Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) rafis83 válasza SOAD19 (#31600) üzenetére


rafis83
tag

Köszönöm a segítséget!
Valószínűleg a Dell mellett döntök.

(#31602) kleinguru válasza Khelben (#31594) üzenetére


kleinguru
addikt

Mikor vásároltam a monitoromat, akkor nem fogalmazódott meg bennem igényként a játék ( nem is játszok sokat ) ellenben nagyon király, hogy a 720-as felbontás "natív" a monitoron minden irányba duplázza a képpontokat és tadám teljesen jól futnak a játékok ( Crysis3 ), ahol pedig elég a gépem, ott 2560x1440:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#31603) naksys


naksys
senior tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék cserélni és kinéztem egy LG IPS224V típust. Vonzó ár, ISs panel.. Jónak tűnik, de időnkét játszok és kicsit megriaszt a 14ms válaszidő!
Van értelme ezzel foglalkoznom, vagy nem veszek észre különbséget, esetleg nézzek inkább egy TN panelest?

Köszi

(#31604) Isual válasza naksys (#31603) üzenetére


Isual
veterán

Ha belefér a Dell U2212HM, akkor ahhoz mit szólnál? :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31605) naksys válasza Isual (#31604) üzenetére


naksys
senior tag

Tetszik, de mivel jobb?

(#31606) Qadron


Qadron
tag

Sziasztok! Nagyon úgy néz ki, hogy monitort kell vennem és ehhez kérnék tanácsot: A keret az maximum 70, de ha van olcsóbb az is megteszi. Ami fontos: Játékra is kell, filmnézésre annyira nem (de ettől függetlenül jó lenne ha tudna 72, illetve 75 HZ-t) 3D is jó volna, de ahogy látom a dell olyannal nem él..

Namost sokan ajánljátok a dell U típusát. Kinéztem a az S2440L típust. A kettő közül melyik lenne a jobb választás? Az S-ben a statikus 5000-es kontraszt ütötte ki a szemem, de pl a 23 colos-nál az 1000 van írva. Létezik, hogy abban a méretben 1000 fölötte meg 5000 legyen? Ha alapból nem ajánlott ez a típus azt is írjátok meg, más egyéb gyártó is érdekel, ha van pl LG-től.

(#31607) Isual válasza naksys (#31605) üzenetére


Isual
veterán

Nemrég volt róla szó, olvass kicsit vissza.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31608) BlessedElroy válasza stranger28 (#31586) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Esetleg tudnál ajánlani helyette vmit? 24-27", játékra és filmre.
köszönöm

Origin: BlessedElroy

(#31609) stranger28 válasza BlessedElroy (#31608) üzenetére


stranger28
addikt

Keretnek mennyire gondoltál?

(#31610) BlessedElroy válasza stranger28 (#31609) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Olyan 50-60K. Izmos gép lesz alatta, ha az számít.

Origin: BlessedElroy

(#31611) Isual válasza BlessedElroy (#31610) üzenetére


Isual
veterán

Magad érdekében egy kicsivel toldd meg, s végy egyet az új revíziójú Dell U2412M-mek közül! ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31612) BlessedElroy válasza Isual (#31611) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Az a baj, hogy most építem a gépem(a 0-ról), már így is nagyon sokba van. Most nem tehetem meg, hogy vegyek 120-150ért monitort.

Origin: BlessedElroy

(#31613) BlessedElroy válasza Isual (#31611) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Ez már IPS, max ennyit adnék érte, amennyibe ez kerül.
Dell S2440L.
vélemény?

Origin: BlessedElroy

(#31614) Acheron válasza BlessedElroy (#31613) üzenetére


Acheron
őstag

Az Isual által írt U2412M egy tizessel kerül többe ennél, 16:10 képarányú és IPS, emellett az újak már nem PWM -esek.
Az S2440L A-MVA paneles, nem IPS, 16:9 képarányú (ez talán jobban fekszik a filmeknél, bár fene tudja, a mozifilmeken itt is lesz fekete csík, akkor meg már mindegy is, hogy az mekkora...) Ha jól tudom, ennek fényes (tükröződő) a felülete, nincs rajta DVI (ha ez számít).

Neked kell eldönteni, hogy az igényeidhez melyik passzol jobban - egyik sem rossz monitor.

[ Szerkesztve ]

(#31615) BlessedElroy válasza Acheron (#31614) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Szóval nincs mese :D
Kell még hozzárakni.
Köszönöm a tippeket! :R

Origin: BlessedElroy

(#31616) Acheron válasza BlessedElroy (#31615) üzenetére


Acheron
őstag

Nem kell, de érdemes :)
Hosszas vacilálás után alighanem én is maradok ennél a modellnél (U2412M).
A komolyabb minőségű nagytesókkal kacérkodtam, de be kell látnom, hogy amennyi és amilyen képeket és videókat én szerkesztek (magamnak), ahhoz teljesen felesleges pl. a széles színtér. Igy marad ez, mindenképp ki kell próbálni, hogy el tudjam dönteni, be jön -e, avagy nem.
Ha meg nagyon nem tudok majd megbarátkozni vele, még mindig el lehet adni és venni másikat... :)

(#31617) BlessedElroy válasza Acheron (#31616) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Az én bajom az, hogy meg kellene megrendelnem. Holnap kezdem el összerakni a gépet és hát monitor nélkül egy picit hiányos :D .

Origin: BlessedElroy

(#31618) Acheron válasza BlessedElroy (#31617) üzenetére


Acheron
őstag

Igen, monitor nélkül kissé macerás használni egy gépet... :D

A megrendeléshez segítség:
[link]
[link]

Mindkét helyen - némi felárért - pixelgaranciával és/vagy kalibrálással is kérheted a monitorokat)

(#31619) BlessedElroy válasza Acheron (#31618) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

köszönöm a linkeket és segítséget!
De: én Angliában élek, szóval innen kellene rendelnem.(most éppen nyaralok M.o-on , ma utazok vissza).

Origin: BlessedElroy

(#31620) BlessedElroy válasza Acheron (#31618) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Segítenél választani egyet, ha küldök egy linket privátban?
Elvileg van itt IPS paneles a limiten belül :D

Origin: BlessedElroy

(#31621) Acheron válasza BlessedElroy (#31620) üzenetére


Acheron
őstag

A típus kiválasztásban szerintem sokan segítenek itt a fórumon, bár én javaslom más oldalak, és főleg tesztek elolvasását is (pl tftcentral.co.uk). Ha jól meg tudod fogalmazni magadnak, hogy mit és mire szeretnél használni, már nem lesz nehéz választani. Első körben érdemes az eddig ajánlottaknak utánaolvasni.
Azután már csak egy hozzád közel álló boltot (vagy webshopot) kell találnod, nos abban azt hiszem viszonylag kevesebb segítségre számíthatsz innen (bár biztosan van olyan, aki ismeri az angliai vásárlási lehetőségeket.) :)

(#31622) BlessedElroy válasza Acheron (#31621) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Rendben köszönöm a segítséget! :R

Origin: BlessedElroy

(#31623) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Használt monitort szeretnék, főleg játékra, filmre. 22" +, egyéb megkötés nincs. Ár 30-40(max). Életképes a szándék, vagy ilyen árban nincs jónak mondható vétel?

(#31624) Acheron válasza BlessedElroy (#31622) üzenetére


Acheron
őstag

A 24" vs 27" dilemmádhoz annyit még hozzátennék, hogy a már ajánlható minőségű 27" -os monitorok némiképp túllépik az általad adott keretet, de játékra és filmre talán egy 16:9 arányú, 1920 x 1080- as monitort érdemes nézni (pl lg IPS277L, 80 körül, persze ennek is érdemes utánaolvasni) A 2560 x 1440 felbontású jobbféle monitorok már drágábbak, és lehet, hogy játék terén követelnek némi kompromisszumot (egy durva VGA legalábbis nem árt mellé)

(#31625) BlessedElroy válasza Acheron (#31624) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Igazából 200 fontra toltam ki a keretemet. Nem akarok nagyobb felbontásban játszani 1920x1080-nál, a kártyám meg azt hiszem elég lesz egy darabig (gtx 670). Jó lesz 24-es.Eddig 17"3-as laposon játszottam BF3-at, szóval a 24-es méret is komolyabb előrelépés lesz.
Így most már 24", max 200font (ami kb 70K). Még van kb 3-4 órám kiválasztani, aztán repülök vissza.Este pedig elkezdem építeni a gépet. Mivel sose csináltam még, eltart majd egy darabig:D és mire kész lesz , a monitor is megérkezik.
Ja, hangszóró nem kell(már ha az befolyásol vmit az árban-bár sztem nem nagyon)
Még egyszer köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#31626) schawo válasza BlessedElroy (#31625) üzenetére


schawo
titán

Nálunk ennyiből megvan egy Dell U2412M, de tartok tőle, hogy ott jóval drágább. Remélem tévedek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31627) BlessedElroy válasza schawo (#31626) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Most próbálok 24-est találni. 21.5" az 150 font-ból kijönne.

Origin: BlessedElroy

(#31628) BlessedElroy válasza BlessedElroy (#31627) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

És megvan :DD
24" Dell UltraSharp U2412M Widescreen IPS Monitor - Black -186 font.
Akkor ezt este meg is rendelem.
Köszönöm a segítséget!

Origin: BlessedElroy

(#31629) schawo válasza BlessedElroy (#31628) üzenetére


schawo
titán

Bingó :)

Remélem tisztában vagy az U2412M jó és rossz tulajdonságaival egyaránt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#31630) BlessedElroy válasza schawo (#31629) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Az az igazság, hogy nem igazán. Olvastam sok felhasználói véleményt, de csak jókat írtak róla.
A rossz tulajdonságokról felvilágosíthatnál :D

Origin: BlessedElroy

(#31631) Acheron válasza BlessedElroy (#31630) üzenetére


Acheron
őstag

Pl a fekete nem olyan fekete, mint pl egy VA paneles típusnál (bár a kalibráció tud ezen némiképp segíteni), nem mentes az IPS glow jelenségtől (erre rákereshetsz a neten, mobilról most macerás a linkelés), standard (nem széles) színteret használ, lehet kisebb bevilágítás.
Ezek egy átlag user -nek többnyire élhető kompromisszumok, de igaza van schawo -nak, ezekkel jó tisztában lenni vásárlás előtt. Volt már olyan (itt is), hogy valaki egy 150 - 200 ezres monitor minőségét várta tőle, és persze csalódott...

(#31632) BlessedElroy válasza Acheron (#31631) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Értem, köszönöm.

Origin: BlessedElroy

(#31633) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

Nem tudom, hogy hasznátlban is gondolkozol-e, de EZ ennyiért elég jó áron van, és szvsz. játszani, filmezni is jobb széles színterű monitoron, mint sRGB-ben. (Ezért valószínűleg még kapni fogok :) )

[ Szerkesztve ]

(#31634) Malanrion


Malanrion
tag

Dell U2412M-nél az oldalsó két usb-be driver nélül felismer valamit?

(#31635) I3EI\ICE válasza I3EI\ICE (#31633) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Ooops...
Most látom, nem itthon vagy... Akkor mindenképp tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

(#31636) Isual válasza mézespálinka (#31623) üzenetére


Isual
veterán

Hardveraprón van egy 2209WA és egy U2311H is (ez utóbbi valamivel 40 felett).
Mindkettő ajánlott, utóbbi különösen! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31637) Iginotus


Iginotus
őstag

Megvettem a Dell 2709W hát Sajnos a hdmi-n ugrál a kép és mintha nem érzékelni rendesen, és elmegy sleepbe 2-3 perc után. D-subon van most ott tökéletes. Pixelhiba mentes, kicsit furi a menü irányítása szokni kell az érintőgombokat is. De tényleg éles a képe és erősek a színek.
(esetleg egy színbeállítás icm nincs valakinek? :) )
Holnap meg kell szerezzek egy DVI kábelt, mert az előző tulaj is azzal használta. Nekem meg mind1.
Rettenetesen nagy a fényereje... hunyorgok mikor használom.

Plug and Pray... :)

(#31638) petata válasza Iginotus (#31637) üzenetére


petata
őstag

Le van véve nullára?

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#31639) Iginotus válasza petata (#31638) üzenetére


Iginotus
őstag

A brightness? Még nincs 30 on van... de minnyárt.

Kiegészítés nem mindegy neki hogy milyen HDMI kábelv an rákötve. Fogtam egy másik hdmi-t azzal tökéletes, bár nem tudom mi a két kábel közti különbség (egyik 4 méteres ezzel nem megy másik 1,5 azzal meg megy.)

Plug and Pray... :)

(#31640) El Kebir válasza Iginotus (#31639) üzenetére


El Kebir
őstag

pl a minőség... ugyanolyan érvastagság és árnyékolás rövidebb kábelnél még működhet, hosszabbhoz már kevés lehet... (na meg az se mindegy, hogy "standard" vagy "high speed" hdmi a két kábel)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#31641) Strix Aluco


Strix Aluco
aktív tag

Sziasztok!

Mivel sajnos IPS-panelesre nincs keret, javasolnátok egy TN-paneles monitort 30 ezres ársávban?

Köszi,
Strix

(#31642) Iginotus válasza El Kebir (#31640) üzenetére


Iginotus
őstag

Ha már kábel DVI-ből akkor mire figyeljek mert 3 méteres kéne venni és akkor olyat veszek ami tutti jó.

Plug and Pray... :)

(#31643) stranger28 válasza Iginotus (#31642) üzenetére


stranger28
addikt

Ne legyen veszélyesen olcsó.

(#31644) El Kebir válasza Iginotus (#31642) üzenetére


El Kebir
őstag

vastag legyen... ezeket a kábelek full automatizálva fillérekért gyártják a távolkeleten, szinte az egyetlen dolog amin spórolhatnak, az az "anyag": az ér-, az árnyékolás-, a szigetelésvastagsága és a ferrit gyűrű, ezek meg látszanak a kábelen... ha van választék akkor vastagabbat vedd! :) (meg a feleslegesen hosszút is kerüld, mert távolabbra jobb kell legyen minden)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#31645) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok, 80 - 100 cm-ről használva mekkora méretű monitor az ajánlottabb 23" vagy 27" ? Főként játékra és filmre lenne.

(#31646) Iginotus válasza El Kebir (#31644) üzenetére


Iginotus
őstag

Nekem jelenleg ami nem működött, az egy 4 méter hosszú iszonyat vastag aranyozott végű közepesen drága jószág volt.
A rövid az meg vékonyka és nem is aranyozott, de semmi baja.
Nézek itt az aprón valamit akkor. DVI-DVI kábelből nem lehet ilyen probléma, hogy elmegy sleepbe stb a kép? Vagy ott is figyelni kell ez a dual-link vagy mit?

Plug and Pray... :)

(#31647) petata válasza Mirman (#31645) üzenetére


petata
őstag

Nincsen "ajánlott", embere válogatja. Ha pesti vagy (vagy arra járnál), ugorj be az OázisComputerbe, vagy Monitorguruba, és meg tudod nézegetni a különböző méretűeket egymás mellett adott távolságról...

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#31648) El Kebir válasza Strix Aluco (#31641) üzenetére


El Kebir
őstag

Ha most is valami tn-t használsz, amivel nincs különösebb bajod, akkor nem biztos hogy érdemes bármi hasonlóra lecserélni.

35k Ft-ért már van ips és mva, ha tényleg megterhelő 5-10k Ft plusszköltség, akkor nem biztos, hogy monitorra kellene költened a pénzed, de ha mindenképpen kellene egy monitor, akkor talán érdemes lenne használtan, féláron venni valami garanciális tn-t... úgy több pénzed marad.

(#31646) Iginotus

ahhoz a felbontáshoz nem kell dual-link, talán csak azért érdemes azt venni, mert később jól jöhet (ha megtartod a következő monitorodhoz)...

(a 4 méteres véletlenül nem "standard" hdmi? az nem tudja a fullHD@60Hz-et sem...)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#31649) Iginotus válasza El Kebir (#31648) üzenetére


Iginotus
őstag

Mindekét monitorral simán ment full hd közel 4 éve csak azt használok és dvi-hdmi-n A régi monitorommal. Ott semmi ilyen nem volt. És most:
Houston baj van. Szóval ez már nem off mindkét kábel csinálja, a 1,5 méteres is és a 4 méteres is ami sokkal vastagabb aranyozott. Mintha egy pillanatra nem kapna jelet a monitor jobb felül meg is jelenik a hdmi felirat de fél mp és már vissza is kaptam a képet. D-sub-ra csatlakozva nem volt ilyen. Holnap veszem a dvi kábelt remélem ott sem lesz.

Plug and Pray... :)

(#31650) El Kebir válasza Iginotus (#31649) üzenetére


El Kebir
őstag

hááát lehet monitor csatlakozó hiba is... mikor vetted gondolom nem próbáltad ki a hdmi-t...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.