Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) neduddki válasza havri1 (#2550) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

andrassy ut 3. emelet... nalunk a betorok a lepcsohazbol gyunnek nem az uccai fronrul, a 21 fok pedig kivalo alap a szellozteesre benn akarhany fok van
biztonsagechnikai okobol Te is it lax a hazban?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2552) havri1 válasza neduddki (#2551) üzenetére


havri1
félisten

Nem, én az első emeleten.. Nem tudom nyitva hagyni éjjelre sajnos.

havri

(#2553) neduddki válasza havri1 (#2552) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en is elso szerencsere nam nyiva:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2554) Hoorus válasza neduddki (#2553) üzenetére


Hoorus
őstag

Ne haragudj, de PH! nagyúr létedre illene megtanulnod normálisan írni.. :U

(#2555) neduddki válasza Hoorus (#2554) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem haraxom: nomenestomen:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2556) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Az miért/mitől lehet, hogy Daikin rx25j3v1b / ftx25j2v1b ha csak ventként használom, akkor van egy jellegzetes, kissé büdös szag a szobámban? Viszont, ha hűtésre állítom, akkor ez a szag azonnal eltűnik...

(#2557) Pikkolo^^ válasza Rotor82 (#2556) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Klíma sajátosság, másik készülék esetén is előfordul. Semmit sem lehet tenni ellene.

(#2558) neduddki válasza Rotor82 (#2556) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha paramenesiesre alliod akkor is van szaga?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2559) Rotor82 válasza neduddki (#2558) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Páramentesítéskor nincs szaga .
Mert ugyebár akkor hűt.
Szerk.: Két hetes a klíma, tehát új.

[ Szerkesztve ]

(#2560) csemberlen válasza Rotor82 (#2559) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezek szerint sikerült begombásitani ilyen hamar.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2561) krx21 válasza Rotor82 (#2556) üzenetére


krx21
nagyúr

A válasz nagyon egyszerű: Mert áll kissé a kondenzvíz a csepptálcában... Annyit tehetsz, hogy minnél hirtelenebben és meredekebben vezeted el a kondenzvíz elvezető gégecsövet...
Én pont e miatt vettem ki az eredeti csatornájából a gégecsővet, mert felszerelésnél hiába mondtam, hogy vízszintesen nem lesz megfelelő elkezdeni elvezetni, mert elfolyás előtt felgyülemlik a víz és csak után kezd el áramlani a közlekedőedények törvénye szerint...
A másik amit szintén tehetsz (írtam már), hogy kikapcsolás előtt ventilátor módban szárítod még vagy fél vagy inkább 1 órát...

[ Szerkesztve ]

(#2562) neduddki válasza Rotor82 (#2559) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van hutes es van paramentesies kulon.../leglabbis nomalissabb klimakon/:- )
es ugye mar meg is erkezett feljebb a megfejtes...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2563) süti5 válasza Rotor82 (#2559) üzenetére


süti5
őstag

Ahogy fentebb is írták, mindig ventillátor funkción kell hagyni kikapcsolás előtt, így megelőzhető a gombásodás, hiszen "kiszárítja" az esetlegesen keletkezett nedvességet.
Én ezt követem az otthoni és az autó klímánál is, és eddig bevált. Mondjuk nem mindig tartom be a fél vagy 1 órát otthon sem, de egy 10 percet mindig járatom így kikapcs előtt.

(#2564) havri1 válasza neduddki (#2562) üzenetére


havri1
félisten

Páramentesítéskor pont ugyanúgy hűt, mint hűtés üzemben, nem?

havri

(#2565) krx21 válasza havri1 (#2564) üzenetére


krx21
nagyúr

Úgy... Csak alacsony ventilátor fordulatszámon, feljebb se tudod tenni...

[ Szerkesztve ]

(#2566) Rotor82 válasza krx21 (#2561) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Na de laikusként azt gondolom, hogy ha valóban gombásodás van a háttérben, akkor azt a büdös szagot hűtés/párátlanítás közben is érezni kellene nem? Mert én csak sima ventilátor módban érzem azt a szagot.

(#2567) havri1 válasza krx21 (#2565) üzenetére


havri1
félisten

Igen, mert másképp nem tudom elképzelni a működését.

(#2566) Rotor82 : Szerintem csak azt a tipikus klíma szagot érzed, ez még nem gomba..Tisztítás után is érezni sokszor..

havri

(#2568) krx21 válasza Rotor82 (#2566) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt írtad, hogy új... A gombához azért kell idő... (hacsak nem tárolsz zoknit a tetején.. ;] )
Szerintem tipikus kondenzvíz szagot érzed...

(#2569) neduddki válasza havri1 (#2564) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak nem akkora teljesitmennyel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2570) havri1 válasza neduddki (#2569) üzenetére


havri1
félisten

ON/OFF -osnál hogyan szabályozza a teljesítményt?

havri

(#2571) neduddki válasza havri1 (#2570) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tobb az off:- )

udv

neduddki

p.s. nem om on/off szamomra nem lkeezik

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2572) csemberlen válasza krx21 (#2568) üzenetére


csemberlen
őstag

Többéves klímáink vannak. Az első évben az egyik klímánk elkezdte ezt csinálni, penész rátelepedett, mert azon a gépen nem volt olyan üzemmód, hogy kikapcsolás előtt venti módban üzemeljen.
A klíma kitakarítása óta minden lekapcsolás előtt járatjuk a ventit azóta nem jött elő ez a gond. Kondenzvíznek nem lehet szaga.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2573) krx21 válasza csemberlen (#2572) üzenetére


krx21
nagyúr

De van azért valamilyen enyhe jellegzetes szaga... Persze a penészhez nem hasonít...
Én is manual kapcsolom a ventilátor üzemmódot kikapcsolásnál... :K

(#2574) neduddki válasza krx21 (#2565) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

lg-nel lehet mos direk kiprobal;am, mert erre emlekezem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2575) csemberlen válasza krx21 (#2573) üzenetére


csemberlen
őstag

Nincs jellegzetes szaga, mert ha lenne a feleségem már jelzett volna. A legkisebb illatra, szagra is érzékeny az orra.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2576) krx21 válasza csemberlen (#2575) üzenetére


krx21
nagyúr

Inkább ilyen párás fület érzés, nem is szag... Mikor bennreked a kondenzvíz... És persze csak ventilátor fokozatban érezni...

(#2577) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Kíváncsiságból megnézném én azt a csepptálcát, hogy áll-e benne a víz, de nem tudom hol van. Ha a beltéri előlapját felhajtom és leveszem a két porszűrőt, akkor ott a hűtőrács van csak...

[ Szerkesztve ]

(#2578) süti5


süti5
őstag

Mikor a végén nyomatod a ventilátort, akkor van egy jellegzetes szaga, hiszen valahova csak el kell tűnnie a felgyülemlett víznek, de ez nem büdös, hanem ilyen eső utáni fülledt idő koncentrált szaga:)

(#2579) csemberlen válasza Rotor82 (#2577) üzenetére


csemberlen
őstag

venti kerekén mit látsz?
Hogy, hová kötötték be a kondenzvizet?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2580) Rotor82 válasza csemberlen (#2579) üzenetére


Rotor82
aktív tag

A mókuskeréknek csak az alsó kb 10% -át látni, ha óvatosan lehajtom a "legyezőt" a többi részét eltakarja a beltéri "teste".

(#2581) krx21 válasza Rotor82 (#2577) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát az nem olyan egyszerű... Ahhoz nem elég felnyitni, hanem az egész elejét le kell szerelni és még akkor sem látod... Utána lehet külön leszerelni a csepptálcát, különben nem látsz bele... Áramtalanítani ne felejts el ha ráveszed magad, de inkább ne... :U

(#2582) Con Troll


Con Troll
senior tag

Kedves klímások!

A véleményeteket szeretném kérni.
Samsung AR12 Maldives+ vagy Daikin FTXN35L/RX35L OKI COMFORT? (Nem ezeken az árakon).

A japánok a megbízhatóságról híresek, így a Daikinra adott 3 év garanciát keveslem...Miért csak ennyi jár?
Samsunghoz 5 évet vállalnak. Melyiket választanátok a két készülék közül?

(#2583) krx21 válasza Con Troll (#2582) üzenetére


krx21
nagyúr

Daikin.... Ez olyan kérdés mintha megkérdeznéd, hogy KIA vagy BMW?

[ Szerkesztve ]

(#2584) Con Troll válasza krx21 (#2583) üzenetére


Con Troll
senior tag

Nekem is Daikin felé húz a szívem, illetve jó árajánlatot is kaptam rá. De az a 3 év szerintem kevés. Ha már annyira jó márka, akkor min. 5 évet elvárnék. Szerintem a garanciára vállalt időtartam is árulkodó egy adott készülék megbízhatóságát illetően. Vagy rosszul gondolom?

(#2585) csemberlen válasza Con Troll (#2584) üzenetére


csemberlen
őstag

Rosszul.
A Miele 1 évet ad a termékeire.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2586) krx21 válasza Con Troll (#2584) üzenetére


krx21
nagyúr

A KIA 7 év garanciát ad, mégse BMW... ;]

(#2587) laszlo168


laszlo168
senior tag

Fogyasztói társadalom, mond ez valamit? Mindegy mit veszünk, a lényeg a minél hosszabb garancia,
lehet az bármilyen márka, mint elromolhat bármikor.

(#2588) krx21 válasza laszlo168 (#2587) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez mond valamit?
Sok cég, hivatalos beszerzésből: 10 év garanciát ad minden szakszerűen karbantartott DAIKIN klímaberendezésre. :K

(#2589) biker válasza krx21 (#2583) üzenetére


biker
nagyúr

Azert a daikin oki az nem bmw :)
Klimas kollega szerint az oki jelentese: okos kihagyja
Bar az is igaz, a legszarabb daikin is tul jo a jo gagyik kozt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2590) Con Troll válasza biker (#2589) üzenetére


Con Troll
senior tag

Azt nem tudod esetleg, hogy miért nem ajánlja a készüléket?
A Samsung bizonyos mutatókban jobb értékekkel bír, mint a fenti Daikin. Szeretnék körültekintően dönteni, mert azért nem aprópénzről van szó. És szeretnék tovább is látni, mint a márkanév, nem pedig egyből megvenni az első készüléket, csak azért, mert Daikin.

(#2591) Yany


Yany
addikt

És a Midea? Nemrég nekem is azt ajánlották, és a Samsung Maldives készülékeinél jobbak a mutatói az Oázisnak (igaz, drágább is).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2592) HUfantom válasza Con Troll (#2582) üzenetére


HUfantom
őstag

Pont ugyanez a választásom volt.....

A DAIKIN +12000 Forint volt mert akcióban vettem.
Viszont kérdezz rá +5000 HUF és 2 karbantartás / év -ért cserébe adnak +8 év Garit
Én kértem így 10 ÉV gari van a DAIKIN FTX35L-emre.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2593) Con Troll válasza HUfantom (#2592) üzenetére


Con Troll
senior tag

A cég honlapján annyit írnak, hogy 3 év (kiegészíthető). Akkor holnap rákérdezek pontosan, hogy mivel/mennyiért lehet kiegészíteni, de gyanítom hasonló feltételek mellett tudom majd én is kérni a hosszabb garanciát.
10 év az már bőven kielégítő lenne. :K

(#2594) HUfantom válasza Con Troll (#2593) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát úgy látszik ugyanaz a cég ugyanaz az ajánlat írtam PM-ben a kérdés nem is kérdés.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2595) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
Van egy 7 éves General Line hűtő-fűtő klímám ami szuperül működik. Egy gondom van vele a távirányítója. Hiába rakok bele új elemet egyszerűen nem kapcsolja be csak a huszadik-harmincadik nyomkodásra. Mi lehet a baja? Lehet valahol új távirányítót venni hozzá?

MegtorloXp

(#2596) krx21 válasza blt.62 (#2595) üzenetére


krx21
nagyúr

Biztos lehet ami kiváltja... Csak nehogy a beltéri vevője legyen rossz, mert akkor a távirányító nem lesz megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#2597) blt.62 válasza krx21 (#2596) üzenetére


blt.62
őstag

A távirányítóval lehet gond,mert a kijelzője is üres,csak az után mutat mindent miután 20 perc nyomkodás után bekapcsolja a klímát. Szerinted a 2500 ft-os távirányítót érdemes megvenni 1000 kóddal,vagy a komolyabb 5 ezer ft-ost 2000 kóddal?

MegtorloXp

(#2598) krx21 válasza blt.62 (#2597) üzenetére


krx21
nagyúr

Én azt venném amelyik kézbe véve szimpatikusabb...

(#2599) blt.62 válasza krx21 (#2598) üzenetére


blt.62
őstag

Oké! A szétcsusztathatót veszem,mert az komoly. 4950ft

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#2600) lolka1980 válasza blt.62 (#2599) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Én még azért egy próbát végigjátszanák vele.
Elektronikai boltba lehet venni kontakt tisztitó sprayt,vagy gyógyszertárban 70% szeszt,
szedd szét takarítsd ki kis ecsettel(fülpiszkálóval)
Lehet az évek folyamán elzsírosodtak az érintkezők és csak ennyi a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.