Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) csemberlen válasza maglew (#2048) üzenetére


csemberlen
őstag

Fizikából írj be magadnak egy nagy 1-est

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2052) Pikkolo^^ válasza maglew (#2048) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Adiabatikus nedvesítés/hűtés elven működnek ezek a jeges cuccok. Reklámcikk

(#2053) #90933760 válasza Pikkolo^^ (#2052) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na, ez így már valami. Egyébként erről volt szó kicsit régebben, hogy a párologtatás a szobában hőt von el (felmosás, vizes törölköző), csak épp páratartalmat is növel, rosszabb hőérzet. És hogy el kéne vinni a párát, de hogy. Na ez pont aként működik (illetve nem a szobába párologtat hanem a gépbe és azon fújja át a levegőt ami lehűl), csak épp ez komoly cucc.
De hogy a teszkós büzzencs semmire nem való az tuti. Akkor vagy sima venti, vagy plafonventi. Vagy mobil klíma esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#2054) #90933760


#90933760
törölt tag

Hűtőről akarok kérdezni. Elvileg ezekbe középen +5 foknak kell lenni, lejjebb kicsit hidegebb, feljebb kicsit melegebb. A lenti fiókba meg a legmelegebb. A fagyasztó meg -18. Én most lemértem kíváncsiságból, hogy mennyi. Egy órát bent volt a hőmérő, 9.6C° középen. Az elég sok. Mikor betettem épp ment a hűtő, mikor kivettem már állt, szóval lehűtötte magát és nem is lett telepakolva meleg cuccal, meg nyitogatva se volt.
5ös skála van a tekerőn, most 2esen van. Spórolós. Ha feltolom 2.5-re akkor jó? Vagy toljam fel 3-ra? Tudom hülye kérdés, tekerjem fel és mérjem le megint. Csak gondoltam megkérdem. :DDD

El van húzva a faltól is jó messze, én ilyenekre odafigyelek nem vagyok centimániás. Mondjuk a helységbe sajnos ilyenkor felmegy 27-28-ra is a levegő (vagy 30).
Fagyasztót nem tudok mérni, mert nem megy mínuszba a hőmérő. De amúgy is csak egy állítója van, nem lehet külön szabályozni, ez csak egy kis hűtő.

Azért mértem le amúgy, mert gané meleg volt a pia, hiába volt benne egész éjjel. Hát ezért, mert csak 10 fokos. Bejegesedve sincs, mindig pucolom.

[ Szerkesztve ]

(#2055) kisninja válasza #90933760 (#2054) üzenetére


kisninja
őstag

Hát az már meleg tekerd feljebb ha nem javul lehet szökik a gáz vagy termosztát.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#2056) #90933760 válasza kisninja (#2055) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem hinném, hogy rossz, sőt biztos nem. Én tekertem ilyen kicsire, mert spórolok. De ezek szerint túl sokat, szóval mindenképp feljebb kell tolni, mert ez így a kaják rovására megy. Inkább csak meglepődtem, hogy ez 10 fokos. Sok.

[ Szerkesztve ]

(#2057) csemberlen válasza #90933760 (#2054) üzenetére


csemberlen
őstag

No frost hűtőnél egész másképp alakulnak a hőfokok.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2058) #90933760 válasza csemberlen (#2057) üzenetére


#90933760
törölt tag

Jó, de ez nem olyan modern, a jégkapargatást megoldom én.

(#2059) cozmo válasza wierra (#2014) üzenetére


cozmo
őstag

Na rákérdeztem. A két kültéri olcsóbb mint egy duált felrakatni úgy 50-100e Ft-al. Viszont az éves karbantartás két kültéri esetén pár ezer forinttal drágább. Most úgy döntöttem végül csak egy, a nagyobb légkondi lesz a nappaliba beüzemelve. A hálószobába majd később lesz beszereltetve a másik kicsi. Most ere van keret. :DDD
Panelben, ablak alá lesz kirakva...

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#2060) wierra válasza cozmo (#2059) üzenetére


wierra
senior tag

Köszi a választ! ;) :K

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#2061) maglew


maglew
aktív tag

Néhány múzeumban láttam olyan mobil klímát aminek nincs olyan ablakon kivezetendő cső-kivezetése
Létezik olyan mobil klíma, vagy azok milyen szerkezetek, nagyon jól hűtöttek és nem ilyen jégakus borzalmak.

(#2062) csemberlen válasza maglew (#2061) üzenetére


csemberlen
őstag

valószinű fain-cool berendezések.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2063) biker válasza csemberlen (#2062) üzenetére


biker
nagyúr

esetleg fan-coil :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2064) neduddki válasza biker (#2063) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me a fajin nem azt jetni hogy cool???:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2065) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Helló!

Egy nappali konyhás + hálószobás albérletről lenne szó (48m2).
Majdnem a hálószoba ajtó felett van a klíma felszerelve ami a nappalit hűti.
A nappalit lehűtve a nyitott ajtónál a hálószoba is hűl de csak idővel és lassan.
Nagyon nagy hülyeség lenne hungarocellből egy légbeömlőt készíteni úgy hogy a hálószobába fújja be a hideg levegőt elsőnek? (Esztétika nem számít de ha beválna akkor úgy is megcsinálnám a lehetőséghez mérten "szépre", hogy ne gányolásnak nézzen ki)
Vagy inkább vegyek egy ventilátort és állítsam be az ajtó elé?
Vagy mit javasoltok? Nem akarom hűteni az egész lakást csak azért mert nappal kell aludnom az éjszakai műszak miatt.

Üdv!

sajtosszenya.mybrute.com

(#2066) #90933760 válasza Fire_Vire (#2065) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem feltétlen kell hungarocell, akár bútorlap is jó. Persze hungarot késsel is tudod vágni, bútorlaphoz meg kell dekopír. Ugyanúgy mocskot csinál mind a kettő, kegyetlen a sok kis fehér golyó ami szétgurul, én dolgoztam már párszor azzal. :DDD Porszívóval érdemes összeszedni, söprögetni semmi értelme.

Ne legyen túl bonyolult a terelő cső vagy akármi, mert ha sok kanyar van benne egyre nehezebben jut át a levegő rajta. Meg időnként pucolni is kell majd, mert a por bele fog ülni meg a szöszök.

A ventilátor is jó, ismerősöm télen a fűtést csinálta így. De szerintem az kicsivel kisebb hatásfokú lesz a tereléshez képest.

[ Szerkesztve ]

(#2067) Fire_Vire válasza #90933760 (#2066) üzenetére


Fire_Vire
tag

Forró szikével próbáltad már? :)
Azzal szépen lehet

sajtosszenya.mybrute.com

(#2068) #90933760 válasza Fire_Vire (#2067) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tapétavágóval szoktuk. Forró dróttal megy elvileg, de hát mi csak kis raktárakat szigeteltünk, oda jó volt a tapétavágó is. Kést meg nem melegítettünk, legalább büdös nem volt.

(#2069) #90933760 válasza #90933760 (#2054) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na, feltekertem 2.5-re de másnap ugyanúgy 9.6 fokot mértem benne. De gyanús volt az is, hogy ha felet tekerek akkor be se kapcsolt, de ha egészet akkor meg igen. Szóval szerintem nem lehet köztesre tekerni, hanem 2 vagy 3. Úgyhogy ma feltekerem 3-ra és holnap lemérem megint.

(#2070) biker válasza #90933760 (#2069) üzenetére


biker
nagyúr

Nálunk 4-esen megy az 5-bol
Így van alul kb 2-4 fok, felul meg 6-8

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2071) krx21 válasza #90933760 (#2069) üzenetére


krx21
nagyúr

Én a hűtőt mindig a benne lévő folyadékra kalibrálom... Kellően hideg legyen, de ne legyen túl hideg sem... (Tudom, ez ízlés kérdése...) Hivatalosan igen középen kell lennie kb. 5C-nak... Én még soha nem mértem meg. de 1-esen megy...

(#2072) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Tetőtér - folyosóról 2 szobára irányítva kb. 50 m2 és 240 belmagasságról van szó. Eddig egy 2,2-es mobilklímával oldottam meg, de meguntam a tökölést a kivezetéssel. A hűtése éppen elegendő, viszont mellette sokat fogyaszt, mert egész nap megy fullon. Több napi gondolkodás után úgy döntöttem, hogy egy olcsóbb inverteres Gree lesz 3,5kw ( 150e körül ), de lehet, hogy 5,2-es kellene.

Nagyon fontos számomra a bacimentesség ( talán az Automatikus tisztítás, szárítás funkció az? ) , a csendes működés alacsony fokozaton és a design. Rájöttem, hogy 150e sajnos nem elég, ezért kitoltam a keretet a duplájára. Viszont akkor már nagyobb a mozgástér. Olvastam, hogy a Daikin intelligens érzékelőkkel rendelkezik, amik közvetlenül nem irányítják ránk a levegőt, stb. ezekről tapasztalat? Tetszik a samu android vezérelhetősége stb. Tehát ezek a kényelmi funkciók sem rosszak. Linkelek néhányat miket nézek:

Gree U-Poem Inverter GWH-12UBR [link]

LG A12*K ART-COOL mirror INVERTER [link]

Mitsubishi MSZ/MUZ EF35VE klima [link]

Samsung AR12FSSKABENEU Inverter [link]

Daikin FTX35JV/RX35JV (comfort)

Nehéz választani, mert mindegyik márka a saját marketingjét nyomja. A helyi szerelő pedig a Mideat és Fischert ismeri. Érdekes dolgok ezek, mert pl. a samu esetében is összehasonlítottam a típusokat 180e vs. 250e vs 290e és szinte semmi különbséget nem találtam. Ennyit jelente a design, szín és teló vezérelhetőség?

Előre is köszönöm!

(#2073) Pikkolo^^ válasza LanyUs (#2072) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Samsungot válaszd, annak a legjobb az energiafelhasználása. Tetőtérbe a 3,5 kevés lesz, kell a nagyobb teljesítmény. A Daikin-nál nincsen link.

A bacimentesség a plazma szűrő. Az automatikus tisztítás nem tudom mi lehet, de a fizikai szűrőt biztosan nem fogja helyetted kitisztítani ;-)

[ Szerkesztve ]

(#2074) biker válasza Pikkolo^^ (#2073) üzenetére


biker
nagyúr

Vagy fuji asyg 12 luca :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2075) LanyUs válasza biker (#2074) üzenetére


LanyUs
senior tag

A fuji márkát azért lőttem ki, mert olvastam éppen itt a fórumon, hogy nincs hazai márkaképviselete. A keretbe még beleférne, ha! nem kellene valóban egy 5.2-es. Ezt át kell rágjam, mert akkor már majdnem fél milla :Y
Ejjj, hogy ez milyen drága buli :W

Pikkolo^^ köszönöm a választ Neked is!

[ Szerkesztve ]

(#2076) Pikkolo^^ válasza LanyUs (#2075) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Columbus Klíma forgalmazza, azaz van képviselet.

Két kisebb klíma olcsóbb, mint egy nagyobb. Nézz szét ilyen téren is.

[ Szerkesztve ]

(#2077) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez a fullHD szűrő csak a Samsungnál van? A TViből vette át, vagy mi ez a marketing bullshit? Pár év múlva 4K szűrő lesz a klímákba?

(#2078) windy válasza Pikkolo^^ (#2076) üzenetére


windy
tag

Ne keverd az importőrt a gyári képviselettel. A Fujitsut valóban a Columbus hozza be az országba, de ez csak egy dolog, semmi köze a gyári képviselethez. Az a Daikinnak van a komolyabb japán márkák közül, sem a Toshibának, sem a Mitsubishinek nincs. A koreaiak közül a Samsungnak és az LG-nek is van, de ezeknek a minősége meg sem közelíti a japánokét. Ha tartós, jó minőséget akarsz, megfelelő háttérrel, akkor Daikint választasz.

(#2079) Pikkolo^^ válasza windy (#2078) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Gyári képviselet valóban nincsen ami viszont bem biztos.

Megnéztem a honlapotokat és ami a Mitsubishi Zubudánhoz van írva az nagyon durva reklámszöveg. Aki kitalálta annak egész nap ezt kellene hallgatnia :)

(#2080) LanyUs válasza windy (#2078) üzenetére


LanyUs
senior tag

Alakul a választás SAMU FLAG VS DAIKIN Wifi, már csak a marketing sorokból nem értek igazából:

Gondolom a kültéri vibrációjat csökkentheti: Kettős forgó dugattyús BLDC kompresszor, 40%-al remeg kevésbé mint a hagyományos egy dugattyús (Twin BLDC compresszor)

Ez sem rossz azért: 4 irányú légáramlat (3D wind)

Kár, hogy a Daikin nem gyárt kék, piros és hasonló szebb klímákat is. Tudom ők a minőség stb., de akkor is...

(#2081) biker


biker
nagyúr

nekem annyi a bajom, hogy a LUCA/LTCA az egyetlen beltéri, amitől nem hányom el magam.
a többi gusztustalan, egység doboz, néha egy ívet ráb@sz a designer, hogy attól Style lesz, és kész.

és utána ott a kitördelhető csatlakozási pontok virítanak az oldalán, sárgul a műaynag, vagy éppen arcomba virít egy A/5 méretű info matrica, hány wattos, mi a száma, meg ne dugjam bele az ujjam

(mint a TV-knél, amikor a keretre felragasztják a fullhd hdmi és egyéb matricákat, hát b+, nem akarom nézni, max a boltban mielőtt megveszem)

De ez nyilván szubjektív...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2082) LanyUs válasza biker (#2081) üzenetére


LanyUs
senior tag

Akármennyire is az olcsóbb kat. a gree, azért egy normális szűrőkkel, piros színnel megáldott formás fali klíma abból is 300e Ft. Nekem a piros tetszik nagyon és a samu jungfrau fekete lila. Már "csak" ezen vacilálok. 5.2 jungfrau ( szépség ) vagy 5.2 daikin ( top kat. ). Árban nagyjából egyforma.

Daikin ( azért ez komoly ) : "A mozgásérzékelő szenzor energiát takarít meg azokban a helyiségekben, ahol nincs senki: ha a szoba üres, a berendezés gazdaságos üzemmódra kapcsol 20 perc után, és újraindul, amikor valaki belép a szobába."

(#2083) krx21 válasza LanyUs (#2072) üzenetére


krx21
nagyúr

"( talán az Automatikus tisztítás, szárítás funkció az? )"

A baktérium csirátlanítás az előző kolléga is említette, a plazma szűrő, ezt külön lehet kapcsolni és bizonyos élettartama van...(cseréje nem olcsó...) Az autó clean pedig nem más, mint kikapcsolás után még bizonyos ideig csak a ventilátor megy (én így használom manuálisan), hogy kiszáradjon a kondenzvíztől a rendszer... Főleg a csepptálcában felgyülemlett, nem elfolyt kondenzvíz okozhat gondot, a baktérium és gombák miatt...
Minél hamarabb kiszárad a rendszer annál kevesebb ideje van a kórokozóknak megtelepedni...

(#2084) biker válasza LanyUs (#2082) üzenetére


biker
nagyúr

Daikin ( azért ez komoly ) : "A mozgásérzékelő szenzor energiát takarít meg azokban a helyiségekben, ahol nincs senki: ha a szoba üres, a berendezés gazdaságos üzemmódra kapcsol 20 perc után, és újraindul, amikor valaki belép a szobába."

fujitsu LTCA is tudja: Human sensor control*
Even if people leave the room and forget to turn off the power, 20 minutes after the last person has left the room, the air conditioner will automatically switch to the saving operation. In saving operation, temperature is increased by 2oC when cooling and reduced by 4oC when heating. When someone comes back to the room, it returns to previous operating mode. This prevents wasteful operation to save energy without anyone even thinking about it.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2085) Daffchy


Daffchy
őstag

3kw-s ON/OFF klíma "C" takarékos az nagyon gáz lenne? Ha ON/OFF akkor mindenképp "A"-s legyen???

Lenne most ez a klíma:

[link]

(#2086) Goose-T válasza Daffchy (#2085) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt írják, hogy elfogyott, ami nem is csoda, mert ha jól tudom, idén január elseje óta már nem is lehet on/off klímát importálni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#2087) Daffchy válasza Goose-T (#2086) üzenetére


Daffchy
őstag

Máshonnan még valószínűleg tudnék hasonló áron.

ON/OFF-ot csak A-ba???

(#2088) süti5 válasza Daffchy (#2087) üzenetére


süti5
őstag

Nekem szerintem C-s van és nem vészes, egyáltalán. Itt is az a kérdés, mennyit használod, én pl. elég keveset, így nem is igazán érdekelt, milyen energiaosztályú, mert nálam nem hozná be az árát a jobb klíma.

(#2089) Daffchy válasza süti5 (#2088) üzenetére


Daffchy
őstag

Hálószobába menne és később majd egy a nappaliba.

Nem tartózkodunk otthon sokat. A hálószobai is estére menne 1 órát lefekvés előtt utána meg keringetne egy darabig és kész.

(#2090) süti5 válasza Daffchy (#2089) üzenetére


süti5
őstag

Na én is így használom és hidd el nem sok különbség van a kettő között....
Mivel mikor hazamész és bekapcsolod, bármilyen energiatakarékos is, fullon tolja a kompresszor mondjuk 1 órát, utána az inverteres lejebb venné a fordulatot, az on/off meg kikapcsolja a kompresszort, de ha neked ennyi kell, és utána mondjuk csak ventillátor funkciót tolod, akkor meg tökmindegy, nem éri meg a dupla árat szerintem.....

Engen is sokan ijesztgettek anno ,hogy nem inverterest veszek, de amire én használom, arra tökéletesen megfelel..... Nekem Genex típusú "áruházi" klímám van, de nagyon meg vagyok vele elégedve.tolja a hideget ha kell és nekem ennél többre nemigen van szükségem.

(#2091) Daffchy válasza süti5 (#2090) üzenetére


Daffchy
őstag

Valahogy Én is így gondolom, de mivel tapasztalatlan vagyok klímával kapcsolatban ezért kértem ki hozzáértő kollégák véleményét...:)

:R :R :R

(#2092) krx21 válasza süti5 (#2088) üzenetére


krx21
nagyúr

Az inverteres nem csak a fogyasztásban jobb, hanem a komfortérzetben... Ráadásul én az inverterest úgy állítom be, hogy éjszaka alváshoz 150-250watt-ot fogyaszt... Ezt nem csinálod meg egy on/off-al, ott 1000-1200watt-al ráncigálja a hálózatot és a hőmérséklet is ingadozik... Én ha tehetem ragaszkodok az invertereshez, nem olyan sokkal drágább már...

[ Szerkesztve ]

(#2093) Daffchy válasza krx21 (#2092) üzenetére


Daffchy
őstag

Olyan 40%-al drágábbak az Inverteresek. Az majdnem duplája.

Nekem így első saját lakásba költözésnél nem mindegy, hogy ~70 a klíma vagy ~130... :(

[ Szerkesztve ]

(#2094) krx21 válasza Daffchy (#2093) üzenetére


krx21
nagyúr

"Olyan 40%-al drágábbak az Inverteresek. Az majdnem duplája."

A 40%-az nem duplája... Körülbelül a telepítés árával drágább... Az pedig szubjektív persze, hogy ki értékeli az inverterest vagy nem. Én nagyon... Nekem egy on/off-os után jött az inverteres és nagyon élvezem. Persze kinek mi számít és mennyit üzemelteti stb... Én már hűtőszekrényből sem vennék on/off-ost...

(#2095) Daffchy válasza krx21 (#2094) üzenetére


Daffchy
őstag

Wow még be is másolod: "Az majdnem a duplája"...

A lényeg, hogy Én 2 klímát akarok, és mindkettőből nem engedhetem meg magamnak az invertereset, de először a hálóba kerül egy kicsi, oda tökéletes lesz az on/off.

(#2096) krx21 válasza Daffchy (#2095) üzenetére


krx21
nagyúr

Alváshoz, pláne kis szobába még inkább jelentősége van a teljesítmény szabályzásnak... Ezt is vedd figyelembe. Ráadásul ha tényleg meleg van, akkor alváskor tuti otthon vagy és megy a klíma...
Persze költségvetés kérdése... Egy jól árazott inverterest nem bánnál meg...

(#2097) Daffchy válasza krx21 (#2096) üzenetére


Daffchy
őstag

Tudnál ajánlani jól árazott invertereset?

Hetekkel ezelőtt is írkáltam ide, hogy ajánljatok valamit, de egyetlenegy linket nem kaptam...

Belinkeltem a lakást, megadtam a keretet, de semmi... egyetlen ajánlatot nem kaptam csak, hogy ennyiért nem tudnak mit ajánlani...

(#2098) süti5 válasza krx21 (#2096) üzenetére


süti5
őstag

Az árakról annyit, hogy mikor én vettem 2 éve, 40-50 ezer között lehetett venni 2,5kw-os on/off-ost.
Akkor valóban duplája volt az inverteres, mert kb. 100-tól indultak.

Mondom, én egyáltalán nem bántam meg, tökéletesen ellátja funkcióját.
Nálaunk pl. nagyon jó a hőszigetelés, és csak pár fokot kell lehűteni, aztán éjjelre kinyitom az ablakot és ventire kapcsolom a klímát. Ezért felesleges lett volna inverteresre beruháznom, hogy hazaérek este 6-ra, bekapcsolom 1-2 órára majd ventillátor üzemmód...

(#2099) krx21 válasza Daffchy (#2097) üzenetére


krx21
nagyúr

MIDEA ennél olcsóbb kategóriát kerülném... Egy dolgot általában tudni kell: a kiváló eszköz és a legjobb ár nem mindig jár együtt... Mérlegelni kell kinek mennyire fontos... Hány év múlva szerelteted fel a másikat... Akár milyen árat mondunk, mindig lesz valaki akinek az is drága és az auchan-ban kiállított demó klímát akarja fél áron megvenni... Én azt taglaltam, hogy szerintem az inverter megéri az árát... Mindenkinek mérlegelni kell mennyit szán rá, de nem feltétlenül kell megideologizálni a legolcsóbbat... Ha nagyon sok pénzem lenne és családi házban laknék biztos, hogy a legkomolyabb daikin klímát venném, mert tudom, hogy azt 10 év múlva is be fogom tudni kapcsolni, igen nagy örömmel...
A skála egyik vége a kínai, áruházi on/off, a másik pedig a japán inverteres... A minőségi különbségek minden jellemzőnél kimutathatók... Ezen a skálán a olcsóbb inverterestől merném ajánlani...

Egyik barátom mondta: szerezzek neki klímát, szerelővel, de drágállotta a készüléket is és a szerelőt is...
Helyette bement egy áruházba és megvette a létező legolcsóbb klímát és a legolcsóbb Mekk Elek szerelte fel neki... Büszkén mondta, hogy 70e. alatt megvolt az egész... Utána kifaggattam és kiderült: hogy a klímát nem vákuumozták ki és nyomás teszt sem volt, stb (azt sem tudta mik ezek...) De működik!-mondta..
Majd ebben a melegben megpróbálta bekapcsolni 2-3 hónap után: Izzadt rendesen... Nem fúj hideget egy picit sem... Persze ez csak véletlen... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2100) Pikkolo^^ válasza krx21 (#2099) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ha nagyon sok pénzem lenne és családi házban laknék biztos, hogy a legkomolyabb daikin klímát venném, mert tudom, hogy azt 10 év múlva is be fogom tudni kapcsolni, igen nagy örömmel...

Légkezelőt vennék folyadékhűtővel, nem proliknak való split klímát :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.