Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) majnz válasza Rick4 (#22400) üzenetére


majnz
tag

Nálam annyi volt hogy az olcsóbb (4000ft) kábel érzékeny volt a telefonra, ha hívtak, vagy hívtam szétesett a kép, elkezdett ugrálni a forrás, xbmc alatt forrást keresett és a 24 és 50 hz között ugrált a jel, ez a 10000 ft-os dupla olyan vastag kábelnél megszünt.

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#22402) Blaize


Blaize
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Kinéztem egy Benq MX611-es projektort. A kérdésem az lenne, hogy mennyire használható ez a típus filmezésre, játékra (xbox,ps), valamint hogy vajon élvezhető-e a 3D élmény, mert a gyártó oldalán nem kifejezetten filmekhez ajánlják a 3D-t. A felbontás igaz, hogy nem túl jó, és a képarány is 4:3-as. Ettől függetlenül használható lenne?

Előre is köszönöm a segítséget!

Balázs

×××× Válaszokat privát üzenetben kérném! Köszönöm ××××

(#22403) CyDoN válasza Blaize (#22402) üzenetére


CyDoN
senior tag

Szia,

Az MX611 elég régi modell, nem az MX661-re gondoltál ?

(_._)

(#22404) Blaize válasza CyDoN (#22403) üzenetére


Blaize
csendes tag

De! Igazad van! 661.

×××× Válaszokat privát üzenetben kérném! Köszönöm ××××

(#22405) CyDoN válasza Blaize (#22404) üzenetére


CyDoN
senior tag

Ez egy alap prezentációs projektor, nem igazán 3D-s filmnézésre tervezték.
Én maximum a "rendkívül nagy felbontásban" sugárzó HD csatornákat nézném rajta, de normális filmnézésre nem nagyon tartom alkalmasnak.
Helyette inkább egy használt 720p-s házi mozi vetítőt ajánlanék kezdésnek! Itt biztos találsz!

(_._)

(#22406) flexxx2


flexxx2
őstag

Van valakinek véleménye a Panasonic at5000 és at6000 közötti különbségről?
Most van aprón mind a 2, ki melyiket venné? :)

(#22407) AVhelper válasza #95590400 (#22394) üzenetére


AVhelper
senior tag

Már kapható!

Kipróbáltam, egy 110" átlójú képet vetítettem vele "Cinema" képmódban, amihez kellett a teljes fényerő (három fokozatban állítható), de így sem volt olyan zajos, mint bármely más belépő kategóriás lámpás vetítő. Ha a legkisebb csúcsfényességet adó Energy Saving "Maximum" beállítást választod, akkor szinte elnémul.

Inkább 330 eFt az ajánlott ára.

[ Szerkesztve ]

(#22408) flexxx2 válasza AVhelper (#22407) üzenetére


flexxx2
őstag

És mire elég a fényereje?

(#22409) Q válasza flexxx2 (#22406) üzenetére


Q
senior tag

A minőségbeli különbséget nem tudom, (csak amit olvastam) de azt tudom, hogy számlával, garanciával is lehet venni 6000-est nem sokkal többért. Mondjuk a gyári szemüveg nem hátrány. Én decemberben váltottam at6000-re, tetszik :K .

(#22410) Blaize válasza CyDoN (#22405) üzenetére


Blaize
csendes tag

Értem. Akkor egy Acer H5360 jobb választás lenne?

×××× Válaszokat privát üzenetben kérném! Köszönöm ××××

(#22411) flexxx2 válasza Q (#22409) üzenetére


flexxx2
őstag

Hát ja, panashopnál most jó ára van, és nincs 1000 óra se a lámpában a garin túl. Én inkább 2dben nyomnám, és ha az újat veszem, lehet nem is veszek 30k-ért 1db 3d szemüveget.
Viszont 380ért az 5000 is lehet elég lenne, és ott megvan a 2 szemüveg. Nehéz döntenem.

(#22412) AVhelper válasza flexxx2 (#22408) üzenetére


AVhelper
senior tag

Arra nem volt időm, hogy megmérjem a fényáramát, de mérvadó tesztek (lásd itt és itt) szerint 700-750 lument még kalibráltan is tud, ez pedig egy 120"-es gain 1-es vásznon már 16,4-17,6 foot-Lamberts felületi fénysűrűséget hoz létre, ami már az SMPTE és THX szabványokba belefér.

A szubjektív fényerőérzet pedig még jobb is, mert a vetítőnek pontosak és tiszták az alapszínei.

[ Szerkesztve ]

(#22413) flexxx2 válasza AVhelper (#22412) üzenetére


flexxx2
őstag

Kontrasztról tudsz valami szubjektívet mondani?

(#22414) AVhelper válasza flexxx2 (#22413) üzenetére


AVhelper
senior tag

Dinamikus fényerőszabályzás nélkül a fekete szintje ott van, ahol az olcsó belépő DLP vetítőknek (BenQ W1070, Optoma HD26, Acer H6517DB), de valamit javít ezen a "Dynamic Contrast" bekapcsolása.

Túl sok időm nem volt játszani vele, ezért nem tudtam mindent kipróbálni, de a menüt átnézve valószínűleg nagyon jól beállítható a kép.

(#22415) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Na, meglett a 15 méteres HDMI kábel, végre átrendezhettem a szobát, a helyére kerültek a cuccok.
Ilyen volt, ilyen lett képek

Viszont, ami miatt tulajdonképpen az egészet csináltam, azt nem tudtam megvalósítani, tartok tőle nem is lehetséges, de azért leírom. Az volt a terv, hogy pl. a set top boxot közösítem a tévével és a projektorral, minek legyen 2 doboz egy szobában. Csak arra nem gondoltam, hogy a proji 1080p, a tévé meg 720p. Nem próbáltam ki, de nem hiszem, hogy értelmes dolog születne a közösítésből. Dettó ugyanez a helyzet a htpc-vel, most a projit egy Rpi2 hajtja, a tévét meg egy Acer Aspire Revo, itt az Rpi2-őt akartam közös htpc-nek, de ugye itt is közbeszól a felbontás különbség... :F

(#22416) Chal válasza Bobolit (#22415) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem egy próbát megér. A PI-t ha 1080p-re force-olod, akkor annyin fog menni, igazából főkép a TV-n múlik, hogy tudja e fogadni a 1080p jelet, és le tudja e skálázni 720p-re, ha igen, akkor gól. Nekem amúgy egy öreg Sony LCD-m simán tudta, ott ugyan nem volt közösítő, de fixen 1080p-re volt állítva egy htpc, és cserélgettem ritkán a kábelt a TV és a projektor között.

(#22417) Bobolit válasza Chal (#22416) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Köszönöm, ez jó ötlet. Config.txt-ben force-olom az 1080p-t?

(#22418) Chal válasza Bobolit (#22417) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem elég ha átrakod a Kodiban (gondolom Kodi) a gui-n auto-ról 1080p-re. De perpill nincs PI-m, illetve másra használom, szóval csak tipp. Ha nem elég akkor config.txt, vagy megmondja majd más :)

(#22419) CyDoN válasza Blaize (#22410) üzenetére


CyDoN
senior tag

Mozizásra mindenképpen!

(_._)

(#22420) tank1 válasza Bobolit (#22415) üzenetére


tank1
tag

Pc meg tud hajtani eltérő felbontású és frissítésű megjelenítőket.

(#22421) Bobolit válasza tank1 (#22420) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Egyetlen HDMI kimeneten?

(#22422) palu


palu
tag

Sziasztok,

Mely LED lámpás projektor ajánlott már filmezéshez is?
kb 1,5*1m es felület áll rendelkezésre a vetítéshez.
Ha a fókusz ill a nagyítás lencsével állítható az sem hátrány.

(#22423) Q válasza flexxx2 (#22411) üzenetére


Q
senior tag

Különböző fórumokon azt írják, hogy az 5000-nek kevés a fénye 3d-hez. Viszont ennél többet nem fizetnék használt projektorra, sőt... :F Én vettem a gyári szemüvegek mellé 2db Hama szemüveget edig.-nál 3990Ft/db áron. Tökéletesen működik ezekkel is a 3d, ha nem akarsz sokat költeni szemüvegre.

(#22424) tank1 válasza Bobolit (#22421) üzenetére


tank1
tag

Úgy nyilván nem. Gagyi nyolcezres videokártyákon is van több kimenet.

(#22425) Bobolit válasza tank1 (#22424) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Az jó, de ez egy Raspberry Pi, ezen csak egy van :DDD

(#22426) tank1 válasza Bobolit (#22425) üzenetére


tank1
tag

Akkor lehetetlent vártál el tőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#22427) Bobolit válasza tank1 (#22426) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Hát kb, de azért a forced hdmi mode javaslatot meg fogom próbálni.

(#22428) robi222 válasza Q (#22423) üzenetére


robi222
senior tag

Nagy lámpára véve jó Az at5000
De attol függetlenül projin borzasztó minőségű a 3D.
Pedig már néztem sony hw55 -ön is.
Jó és élvezhető 3d -t csak a tv -men láttam. De az meg kicsi.
Én még nem találkoztam olyannal aki szokta volna projin használni. Attol függetlenűl h mindenkI csak ezértvesz drágábban projit h utána ne használja. Miközben ugyanolyan képminőséggel olcsobban is kapna sima 2d -t.

(#22429) Janaboy válasza robi222 (#22428) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Na ez erdekes...nem tudom milyen tvd van, de a nagy atlagban azt olvastam h a projis 3d 100x jobb mint barmelyik tv-s..

Janaboy

(#22430) gabika1969 válasza robi222 (#22428) üzenetére


gabika1969
aktív tag

Már meg ne haragudj, de be volt kapcsolva a szemüveg??? :F :Y

Üdv Mindenkinek!

(#22431) robi222 válasza Janaboy (#22429) üzenetére


robi222
senior tag

Az a baj h csak olvastad.Egyszer nézd is meg .Csalodnifogsz.

(#22432) Q válasza robi222 (#22428) üzenetére


Q
senior tag

Akkor azzal a projektorral nem volt minden rendben. A tv-n nekem olyan a 3d, mintha egy akváriumot néznék. A vásznon nézve kikapcsolok és élvezem a mozit. Nekem a 3d nem halott, de csak a projektor miatt.

(#22433) robi222 válasza Q (#22432) üzenetére


robi222
senior tag

Az lg tv-m 3d -je olyan minha átkapcsolnék 4K-ba .Sokkal szinesebb élesebb hatalmas mélységérzet.Több felsökategóriás projit láttam de azoknak megsem közelítette azt.Sokkal laposab életlenebb képe van mint 2D-ben.Pedig csak BD filmeket nézek.

(#22434) _Smooth válasza robi222 (#22433) üzenetére


_Smooth
senior tag

Úgy érted, az LG TV-d passzív(!) 3D-je olyan, mint a 4K? :F
Esküszöm, én csak örülök Neki, hogy azt élvezni tudod, de még aktív 3D-t se láttam TV-n normálisat :) (miközben a projektor minden különösebb beállítás nélkül, falra hányva is komolyabb élményt nyújtott - számomra mozit pipál)
Igaz, ez egy DLP vetítő, melynek olyan képidinamikája van, hogy már 2D-ben lemászik a kiváló minőségű tartalom a falról. LCD 3D-kkel nincs tapasztalatom.
Passzív 3D TV-knek, amiket láttam, egész tűrhető 3D hatása volt, csak távolról kicsi képátlója, közelről meg gyengébb képminősége (3D-ben). Aktív 3D-ből meg nem láttam olyan (csak LED-et néztem) darabot, ahol ne lett volna akár egy minimális x-talk is. 50-es Sharp TV-men élvezhetetlenül erős volt, mire közölte a Sharp szerviz, hogy hát igen, megnézték, ez tényleg ilyen, ennyit tud, vegyek 300ért 60-ast, abban más panel van. 55F6400 Samutól ismerős levizelte a lábát, mondom megnézem, az mit tud. Hát különösebben nagy hatás nem volt, bár lényegesen alacsonyabb volt a crosstalk (de volt) - és kicsi.
3D-t én nem temetném, nekünk tetszik a dolog, csak rendes tartalom és megjelenítő kell hozzá.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22435) StLui válasza robi222 (#22433) üzenetére


StLui
veterán

Mekkora tévét nézel, milyen messziről?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22436) flexxx2 válasza Q (#22423) üzenetére


flexxx2
őstag

A Hama szemüveg pontos típusnevét leírnád nekem?
Amúgy én is félek, hogy egy nem garis 5000es projit (vagyis min. 2 éves) megvegyek az ár 2/3-ért (és ez nem is igaz mert ez a 6000es új árához van viszonyítva).
A 3D meg ritkán lenne használva, ha van története is egy filmnek akkor zavar a 3D, nem tudok annyira elmerülni a cselekményben, mert csak az effekteket nézem akkor.
Ezért van pariban a 5000, mert 2Dre az is nagyon jónak van megmondva.
Vagy veszek egy LG PF1500at újonnan :)

(#22437) _Smooth válasza flexxx2 (#22436) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ha EZ volt az, akkor darabját 4e-ért (vadiújat) tudok hozni én is - ha nem találsz máshol.

Amúgy én még nem találkoztam olyan 3D filmmel, ahol mély tartalom lett volna és kiemelkedően látványos 3D hatás. Eddig kb csak olyanba futottam bele, ahol vagy az egyik, vagy a másik élvezett prioritást a gyártáskor. (Avatar sztoria számomra majdnem 0... csak a látvány miatt néztük. Gatsby-nél szerintem remek az egyensúly, szerintem remekül használták és kimondottan élvezetessé, széppé teszi a filmet - pl. a kézírások - de ott se vonja el a figyelmed a 3D, bár a story sem olyan, hogy nagyon kéne koncentrálni. DC és Marvel műsorok esetén se nagyon van miről elvonnia, WWZ-ről meg aztán tényleg nincs mit beszélni :D)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22438) flexxx2 válasza _Smooth (#22437) üzenetére


flexxx2
őstag

Ok.

3D: hát ez az, szinte csak látvány van, ezért 90%ukban elég egyszer megnézni, és ennyi. Avatart meg lehet nézni 3x is, de ez ritka példa.
A Gatsby-re kíváncsi lettem. De a szemüveg bármilyen könnyű is (nekem samu van) zavaró 1 óra után, még ha nem is veszed észre tudatosan. (mondjuk én nem vagyok szemüveges, de a napszemüveg lehet rajtam fél napig is)

(#22439) Q válasza flexxx2 (#22436) üzenetére


Q
senior tag

Az a szemüveg amit _Smooth linkelt. Néztem, edigital már nem forgalmazza. Jó ár a 4000. Egy gyári Pana sokkal kényelmesebb, de ha kapsz is, az 20-25e-be fáj.

[ Szerkesztve ]

(#22440) _Smooth válasza flexxx2 (#22438) üzenetére


_Smooth
senior tag

Így van, többségében csak a látvány... de mennyi film volt már a múltban is, amit már 2D-ben is csak a látvány miatt nézett az ember :)
Nem azt mondom, hogy csak ilyeneket nézünk, de azért van olyan, egy fárasztóbb nap után, amikor jól esik egy ilyenen kikapcsolódni... nem kell az agyat tovább pörgetni, csak élvezed, ahogy körülvesznek a színek, fények, egy kis hanghatás stb... pusztán szórakoztat.

Az aktív szemüvegek súlya amúgy engem is zavar minimálisan.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22441) flexxx2 válasza _Smooth (#22440) üzenetére


flexxx2
őstag

Persze hogy jó az "üres" film is, és abból mindig van újabb, tehát havonta 1-2 db biztos akad amit meg tudsz nézni.

(#22442) _Smooth


_Smooth
senior tag

Na most így a 3D kapcsán szóbakerült a téma ismerősömmel folytatott beszélgetés közben is, aztán elgondolkozott ő is.

Igazából kb 250-280eFt környékén nézegetett nagyobb, 3D TV-ket, aztán kérdeztem, miért nem tartja meg a mostani 40-est TV-re és vesz mellé vetítőt.

Ebben az árkategóriában 3D-re ugye felmerült a W1070 is, illetve, mivel van 3 gyerek, meg néha akár ők is, meg akár a kölykök barátai/osztálytársai, így azért költségesebb móka lenne az aktív. (főleg, ha óvatlan kezek még el is törik azt - miközben a passzív szemüvegeket meg marékszám szórják). Illetve 2gépes passzív megoldásban akár az izzó élettartam is majdnem duplázható (erősen idézőjelbe téve), hiszen 2D vetítés alkalmával akár váltogathatja is, mikor melyikről akarja sugározni.

Jól sejtem, hogy egy passzív megoldáshoz (mondjuk 2db 720p vetítővel - nem különösebben szempont a 1080, végülis egy passzív TV-n se kapna FHD-t 3D-ben) nem szükséges, hogy a gépek tudják a 3D-t, viszont a lens shift nem ártana, igaz? Vagy össze lehet hangolni a képet torzítás nélkül is úgy, hogy közben van a lencsék közt vagy 10-15cm?
Polár szűrőt lehet itthon kapni hozzájuk?

Persze, ha 150/db alatt nem sikerül 2×720-ast kifogni, akkor nincs miről beszélni, és már akkor is necces (FHD 3D 230e-ért vs 720p passzív 300ért - 70eFt-ból azért 7db aktív szemüveg kijöhet)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22443) _Smooth


_Smooth
senior tag

0,97mm vastag és 99" átló? O.O

Mint egy mozgóképes plakát... vagy egy vetítő nélküli vetítővászon.
A hajlítgatott telefonkijelzőket kicsit továbbfejlesztve, ezzel ötvözve nincs már olyan messze a vízió, hogy este a nappali falán elhelyezett 2m széles polc alól legördül a vászon és már tolja is a képet :)
(mindezt töredék fogyasztással, akár világosban is - persze árban biztos ott lesz, mint most egy Sim2 Superlumis, és nyilván nem fogja elérni akkor sem egy hasonló kategóriás vetítő minőségét)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22444) StLui válasza _Smooth (#22442) üzenetére


StLui
veterán

És 10-ből 9-szer nézi a 2D-t 720-ban?
Meg mennyivel lenne olcsóbb két 720-as vetítő, meg az üzemeltetésük mint egy 1080-as plusz pár darab 5eFt-os szemüveg?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#22445) _Smooth válasza StLui (#22444) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ne gondold, hogy nem 720, meg gyatra 1080ripeket nézne akár a fullHD TV-n is.
250-300as keret sem azért volt, mert minőségi TV-t venne, hanem mert nagyobb képet és 3D-t akarnak.

De ez csak egy alternatíva lenne arra az esetre, ha valahogy lenne esély 120k környékén megcsípni használható 720p vetítőből kettőt. De ha lens shift nélkül kivitelezhetetlen a dolog, akkor nem sok esély van az alacsonyabb árra sem, és akkor marad a w1070.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22446) AVhelper válasza _Smooth (#22442) üzenetére


AVhelper
senior tag

A legmegfizethetőbb passzív 3D projektor rendszer, ami két vetítőből áll, az Epson EB-W16SK. Ennek 600 eFt felett van az ára, és abban még nincs benne vetítők által különféleképp polarizált fényt megtartó un. "ezüstvászon" ára (közönséges vetítővászon ugyanis nem használható).

(#22447) AVhelper válasza _Smooth (#22443) üzenetére


AVhelper
senior tag

Csak 55, nem 99. Lásd az írás forrását.

(#22448) _Smooth válasza AVhelper (#22447) üzenetére


_Smooth
senior tag

"LG Display will keep its focus on large screens, with a plan to introduce an OLED panel as big as 99 inches within this year, the executive said. The company has released its 55-inch, 66-inch and 77-inch OLED models earlier in the year."

Tudom, nem voltam egyértelmű :)
Tisztában voltam vele, hogy 55-ös átlóval mutatták be, de szerepelt a szövegben, hogy tervezik a 99" megcélzását, ami már sokkal inkább vetítővászon méret, mint az említett 55-ös.

Illetve köszi az infót a passzív projektor rendszerrel kapcsolatban.
Azt az Epsonos kombót meg is találtam korábban, illetve hallottam már 2×w1070 verzióról is. Az ezüstvásznat, mint kritérium, viszont még nem.
De ha ez tényleg nem kivitelezhető olcsóbb gépekkel, akkor is jobb alternatíva lehet egy 1070 + akár 50-70k a szemüvegekre, mint egy 55-ös passzív TV.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#22449) AVhelper válasza _Smooth (#22445) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Epson EH-TW5200-höz vagy a már 200.000 Ft alatt megvehető EH-TW5100-hoz használható Samsung SSG-5100GB 3D szemüveget már 2.000 - 2.500 Ft-ért meg lehet venni.

(#22450) _Smooth válasza AVhelper (#22449) üzenetére


_Smooth
senior tag

Szuper, köszönöm! :)
Akkor valszeg egy ilyen cucc lesz belőle. Nem is tudtam, hogy kompatibilisek a samsung szemüvegekkel.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.