Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90) yerico


yerico
senior tag

Tavaly egyszerre szereltünk a szüleimmel klímát. Én klímással szereltettem be, ők a Dimarson márkájú gagyit rendelték meg, mert ''olcsó volt'' - a gyári képviselet akciózott, rajtuk keresztül ment a szerelés is. Nekem 160, nekik kb. 70 volt a végösszeg:(. Aztán az idén már nem hűtött az övék. A szervíz persze naná, hogy nem jön ki, a cég megszűnt, telefonra nem válaszolnak, a magyarországi képviselet vonogatta a vállát. Három hét után szóltak egy ismerősnek, kijött, kiderült, hogy megszökött a gáz. Nerm volt nehéz, mert nem voltak meg a tömítések a rendszerben :( A fűtési ágat nemes egyszerűséggel nem kötötték be. Olyan, hogy tisztítás, fel sem merült bennük. Lényeg, hogy vállalva az elbukott garanciát, egy plusz tízesért újra töltötték a rendszert, belerakták a tömítéseket, és bekötöték a fűtést. Aztán jó öt hét múlva jelentkezett a beszerelő cég (utódja???), hogy akkor jönnének javítani. Persze el lettek küldeve a fenébe.
A sajátomnak is voltak hibái, nem szeret néha kikapcsolni. Csörögtem a klímás cégnek, délután ötre kint voltak, próbálkoztak, de a klíma nem rosszalkodott ekkor. Ennek ellenére megrendeltek egy új panelt (lényegében a komplett elektronika). A gyári képviselet másnap reggel 8-kor már válaszolt is a nekik küldött levelemre. Végül - bár a klíma mindig alkalmas volt a hűtésre, csak párszor le kellett kapcsolnom a biztosítákát :) - a dolog megoldódott. Idén a beszerelő cég csörgött, hogy a garancia érvényessége miatt évente felül kell vizsgálniuk, és le kell fertőtleníteniük, mikor jöhetnének. Kijöttek, megcsinálták.
Ha a hibás klímával nekem kellett volna elmennem a boltba, hogy cseréljék ki, asszem, padlót is fogtam volna.
Szóval ezért tudom azt mondani, hogy klímát csak klímástól vegyen az ember.Az ismeri, amit forgalmaz, garanciát vállal rá, és be is tudja szakszerűen szerelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.