Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) neduddki válasza windy (#2747) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es akkor tegyuk hozza ha egy feltupirozott hatasfoku joszag szerepelne /pl mitsu fh, hita psa/ ahol -15fokon is hozza a gyarak szerint 100%-ot az meg szebb lenne
a 41 az honna jon? mert nalam most ~44 [Ft]

udv

neduddki

mod: kalapacsolok: latom vegre leesett: nomesntomen:- )

havri1: tengejjkapcsolo kerlek ha mar ennyore pedans akrsz lenni:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2752) krx21 válasza neduddki (#2742) üzenetére


krx21
nagyúr

Én soha nem keresetem...

(#2753) neduddki válasza krx21 (#2752) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mintha ugy emlekeznek hogy van ijjen fh-ra is:

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2754) krx21 válasza neduddki (#2753) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha megtalálod linkeld be... Köszi

(#2755) HUfantom válasza windy (#2744) üzenetére


HUfantom
őstag

ehhez egyetlen kérdésem van.
Ki készítette a táblázatot ?
Ugye ha a gáz vagy villanyfűtés gyártó akkor igen elismerésem, de ha valamelyik klímagyártó vagy magyarországi képviselete / szerintem a Daikinosok nekem FTX35ösöm van / ? :................. hát öh öh öh.... Minden szentnek maga felé hajlik a keze ha csak picit is.

Ebből kB az derül ki, hogy Budapesten idén azt a 2 hetet leszámítva amikor -20 fok volt /feb/ mindig megéri klímával fűtenem ? / Klíma alatt ott a gázkonvektor /

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2756) windy válasza HUfantom (#2755) üzenetére


windy
tag

Egyik sem. Ezt egy gépészmérnök készítette, és semmi részrehajlás nincs, hiszen sima, egyszerű számításon alapul, amit bárki el tud készíteni, aki tud osztani és szorozni. Egyébként nem mai táblázat, szerintem kb. 3 éves, és azóta egy kicsit még jobb a helyzet, mert a gáz ára néhány százalékkal jobban emelkedett a villanyénál. Simán arányosítani kell a leadott fűtőteljesítményt a felvett energiával és annak árával, és már ki is jön az eredmény. Ráadásul pontosan azért nem csúcsgép adatait tettem be, hogy látni lehessen, hogy nem kell sokszázezer forintos gépekben gondolkodni mindenáron. A fűtésnél a minőség a legfontosabb, legfőképp, ha elsődleges fűtésre használjuk a klímaberendezést

(#2757) Retro DJ válasza laszlo168 (#2743) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Nemkicsit kell ahhoz bátorság, hogy az ilyen mérvű szabalyszegest ennyire nyiltan vállald!

Retro

(#2758) laszlo168 válasza Retro DJ (#2757) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ebben nincs semmi törvénytelen, nem lopom az áramot, hanem használom.
Amúgy 3 hete voltak ellenőrizni, minden rendben volt.

(#2759) csemberlen válasza laszlo168 (#2758) üzenetére


csemberlen
őstag

Szabálytalan felhasználása a vezérelt áramnak.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2760) havri1 válasza csemberlen (#2759) üzenetére


havri1
félisten

De miért?
Mire lehet hivatalosan használni az éjszakai áramot?

havri

(#2761) biker válasza neduddki (#2753) üzenetére


biker
nagyúr

kollégám is bedőlt ennek a bullshitnek, és vett egy zubadant
júlisban kfiizette a felét, megjött az egység
augusztusban a másik felét, a szerelésre van visszatartva 400k(!)
a mai napig nem fűt semmit, még rá se tudták kötni a fűtéskörre a "szerelők", azon kívül, hogy azt hazudták, csak a zubadan tud -25fokig hűteni, sőt, -25 fokig 100% feletti a hatásfoka
így nem allthermát vett sajnos, most ott áll és nézegeti a dobozt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2762) biker válasza havri1 (#2760) üzenetére


biker
nagyúr

fixen bekötött(!!!) hőtárolós vagy egyéb olyan berendezés részére, ami elviseli, hogy a betáplálás bármikor ki-be kapcsolhat

semmilyen egyéb megoldása nem engedélyezett, vagy éppen életveszélyes is (szerelsz, és bekapcsol az áram?)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2763) havri1 válasza biker (#2762) üzenetére


havri1
félisten

Értem. Ezt én sem tudtam.
Ezek órák mögött nincs kismegszakító?

havri

(#2764) neduddki válasza biker (#2761) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en mar mukode skozbenis lattam szoval meg lehet azt csinalni csak erteni kell hozza, az meg aki aszongya hogy -25fokon 100% az nem is csodalom hogy nem tugya beszerelni:- (
de oruljon hogy nem daikint vett mert belso mernoktol jott az a velmeny hogy kicsit irigyeljuk es tugyuk hogy levagyunk maradva, szoval mar cska kompetens ember kell neki

udv

neduddki

mod: ja es meg lehet hogy at is raktak a palankom mert ugy evelej erkezett meg hozzank az uj zubadan... balekoknak meg eklle szbadulni a regitol

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2765) radi8tor válasza havri1 (#2763) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van, de akkor sem lehet másra használni.

Mindenesetre lapozzunk, ez a topic nem erről szól. :R

⭐ Stella

(#2766) asha07lcc válasza kalapacsolok (#2730) üzenetére


asha07lcc
tag

Van olyan típus ami -15C fokban is tudja a 3-as COP-t ez kb a gázár nappali villanytarifával. Ez azt jelenti, H tarrifával a gázár 2/3-a.

Azaz gépfüggő erősen a dolog.

PL ilyen a Mitsu csúcsmodellje vagy van ilyen az LG-nek is a H09MW.
Set H09MW SM0(AS-W096MMF0)
Indoor Unit H09MW NM0(ASNW096MMF0)
Outdoor Unit H09MW UM0(ASUW096MMF0)

Eurovent: Sajnos a modellt levették mert 2012es de a teljesen megegyező 2013-as moodell adatait tudja.
H09AK
http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?lg=en&rub=04&srub=01&select_prog=AC&select_partic=132&select_marque=LG&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&tri_chp=champ_56&debut_affiche=20&indice_affiche=1&tri_sens=DESC

egészen elképesztő adatokat produkál, már-már hihetetlen.
Igaz az adattáblában azért látni egy 2,5 kw-os beltéri max fordulaton gyakorlatrilag 1000köbméter/órát képes szállítani levegőből...
Ebből van még 2 db-om a listaár-37% (+ Áfa)áron.
0.5 kw elektromos teljesítményfelvétel esetén 2,4-2,5 kw fűtőteljesítmény -15C külső hőmérsékletnél szinte a szobahőmérséklettől függetlenül. ez -15C fokban 4 feletti COP..
GKT128MAA twin rotari kompresszor.
Hűtési (nem elektromos tól-ig teljesítmény:
0.30min~2.52nominál ~3.80 max

Ez annyit jelent hűtésben teljesen leszabályozva kb 50W körüli lehet a fogyasztása....

Fűtési teljesítmény:
0.30min ~3.20nominál ~6.50kw max

Az Euroventen más adat van, megjegyzem..
Ez az egyetlen gép ami ennyire leszabályoz.

Szervízkönyve:
http://www.chlodzenie.pl/dl/dokumentacje%20instalacyjne/PDB%20Scienne%20Inverter%202012.pdf

60HZ-es változata a LSN090HYV/LSU090HYV típus.

Vagy a Pana és a többi cég is tudja csak sokkal drágábban. Esetleg az AQV09KBBN a Samsungtól. Az is 5 feletti COP-s.

(#2767) asha07lcc válasza neduddki (#2753) üzenetére


asha07lcc
tag

Ezt tudja a Panasonic T-Cap, a Toshiba Estia, meg sok gép és nem pörgeti szét a kompresszort... és van rendes terméktámogatás is.
Azért ha egy épp gar lejárt Zubadanba a kompresszor 1 millió FT az elgondolkodtató.

(#2768) asha07lcc válasza kalapacsolok (#2748) üzenetére


asha07lcc
tag

Irodalmi alapokon rosz a helyesírása.

A Török írta alá így: neduddki
Rejtő Jenő a szerző és a mű címe: A három testőr Afrikában
http://www.kundk.hu/konyv/RJ/3test.htm itt el is olvashatod:)

Ezt hívják nyelvi humornak.

http://mnytud.arts.klte.hu/szleng/tanulmanyok/mny-nyr/nagy_ferenc1968.pdf

[ Szerkesztve ]

(#2769) Dr.Zoo válasza HUfantom (#2755) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Semmi.. :R

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#2770) csasaKKP válasza asha07lcc (#2767) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Egy misi? :Y Az azért nem kis pénz.

Tulajdonképpen mennyivel "komolyabb" egy hőszivattyú kompresszora, mint egy átlagos klímáé?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2771) biker válasza asha07lcc (#2768) üzenetére


biker
nagyúr

Tokmindegy, annyira zavaro, hogy ha parciek vegre betennek az "ignore user" funkciot, azonnal hasznalnam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2772) biker válasza csasaKKP (#2770) üzenetére


biker
nagyúr

Gyanito ebbol az arbol 700.000ft az ugyis megveszik faktor
A gaz jon, folyadek tavozik, a motor meg forog :)

De mutatok neked 170.000ft-os 12V DC motort :(
14.000rpm, 170W es 35mm atmero, 50mm hossz, nem gyenge az se

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2773) neduddki válasza asha07lcc (#2767) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen a panankautanna neztem mikor "angyszeru" akciojuk vot, toshibat nagyon kedvelem egyebken lassan kondibanis utannakene nezni nekik, mitsu-rol aszontak kompessoron sokat javioak
amugy ha 1 vki tugya a akkor a tobi is csak rudni fogja, fh-nal az ar az erdekes
+1 szivem rapes az oromtol ijjesmi olvasni koszi:- )

udv

neduddki

mod: biker: rmelm azer alsozl rendesen es meg nem haropozott el tulzotna fopbiad:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2774) asha07lcc válasza csasaKKP (#2770) üzenetére


asha07lcc
tag

Semmivel, nagyon sok hőszivattyú(pl LG ThermaV de más, akár japán márkák is) ugyanazt a kültéri egységet használják vagy jelentősen nem elérőt azonos kompresszorral. a -10v15 fokig azonos teljesítményű gépekben már kompresszor befecskendezős technika van, az egy kicsit más.

PL itt a Panasonic T-cap ami igen jó és olcsóbb valamint sokkal jobb supporrtú gép 6000KWH ajándék árammal jelenleg:
http://www.rekuvent.cz/download/29_39_cs_servisni-manual-t-cap-400v.pdf
KOmpresszor:
5JD420XBA22

Ugyanez van a CU-LE50DBE8 kültériben ami sima kazettás inverteres gép.

Ára kedvezmények nélkül:
http://www.alkatreszbolt.hu/elektromechanikai-alkatreszek/kompresszor/panasonic-technics-5jd420xba22-kompresszor.html

A Mitsubishi Zubadan alkatrészek viszont nagyon drágák.
http://www.zubadan.ro/tehnic/Piese_de_schimb_HRP_71_100_125.pdf
Ha belenézünk a fenti linkbe és kiválasztjuk a kb 10 kw-os kompresszorát
ANB33FJCMT
(Siam compressor)
ami a Mr Slim sorozat általános kompresszora a neten gyakorlatilag nem találunk árat.
Ha lekérjük olyen nettó 550000FT+Áfa

Az Euroventen azért találni levegő-víz hőszivattyút is:

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=LCP-HP&select_partic=503&select_marque=GREE&select_class=LCP+%2F+A+%2F+S+%2F+R&crit=air%20to%20water

(#2775) asha07lcc válasza neduddki (#2773) üzenetére


asha07lcc
tag

A Toshiba ugyan nem T_cap azaz nem ad állandó teljesítményt, de a kompresszort nagyon okosan nem túl nagy frekvencia tartományban hajtja a frekiváltó. A Mitsu Zubadannál ha jól emlékszemm 20-330HZ míg a Toshiba Estiáknál általában 15-100HZ között mozog az érték.
Azért nem mindegy mennyire pörgetünk meg valamit annak az élettartama mechanikusan véges.

(#2776) asha07lcc válasza asha07lcc (#2774) üzenetére


asha07lcc
tag

Vagyis a Pana kompresszor fele árú gyakorlatilag. Igauz nem kell. De ugyanez a helyzet a lemezes hűtőközeg-víz ellenáramú hőcserélővel is: sokkal olcsóbb a sweptől, vagy az Alfa-Lavaltól rendelni(van kínai is 1/3 áron na attól óvjon a Teremtő 1 év az élettartama.)

(#2777) HUfantom válasza Dr.Zoo (#2769) üzenetére


HUfantom
őstag

akkor biztos semmi :R :R

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2778) Coolby


Coolby
tag

Sziasztok!

Sajnos időm szűkében nem tudom végig olvasni a korábbi rengeteg hozzászólást... :)

Tudnátok ajánlani nekem ár érték arányban a legjobb inverteres monosplit klímát?

Gyártókkal milyenek a tapasztalatok?

Midea, Cascade, Nord??? :R

Üdv.

Szerkesztve: Írok azért Árat: Bruttó 100e-150e körül

[ Szerkesztve ]

(#2779) HUfantom válasza Coolby (#2778) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát kár, hogy nem veszed a fáradtságot, hogy kicsit visszaolvass most egész sokat mondtak a srácok 200 hszon belül, ami 1 oldal.
Annyi pénzből nem biztos, hogy kapsz klímát. A beszerelés 45-50.000.... 50-100.000-ből inverteres klímát, ha ha ha.....
Klímából talán pont nincs olyan aki ge**jót gyárt aprópénzért....

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#2780) Coolby válasza HUfantom (#2779) üzenetére


Coolby
tag

Szerelést nem számoltam bele, minden javaslatra nyitott vagyok, mégha drágább is!

(#2781) windy válasza Coolby (#2780) üzenetére


windy
tag

Szia!
Százötven magasságában a legjobb, amit tudunk ajánlani az Sanyo. Persze, csak ha köztünk marad...

(#2782) Coolby válasza windy (#2781) üzenetére


Coolby
tag

:R :)

(#2783) csasaKKP válasza windy (#2781) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Sanyo = Panasonic.
Legalábbis a Panasonic az anyavállalat. :U

asha07lcc: Wow, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#2784) windy válasza csasaKKP (#2783) üzenetére


windy
tag

A Panasonic felvásárolta a Sanyo márkát. Ez a klíma még Sanyo a Pana előtti érából.

(#2785) neduddki válasza windy (#2784) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mejjik?
ill. virus washer nincs aban araktar aljan eldugva?:- )

koszi

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2786) asha07lcc


asha07lcc
tag

A SANYO GÉPEKnagyon jók, de alacsony kültéri hőmérséklet esetén nem alkalmasak fűtésre. Hűtésre igen, da a Gree is versenytárs ezen a piacon br alig 100 feletti áron(dc inverteres változatban)

(#2787) windy válasza asha07lcc (#2786) üzenetére


windy
tag

Háááát, valószínű, hogy télen Szibériában már nem működne, de azért itt Magyarországon többnyire eldöcögnek azért :

forrás: http://varmepumpeforum.com/manualer/Sanyo/KRV93-123EHN_service_manual.pdf

[ Szerkesztve ]

(#2788) asha07lcc válasza windy (#2787) üzenetére


asha07lcc
tag

Most nézem ez adagolós, bocs.

http://varmepumpeforum.com/manualer/Sanyo/KRV93-123EHN_service_manual.pdf

(#2789) asha07lcc válasza asha07lcc (#2788) üzenetére


asha07lcc
tag

G4C090LU1ER Samsung komppresszor van a Sanyo gépben:)

2005-ös modell.- Nincs új a nap alatt.

[ Módosította: radi8tor ]

(#2791) neduddki válasza windy (#2787) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meselj rola egy arat, letisztito?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#2792) windy válasza asha07lcc (#2789) üzenetére


windy
tag

És akkor mi van? Ilyen gépet szerintem már sehol sem lehet kapni, rég kifutott. Csak azért tettem be, hogy látható legyen, hogy amit írtál hülyeség, hogy általánosságban a Sanyo klímák nem tudnak alacsony külső hőmérsékletnél fűteni.

(#2793) asha07lcc válasza windy (#2792) üzenetére


asha07lcc
tag

Nem általánosítottam, hanem egy Gree gyártású Sanyo néven is futó modellre gondoltam amelyik most még M.o-n fellelhető elfekvő készletben.
Az -15-ig megy fűtésben de -5 fok alatt nem jó hatásfokkal.
Kérdés az melyik modellt kínálod.
A Sanyo is nagyon széles palettát gyártott ma is visszaköszön 1-1 Panasonic névre keresztelt modellben .
Amit írtam nem hülyeség, csak nem volt eléggé precíz.
És akkor mi van? Mi lenne, kedd:)

(#2794) windy válasza asha07lcc (#2793) üzenetére


windy
tag

Engedd meg, hogy idézzelek : " A SANYO GÉPEKnagyon jók, de alacsony kültéri hőmérséklet esetén nem alkalmasak fűtésre." Ez egyrészt általánosítás, másrészt meg egyszerűen nem igaz, hülyeség. Ha érzékeny vagy a szóra, akkor ne írj le olyat, amire ráillik ez a jelző, egyszerű.

(#2795) asha07lcc válasza windy (#2794) üzenetére


asha07lcc
tag

Nagyon figyelsz:)
Ha nem engedem meg akkor is idézel szerintem.
Legyen igazad, máskor alaposabban fogalmazok és figyelek másra is , hogy ha nem így tesz figyelmeztessem.
De ha már itt tartunk te melyik modellt/típust kínálod?
A képen látható Gree gyártású minőségi de az általam említettnek megfelelően korlátozott fűtési képességű kapilláris fojtócsöves készülékek.

(#2796) windy válasza asha07lcc (#2795) üzenetére


windy
tag

Nem kínálok itt semmilyen terméket. Ajánlani tudok esetleg, de azt meg majd akit érdekel, annak privátban....

(#2797) asha07lcc válasza windy (#2796) üzenetére


asha07lcc
tag

Figyelek:) Ezt írtad:
Szia!
Százötven magasságában a legjobb, amit tudunk ajánlani az Sanyo. Persze, csak ha köztünk marad.

Közkívánatra , neduddki kollega is kíváncsi...

(#2798) asha07lcc


asha07lcc
tag

Sanyo

Gree

[ Módosította: radi8tor ]

(#2799) Dr.Klíma válasza asha07lcc (#2798) üzenetére


Dr.Klíma
újonc

Hello ! Nem túl sok időt szántam a dologra, de áttanulmányozva az adatok egy részét, éppen annyi különbözőséget fedeztem fel a két klímaberendezés között, hogy simán kijelenthető, hogy közel sem azonos a két szerkezet. Alapvető, pl. COP, EER különbségek, méretek, kompresszor (A Gree-ben Daikin licenszes van), stb. Pár éve még nagyon sok Sanyo-t adtunk el, és egyikben sem volt a Daikinhoz semmi köze a kompresszornak.

(#2800) asha07lcc válasza Dr.Klíma (#2799) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem-. a Sanyonak sok terméke van(volt) aminek a Gree gépekhez nincs semmi köze, ez tény. Ez speciel erre amit korábban n írtam nem ugaz.

A távkapcsolók mindkét márkában Gree gyártású,YB1F2F a Sanyo kültéri háza ugyanaz mint a Gree
GWC09KF-D3DNA5A/O(CB146W0010)
GWH09KF-D3DNA5A/O(CB146W0020)
GWC12KF-D3DNA5A/O(CB146W0030)
GWH12KF-D3DNA5A/O(CB146W0040) modellszámú gépeké.
Kompresszor azonos
Beltéri fizikai méretei teljesen megegyeznek
Kültéri egység fizikai méretei még a lemez préselés is teljesen megegyeznek

Hibakód táblázat gyakorlatilag azonos

Biztos véletlen.
Kompresszor:
1YC23AEXD a Sanyoban és a Greeben is.

Ez még mindíg lehet véletlen. Talán kevéssé vehető vvéletlennek, hogy a beltéri és kültéri vezérlőpanelon a csatlakozók számozása és funkciói is teljesen megegyeznek.
Persze lehet a Sanyo paneljai vannak ebben a Gree-ben de gyanítomm inkább fordítva lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.