Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Dr.Zoo válasza csasaKKP (#2700) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jó lesz az, a Daikint még nem hallottam embertől szidni..
Akkor nem nagyon lövök mellé :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2702) csasaKKP válasza Dr.Zoo (#2701) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Daikin-t szidni, én sem hallottam, meg úgy a japán márkákat sem.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2703) Yany


Yany
addikt

Végülis akkor a kedves idejáró klímaszerelők a tapasztalataik alapján melyik automatikus tisztítással is rendelkező klímát ajánlják, ami 2,5~2,6 kW-os és befér 160-170 alá?

És ha sorrendet kéne állítani a márkák között, az hogy nézne ki? Szigorúan tapasztalatok alapján.

Samsung
Midea
Gree
Fuji
Panasonic
Daikin
LG
stb.

Ha szép információdús választ kapok a kérdésemre, az akár az 1. hsz-be is érdemes lehet. Köszi szépen. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2704) csasaKKP válasza Yany (#2703) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem vagyok klímaszerelő, de mozgolódok az utóbbi időben klíma témában. :DDD

SAJÁT sorrendem:

-Daikin(1)
-Hitachi(2)
-Mitsubishi(3)
-Fujitsu(3)
-Panasonic(3)
-Toshiba(3)
-Samsung(4)
-LG(4)
Gree(5) *partnerségben áll a Daikin-nel, Japán (!) piacra gyárt a Daikin számára klímákat (!)
-Midea(5)

A fischer sz**t nem sorolom sehova, mert egy olyan cég, akinek még saját weboldala sincs... Rossz dolgokat hallottam róla.

Vannak még nálunk olyan el nem terjedt márkák, mint pl. a General Electric vagy a Whirlpool.

Noname klímák általában régebbi (elavultabb), és olykor silányabb minőségű Gree vagy Midea belsővel rendelkeznek (legrosszabb esetben a belső is noname).

A legjobb klímák kompresszora Panasonic vagy Hitachi gyártmány.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2705) genius91 válasza csasaKKP (#2704) üzenetére


genius91
csendes tag

Mint klímaszerelő...

1. Daikin (legjobb gépek,viszont ára is van)
2. Panasonic (legjobb ár/tudás/megbízhatóság. ugyan az a kompresszor van bennük mint a daikinokba)
3. Mitsubushi (jó,de kevés az extra és drága. kompresszor saját gyártású és megölhetetlenek.)
4. Hitachi,Fujitsu,Toshiba (szerverekbe sok ilyen klímát tettünk,teszik a dolgukat.)
5. LG (közepes kategóriáju és drágák ahhoz képest amit nyújtanak)
6. Gree,Midea (ez a belépőszint,ez alá ne adja senki...)

Többit nem sorolom,mert pénzt nem érnek.

Hozzátenném,hogy az LG gépeknél nagyon soknál a beltéri kommunikációs panel 2-3év után bemondja az unalmast. Ezt 2éve orvosolta az LG,de tavaly tettünk fel egy UU48W gépet és már első indításnál kiírta,hogy nem tud kommunikálni.

A Samsungokat azért védik sokan,mert nagy név. Igen,minden másban a samsung a legjobbak közt van,de klímában egy elavult midea konstrukció. A Panasonic nagyon beindult az új VRV rendszereivel,ilyet építettünk ki idén már kétszer is. Elmondom nektek csak át van matricázva,mert amúgy Daikin az egész gépezet,ami nem baj,csak lássátok,hogy nem minden úgy van,ahogy le van írva. De mindenkinek szíve jóga,hogy mit vesz.

(#2706) Yany


Yany
addikt

Köszi a sorrendeket. Írásaitok nyomán böngészgetem a Pana honlapját (pontosabban a letölthető katalógusukat), amiben keresem az automatikus tisztítás funkciót, vagyis azt, hogy ne nekem kelljen törődni a kiszárítással, hanem hogy megoldja ő maga kikapcsoláskor. Ezt milyen néven keressem?

Egy kisebb, 2,5~2,8 kW-os teljesítménykategóriában melyiket ajánljátok és miért?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2707) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ha mar szoba kerultek az akciok:
[link]

udv

neduddki

[ Módosította: radi8tor ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2708) krx21 válasza neduddki (#2707) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, teljesen elfogadható árak... :C

(#2709) neduddki válasza krx21 (#2708) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mahd ha az fh latom 200k ala:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2710) windy


windy
tag

Ha már sorrend, akkor... (és ez is szubjektív, mint mindegyik, bár tíz év tapasztalata alapján írom)

A sor legalja, a kínai noname, vagy ha úgy tetszik OEM készülékek. Általában még fix fordulatos berendezések (szerencsére már nem kerülhetnek be az országba törvényesen) Az inverteresekkel még nagyobb a gáz, mert általában AC inverteresek, elektronikus adagolás nélkül, ami lehet még rosszabb, mint a fixfordulatos, és még nagyobb a meghibásodási esély is mint a fixeseknél. Whirlpool, Zanussi, Orion, Elektrolux, York, stb. Ezeken a márkaneveken is futnak, mivel Európában ezek viszonylag jól hangzanak, de igazából egyik sem gyárt klímát, mind "matricás" kínai gagyi.

Következő szint a nagyobb kínai brandek. Gree, Midea, Haier, a legismertebbek. Tapasztalatunk alapján a Gree ezek közül a legstabilabb, pláne, amióta szorosabbra vonta az együttműködést a Daikinnal. Midea hasonló minőség, de lényegesen rosszabb importőri háttér volt eddig, mert több cég is importálta, és bizony számtalanszor elveszett a sok bába között a gyerek, ha élhetek ezzel a képzavarral egy klímaberendezés garanciális problémáját tekintve.

Ezután következnek a koreai termékek, nevezve LG és Samsung. A Samsung valóban jól elkúrta a hírnevét a pár évvel ezelőtti iszonyatos minőségével. Nagyon sok szerelő nem volt hajlandó már az utóbbi években Samsung klímát telepíteni, mert igen nagy volt a valószínűsége, a meghibásodásnak. Viszont megkerülhetetlen volt a márka, mivel igen jó volt a marketingje, az ára is, valamint felfogták azt, hogy szüksége van a vásárlóközönségnek a dizájnos beltéri egységekre. Mostanra kicsit változott a helyzet, a dizájnos készülékek kikerültek a palettáról (gyakorlatilag egy maradt), a minőség jelentős mértékben javult, de nehéz visszaszerezni a szerelők bizalmát. Márpedig ez sokat számít, ugyanis még ha meg is van az elhatározás valakiben, hogy Samsungot vesz, egy szerelő 98 százalékban le tudja róla beszélni.
Az LG valamivel jobb minőséget képviselt, de szerintem itt meg fordult a helyzet, a mostani gépeivel több a hiba, mi például LG multi készüléket még véletlenül sem adunk el és telepítünk, gyakorlatilag az összessel baj volt eddig.

A japán klímák általában jó minőséget képviselnek. Ezek közül az erős középkategóriásak a Hitachi, Fujitsu, Panasonic, felső kategóriába sorolnám a Toshiba, Mitsubishi és persze a Daikin márkákat. A japánok közül csak a Panasonic és a Daikin rendelkezik Magyarországon gyári képviselettel, a Hitachit és a Fujitsut egy-egy cég importálja, a Toshiba és Mitsubishi importőri háttere teljesen kétséges, zavaros, több cég is hozza be, ezek általában kicsi jelentéktelen kft-k. Ezt mindenféleképpen érdemes klímaválasztáskor szem előtt tartani, mert egy rossz döntés könnyen eredményezheti azt, hogy egy esetleges meghibásodás esetén heteket, hónapokat kell várni egy alkatrészre, ha nincs a gyártónak mo-i képviselete.

Sokszor felmerül, hogy milyen drága a Daikin. Ez azért ezen a nyáron nem volt teljesen igaz, mivel a belépő inverteres modellek ára simán közelében volt a többi japán gyártóénak, de számottevő, nagyságrendi különbség bizonyosan nem volt.

Egy kis tévedést azért kiegyenesítenék. A Panasonic készülékeket már nem a Daikin gyártja (pár éve még így volt.) Amióta viszont a Pana felvásárolta a Sanyo márkát, azóta maguknak gyártják a készülékeket, amik tényleg nem rosszak, de a minőségük azért elmarad a felsőbb kategóriásoktól.

(#2711) asha07lcc


asha07lcc
tag

Panasonic esetén nincs képviselet hivatalosan, hanem M.o-i fióktelephely van, igaz a régió 14 országát innen látják el .

(#2712) asha07lcc válasza csasaKKP (#2704) üzenetére


asha07lcc
tag

Szubjektív sorrend, mint mindenki másé.

Mindenekelőtt ha valaki vásárol jó lenne tudni milyen feladatra szánja a készüléket.

Mi az elvárás.

egy-egy márkán belül is vannak jobb és és kevésbé jó típusok.

A Fisher paletta a Midea kínálatával egyezik meg, volt honlapjuk, de beszüntette az importőre.

Helyette vannak egyéb honlapjai.

(#2713) asha07lcc válasza neduddki (#2707) üzenetére


asha07lcc
tag

Ehhez nagyon hasonló árakon van Daikin, Fujitsu készülék is.

pl a teli listaára a Fujitsu Dual kis gépének:
AOYG 14 LAC2+2xASYG07LMCA 426000 FT+Áfa
AOYG 18 LAC2+2xASYG09LMCA 482000 FT+Áfa

Lázható, hogy a második dual gép LISTAÁRON kevesebbe kerül, mint az akciós Mitsubishi dual.

Ugyanígy igaz a monok esetén is szinte bármelyik japán elérhető a jelzett akciós árak körül.

sőt.

(#2714) neduddki válasza asha07lcc (#2713) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mint emlitettem az fh erdekel 200k ala azzal talalj nekm equivalenset

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2715) Dr.Zoo válasza neduddki (#2714) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Pölö? nemsokkal van fölötte...
Esetleg Ez?? Ezt nézegettem én főleg, tessék megszakérteni :D

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2716) neduddki válasza Dr.Zoo (#2715) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ezek azert kicsi arebb vannak a fh35 kepessegeiol...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2717) Dr.Zoo válasza neduddki (#2716) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nézd:

Nekem 30-40 m2 kell hűteni fűteni vele, fűteni csak kiegészítő fűtésként használnám a vegyeskazán mellett.
Semmi extra igény, csupán nem szeretnék évente vagy kétévente sok-sok dellát rálocsolni, a kötelező szervíz okés, de semmi több.
Anno ilyen megfontolásból vettem ZDS szivattyút a kútba, a magyarhoz képest majdnem a duplája volt, de asszondták ezt lerakod, azt használod... Ilyet keresek most klímoában...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2718) neduddki válasza Dr.Zoo (#2717) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem nezem mert nem erdeel, nekm csak annyi az eredei es mostani kerdesem, hogy tud-e vki fh35-nek versenytarsat /es csendben remenykedem hogy akarcsak avajj lesz megint akcio, sajna arrol lecsusztam/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2719) neduddki válasza neduddki (#2718) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha esetleg vki kivacsilenne a pusza datokra mier ez erdekel

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2720) havri1 válasza neduddki (#2718) üzenetére


havri1
félisten

Mennyibe kerül ez a klíma?

havri

(#2721) krx21 válasza neduddki (#2719) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem pontosan ilyen klímám van... :K Nagyon klassz, meg vagyok elégedve vele...
Persze nem a legolcsóbb, de jó kis gép... Gyakorlatilag a Mitsubishi csúcs gépe...

[ Szerkesztve ]

(#2722) Dr.Zoo válasza neduddki (#2718) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor ne nézd.
Erre mit mondjak? :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2723) radi8tor válasza havri1 (#2720) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Keress rá: [link]

⭐ Stella

(#2724) havri1 válasza radi8tor (#2723) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, ezt én is megnéztem, csak azt hittem 200k körül is van valakinek eladó :) Mert itt akörül keresett a kolléga.

havri

(#2725) neduddki válasza havri1 (#2724) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hatha esetleg meg nem esett le megmindig a akcijot siromvissza:- (
amugy egeszen baracsagos ara ahitacsi rak-35psa-hoz kepest

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2727) neduddki válasza krx21 (#2721) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

De Te nem Zen-t vettel mert aszontad nem?
de azon gondolkodom hogy egy falfuteses-fancoil-os szobab kell ez nekem?:- )
amugy kesul regy osszefoglalao tablazat hita-fuji-misu kesz, majd a tobbi is szep lassan

udv

neduddki

[ Módosította: radi8tor ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2728) krx21 válasza neduddki (#2727) üzenetére


krx21
nagyúr

Úgy volt, hogy Zen lesz de végül ez a Delux lett...(FH)

(#2730) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Van már beszerelve nekünk inverteres Daikin klíma a lakásba, nyáron hűtünk vele. Sokat olvasgattam, de egyértelmű választ nem találtam: olcsóbb lenne klímával fűteni télen, mint gázzal? Valakinek van már konkrét tapasztalata, aki váltott klímás fűtésre, hogy tényleg olcsóbb-e? Azt olvastam, hogy -10 alatt érdemes lehet csak rásegítésre használni ,vagy teljesen gázzal fűteni a kemény napokon.

A klímás oldalak nem mérvadók számomra, mert természetes, hogy a szerelők agyba-főbe dicsérik és reklámozzák ezt, akkor lesz sok munkájuk... :)

(#2731) krx21 válasza kalapacsolok (#2730) üzenetére


krx21
nagyúr

Elvileg olcsóbb, pláne ha nem vagyunk mínuszba...

(#2732) neduddki válasza kalapacsolok (#2730) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elso lepes H tarifa, es utan nkerdes hogy nez ki a -fokos hatasfok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2733) kalapacsolok válasza neduddki (#2732) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ebből nem sokat értettem.

(#2734) havri1 válasza kalapacsolok (#2733) üzenetére


havri1
félisten

Valami H tarifáról beszél, és aztán kérdéses hogy mínuszban milyen a klíma hatásfoka. Bár én se értem miért nem tud értelmesen írni.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2735) krx21 válasza havri1 (#2734) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Lehet a türelmünket teszteli... ;]

(#2736) neduddki válasza kalapacsolok (#2733) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pedig ebben nem sok ereni valo vot....

udv

neduddki

mod: havri1: lassan 3/4 eve suketlek a H-rul de mintha a flanak beszinik:- (((

krx21: ugyan kerlek csak a szellemi kepesegeiteket:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2737) Dr.Zoo válasza havri1 (#2734) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Keress rá az elmű honlapján.
Itt

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2738) kalapacsolok válasza neduddki (#2736) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Mit irogatsz össze vissza?

(#2739) havri1 válasza Dr.Zoo (#2737) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, meglestem, de konkrétumot ahogy látom, csak személyesen adnak..
Érdekelne, hogy milyen feltételek mellett, milyen áron adják az áramot.
Mennyi a második óra beszerelesi díja, stb

havri

(#2740) neduddki válasza havri1 (#2739) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

-ketmeros hensel szekreny
-kongyi cop>3
-fix bekotes
-28Ft/kWh /ha csokkentik a normalt megint akkor lejjebb megyen/
-vellanyszerelo tolti a szerelesit
-kongyiszerelo a kondiszerelest
-adatok gyari szammal /ez minek?/
-igenylo a z igenylolapot
-telefonon siman adnak tajekoztatast

udv

neduddki

p.s. kepet majd kaptok

mod: kalapacsolok: azt hogy, futesi idenybe hogy kapsz ocsobban aramot:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2741) neduddki válasza neduddki (#2740) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es varom az orat

udv

neduddki

mod: mongyuk arra leszke kivancsi a cop-ot mikor cserelik scop-ra?:- )

bocs rossz kep

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2742) neduddki válasza neduddki (#2741) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

udv

neduddki

krx21: az mitsu fh-nak van egy ojjan abraja mint a zubadannak a minisz fokokra, az nincs meg Nked vhun mert most bezzeg nem talalom:- (

vmi ijjemi csak ez hita:

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2743) laszlo168 válasza neduddki (#2736) üzenetére


laszlo168
senior tag

Te most az éjszakai áramról beszélsz? Amit a villany bojlerhez használunk, nálunk az 25 ft körül van, pontosan nem tudom. Nekem úgy van megcsinálva, hogy be épitettem egy mágnes kapcsolót a villany órába, arra rá van kötve a nappali áram, viszont mikor , bekapcsolják az éjszaki áramot, akkor átvált éjszakaira.
Itt nálunk naponta 6 órát van éjszakai áram, plussz egész éjjel, hétvégén péntek éjféltől, hétfőn reggel 6 ig.
És nem mindegy hogy, 47 ft- vagy 25ft.
Nekem arról megy a mosógép, nyáron a fűnyiró, medence szivattyú, porszivózni arról szoktunk, egy baja van, hogy az éjszakai csak 10 amperes, volt már hogy ment a mosógép, és a porszivó bekapcsolásakor levágta a biztit. Oda kell figyeljek, mert ilyen történik, átvált nappali áramra, ezért beépitettem a vissza jelző égőt, hogy lássam mikor van éjszakai áram.

[ Szerkesztve ]

(#2744) windy válasza laszlo168 (#2743) üzenetére


windy
tag

Támpontul itt egy táblázat, érdemes tanulmányozgatni...

(#2745) neduddki válasza laszlo168 (#2743) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

H tarifarol beszlek ami barmi/leginkabb levego/-levegos hoszivatyukhoz valo fojjamatos
van Geo tarifa ami barmi-viz hoszivatjukhoz valo vezerelt napi csucsban 2x2orara kikapcsolt /puffer eloiras/

Sravok ne en legyek mar a hujje ah Ti nem tudtok vmit...

udv

neduddki

mod: windy: es a 41Ft-t ha kijavicsa az ember 28Ft-ra...:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2746) windy


windy
tag

A lenti táblázatban a H-tarifa, vagy GEO-tarifa által elérhető költségcsökkenés még nincs is számolva.

(#2747) windy válasza neduddki (#2745) üzenetére


windy
tag

Igen, már jeleztem is.

(#2748) kalapacsolok válasza neduddki (#2745) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Először azt hittem, csak elírtál valamit... De látom, hogy állandóan így nyomod. Te tényleg ennyire képtelen vagy helyesen írni?

"fojjamatos", "hujje" "hoszivatyuk", "egesseg" "tejjesen"és társai.

Rossz olvasni, de nagyon, de csak magadat minősíted.

[ Szerkesztve ]

(#2749) BioNiCMaN válasza kalapacsolok (#2748) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez a védjegye és így szeressük. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2750) havri1 válasza kalapacsolok (#2748) üzenetére


havri1
félisten

Csúszik a kuplung, ne bántsd ;-)

[ Szerkesztve ]

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.