Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) süti5 válasza asha07lcc (#2900) üzenetére


süti5
őstag

Köszi!!!

(#2902) krx21 válasza asha07lcc (#2900) üzenetére


krx21
nagyúr

Már írtam régebben segítségképpen... Miért nem használod a LINK gombot??? :W

(#2903) asha07lcc válasza krx21 (#2902) üzenetére


asha07lcc
tag

:K
Igazad van. Csak mindíg elfelejtem.

(#2904) rgeorge


rgeorge
addikt

Sziasztok!
Szüleinknél szeretnénk klímát, van egy megbízható cég, akik nálunk is szerelték, kértünk árajánlatot, és szeretném ellenőrizni, mennyire reális. A kül és beltéri felszerelésre 39000, a csövezésre méterenként 5900, kábelcsatorna méterenként 2500, mindegyik nettó. Ez mennyire számít drágának? A cég nevét nem árulom el.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2905) HUfantom válasza rgeorge (#2904) üzenetére


HUfantom
őstag

Nekem a picike lakásomba előzetes felmérésnél összesen 45000-ret mondtak kötésre és annyi is volt!
Bruttó.

Jó Persze ez BP, meg sok a cég telített a piac. Mondjuk én a kábelcsatorna 2500/ métert irreálisan soknak tartom. Nálam meg lehetne nézni egy sima csatorna van, max 500 forint méteres anyagköltség és méterenként kell 3 csavar + 3 tipli + 3 lyuk.... ÓÓÓ és persze kell vízszintező, hogy enyhén lejtsen .... :D

A többi kb stimmel, picit több mint a BP, de hát vidék....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2906) rgeorge válasza rgeorge (#2904) üzenetére


rgeorge
addikt

Esetleg másnak is van véleménye?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2907) radi8tor válasza rgeorge (#2906) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem pörög annyira a topic, mint a hardveres topicok. Várj türelemmel. ;)

⭐ Stella

(#2908) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Állítólag egy bevásároló üzletben most 100 ezerért meglehet venni egy Whirpool AMD039 típusú légkondit, nem tudom konkrétan van e még belőle, de ha igen érdemes megvenni? Egy 51nm-es panellakásba lenne.

(#2909) krx21 válasza B-L-A-C-K (#2908) üzenetére


krx21
nagyúr

Annyiért jó lehet... De 51nm-re nem lesz túlméretezve az biztos...

(#2904) rgeorge: Az alap telepítői ár teljesen rendben van, a csőhossz és a kábelcsatorna méterenkénti felára kicsit drága...

[ Szerkesztve ]

(#2910) radi8tor válasza krx21 (#2909) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, másik szobában nem lesz annyira érezhető a hatása.
Idén nem volt olyan meleg, mint tavaly, de tavaly már kevésnek bizonyult 1 klíma 49nm-re.

⭐ Stella

(#2911) B-L-A-C-K válasza krx21 (#2909) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még a lakást is most vettem, komplett felújításba most kezdek bele, nem vagyok otthon a témában de ide tervezném rakni.

(#2912) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#2911) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem vagyok klímás szakember, pusztán saját tapasztalatból beszélek: vagy jéghideg lesz az a szoba és a többiben talán érzel valamit, vagy hűvös lesz és a többiben semmi hatása nem lesz.
Én a helyedben abba a helyiségbe tenném a klímát, ahol a legtöbbet tartózkodtok.

⭐ Stella

(#2913) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#2912) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát, igen értelemszerűen az lenne a jó ha a nappaliban és a hálóban is lenne viszont beszereléssel ha ilyen olcsón is tudnám megvenni mindkettőt már majdnem 300 ezer lenne, ami nekem sok mivel minden mást fel kell újítanom csontra. A lékondit csak akkor terveztem megvenni most ha maradt volna még pénz. A helyét akartam meghagyni, és majd nyáron beszereltetni, de hogy most ilyen áron megláttam elgondolkodtam rajta hogy egyből megveszem, de csak 1 db-ot...

Így akkor nem tudom mi legyen...Lehet akkor az lesz hogy az egyik szobába beszereltetem most, és majd nyáron veszek egy másikat aminek most a helyét megcsináltatom. Az a gond igazából hogy gipszkartonozás lesz a mennyezeten, és utólag nem akarom lebontatni azt miatta, szóval érdemes lenne most kialakítani a helyét.

(#2914) radi8tor válasza B-L-A-C-K (#2913) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyezeten? A rézcsövek mennének arra? Mert ugye a beltéri egységet oldalfalra kell szerelni.

⭐ Stella

(#2915) krx21 válasza B-L-A-C-K (#2911) üzenetére


krx21
nagyúr

Jól látom, hogy gyakorlatilag az előszobába akarod tenni??? :F

Hát én is kettőt javaslok, egy a nappaliba, egy a hálóba... Tudom költséges...

(#2916) B-L-A-C-K válasza radi8tor (#2914) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:D

Termeszesen nem a plafonra akarom...:) De ha végig gipszkartonozás lesz felül spotlámpákkal akkor ha most nem tervezem meg hogy hol legyen a helye, pont belevilágíthat majd, illetve a vezetékezéssel is gondok lesznek, azaz bonthatom le az egészet. Ezért tartom célszerűnek most a helyét megcsináltatni, ha már úgyis komplett felújítás van.

krx21: Igen oda akartam, étkező lenne ott, azért gondoltam jó ötletnek mert ugye pont középen van...Persze arra nem gondoltam hogy nagyon kevés oda, ha a pénz nem lenne hátrány mindenhova rakatnék értelemszerűen, de először úgy vagyok vele igényesen meg akarom csinálni az egészet, ami örülök ha 1,5-2 millióból megvan.

[ Szerkesztve ]

(#2917) rgeorge válasza krx21 (#2909) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm. Kb. mennyivel drágább?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2918) krx21 válasza rgeorge (#2917) üzenetére


krx21
nagyúr

(#2919) rgeorge válasza krx21 (#2918) üzenetére


rgeorge
addikt

A cső nem csak cső:
* egy pár vegytiszta rézcső
* egy pár szigetelőcső
* öteres elektromos/vezérlő kábel
* nitrogénes öblítés
* seppvízcstorna kiépítése a kalorikus nyomvonal mentén

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2920) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Tényleg, amúgy BP-en tudtok olyan illetőt aki jó áron szerel be meglövő lékondit? Ha igen milyen összegért (panel lakásba)?

(#2921) krx21 válasza rgeorge (#2919) üzenetére


krx21
nagyúr

Amit én linkeltem, az is vegytiszta réz cső... Írtam is, hogy szigetelés nélkül...
A többi nem éppen ide tartozik... Az alap....

(#2922) rgeorge válasza krx21 (#2921) üzenetére


rgeorge
addikt

Értem én, de a méterár az mindarra értendő, amit felsoroltam, nem csak a csőre.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#2923) neduddki válasza B-L-A-C-K (#2916) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor legcstornad be az egeszet e snem lesz gond hogy hun leszmelg es hun hideg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2924) B-L-A-C-K válasza neduddki (#2923) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez drága mulatság?

(#2925) neduddki válasza B-L-A-C-K (#2924) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vki irta hogy maganak megcsianlta, ugyocsobb, aza kerdes hogy futes hozgyvan ,mertakkor erdemslenne azt is ezzel emgoldani es marmindgyart nem annyira elborszaszto

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2926) krx21 válasza rgeorge (#2922) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, igen akkor adjuk hozzá: :C
Gégecső
+ villany vezeték
+ szigetelés 140Ft/m
Ez kerek 294Ft többlet méterenként amit általában belefoglalnak a telepítési költségbe... Sok????
Vagy van még szigetelőszalag, kábelkötöző és létrahasználati díj is? ;]
Nehogy már az étteremben külön tétel legyen a szalvéta is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#2927) asha07lcc válasza rgeorge (#2919) üzenetére


asha07lcc
tag

A rézcső 1-es falú vegytiszta legyen. Olvass privátot is.

(#2928) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.
Ti szoktatok légtisztítókról meg páramentesítőkről is társalogni, vagy csak klímákról? Érdekelne ezekről pár dolog.

(#2929) neduddki válasza #90933760 (#2928) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

legtisztitokrol, van nemi gyakorlatom, foleg vizes venta

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2930) radi8tor válasza #90933760 (#2928) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 éve nekem is van itthon légtisztítóval egybeépített párásítóm. Meg vagyok vele elégedve. :)

Sharp KC860E

⭐ Stella

(#2931) #90933760 válasza radi8tor (#2930) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én ezekre a használt Lux és társai cuccokra vagyok kíváncsi, 20-30-40 körül mennek. Hogy érnek-e valamit, vagy egy fillért ne adjak ki érte. Ez légtisztító, van benne egy hepa szűrős betét, egy aktív szenes valami, meg UV lámpa vagy mi a szösz meg egy ózon izé.
Nekem poratka kaki kiszűréséhez kéne leginkább, de látom ez tud minden vackot kiszűrni. Ennyiért? Hát nem tudom, kicsit marketing bullshit szaga van.

A páramentesítő külön téma, a 90%-os állandó páratartalmat valahogy le kell vinni 50 köré. Az ilyen tablettásokból napi egy talicskával el kéne kb használni, tehát csak gép jöhet szóba. Jó lenne ha volna ilyen gép egybe, lehetőleg olcsón. Egy 20nm-es szoba. De ha nincs akkor elég a légtisztító is első körben, legfeljebb később kap egy páramentesítőt, vagy egy mobil klímát ami párátlanítani is tud, nem tudom. Csak érdeklődök.

[link]
[link]
[link]
Ilyenekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#2932) radi8tor válasza #90933760 (#2931) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem is tudom, de szerintem ami olcsó ilyen témában az nem valami hatékony vagy nem elég nagy a teljesítménye, stb.
Másik meg, hogy használtat én nem vennék, ki tudja milyen helyen használták előtte és mennyi bele szűrőket venni, stb.

Nálunk száraz a levegő (panellakás) ezért kellett a párásító, az meg, hogy légtisztító is egyben az csak pozitívum.

Páraelszívóból tablettás az nem kifizetődő, valami elektronikusat kellene nézned.

⭐ Stella

(#2933) #90933760 válasza radi8tor (#2932) üzenetére


#90933760
törölt tag

A páramentesítő azt láttam 10-ért is, azoknál tényleg csak a teljesítmény meg a hang lehet a gond, ha amúgy működik. Nem tudom ekkora mértékű párával megbirkózik-e, egy ilyen kütyü.

A légtisztítóból látom van többféle, nem tudom melyiket kellene. Ez az ionizálós cucc érdekes, gondolom úgy működik ahogy a TV is magához vonzza a port, csak erősebb. Semmi más nincs bennük, vagy esetleg egy venti. Érdekes szerkezet, nem tudom mennyire jók is.
A másik félék meg a sima venti ami átszívja a levegőt a hepa szűrőn, meg egy aktívszenes szűrőn, meg UV lámpán és csá. Ezt se tudom mennyire jók.
Ez az ózon izé nem tudom micsoda. Eddig ennyire jutottam csak.

(#2934) neduddki válasza #90933760 (#2931) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meoldja /amit atjt rajta/ cslka nez zutaqnn a betet araknak es eltrtamuknak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2935) süti5 válasza #90933760 (#2933) üzenetére


süti5
őstag

Én két hete vettem egy hauser dh-400-as típusú párátlanítót, kicsi a teljesítménye, de nem akartam bazi nagyot, meg nem annyira vészes a helyzet, kicsit kellett csökkenteni a párát.
90%-ról tuti nem viszi le neked a kellő szintre 20nm2-es szobánál a kis teljesítményű. Ennek pl. a névlegese napi 4 deci, de ezt a gyári adatok szerint is 30 fokban 80%páránál produkálja, ami reális is lehet, nálam kb. 70%-nál, de 20-22 foknál von ki 2,5 deci vizet.
Nekem ez szellőztetéssel kombinálva elég, viszont a páratartalmat mérhetően a készülék ekkora szobánál nemigen csökkenti, csak egy kicsit. Én nem akartam bazi nagy készüléket, ez szép, kicsi, csendes.
Viszont ha hatékonyat akarsz és számodra valódi megoldást, akkor a napi legalább 8-10 literes kapacitásúak között nézelődjél, ezeket lehet elég pár órára bekapcsolni (pl. míg nem vagy otthon, hogy ne zavarjon a hangja), figyelj a tartály méretére, mert ahogy néztem, van, ami napi 20 litert kitermel, cserébe van 3 literes tartálya:) Magyarul 3-4 óránként üríteni kellene....

(#2936) #90933760


#90933760
törölt tag

Ok, tehát nagy páramentesítő. Amúgy ezek milyen elven működnek?

Ha csak ionizátoros légtisztítót veszek abba nem kell betét. Csak nem tudom tényleg jók-e ezek vagy csak kamu. Meg hogy a sima hepa betétes vacakok is tényleg jók-e vagy nem. A kettő kombinálva jó lenne, csak gondolom árban is megmutatkozik egy ilyen ionos izé hepaszűrővel kombinálva. Eleve a szűrőn hogy átnyomja a levegőt erősebb venti kell, meg le is kell zárni hogy ne mellette fújjon el stb.

(#2937) asha07lcc válasza #90933760 (#2936) üzenetére


asha07lcc
tag

pü-ben részletesebb tájékoztatás ment. Konkrétumokkal.

(#2938) #90933760


#90933760
törölt tag

20-22 °C fokon 45-55% az ideális páratartalom. Kb ezt írják mindenhol többé-kevésbé. Az akkor 21 fokon 50%. 21 fokon 16.3 g/kg a maximálisan felvehető víz ha minden igaz, ennek az 50%-a akkor 8.15 g/kg, ez lenne az ideális. Ha ebből kiszámolom akkor 12 fokon 9.3 g/kg a maximális felvehető víz, akkor pedig 88%-on van szintén 8.15 g/kg víz a levegőbe.

Ez azt jelenti, hogy 12 fokon 88%-os páratartalomnak kell lennie és az az ideális? Vagy 12 fokon is ugyanúgy le kell vinni 50%-ra?

(#2939) neduddki válasza #90933760 (#2938) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

12 foknincs az ember komfortzonajaba:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2940) #90933760 válasza neduddki (#2939) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az nem baj, de amúgy a vége amit kiszámoltam az akkor helyes vagy nem?

(#2941) radi8tor válasza #90933760 (#2940) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

12 fokot nem szoktak számolni életterületekre. Az már barlang kategória. De szerintem 12 fokon magasabb páratartalom az ideális, szóval jó lehet a számításod.

⭐ Stella

(#2942) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nézegetem a karácsonyfa alá való mobil klímát, olyan 80eFt magasságáig. van ebben a kategóriában olyan, amit hozzáértő merne jó szívvel ajánlani?

olvasgattam most, hogy van a vastag gégecsöves, amit több helyen nem ajánlanak, meg van kitehető külső egységes... erről kb. most olvasok először.

másrészről jó volna, ha tudna (télen) páramentesíteni. van olyan, ami tudja ezt, és nem a nem ajánlott kategóriába tartozik?

(#2943) radi8tor válasza ngabor2 (#2942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi a baj a vastag gégecsövessel?

Apáméknak AEG van (nem 80k kategória sajnos), az ráadásul úgy csinálja, hogy nem pára tartályba gyűjti a vizet, hanem bele permetezi a kivezető csőbe, ami távozik a meleg levegővel a lakásból.

⭐ Stella

(#2944) asha07lcc válasza ngabor2 (#2942) üzenetére


asha07lcc
tag

Ha nem fűtve/hűtve szárító mint a páramentesítő gépek akkor télen nem lesz alkalmas a párátlanításra.
A párátlanító berendezés hűtőkörén átszívott (és lehűlt) levegőt a gépnek azonnal vissza kell fűteni,
ennek hiányában előbb-utóbb lehűlne a helyiség. A fűtést közvetlenül a hűtő hőcserélő mögé
elhelyezett fűtőkörrel (kondenzátorral) biztosítják, amihez a kompresszor (hűtéskor keletkező) hőjét
használják fel. A visszafűtés hatására a párátlanító gép által beszívott és kifújt levegő hőmérséklete
közel egyforma.
Egyes gépek a kondenzátoron felül rendelkezhetnek külön fűtőbetéttel, amely nem csak párátlanítja
egy helyiség levegőjét, hanem egyúttal képes fűteni is azt.
A mobilk klíma illetve a klíma nem ugyanazt teszi.

Én eddig két kivételt tudok: A Daikin Ururu-Sarara sorozat tudja a fentiekben leírt párátlanítást(és párásítást is meg légkezelést miniben frisslevegővel) Ileetve az EU-ban nem forgalnazott Fujitsu Nocria.

Mobilklíma esetén: a hűtve/fűtve szárítást ez sem tudja .
Nem a csőmérete a lényeges, hanem az, hogy a meleg levegőt dobja ki és az ehhez szükséges levegőt nem a helyiségből szívja el. Azaz 2 csöves mobilklíma legyen. Hanem kintről. 2 lyuk kell(ene) illetve létezik az un mobil split melynek egy folexi hűtőközeg tömlős része ven és egy 30-40mm-es lyukon átdugható. Gyakori a gyorscsatlakozókon a hűtőközeg vesztés. De árverési oldalakon 30-50E körül találhtsz ilyet és ha jobban utánajársz 2 csöves gépet is lehet keríteni ha nem is könnyen.
Gyakorlatilag azt is kapsz szinte újat nem 80 hanem kisebb áron.

A námet ,márkák(Bosch, Siemens, AEG vagy a svéd Electrolux illetve az összes nagy márka pl nem gyárt, hanem vmelyik kínai gyártó termékét matricázzák át vagy kis módosítással gyártatják..

(#2945) asha07lcc


asha07lcc
tag

Kiegészítés: használhatod párátlanításra a mobil klímát is v csak akkor a kondenzátor és elpárologtató is ugyanabba a helyiségbe dobja ki a levegőt azaz nem szabad kivezetni . De a párátlanítón van egy két kiegészítő pl higrosztát és a fogyasztása valamivel kisebb igaz a hatékonysága sem a csúcs.

Egy telepíztett klíma sokkal komfortosabb és egy párátlanító külön ha van rá keret. A legolcsóbb vállalható minőségű Gree inverteres A++ klíma már br 120 körül megvan, igaz azt telepíteni kell.

(#2946) ngabor2 válasza asha07lcc (#2945) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az a bajunk a telepített split klímával, hogy a lakás elrendezése miatt nem tudunk kijelölni egy helyet, ahonnan az összes használt helyiséget le tudná hűteni. emiatt gondolkodunk mobil klímában. a gégecsöves megoldásnál a levegőpótlás kis túlzással onnan van, ahova a meleget fújja, tehát az ablak túloldaláról. ha nem is közvetlenül, de valahol be fog jönni a kinti meleg.

egy kis teljesítményű páramentesítő van, de azzal sajnos nem megyünk sokra. lehet, hogy beruházunk egy nagyobbra, ha a mobil klímával is az univerzális dolgok problémája van (több dologra alkalmas, de igazából egyikre se jó).

(#2947) asha07lcc válasza ngabor2 (#2946) üzenetére


asha07lcc
tag

Komfortban szolgáltatásban tartósságban alapvetően más.

Ha nem a fűtés a fő cél a hideg levegő a sűrűség/fajsúly ismert tényei miatt jobban terjed szét a lakásban mint a meleg levegős fűtés.

A gyakorlatban nem véletlen, hogy az árverési oldalak tele vannak használt majd új mobilklímával.

A mobil split ide oda rakosgatása azaz a gyorcsatlakozók gyakori szét és összerakása a hűtőkörön előbb utóbb szervízben végződik(előbb).

Jól írtad ami mindenre jó semmire sem igazán.

Ez még a prémium katehóriás gépekre is igaz.

(#2948) #90933760


#90933760
törölt tag

Közben informálódok még ezekről a légtisztítókról, de ezen az ionizátoron megakadok mindig. Tényleg ilyen jók ezek? Káros hatása? Túlzásba lehet vinni? Háziállatok, gyerek hogy bírja? Meg nekem ez kicsit magas, hogyan képes szűrni. Az addig oké hogy körbeveszi a levegőben repkedő cuccokat de azt hogy bontja le maradéktalanul? Meg az élettelen port, atkaürüléket?

A hepa szűrő meg a plazmaszűrő az világos, megszűri. De ez az ionos cucc ez kicsit bullshitnek tűnik. Na és a keletkező ózonnal mi van? Ha valami gagyit veszek és túl sokat termel? Vagy ha ilyen van azt hallani is? Mert addig eljutottam, hogy a koronakisülés micsoda és ha kicsit erősebb akkor ívet húz ami hangban is jelentkezik és persze jóval több ózonnal is együtt jár. De koronakisüléssel nem termelhet túl sok ózont egy gagyi se?

[ Szerkesztve ]

(#2949) tozso88


tozso88
csendes tag

Hali!Én fával fűtök ami azt jelenti hogy telente kb 130-140 ezerbe kerül a fa.Arra lennék kíváncsi hogyha vennék klímát akkor ugyanilyen ár mellet ki tudnám fűteni a telet?A ház 3 szobás ez 50 négyzetmétert jelent.A másik kérdés pedig az hogy kiépíteni mennyibe kerülne?

(#2950) #90933760 válasza tozso88 (#2949) üzenetére


#90933760
törölt tag

A klímával az a baj, hogy 0 fok alatt elkezd csökkenni a fűtőteljesítménye, jobbaknak -15 körül. De ott elég durván. főleg ha a ház szigetelése se a legjobb akkor igen csak hűvös lesz. Ez ilyen kiegészítésnek jó, meg ősszel-tavasszal mikor enyhébb idő van és elegendő hozzá. Ha csak klímával akarsz fűteni ahhoz nagyon jól szigetelt ház kell és rohadtul túl kell méretezni a klímát, ez a 100-150k klímákkal nem jön össze és még 40 körül van a kiépítés is. Ha több helység is van akkor pedig lehet számolni kell két beltérivel is.
A másik meg az, hogy szerintem kb. elvinne annyi pénzt villanyba mint amit fára költesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.