Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) neduddki válasza HUfantom (#2400) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jo sejme hogy decdemebrben nem kerel meg kongyiarka?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2402) havri1 válasza neduddki (#2401) üzenetére


havri1
félisten

Megkérdezhetem, hogy miért nem írsz rendesen? Vagy csak nekem nehéz elolvasni?

havri

(#2403) neduddki válasza havri1 (#2402) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2404) havri1 válasza neduddki (#2403) üzenetére


havri1
félisten

Akkor megkérdezem:
És miért?

[ Szerkesztve ]

havri

(#2405) neduddki válasza havri1 (#2404) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

parancsojjj: bof

udv

neduddki

mod: off

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2406) havri1 válasza neduddki (#2405) üzenetére


havri1
félisten

Nem lettem okosabb, mind1, vedd úgy nem kérdeztem semmit. :W

[ Szerkesztve ]

havri

(#2407) Hoorus


Hoorus
őstag

Most szerelték be nálam a 3,5 kW-os Midea-t.. Teljesen jó. Bitangul hűt és aránylag halk is.. :) Rádugtam egy fogyasztásmérőre és olyan 1200-1400 W körül mutat 24 fokra állítva alacsony fordulattal..

Nem tudom, ez normális értéknek tekinthető szerintetek? Bocs a hülye kérdés miatt, teljesen tudatlan vagyok klíma témában..

Szerencsére bírja a hálózat is, pedig a tv és a számítógép is ezen az áramkörön van.. Bár még nem Crysis-eztem, mióta felrakták :DDD Az pedig odadurrant azért a gépnek is rendesen... :D

(#2408) biker válasza Hoorus (#2407) üzenetére


biker
nagyúr

mideának igen, csak itt jön képbe az "olcsóság" "ára"
az alacsony EER/COP értékek 3-3,2 körüli igaz?

a 2,5kW fujitsu LUCA maximális teljesítménye 555/615W (3 hét alatt evett meg 29kW-ot 25 fokra állítva, nonstop futam közben) EER 4,6 körüli
a 3,5-es kb 800W maxon

A midea alacsony fokozatban többet eszik?
bár aki bírja vollannyal a kríziszt :) annak ez se sok...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2409) HUfantom válasza Hoorus (#2407) üzenetére


HUfantom
őstag

Azért ha rá van írva, hogy 3.5Kw az nem azt jelenti, hogy annyit vesz ki a falból.
3500 / 230 = 15 Amper.... 20-al már hegesztenek......
Jól is néznénk ki ha 1 klímának kéne egy teljesen külön ág a főkapcsolóról.
Azért a 7870CF nem hiszem, hogy annyit fogyasztana és a crysis is már régen nem az a megbas**m a gépedet akármekkorát is vettél.... :)
Mondjuk 500Watt játék alatt még mindig 2000W-on belül vagy....
Szóval egy jobb hajszárító nyom ennyit :)

netuddki
Látom nem egy nyelvet beszélünk, így nem tudok válaszolni.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2410) krx21 válasza Hoorus (#2407) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem a Mitsubishi 3.5kw-os full turbóra téve (4kw) a max. 1250watt amit mértem...
A legalacsonyabb fordulaton olyan 600watt körül már a minimumra (0-5C) tudja hűteni a lamellákat...
Tehát alacsony fokozaton nekem kicsit soknak tűnik ez a 1200-1400watt... Bár lehet hogy csak az elején ilyen magas, utána visszaszabályoz...
Nézted, hogy később mondjuk 10-15 perc múlva hogyan alakul a fogyasztás???
Inverteres???

[ Szerkesztve ]

(#2411) laszlo168 válasza krx21 (#2410) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nekem 5.1Kw turbón hajtva 1800-2000w-ot eszik, de 100m2-t hűt.

(#2412) Hoorus válasza krx21 (#2410) üzenetére


Hoorus
őstag

Szia

Igen, inverteres. Igaz összesen kb 15 percet, ha ment, mert a kondenz elvezetése csak pénteken lesz megoldva és mivel buszmegálló és járda van alattam, így inkább nem kockáztatok meg addig egy feljelentést... :D

Gondolom visszább fog még venni a fogyasztásból, mivel ennyi idő alatt nem hűtötte le a lakást a beállított hőmérsékletre, viszont muszáj voltam kikapcsolni, mert a víz már potyogott az emberek nyakába.. ;] :DDD

(#2409) HUfantom: Crysis 3 ;]

[ Szerkesztve ]

(#2413) havri1 válasza Hoorus (#2412) üzenetére


havri1
félisten

Nem tudod bent széthúzni a csövet, hogy levezesd egy vödörbe vagy valamibe addig? Pont addig lesz k meleg...

havri

(#2414) krx21 válasza laszlo168 (#2411) üzenetére


krx21
nagyúr

Inverteresnél mindig meg kell várni, míg beáll... Utána érdemes mérni.
Nagyon függ a kültéri hőmérséklettől is, hogy süti-e a nap a kültérit vagy nem... A maximális hűtést sok esetben a lamellák fagyvédelme korlátozza, amikor eléri a kb.1-4C-ot... Például, ha már nem süti a nap a kültérit és jobban le tudja adni a hőt, akkor kevesebb energiából tudja a belső lamellákat 0-4C közelébe tartani... Ilyen kor maxon sem megy feljebb nálam, még 3-mas ventilátor fokozaton sem 700watt-nál...
Tehát a fogyasztás mindig változik... (persze inverteresnél értendő)

Hoorus: Akkor az visszább fog menni, mihelyt a minimális hőmérsékletét eléri a lamella...

[ Szerkesztve ]

(#2415) lolka1980


lolka1980
aktív tag

Sziasztok!
Vásárolnák klímát és elhelyezésével kapcsolatba merült fel bennem kérdés.
Elektromos készülék fölé lehet helyezni a beltéri egységet?
Mármint a nappaliba tenném ahol található a falra szerelt tv-nk is,szóval pont fölé kerülne a klíma.

(#2416) HUfantom válasza Hoorus (#2412) üzenetére


HUfantom
őstag

Pont arra mondtam.
Rendes kártyával rendes FPS értékek vannak.
Semmiféle 3-way SLI/Crossfire kártyarendszerrel 20-25 FPS...... Mint az egyben

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2417) krx21 válasza lolka1980 (#2415) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet... Csak a kondenzvíz nehogy ráfolyjon a TV-re egy meghibásodás esetén... Azt azért tudni kell az elhelyezésnél, hogy a közvetlen légáramlatba nem szabad tartózkodni! Gyanús, mert a TV-t szemből nézik...

(#2418) lolka1980 válasza krx21 (#2417) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Köszönöm.
Nem ülünk vele szemben mert nem "nagy" (6*4)helység a tv a rövid falon van a kanapé meg a hosszú falrésznél van,így pont a közlekedő útvonalra fúja a levegőt

(#2419) Hoorus válasza havri1 (#2413) üzenetére


Hoorus
őstag

Sajnos nem megoldható.. :( Mindegy, éjszakára így is be fogom kapcsolni, akkor nem zavar senkit és legalább már tudok majd aludni egy jót.. :)

Szerintem tartogat még meglepetéseket az augusztus, na meg a szeptember is.. :))

(#2420) krx21 válasza Hoorus (#2419) üzenetére


krx21
nagyúr

Kapcsold fűtésre, ott nincs kondenzvíz keletkezés! ;]

(#2421) Yany válasza krx21 (#2397) üzenetére


Yany
addikt

Prémium attól lesz, ha azt mondom, hogy 18dB felett nem lehet, de a 80 nm-es nappalimat hűtse le 5 perc alatt 30-ról 16 fokra 3 Wattos teljesítménnyel.

Én nem a felsorolt tulajdonságok fokát jelöltem ki, csak azt, hogy az adott árszegmensben ezek szerint a szempontok szerint legyen a legjobb. Tehát mégegyszer a kérdés: minél halkabb és hatékonyabb inverteres klímát keresve melyiket ajánlanátok max. 170e Ft-ig, ami nem adja meg két hét alatt magát és/vagy nagyon jó a garija?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2422) HUfantom válasza Yany (#2421) üzenetére


HUfantom
őstag

Pannonklimától kaptam 167.000 ért Samsung Maldives+ -re ajánlatot.
Én jókat hallottam róla.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2423) laszlo168 válasza neduddki (#2401) üzenetére


laszlo168
senior tag

Igy van Debrecenben nincs krokodil gyár..

(#2424) Flashcash válasza Yany (#2421) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

(#2425) Hoorus


Hoorus
őstag

Na csak összekóklerkodtam ezt a víz elvezetést :D Bevezettem a lakásba egy vödörbe nagynehezen, bár így résnyire nyitva maradt az ablak, amit próbáltam rongyokkal kisebb nagyobb sikerrel betömni..

Miután turbo módban lehűtötte a szobát beállítottam fix 26 fokra, ami számomra egész kellemes. Szépen vissza is vette a fordulatot és beállt olyan 500-530 W környékére (1300-ról) :))

[ Szerkesztve ]

(#2426) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, Delonghi mobilklímákról mi a vélemény? Lenne egy kedvező árú PAC 110, kb. 3 éves, 3,2 kW-os. kb. 20 nm-es tetőtérbe kellene. Nem menne egész nap, csak estefelé, hogy lefekvéskor ne 30 fok legyen.

[ Szerkesztve ]

(#2427) havri1 válasza Hoorus (#2425) üzenetére


havri1
félisten

Le tudnád mérni, hogy ilyenkor hány fokos levegőt fúj be, amikor csak lajtosan megy?

havri

(#2428) Hoorus válasza havri1 (#2427) üzenetére


Hoorus
őstag

Sajnos nincs hőmérőm... :(

(#2429) neduddki válasza laszlo168 (#2423) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI'

me elrepuek delre telleni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2430) turbobusa


turbobusa
senior tag

Midea klíma van a házban, beállítom a programozást, hogy kapcsoljon be s ki adott időben, de csak a kikapcsolást veszi figyelembe. Minden alkalommal a bekapcsolási időt eldobja, pedig minden esetben megnyomom az ok gombot. Mondom, meglesem a leírást, ugyanezt írja ahogy csinálom, de hiába.
Próbáltam már duplán a két alkalom beállítását követően nyomni ok-t vagy egyszeri alkalommal ahogy mindkét dolgot beállítom, de akkor is a leállási idő az ami megmarad.
R11HG/E a típusa, még ha jól tudom két modellel kompatibilis a kezelése, néztem azoknak is a leírásukat, de ugyanezt mondogatják.
Timer ON / OFF meg Time Adjustment s Ok gomb elég egyértelmű, azért nem értem ha kigyullad a led is akkor miért nem csinálja ?

Készülék nagyon jó, mert gyorsan hűt, inverteres, sok kényelmi funkcióval ellátott, tehát e téren panaszom nem lehet...

[ Szerkesztve ]

(#2431) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Ugye a légkondi "lelke" a kompresszor. Milyen márkájú kompresszorok vannak/melyek a legelterjedtebbek?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2432) havri1 válasza csasaKKP (#2431) üzenetére


havri1
félisten

Az enyém MATSUITA :DDD vagy mi..

havri

(#2433) laszlo168 válasza csasaKKP (#2431) üzenetére


laszlo168
senior tag

Gondolom van a világon pár gyár, és azok szállitanak mindenhova.

(#2434) csasaKKP válasza havri1 (#2432) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Matsushita:
Az jó márka, Japán! A Panasonic elődje, pontosabban anyavállalata volt.

Nem is tudom, a Hitachi-ról olvastam, hogy nagyon pöpec, de biztos vannak még mások is.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2435) turbobusa válasza csasaKKP (#2434) üzenetére


turbobusa
senior tag

Toshiba, Daikin, Midea állítólag a legmegbízhatóbb, de szerintem mindenki mást mond. Egyik ismerősömnek LG inverteres splitklímája van lassan 3-4 éve, de eddig semmi panasza nem volt rá és ár-teljesítmény terén elég jó vétel volt.

(#2436) havri1 válasza csasaKKP (#2434) üzenetére


havri1
félisten

Azaz :) Na, mik derülnek ki, ennek örülök ;)

havri

(#2437) krx21 válasza Yany (#2421) üzenetére


krx21
nagyúr

18dB-es vagy alatti nincs is.. Az a baj, hogy ezek a tulajdonságok általában az árral vannak egyenes arányban... A kérdésedre maximum olyan választ kaphatsz ami teljesen relatív és megtévesztő lehet:
"Vedd azt mert a szomszédba is elégedettek vele... Vegyél LG mert a havernak 3-4 év alatt nem romlott el...stb"
Én azt mondom:
Ha kifogsz akciósat japán inverteresből, valószínűleg avval jársz a legjobban...
Nekem Nimbusz on/off volt 6 évig, nem romlott el, de mégse vennék újra... Most Mitsubishi van és persze klasszisokkal halkabb, jobb, persze drágább is...

(#2438) turbobusa válasza krx21 (#2437) üzenetére


turbobusa
senior tag

Midea-t használok, ami gondolom tudod milyen, leszarom ki, mit mond, arra akartam utalni, hogy az olcsóbb se rossz olykor, de puffogtasd a billentyűzetet.

(#2439) Hippo válasza HUfantom (#2400) üzenetére


Hippo
aktív tag

:R

(#2440) krx21 válasza turbobusa (#2438) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem mondtam, hogy sz*r a Midea... Nem nagyon értem a reakciódat... :F

(#2441) turbobusa válasza krx21 (#2440) üzenetére


turbobusa
senior tag

Nem is arra írtam, hanem a kiemelt LG-s részre.

(#2442) krx21 válasza turbobusa (#2441) üzenetére


krx21
nagyúr

Én tiszteletben tartom a te véleményedet (bár az inkább információ volt), de az én véleményem az, hogy az ilyen jellegű információ félrevezeti a legtöbb esetben az információ kérőt... Az objektív vélemény ilyenkor pontosabb, ugyanis az egyéni véleményezés (ráadásul közvetett) 1db klíma tapasztalat ismeretében nem összevethető... Ennyi volt a lényege, semmi más, főleg nem személyeskedés...

[ Szerkesztve ]

(#2443) turbobusa válasza krx21 (#2442) üzenetére


turbobusa
senior tag

Nem szántam én rábeszélésnek, se biztatásnak csak mondom ha itt a topik megosztom.

(#2444) Yany


Yany
addikt

Köszi az infokat, Flashcashnek meg külön köszi az alapos infoáradatért. Az a 4W/W ill. 5W/W minek a mértékegysége? Úgy értem, hogy konyhanyelven mit jelentenek?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2445) csemberlen válasza Yany (#2444) üzenetére


csemberlen
őstag

Jósági tényező. vagyis 1 Watt felvett teljesítményből, 4 Watt hűtési teljesítményt készít.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2446) Flashcash válasza Yany (#2444) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az EER mutató a klíma hatékonyságának a jellemzője, megmutatja, hogy egységnyi befektetett energiával mekkora hűtőteljesítményt képes elérni a klíma meghatározott körülmények között. Minél magasabb ez a szám, annál hatékonyabb, energiatakarékosabb a klíma berendezés.

(#2447) krx21 válasza turbobusa (#2443) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincs evvel semmi baj, azért van a fórum... Én is ezt tettem, csak egy vélemény, információ... :K

(#2448) Elar


Elar
senior tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a klímánál (samu) be lehet állítani, hogy ne ilyen hangosan pittyegjen a távirányitó nyomkodásánál? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#2449) krx21 válasza Elar (#2448) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nem...(még nem hallottam róla)
De ha megkeresed a beltériben a piezo-t akkor azt le lehet halkabbra fojtani...

(#2450) HUfantom


HUfantom
őstag

Most állnak itt a szakembörök. Egy csatatér a lakás.
Fúrják felfelé a beltéri egységet

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.