Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) biker válasza dethroner (#2200) üzenetére


biker
nagyúr

Pontosan 7 hozzaszolassal lejjebb a link
Frigotrade.hu

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2202) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Egy szigeteletlen, 10. emeleti panellakásba elég lehet egy 2,5kW-os klíma?
Jön a 39 C°, idebent meg lesz vagy 35-36. :O Nem tudom mekkora teljesítményű kellene, hogy megbirkózzon ekkora hőterheléssel. Nem akarok megfagyni se, 27-29 C° már pont elég lenne, ha ne pusztuljunk meg.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2203) StuG3


StuG3
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem egy Electrolux split klímát
http://www.arukereso.hu/klima-c3172/electrolux/exi09hl1w-p155903245/termek-leiras.html

ami azért jó, mert egy csomó szűrő van benne, és a feleségem mindenre allergiás. Ezért az árárt nem találnék ilyet. Viszont sehol nem találok Electrolux klímákról véleményezést, jók e, tartósak e, stb.

Továbbá ajánlottak egy Maxa nevű klímát is, ami ha jól láttam olasz, de nem sok specifikációt közölnek a szűrők terén. A weboldal fő oldalán van, hogy a klímák cold plasma generátorral vannak szerelve, de a termékeik közül csak egy-kettőhöz van odaírva, hogy cold plasma generator, a többihez nincs. Emiatt nem merem azt megvenni, viszon a referenciáik jók, és árban is jó.

http://maxa.it/

Köszönöm előre is a válaszokat!

(Azt én is tudom, hogy mindent Kínában gyártanak...)

[ Szerkesztve ]

(#2204) krx21 válasza fi:zi'k (#2202) üzenetére


krx21
nagyúr

Csutkára járatva... Én gondolkodás nélkül a 3.5Kw-ost vennék, mert közel 40C-ban már az is szenved rendesen, pláne, ha közvetlen süti a nap a kültérijét..

Klímában nem a hőségriadónál kell elkezdeni gondolkozni... Mire beszerzik, felszerelik, (ha van aki elvállalja) megint 25C-lesz! ;]

[ Szerkesztve ]

(#2205) StuG3 válasza krx21 (#2204) üzenetére


StuG3
csendes tag

Szia!

Van aki beszerelje, és szerinte is elég a 2,6-os. Nem akarunk 20 fokkal hűvösebbet a lakásban, mint ami kint van, meg kisbaba is van, a szomszédban több embernek van 2,5-2,6-os klímája, és azt mondják, hogy teljesen jól lehűti a lakást. Csak szépen "lájtosan fog menni".

Viszont jó lenne tudni, hogy mennyire jó ez az Electrolux. Feleségem mindenre allergiás az égvilágon, ezért lenne jó ez a többszörös szűrőrendszer, viszont ezek más gyártónál már 200-300k körül mozognak.

A 3,5Kw-s sem olyan drága, csak nem akartam, hogy sokat fogyasszon, illetve nem akarom, hogy nagy erővel zúduljon a hideg levegő. De győzz meg, mert pórul sem akarok járni.

[ Szerkesztve ]

(#2206) csemberlen válasza StuG3 (#2205) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezek a szűrők leginkább csak reklámfogásnak jók.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2207) krx21 válasza StuG3 (#2205) üzenetére


krx21
nagyúr

Túl hideg nem lesz az biztos... ;]
Inverteresbe kell gondolkodni, abból pláne nem lehet túl nagyot venni... Visszaszabályoz, kevesebbet is fogyaszt és sokkal halkabb is mint az on/off...

(#2208) fi:zi'k válasza krx21 (#2204) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

6 éve gondolkozom rajta. :P
Viszont most lenne rá keret.

Én is inkább a 3,5 kW-os darabokat néztem. Az addig ok, hogy inverteres lesz, de a továbbiakban milyen? Ahogy láttam most a Midea klímák elég népszerűek.
10. emelet esetén kb milyen telepítési költségre lehet számítani?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2209) StuG3


StuG3
csendes tag

Ez az Electrolux inverteres gép. Gondolod, hogy csak reklámfogás az a 3-4 szűrő?

Kb 50-60 körül szokták telepíteni.

(#2210) StuG3 válasza krx21 (#2207) üzenetére


StuG3
csendes tag

Tehát azt mondod, hogy ha inverteres, akkor mindegy, hogy nagy a teljesítménye, mert úgyis visszavesz, és csak annyit használ, amennyi kell?

(#2211) fi:zi'k válasza StuG3 (#2210) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

5 percen belül használd a szerkesztést. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2212) süti5 válasza krx21 (#2207) üzenetére


süti5
őstag

10. emeleti panelnél ha 2,5-öst vesz, akkor tök mindegy, hogy inverteres vagy on/off, úgyis mindig fullon menne....

(#2213) fi:zi'k válasza süti5 (#2212) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A 3,5 kW szerinted elég lehet?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2214) StuG3 válasza fi:zi'k (#2213) üzenetére


StuG3
csendes tag

Az egyik szomszédomnak 3,6-os Tekno point van, és azt mondja, hogy úgy hűt, mint az állat. Legfelső panellakás, 59nm, ugyanolyan, mint a mienk. Azt mondja, hogy még a nappalitól legtávolabb eső helységet (konyhát) is simán lehűti, ami kb 10 méterre van a nappalitól. Ezért is gondoltam, hogy elég lenne a 2,6-os nekem.

De azt mondjátok, hogy a 3,5-ös nem fogyasztana többet, ha nem állítom túl hidegre? Én kb 3-4 fokkal állítanám csak hidegebbre, mint a külső hőmérséklet.

Electrolux valaki? :)

Értettem uram! :)

(#2215) süti5 válasza fi:zi'k (#2213) üzenetére


süti5
őstag

Nem értek hozzá, de akkora szerintem biztosan kell oda...
A legkisebbek lényegében a 2,5-ösök... na most azért a 10. panel nem a kezdő kategória.
Nekem 2,5-ös van on/off-os, de a kecó földszinti, újépítésű, északnyugati fekvésű szigetelt garzon. Ide bőven elég a 30nm2-re.
Lehet mindenki megkövez itt, de ha kellene választanom oda 2,5-ös inverteres vagy 3,5-ös on/off én tuti utóbbit venném.... A 2,5-ös mindig fullon menne, úgy meg semmi értelme.

Stug: ezt a 3-4 fokot vizsgáld majd meg, mert ha meg lesz a klíma, lehet lejjebb is vennéd azt....a napokban 37-38 fokot mondanak, szóval te 33-35 fokot szeretnél a lakásban?? Ha már van klímám én levinném bőven 30 alá, persze mindenki maga tudja...

[ Szerkesztve ]

(#2216) StuG3 válasza süti5 (#2215) üzenetére


StuG3
csendes tag

3,5-ös mellett döntöttem. De akkor az Electrolux-szal nem fürödhetek be jobban, mint bármelyik másik hasnoló árkategóriással, ugye? Nyilván a Fujitsu meg a Panasonic a legjobb, de arra nincs zsé :(

(#2217) Fire_Vire


Fire_Vire
tag

Erre a melegre hogy felélénkült a topik :)

sajtosszenya.mybrute.com

(#2218) süti5 válasza StuG3 (#2216) üzenetére


süti5
őstag

Lehet jön valaki, aki ismeri a márkákat, én nem nagyon.
Amit levettem eddig az az, mint minden elektronikai cuccnál: vagy veszed drágán, de valószínűleg kevesebb meghibásodási lehetőséggel, vagy olcsóbban,de benne van a pakliban az esetleges nagyobb hibaszázalék.
Én bevállaltam az olcsóbb árral ezt, szerencsére eddig semmi gond nem volt (3. szezon).

A beszerelés milyensége is nagyon fontos, ahogy korábban többen említették.

(#2219) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Rátaláltam a topicra, és gondoltam megosztom a tapasztalatomat.
Tavaly szereltettem be egy VORTEX 2,6kW -os on/off klímát a hálószobába. BAUHAUS-ba vettem, 5 év garival. AMi már nem is igaz, mert kint a parkolóban felhívtam a garipapiron lévő telefonszámot, ami az importőr volt. 1 év abban az esetben, ha elismert, papiros szerelő teszi fel, számlával! Tehát számla nélkül esélytelen. Amit még érdemes az 1+ éves garanciákról tudni, megkérdeztem több céget (LG, SAMSUNG), csak akkor él a gari, ha szintén papiros szerelő rakja fel, és évente 1 ill 2 tisztítást is tud az ember számlával igazolni! (Ha jól emlékszem a SAMSUNG garihoz kellett az évi 2 tisztítás/karbantartás).
Na, nem tudom kinek milyen ár tapasztalatai vannak, 10e alatt nem jönne nekem ki egyik szerelő sem számlával tisztítani...kis fejszámolás, és máris rájön az ember, ha 3 évig kihúzza egy kínai csodával, máris jobb helyzetben van.

ON/OFF

Otthonra, átlagos felhasználásra (nyári szezonban 4-5 hét az , amikor igazán kell mennie) természetesen figyelembe véve, hogy naponta mennyit van otthon az ember stb. nem éri meg inverterest venni, mert kiszámolva csak akkor hozza be az árát, ha erősebb használat mellett legalább 3-4-5 évig működik, mivel onnantól "termel".
Ami mellette szól, hogy az a bizonyos "kurvahidegefúj" effekt nem érezhető annyira, mint az on/off-osnál. Tehát éjjelre pl sokkal komfortosabb érzés az inverteres. (Itt arra gondolok, hogyha eléri a 24 fokot pl ami be van állítva, akkor kikapcsol, viszont 25 foknál nem maxon tekeri a kompresszort, így csak az éppen megfelelő hőmérsékletű levegőt fújja be).

VORTEX

Nálam immáron 1 éve üzemel, teljesen meg vagyok vele elégedve. Hűtés közben ha a beltéri maxon megy, nem fogyaszt többet 800w -nál. (kW-os a klíma).
Ami zavar vele kapcsolatban : Amikor üresjáratban megy (hűtés), a ventilátor a beállított sebességgel pörög, tehát nem veszi vissza mint pl a cégnél a MIDEA on/off-os.
A terelő lapátot hűtés közben ha vízszintesre állítom, akkor úgy is marad mind üresjáratban, mind hűtés közben. Viszont fűtés közben más a helyzet.
Vízszintesre állítva nem megy fel egészen, hanem csak kb 45 fokos szögben, ami még rendben is lenne, viszont ha eléri a beállított hőfokot (fűtés), akkor a lapátokat teljesen lefelé irányítja. És ez nem módosítható. Ha beindul, visszaáll kb 45 fokos szögre. Engem ez azért zavar, mert ha éjjelre beállítom fokra (ősszel pl), akkor sokat megy üresjáratban, és az alatta lévű ágyunkra fújja a levegőt..hát köszi, kb használhatatlan. Az említett céges MIDEA ilyenkor teljesen lekapcsolja a ventit, tök jó..
Hűtés közben lemértem, 6 fokos levegőt tud kipréselni magából, ami sztem egész jó.

Ettől eltekintve bátran ajánlott kategória ~ 65k br árért, én tervezem ennek a nagyobb tesóját a nappaliba, ami most szintén 65k körül van.

kb ennyi, remélem valakinek hasznos volt.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2220) süti5 válasza havri1 (#2219) üzenetére


süti5
őstag

Pár napja én is ezt ecseteltem, hogy nem mindenkinek éri meg az inverteres, aztán nagyon le lettem szólva....
Pedig én is jól elvagyok az on/off klímával.

[ Szerkesztve ]

(#2221) Pikkolo^^ válasza StuG3 (#2203) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Tekno Point az kínai, átmatricázott Midea. A Maxa az nagy valószínűséggel olasz.

(#2222) krx21 válasza fi:zi'k (#2208) üzenetére


krx21
nagyúr

A Mideák nem rosszak, ajánlható.. :K A panel és a 10. emelet is indokolhatja a 3.5Kw-ot... Az inverteres előnyeit már írtam... Ilyen jellegű társasháznál fontos, hogy halk is legyen, mert a szomszéd beleköthet...
Egy régebbi on/off-ost nincs az a közeli szomszéd, hogy ne hallja, pláne este...
A telepítés kb. 40.000 Ft-nál kezdődik és sok mindentől függ (csőhossz, konzol, stb)
Hogy mire kell figyelni a telepítésnél regében írtam! (keresd vissza :K ) Nem biztos, hogy jól jársz ha valaki azt mondja "én 35-ért felteszem"...

[ Szerkesztve ]

(#2223) biker válasza havri1 (#2219) üzenetére


biker
nagyúr

bocs, de ekkora baromságot azonnal szedess ki modikkal

Na, nem tudom kinek milyen ár tapasztalatai vannak, 10e alatt nem jönne nekem ki egyik szerelő sem számlával tisztítani...kis fejszámolás, és máris rájön az ember, ha 3 évig kihúzza egy kínai csodával, máris jobb helyzetben van.

a 2. évben mindenki asztmás lesz a megtelepedett gombáktól, penésztől, a harmadik évben esetleg összeszedsz egy legionella fertőzést, aztán lehet gyűjteni a koszorúra

a karbantartás lényege a tisztítás, fertőtlenítés.
Nem, nem a kis habos sprayvel, hanem rendesen, pl ilyen is lehet egy klíma "mókuskereke"
karbantartás FACC

Feltűnik, miben dolgozik a kolléga? biztos viccből

a 10e-s karbantartás(kiszállással) kb a befújom habbal és kiporolom, nem pedig a 2 órán keresztül darabokra szedem és kitakarítom féle, amit Feriék csinálnak

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2224) havri1 válasza biker (#2223) üzenetére


havri1
félisten

Valamit nagyon félreértettél.

Én nem azt mondtam, hogy ne tisztíttasd, hol olvastál te ilyet?
Én azt mondtam, nekem 10k alatt NEM JÖN KI a papíros szerelő, számlával, igazolással, hogy kint volt és takarított.
Amúgy ~5k-ból megúszom, ugyanazt a műveletet. Hogy mi mennyire hatékony, én bízok benne.
Én rendszeresen tisztítom, mivel 2 kisgyerek is van a családban.
:U

Megnéztem a videót is, nem tudom ez hol üzemelő klíma volt, de én most megnéztem a ventiátort vagy "mókuskereket", és egy porszem sincs rajta. Van előtte szűrőbetét..amit hetente takarítok.

Garanciában kókányolt tisztítást nem fogadnak el.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2225) krx21 válasza biker (#2223) üzenetére


krx21
nagyúr

Amit Te linkeltél az nem tisztítás, hanem komplett felújítás... Ehhez teljesen szét kell szerelni a készüléket...
Ilyen szőrös henger például konyhában lehet, ahol a sok olaj és zsír a főzésből rátapad a porral együtt...
Az egy elég elhanyagolt gép lehetett, ekkora karbantartást évente nem igényel egy rendesen használt klíma...

Ilyen karbantartást extrém körülmények és-vagy elhanyagolt üzemeltetés tesz szükségszerűvé...

Bár az igaz, hogy a befúvó hengert is meg kell nézni időközönként, nem-e kezdődött rátapadni valami, mert utána egyre könnyeben gyülemlik a sok por...

[ Szerkesztve ]

(#2226) biker


biker
nagyúr

hogy egy kis okosság is jöjjön: elég sokan vesznek dugaljas mérőt a klímához, hogy tudják, mit fogyaszt, és ott lóg a dugvillás kábel a beltéri mellett, és ott bumszlizik.
+ klíma szerelők szokták kérni, hogy áramtalanítható legyen csak a klíma

Nos, kevesebb mint 10.000Ft (postával) egy ilyen pofás kis 2elemes dobozka, bele egy lomha kismegszakító (C6A ami elbírja a 2,5kW Fujitsu LUCA gépemet) + egy fogyasztásmérő
Ha valaki túlzásba akar esni, 4 modulos dobozba egy 2p kombinált túlfesz levezetős elemet is vehet mellé :)

és ez mehet a kültéri mellé, nem bent ormótlankodik a lakásban

ha lemegy a nap lesz szebb kép is, de a kábelt még rögzíteni kell mellé
Tető alatt van, max vízszintesen eső eső zavarhatja meg, de csapóajtós :)


Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2227) biker válasza havri1 (#2224) üzenetére


biker
nagyúr

igen, csak épp így (a fujitsuhoz) 10 év gari van, kijön évente 2x majd.

A klíma folyamatosan párásodik belül, tud ilyen lenni bárhol :( idővel...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2228) biker válasza krx21 (#2225) üzenetére


biker
nagyúr

mindig szétkapják rendesen, és majd eldöntik, mennyire takarítják

Van Daikin légtisztítóm, 3 havonta ne tudd meg, mi jön ki belőle.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2229) süti5 válasza biker (#2227) üzenetére


süti5
őstag

Már értem miért ennyire szívügyed:)

A párásodás kivédhető, ha az ember nem kapcsolja ki egyből a klímát, hanem kifújatja belőle a kikapcsolás előtt ventivel.

[ Szerkesztve ]

(#2230) krx21 válasza biker (#2226) üzenetére


krx21
nagyúr

Én ennyi pénzből az ágyból mérem a fogyasztást és a pillanatnyi teljesítmény is! ;]
Voltcraft Energy Count 3000
Persze ez más kütyü...

(#2231) havri1 válasza biker (#2227) üzenetére


havri1
félisten

Elhiszem, nem is vitatkozom, csak szerettem volna tisztába tenni, hogy én is a rendszeres és szakszerű takarítás mellett teszem le a voksot!
(Mondjuk nekem vegyszeres tisztítás volt eddig csak, de nem csak a hőcserélőn, hanem (ha jól láttam) az egész ventilátor, meg terelő részt "átmosta".)

Ózonos tisztításról mi a vélemény?

havri

(#2232) krx21 válasza havri1 (#2231) üzenetére


krx21
nagyúr

A ventilátort hogy mosta át? Azt csak kiszereléssel lehet...
Ha csak jó alaposan befújjuk a ventilátort valamilyen vegyszerrel, lehet pont attól kezd el ráragadni a sok por...
Ugyanis a tisztítószer is ragadhat...

Én a mostani klímavásárlásnál kerestem volna olyan klímát amiből egyszerűen ki lehet venni a hengert tisztítás céllal, de nem találtam...

[ Szerkesztve ]

(#2233) laszlo168 válasza krx21 (#2230) üzenetére


laszlo168
senior tag

Én egy ilyet használok.

(#2234) havri1 válasza krx21 (#2232) üzenetére


havri1
félisten

Nem szedte szét, mert első tisztításkor még alig használt volt, hisz ez tavasszal lett megejtve. (Augusztusban lett beszerelve, hűtve nem nagyon volt tavaszig, inkább fűtésre használtuk)
Nem értek ennyire hozzá, annyit láttam, hogy ilyen kis kompresszorral fújta át az egészet..előtte töltötte fel vegyszerrel. (De az is lehet, hogy a ventilátoros részt csak átfújta levegővel, nem lábatlankodtam alatta)
Gondolkodtam egy ózons tisztításon, olvastam, hogy már viszonylag olcsón szobában is tudják alkalmazni. Kocsiban csodát tett, igaz ott nem a klíma miatt, hanem a kárpit stb ajánlották.

havri

(#2235) krx21 válasza laszlo168 (#2233) üzenetére


krx21
nagyúr

Aha... Én azért vettem rádiósat, hogy ne keljen térdelnem a konnektor előtt, ha le akarom olvasni... ;)
Ha beleszámítod, hogy ahhoz 2 aljzat is van akkor nem is sokkal drágább...

havri1: Egyébként ezt a fertőtlenítést nem kell túlmisztifikálni nagyon... Csak ott van lehetősége ezeknek kialakulni ahol a kondenzvíz víz sokat áll a tálcában... Ha rendesen elfolyik a víz és kikapcsolás előtt járatjuk, csak ventilátor üzemmódban egy fél órát, akkor nem kell tartani tőle... Persze a szoba alapvető higiéniája is befolyásoló tényező...

[ Szerkesztve ]

(#2236) dethroner válasza biker (#2201) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi, de még 3 év gari van rá, inkább a gyártóval javíttatnám :)
Csak az érdekelt volna hogy távkapcsoló vagy beltéri hibára gyanakodnátok.
De úgy néz ki elmúlt a hiba, kicseréltem az elemet és most minden jó :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2237) biker válasza süti5 (#2229) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, mi is igy kapcsoljuk ki, nap vegen fan mode es sleep :)
Miert is szivugyem? Mert ismerem es dolgozok neki? O meg nekem?

Krx: nem rossz, de nem akartam belteren dugaljas bekotest

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2238) StuG3


StuG3
csendes tag

No, úgy néz ki, hogy emellett döntöttem.

LG E12EK Eco

http://www.arukereso.hu/klima-c3172/lg/e12ek-eco-p151689697/termek-leiras.html

Mit szóltok?

Ez a kikapcsolás előtti szárazon járatás arra nem vontakozik, ami automatikusan tisztítja önmagát, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#2239) Pikkolo^^ válasza StuG3 (#2238) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Igyekszik kiszárítani a hőcserélőt ezzel csökkenteni a gombák és az egyéb nem kívánatos kórokozók megtelepedését.

(#2240) fi:zi'k válasza StuG3 (#2238) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem tisztít, csak segít megelőzni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2241) StuG3


StuG3
csendes tag

Szóval akkor LG-ről vélemények?

Anyám a szomszédban lakik, úgyhogy nem dönthetek rosszul... :(

(#2242) neduddki válasza StuG3 (#2241) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kulterije ekicsit hangos, a beltri ellenebn alvaskesz, iden 3 iccakment hutesre, ellenben reggeli futes gyorsitasra es meleg lekeveresre

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2243) StuG3


StuG3
csendes tag

Köszi szépen!

Természetesen amit kinéztem, az megint kifutó modell :( Ez már a második eset.
LG E12SQ
Azért lenne fontos ez a 3 szoros szűrés, mert a feleségem az égvilágon mindenre allergiás, és mióta itt lakunk, bedugult orral él (ami egyebek mellett még rendkívül szexi is :S )

Az E12EK, ami leváltotta az előbbit, annak csak 2 szeres szűrése van (gyártó oldala szerint, persze a többi weboldalon mind 3-as szűrést írnak...hmhm)

Akkor legyen inkább Electrolux??? ); De az oldalukon még használati utasítás sem érhető el );

[ Szerkesztve ]

(#2244) neduddki válasza StuG3 (#2243) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha vmit is akrsz legvegoszuressel akkor az sarara ururu ezek marketing dumak

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2245) StuG3 válasza neduddki (#2244) üzenetére


StuG3
csendes tag

Köszi!

160 körül akarok valamit levegőszűréssel :)

Samsung Maldives?????

[ Szerkesztve ]

(#2246) StuG3


StuG3
csendes tag

Akkor abban tudtok segíteni, hogy mi az, amit egyáltalán ne keresgéljek?
Pl van egy rakat ilyen, hogy HD, Hi-Sense, Vortex, Midea, Nord.

Electroluxról annyit, hogy az Árukeresőn kültéri egység zajára 53db-t írtak, a gyári katalógusban viszont 62db!
(ami természetesen az Electrolux oldalán sehol nincs meg -> nem én nem találtam meg, hanem a linkre kattintva a "fájl nem található" fogadott), hanem egy hatszázadik klímás cég weboldalán bukkantam rá véletlenül.

Nem is tudom, hogy az Árukeresőn honnan veszik az adatokat. Egy csomó minden egyebet is odaírtak, ami a gyári katalógusban nincs benne, illetve nem stimmel, pl LG E12EK azt írták Árukeresőn, hogyy antivírus, stb, a gyári oldalon meg ki volt húzva, hogy ez a modell nem tartalmazza ezt a felszerelést.

MIDEA???? Most már itt tartok! :)

[ Szerkesztve ]

(#2247) HUfantom válasza csemberlen (#2191) üzenetére


HUfantom
őstag

ÉS biker

Köszi mindkettőtöknek a tanácsot. Most már csak ki kell találnom van-e a műemlékvédelem az épületen.
Úgy emlékeztem tele van kültéri egységekkel, erre bassza meg egy sincs rajta. Se belül se kívül. Viszont potyog a vakulat, sok ablak ki van cserélve fehér műanyagra, ami elég idegen hatású. Szóval van esély....

Bár ma pont jó idő van... :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2248) havri1


havri1
félisten

Ezt a "mókuskereket", ventilátor egységet nehéz szétszerelni?
Mert nézegettem a borítást, de nem tűnik egyszerű műveletnek..Vagy ez típusonként nagyon változhat?

havri

(#2249) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Daikin jó márkanak számít?
20 m 2 re mekkora?
Kaptam egy ajánlatot 200e nem sok az egy kicsit? :)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2250) neduddki válasza DonThomasino (#2249) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI

dajkin haaaat duzzogva:- )

udv

neduddki

p.s. bocsika, ha szerlessel egyutt kaptad akkor ajandek

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.