Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) StLui válasza ZaXXoN (#38498) üzenetére


StLui
veterán

Állítólag a tuneres monitorok elektronikája gyengébb minőségű általában mint a nem tuneres társaiké.
Fotóra szerintem jó a 3D-s monitor, gondolom inkább filmre, játékra gondoltak. Játékra nem tudom, filmet nem néznék monitoron, nagyon pici, pláne 3D-re, 50" alatt értelmetlennek gondolom én is a 3D filmezést.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38502) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Na végül megvettem a tegnap említett AOC monitort, amit ugye egy illető ellenzett. Igaz nem nekem lesz, de egyáltalán nem bántam meg hogy ezt vettem. 30 ezer alatt jobbat nem kaptam volna, 2 hónapos sincs, és még egy halom garancia van rá. A képe meg a jelenlegi céges LG 22"-es monitoromhoz képest semmivel sem rosszabb.

Kép1

Kép2

(#38503) KaiotEch válasza B-L-A-C-K (#38502) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Sőt én ahogy látom még jobb is, bár lehet csak a baloldali van túl fényesre állítva.

(#38504) El Kebir válasza KaiotEch (#38503) üzenetére


El Kebir
őstag

őőő, eldönthetetlen ilyen képek alapján, se pro, se kontra! (annyi látszik hogy különbözőek a színeik, de gondolom, egyik sincs kalibrálva, így ez teljesen "természetes") ...nincs is értelme ilyen képeket feltenni...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#38505) B-L-A-C-K válasza El Kebir (#38504) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Általam van csak kalibrálva, próbáltam hasonlóan belőni mindkettőt, és persze hogy nem mérvadó ez a kép, de azért látszik nem olyan szar ahogy leírták. Amire meg az illetőnek kell (internet, némi játék) bőven elég. 28 ezer volt, ennyiért ilyen méretben led-ben nem tudtam volna jobbat venni. Sokkal szarabbra számítottam amúgy.

(#38506) zsolabacsi válasza Peaceliker (#38499) üzenetére


zsolabacsi
tag

Van értelme.
DVI csatlakozás jobb, élesebb képet ad digitális jelet visz, D-Sub analógot.

DVI-jal magasabb felbontást is át tudsz vinni jó minőségben kevésbé érzékeny a külső behatásokra stabilabb magas szint.
Néha vagy kisebb felbontáson nem mindig lehet észrevenni (nagyobb)különbséget jó esetben. DE
D-Subbal már könnyen romolhat a képminőség előfordulhatnak zavarok a képben, pl szellemkép, mások lehetnek a színek, interferenciából adódó képhullámzás és homályosabb, mosottabb kép stb.
Valamelyik kártya tökéletes jelet ad rajta még nagy felbontáson is, valami meg nem.

(#38507) El Kebir válasza B-L-A-C-K (#38505) üzenetére


El Kebir
őstag

"Általam van csak kalibrálva"

ja, az kb egyenlő azzal, hogy nincs kalibrálva, látszik is a fotón. :)
(nekem minden tn nagyon sz@r, mivel VA vagy IPS-hez mérem, nem másik tn-hez)

ha valami értelmesebb összehasonlítást akarnál, akkor, nézdnek kellene a panel homogenitását, feketemélységét, kontrasztarányát, színfokozatok egyenletességét, átmenetét, betekintési szögét. (erre jöhet még a válaszidő és inputlag extraként)

a két fenti fotók ezekre nem alkalmasak, és mivel kalibrálva sincs egyik se, azért még a színhelyességet se tudod vele megnézni, szóval semmire se jók. (vagy szerinted milyen tulajdonság összehasonlítására alkalmas az a két kép amit csináltal?)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#38508) Ligszi


Ligszi
tag

Sziasztok.

A két monitor közül kellene választanom: LG IPS237L-BN @ Dell S2340L csak játék, és internet, "mond te kit választanál" ? ;) pro - kontra

[ Szerkesztve ]

...a lehetőség mindíg adott, csak nem mindenki használja ki....

(#38509) StLui válasza B-L-A-C-K (#38505) üzenetére


StLui
veterán

Nyilván jó arra a célra amire vetted, itt pedig csak IPS-t ajánlanak, mert annak van normális színvilága stb, irodába én sem vettem csak TN-t, itthonra pedig veszek egy dell 2412m-et mert itt azt mondják az a legajánlottab, én meg elhiszem, és fotókat szeretnék nézegetni rajta, de ettől nem vettem meg a könyvelésre a jóval drágább IPS-t én sem.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#38510) B-L-A-C-K válasza El Kebir (#38507) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, vagyis a kalibrálás itt akkor nem a felhasználói menüben való (vagy szoftveres) nyomogatás, hanem a műszeres kalibrálás ugye? :)

Azért ennyire mélyen nem akartam amúgy belefolyni, csak egy átlagfelhasználó, mint adott esetben akinek eredetileg is lesz szerintem tökéletes ez is. Vagyis a céges monitoromhoz mérten semmivel sem rosszabb így ránézésre. Amúgy meg ha mélyen belemennék egyértelmű hogy köze sincs az IPS panelhez, de itt nem is ez volt az elvárás, hanem az hogy 23-24"-osba ezért a pénzért nem tudtam volna jobbat venni.

(#38511) Peaceliker válasza zsolabacsi (#38506) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor asszem vennem kell egyet. És amit írtál magyarázatot ad arra is, hogy játékban (720p) miért nem tapasztalom azt amit win (1080p ) alatt …ilyen megmagyarázhatatlan nem jó érzés nézni a monitort …lehet vmi interferencia van amit nem látok, csak észlelek.
Köszönöm a válaszod! :R

"Oh my Goa'uld!"

(#38512) jim bcs válasza Ligszi (#38508) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szerintem Dell S2340L_saját véleményem

Leteszteltem FPS játékok alatt mivel ez volt a fő cél, a tesztet a Crysis_3 és a Splinter Cell_Blacklist töltötte be. Amellett hogy maga a monitor kinézete gyönyörű nem üt úgy vissza a Glossy felület nappali fényviszonyok mellett mint a képeken és a videókon amiket láttam róla pedig az ablak mögöttem van, éjszaka semmilyen bevilágítási anomáliával nem találkoztam azaz kikapcsolt állapotban sem voltak bevilágítások, a talpa stabil, az anyaghasználat kiváló, beváltotta a hozzáfűzött reményeimet, a színek valóban élethűek, áthúzásokat én szemre nem tapasztaltam egyet sem. Rövidre zárva felülmúlta azt amire számítottam, ebben az 50k-ig kategóriában nálam a Kifejezetten Ajánlott plecsnit kapja és bátran ajánlom FPS játékokhoz.

LG IPS237L-BN_ennek már stabil a talpa, a szinekkel sincs gond, ám játékra szerintem Dell

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38513) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok
erről a monitoról valami jó vagy rossz vélemyény ?
SAMSUNG S19C300B
vagy mit ajánlotok ilyen árban

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#38514) triluan válasza csucsu21 (#38513) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Nem írtad mire kell de egy 1366*768 felbontású tn panelest (30 000 ft-ért) inkább ne. Helyette ez LG IPS224V-BN.

[ Szerkesztve ]

(#38515) Ligszi válasza jim bcs (#38512) üzenetére


Ligszi
tag

Köszi, megérősittétel mert én is ezt szeretném, csak sokan opcióként említették az LG. A tükröződésről, kinek a pap kinek a papné effektust lehet említeni engem nem zavar, kb 4 éve vannak ilyen felületű laptopjaim, és soha semmilyen körülmény nem zavart a "tisztánlátásban". ;)

...a lehetőség mindíg adott, csak nem mindenki használja ki....

(#38516) csucsu21 válasza triluan (#38514) üzenetére


csucsu21
aktív tag

igazából netezésre meg néha néha játékra
van egy 24" benq 2420hdbl-em ha jól tudom ez is TN paneles de a konfigom galyra ment a monitor ment tesóm gépéhez
ehez a konfighoz ami meg most nekem van elég egy akkora fel bontású is

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#38517) severance


severance
csendes tag

Szevasztok!
Nagy dilemmába kerültem!
Monitort vásárolnék viszont nem tudom hogy melyik lenne számomra az ideális. Csak játszani fogok rajta. Olvastam néhány helyen hogy ha játékra kell akkor elég oda pl WA paneles ami olcsóbb. Ti mit gondoltok erről?

42 ropit szánok rá

[Dell E2414H]
BenQ GL2450

Ezeket nézegettem, a Dell jobban bejön.

Vagy esetleg egy olcsóbb monitor, mivel még néhány hónapig nem fogok FHD-ban játszani ezért az árból akár faragni is lehet. Mit gondoltok?

Dánke sőn :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38518) triluan válasza csucsu21 (#38516) üzenetére


triluan
tag

Az 1680*1050-es felbontást se bírná 22"-on?

(#38519) csucsu21 válasza triluan (#38518) üzenetére


csucsu21
aktív tag

hát egy amd a8 5800k meg 1 radeon hd 7750es lehet elbírná de max 30K a keret rá
vagy lehet akkor marad ez max játékban le veszem a grafikát

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#38520) dabosshun


dabosshun
csendes tag

Sziasztok.
Korábban már érdeklődtem itt monitor vásárlás végett és akkor a Dell U2312HM mellett döntöttünk.
Most találkoztam viszont ezzel az új (számomra eddig ismeretlen) Dell P2414H modellel. Nekem főként játékra/internetezésre kellene a monitor.
Milyen tevékenységhez ajánlott ez a P széria? Mennyire ajánlott P-t venni U helyett, ha a fent említettekre használnám a monitort?

Üdv
Da Boss

(#38521) triluan válasza severance (#38517) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Ebben az árkategóriában inkább ips (HC gamereknek van tn de az minimum 120HZ és 100 ezer körül van).
A te kereteddel újonnan ezeket ajánlanám Dell S2240L(fényes kijelző "tükrös"),LG 22EA63V-P,LG IPS224V-BN. Játékra leginkább a Dell U2312Hm-et ajánlják de az drágább. 24"-t ebben az árban nem nagyon fogsz kapni (talán használtban?).

(#38522) triluan válasza csucsu21 (#38519) üzenetére


triluan
tag

Elküldtem PÜ-ben.

(#38523) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Itt egy jó kis monitor, aminek 1680x1050-es a felbontása:D[link]

Samsung Galaxy S7 Edge

(#38524) triluan válasza dabosshun (#38520) üzenetére


triluan
tag

Üdv!

Játékra egyértelműen ajánlott a Dell U2312HM. A Dell P2414H-ről meggyőző tesztek eddig nem voltak főleg az input lag-ról nem. Az U-szériát váltaná fel a P mert az új szériás U sorozat drágább lesz de az még nem jelent meg. Amúgy mindkét monitor Full HD -és ( a 24"-os nem 1980*1200 16:10-es) így szerintem neked nem éri meg.

(#38525) Isual válasza dabosshun (#38520) üzenetére


Isual
veterán

Maradj a 2312HM- mellett! :K

(#38517) severance: 40k feletti kerettel már illene IPS-t venned. S az a BenQ nem is VA-s, és a VA a legkevésbé alkalmas játszani. :U

(#38523) kalozhun100: ez nem ide való!

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38526) janika77


janika77
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.Monitor vásárlás előtt állok és nem igazán tudok dönteni.A monitor csak és kizárólag játékra kellene.Napi több óra játék.A keret 50 ezer.De ha arról van szó rászánok még pénzt csak nyugtom legyen monitor ügyben pár évig.Engem nem érdekel milyen panel van benne stb mert ahhoz hülye vagyok.Ha nem lennék nem kérdeznék itt.Nekem egy a lényeg normális képet adjon játék közben.Semmi lag egyéb ha lehet.Segítséget előre is köszönöm. :R

(#38527) Isual válasza janika77 (#38526) üzenetére


Isual
veterán

Dell U2312HM, egyértelműen!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38528) janika77 válasza Isual (#38527) üzenetére


janika77
csendes tag

Arra gondoltam én is de nem nagy az?Úgy értem egy normál számítógép asztalnál ülök.Nincs tapasztalatom ilyen nagyságú monitorokkal azért kérdem.Jelenleg egy 19 colost használok de az néha meg mintha kicsi lenne.

(#38529) Isual válasza janika77 (#38528) üzenetére


Isual
veterán

Nem lesz nagy. Csak valamivel szélesebb, kicsit még alacsonyabb is mint egy 19"-es 5:4-es monitor! (Itt beállíthatod a méreteket és a képarányokat, informatív.)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38530) janika77 válasza Isual (#38529) üzenetére


janika77
csendes tag

Akkor köszöntem a tanácsot. :R

(#38531) bpcicke


bpcicke
csendes tag

Segítséget kérek!
Külföldön vett, használt Dell U2413, garanciális szervízelése idehaza megoldható? Mi kell hozzá?

(#38532) jim bcs válasza Ligszi (#38515) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor meg is van a befutó :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38533) sixpak


sixpak
nagyúr

Sziasztok. Dell 2440L (sorry, telefonról nehézkes a linkelés) készülékről milyen tapasztalatok vannak?
Sajnos nem értek hozzá, ez az A-MVA panel mit takar?
Játszani szeretnék rajt, és a fotóimat nézegetni, restaurálni. Mindkettőt napi szinten művelem, ezért ez a két dolog a legfontosabb kitétel.
Még az LG24EA53VQ-t nézegettem, ez egy ips paneles monitor.
Melyik jobb választás, melyiknek szebb a képe?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38534) Reno7


Reno7
senior tag

Egy tulaj hosszabb véleménye a Dell S2440L-ről. Érdemes a topicját is olvasni annak aki S szériás Dell-t akar venni, van 1-2 értékes hozzászólás.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#38535) sixpak válasza Reno7 (#38534) üzenetére


sixpak
nagyúr

Telefonról bénázok, meg sem merem nyitni, mert elfogy a havi netem.:-) Viszont ma rendelni szeretnék, összefoglalnád nekem. Melyik a jobb vétel?
Thx.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38536) Reno7 válasza sixpak (#38535) üzenetére


Reno7
senior tag

Nekem nincs ilyen monitorom, bár eleinte ilyet akartam venni, aztán végül egy U2312 lett, az jobban bejött élőben. Neked is ezt tudom ajánlani, hogy nézd meg élőben hogy neked melyik jön be.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#38537) sixpak válasza Reno7 (#38536) üzenetére


sixpak
nagyúr

Sajnos nincs a lakóhelyemen olyan hely, ahol meg tudnám nézni. Legfeljebb Euronics meg hasonlók, de ott nem nagyon tartanak sok monitort.
Azért kösz. Remélem valaki lesz, aki ismeri mindkét modellt és tud segíteni a választásban.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38538) Isual válasza sixpak (#38535) üzenetére


Isual
veterán

S2340L

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38539) sixpak válasza Isual (#38538) üzenetére


sixpak
nagyúr

Most is 23" van. Egy kicsivel nagyobbat szeretnék, ha lehet. Van ennek 24" változata?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38540) Isual válasza sixpak (#38539) üzenetére


Isual
veterán

P2414H

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38541) LógaGéza válasza Isual (#38540) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az S2440L-t miért nem ajánlod? Csakmert én most nagyon töprengek azon, márcsak a HDMI + Audio Output miatt is, ugyanis eddig is így használtam a meglévő monitorommal a fejhallgatómat, hogy a monitorba dugtam bele.
Viszont ez a MVA panel, hát - ilyet még nem használtam, sőt lehet nem is láttam. Biztos van valami oka, amiért az IPS lett elterjedve, és nem ez :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38542) Isual válasza LógaGéza (#38541) üzenetére


Isual
veterán

Mert erre : "Játszani szeretnék rajt, és a fotóimat nézegetni, restaurálni" (kalibrált) IPS kell! :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38543) LógaGéza válasza Isual (#38542) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem még mindig nem tiszta, hogy mi a különbség a kettő között mondjuk :)
Nekem is főleg videóvágásra, filmnézésre, és játékra (RPG, semmi FPS) lenne használva. Erre jó a MVA, vagy inkább IPS?
Bocsi, hogy ilyen sokat kérdezek, csak sok időre vennék monitort, aminek az ára kb a havi fizum, és nem akarok mellényúlni, gondolom ez érthető.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38544) sixpak válasza Isual (#38540) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez jónak tűnik, tetszik. Úgy nézem, hogy 60.000HUF körül van az ára, vagyis nagyjából annyi mint a dell S2440L-nek. Ez utóbbit az A-MVA panellal milyen felhasználási területre szánják, ha az általad ajánlottat játékra és fotó restauráláshoz? És miért?:-)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38545) hEngi


hEngi
tag

Sziasztok 27 colosba mi a bestbuy most? Olyan 80 körül gondolkoztam de szivesen rádobok még egy keveset. Főleg fejlesztés közben használnám néha esti filmezésre.
Játszani marad a régi kis 19es :)

Üdv,
hEngi

(#38546) Isual válasza LógaGéza (#38543) üzenetére


Isual
veterán

+sixpak: Filmre, szövegszerkesztésre, netezésre S2440L tökéletes. Játékra, fotóra inkább az IPS. Ennyi az egész sarkítva.

(#38545) hEngi: Dell P2714H

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38547) sixpak válasza Isual (#38546) üzenetére


sixpak
nagyúr

Kösz, rendelem.:-)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#38548) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Tervezem, hogy lecserélem a mostani monitoromat. De nem igen találtam megfelelőt.

1. Játékra, böngészésre lenne.
2. Lehetőleg samsung
3. HDMI bemenet
4. Lehetőleg legyen állítható a magassága. Ez nem olyan fontos, de nem ártana.
5. Full HD.

Találtam 1-2 megfelelő monitort, de látszólag két teljesen ugyan olyan monitor 10k-s árkülönbözettel kapható, így elbizonytalanodtam.

Mivel ez még csak terv szintjén létezik a projekt, így árat nem írnék.

Előre is köszönöm!

(#38549) Isual válasza Mate (#38548) üzenetére


Isual
veterán

Milyen VGA-d van?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#38550) Mate válasza Isual (#38549) üzenetére


Mate
nagyúr

Jelenleg egy Asus gtx 650 ti boost.

Amit kihagytam, hogy esetlegesen hangfal is lehetne benne. Bár nem tudom mennyire szólnak jól ezek a beépített hangfalak.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.