Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64943) Al Brandy válasza ANDROID??? (#64928) üzenetére


Al Brandy
tag

Mielőtt átkozni fogod a napot is,hogy beléptél ide a fórumra, kérdezz meg egy olyan embert is, aki ilyen kicsi helyiségekben ekkora klímákat használ. :DDD
Hogy maradjak az autós hasonlatnál, tényleg 100 vagy 150 lóerős autókat szeretnél venni,amikor csak sima úton folyamatosan 60-al akarsz menni? Csak azért, mert azok tudnak 200-as és 240-es végsebességet is, de te még 100-al is ritkán hajtasz? :F

Viccet félretéve ha nem akarod,hogy on-off üzemben menjenek a klímáid,és a középső helyiséged is jól legyen fűtve,akkor olyan típusú készüléket vegyél (max teljesítménytől függetlenül) amelyek fűtés üzemben 100-150 Wh tényleges áramfogyasztás közelébe le tudnak szabályozni,és ezt halkan is teszik.
A 10nm-es helységbe még így is kb. az összes kapható klíma túlméretezett lesz,hacsak nem az ajtóval szemben teszed fel, és ezzel fűtöd (az ajtót telibe fújva) a középső helyiséget is.

Csak hogy tudj mihez viszonyítani,nekem tegnap 24óra alatt, a 3 fok körüli külső átlaghőmérséklet mellett 260Wh átlagos áramfogyasztás kellett közel 50m2 kb.22,5 fokon tartásához( Mitsu HR50VF),pedig van sok nagy ablak, és átlagos szigetelés a falakon/padláson,illetve a belépő is ide nyílik.

Vannak 16 és 20 nm-es szobáim, amikben 2,5kW-os Hitachik üzemelnek, de mivel ezek kb. 300Wh valós fogyasztásig tudnak csak leszabályozni (ami ugye kb 50m2-hez kellene)így on-off üzemmódban mennek,ami hátrányos az átlagfogyasztásra,és éjszaka a ki-be kapcsolgatás hangja is zavaróbb,mintha folyamatosan menne.

Mivel úgy látom, neked az AP széria szimpatikus,ezért javaslom,hogy kérdezd meg az AP tulajokat (is).

Remélem valamennyit tudtam segíteni,és szurkolok neked, hogy sikerüljön jó készüléket találnod.

A Mitsu HR egyébként egy nagyon jó minőségű és kulturált működésű készülék ha jól van méretezve és használva,függetlenül attól,hogy belépő szintű. Kár,hogy nem ilyeneket vettem a szobákba is. Hitachik bivaly erősek,de ilyen kicsi helyiségbe nem ajánlom őket.

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.