Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) c4 válasza Tamoo (#22849) üzenetére


c4
őstag

1: próbavetítés. (de félig fekve nem lesz gond a képmagassággal.)

2: majd megszokod a hangképet. ( egy átlaglakásban úgyis annyi a visszavert hang, észre se fogod venni...)

(#22852) Vikthor válasza AVhelper (#22850) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezért érdemes 200-300 között venni használtan és az már messze nem belépő kategória lesz.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22853) devil-k válasza Tamoo (#22849) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem lenne a legszerencsésebb. :(

- mozi bolondéria -

(#22854) Tonyo válasza Vikthor (#22852) üzenetére


Tonyo
őstag

Melyikre gondolsz pontosan?

(#22855) z123456789 válasza Tamoo (#22849) üzenetére


z123456789
addikt

Ebbe én bele sem gondoltam. :(
Igazad lehet.

(#22856) _Smooth válasza Hobbbyt (#22807) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ne vedd magadra, csak egy kis szarkazmus ;)

Amúgy a kérdésedre, hogy hát a "szegény" európaiak senkit nem érdekelnek a maguk rendkívül magas GDP-jével és népsűrűségével... de, érdekli őket, ezért adják drágábban a szarabbat - nagy számok törvénye alapján, úgyis lesz, aki ennek ellenére megveszi :D

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22857) #75912448 válasza Tamoo (#22845) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, de nem csak arra gondoltam, hanem a dobozok egymástól való távolságára is. Még hülyébben nézne ki a 250-es - ahogy zavar lehetne a hangképben is -, ha teszem azt a frontok 2 méterre vannak egymáshoz viszonyítva. (Erre neme tértünk ki, csak tippelem, hogy ezért volt eredetileg 190 szélesre tervezve a vászon). Ahogy a túl magas elhelyezés és esetleges alacsony center szintén, stb. Ha 250-300cm van közöttük, akkor marad az eddigiekben tárgyalt kompromisszumuk átrágása.

Egyébként ha az ágyról mozizás fekvést is jelent egyben, akkor nem lenne magas. Vagy átmenet fekvés és ülés között, úgymond hátradőlve. Igaz nálam ez a módi sosem jött be igazán, főleg surround és annak tere vagy hiányosságai miatt.

(#22858) BBéci válasza #75912448 (#22857) üzenetére


BBéci
titán

Hármas kanapémnak csak a két szélső része relaxos, a kényelem pedig nagy úr. De amikor a hangzásra fokozottan figyelek, illetve arra érdemes a film, akkor szigorúan középre ülök, egyenes tartásban, semmi elterpeszkedés. Jelentősen jobbnak tűnik úgy, mint a relaxban félig hanyatt dőlve. Ezért számomra mindig furcsa, sőt, hátborzongató, amikor azt olvasom, hallom, hogy valaki ágyban fekve hallgat zenét, vagy úgy házimozizik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22859) dunkel válasza BBéci (#22858) üzenetére


dunkel
őstag

Nem kell Neked ezekbe beleborzongani, saját házában mindenki maga az úr. Aki úgy akar mozizni az úgy mozizik.

(#22860) z123456789 válasza BBéci (#22858) üzenetére


z123456789
addikt

(#22858) BBéci
Ez vicces. Bár nekünk kettes relaxunk van, és középre nem ülök be mozizás közben, de ha valóban olyan a jelent a filmben, én is "szépen ülök" mint az iskola padban.
Zenénél viszont még húzogatom is a fotelt. :D (Azért nincs fix helye, mert felváltva van vetítés, 3D vetítés, TV nézés és 3D TV nézés amiknél nem bírom ki ha nincs meg a megfelelő nézési távolság. 92" kontra 50")

(#22859) dunkel
+1

[ Szerkesztve ]

(#22861) AVhelper válasza Hobbbyt (#22842) üzenetére


AVhelper
senior tag

A korábbi bejegyzésemben közölt, a PF1500 különböző verzióira vonatkozó fényerő- és kontrasztadatok összevethetőek, mert azokat egy valaki mérte azonosan kalibrált vetítőkkel, azonos mérőeszközzel és módszerrel, azonos körülmények között.

Az, hogy szerinted a "PA72G 1400:1-et tud" így önmagában nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#22862) BBéci válasza dunkel (#22859) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell borzongani, de mégis megtörténik, nem akarattól függő.

"Aki úgy akar mozizni az úgy mozizik."

Írtam, mondtam valahol az ellenkezőjét? Tőlem fejen állva is nézhetik a filmeket, de azért a véleményemet ugye leírhatom?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22863) Bobolit válasza Janaboy (#22832) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Nem rossz ötlet :)
A sínes megoldás tényleg nem az igazi, a túllógó sínek miatt, de simán a kerekek felszerelése sem, nem szeretnék minden film nézés előtt és után 4 db fékkel szórakozni :N

(#22864) BBéci válasza Bobolit (#22863) üzenetére


BBéci
titán

Süllyesztett sínt nem láttál? Sok helyen alkalmazzák. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22865) _Smooth válasza Bobolit (#22863) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ha meg tudod oldani a sínezést úgy, mint a fióksíneknél (egymásba tolhatók, így csak a kanapé alá felszerelt darab végére kell teherhordó gyanánt kerék), akkor nem fog mindig kilógni a kanapé alól. De még így is csak egy kanapé mélységnyit tudsz előre húzni.
Ha ennél nagyobb távra van szükség, akkor meg esetleg "teleszkópos", több egymásba csúszó elemmel.

Fékezni, persze, szerintem a sínek esetén sem árt - csak talán egyszerűbb, h nem 4 kereket kell külön-külön.

Nekünk egy 250×140-es L-ülőnk van. Se kerekek, se sínek. De én is szoktam mozgatni a jószágot.
(mivel nappaliban van, nem dedikált moziszobában, így sajnos alkalmazkodni kell az aktuális felhasználási igényekhez)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22866) sergio90 válasza Bobolit (#22863) üzenetére


sergio90
csendes tag

Igen, ha az ember nem épít moziszobát, hanem a nappaliban akar mozizni, akkor sajnos néha kompromisszumokat kell kötni. :)

(#22867) devil-k válasza BBéci (#22858) üzenetére


devil-k
nagyúr

El tudom képzelni ahogy középen ülsz mozdulatlanul. :DDD

Egyébként azzal egyetértek, hogy filmezni nem lehet fekve, de ez az én véleményem. Ahogy regger is írta, a surround térből veszít az ember rendesen.

- mozi bolondéria -

(#22868) BBéci válasza devil-k (#22867) üzenetére


BBéci
titán

Hónapokig, évekig kísérletezünk, mire összeáll a hangrendszer, aztán véletlenül sem helyezkedünk el ott, ahol a tudása maximumát kapjuk? :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22869) devil-k válasza BBéci (#22868) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem ne mondd, én sem filmezek fekve... Már az asszonyt is "megtanítottam" erre. Ha ilyenre vágyik, akkor átmegy a TV elé nélkülem. ;]

- mozi bolondéria -

(#22870) BBéci válasza devil-k (#22869) üzenetére


BBéci
titán

Mozifotelen amúgy sem lehet feküdni. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22871) c4 válasza BBéci (#22870) üzenetére


c4
őstag

Már hogyne lehetne, csak hátra kell dönteni. :)

(#22872) BBéci válasza c4 (#22871) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegyiket, sőt, elég keveset lehet vízszintesre dönteni. Konkrétan még egyetlen olyannal sem találkoztam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22873) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

A múltkori kérdésem kapcsán felmerült bennem, hogy megvenném a vásznat, beépíteném, és utána vennék hozzá vetítőt.

Most jelen helyzetben úgy gondolom, hogy 2-300e Ft körüli vetítővel kezdenék, láttam, hogy itt többször szóba került a BenQ 1070W és az LG1500-as is. Valami ilyesmire gondoltam. De elég tanácstalan vagyok vászonméret ügyben, hogy ezek a projektorok mennyit tudnak.

A falon lévő vászontól kb. 4,2-4,5 m távolságra lenne a plafonon a vetítő. Mekkora vásznat lehet ezekhez a vetítőkhöz venni? 128-135"-os EliteScreen vásznakat nézegettem, csak elképzelésem sincs róla, hogy ez méretben mennyire passzolna ehhez a kategóriához. Néztem a specifikációit az 1070W-nek, 40-235-ig írják, ez valós? Az EliteScreen megfelelő lenne?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22874) Vikthor válasza Tonyo (#22854) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Pl én a Panasonic PT-AE3000E-t vettem 220ért 12 órás eredeti lámpával a fórumon. Azt azért mégis újkorában 3500 dodó volt... nem a legrosszabb fajta.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22875) Rick4 válasza TazLeacher (#22873) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyiben vetítési távon nem kívánsz változtatni, úgy belefutsz abba, hogy a zoom nem végtelen, tehát azon a távolságon lesz egy minimum és egy maximum képátló, amit pl a w1070 esetében az itt sokszor berakott, linkelt táblázatban megnézhetsz magad is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22876) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, most sima feher festekkel vetitek a falra de lattam osszehasonlito kepeket h499 vs sima feher fallal osszehasonlitva es meggyozott hogy sokkal jobb a h499 (foleg nalam sokat hozhat mivel fenyerobol van boven a projektoromba).
A kerdes az lenne hogy ezt a festeket hogyan szoktak kerni a festek boltba, siman Tikkurila h499 festek , tudni fogjak hogy ez micsoda?

Kb mennyibe kerul es egy kb 3 meter atmeroju feluletre hany liter kellene ? Egy reteg eleg vagy duplan kell felvinni ?

(#22877) TazLeacher válasza Rick4 (#22875) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm a választ. A "táblázat" szóra rákeresve megtaláltam, amire gondoltál. Már csak 1 kérdésem maradt:

Ha a -tól -ig közé most felrakatok a plafonra egy konnektort, és oda teszem majd a projit, lehet-e bármi buktató a dologban, hogy még sincs jó helyen...?

100"-nál 2,5-3,2 méter van megadva. Ha 3 m-nél csinálom a konnektort, majd oda kerül a plafonra a konzol, és a proji, akkor nem lehet gond, ugye?

(Közben megnéztem a vászon fizikai méreteit, és rohadt nagy volt a szám, de 100"-nál nagyobb szélességben nem fér el...).

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22878) Janaboy válasza TazLeacher (#22877) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

HDMI kábel? :U

Janaboy

(#22879) MrBazsi válasza SirAlo (#22876) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Szia, menj be nyugodtan, és mond az eladónak h Tikkurila h 499 belső falfesték kellene neked.
Van belőle 0.9 literes, az egy 2mx1,4m-es vászonhoz 2 rétegben elég. ha jó a felület és fehérre festessz.
Az egy literes ár a kb 5.000 ha nincs a boltban Tik. akkor nyugodtan kikevertetheted Héra prémium festékből is, az még egy fokkal olcsóbb is.

(#22880) Rick4 válasza TazLeacher (#22877) üzenetére


Rick4
félisten

Ahogy én tapasztalom, kb a vászon szélességének a duplájáról lehet egyszerre átlátható képet nézni, de persze nem hivatalos érték, csak nekem így jön ki jól. én jelenleg w1070-nel a legkisebbre húzott zoommal 3.6 m-ről 220 centi széles képet tudok vetíteni, kb 125 cm a magassága, és elvileg pont 100" a képátló. Ebből tudsz kalkulálni, ha előrébb hozod pl 3m-re, marad lehetőség LEFELÉ zoomolni, de felfelé is marad még tartalék.

Ha lehetőség van felrakatni egy konnektort, akkor logikus, hogy legyen ott egy HDMI kábelvég is, vagy két cat5e kábel, és akkor azzal is meg tudod oldani, hogy a képjel eljusson a projektorig.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22881) Janaboy válasza Rick4 (#22880) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amúgy ha jól emlékszem az optoma hd26(?) más elrendezésű, azt jobban hátra lehet rakni és kisebb képet lő..

Janaboy

(#22882) robi222 válasza AVhelper (#22850) üzenetére


robi222
senior tag

Vagy használtan Epson tw5000
Ez bőven feljebb van azoknál.

(#22883) Rick4 válasza Janaboy (#22881) üzenetére


Rick4
félisten

Igen, ezt írták is, hogy manjdnem ST-re sikerült a W1070. :D Hátrébb ezt is lehet rakni, csak győzd vászonnal. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22884) Janaboy válasza Rick4 (#22883) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amúgy ezzel a vetítési távval vagyok gondba én is, azon a hangerőn amelyen én szeretem hallgatni a filmeket, bizony zavart a majdnem felettem lévő projektor venti zaja..ezzel mi a bajt lehet csinálni?

robi222: nagyon szabadulnál a projidtól :DDD

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22885) TazLeacher válasza Janaboy (#22878) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Annak a csatorna meg lesz, utólag behúzom.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22886) Tonyo válasza Janaboy (#22884) üzenetére


Tonyo
őstag

Megoldás: lg pf 1500 :)

(#22887) robi222 válasza Janaboy (#22884) üzenetére


robi222
senior tag

Már 3 van. :))
Egy picit sok .Mindig egy picit jobbat akarok .Mint projiban, mint hangban .
Csak a régieket is elkel adni. Inkább annak a híve vagyok ,h ha meglátok egy jó lehetőséget ,akkor arra lecsapok, nehogy elvigyék. Persze ennek a hátránya, h sok eladni való marad utána.

(#22888) Janaboy válasza robi222 (#22887) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Minden szobaba, furdoszobaba rakni kell egyet :D

Tonyo: dehogy megoldas :P

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#22889) Tonyo válasza Janaboy (#22888) üzenetére


Tonyo
őstag

Halknak biztos halkabb ;]

Rick4: Megakadt a szemem azon amit írtál: vászon szélességének kétszerese az ideális nézési távolság? Nem kevés az kicsit? 3 méterre ülök egy 150 cm széles vászon már nagyon kicsi volna. :F Vagy félreértek valamit?

[ Szerkesztve ]

(#22890) BBéci válasza Tonyo (#22889) üzenetére


BBéci
titán

Az a duplája és saját tapasztalatom alapján is túl nagy nézési távolságot jelent. Szerintem. Ez nagyjából egybevág a THX ajánlással is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22891) Rick4 válasza Tonyo (#22889) üzenetére


Rick4
félisten

Biztos megszokás kérdése, de pl nem tudom elképzelni, hogy egy film esetén ide-oda rángatom a szemem, próbáltam a nagyobb képet, de elfárad a szemem a sok mozgatásban. Ez még relatíve olyan, mint a tévé, hogy középre nézve mindent látsz.

Azt írtam, az én tapasztalataim alapján nekem ez jön be, más ezen kívül nem támasztja alá, hogy ez a tuti. :D

Amúgy egyébként belelőttem, mert a szoba ugyan 4m széles, a lencse 3.6m-re van a vászontól, de ahogy most néztem, a fejem is. A 220cm széles vászonnál az 1.6-os szorzó meg 3.52m, szóval ettől 8 centivel vagyok hátrébb. Nem érzem a hátrányát. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22892) Norbi 72 válasza Rick4 (#22891) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát nekem a nagy méret tetszik.Közelebb ülök a képátlónál... :D

(#22893) Janaboy válasza Norbi 72 (#22892) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:U :D

Janaboy

(#22894) Rick4 válasza Norbi 72 (#22892) üzenetére


Rick4
félisten

Fejformán- arcberendezésen is múlhat, hogy mi a tuti. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22895) BBéci válasza Rick4 (#22894) üzenetére


BBéci
titán

Inkább agyban dől el az ilyesmi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#22896) Rick4 válasza BBéci (#22895) üzenetére


Rick4
félisten

szmájli?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#22897) Norbi 72 válasza Rick4 (#22894) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sajnos nagyobb vászon nem fért el...az arcommal nincs semmi baj. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22898) Hobbbyt válasza AVhelper (#22861) üzenetére


Hobbbyt
őstag

[link]

Nem a levegőből szedtem, hanem arról az oldalról aminek az adatait te is összehasonlítottad, a tesztelő személye is azonos. Ennél relevánsabb dolgot nem tudok elképzelni ebben a helyzetben..

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#22899) _Smooth válasza Rick4 (#22891) üzenetére


_Smooth
senior tag

Eredetileg én is ezt a 36°-os THX ajánlást lőttem be (ami kb 1,6-os szorzó), de sokan - nyilván tapasztalatból - nagyobb vászonra beszéltek rá itt a fórumban.
Így lett az eredetileg 180-190cm-re tervezettből 210cm széles. (illetve csak lesz - remélhetőleg már csak 1-2hét kérdése :D)
Így lesz nekem 38-39°... (és 3D-hez még tervezem majd kicsit előrébb is húzni a kanapét)... majd meglátjuk élesben. Ha sok, akkor max kap még 2-4cm maszkolószalagot

SMPTE által javasolt 30°-hoz pedig kb 1,9-es szorzó kellene.
Szóval nem hiszem, hogy bárki nagy bakot lőne egy nagyobb nézési távolsággal (vagy kisebb vászonnal).

CALC (ha valaki nem ismerné)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22900) StLui válasza Rick4 (#22880) üzenetére


StLui
veterán

Én 235 széleset nézek 270-ről, és mennék közelebb (max fél métert) de ez miatt nem rendezem át a nappalit, viszont mostanában mutogattam a 3D-t, és annál mindenki sokkal jobbnak értékelte a 3D-t és az egész összképet 220-ról, és kicsit magasabbról nézve, a vászon alja 75cm-re van a földtől, de a fekete sáv miatt kb 30 cm-rel magasabban van a kép alja 21:9-es filmnél, tehát majdnem mindig, ezen mindenképpen változtatni is szeretnék.
Viszont volt olyan akinek túl nagy volt a kép, zavarta, és inkább 4 méterről nézte, de ő otthon egy 75cm-es tévét is kb 5 méterről néz, mert akkora a nappali, tehát ezt is szokta így meg.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.