Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) I3EI\ICE válasza DoubleW (#31350) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem a 7ms-os válaszidő egy elfogadható szint játékhoz, de legjobb lenne, ha a saját szemeddel megnéznéd még vásárlás előtt, ha már ezt a monitort szemelted ki. Nem hiszem, hogy bármilyen képlet szerint át lehetne váltani a különböző paneltípusok válaszidőértékeit, én inkább úgy fogalmaznék, hogy a gyári adatok nem mindig pontosak, illetve egyénfüggő is, hogy ki mennyire érzékeny a pixelválaszidőre (könnyen lehet, hogy meglepődnél, milyen "gyors" az a 7ms-os monitor, de az sem kizárt, hogy zavarónak találnád az utánhúzását).

Van viszont egy jó hírem az általad kiszemelt típussal kapcsolatban. A tftcentral tesztje szerint 5ms-os az átlagos bemeneti késleltetése. Ez egy kiváló érték, ráadásul ez a "játszhatóság" szempontjából sokkal nagyobb jeletőségű tényező, mint a pixelválaszidő. (Ha képben akarsz lenni, keress rá az "input lag" kifejezésre).

[ Szerkesztve ]

(#31352) I3EI\ICE válasza I3EI\ICE (#31351) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

A teljes teszt

(#31353) Isual válasza I3EI\ICE (#31352) üzenetére


Isual
veterán

(#31350) DoubleW: Minden bizonnyal jó lesz játékra, de nyilván a személyes megtekintés/kipróbálás a tuti. Az IPS-eknél épp hogy a látszólag magas gtg érték egy TN-ekhez mérten jobb válaszidőnek felel meg. A barátod meg hülyeséget beszél, ha ezt megmeri becsülni ms-ra pontosan. :)

@I3EI\ICE: Ő ugye S2240L-ről beszél. :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31354) korcsi válasza gyulank (#31300) üzenetére


korcsi
veterán

Nem kell 120Hz-es megjelenítő 25fps-es tartalomhoz.

Szerintem te kevered a váltott soros megjelenítést (intelaced) a váltott sorosan polarizált 3D-s kijelzővel, ha nem sorry!

"Az aktívnál pedig minden soron egyszerre mindkét kép látható, akkor is 50fps, vagyis 50Hz."
Egyszerre nem látható ugyanazon soron két tartalom, ha pedig 50Hz-el menne megjelenítés akkor villogna.

Mind a páros mind a páratlan polarizált, de egymásra merőleges szögben (függőleges, vízszintes)

"Csak úgy láthatok két képet, ha a páratlanokon(polarizálatlanokon) mondjuk a bal képet adja, a párosokon(polarizáltakon) a jobb oldali képet."

Majdnem, csak mindkettő polarizálva van.

Igen, az aktív szemüvegnek szinkronba kell működni a megjelenítővel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#31355) DoubleW válasza I3EI\ICE (#31351) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Köszi hogy válaszoltál. Hát szerintem nem nagyon zavarna mivel a régi monitorom egy LG W2243S és ott 5ms a válaszidő ami nem sokkal kevesebb mint ennek a Dell-nek.
Ám a linket amit adtál nem tudom megnyitni valamiért:S

(#31356) DoubleW válasza Isual (#31353) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Csak mondot valamit hogy ő mennyire tippel:) Nem mondta azt hogy biztos annyi lesz.
Igen a S2240L van szó és ahogy látom @I3EI\ICE egy S2440L tesztet linkelt.

(#31357) Isual válasza DoubleW (#31356) üzenetére


Isual
veterán

Butaságot mondott, ettől még a jobb IPS monitorok, amik 6-8ms-os gtg válaszidővel bírnak, egy 2-4ms-os TN-nel abszolút versenyben vannak. Nyilván mindig van kivétel, s az input lag is egy kritikus tényező, de a mai IPS-ek már jobbára mind alkalmasak játékra. HC gamerek meg ha ragaszkodnak az IPS-hez és félnek, akkor próbáljanak ki egyet, mert nekik csak az a tuti. Földi halandóknak bőven jó. :K

(#31358) DoubleW : Nincs mit. Majd egy véleménnyel megtisztelheted a fórum olvasóit, ha nem nagy kérés. ;)

Üdv :R

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31358) DoubleW válasza Isual (#31357) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Értem:) Mint mondtam a régi monitoromtól biztos jobb lesz ez a Dell:)
Köszönöm neked és @I3EI\ICE hogy segítettetek!:)

(#31359) Malanrion válasza stranger28 (#31330) üzenetére


Malanrion
tag

(#31332) < CyberBob >

igen, köszönöm a válaszokat, erre gondoltam:)

[ Szerkesztve ]

(#31360) I3EI\ICE válasza Isual (#31353) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Majdcsak összeszedem magam. :)

(#31361) I3EI\ICE válasza DoubleW (#31355) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Sajnos a linkek nem is annyira számítanak, mert figyelmetlenségből a kiszemelt monitorod 24 colos megfelelőjéről küldtem őket.

Sajnos a 22-es verzióról csak egy kevésbbé "neves" -legalábbis számomra ismeretlen- oldal tesztjét találtam input lag kérdésben. Ők 2ms-ot mértek (ami mondjuk gyanúsan alacsony eredmény, de ha igaz, akkor ezt a monitort akár "gamer" titulussal is árulhatnák).

[ Szerkesztve ]

(#31362) DoubleW válasza I3EI\ICE (#31361) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Semmi gond!:) Köszönöm hogy segítesz és utánanéztél! Hát az a 2ms tényleg alacsony! Szerintem hasonló válaszideje van mint a 24 colos megfelelőjének. Na de majd kiderül szerdán milyen is lesz:) Akkor érkezik!:)

(#31363) I3EI\ICE válasza DoubleW (#31362) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

A pixelválaszidő, és az input lag két külön fogalom. Az egyik a pixelek "tehetetlensége", a másik az egész megjelenítés késése.

(#31364) DoubleW válasza Isual (#31357) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Nem nagy kérés csak nem tudom hova írjam majd le a véleményem:) Ide jó lesz?:)

(#31365) DoubleW válasza I3EI\ICE (#31363) üzenetére


DoubleW
csendes tag

Ja,oké! Most már ezt is tudom:) Kösz szépen!

(#31366) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Autó szimulátorokkal játszok főleg és egy triple screen config felállításán gondolkozok. Jelenleg egy 40" -es Samsung 5003 tv-t használok.

Ár fontos szempont, mivel 3db kell:DDD A nagyobb méret is az lenne, de ezt az ár sajnos üti. 40k/db körülre gondoltam eredetileg. Azt hittem ebből 24" es TN-t kapok, a minőség eredetileg annyira nem volt fontos, de miután kicsit körbenéztem azt látom, hogy LG-kból 23"-as IPS is kijön, ami csábítóbbnak tűnik, azt a pár centit lecsíphetjük ha szinte minden másban jobb. Csak itt el is vesztem kicsit mert 3 féle típust is kapni 40 körül:
IPS231P-BN
IPS234V
IPS237L

Nekem nem sokat mondanak a különbségek. A 231-nél hiányzik a HDMI ami nem szimpatikus de egy plusz átalakítóval nem probléma. A 237 meg már inkább közelít az 50k-hoz. Így nekem eddig a 234 tűnik nyerőnek. Itt a fórumban is jókat olvastam róla ahogy rákerestem.
Van más alternatíva ilyen árért, van valami buktatója ennek a monitornak az általam tervezett célra?

Köszi előre is!

(#31367) gyulank válasza korcsi (#31354) üzenetére


gyulank
addikt

De akkor nem keverem, hisz nem elég, hogy váltott sorosan polarizált a kijelző, váltott sorosan is kell megjeleníteni a képeket a polarizált szemüveggel nézett 3D-hez. Mi 42?
Várható az elkövetkező 5 éven belül, hogy gyors válaszidejű, jó színhűségű, feketét feketének mutató 24"-os 3D monitort árulnak bárki számára elérhető áron?
Minden tesztben azt írják, hogy a gyári beállítások rosszak, újra kell kalibrálni a színeket.
Ez mi miatt van? Lusták beállítani rendesen, vagy poénból?
Vagy hogy van, hogy egy PH tesztben jobban kalibrálják be, mint gyárilag?
Tényleg szeretném tudni, mi oka van ennek, mert ez olyan, mint a legtöbb eszközben a menü.
Szándékosan lehetetlen színek, alig olvasható szöveg, pl. világoskék+fehér.
Ez azért van, hogy lehet 10x drágábban venni olyat, amiben csak a menü olvashatóbb?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31368) breezer88


breezer88
tag

Sziasztok!

Éppen monitor vásárlás előtt állok, olyan 40 és 50 ezer között szánok rá. Filmek/sorozatok, masszív netezés és némi játékra használom a gépet, ebben a csökkenő fontossági sorrendben. Tehát ha valahol kompromisszumot kell kötni ( a méreten túl :) ), akkor inkább a videók mellet döntök a játékok helyett. Az lenne a kérdésem, hogy rendesen bekalibrált monitorokat hol lehet megnézni, hogy valóban mit is mutatnak, illetve hogy milyen monitor ajánlanátok (nem feltétlen csak Dell érdekel) ?
Ja igen, és milyen felhasználási célzattal érdemes 16:10-et választani 16:9 helyett? Egyáltalán mi értelem van ennek a két közel azonos képaránynak?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#31369) zack válasza i-sti (#31343) üzenetére


zack
nagyúr

Ritka? MonitorGuru-nal annyi van amennyit venni szeretnel. Es igen...erdekelne engem is milyen specifikaciok nem tetszettek. Teny hogy nem forgathato, es ha ez a szempont a legfontosabb akkor nem ez a monitor a megfelelo neked.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31370) Isual válasza DoubleW (#31364) üzenetére


Isual
veterán

jó lesz :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#31371) balpis válasza gyulank (#31367) üzenetére


balpis
őstag

csak laikusként és egyszerűsítve a kalibrációról:
Minden alkatrésznek van egy tűrési tartománya. A monitor sok alkatrészből tevődik össze. A végeredmény, ha minden alkatrész ideális lenne, akkor eredményezné a tervező által elképzelt ideálisat. Azonban a sok alkatrész kis eltérése minden egyes monitor esetén picit más mégeredményt fog produkálni.
Ha a monitort úgy készítenék, hogy egyes alkatrészei állíthatóak lennének, akkor a kész monitoron lehetne végezni egy hardveres kalibrációt. Ezzel megközelíthetnék az előzetesen elképzelt eredményt. De ez töb szempontból sem játszik:
- bonyolultabb lenne az eszköz a speciálisan állítható alkatrészek miatt
- plusz egy munkafolyamatot igényelne
ezek miatt drágább lenne.
(valamekkora állítási lehetőség biztosan adott, hogy a minőségi szórást csökkenthessék de az így megvalósítható finomhangolás általában nem eléggé finom)
És akkor még nem beszéltünk a másik oldalról, a videokártyáról.Igaz, ott a digitális megoldások miatt kisebb a hiba lehetősége típuson belül (de pl. az analóg D-SUB kimenet esetében ott is könnyen előfordulhat), de különböző VGA-k sem feltétlenül pontosan ugyanazt a képet küldik a monitor felé.
Így a gyakorlatban ha lenne egy kvázi színhű monitorod a hardweres kalibráció után, akkor sem biztos, hogy minden számítógépen valóban ugyanazt a képet látnád rajta. Hacsak valami hasonló hardveres kalibrációt nem alkalmaznának a videokártyáknál is... (újabb HW és munka költség)

Sokkal egyszerűbb egy tűréshatárt megállapítani és a gyártástechnológia során alkalmazni, ami a felhasználók 90 (99?) %-ának még megfelelő eredményt hoz és akinek ez kevés, az a monitort a konkrét videokártyájával szoftveresen összelőheti, hogy a lehető legjobb eredményt kapja.

(nagyon régen néztem a monitorok működését, akkor se mélyültem el teljesen a részletekben, a videokártyákét pedig szinte egyáltaln nem ismerem, így lehet, hogy butaság amit írtam, de számomra logikusnak tűnik :) )

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#31372) gyulank válasza balpis (#31371) üzenetére


gyulank
addikt

Szerintem egyforma beállításnál egyforma jelet kell küldenie minden videókártyának, ha jól működik.
Ahogy be van kalibrálva a kijelző, úgy jelenik meg. Akármi a forrás(Pendrive, HDMI, D-SUB).
Az ideális színhűség nem a gyártó tetszésétől függ, hanem a színhű lenne az ideális.
Az egy dolog, hogy ha minden egyforma erősséggel lenne beállítva, valószínűleg nem lenne színhű, se más szempontból valósághű, vagy jól látható. Ezért lehet kalibrálni. De én azt nem értem, hogy ha már tesznek bele előre beállított módokat, azok miért nem olyan beállítások, amivel lehető legvalósághűbb a kép? (Mert ha be lehet állítani a gyári beállításnál valósághűbb képet, akkor nem a gyári a lehető legvalósághűbb, pedig nekik lenne mivel jól csinálni.)

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31373) balpis válasza gyulank (#31372) üzenetére


balpis
őstag

Szerintem egyforma beállításnál egyforma jelet kell küldenie minden videókártyának, ha jól működik.
Ahogy be van kalibrálva a kijelző, úgy jelenik meg. Akármi a forrás(Pendrive, HDMI, D-SUB).

Érdekes, nekem a kalibrálás során más eredmény adódotzt ugyanazon monitornál az alaplapi videoval, mint a 4870-nel...

Az ideális színhűség nem a gyártó tetszésétől függ, hanem a színhű lenne az ideális.

Igen, de vannak technológiai és gazdasági korlátok. Fizikailag mi megvalósítható és mennyiért. Ezért múlik a gyárón, hogy mi a célja az adott termék esetében...

Az egy dolog, hogy ha minden egyforma erősséggel lenne beállítva, valószínűleg nem lenne színhű, se más szempontból valósághű, vagy jól látható. Ezért lehet kalibrálni. De én azt nem értem, hogy ha már tesznek bele előre beállított módokat, azok miért nem olyan beállítások, amivel lehető legvalósághűbb a kép? (Mert ha be lehet állítani a gyári beállításnál valósághűbb képet, akkor nem a gyári a lehető legvalósághűbb, pedig nekik lenne mivel jól csinálni.)

Ezt próbáltam leírni: az alkatrészek minőségi SZÓRÁSA (pl. egy 1kohm ellenállás gyakorlatilag soha nem 1kohm, és árban nagy a különbség, hogy 5% tűrésűt vagy 1% tűrésűt veszel) , hardveres beállítási lehetőségek korlátja és a ráfordítandó MUNKA (azaz költség)
De úgy tűnik, nem sikerült.
Sokkal egyszerűbb egy nagyjából beállított monitorhoz a video kimenetét szoftveresen úgy torzítani (ez gyakorlatilag a kalibráció), hogy a végeredmény kb. színhű legyen, mint magának a monitornak a pontosabb hangolása.

Persze, ha lenne 10% vevő, aki azt mondja, hogy neki nem 50k-ért kell egy 95%-ban színhű monitor, hanem fizet 150k-t ugyanezért, ha 98%-ban színhű, akkor talán foglalkoznának ezzel a gyártók. (a számokat hasaltam és túloztam természetesen).
De ilyen nincs, ha ugyanezt az eredményt szoftveres kalibrációval 3k-ért is lehet produkálni...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#31374) milu44


milu44
aktív tag

23k kerettel tudnátok nekem monitort ajánlani ami új?
Használt nem érdekel.
Napi szinten 10-12órát lenne használva.
Én ezeket láttam ami a keretembe belefér:
AOC E966SWN
HKC 1818
LG E1942C-BN
Asus VS197D
Samsung S19B150N
Ajánlhatok más weboldalról is monitort ha tudtok.
Lényegében filmezek, játszom, és nagyon sokat olvasom.
Egy 15"-os crt compaq-t szeretnék most már leváltani, főleg az áramfogyasztása és kis mérete miatt, ebből adódóan rossz rajta olvasni.
Kb féléve gyűjtök rá tehát nem tudok több pénzt összeszedni.
Ebben az árkategóriában a lehető legjobbat szeretném kihozni.

Az lg és az aoc volt az ipon-on egy tesztben és ott az aoc nagyon leszerepelt az lg volt a jobb, a többi monitorról nem találtam semmmit. (A teszt)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 11NFC spesn

(#31375) gyulank válasza balpis (#31373) üzenetére


gyulank
addikt

Vagyis azt akarod mondani, hogy a tesztekben szereplő monitorok gyári beállításai nem a típusra jellemzően jelennek meg rosszul, csak azok pont a típuson belüli 10%-ba estek bele, de annak a típusnak a 90%-án jók?

Szerintem az, hogy a kijelző fizikai felépítése különbözhet, az egy dolog. De hogy ha a felbontás, képarány, képfrissítés, színprofil, fény, és kontraszt beállítása nem változik, se a kijelző, se a kijelző beállításai, akkor a videókártyának az a dolga, hogy ugyanúgy adja le. Ha nem egyforma, akkor az egyik kevésbé jól végezte teendőjét. Vagy a másik videókártya szoftverében van valami más érték, ami a másikban nem úgy volt.

De ez a kérdés, hogy miért állítják úgy ahogy nem érdekel annyira, mint, hogy várható-e az elkövetkező 5 évben, hogy gyors válaszidejű, jó fekete, és színhűségű, jó háttérvilágítású 24"-os 3D monitorok lesznek 1080p, vagy 2x-es felbontásban viszonylag olcsón?

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31376) balpis válasza gyulank (#31375) üzenetére


balpis
őstag

nem nem ezt akartam mondani. Hanem azt, hogy az ELVI színhűség is csak korlátozott a technológiából adódóan. Azaz a látható spektrum nem fedhető le közel sem 100%-ban a mai megjelenítő eszközökkel, még ha a tervezés tökéletes és az alkatrészek ideálisak is. (pl. itt is látszik - véletlen google találat -, hogy a látható tartománynak csak egy kis részét képes lefedni egy képernyő - persze egy fényképezőgép érzékelője se képes sokkal többre).
De mivel az alkatrészek nem ideálisak, nem várható el ésszerű áron az elvileg elérhető legjobb hardveres beállítás elvégzése sem.
De mindegy.

AZ elkövetkező 5 évben jó eséllyel lehetnek majd olyan monitorok, amiket ma szeretnél - csak mire odáig jutunk, akkor már valószínűleg nem az lesz az igényed. :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#31377) stefyY


stefyY
őstag

Most nézem, hogy [itt] kicsit elírtam...szóval a Benq GW2250HM és a GW2250E típusokról lenne szó. Előbbiben van HDMI, míg utóbbiban csak D-Sub/DVI, csak ebben különböznek, igaz?

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#31378) gyulank válasza balpis (#31376) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem is azt mondtam, hogy olyan jó legyen, amilyen nem lehet, hanem, hogy a gyári beállítás ne lehessen kevésbé színhű, mint amit egy Jóskapista beállít otthon manuálisan...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31379) Nyugdíjas válasza gyulank (#31378) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pusztán a rászánt időn múlik. Nem szánják rá a gyártók egyesével azt a pár óra pöcsölést kézzel!, mert annak az árát a felhasználók 99%-a nem lenne hajlandó megfizetni, mert számukra nem egy értékes szolgáltatás. Örülj, hogy te az 1%-ba esel, és csináltasd meg Jóskapistával.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#31380) gyulank válasza Nyugdíjas (#31379) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem erről beszélek. Szerintem egy típuson belül mind ugyanúgy van beállítva, és nem is ez a baj. Csak egyet kéne a típusból jól beállítani, és ezt a beállítást tenni a többire is. Feltételezem, hogy lenne műszerük tesztelni a jó beállítást pontosan konkrét színekhez viszonyítva, gyorsabban, biztosabban, mintha Jóskapistáknak szemre kéne.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31381) balpis válasza gyulank (#31380) üzenetére


balpis
őstag

ezt próbáltam mondani, hogy típuson belül sem lesz minden egységes, nem elég a fényerő, kontraszt stb. gombokat ugyanoda tekerned. (mert pl. az egyik készülékben egy ellenállás 101kohm, a másikban ugyanaz csak 99...)
Különben a SW-es kalibráció is egyszerűen egy file letöltéséről szólna egy adott monitorhoz...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#31382) gyulank válasza balpis (#31381) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem mondtam, hogy nem lennének valamekkora eltérések a típuson belül, hanem, hogy szerintem egy darabon se jó az a beállítás.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31383) balpis válasza gyulank (#31382) üzenetére


balpis
őstag

néztél 100 egyformát és egy sem volt jó? :)
Elképzelhető, hogy egyik sem az átlagos volt.
De azt hiszem, ennek nincs értelme.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#31384) Nyugdíjas válasza gyulank (#31380) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem vagyok biztos benne, hogy értem, hogy mit szeretnél mondani.
Már egy ideje... :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#31385) I3EI\ICE


I3EI\ICE
aktív tag

Szerintem Gyulánk arra gondol, hogy igazán nem volna rossz, ha a gyártók úgy adnák ki a kezükből a monitorjaikat, hogy az OSD beállítások egy -sok példány alpaján- átlagolt optimum értékre legyenek beállítva (gyárilag, nem pedig kézi erővel egyenként átnyomkodva) ahelyett, hogy valamilyen "hasraütésszerű" beállításokkal nyomják ki őket, ami köszönőviszonyban sincs az optimális beállításokkal. Persze ettől még teljesen felesleges erre itt a fórumon panaszkodni, sőt, valószínűleg a gyártók helpdeskjén sem lenne sok foganatja a dolognak. A felhasználók nagy része megelégszik azzal, ha szemre beállítja magának, aki meg preciz színhűséget akar, annak meg úgysem lenne elég a fent említett "átlagolt" megoldás, mert ott van az alkatrészek szórása, a videokártyák szórása, a monitor felhasználási helyszínének jellemző fényviszonyai, stb...
Persze ettől még törekedhetnének a gyártók jobban arra, hogy az "out of the box" beállítások ne legyenek csapnivalóak, de valószínűleg nincs rá kellő igény. Én személy szerint biztos nem fizetnék egy ezressel sem többet egy monitorért pusztán azért, hogy az OSD beállításai NAGYJÁBÓL optimálisak legyenek

(#31386) madgie válasza I3EI\ICE (#31385) üzenetére


madgie
titán

Most tekintsünk el a normális boltoktól (Oázis, Monitorguru, mittomén). Egy MM-ban melyik monitoron/tévén akad meg az átlag józsika szeme? Igen, amelyik gyárilag sz*rrá van húzva, 300-as fehér, olyan szaturációval, hogy utána a moziban fekete-fehérnek tűnne az Avatar is.

Aztán otthon is úgy járatja, majd csodálkozik, hogy fáj a feje.

(#31387) stranger28 válasza madgie (#31386) üzenetére


stranger28
addikt

Meg is érdemli. Másik, hogy nem sok minden tud sérülni egy ilyen egyed fejében. ;]

(#31388) KaraDani válasza KaraDani (#31366) üzenetére


KaraDani
addikt

Közben az árakról:
39,5-ért találtam IPS234V-et
IPS231P-BN 43,5

Nekem specifikációk alapján nem világos miért a IPS231P-BN a drágább?
Jó vétel lenne a IPS234V ezen az áron, vagy tudtok jobbat ajánlani?

(#31389) gyulank válasza KaraDani (#31388) üzenetére


gyulank
addikt

Válaszidő.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#31390) Malanrion


Malanrion
tag

Köszönöm szépen a segítségeteket, tanácsadásaitokat!!! :R

Tulajdonosa lettem én is egy DELL U2412M monitornak. :K (kalibráltatva, oázisból, a bolttal megvagyok elégedve teljesen, segítőkészek voltak, azt kaptam amit kértem, szinte várakozás nélkül!:) )

A monitor külsőleg és megjelenítésileg is nagyon szép, nem volt még ekkora monitorom és ilyen minőségű sem, megérte megvenni. A külső is nagyon szép, könnyen szerelhető, összerakható, a forgatható állvány és a magassági állítás is kielégíti az igényeimet.
A kép az brutális :Y , általában 80-100cm-ről használom, de pár méterről is kényelmes még filmet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#31391) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék vásárolni!
22", wide, LED-es...Igazából teljesen átlagos használatra, átlagos játékokhoz, netezésre...
Tudnátok párat ajánlani?!
Üdv. Roland

(#31392) breezer88


breezer88
tag

esetleg valaki?=> Éppen monitor vásárlás előtt állok, olyan 40 és 50 ezer között szánok rá. Filmek/sorozatok, masszív netezés és némi játékra használom a gépet, ebben a csökkenő fontossági sorrendben. Tehát ha valahol kompromisszumot kell kötni ( a méreten túl :) ), akkor inkább a videók mellet döntök a játékok helyett. Az lenne a kérdésem, hogy rendesen bekalibrált monitorokat hol lehet megnézni, hogy valóban mit is mutatnak, illetve hogy milyen monitor ajánlanátok (nem feltétlen csak Dell érdekel) ?

(#31393) kleinguru válasza breezer88 (#31392) üzenetére


kleinguru
addikt

Monitorguru illetve Oaziscomputer
Ha anyagiak engedik kalibrálva és pixelgaranciával vedd:K!

Első körben u2312 igaz 54900,- de minden igényednek megfelel:))

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#31394) Ghostface


Ghostface
senior tag

Sziasztok!
Egy ismerősöm szeretne új monitort venni. Leginkább fotós munkákra használná, kb 45-50eFt-ot tudna rá szánni és 24"-os méretben gondolkozik. Tudnátok valamit ajánlani ami ár-érték-képminőség arányban a legjobban megérné?
Előre is köszönöm a segítséget!

PSN: Nifty_Ghostface

(#31395) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni mostani BenQ GL2240-es monitoromat egy 24"-os IPS monitorra.
Főként játékra használnám, filmet nem szoktam nézni rajta.
Árban max. 50.000.-Ft rá a keret, de lehet olcsóbb is, a fő szempont az ár/érték arány.
A legfontosabb kérdés pedig az, hogy megéri a kb. 2 éves BenQ monitort lecserélni egy újabbra? Megéri?
Mit tudnátok ajánlani,

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: Illye

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#31396) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Mivel nem találtam rá topikot, ezért itt kérdezem meg.
Ahány Hz-s (herc), annyi Képkockát képes megjeleníteni másodpercenként (FPS)?
Azaz ha 60 Hz-s a monitorom, akkor hiába van pl. 100 FPS-em játék közben, 60 FPS-t képes megjeleníteni?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#31397) < CyberBob > válasza emiki6 (#31396) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Röviden, igen.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#31398) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Milyen 21,5 vagy 22" -os FullHD monitort ajánlotok 30-37k- ig. Filmezésre, netre, kicsi játékra lenne használva.

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#31399) vond válasza Gabe123 (#31398) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pl. ezt itt...

(#31394) Ghostface: Grafikus munkára a minimum egy kalibrált Dell U2212HM, vagy U2312HM lenne... 24-esből U2412M lehetne, de ez már 70 felett van... Olcsóbb, TN paneles 24-eseket ne is nézegessen, mert az ratyi lesz ilyen területre (is)... Úgyhogy ha nem tud rászánni +20-at, akkor én kötnék a helyében egy kis méret beli kompromisszumot...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#31400) Gabe123 válasza vond (#31399) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx. én is erre tippeltem. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.