az en autom is masik vezerlovel kapna plusz 20 loerot

Amugy ehhez lehet tudni kellene h a chip vagy lcd ami a kepet biztositja egyaltalan tudja-e az adott felbontast..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22207) franconero


franconero
csendes tag

Sziasztok!

A régi analóg tévéknek volt képkimenete, vagy kompozit, vagy SCART csatlakozón keresztül, így át lehetett róluk küldeni a képet egy projektorra, és volt kis pénz, nagy foci. :)
Az új lapostévéknél van ilyen? Ki lehet valahogy nyerni belőlük a jelet mondjuk HDMI-n keresztül, lehetőleg HD-ben (720p)?
Van egy Benq W1300-as projektorom, de az USB-s tévé tunerem tönkrement, és arra gondoltam, mi lenne, ha egy tévét vennék helyette. De nem tudom, hogy lehet-e a mai tévéket úgymond tunernek használni, azaz van-e képkimenetük. A tévés topikban nem tudták a választ.
Tud valaki válaszolni?

(#22208) Rick4 válasza franconero (#22207) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ilyen már nincs, max scarton, de az ugye nem 720P, csak 576i, ennél jobb megoldás egy hdmi-s dvb-t tuner 4-5K értékben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22209) tirszin válasza A`rpi (#22200) üzenetére


tirszin
senior tag

Én már a filmekkel is lassan úgy vagyok, mint a TV-ben leadott anyagokkal. Az egy év alatt készülő nagyjátékfilmekből 20...30-nál többre az időt sem nagyon érdemes rászánnom. :(

Lassan elkészül a szobám, így eladóvá vált a 2 hónapot használt, új állapotú ACER M90 vásznam.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#22210) CyDoN válasza tirszin (#22209) üzenetére


CyDoN
senior tag

húj de jó néz ki :C

(_._)

(#22211) Rick4 válasza tirszin (#22209) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyi lenne ez a vászon?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22212) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv!
Benq MS504 SVGA 3000L-ről vélemény? Most egy ACER P1165E típusú van itthon. Van különbség köztük, vagy kb. egyforma minőségűek?

(#22213) devil-k válasza tirszin (#22209) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szép szoba! A jobb sarokban az a párna lenne a basszuscsapda? :D

- mozi bolondéria -

(#22214) robi222 válasza devil-k (#22213) üzenetére


robi222
senior tag

Sok kicsi sokramegy. :D
Nállam is televan, hasonló párnákkal mindenfele. :K

(#22215) devil-k válasza robi222 (#22214) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én kétszer kipróbáltam hasonló megoldást, aztán rá kellett jönnöm arra, hogy pl. egy basszuscsapdát nem lehet egy párnával helyettesíteni. Eleinte nem foglalkoztam a szoba akusztikájával annyira, mint amennyire kellett volna, de mihelyst bekerült 1-2 akusztikai elem megváltozott a véleményem. Főleg a basszuscsapda után!

- mozi bolondéria -

(#22216) robi222 válasza devil-k (#22215) üzenetére


robi222
senior tag

Tény h a basszuscsapda nagyon jó ,de nagyon drága is.Ezért csináltam rossz ágymatracbol 40x40-es 1m magas csapdát amit fekete anyaggal bevontam.Igy a fekete szobába alig észrevehető de van hatása.Ahol nincs szőnyeg ott pedig nagy párnák plusz nagy plüssök vannak.No meg a falakon 12nm 5cm akusztikai szivacs .Nekem így érte el azt h ne legyen viszhang + mikor bemegyek a szobába ,minden nagyon csendeslesz.

(#22217) devil-k válasza robi222 (#22216) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem aki vetítővel "játszadozik" annak illene nem sajnálnia a pénzt a basszuscsapdára. Nem egy ökör ára.

- mozi bolondéria -

(#22218) jracz válasza devil-k (#22217) üzenetére


jracz
tag

Jó pofa vagy.
Évek óta olvasom ezt a topicot.
Ugyan keress már rá erre a kifejezésre. "basszuscsapda".
Hány találatot hoz elő?
Na ennyit erről.
Jó új dolgokat felfedezni.
Úgyhogy fejtsétek ki miről is van szó pontosan.
De inkább így lenne helyes pl. Illene sötét falakat és mennyezetet alkalmazni a mozira használt helységben ha valaki vetítővel "játszadozik" .

Mert ezt elmondtuk-ták százszor az évek alatt, mégis tojik rá az emberek 95%-a.

(#22219) devil-k válasza jracz (#22218) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért vagyok jópofa? Van egy házimozi topik is vetítősön kívül, érdemes oda benézni. Rengeteg ilyen dologról esik szó. Aki vetít, annak általában van házimozija is.

"Mert ezt elmondtuk-ták százszor az évek alatt, mégis tojik rá az emberek 95%-a."

Előbb utóbb mindenki rájön majd sok dologra a maga "kárából".

Itt egy kis cikk, bár ez itt off topik. [link]

- mozi bolondéria -

(#22220) CyDoN


CyDoN
senior tag

Érdekes problémába futottam bele, és lefagytam :)

Adott W1070 XboxOne-val össze hegesztve. Eddig 3D 1080p/60 SBS ment! Most valamiért csak Top-Bottom megy rajta!
A menübe szürke az SBS, de csak akkor amikor elindítom a filmet, ha nem megy a film akkor ki lehet választani a SBS.
Ma újra flasheltem 1.08-ra, de így se jó :W

ötlet?

(_._)

(#22221) jracz válasza devil-k (#22219) üzenetére


jracz
tag

köszi, elolvasom.

Ja és ami neked evidens, az nem biztos, hogy másnak is az. :)

[ Szerkesztve ]

(#22222) Norbi 72 válasza CyDoN (#22220) üzenetére


Norbi 72
veterán

A Benq guru kér tanácsot? :D

Akkor már baj van..én "csak" gyári lemezzel rendelkezem,nincs ötletem. :)

(#22223) CyDoN


CyDoN
senior tag

Ez van. Szerintem már annyira felidegesített, hogy nem látom a fátol az erdőt:(
Nekem is csak eredeti lemezem van!

(_._)

(#22224) Janaboy válasza CyDoN (#22220) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Másik lejátszó?

Janaboy

(#22225) Norbi 72 válasza CyDoN (#22223) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mondjuk én blu-ray jeátszóról játszom le a filmeket,nem X-Box-ról..

(#22226) CyDoN válasza Janaboy (#22224) üzenetére


CyDoN
senior tag

Notebook van csak, de az meg kipurcant a gravity bd3d alatt.
Esetle egy dune van de ott meg az usb miatt halna meg, a hálozatra meg macerás lenne rákötni :(

(_._)

(#22227) Janaboy válasza devil-k (#22219) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Akkor legyél rossz pofa :DDD

Amúgy is, amikor belelépsz egy csapdába véletlen, mi mást mondhatnál mint basszus!csapda! :D

Janaboy

(#22228) Janaboy válasza CyDoN (#22226) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

A Dunevel mi a baj? Hanyas Dune?
Esetleg az Xbox beállításain mókolhatnál valamit! HDMI Splitter van a rendszerben? Talán még az is okozhat kavart!

Janaboy

(#22229) devil-k válasza Janaboy (#22227) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jogos! ;)

- mozi bolondéria -

(#22230) CyDoN válasza Janaboy (#22228) üzenetére


CyDoN
senior tag

Nincs splitter. Xbox 1080p/60-on megy. Ha beteszem a lemezt akkor átvált 50-re!
102-es dune ,,, usb-ről lenne olyan gyors, hogy induljon egy 30GB-is iso? (biztonsági másolatnak töltöttem le ;)

(_._)

(#22231) Janaboy válasza CyDoN (#22230) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

USB-ről elmenne simán, csak nem 3d-s az a Dune sajna..

Janaboy

(#22232) robi222 válasza devil-k (#22217) üzenetére


robi222
senior tag

Fogdostam baszuscsabdát.,de sima szivacsbol van. Tehát ezt ugyan úgy letudtam gyártani.Azt a pénzt inkább más fejlesztésekbe költöttem.Mint pl :popihoz a tuning tapot, amit mindenki leszolt. De annyira jó h újra megvenném. Képben annyit változott, mint egy jó és egy rossz hdmi kábel közötti különbség.
Moziszobába sikerült fekete falat csinálni a vászon elött és mögött. A többi még a plafon is sötétbarna. A szobábban nincs világos dolog.Így hatalmas kontraszt nyereségem lett a régi szobához képest, ahol ilyenre nem figyeltem. Tehát szerintem is nagyon fontos.

[ Szerkesztve ]

(#22233) Pro Koryak válasza robi222 (#22232) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Képben annyit változott, mint egy jó és egy rossz hdmi kábel közötti különbség."

:F :D

akkor gyárilag nagyon sz@r lehet az a popi

[ Szerkesztve ]

(#22234) robi222 válasza Pro Koryak (#22233) üzenetére


robi222
senior tag

Szoftveresen nem az igazi, de gyönyörű képet ad. A lényeg pedig az.

(#22235) AVhelper válasza devil-k (#22219) üzenetére


AVhelper
senior tag

Abban teljesen igazad van, hogy egy házimozi hangjának megszólalásában rendkívül fontos szerepe van az akusztikának.

Az általad ajánlott cikket elolvasva viszont világos, hogy azt olyasvalaki írta, akire ragadt ugyan ez meg az, de nem ért a témához, még az alapvető akusztikai fogalmakkal sincs tisztában, és a cikk számos ostobaságot tartalmaz (mindet nincs időm és kedvem itt most leírni).

Amúgy egy stúdió felvételi és lehallgató helyiségének akusztikai problémái és megvalósítása egészen más megközelítést igényelnek. Egy házimozi akusztikai átgondolása és kivitelezése a sokcsatornás lehallgató stúdiókét követi.

A szerző "zajcsillapításról" ír, de kiderül, hogy amit csillapítandónak tart, az az úgynevezett "utózengés", vagyis az a diffúz hangenergia (nem tévesztendő össze a visszhanggal), ami egy adott zárt térben a visszaverődések miatt egy ideig még hallható a hang eredeti forrásának megszűnése után (lásd még utózengési idő). Ez valóban negatív hatással van az elektroakusztikailag hangosított terekben megszólaló hang minőségére (elsősorban a beszédérthetőségre), de a tipikusan házimozi szobákban nincs akkora utózengés, hogy foglalkozni kéne vele.

A szerző szerint: "Egy kisebb szoba sokkal zajosabb, mint egy tágas nyitottabb szoba, mert hamarabb visszapattannak a hangok és felveszik a szoba frekvenciáját". Ez úgy marhaság, ahogy van. A kisebb szobának ugyanis kisebb az utózengése (nem a zaja), a nagyobb zárt tereknek pedig nagyobb (lásd templomok). Amit még ide kever a szerző az a párhuzamos falakkal határolt zárt terekben kialakuló álló hanghullámok (az állóhullámok). Azok valóban a kisebb szobákban már a hallható frekvenciatartományokban létrejönnek, mert a szoba geometriai méretei összemérhetőekké válnak a kisfrekvenciás hangok hullámhosszával, és pont ezért kell ezeket csillapítani.

A basszuscsapdák kifejezetten a kisfrekvenciás hanghullámokra hangolt csillapítóeszközök, és nem "szélessávú panelek"

[ Szerkesztve ]

(#22236) Rick4


Rick4
félisten

Na én el is csomagoltam a hétfőn vett raspberry pi 2-t. Előtte egy Samsung blu ray felvevővel néztem a filmeket, mivel smart eszköz, telepíthető rá a plex, és a nasról mindent játszik. Most beraktam ezt a raspberryt, homány, és sötétség az egész, nincs fényerő, nincs kontraszt, plusz mintha divx-filmet néznék az 1080p helyett. Megfigyeltem részleteket, még zajos is. Visszadugtam a blu-rayt, minden szép és jó. Megint rádugom a raspberryt, homály. Ugyanaz a kábel, ugyanaz a film, ugyanazok a beállítások.

Asszem vennem kell egy rendes 3D lejátszót.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22237) Neoteric válasza robi222 (#22234) üzenetére


Neoteric
addikt

Ez a popcorn cucc jobb, mintha pc-ről küldöm a jelet?

PSN: ne0teric_sAN

(#22238) #75912448 válasza AVhelper (#22235) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mondjuk a cikknek sincs semmi köze házimozihoz, általánosságokat fogalmaz meg zenei szemmel, stúdiós füllel.

(#22239) Dexar007 válasza Neoteric (#22237) üzenetére


Dexar007
veterán

Egyaltalan nem.Csak kenyelmi szempontokbol az.

Give me your cum,bull!

(#22240) robi222 válasza Neoteric (#22237) üzenetére


robi222
senior tag

Jobb pc -m van de nem jobb róla a kép. Pedig a legtobb játék hide -ra van rakva.Ha külön erre a célra épitenél biztos jobb lenne.

(#22241) A`rpi válasza Neoteric (#22237) üzenetére


A`rpi
addikt

Szerintem nem jobb, csak kompaktabb. Ha megvagy elégedve PC-ddel felesleges cserélni, hacsaknem, gép kikerülése nélkül fogyasztanál tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#22242) robi222 válasza A`rpi (#22241) üzenetére


robi222
senior tag

Popi képe és mozgásleképezése szebb,mint egy jobb pc -nek.

(#22243) A`rpi válasza robi222 (#22242) üzenetére


A`rpi
addikt

Nem gondoltam volna, de akkor okosabb lettem.

[ Szerkesztve ]

(#22244) robi222 válasza A`rpi (#22243) üzenetére


robi222
senior tag

Én csak a saját tapasztalatomat mondom.

(#22245) Q válasza Neoteric (#22237) üzenetére


Q
senior tag

Többféle "popcorn cucc" létezik. Egy minőségi alkatrészekből összeállított HTPC -már csak a jobb paraméterezhetőség miatt,- jobb lehet. Kérdés, hogy mi éri meg neked?

(#22246) Neoteric válasza Q (#22245) üzenetére


Neoteric
addikt

Egyelőre nem tervezek külön eszközt, mert egy helyiségben van a pc és a projektor. Csak kíváncsi voltam, hogy nyújt-e képügyileg többet egy ilyen kütyü.

PSN: ne0teric_sAN

(#22247) Turbo73 válasza robi222 (#22240) üzenetére


Turbo73
tag

És mit csinál egy játék, mikor 'hide'-ra van rakva? Rejtőzködik? :)

(#22248) robi222 válasza Turbo73 (#22247) üzenetére


robi222
senior tag

Mindig össze keverem a high -al. :DDD

(#22249) Bobolit válasza Rick4 (#22236) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Zajosodás alatt azt érted, hogy pl. a Kodi főmenüjében a feketén közelről nézve látható "zizegés" van jelen?
Mert azt én is tapasztaltam.

(#22248) robi222
Ezt a kettőt mindig összekeverem, mert egymás mellett vannak a lexikonban. A fenyő, meg a fény :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22250) Rick4 válasza Bobolit (#22249) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, pl van az a film, hogy Rossz tanár. Van egy jelenet benne, mikor a csaj hazagurul a bordó SL-lel, és ott áll apa ezüst CL-je. Na a CL hátsó sárvédője a kerék- lökös- csomagtartó között nem homogén, hanem csúnyán látszik a szemcsésedés. És még az sincs, hogy a jobb képminőség miatt ez is látszik, pont hogy ezzel együtt is tompább a kép, inkább divx-es.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.