Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32675) I3EI\ICE válasza A_ScHuLcZ (#32673) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Az én tapasztalataim szerint az IPS-ek többsége egyértelműen jobb feketét ad, mint a TN-ek. Sajnos azonban e tekintetben nagy eltérések vannak a különböző típusok közt belépő kategóriás IPS-eknél . A Dell U2211-nek például elképesztően jó feketéje volt, míg az LG IPS236V-nek talán még rosszabb is, mint az átlag TN-é. Minden esetre szerintem nagy előny, hogy az IPS-ek többsége egészen alacsony fényerőn is jól teljesít színhűség és kontraszt tekintetében, míg -tapasztalataim szerint- a TN-ek sokkal jobban "elmásznak" minimum közeli fényerőn. Filmezésnél szvsz óriási előnyei vannak a legolcsóbb IPS-eknek is a TN-nel szemben, mert ha nem minden esetben egyedül akarsz videózni, akkor rögtön elég nagy hangsúly kerül a betekintési szögek jelentősségére, amiben nagyon kevés TN teljesít elfogadhatóan, míg -az IPS glow-t leszámítva- a legolcsóbb IPS-ek is remekül szerepelnek ilyen téren.

Szerintem egyébként elkerülhetetlen lenne valahol kompromisszumot közni a szülők monitorját illetően. Nagy pixelek, és nagy felbontás nem fog menni nagy monitor nélkül. Szerintem a 27col FullHD remek megoldás lenne legfeljebb néha egy kicsit hátrébb kéne gurulni a székkel (az állíthatatlan betűméretű alkalmazás használatakor meg újra kicsit közelebb).

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.