Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) LanyUs válasza atibuc (#2650) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az ajánlott klíma 110e Ft-tal drágább FTX35N típusnál. Az tény, hogy hatékonyabb, de vajon megér ennyivel többet? :F Ezen megy a dilemma nálam is. No meg azon, hogy 160e körül hasonló vagy jobb paraméterekkel rendelkező samut is vehetek, amelyik több funkciót tartalmaz ( a marketing szerint )

(#2652) Con Troll válasza LanyUs (#2651) üzenetére


Con Troll
senior tag

Nekem is samut (167e) es daikint (208e) ajanlottak, sokaig gondolkodtam, hogy a daikin meger-e annyit, amennyivel tobbe kerult, de vegul samu lett. Eppen most biggyesztik fel.

(#2653) LanyUs válasza Con Troll (#2652) üzenetére


LanyUs
senior tag

Daikin: FTXN35L 200.000 Ft
Vezeték nélküli távirányító
Komfort üzemmód
Éjszakai üzemmód
Nagyteljesítményű üzemmód
Titán-apatit fotokatalitikus légtisztító szűrő
Szárító program
Csendes üzemmód
Öndiagnózis

Samu: AR12FSFPKGMNZE / X Maldives 150.000 Ft

Automatikus tisztítás
Automatikus újraindulás
Vezeték nélküli távirányító
Alvás automata üzemmód
24-órás Ki/Be kapcsolás
Rendkívül alacsony zajszint
Korrózióálló Fin bevonatú hőcserélő
Allergia szűrő
Csendes működés

A samu tudja az Automatikus tisztítás funkciót, ami elvileg megegyezik azzal, ha járatod "sima" ventiként :F

(#2654) atibuc válasza LanyUs (#2653) üzenetére


atibuc
tag

Nem egyszerű dönteni.
Daikin 25jv 250e
25L 190e
35L 200e

Figyelembe véve , hogy nem 2 évre vásárol az ember remélhetőleg 10 évre.
Minden érdemleges hozzászólást szívesen veszek.

Tibi.

Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte!!

(#2655) LanyUs válasza atibuc (#2654) üzenetére


LanyUs
senior tag

SAMSUNG AR12FSFPKGMNZE MALDIVES [link]

SAMSUNG AR12FSSEDWUNEU CRYSTAL [link]
SEER: 6.7
COP: 3.96

Automata tisztítás:

" LÉPÉS: az elpárologtatót egy igen enyhe, szupercsendes légáram kiszárítja, eltávolítva a maradék nedvességet.
LÉPÉS: a NEO-Plasma rendszeren keresztül tökéletesen eltávolítja a penészkezdeményeket.

Ha az Ön klímájában nincs ilyen funkció.

Kikapcsolás előtt ventilátor módban járása a klímát legalább 1 órát, és csak ezután kapcsolja ki teljesen.
Vagy kapcsolja át egy 5 - 8 percre Fűtés üzembe +30°C beállítással kis ventilátor fokozaton.(3 percig nem indul a kültéri üzemmód váltáskor, illetve az invertereseknél lehet kell 15 perc is!). Ezután járassa a ventilátort 30 percig hogy a hőcserélő után a csepptálca is kiszáradjon. Ha nem szeretne ennyit várni akkor állítsa be az időzítő funkciót hogy klíma automatikusan kikapcsoljon 0,5 - 1 óra után.
Vagy ha nem akar ennyit "szenvedni" minden kikapcsoláskor, válaszon az alábbi modellekből. (Elég egy alkalommal elfelejteni és már bele is dohosodik a pára, ha sokszor csak úgy kikapcsoljuk akkor gombásodni is fog.) "

Én pedig nem szeretnék ezzel küzdeni, tehát úgy néz ki daikin ide vagy oda samu lesz. Abból is az alsó, mert az hatékonyabb és már wifit is tud.

(#2656) neduddki válasza LanyUs (#2655) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mivel komplet azat akarsz futeni ami nem csak 4 hejjseg bol all tehe meg egyszer megkerdem zubadan? /ami kecsegtlen az .5.2w keves neki:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2657) LanyUs válasza LanyUs (#2655) üzenetére


LanyUs
senior tag

neduddki azt nem én kérdeztem :)

Beszéltem egy profi szerelővel és alátámasztotta, hogy ha sima fan módban járatjuk a klímát, akkor az megfelel az automata tisztításnak, ergo ez nem szempont. Mégse samu lesz :)
A Daikin 3 évres garija + 7év garral hosszabbítható 8.000 Ft+ÁFA-ért, de évi kettő karbantartás a szervízlapon kötelező!!! Nála 6.000/alkalom. Ez 10 év alatt 120e Ft, bár az alkatrész sem lehet túl olcsó :)

Kaptam még egy típust így -e kettő közül fogok holnap dönteni:

FUJITSU ASYG 12 LLCA / AOYG 12 LLC [link] 200e Ft

SEER: 6.2 szezonális hűtő energiaosztály
SCOP: 3.43 szezonális fűtő energiaosztály

DAIKIN FTXN35L9+RXN35L9 Oki Comfort [link] 200e Ft

SEER: 5.48 szezonális hűtő energiaosztály
SCOP: 3.81 szezonális fűtő energiaosztály

Árban ugyanaz, de hatékonyságban van különbség. Hűtésre fuji, fűtésre daikin.

Melyiket vennétek?

(#2658) radi8tor válasza LanyUs (#2657) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Adnál egy ilyen profi szerelői elérhetőséget privátban? :)

⭐ Stella

(#2659) Pikkolo^^ válasza LanyUs (#2657) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A gyártók is nyomják ezt az ilyen-olyan tisztítás dolgot. Az a baj, hogy ez nem ér fel egy tisztítással, ez csak a felesleges fárát tolja le ami messze áll egy tisztítástól.

(#2660) LanyUs válasza Pikkolo^^ (#2659) üzenetére


LanyUs
senior tag

Persze, tudom, hogy nem vegyszeres tisztítás, de akkor sem rohad be a víz a készülékbe. A mobilklímám is mindig járatom még fél órát venti módban és a kocsiban is megállás előtt már kilövöm a száraz csövek miatt és érthető módon egyik sem büdös. Ezért szerettem volna ha tudja a klíma "alapból" és nem kell vele játszani. A problémám, hogy ilyen árkategóriában a gree és a samu tudják, de a fuji és a daikin nem. A minőség miatt viszont bár nehezen, de a jobb hatékonyság végett a fuji mellett döntök szerintem.

(#2661) neduddki válasza LanyUs (#2657) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bocs termeszeten nem Neked szolt

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2662) süti5


süti5
őstag

Valaki írta vagy linkelte, hogy venti üzemmódban 1 óráig jó, ha jár a klíma leállítás előtt. Én azt tapasztalom, hogy elég 10 perc is, úgy is hatékony. Biztos 1 óra hatékonyabb, de mindenképpen járatni kell, hogy kiszáradjon....

(#2663) neduddki válasza süti5 (#2662) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en ~5 perce szoktam

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2664) Con Troll válasza LanyUs (#2657) üzenetére


Con Troll
senior tag

Tényleg csak ventilál, semmi extrát nem csinál samu öntisztítás alatt. Max annyi, hogy talán komfortosabb, ha 1 gombnyomásra kikapcsol a klíma, elindul magától a tisztítás és amikor jónak érzi, leáll automatikusan a szárítás. Nem kell időzítgetni, meg nézni, hogy vajon most már elég lesz-e.

Amúgy kipróbáltam azt is, hogy átraktam fűtésre hűtés után, hogy száradjon. Amikor felfűtött és elindult, durván párás levegőt fújt be, úgyhogy ez meggyőzött arról, hogy mindenképpen kell szárítani használat után. Látatlanban /tudatlanul/ úgy voltam vele, hogy majd ha épp eszembe jut, akkor járatom pár percig, mert nem számottevő.

(#2665) Yany


Yany
addikt

A Midea klímákkal mi a gond, hogy egy ideje itt el sem hangzik a nevük, pedig több érdeklődőnek is érdekes lehet: a SEER és SCOP értékük is igen jó, és az áruk is rendben van, közben meg az automatikus tisztításra is képesek.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2666) krx21 válasza Yany (#2665) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát nem olcsó, ennyiből már Thosibát is lehet kapni...

(#2667) LanyUs válasza Yany (#2665) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jogos, teljesítményben alázza a daikint meg a fujit is. Na most légy okos Domokos :F

EER hűtés 6,47
COP fűtés 4,01

Ui.: ez a klímáknál is hasonló kehet, mint a tápoknál? A gagyibbakra ráírnak 500W-ot és jó ha lead 300-at, az enermaxom meg 400-ból 380-at tud.

(#2668) radi8tor válasza LanyUs (#2667) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, de mit érsz vele, ha a kínai jobban hűt? Daikin az más kérdés, számomra túl van árazva (normális modell fél millióért van).

⭐ Stella

(#2669) LanyUs válasza radi8tor (#2668) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez nekem túl egyszerű lenne, hogy megveszem a legmagasabb SEER és SCOP értékű klímát márkától függetlenül. Akkor ez azt bizonyítaná, hogy a japán klíma puszta felhajtás. Pedig úgy olvastam, hogy a legnagyobb gerilla marketingje a pananak és a samunak van. Nehéz ügy továbbra is :F

[ Szerkesztve ]

(#2670) LanyUs válasza radi8tor (#2668) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szénné olvastam a fórumot és a termékek honlapját. Valamennyire számítanak a kényelmi funkciók is klíma esetében ( Pl. automata szárítás, különböző baci szűrő, Dlight cool, Alvás funkció, Párabeállítás stb.) Kettő maradt befutó:

SAMSUNG AR12FSSEDWUNEU CRYSTAL [link]
SEER: 6.7
COP: 3.96

Natural Breeze elérhető
S-Plasma Ion elérhető
80 Full HD szűrő
Anti-bakteriális bevonat elérhető
Automata tisztítás (öntisztítás) elérhető
Beslő hőmérséklet kijelzés elérhető
Automatikus üzemmódváltás elérhető
Automatikus újraindulás elérhető
Turbo mód elérhető
Dlight Cool elérhető
Good Sleep elérhető
Alvás automata üzemmód: Igen
Smart Saver elérhető
Párátlanítás elérhető
Automata mód elérhető
Ventillátor mód elérhető
Csendes mód elérhető
Anti-Corrosion Fin elérhető

Panasonic CS/CU-RE12PKE-3 [link]
SEER: 5.6
COP: 3.4

Antibakteriális szűrő
Automatikus tisztítás
Automatikus újraindulás
Vezeték nélküli távirányító
Alvás automata üzemmód
Szupercsendes üzemmód (22 dB-től)
Páratlan energiahatékonyság
Turbo (gyorshűtés) funkció
Öndiagnosztika funkció
Hőmérséklet kompenzáció
Allergiamentesítő szűrő
Antivírus szűrő
Soft Breeze üzemmód

Áruk azonos 220e körül. Samu korea, Pana japán. Döntés nehéz :)

(#2671) Con Troll


Con Troll
senior tag

A kondenzvíznek hogy kéne kifolynia?
Én eddig úgy képzeltem el, hogy folyamatosan csöpög, ha van. Ezzel szemben most külön adagokban folyik, egyszerre viszonylag sok. Mondjuk elég párás a levegő a szobában, mert reggel felhőszakadás volt, utána meg egyből elkezdett sütni a Nap és nyitva volt az ablak.

(#2672) HUfantom válasza Con Troll (#2671) üzenetére


HUfantom
őstag

neked hova van kivezetve a cucc ?
Nekem a szobában van egy vödörbe folyik, ami szükségmegoldás, mert nem érzem ferrnek kicsorgatni a járó kelőkre. Zsugorcső a vége és nekem is nagyobb adagokban jön, ez normális.

Ugye ott az a fránya felületi feszültség a vízben, a szélvédőn is megmaradnak a cseppek csak amik összeérnek szaladnak le. Ilyen a csőben is.

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2673) Con Troll válasza HUfantom (#2672) üzenetére


Con Troll
senior tag

Nalam ki lett vezetve a cso az udvarra, szerencsere rajtunk kivul itt nem nagyon jarkal mas. Mondjuk kicsit hosszu lett a cso, igy siman nyakba vaghat minket a kifolyo viz, ugyhogy azt majd korrigalni kell valahogy. De akkor megnyugodtam, ha ez igy jo. :K

[ Szerkesztve ]

(#2674) krx21 válasza Con Troll (#2671) üzenetére


krx21
nagyúr

Teljesen homogén folyamatosan még a legideálisabb esetben is ritkán folyik... Viszont jelentheti azt, hogy túl sok víz gyülemlik fel a csepptálcában mielőtt el kezdene kifolyni... Ennek hátránya, hogy hamarabb gombásodhat, penészedhet a klíma, stb... A legjobb megelőzés, ha a gégecsövet minél hirtelenebben és meredekebben kezdjük elvezetni... Én ezen okok miatt képes voltam az eredeti kábelcsatornájából kivenni a gégecsövet, mert már szörcsögött és buborékolt... ;] Meg is szűnt a probléma...
Azon kívül, sajnos a legtöbb klímánál, ahol pláne lehet a jobb vagy a bal oldalon is kivezetni a kondenzvizet, a csepptálca vízszintes, pedig enyhén ugyan de meredeknek kellene lennie a gégecső felé...

(#2675) LanyUs válasza LanyUs (#2670) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tisztelt Pana klíma tulajok!

Vételi tipródásom végéhez közeledek, csak annyi kérdésem lenne hozzátok, hogy mit jelent pontosan a Szagtalanító funkció?

Ennyit találtam róla: "A hőcserélő tisztítását biztosító funkció, amely megakadályozza a szagok terjedését. Működése alatt a ventilátor átmenetileg kikapcsolt állapotban marad, hogy a hőcserélő tisztítása közben ne keletkezzenek kellemetlen szagok."

Ez megegyezik az automata tisztítással? Tehát kikapcsoláskor elvégzi a pana klíma automatikusan a tálca és a hőcserélő páramntesítését?

(#2676) Dr.Zoo válasza atibuc (#2650) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!
Fura, én is ezt a típust böngésztem ki, és nem nagyon volt válasz.. (Köszönet a COP linkért, de a konkrét típussal kapcsolatban érdekelt volna egy hozzáértő véleménye...
(pl.: vegyed, ne vegyed, ezzel nem tudsz fűteni mert lefagy, ez csak -10 fokig használható, stb..)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2677) radi8tor válasza Dr.Zoo (#2676) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem azért nem kaptál egyértelmű választ, mert nem járnak ide (rendszeresen) klímaszerelők.

⭐ Stella

(#2678) Dr.Zoo válasza radi8tor (#2677) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszi, akkor vadászok egy klímást. :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2679) krx21 válasza LanyUs (#2675) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha ezt írja, hogy "Működése alatt a ventilátor átmenetileg kikapcsolt állapotban marad," akkor biztos nem az...
Ugyanis automata szárításnál, pont a ventilátor megy...

(#2680) Pikkolo^^ válasza LanyUs (#2675) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Pana klímám is van. Szerintem ez csak marketink duma :)

(#2681) LanyUs válasza Pikkolo^^ (#2680) üzenetére


LanyUs
senior tag

És az egy gombnyomással aktiválható penészmentesítő szűrő is? :F Mert akkor annyit összegezhetek, hogy a 300K-ig egyik japán klíma sem tudja az automatikus szárítás funkciót, ami számomra érthetetlen. Miért nem tudják beleprogramozni ezt a funkciót??? :W

(#2682) neduddki válasza LanyUs (#2681) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ert akkor mit adnank 300 folott?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2683) asha07lcc válasza LanyUs (#2653) üzenetére


asha07lcc
tag

FTXN35L9 /RXN35L9 kb ennél 10%-al kevesebbért is elérhető.

Inkább azt mint a Samut... bár minden meghibásodik előbb utóbb inkább utóbb legyen az:)

Samsung alapgépeknél a reklámozott rendkívül alacsony zajszinttel is óvatosan.
Ha megbízható gép kell és a fő csapásirány a hűtés akkor inverteresben br 135 körül Gree A energiaosztályos van ez:
GWH12KF-K3DNA5J
http://gree-bulgaria.com/en/
De jó minőségű plazmaszűrős EEV adagolású GREE Viola inverter is van A++-os GWH12RB-K3DNA3C aminek br 165 körül van az ára.
Jó gép ez is.

De ott van az LG alapgépe az E12EK is hasonló árfekvésben vagy a P12RK olaznaszűrővel br 190 körüli árban ami már egész jó gép.

De van a Samsungnak is jó gépe ami egy túlméretezett wifis netkapvcsolaton keresztül vezérelhető tavalyi modell(ua mint az idei csak más elnevezéssel) AQV09KBBN A++++ modell. COP 5,2
Ez 2,6 kw-os de a túlméretezett hőcserélők miatt nagyobb a gép fizikailag mint a 3,5 kw-os gépek. Fűtésben 6 kw fűtőteljesítmlény a max amit le tud adni. Azaz fűtésben is profi a gép.
Br 235e Ft körül beszerezhető

Japánok is vannak kifutó modellek nem csak a Daikin, hanem a Mitsubishi, Fujitsu is bőven 200br alatti áron, sőt a Fujitsu 2013-as modellje is 200 alatt elérhető.

Másik dolog vigyázni kell, mert a COP EER SCOP SEER értékek jelentősen eltérhetnek az azonos modellekben is!
Azaz egy gép hűtésre ha alkalmas profi fűtésre nem biztos.

(#2684) asha07lcc válasza LanyUs (#2670) üzenetére


asha07lcc
tag

Főleg, hogy +15e FT és az AQV09KBBN is megvan ami sokkal hatékonyabb mindkettőnél.
Minden extra benne van .
Megegyezik ezzel:AR09FSSKABENEU illetve ezzel csak a kétféle szoftver közül a 3,5 kw-os van aktiválva:
5,2 EER és COP és nagydarab, a 3,5 kw-os gépeknél is nagyobb. Sőt nagyobb teljesítményt is tud leadni csak a nominál teljesítményét kalibrálták hűtésben 2,6 (0,8-3,3 kw) fűtésben 3,6 kw-ra(099-6kw)-ra
Fizikai paraméterek
AQV09KBBN, AR09FSSKABENEU,AR12FSSKABENEU
Beltéri egység mérete: 880x240x237 mm
Kültéri egység mérete: 790x545x285 mm
Beltéri egység mérete: 12,1kg
Kültéri egység mérete: 35,5 kg
Működési tartomány

Hűtés: -10 - 46 oC
Fűtés: -15 - 24 oC
Teljesítmény

9,6 m3/perc légszállítás (max)
0,99 - 3,3 kW hűtési kapacitás
0,99 - 6,1 kW fűtési kapacitás
0,8L/óra páramentesítési kapacitás

2013-as azonos modellje jóval többe kerül. Teljesen azonosak tudomásom szerint a 2012-es modellekkel.
Egyébként átprogramozható 3,6 kw nominál teljesítményre is.
a 2012-es modell adatai: AQV09KBBN EER 5,3 COP 5,2
a 2013-as modellek SEER SCOP és EER COP adatai:
AR09FSSKABENEU EER:4,46 COP 4,85 SEER 8,5 SCOP 4,6

AR12FSSKABENEU EER:3,89 COP 4,12 SEER 7 SCOP 4,6

(#2685) radi8tor válasza asha07lcc (#2684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szoftverekről beszélsz, ez azt jelenti, hogy meg lehetne bütykölni egyes klímákat nagyobb teljesítmény elérése érdekében? :)

⭐ Stella

(#2686) Dr.Zoo válasza asha07lcc (#2684) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Esetleg klímaszerelő teccik lenni??? :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2687) asha07lcc válasza süti5 (#2618) üzenetére


asha07lcc
tag

Szoftver kérdése. Az alap Fujitu (ASYG..LECA ASHG...LECA 50%-ra visszaveszi. Az LG gépek hivatalosan -15-ig fűtenek de -20 alatt is vidáman tolják a meleget stb stb.
z sem mindegy mekkora a hőcserélő milyen a hardver rész---- nem véletlen, hogy az EER és COP értékekhez az új energiahatékonysági viszonyszámoknál földrajzi hely szerinti SEER és SCOP értékek kerültek bevezetésre az EU-n belül. Emiatt el is tűntek az on-off rendszerű gépek.

(#2688) asha07lcc válasza radi8tor (#2685) üzenetére


asha07lcc
tag

Nem arról beszélek! A szoftvert b...hatod ha nincs hardver mögötte. A Samsung és az LG de régebben egyes japán cégek is azonos hardverrel és aktivizálható több szoftvert tettek egy gépbe.

Aki nem hiszi, járjon utána:)

Nem minden márka csinálta és sokféleképp csinálta. Ha grammra megegyezik két teljesítmény súlya akkor lehet azonos a hardver és a szoftver más. ha súly és méretkülönbség van akkor nem ez a helyzet.

(#2689) asha07lcc válasza Dr.Zoo (#2686) üzenetére


asha07lcc
tag

küldtem privátot.

(#2690) Dr.Zoo válasza asha07lcc (#2689) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszönöm!! :R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2691) asha07lcc válasza atibuc (#2650) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem nem 100-110e FT a külünbsg hanem kb 30-35-e és az olcsóbb ztípus is 10%-al 200 alatt van br-ban. De 200 körül van jó pár minőségi japán és nem japán gép is sok szolgáltatással.

(#2692) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Klíma vásárlás előtt àllunk. Ki is jött egy szerelő, ès Toshiba klímát ajánlotta. Na most nekünk két klìmàra van szükségünk a lakásban, ès egysègenkènt 55k kèr a szerelèsèrt. Megmondom őszintén, hogy sokallom az àràt, ìgy szeptember környékén. Szerintetek jogos?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#2693) Pikkolo^^ válasza bajtokarpi (#2692) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Teljesen rendben van az ár.

(#2694) asha07lcc válasza jeges (#2606) üzenetére


asha07lcc
tag

A válaszok így kezdődnek: Minden klíma tud páramentesíteni.... ami igaz és nem igaz egyben.
A páramentesítési funkció csak egy adalék a legtöbb(2 típus a kivétel) klímaberendezéshez.

Megindokolom: a párát mindegyik hőszivattyú elven működő gép egy környezeténél hidegebb felületen csapatja ki általában ventilátorral átkeringtetett levegő biztosítja, hogy lehetőleg egy helyiségben minden magasabb páratartalmú levegő érintkezzen ezzel a felülettel.

DE-itt a lényeg mindeközben hűtöd is a környezeted ami azt eredményezi egy bizonyos hőmérséklet alatt(a beltérben) vezérléstől függetlenül) kiveszi a hűtést a klíma hisze a helyiséghőmérséklet alacsony lesz.
Ezt megteszi olyan jobb gép is mint a Samsung Jungfrau vagy egyéb gép is amiben páraérzékelő szenzor van.

Nyáron nincs gond, mert a kedvező 55-60% körüli relatív páratartalom hamarabb elérhető, mint a kívánt hőmérséklet ilyenkor a páraérzékelős gép párátlanításban visszavesz az inverteres vezérléssel a hűtőteljesítményen a programban adatként benne van a harmatpont-hőmérséklet páratarlom összefüggés.

A nem páraérzékelős gép hőmérséklethatárt vesz figyelembe mindegy. hogy inverteres vagy nem.

Télen más a helyzet akkor a hűtésre nincs szükség csak a páratartalom csökkentésére.

Klíma is van ilyen(igaz összesen 2 márka gyárt ilyet és ebből 1 nagyon drága elérhető), meg párátlanító berendezéés is de alapvetően a fizikai elv azonos amivel elérik a vezérlés energiafelhasználás viszont eltér.

Télen a levegőt egy hideg felületen át kell keringtetni a párataralmat a beállított értékig kicsapatni és elvezetni és visszamelegíteni is szükséges utána a levegőt valamilyen módon.

Olcsó párátlanító berendezésnél ez tipikusan a kommpresszor szívó oldalán lévő elpárologtató ahol kicsapatás történik és urána a kondenzátor melegoldalon(nyomó forrógázos oldal kalorifer) is átmegy a lehűtött levegő és visszamelegszik.

A berendezés kapillárcsö hűtőközeg adagolású szabályozatlan nagyrészt a hűtőkör a párataralom ami meghatározó a működése szempontjából. 300-400w a háztartási gép elektromos teljesítménye általában és zajos.

Ha nem sima hanem spec párátlanítási funkció van a klímába építve akkor az elv ugyanez, csak EEV adagolás és inverteres vezérlés és a hőátadó felületek hőmérsékletviszonyait figyelembe vevő vezérlés van ami EER COP értéke magas.

Ilyen gép a Daikin Ururu-Sarara klíma vagy Fujitsu Nocria új széria (ez utóbbi nincs az EU-ban pedig 6 körüli EER és COP...)

Egyik sem a filléres kategória cca 280000 FT bruttótől 600000FT bruttóig terjed az ár.

Persze a Daikinban ez csak egy funkció a sok közül. És nyilván nagyon halk is hiszen minden forgó hűtőközeges elem(kompresszor) kinn vann kültéren ellentétben az olcsó párátlanító gépekkel.

Tehát hiába van inverteres vezérlés és képes a gép még -10C fokban vagy azalatt hűteni az még nem elégséges a z őszi-téli.kora tavaszi párátlanításhoz.
Ahhoz kétzónás(hűtött és fűtött) leválasztott hőcserélő kell.

Elnézést ha hosszúra nyúlt a hsz.

(#2695) asha07lcc válasza bajtokarpi (#2692) üzenetére


asha07lcc
tag

Ez nem a legbővebb info:)
mekkora helyiség milyen épület milyen igény.... Jó a Todhiba is de van még sok japán hasonló vagy kedvezőbb kondíciókkal és alkalmas kínai koreai készülék is.
A telepítési díj szerintem itt a legkisebb tétel, de nem elhanyagolható.

(#2696) asha07lcc válasza pjen (#2637) üzenetére


asha07lcc
tag

3x2,5kw inverteres klíma amiről írsz Gree gyártás. Tényleg jó árpn volzt a maradék készlet kiszórva.

Célszerű a 25A -re bővítés, mert nem csak ez a fogyasztó van rajta gondolom az 1 fázisú hálózaton.

Maga a gép áramfelvétele min-max értéken kb 3-17A között lehet.

A szervízkönyve marhaságokat ír. Abból nehéz kikövetkeztetni.
Pl:
Total Capacity (W)(High/Middle/Low) cooling 8100/7500/3000
Power Input (W)3810/2600/920

(#2697) asha07lcc válasza prmcsk (#2544) üzenetére


asha07lcc
tag

Hát azért nem borulhat... van olyan inverteres gép ami -15C külső 20C belső hőmérsékletnél még közel 3-as COP-val dolgozik.
Nem is egy márka.... és típus

Igaz az olvasztási energia is lényeges de azt nem nagyon jegyzik sehol.

(#2698) windy válasza LanyUs (#2651) üzenetére


windy
tag

Minőségbeli különbség van a két készülék között. Kb., mintha egy Mitsubishit hasonlítanánk egy Hyudai-hoz, ha autós hasonlattal akarunk élni. A koreai is elvisz a célhoz, csak nagyobb a meghibásodási arány, kisebb az élettartam, mint a japánnál. A katalógusadatok is kevésbé megbízhatóak, pl. a zajszint, hiába ugyanaz papíron, az életben jelentősen zajosabbak a Samsung készülékek, mint a Daikinok. Ettől függetlenül, lehet az is jó választás, csak nagyobb szerencse kell hozzá. Évek óta az a trend, hogy a koreai klímákhoz járunk még mindig a legtöbbet javítani. Igaz, hogy a kínaiak közül egyedül a Gree-ket telepítjük, azok meg elismerten kis hibaaránnyal működnek.

(#2699) genius91


genius91
csendes tag

Sziasztok. Most nézem először ezt a témát és azt látom,hogy kimosták az agyatokat a sok marketingdumával.

Én is klímaszerelő vagyok 2éve,szereltem minden féle klímát már. Tapasztalataim,hogy a PANASONIC UE,RE és a luxusklímának nevezhető E szériás gépek a legjobbak. Mind inverteres és nincs bennük felesleges marketing. Az UE és az RE modell is csak sima inverteres,az E szériásban már van ionizációs alapon működő légtisztító rendszer ami tényleg működik nem úgy mint a samsungokban a led meg uv meg fullhd(?!) légtisztító tehcnológia. Elmondom nektek,hogy csak a nagyobb márkákban (Daikin,Mitsubishi,Toshiba,Fujitsu,Pana,LG) van meg belül is az ami rá van írva a dobozra. Ezeken a kis gyártókon csak röhögni tudunk. Samsung klímát pedig soha a büdös életbe nem vennék. Amíg működik addig jó,de készüljetek fel,hogy a Samsungnak a meghibásodási aránya 10%!!!!! Tehát 1000ből 100 szar! Panasonicnál ez 0.2% tehát 1000ből 2 ami gyárilag rossz lehet. A két év alatt rengeteg panasonicot szereltem fel és egy volt ami gyárilag kültéri panel hibás volt,a panasonic levélben kért elnézést az ügyféltől és 2napra rá meg volt az új kültéri.
Szóval ezt tartsátok észben szerintem.

(#2700) csasaKKP válasza genius91 (#2699) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Mikor volt itt a klímaszerelő, ő a Mistsubishi-t, a Fujitsu-t és a Daikint tartotta a legjobbnak. Nem mondom, hogy a Panasonic rossz, sőt! De ha a szomszédnak (fogorvos) dimarson vagy milyen noname klímái vannak, és 9 éve hibátlanok, szerintem a Samsung is lesz olyan jó.

Szerk.: Nem Samsung klímám van, csak úgy írtam.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.