Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) sergio90 válasza majnz (#21400) üzenetére


sergio90
csendes tag

:DD akkor egy rugóra járt az agyunk :D Nekem is valami hasonló kellene. Milyen anyagot használtál?

(#21402) majnz válasza sergio90 (#21401) üzenetére


majnz
tag

A legolcsób síma fekete textílía, nem tudom mi ez hivatalosan. Ha ez nem működik akkor megpróbálom egy kicsit vastagabb anyaggal, ha úgy se jó akkor maradnak a csíkok;)

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21403) sergio90 válasza majnz (#21402) üzenetére


sergio90
csendes tag

Azért a csíkoknál jobbnak kell lennie szerintem. :)

(#21404) majnz válasza sergio90 (#21403) üzenetére


majnz
tag

Hát a csíkoknál minden jobb, de ha nem lesz így praktikus és csak a gond van vele akkor letépem a **cibe,

Hát úgy néz ki nem fogom megdönteni a 3méteres varrás világcsúcsát:)

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21405) sergio90 válasza majnz (#21404) üzenetére


sergio90
csendes tag

Lehet jobb lett volna valami nőre bízni :DD

(#21406) #95590400


#95590400
törölt tag

http://www.projectorshop24.co.uk/lg-projector/lg-pf1500/

Availability : Expected13.05.2015

(#21407) gabika1969 válasza lajthabalazs (#21371) üzenetére


gabika1969
aktív tag

+1 :K

Üdv Mindenkinek!

(#21408) c4 válasza #95590400 (#21406) üzenetére


c4
őstag

Kint van már egy ideje a linkelt oldalon, de a kiírt ár horror az előre beharangozott árhoz képest.

(#21409) gabika1969 válasza majnz (#21404) üzenetére


gabika1969
aktív tag

A szomszédasszonyom varrónő, ugyan nem fiatal, most jött el nyugdíjba,...esetleg?

Rick4: mindenképpen dlp link beállítást használj a dlp szemüveghez, különben zavart fogsz észlelni, először én sem tudtam mi a f..ért nem működik helyesen a szemüveg, már kezdtem kétségbe esni, rossz és küldhetem vissza.

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#21410) _Smooth válasza majnz (#21400) üzenetére


_Smooth
senior tag

Mi lenne, ha nem letépkednéd, hanem hanem felhajtanád? Mondjuk mágnes a mennyezeten, meg az anyag szélében a lécnél... használaton kívül csak felpattintod, ha meg kell, akkor belekapaszkodsz.
Csak egy ötlet...

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21411) _Smooth válasza _Smooth (#21239) üzenetére


_Smooth
senior tag

Na tegnap kipróbáltuk ezeket a blue heaven szemüvegeket (3ból 2-t).
Teljesen jó cucc.
Valami vöröses árnyalata volt a vetített képnek, de a szemüvegen keresztül teljesen jó volt a szín.
Nem vibrált, nem vesztett jelet, kényelmes, könnyű és nem zavaró, hogy oldalt nem zárt.
Azonban az zavaró, hogy a kodi nem kezel frame packing 3D-t.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21412) Bobolit válasza _Smooth (#21411) üzenetére


Bobolit
aktív tag

"Azonban az zavaró, hogy a kodi nem kezel frame packing 3D-t."
Ettől engem is szétb@sz az ideg, ráadásul Rpi-re nem is tudok más értelmes lejátszót rakni :(((

(#21413) devil-k válasza _Smooth (#21411) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért zavaró? A Kodi ingyenes program, a frame packing 3D kezelése pedig nem az. Vagy minden ingyen kellene? :N

(#21412) Bobolit
Vedd meg a Power DVD-t és nem fog sz*tb*szni az ideg.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#21414) Rick4 válasza Janaboy (#21389) üzenetére


Rick4
félisten

Az oké, hogy a dlp link az dlp linkes szemüveghez van, de a bemeneti oldalon odateszek egy 3D képes blu ray lejhátszót, és megy a 3D?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21415) Janaboy válasza Rick4 (#21414) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Én úgy értelmezem a használati alapján, hogy igen! De kérj kölcsön egy dlp linkes szemüveget és próbáld ki! :)

Janaboy

(#21416) _Smooth válasza devil-k (#21413) üzenetére


_Smooth
senior tag

Azért zavaró, mert a kodit használom katalogizálásra. Ott mászkálunk, válogatunk. Megvan, hogy mit akarunk nézni, rákattintok és nem fog menni. Léphetek ki és baszakodhatok egy másik szoftverrel.

A "minden ingyen kellene" meg remélem, nem nekem szólt.
Nem azt mondom, hogy szent vagyok, de a filmjeim 80-90%-a megvan lemezen is (eredetiben).
De egy újabb idegesítő tulajdonsága a kodinak, hogy az ODD-t gyérül kezeli. DVD-t még éppen lejátszotta, ha lassan is jutott el odáig, de pl a feliratot már nem töltöte be hozzá. BD lemezeket pedig egyáltalán nem olvassa.
Tehát lehet szívni egy újabb programmal :)
Nem az a gondom, hogy meg kell venni (még van is szerintem valahol legális PowerDVD-m - alaplaphoz vagy tök tudja mihez kaptam... vagy újság melléklet... teljesen mindegy). A gond az, hogy ezzel külön szenvedni kell.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21417) _Smooth válasza Rick4 (#21414) üzenetére


_Smooth
senior tag

Igen, annak az a lényege. Az nV3D-hez kellene egy PC.

DLP-Linknek semmi köze a lejátszóhoz. Itt a egy olyan IR szemüveget kell elképzelni, mint a legtöbb TV-nél. Csak mivel a vetítő mögötted van, nem tudja közvetlenül a szemüvegnek küldeni a vezérlést - ezt a vászonra vetítve, onnan továbbítva tudja megoldani.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21418) DjKoxi válasza majnz (#21400) üzenetére


DjKoxi
senior tag

A helyedben a maszkolást is hajtogatós megoldással csináltam volna meg. Valamilyen vékony lemezszerű fekete anyaggal, 3-4 pici zsanérral.

(#21419) Bobolit válasza devil-k (#21413) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ok, megveszem, és utána mit csináljak? Helyezzem díszcsomagolásban az Rpi tetejére? :DDD

(#21420) majnz válasza _Smooth (#21410) üzenetére


majnz
tag

mágnest tettem a vászon hátuljára és a redőnyléc 2 végébe és még a közepéhez is így nagyon szépen illeszkedik, igazából azt néztem hogy a 2.40, és a 2.35 között nem sok különbség van , szerintem nem maradok le sok mindenről ha alul felül kitakar 1 centit, . a másik meg a 1.85, mondjuk az már miért nem tud 16:9 lenni nem is értem:D na de ott már kicsit nagyobb a difi.

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21421) _Smooth válasza majnz (#21420) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szuper. Amúgy, amióta megtaláltam kodiban, amit kerestem (vertikális képeltolás), azóta én is abban gondolkozom, hogy csak felülről maszkolom :)
Nekem mondjuk nem fog mozogni a vásznam, és lesz fölötte egy polc is. Esetleg majd annak az aljára szerelek fel valami rolót vagy ilyesmit.
Illetve a polc tetejéről meg a mennyezetet szeretném hasonlóan egy fekete rolóval kitakarni.
Oldalról is fog kapni kb 30cm széles sávokat. Vagy tépőzárral vagy valami forgatható megoldással (és akkor a túloldala meg színes lenne).

1.85:1 vs 16:9
Ránézésre azért itt sincs egetrengető különbség. (persze, ha felülről maszkolsz, akkor alul nem veszítesz, de felül a duplája esik le)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21422) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Tudtok valahol emberi áron motoros vásznat kb. 250 szélességben?

(#21423) gabika1969 válasza Bobolit (#21422) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Mi az az emberi ár? :F

Üdv Mindenkinek!

(#21424) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Gyerekek lassan osszeall a rendszerem :)

Janaboy

(#21425) gabika1969 válasza Janaboy (#21424) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ennél majd azért jóval bővebben kérnénk!!! Fotókat se hagyd ki!!!

[ Szerkesztve ]

Üdv Mindenkinek!

(#21426) Janaboy válasza gabika1969 (#21425) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

A technikai infók egyenlőre annyi:
- Benq W1070 proji
- Screenline Wave 101" vászon (motoros persze)
- 10 m Kácsa minőségibb HDMI
- Aten Splitter lesz bent (hogy a tv-re is tudjam kötni)
- Chief DNN konzol
- Roletta fényzáró anyaggal a maszkoláshoz (ennek a kivételezése még folyamatban)
- Erősítőnek egy Onkyo TX-SR608 (ebbe megy bele az Xtreamer Prodigy mp-ből a HDMI az erősítőbe, szintén minőségibb Kácsa HDMI (2m-es), majd az erősítőből egy szintén Kácsa (1m) HDMIvel a splitterbe és onnan a 10m-essel a projektorba :)

Képekre még várni kell, bocsi! :)

Janaboy

(#21427) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Színházterembe keresek projektort, és rákérdeznék itt is, hátha van valakinek ilyenekkel is tapasztalata.
Szóval a projektor 16,5m-re lenne a vászontól, a vászon átmérője 7x5,5m (SzxM)- nem muszály persze az egészet befednie. A másik opció, hogy közvetlen a színpad felé rögzítjük, akkor olyan
Igazából amit nem tudok, hogy az ANSI Lumen érték honnantól lenne megfelelő. Szoktunk sokat háttereket kivetíteni előadásokra, azért jó lenne, ha 5,5m-re lenne a vászontól, viszont majdnem a vászon tetejével lenne egy vonalban, így nagyobb szögben kell vetítenie, nem tudom ez mennyivel lenne jobb (nekünk annyival, hogy a fellépők nem a vetített képben ugrálnának).
Napokbsn voltak nálunk egy másik színházból előadást tartani, akkor egy Hitachi WX8255 t. projektort használtak, távolra az nem is volt rossz, de ha jól értem, ha közelebb rakom, akkor másik lencse kell elé.
Valakinek van tapasztalata ilyenekkel?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#21428) _Smooth válasza LógaGéza (#21427) üzenetére


_Smooth
senior tag

szerk

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21429) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Ajánlanátok filmet amit érdemes megnézni 3D-ben? :) Akár jöhet privátban is. :R

(#21430) devil-k válasza z123456789 (#21429) üzenetére


devil-k
nagyúr

Avatar, Sammy nagy kalandai, Tűzgyűrű. Kb. ennyi jutott az eszembe most hirtelen. ;)

- mozi bolondéria -

(#21431) spiky03 válasza z123456789 (#21429) üzenetére


spiky03
veterán

Pi életét is tudom ajánlani az is jó 3D-ben.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#21432) Real_Necro válasza z123456789 (#21429) üzenetére


Real_Necro
veterán

Step Up Revolution. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#21433) _Smooth válasza z123456789 (#21429) üzenetére


_Smooth
senior tag

[link]
Én egy ilyen listát kaptam korábban nlevente kollégától :)

Amúgy az IMAX természetfilmeknek is irgalmatlan jó 3D hatása van.

-Teljesség igénye nélkül, csak a 2010es évekből - előtte lévőket is érdemes átbogarászni:
Ultimate Wave Tahiti 3D (3D) (February 12, 2010)
Arabia (3D) (February 12, 2010)[4]
Hubble (3D) (March 19, 2010)
Flying Monsters 3D (3D) (May 5, 2010)
Sea Rex: Journey to a Prehistoric World (3D) (May 14, 2010)
Legends of Flight (3D) (June 9, 2010)[5]
Air Racers 3D (3D) (2011)
Born to Be Wild (3D) (April 8, 2011)
Rescue 3D (3D) (June 9, 2011)
Titans of the Ice Age 3D (3D) (2012)
The Last Reef: Cities Beneath the Sea (3D) (February 3, 2012)
To the Arctic 3D (3D) (April 20, 2012)[7]
Flight of the Butterflies (3D) (September 24, 2012)
Dragons: Real Myths and Unreal Creatures (3D) (June 13, 2013)[8]
Hidden Universe 3D (3D) (September 5, 2013)
Island of Lemurs: Madagascar (3D) (April 4, 2014)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#21434) z123456789 válasza _Smooth (#21433) üzenetére


z123456789
addikt

Hú tényleg, ez nekem is bent van kedvencek közt. Kösz hogy emlékeztettél, és a többieknek is. :R

(#21435) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Cinemodus motoros vászonnal valakinek tapasztalata? :U

(#21436) Tonyo válasza Bobolit (#21435) üzenetére


Tonyo
őstag

Annyit tudok róla, hogy olasz. Egy srácnak volt oldalfeszített pár napig, nagyobbra cserélte, azt mondta teljesen jó minőség. Szertintem ez arany középút lehet ára alapján.

(#21437) Bobolit válasza Tonyo (#21436) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Köszi az infót, én is így gondolom.

(#21438) majnz


majnz
tag

Harmony-ból melyik szériától érdemes keresgélni?

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#21439) Janaboy válasza majnz (#21438) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Harmony 885 vagy One..

Bobolit: en ilyen vasznat nem talalok..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21440) Tonyo válasza Janaboy (#21439) üzenetére


Tonyo
őstag

Ligra CINEDOMUS néven keresd.

(#21441) Bobolit válasza Tonyo (#21440) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ja igen, meg kéne tanulnom írni :DDD

(#21442) AVhelper válasza LógaGéza (#21427) üzenetére


AVhelper
senior tag

Üdv Géza!

Van tapasztalatunk bőven ilyesfajta vetítési feladatok megoldásában is. Küldöm privátban, hogy hová fordulj.

Egy 7 x 5,25 méter méretű 4:3 arányú kép vetítéséhez kontrollált fények esetén ajánlott minimum 6500 Lumen fényáram, de ha ugyanezt hátulról kell vetíteni, vagy nem teljesen sötétíthető a vetítőfelület, akkor inkább 7000 lumenre vagy annál is többre van szükség.

Az említett Hitachi CP-WX8255 egy max. 7 x 3,9 méteres 16:10 arányú képet vetíthetett, és ha a lámpája még ereje teljében volt (max fényárama 5500 lumen), akkor avval úgy kb. 55-60 cd/m2 (candela/négyzetméter) fénysűrűséget lehetett elérni, ami a sötét mozikban ajánlott minimális értéket már teljesíti.

Olyan projektor tényleg nincs, ami 16,5 és 5,5 méterről is képes a 7 méter széles képet megvetíteni. Ehhez cserélhető optikájú vetítő kell 2,35:1 long throw és 0,78:1 short throw vetítési arányú lencsékkel. Az ilyen vetítők bruttó 1 millió Ft-tól kaphatóak, de a cserélhető lencse feláras.

[ Szerkesztve ]

(#21443) gabika1969 válasza z123456789 (#21429) üzenetére


gabika1969
aktív tag

pld:This Ain't Avatar XXX 3D :DD :DDD

Üdv Mindenkinek!

(#21444) gabika1969 válasza Janaboy (#21426) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Ez jól hangzik, kellemes munkát hozzá, de majd a képeket is várjuk!

Üdv Mindenkinek!

(#21445) z123456789 válasza gabika1969 (#21443) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
Sejtésem sincs mi lehet ez. :D :D

(#21446) c4 válasza majnz (#21438) üzenetére


c4
őstag

Ha távirányító, akkor Philips Pronto!

1

2

Én most cserélek egy majd 20 éves darabot, és nem is adom el, mindene működik, megy a szekrénybe.

A régi:

És jönnek helyette az újak:
1

2

[ Szerkesztve ]

(#21447) lajthabalazs válasza c4 (#21446) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Volt idő, amikor én is nagyon odavoltam a távirányítókért, de aztán anélkül sikerült megszabadulnom ettől a fétistől, hogy komolyabb beszerzésket eszközöltem volna. Most egy Microsoft All In One Wireless Keyboard-ot használok. Teljes méretű billentyűzet és touchpad, nem cserélném le semmilyen távirányítóra.

(#21448) xtremetuning válasza c4 (#21446) üzenetére


xtremetuning
addikt

Olyan, mint egy féltégla. ;] Maradok a Harmony One Plusnál. Még van két lecsomagoltam a szekrényben, ebben az életemben kiszolgál.... :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#21449) c4 válasza xtremetuning (#21448) üzenetére


c4
őstag

A 2. link alatti bizony karcsú, mint a nádszál... :) Nekem a kis display-es, sok gombosok nem jöttek be valamiért. Na de az a lényeg, mindenki megtalálja ami neki kell.
De egy másik kiváló márka...

lajthabalazs:

Hja, akinek full intelligens háza van, annak könnyű... :)

[ Szerkesztve ]

(#21450) Rick4 válasza majnz (#21438) üzenetére


Rick4
félisten

Perpill még a Harmony Touch a tuti, nem mondom, hogy éri az árát, mert a csoda csúszásgátló már egy év után jön le, de nagyon korrekt darab. Tegnap adtam el a Harmony 700-asomat, az se volt rossz, az új gazdája örül neki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.