Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Zeki válasza Lauda (#24350) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azért maradnék a falban/padlóban csövezésnél. Utána már levegő-víz hőszivattyúval nyomám a rendszerbe a szükséges hőmérsékletű vízet.

(#24352) ZnVjaw0K válasza Zeki (#24351) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nem rossz holmi.
Azért ez egy kicsit erős: "a külső levegőt folyadékká, majd hővé alakítja át".

(#24353) Lauda válasza ZnVjaw0K (#24352) üzenetére


Lauda
félisten

A levegőből nyeri az energiát. Ez amit leírtak nagyon félrevezető és valótlan.

(#24354) pjen válasza Lauda (#24350) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de megcsináltatod a gázt,fűteni,aztán megcsináltatod a klímát is mert nyáron hőgutát kapsz.

(#24355) deadelon válasza ZnVjaw0K (#24352) üzenetére


deadelon
aktív tag

Folyadékká még alakíthatja bár akkor kb közelítené a -200 fokot és azt nem hinném,hogy bármilyen rendszer elviselné de az miként termel hőt??

[ Szerkesztve ]

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#24356) Mezga Aladár válasza deadelon (#24355) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Általános gáztörvény.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24357) deadelon válasza Mezga Aladár (#24356) üzenetére


deadelon
aktív tag

Köszönöm aladár sokat segítettél,hogy benyomtad ezt ide. Tehát pl 1 liter folyékony hidrogénnel,hogyan fűtesz be egy adott teret?

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#24358) Lauda válasza pjen (#24354) üzenetére


Lauda
félisten

Fűtésre biztosan szükség van egy házban, klímára nem feltétlen. Ha mindkettőre szüksége lesz a lakónak, akkor valóban érdemes osztani-szorozni. Az sem mindegy hány helyiség, milyen elrendezés stb stb. A komfortról nem beszélve. Azért egy normálisan kiépített központi fűtés komfortját (mindenhol azonos hőmérséklet és hangtalan), nem hasonlítanám egy klímás fűtéshez. Nexurával telerakni a lakást rengeteg pénz. Ezen kívül ott vannak a kültérik, hely kell nekik és zajforrás.

Szerencsére sokféle lehetőség közül lehet választani, mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24359) pjen válasza Lauda (#24358) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van mindkettő, össze tudom hasonlítani. Mindkettőnek van, előnye, hátránya. Leginkább kiépítés függő.

(#24360) Kolondrum

Van 82cm széles helyem a l.kondinak. Az elég lesz?

[ Szerkesztve ]

(#24361) #24536576 válasza koxx (#24335) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azt írják a tájékoztatón, hogy évente minimum 1 alkalom. Ha városban/nyárfa verte helyen van, akkor évente több alkalom. Külvárosban lenne, szóval egyik eset se indokolt.

Ha jól gondolom, ebben az árkategóriában nem nagyon van jobb ajánlat? Amit kicsit sokallok, az a kiépítés. Bruttó 70k alaphangon, szerdán jönnek felmérni.

[ Szerkesztve ]

(#24362) pjen válasza Kolondrum (#24360) üzenetére


pjen
félisten

Ha befér akkor igen. Olyant kell keresni. Az én panám 86 cm.

(#24363) Zeki válasza #24536576 (#24361) üzenetére


Zeki
nagyúr

Br 70k nem sok a telepítésért.

Idézek egy másik fórumból mik is kellenek, hogy klímás legyél és klímát szakszerűen telepíthess, javíthass:

1. Kell szakképzettség. Az teljes körűen két OKJ tanfolyam. Hűtő-, klíma- és hőszivattyú berendezés- szerelő (OKJ 35 582 03), de ennek előképzettségi feltétele a - Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő szakmai előképzettség (OKJ 34 582 05) /vagy épületgépész technikus/

2. Külön "engedély" kell a tevékenység végzéséhez illetve a klímagáz kezeléséhez.

A fluor tartalmú gázok kezelését is magában foglaló tevékenységeket a 14/2015. (II. 10.) Korm. rendelet szabályozza. Ebben le vannak írva a tevékenységek és a hozzájuk szükséges szakképzettség. Ennek 4. melléklete a HR és MR szektor klímagázt tartalmazó alkalmazást szerelő, karbantartó, szervizelő és szivárgásvizsgáló, valamint klímagázkezelést végző természetes személy képesítési igazolásainak jele, megnevezése és az 517/2014/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletnek való megfelelése.
Külön szabályozást kapott a fluor tartalmú gázok kezelésével kapcsolatos képesítés, amire a végzettségtől függetlenül szükség van. Ezt a 60/2016. (XII. 28.) NFM rendelet szabályozza. Ebben le vannak írva a tevékenységek, amelyekhez speciális képesítést kell szerezni (F-Gáz vizsga). A képesítés megszerzéséhez szükséges előfeltételeket írja le a 2. melléklet.
Magát a vizsgát a Klímavédelmi Hatóságnál lehet megtenni. google... már működik Magyarországon is. Lehet, hogy járnak Szlovákiába most is, nem tudom, de a rendszer már működik.

3. Ha mindent szabályosan akarsz, akkor kell egy ADR vizsga (veszélyes anyag szállítás) és tűzvédelmi szakvizsga. Ezek gyorsan megvannak.

Ha mindezen túl vagy, akkor akár egyéni vállalkozást is indíthatsz.

------------
Hogy mennyi munkát lehet összeszedni?

Napi 2 felszerelés (2x60-100.000 Ft -költségeid), és karbantartás egész évben, akár.(és felette, amennyire jó leszel)

Az, hogy naponta feldobsz két klímát 2x 80.000 forintért (minusz anyag és egyéb költséggel), jól hangzik.

Vidéki nagyvárosban nyáron nem lesz ennyi, télen meg csak karbantartás pár, kb.

De ha ügyes vag, és jó lesz a híred, lesz munkád egész évben. Ez persze nem 1 szezon eredménye.

Pár gondolat hozzá, hosszú lesz, és nem a kedved akarom elvenni vele:

Segéded, (vagy Te) elbírja(od) a 4. emeletet gyalog szerszámokkal telepítésenként 5x, akár? Vagy a 20 J ütőenergiás 10 kiló súlyú gépet panel átfúrásnál 5 percen át tartani, míg átmegy pár vason?

Cserepet szedtél már le tetőről, hogy alatta elvidd a csöveket? kikötöd magad, vagy jószerencse?

10. emeleten lógattál már le 40 kilót, hogy rátedd a tartóra? Mi van, ha leesik?

Fúrtál plafont felfelé át?

Második emeletre vállon fel kell vinni a 40 kilós kültérit a létrán...

Tudsz segítséget kérni ha nem indul el a gép?

Elektromos bekötés, gipszelés, vizes munkák mennek?

Van autód, amibe két beltéri, kültéri, és a szerszámok elférnek?

Ha megnézed a klímások autójait, Transporter méret az átlag.

Ezen túl 1.000.000 Ft simán belemegy:

Szerszámban egy sima ütvefúró, egy nagy gép a negyvenes lyuknak, hozzá 20-as, 40-es fúró, porszívó, létrák, szivattyú, peremező, csővágó, segédanyagok, rézcső, gázok, stb.

Csak pár cucc ára:
https://www.gepdepo.hu/akkus-gep/furokalapacs/makita-dhr171z-sds-plus-akkus-furokalapacs-geptest-dhr171z.html
https://timarszerszam.hu/hitachi-dh52me-furo-vesokalapacs/t
https://www.gepdepo.hu/tartozek/furas/sds-max-zentro-furoszar-o12-o50/makita-sds-max-zentro-furoszar-40x570mm-p-78162.html
https://www.gepdepo.hu/porszivok/szaraz-nedves-porszivok/makita-vc4210lx-szaraz-nedves-porszivo-vc4210lx.html?referer=arukereso.hu

Hivatalos része: kockázat értékelésnek kell legyen az adott munkára, hozzá munkavédelmi utasítás.

Egyéni védőeszközök, mint füdugó, védőszemüveg, kesztyű, 5 pontos heveder, zuhanás gátló, kötél, és persze évenként ellenőrzés, minősítés, selejtezés, stb.

Felelősségbiztosítás a munkához?

---------

A másik fő kérdés a szükséges eszközök:

Biztosan kell majd fúrni. Ebből a legkényesebb, hogy kb 50-60 mm közötti lyuk kell, amin közlekednek a beltéri egységtől a kültéri felé a csövek.

Egy rendes 50-es sds max fúrószár 80e ft. Egy fúró, ha márkás, 150-300e, de persze lehet fúrni nem márkással is. Ezen felül kell persze kisebb fúró csatornák rögzítéséhez, kondenzvíz cső elvezetéséhez, stb. Szóval a fúrás és hozzá kapcsolódó dolgokra 200-500e ft ot lehet mondani, még az 500 is kevés lehet, attól függ, mennyire vagy igényes, mennyi pénzed van. ÉS el ne felejtsem: porszívóznod kell, a jó ipari porszívó a vevő elégedettséghez nem elhanyagolható,...

Kéziszerszámok: Csőszerelő szerszámok, csavarhúzók, villás kulcsok. Ez akár már van is. Ami fontos: egy jó csőperemező.

Nincs kétségem afelől, hogy korunk rugalmas, modern klímaszerelője képes szerelni az alábbiak nélkül, legalábbis új klímát telepíteni lehet (nem szabályosan, de lehet):

nyomatékkulcs, vákuum szivattyú, gáz lefejtő, palackok, csap- és mérőóra egység, mérleg... ez legyen mondjuk min. 500e?

Na meg kell egy jármű, amivel ezeket viszed, létrával, csövekkel, kábelcsatornákkal, klímaberendezéssel együtt.
Namost itt majd minden dolog olyan, hogy kapsz egy öreg furgont 300 ezerért meg újat 10 millióért is.

Hogy mennyi munkát? Jó kérdés. Ahogy látom, a piac tele van 90%-os szerelőkkel, vállalkozásokkal. Mit értek ez alatt? Csak új klímát szerel (elvégre abban van előtöltött gáz.) Összerakja a rendszert. Egy olyan peremezővel peremez, amivel már az apja is tudott klímaszerelő korában, de lehet, hogy a nagyapja is.

Nyomatékkulcs fel sem merül, megtépi jól a hollandereket, jó az úgy. Vákuumszivattyú az úri huncutság, majd a gáz úgyis kizavarja a levegőt a csövekből.

A kondenzvíz csövet jó vastagon össze krokiszalagozza a csonkkal a beltéri egységben. Pár hétig biztosan nem fog szivárogni.

Azért 90%, mert ez így látszólag működik. Már csak +10%-ot kellene hozzátenni, hogy mindenki elégedett legyen, de azt én nem tudom megmondani, hogy az a 10% az megtérül-e a piacon. Ezen a piacon (is) egyszerre igaz, hogy egyes szereplők jól keresnek vele, másoknak meg nem éri meg.

(#24364) Lauda válasza Zeki (#24363) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek teljesen feleslegesek. Pár youtube videóból (kis túlzással) simán megtanulhatja bárki és felszereli magának.

[ Szerkesztve ]

(#24365) pjen válasza Lauda (#24364) üzenetére


pjen
félisten

Meg foksz lepődni de így van.Nem véletlen szigűrítottak.Szerelt boldog boldogalan.Aki jól tudott peremezni,és kicsit utána olvasott általában hibátlanul fel is rakta.

(#24366) #24536576 válasza Lauda (#24364) üzenetére


#24536576
törölt tag

És a garancia ugrik is.

(#24367) pjen válasza #24536576 (#24366) üzenetére


pjen
félisten

Ha bele gondolsz,veszel egy klímát 100K ért,átlagosan 60K ért felrakják+előírnak évi kétszeri karbantartást 8000/darab.Meggondolandó.Persze ez kishazánkban már nem működik,de vannak szomszédok ahol még nem ilyen szigorú a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#24368) LanyUs válasza pjen (#24365) üzenetére


LanyUs
senior tag

így van, sajnos sok a kontár. Hugoméknál a tetőtér felújítása közben előkészült a "mester" és rosszul csövezett ( nem elegendő hely a mennyezettől - nem fért el a beltéri ). Amikor az árajánlatnál magasabb lett az ár 3 hónap múlva egy dual gree klímának, akkor elváltak útjaik ( +100k-t rátett volna még a készülékre csak úgy ). Utólag kiderült a csövezés is rossz, ezért lehetett újra vésni, fúrni, faragni. Bekötötte egy másik "profi". Erre elszökik a gáz 5 hónap múlva ( peremezés ). Szegények annyira pechesek voltak. Kétszer futottak bele amatőrbe. Ráadásul a multi klíma kültéri akkora batár, hogy a fedett teraszon rettentő rondán mutat. Szóval Mindenki gondolja át, hol szeretné nézegetni a kültérit és figyeljen oda, hogy ne legyen rezonancia.

Ui.: az én szerelőm is igen laza. Nem is tudom kb. 1,5 hónapja már használom a klímát, de még számlát sem kaptam, ami alapján ki tudom fizetni. Havazik, nekem ráér :)

[ Szerkesztve ]

(#24369) pjen válasza LanyUs (#24368) üzenetére


pjen
félisten

Ezért tartom hülyeségnek ezt az előre csövezést.Nekem ötöt tettek fel 50K/ darab,eddig probléma mentesen.Ha vissza olvasol,van azért probléma bőven,zrög,rezonál,elmegy a gáz,stb,pedig már csak szakember szerelhet.

(#24370) pjen válasza LanyUs (#24368) üzenetére


pjen
félisten

Most nem tudom mi a helyzet,de mielőtt ez a freonos ózon mizéria beütött szabadon lehetett klímát venni és az ipari szak könyvtár sorozatban nagyon jó szak könyveket venni.Szinte csak a peremezés volt a rizikó,aki lelkiismeretes volt beszerzett+egy vákum szivattyút.Nekem is van például ;Háztartási kishütőgépek telepítése és karbantartása cimű könyvem,ahol minden nagyon szépen levanírva tele ábrákkal,képekkel.

[ Szerkesztve ]

(#24371) LanyUs válasza pjen (#24370) üzenetére


LanyUs
senior tag

A szabad klímavásárlás saját példámon keresztül. Fujitsu ASYG14LMCA / AOYG14LMCA -t beszéltem meg ( 5-6 évvel ezelőtt ). A klíma szerelő váratlanul az én nevemre és címemre kérte a készülék szállítását. Láttam a küldő címét, így felhívtam őket, hogy mennyibe kerülne egy ilyen készülék. Akkor még adtak információt, mint leendő vásárló. Jelenleg már elhajtanak. A készülék bruttó 219.000 Ft volt, a szerelő viszont elszámoláskor 290e Ft-ot írt a kis fehér papírkára. Na itt kezdődött a problémám, amikor a szerelés még + 80e Ft volt. A válasz az volt, hogy Ő 100e haszon alatt nem tesz fel készüléket, így a készülékre is megy a búsás felár. De akkor ne a nevemre rendelje már meg könyörgöm. Ennyi esze, hogy lehet. Többet nem kerestem. Jelenleg ugyanez a készülék bruttó 341 757,- Ft :Y Sajnos elvették a vásárlók kezéből az érdeklődés és az információ szerzés jogát. Általában a klímások engednek a listaárból, amin nem tudom mennyi kulcs lehet, de szerintem olyan 30%. De ez csak tipp!

(#24372) pjen válasza LanyUs (#24371) üzenetére


pjen
félisten

Ezt most nem értem.Mért nem vettél Te egy klimát és kerestél hozzá megfelelő szerelőt?

(#24373) LanyUs válasza pjen (#24372) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mert szeretem egy helyen letudni az egészet. Aki hozza és beszerzi, szerel is. így nincs vita hiba esetén és nem lehet mutogatni a gépre vagy szerelésre. Csak a gépárat nem beszéltem le előre.

(#24374) pjen válasza LanyUs (#24373) üzenetére


pjen
félisten

Abban az időben a gépnek még önnálló garija volt,szerintem.A szerelő csak a szerelésre adott garit.Jó példa erre pl a gáz tűzhely,az 1 év gari telepítőtől függetlenül megvan,ha Te kötöd be akkor is.Csak ezt szeretik elhalgatni.

(#24375) BullZeye


BullZeye
veterán

Elég jól szigetelt a lakásunk, így az év 360 napján jó hőmérséklet van a hálószobában, viszont ha egyszer bejön a 40°C éjszaka is, akkor feleségem terhesen nem fogja bírni.

Nappaliba felrakattunk egy Daikin klímát, ami szuperül teljesít, de elgondolkodtam, hogy feleségem cégénél az egyik szinten tönkrement a központi klíma, és mobil klímákkal és ilyen nagy tükörfóliás csövekkel vezették be hozzájuk a hideget, ami tök jól működik ha célzottan kell hűteni.

Elég prosztó megoldás, de évente 4-5 éjszakát ki lehetne bírni éjszaka egy csövet nappali-háló között. Lehet valahol ilyen csövet kapni, és létezik e valami amivel rá lehet aplikálni a beltérire?

(#24376) pjen válasza BullZeye (#24375) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egyszerübb lenne mégegy klíma,de csövet is lehet kapni.Például a tizenhetedik ker.Flamingó közben is van egy szellőzés teknikai cég,szerintem ott készítenek.

(#24377) BullZeye válasza pjen (#24376) üzenetére


BullZeye
veterán

Évente 4-5 éjszakára felrakni egy csövet szerintem egyszerűbb, mint lecserélni a kültérit, vagy felrakni egy új kültérit, betonba vésni csöveknek helyet, glettelni, kifesteni a szobát, felverni a csempét kint a kifolyóhoz, szerezni ugyanolyan csempét, és évente karbantartatni az egységet.
Mobil klíma pedig nem fér el, pici a szoba.

26°C fölé még idén nem ment a hálószoba hőmérséklete, és kell 1 hétnek eltelnie, hogy egyáltalán felmelegedjen a szoba, így klíma ide fölösleges, viszont egy ilyen légvezető jó lenne.

(#24378) zannor


zannor
tag

Sziasztok!

Az alábbiak kapcsán kérném ki a véleményeteket:

Adott egy 56 nm belterületű, szigetelt panellakás. Alapvetően a nappalit, étkezőt és dolgozót szeretném hűteni.

A nappalit az erkény oldaláról (pont keleti fekvés) kb. 8:30-tól 12:45-ig, a nappali oldalát (pont nyugati fekvés) kb. 13:45-től napnyugtáig süti a nap.

A klímaszerelő a felmérés szerint az alábbi képen látható 1.-es helyre javasolja felszerelni a 3,5 kW-os klímát. Elmondása szerint a dolgozót is le fogja tudni hűteni onnan és a bejárati ajtónál is érezhető lesz a (ott már csak valamivel) hidegebb levegő. A konyhát és a hálót nem fogja tudni lehűteni (ezzel alapból tisztában is voltam).
Azt mondta tehetik máshová is, de csak nekem lesz nagyobb költség és nem nyerek vele semmit se.

Én viszont tartok tőle, hogy onnan nem fogja tudni lehűteni még a dolgozót se (úgy gondolom, hogy így egy eldugott sarokba kerülne).

Ezért felmerült bennem másik 3 alternatív hely.

A 2.a és 2.b esetében a kültéri egység az erkélyre, a beltéri egység pedig a duplaajtó (az ajtók nincsenek fenn, teljesen nyitott rész) fölé kerülne. Így kb. 6-6.5 méter vezetékezés lenne szükséges.

A 3. verzióban a kültéri egység a nyilt panelfalra az ablak alá/mellé, a beltéri egység pedig a dolgozószoba ajtó fölé kerülne. Így kb. 5-6 méter vezetékezés lenne szükséges.

Klímából a javasolt
- Polar SIEH0035SDA
- Polar SIEH0035SDX
- Gree Comfort Inverter GWH12KF
- DAIKIN FTXB35C+RXB35Comfort
- MITSUBISHI MSZ-DM35VA/MUZ-DM35VA
klímákból a utolsót választanám.

Mi a véleményetek? Fölöslegesen aggódom és jó az első hely is vagy javasolt valami más elhelyezés? A fenti klímák közül jó választás a MITSUBISHI?

(#24379) Kolondrum válasza pjen (#24362) üzenetére

Akkor a mérete fogja eldönteni. Oda lehet áramot vinni barmolás nélkül és a fal másik felére mehet a kültéri.

(#24380) Zeki válasza zannor (#24378) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mitsubishi jó választás.
A helyek meg mondhatni egyik sem jó.
A legjobb mindig úgy rakni egy klímát - ha másik szobát is akarsz hűteni -, hogy kb szemben legyen a szobaajtóval, a szoba távolabbi pontján. Így jó át tud fújni, de közben az adott szobát is lehűti.. Ám ahogy nézem nálad erre nincs lehetőség.
Piros: légtölcsér
Zöld: csak a nappali lesz hűtve
V.zöld: előtér és dolgozó szoba
Kék: előtér és nappali lesz hűtve.

Szerintem.

(#24381) Mezga Aladár válasza BullZeye (#24375) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Khmm.. Nem lenne egyszerűbb abban a 4-5 napban amikor meleg van átcihelődni a klimatizált nappaliba?
Én amíg 1 klíma volt a lakásban ezt csináltam.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24382) zannor válasza Zeki (#24380) üzenetére


zannor
tag

Ez sajnos nem jó hír (mármint az elhelyezés).

A pirosnál légtölcsér alatt pontosan mit értesz?

Ahogy kiveszem, ezen opviók közül még mindig a kék lenne talán a legjobb választás?

Holnap jönnek a klímások és ki kellene találnom, hogy ha nem az áltlauk javasolt helyet választom (piros), akkor melyik szekrényt rámoljam ki és húzzam el addig. :)

(#24383) Lassú Víz válasza zannor (#24382) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Azt te tudod, hogy a dolgozóban vagy a nappaliban fontosabb a hűtés. A cseppvizet sem ildomos kiküldeni az utcára, vagy magasabb emelet esetén az alsó szomszédhoz.

Panelben lakom, volt klímám az előszobában (már fel volt szerelve amikor vettük a lakást), nem jött be. Bizonyára függ a távolságoktól, nyílások méretétől is, de nálam alkalmatlan volt a szobák hűtésére. Inkább tetetnék két olcsóbbat mindkét helyiségbe, különösen, ha nem akarsz ott aludni és éjjel amúgy is kikapcsolnád.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24384) Male válasza zannor (#24378) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem ezek közül még a piros a legjobb tényleg, maxra oldalra tolt terelőlapátokkal, de a dolgozóba nem sok jut belőle. Ha nem kapcsolgatod ki-be, hanem folyamatosan járatod, akkor azért a dolgozó is kellemesebbé válik. Max rásegítesz egy sima ventivel, ami nyomja a levegőt a nappaliból a dolgozóba.

(#24385) windy válasza zannor (#24378) üzenetére


windy
tag

Ezzel az egy beltéri egységgel szerintem egyik elhelyezéssel sem fogd tudni a dolgozószobát hűteni. Nem mondom, hogy nem temperálódik valamilyen szinten de ne várj csodát. Az első megoldásnak az előnye, hogy a legolcsóbb, és mégis szerintem a legjobb, mert a nappali-étkező hűlni fog, valamennyire érezhető lesz a dolgozóban is, ráadásul nem fúj olyan irányba, amelyik zavaró lenne, mert tartósan ott tartózkodik valaki. A zöld megoldást nem értem, a dolgozó szempontjából teljesen érdektelen, a nappalit ugyanúgy hűtöd, de legalább van vagy 7-8 méter csöhosszad, ami pénzben azért jelentős. Semmi értelme. A sárga megoldás némileg jobb a dolgozó szempontjából, de azért ez sem tökéletes, viszont legalább a nappalidban nem lesz hűvös. És még persze sokba is kerül. A kékkel együtt ez a legrosszabb megoldás.

Szerintem el kellene nagyjából felejteni ezt az "átfúj a klíma szomszéd szobába" megoldást. Pontosan azért tervezik így a beltéri egységeket ilyen gyangécska ventillátorral, mert ennek egyetlen szerepe van, hogy ahőcserélőről lefújja a hideget, de semmiképpen nem az a funkciója, hogy nagy mennyiségű levegőt szállítson 4-5-6 méteres távolságokba, pláne nem úgy, hogy még nyílászáró is akad az útjába. Ha lehűl a nappali, akkor egy idő után szépen a fizikát ismerve a csatlakozó helyiségek is hűlnek majd, de mindenképpen lesz hőmérsékletkülönbség a lakás különböző pontjai között. Én azt gondolom, hogy kár lenne szar megoldást csinálni, jobb a félmegoldás, ami megoldja a lakásod egy részének a hűtését, aztán meg, ha gyűlik még egy kis zsozsó, akkor a lakás másik felébe is rakatsz egy beltérit, és kb. össze is fogja hűteni a két gép az egész lakásodat. Szóval és a pirosra szavazok.

(#24386) Zeki válasza zannor (#24382) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt értem, hogy tölcséresen fog körbekeringeni végig a szobában a levegő, és felkeveri a port.

(#24387) zorzy4


zorzy4
őstag

Sziasztok. Csak kíváncsiságból kérdezem. Nem rég vettünk lakást, már felszerelt 2014es gyártású Nord klímával (típust most nem tudok írni). Az érdekelne, hogy menyire megbízható ez a márka, használatnál kell e valamire figyellni?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#24388) DeFranco válasza zorzy4 (#24387) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#24389) Zeki válasza zorzy4 (#24387) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kihívsz valami szakit egy valóban alapos karbantartásra, aztán használod. Ennyi. Noname klíma.

(#24390) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Volt már vki. aki H tarifát intézett elmű-émász részen ?

Nem kapott-e engedélyt gree lomo plus készülékre esetleg ? ( a legnagyobbra 4,6 kw)

Mert olvastam már mindenhol mindent, kérdeztem hivatalos kereskedőt, mégsem tudom h. adott készükére jár-e majd h tarifa.

igen, tudom h. scop nagyobb/egyenlő 4,1 az alap és ez csak 4. :K

(#24391) csaba.cs


csaba.cs
újonc

Sziasztok!

Klímavásárlás előtt állok, és egy készülékről nem tudom eldönteni hogy valós-e vagy csak valami reklámfogás az egész.

A következő klímáról mi a véleményetek?
Whirlpool SPIW 312 A3WF/1 split klíma, A+++
E-digitalon lehet kapni, jelenleg akciós 239.900ről 164.900Ft.
Elég gyanús számomra a készülék...
Nem sok infót találni róla a neten, még kevesebb véleményt. Ebben az árkategóriában sokallom az A+++ energiabesorolást, többi ilyen hatékonyságú készülék 200felett van bőven ahogy néztem.

Ha igaz lenne amit írnak róla és tényleg ennyiért el lehet vinni én lennék a legboldogabb, de van egy olyan érzésem hogy túl szép hogy igaz legyen.

Vélemények? Valaki találkozott már ezzel a modellel/hallott róla esetleg valamit?

Előre is köszönöm ha valaki válaszol :K

(#24392) Csabroncka válasza csaba.cs (#24391) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ha jót akarsz magadnak akkor elfelejted, inkább Gree vagy Midea...

"in medias res"

(#24393) Male válasza csaba.cs (#24391) üzenetére


Male
nagyúr

A plusszokkal ne foglalkozz, amiről nem hitelesített mérés van ( pl euroventen ), az nem jelent semmit, kb annyi, mint a gépventiknél a dB(A) érték, ha már a PH!-n vagyunk.

( edigitalt meg szerintem kerülni kell... korábban rendeltem tőlük, tetű lassúak voltak, ügyfélszolgálat meg semmire sem válaszol, képzelem mi lehet egy garis ügyintézésnél... hülye voltam, múlt hónap 29-én rendeltem tőlük egy mérleget mégis, nagy zöld raktáron felirattal... azóta is raktáron van szerintük, de azért a termék "beszerzés alatt" volt nekem a rendelésben utána 07.05-ig... aztán átrakták összekészítés alatt-ra, ami szintén jól megy nekik, mert a mai napig nem adták fel.... egy vicc az a hely )

(#24394) LanyUs


LanyUs
senior tag

Végre találtam valahol purhabot, ami talán nem nyomja szét a rugalmas vízcsövet [link]. Ez lenne a csodafegyver tömítő? :)

(#24395) DeFranco válasza LanyUs (#24394) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálam ezzel tömítették: [link]

(#24396) Male válasza DeFranco (#24395) üzenetére


Male
nagyúr

Ez jó, én is akrillal csináltam... maradt egy csomó, kinyomtam vele, úgyis csak tönkre menne alapon :)

(#24397) csaba.cs válasza Male (#24393) üzenetére


csaba.cs
újonc

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!

El is vetettem ezt a Whirlpool témát, és árgépen utána néztem pár másik modellnek ami megfelelne az igényeknek, mind a 4 nagyjából egy árban mozog(kb 180e huf) pár ezer forint eltéréssel. Kikerestem Euroventen a modelleket, hogy legyen valamiféle hitelesített összehasonlítási alapom, ahogy elnéztem nagyjából hasonló a teljesítményük, mégsem tudok választani...

Gree GWH12QB Lomo Plus
(sajnos Gree modelleket nem találtam Euroventen)

Daikin FTXB35C / RXB35C

Midea MSMABU-12HRDN1-QRD0GW Blanc

Samsung AR12KSWSBWKNZE/X (AR5580) Good Wifi

Ki melyiket ajánlaná? Előnyök hátrányok esetleg? Normális szervízháttér megoldott Magyarországon valamelyik márkánál?
Bocsánat a sok kérdésért, már 1 hete a klímákat bújom de hozzá nem értőként sokat nem tudok a különféle AC márkákról, hátha valaki okosabb és tud segíteni a 4 készülék közül melyiket lenne érdemesebb megvásárolni :F
Oh, és a lényeg hogy egy 25-30m² szoba+előtér(nyitott ajtónál kb 8m²) való lehűtésére szeretném használni.

Bármilyen infó jól jönne, köszönöm :R

(#24398) F-ECT$ válasza csaba.cs (#24397) üzenetére


F-ECT$
titán

A 4 márkából a Daikin a legnagyobb nevű, a lenti modell belépő szintű, tehát nincs sok extra benne, de hűteni jól, megbízhatóan tud, és a szervízháttér is megoldott.

A Samsung a kínálat másik vége, klímából nem ajánlott a cég.

A Gree és a Midea a kettő között helyezkedik el, de hogy mekkora a különbség egy Daikin és egy Gree között, arról pont a napokban ment késhegyre menő vita itt, így én erről nem nyilatkoznék :)

Olvass vissza sokat, akár konkrét gyártó névre keresve, elég sok tapasztalat összegyűlt már.

Dive ever, work never.

(#24399) Zeki válasza csaba.cs (#24397) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha fővárosi vagy, menj el Windyékhez, van bemutatótermük, több klímával.
Ott személyesen megtudod nézni.
Na meg kaphatsz igen jó árajánlatot telepítéssel együtt, csak hivatkozz a fórumra, meg Windyre.
Daikin készülék+ telepítés akció amúgy is van az FTXF35-re. Mondjuk nekem az FTXC35 jobban bejövős.

(#24400) BullZeye válasza Mezga Aladár (#24381) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem fér el az ágyunk a nappaliban, kanapé pedig nem épp komfortos egy terhes nőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.