Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38301) supertrezi válasza ZaXXoN (#38299) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Nyugodj meg, barátom. Nem kell idegeskedni.

Tudod, ha valaki nem ért valamihez, (jó esetben) kérdez. S ilyenkor hülye kérdések, félreértések is előfordulnak. Több türelmet, köszi.

Vágom akkor a csatikat. Bekarikázott: HDMI; fölötte: DVI.

Nemsokára megírom az elvárásaimat, az anyagi keretet. Remélhetőleg tudtok majd tanácsot adni a pontos típust illetően.

(#38302) kristof123 válasza jim bcs (#38300) üzenetére


kristof123
őstag

Ez valami új űrtechnológia? :F

(#38303) supertrezi válasza jim bcs (#38300) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Már írtam, hogy én meg voltam győződve, hogy a fölső (a bekarikázott fölötti) a HDMI... De akkor most már tiszta.

(#38304) StLui válasza supertrezi (#38296) üzenetére


StLui
veterán

Amit a HDMI alatt látsz két kék, azok USB3-as csatlakozok (ezt csak azért írtam, mert te a hdmi alattira írtad, hogy az dvi csatlakozo e) szerk: akkor ez tárgytalan

Monitor van hangszóróval is és anélkül is, te döntöd el milyet veszel. Mindegy melyiken küldöd át a képet, hangot másik kábelen is küldheted dvi esetében.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38305) jim bcs válasza supertrezi (#38301) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

majdnem, pontosan DVI-D (Dual Link) mivel a single link más

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38306) supertrezi válasza StLui (#38304) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Pontatlanul tettem föl a kérdést, elnézést. Beleépítettem a prekoncepciómat...

Szia. Föltételezem, HDMI esetén is használható külső hangszóró.

Jim bcs, köszi, le tudtam olvasni a képről, hidd el. ;)
Dehát addig nem állhatok neki monitort nézni, míg azt se tudom, milyen bemenetek vannak a házon. :N
De most már tisztáztuk.

Jelenleg D-Subbal van csatlakoztatva a monitorom, jó is volt 5 évig, de most fejlesszünk ebben is, arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#38307) StLui válasza supertrezi (#38306) üzenetére


StLui
veterán

HDMI esetén is használható belső hangszóró, csak nem kell plusz kábel,
és külső hangszóró is, akkor kell plusz kábel.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38308) supertrezi válasza StLui (#38307) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Világos, hogy mikor kell kábel, mikor nem, és ésszerű, hogy lehessen külső hangszórót is használni. De ilyenkor minden apróságra rákérdezek. Köszi.

(#38309) jim bcs válasza supertrezi (#38306) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha van HDMI csatlakozód az pont elég fejlesztés lesz, de az ugyanaz mint ha DVI-on csatlakoztatnád előrébb nem leszel vele, a hdmi annyi pluszt nyújt hogy hangot is továbbít de a kép gyanaz lesz

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38310) supertrezi válasza jim bcs (#38309) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Vágom.

A HDMI-nek annyi előnye van akkor, hogy ha netán megdöglik az ember külső hangszórója, akkor használthatja a monitorét a továbbiakban, s nem kell egyből mérgezett egérként rohangálni új hangszórók után. Alles klar.

(#38311) ZaXXoN válasza supertrezi (#38310) üzenetére


ZaXXoN
tag

Igen, valamint a HDMI és a Display Port a jövő, a DVI ahogy megjelent, kb el is avult :)

(#38312) madgie válasza ZaXXoN (#38311) üzenetére


madgie
titán

A HDMI-nek még csak most jön ki a 2.0 változata, monitorban még nem is nagyon van olyan csati... alatta meg 1920x1200 a max, amit tud. Minden, csak nem fejlett. (Ezeréves dual link DVI tud bőven efelett is).

Amúgy meg ja, DP for president :))

(#38313) El Kebir válasza ZaXXoN (#38311) üzenetére


El Kebir
őstag

"a DVI ahogy megjelent, kb el is avult"

hülyeség... a dvi majdnem 15 éves... és kb 10 éve szinte minden vga-n van... ennyit a "megjelent és elavult" dologról... és ahogy Madgie is írta az az "elavult" dual-link dvi nagyobb sávszélességű, mint kezdetben (és még most is sokszor) a csilivili hdmi... egyébként is a hdmi kb a dvi "karcsúsított, áramvonalasított" változata...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#38314) ZaXXoN válasza El Kebir (#38313) üzenetére


ZaXXoN
tag

Látom, egyeseknél vallási kérdés szintjét üti meg, hogy milyen csatlakozót használnak. :R

A jövő a HDMI és a DP. Vannak már olyan új monitorok, amiken DVI input nincs is. Az egyéb berendezésekről (fényképezőgép, videokamera, telefon) nem is beszélve, hogy azokon mikor volt/lesz DVI - soha. Jobb elfelejteni a DVI-t, maga ez a bazinagy, tűs csatlakozó is elavult, a HDMI kialakítása hibatűrőbb. Ennyi.

http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Compatibility_with_DVI

[ Szerkesztve ]

(#38315) madgie válasza ZaXXoN (#38314) üzenetére


madgie
titán

A HDMI-t b*szhatom a 1440p-s monitoromnál, mert nem képes natív felbontásban kitolni a képet. Ez nem vallás, ez tény. Van Dual Link DVI meg DP, amin megy normálisan a dolog oszt ennyi.

HDMI 2.0-val majd minden jó lesz, szép lesz... de egy 5 (10) évvel elkésett csatlakozófelületért nem fogom lecserélni az U2711-et, ha nem baj.

[ Szerkesztve ]

(#38316) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Na, sziasztok!

Szóval a keret 45 rugó.

Elvárások:
IPS panel
21,5-22 inch (esetleg 23)
PWM-mentes
1920*1080 vagy 1920*1200 (a 16:10-es képarány jobban bejönne, dehát nem olyan fontos)

Nem vagyok túl nagyigényű. 5 éve nyomom egy 19 inches Acerrel 1366*768-as felbontáson, teljesen jól elvagyok vele. Ha ennél valamivel jobb lesz a képe meg kibírja 4-5 évig, akkor elégedett leszek az új monitorral.

Játszani ritkán játszom, akkor is csak némi FIFA. Videónézéshez, böngészéshez kell.

Tudtok valamit ajánlani?

EIZO, NEC, Dell, HP, LaCie, Quato, Apple az ajánlott, ahogy elnézem. Ezek szerintem nem nagyon férnek bele 45 kilóba, de megcáfolhattok. BenQ, LG, Samsung-sorból is kiegyezek egy jó monitorral.

Pl. ezt nézegettem az előbb:

[link]

Köszi előre is a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#38317) Reggie0 válasza ZaXXoN (#38314) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincsen ebben semmi vallas. A HDMI tudasat tekintve csak egy jatszoter a komoly interfeszek mellett(DP,DVI).

(#38318) jim bcs válasza supertrezi (#38316) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

na még 5 rugó az már nem a világ vége majd Dell 23" és örülsz, hidd el megéri ;)

Dell U2312HM
Dell S2340L (glossy azaz tükrös ám nem annyira mint látszik én bátran ajánlom)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38319) supertrezi válasza jim bcs (#38318) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Elhiszem, hogy jót akarsz, de mivel "hirtelen jött kényszerből" kell monitorhoz jutnom, ez sok. Házhozszállítás + esetleg kábel, ha nem adnak hozzá, az már 55 rugó kb.
Szívesen veszem, ha ajánlasz olcsóbbat (LG, ilyesmi), ami még szintén jó cucc. Olvasgattam hosszasan az elmúlt napokban a topikot, látom, hogy a Dell az istenkirály, de 50-nél többet jelenleg nem fogok kiadni mindennel együtt a dologra. Ennyi van és kész.

Persze nagyjából magam is körbe tudok nézni a neten, de ti mégiscsak értetek hozzá. Szóval tekintsünk el az 50k-s Delltől. Valami más? :)

(#38320) old_artist válasza supertrezi (#38319) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

21,5-22 inch :F - Dell U2212HM (50e alatt, van DVI és USB kábel is hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#38321) supertrezi válasza old_artist (#38320) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Helló.

Ez már jobbnak tűnik. Dellen kívül nem lehet kihúzni belőletek mást, úgy látom. :D

Ha max. 47 és félért meg lehet szerezni, nem lenne rossz.

(#38322) Kirtam


Kirtam
tag

Hello!

Milyen monitort tudnátok ajánlani alapvetően fotószerkesztésre, úgy gondoltam hogy megtartom a másik monitoromat Játékra, szóval ez nem szempont. Maximum 100.000 Ftig mennék el, de nem baj, ha olcsóbb. Ebbe bele kellene férnie a szállításnak + úgy láttam, hogy az Oázisban 5K-ért kalibrálják is. 23"-27" között gondolkodom, mert nagyobb nem nagyon fér el nálam. Mivel sok tapasztalatom nincs ilyen téren ezért a márkahűség egyáltalán nem játszik. Szóval kellene egy olyan monitor amivel azért elég nagy színteret le lehet fedni amíg nincs professzionális szinten a dolog addig nem szánnék többet a dologra, szóval ez amolyan belépő lenne a fotózás világába.
Előre is köszönöm. :R

(#38323) Isual válasza Kirtam (#38322) üzenetére


Isual
veterán

Belépőnek Dell U2412M.
Ha kell a széles szín gamut, akkor már sajnos bőven túllépjük a kereted, 150k-t kell adni egy kalibrált U2413-ért... sajnos

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38324) LógaGéza válasza supertrezi (#38308) üzenetére


LógaGéza
addikt

Megjegyzem, hogy az én monitoromat is HDMIvel használom, beépítette hangszórója nincs, viszont van egy szép kis Jack csatlakozó a hátuljában, amibe bármikor bedughatom a fejhallgatómat :) Szerintem piszokhasznos :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38325) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Üdv. Megérkezett a monitor amit javasoltatok dell u2412m . Szép kép nagy gyönnyörű egy gond van csak vele hogy laggol. Nem folyamatos a játékban a háttér áttfedése film szilmnél szintén

(#38326) Teaway válasza supertrezi (#38321) üzenetére


Teaway
veterán

"Dellen kívül nem lehet kihúzni belőletek mást, úgy látom. :D"

Csak magadnak köszönheted, mert nagyon alacsony keretet adtál meg :)

Nincs itthon csokid??

(#38327) supertrezi válasza Teaway (#38326) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Nem értem a logikát. Az egyik legmenőbb márkából van érdemleges modell 50 alatt, de a kevésbé rajokból nincsen? :U

Ja és: a pisztáciát ki ne felejtsd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38328) LamaCube válasza phoenix1989 (#38325) üzenetére


LamaCube
addikt

Konfigodat leírhatnád. Cpu, vga, stb. lehet gyenge hozzá valamelyik hardwer. Eddig milyen monitorod volt?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#38329) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Ja és nem vzszintben van jobbra dől egy kicsit

(#38330) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Eddi semilyen. Egy régi nagydobozos
Aconfig pedig 9600 gt e3800 3ghz proci dual 2.gb ram
Ha fullra teszem a felbontast akkor alig van 10fps eem pl wot nál. De ha kevesebb akkor 30

[ Szerkesztve ]

(#38331) Djsaba válasza phoenix1989 (#38330) üzenetére


Djsaba
senior tag

Gratulálni tudok, hogy ilyen monitort veszel erre a felhasználásra. Ez olyan mint a legdrágább bort hígítani tescos cola-val. Talán 1024x felbontást viszi :DDD

(#38332) LamaCube válasza phoenix1989 (#38330) üzenetére


LamaCube
addikt

Gondolom a régi monitorod egy kisebb felbontású volt és ott nem voltak lagg problémák. Vagyis összegezve nem a monitorral van a gond, hanem gyenge a konfig hozzá. Persze ez csak az én véleményem. Próbáld meg kisebb felbontáson, persze ez sovány vigasz, ha fhd-t vettél.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#38333) phoenix1989 válasza Djsaba (#38331) üzenetére


phoenix1989
őstag

Adsz pénzt ujjj gepre? hulye gyerek. -.-

(#38334) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#38333) üzenetére


phoenix1989
őstag

Egyebkent meg a laptopom gyengebb megis visz ugyan azt a filmet rendesen

(#38335) phoenix1989 válasza LamaCube (#38332) üzenetére


phoenix1989
őstag

A laptop viszi fullba lagg nélkül wz meg belaggol ugyan annal a filmnél. Am meg dől a monitor jobbra.

(#38336) LamaCube válasza phoenix1989 (#38335) üzenetére


LamaCube
addikt

Gondolom a laptopod nem 24"-os és nem full hd. 1920x1200-as felbontás nem hasonlítható össze egy laptop kijelzőhöz. Persze még nem biztos, hogy nekem van igazam.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#38337) phoenix1989 válasza LamaCube (#38336) üzenetére


phoenix1989
őstag

Full hd
Na mindegy ez igy komolyy. Elobb is szolhattak volna

[ Szerkesztve ]

(#38338) LamaCube válasza phoenix1989 (#38337) üzenetére


LamaCube
addikt

[link] Ez volt az első érdeklődésed. Itt még azt írtad, hogy egy új gépet raksz össze és azt sem írtad, hogy mire használnád. Az adatlapodon semmilyen konfig nem szerepelt, hogy a szakik szólni tudtak volna, hogy kevés lesz. Kisebb felbontáson is laggol? Mert, ha igen akkor lehet valami más a gond.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#38339) phoenix1989 válasza LamaCube (#38338) üzenetére


phoenix1989
őstag

Majd talán igen. Nincs ott konfig de ha nincs kerdezni lehetett volna. Mindegy ez van ij

(#38340) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#38339) üzenetére


phoenix1989
őstag

Magan velemenykent azert azt viccnek tartom hogy egy film megnezesehez meg monitorhoz mar 100 e ft os vga kell minimum egy 200 e ft os gep

(#38341) LamaCube válasza phoenix1989 (#38339) üzenetére


LamaCube
addikt

Online vetted? Ott van, hogy 8 napon belül visszaküldheted, ha valamiért nem vagy megelégedve.
Mint írtam nem biztos, hogy az a gond, majd jönnek a szakik és írnak valamit. Én erre tippelek. Ezt le is írtam többször. Egyébként nem kell 100 ropis vga hozzá.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#38342) phoenix1989 válasza LamaCube (#38341) üzenetére


phoenix1989
őstag

Ezekszerint mégis. a masik kommentelo beszolasa alapjan

(#38343) El Kebir válasza phoenix1989 (#38342) üzenetére


El Kebir
őstag

szerintem filmeknél valami beállítási hiba miatt akad... (nekem integrált gpu-val sincs gond... filmeknél)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#38344) kristof123 válasza phoenix1989 (#38340) üzenetére


kristof123
őstag

Szerintem ne dobálózz ilyenekkel. Inkább próbálj utánanézni a dolgoknak. Ahelyett, hogy az itteni embereket vádolod. (Egy sima IGP is visz FHD filmeket.) Ők voltak olyan kedvesek, hogy önzetlenül próbáltak segíteni.

(#38343) El Kebir:
+1 Vagy driver probléma.

[ Szerkesztve ]

(#38345) phoenix1989 válasza kristof123 (#38344) üzenetére


phoenix1989
őstag

Megis megszivtam vele:-) ferde a monitor mert lejt mrg ilyenek
Amugy nem dobalozom semmivel . Segitseget kertem kaptam es elmondom a velemenyt. Ennyi az egesz

[ Szerkesztve ]

(#38346) kristof123 válasza phoenix1989 (#38345) üzenetére


kristof123
őstag

Fentebb említették, ha nem vagy elégedett a termékkel akkor azt 8 napon belül szó nélkül kicserélik neked, vagy visszaadják a vételárát.

Szerk.: Nekem teljesen úgy tűnt, mintha mi lennék ezért a hibásak. Ne haragudj biztos csak beképzeltem.

[ Szerkesztve ]

(#38347) phoenix1989 válasza kristof123 (#38346) üzenetére


phoenix1989
őstag

Mar nemkuldok semmit visszachamar megvettem. Csak mindenkinek dell t ajanlanak hogy faza legjob stb hat a negativumot is megkell tudni szeritnem

(#38348) LamaCube válasza phoenix1989 (#38347) üzenetére


LamaCube
addikt

Kérdezz rá ebben a topikban, hátha tudnak segíteni vagy találkoztak ilyen problémával.[link]
Simán visszaküldeném, főleg, ha ferde a monitor.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#38349) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Mondjuk magyar utmutatot adhattak volna ennyi penzert xD

(#38350) Djsaba válasza phoenix1989 (#38333) üzenetére


Djsaba
senior tag

Azt hittem, azért alapvető dolog, hogy a nagyobb méret/drágább típus hogy érthetőbben, újabb technológia, magasabb felbontást eredményez, amit az oldschool gépek, nagy felbontáson nem tudnak kiszolgálni( tehát nem sok értelme van jobb monitort venni játékra). Semmi köze nem volt a filmnézéshez, ahhoz egy telefon is elég már szinte. Tőlem kérnél pénzt, mikor talán kicsit összhangba kéne hozni a dolgokat, talán spórolni, stb és előbb valami alap gépet összerakni, és utána megelégedni egy olcsóbb monitorral is akár (lehet hogy te is azok táborát gyarapítod, akik a monitorra mondják hogy a gép :DDD ...mint az öregek... :D)

De tovább nem szeretnék segíteni, ha így viselkedsz egy topicban, nem csak velem, másokkal, akik segíteni szeretnének, engem nem igazán érdekel mi a reakciód. Legjobb ha vissza kéred érte a pénzed, ha nem vagy vele megelégedve.

Ui: Ha szeretnél, talán egy "fullos" monitort, akkor keress 500e kategóriában, mert csak a negatívumot keresed az említettben. De nem értem, hogy ha pénz híján vagy, miről beszélünk.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.