Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) Möhe


Möhe
addikt

Üdv!
Off a témám de talán kapok segítséget!

Adott ez a klíma egység 15+ éves, kb 40 m3-t hűt állandó 10-12 celsiusra.
[kép] [kép]
Mennyit érhet ez ma? Illetve mibe van újan egy hasonló egység?
Köszönöm az infót :R

(#24052) F-ECT$ válasza Solymi81 (#24049) üzenetére


F-ECT$
titán

Amiket én láttam klímákat, azoknak szinte mind ~30 cm körüli a beltérije, ami fölött még illik hagyni 15 cm-t a plafonig.

20-25 nm-hez általában elég a 2.5 kW. A többi helység összesen kb hány nm, illetve mekkora ajtók vannak? Egy 3.5 kW-os kb 40 nm-ig elég, viszont a direktben hűtött helység pár fokkal mindig hidegebb lesz, mint a belőle nyílók.

300k-ba belefér szereléssel együtt is egy 3.5kW-os a jobb márkák alap gépeiből.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#24053) ezsiasi válasza Core2duo6600 (#24050) üzenetére


ezsiasi
csendes tag

Mesélj mennyi LG klímád volt, ja, hogy sok a 19db beltérihang.
3+2 év gari, meg 10 év kompresszora . Nekem 3 éve LG van tökéletes ja és leszabályoz 115 wattig. Tényleg felejtős.

(#24054) Solymi81 válasza F-ECT$ (#24052) üzenetére


Solymi81
aktív tag

A helyiségből, ami nagyszoba lenne, egy ajtó nyílik, a légkondi tervezett helyétől kb. szemben lévő merőleges folyosóra ahonnan nyílik két ajtó két helyiségre.

Igazából azokat felfűteni, lehűteni nem kell, de azért jó ha valamennyire átáramlik oda is a teljesítménye, ezért volt a 2,5-3,5 kW belőve.

Az a probléma, hogy az egésznek lesz max 30 cm hely (sajnos nem tudom lemérni, mert vidéken van a lakás, aztán csak apám mondta fejből).
Úgyhogy ja, elég problémás a dolog mivel ablak fölé menne és kb. azt a falrészt el is foglalja az ablak plusz erkélyajtó, a maradék méteren ahol nincs ablak, ott meg szekrény van.
Esetleg az ablak alá lehetne egy állót berakni, passz.

(#24055) Core2duo6600 válasza ezsiasi (#24053) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mennyi üzemóra van benne ?
Mennyit megy naponta ?

Netán 24/7 be ?

Miért nem látok egyetlen egy szerver szobában sem LG gépet ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24056) erdey_a válasza ezsiasi (#24053) üzenetére


erdey_a
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#24057) netpok2 válasza Möhe (#24051) üzenetére


netpok2
csendes tag

Hát ez klíma helyett hűtőgépnek hangzik inkább, az általad említett egység piaci értéke valószínűleg 0, 15+ éves létén valószínleg R22-vel van töltve amit már tölteni és üzembe helyezni is tilos, már meglévő telepítés esetén addig használható amíg van benne elég hűtőközeg.

(#24058) dobolan válasza Solymi81 (#24054) üzenetére


dobolan
senior tag

Ablak fölött az áthidalóval vigyázni kell. Nem szerencsés szétfurkálni.

(#24059) Solymi81 válasza dobolan (#24058) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Na igen, az is egy jó kérdés, hogy bele lehet-e fúrni. Ha nem, akkor lehet máshol kell bevezetni a csövet, de gondolom a szerelő szakember csak meg tudja mondani, hogy lehet-e.

(#24060) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!

Klímát szeretnénk szereltetni otthonra, alsó + felső beépített tetőtér van. Kb.: 70-80 + 70m^2.

Kecskemétiek vagyunk, esetleg erre fele tud valaki céget ajánlani?
Egy felmérés már volt nálunk, több, mint 700.000Ft-s ajánlatot kaptunk 2 variációra.

1. Lenti szintre 5kW (270.000Ft + 55.000 alapszerelés) egy belső szobára, ami az étkezőre nyílik, onnan jönne ki a hideg levegő. Felső szintre központi helyre 5kW, ahonnan ugye az közlekedőt + kevésbé célirányosan a 3 szobát hűtené (270.000Ft + 55.000 alap + egyéb szerelés).

2. Lenti változatlan. Fent mivel a 3 szobából csak 2ben vagyunk minden nap, a 3. kb 2 hetente van használva, akkor is csak max hétvége 1-2 nap, vagy még ritkábban, a 2 szobába 1-1 2,5kW (150.000Ft/db + 55.000Ft/alapszerelés + egyéb szerelés).
Igazából mind2 variáció ott van 700.000Ft-nál...

Most kezdtem olvasgatni a topikot, egyenlőre sok információm nincs még.

Márkákat sajnos nem tudok, hogy mit szerelnének fel ennyiért.

Egyik kérdésem az lenne, hogy nagyjából reális ez az ajánlat a fentebb leírt méreteket stb figyelembe véve? (nyilván láttatlanban ez jó kérdés... :D)

Másik, hogy praktikeres klímákról mi a vélemény + a szerelésükről? Ahogy néztem kb majdnem 100.000Ft-tal olcsóbban lehetnek venni náluk 5kW-s klímát, 90 környékén meg 2,5kW-t... :F

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#24061) Core2duo6600 válasza Dave Crank (#24060) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A pontos géptípus ismeretében lehetne mondani bármit is.

Az áruházi klímákat el kellene felejteni.
Érdemes attól vásárólni aki fel is szereli, mert egy esetleges garanciális problémánál nincs egymásra mutogatás.

Az első hozzászollást érdemes lenne elolvasnod, + még Windy irásait is ebben a topikban.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24062) Dave Crank válasza Core2duo6600 (#24061) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Köszönöm!
Olvasom. :)

Géptípust ha tudok, akkor megírom majd. :)

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#24063) DeFranco válasza Dave Crank (#24062) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kiktől kaptál árajánlatot? szereltettünk kecskeméten.

(#24064) Dave Crank válasza DeFranco (#24063) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Pro-Frost

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#24065) F-ECT$ válasza Dave Crank (#24060) üzenetére


F-ECT$
titán

5 kW elég kb 65nm hűtésére, tehát a méretezés jó lehet mindkét esetben. Mivel érdemes minden szobát külön hűteni, így én a 2-es verziót gondolnám jobbnak, viszont ez árban legalább 85e Ft-tal azért több, mint az 1-es (plusz a szerelés ára függ a szükséges csőhossztól is).

Az áruházas klíma a legalja árban és így általában minőségben is, érdemes ekkora beruházásnál olyan klímát venni, amire hosszú garancia van, sok pozitív tapasztalat gyűlt össze róla, és olyan céggel feltetetni, amelyik várhatóan még pár év múlva is élni fog.

Nekem 1db 3.5-ös és 2db 2.5-ös Daikin került fel 700e Ft-ért pár hete (2x50 m^2), szóval ha nem noname klímát akarsz, akkor olcsóbban nem nagyon fogsz kijönni.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#24066) DeFranco válasza Dave Crank (#24064) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, mi a bács-klímával szereltettünk, jól dolgoztak, korrekt ajánlatot adtak, ha nem is olyat mint windyék adtak volna de minimális volt a különbség. A kivitelezés szép volt, korrektek voltak.

(#24067) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Köszönöm!

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#24068) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Most beszéltem a klímással, akitől kaptuk az ajánlatot, Gree és Midea klímákat telepítenek.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#24069) koxx válasza Dave Crank (#24068) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

270k-ért :F :U A Gree még oké, de itt sem mindegy melyik típus.

(#24070) F-ECT$ válasza koxx (#24069) üzenetére


F-ECT$
titán

5 kW-os készülékről van szó, bár tény hogy ennyiért már Daikin is van.

Dive ever, work never.

(#24071) koxx válasza F-ECT$ (#24070) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen tudom, hogy az 5-ösök sokkal drágábbak. De tényleg van Daikin FTXB50C / RXB50C 260-270k körül.

[ Szerkesztve ]

(#24072) tibibi válasza Dave Crank (#24060) üzenetére


tibibi
őstag

Kecskemét klíma, Lami Ádám az egyiket a gree-t ők szerelték . Nem volt gond velük,de ha ytong a ház akkor csak állványra ne a falra! Most valami rcool-t erőltetnek...

(#24073) Dave Crank válasza tibibi (#24072) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Ezekértt a márkákért én is sokallom..., nem biztos így sem, hogy rászánunk ennyit, de ha mégis akkor legyen minőségi.
Ja igen, Rcool-t is mondta még....

tibibi: köszi! elérhetőséget esetleg tudsz adni?

Valószínű kérek akkor más cégtől is árajánlatot.

[ Szerkesztve ]

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#24074) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kihasználva ezt a jóidőt, gondoltam kipróbálom, hogy működik fűtés módban a comfort plus.

22 fokot mért bent a beltéri, beállítottam 25-re. Kb. 1 perc után már elkezdett fűteni. Nem kellett sok, szépen fel is nyomta a hőfokot, majd lekapcsolta a kültérit, és a beltérit is. Most nem forog a mókuskerék, csak áll és nyitva van a terelőlapát. Az sem mozog. Alapból teljes swing-re van állítva. Most várok, hogy vajon mi fog történni, ha rá kell kezdenie újra, gondolom kapcsolja a beltérit, majd utána a kültérit is.

Véleményem szubjektív...

(#24075) pjen válasza hackeeeee (#24074) üzenetére


pjen
félisten

Nekem fűtésnél először a kültéri indul.

(#24076) jim bcs válasza Bacusuz (#24041) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Lehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#24077) hackeeeee válasza pjen (#24075) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet, hogy amikor már visszakapcsol akkor így van. Ezt nem tudom.

Nem fűtöttem még vele, így ez nekem újdonság.

Most mivel muter szólt, hogy fázik, belőttem 26 fokra, szépen dolgozik azóta. Gondolom itt is megvan az 1-2 fok plusz, vagyis, hogy annyival tovább fűt.

Véleményem szubjektív...

(#24078) tibibi válasza Dave Crank (#24073) üzenetére


tibibi
őstag

parancsolj én tudtam vele alkudni,de ez novemberben volt ;)

[ Szerkesztve ]

(#24079) Jovanny2 válasza tibibi (#24078) üzenetére


Jovanny2
őstag

Bár kecskeméti vagyok, de engem már a Close-zal bezárhatatlan like-olj minket a Facebookon ablakkal elvesztettek...

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#24080) No.01


No.01
őstag

Van itt barkinek elsokezbol tapasztalata Emura-val kapcsolatban? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#24081) tibibi válasza Jovanny2 (#24079) üzenetére


tibibi
őstag

Te tudod ,de nálam dolgoztak és az alapján merem ajánlani őket ;) Ha meg az alapján vonsz le következtetést milyen honlapot csináltak nekik akkor nincs mit mondanom.

(#24082) koxx válasza No.01 (#24080) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Talán windynek. De nem hiszem, hogy túl sok fórumtárs nappalijában figyel 700k-s klíma.

(#24083) Male válasza tibibi (#24081) üzenetére


Male
nagyúr

Azért egy cégről sokat elárul, hogy milyen oldalt csináltat magának... persze egy jó ajánlás valakitől felülírja ezt.

(#24084) #73959936


#73959936
törölt tag

kb. 60 m2-nyi helyet szeretnék hűteni. Csak arra kérnék véleményt (aki ért hozzá...) ebből a kettőből 1 2melyiket választaná és miért ? Esetleg melyik lehet a csendesebb, ha van tapasztalat ezekről... :U

(#24085) Dave Crank válasza tibibi (#24078) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Köszönöm!

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#24086) Core2duo6600 válasza #73959936 (#24084) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ebből a 2 ből a Gree a rendezetteb importöri háttér miatt, és a megbizhatóság is a gree felé billen a fisher/midea/ -el szemben

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24087) mrzed válasza #73959936 (#24084) üzenetére


mrzed
senior tag

Az miért lehet, hogy a linken, a gree leírásában R32 a hűtőközeg, a gyártó honlapján pedig erre a típusra R410a-t írnak?

(#24088) F-ECT$ válasza mrzed (#24087) üzenetére


F-ECT$
titán

Lehet, hogy többféle gázzal is forgalomba hozták vagy valamelyik honlapon szerepel hibásan. Én a gyártónak hinnék inkább, de persze az se szentírás :)

Dive ever, work never.

(#24089) Jovanny2 válasza tibibi (#24081) üzenetére


Jovanny2
őstag

Ahhoz elég kevés köze van a weboldal készítőjének, hogy beletol-e az arcomba egy like-olj minket (a klímacéget) ablakot, vagy nem. Nem szimpatikus dolog, és gondolom nem önszorgalomból programozták rá. Ahhoz van közük, hogy ez bezárhatatlan. Ha nem tudom bezárni, akkor csak a háttérben görgetgethetem az Rcool hirdetéseiket szép szürkés fátyol alatt...merthogy ugye nem tudom bezárni a nagy Facebook pop-upot, akkor keresek egy másik honlapot, ami használható is. :U De tényleg az én szociális problémám, ettől lehetnek korrektek, ügyesek. Csak én ezt nem tudom meg sosem. ;)

Szerk.: tettem még egy próbát. Nem ugrik fel a pop-up! Lehet, hogy olvassák a fórumot. ;] Tényleg csak Rcool klímájuk van?!

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#24090) #73959936 válasza mrzed (#24087) üzenetére


#73959936
törölt tag

Csak tippelni tudnék, de nem tudom.

A megérzés azt súgja, hogy a hivatkozott Gree 2018-as modell, mégiscsak R32 lesz...

Az adott készülékből 2 féle tipusszámú létezik. Utóbbira céloztam (GWH18QD-K6DND6B), árban ugyanannyi, és R32 :K a Gree-nél is...

[ Szerkesztve ]

(#24091) tibibi válasza Jovanny2 (#24089) üzenetére


tibibi
őstag

Bevallom soha nem néztem a honlapjukat ,felhívtam, kijött, megmondta mi van,megegyeztünk,felrakta.Nem tudom van e más ,de nagyon azt erőltetik :DDD Mondjuk én Windyék honlapjától kaptam agyvérzést, mikor az akciós gépek olyan színnel voltak kiemelve,hogy nem látszott a szöveg .De szóltunk és javították ;]

[ Szerkesztve ]

(#24092) sequator válasza Jovanny2 (#24089) üzenetére


sequator
senior tag

Valami a te oldaladon lehet gubancos, mert nekem FireFoxban simán zárható a popup.
A második megnyitásra nekem sem ugrik fel a popup, gondolom ez szándékosan van így.

Egyébként én a bezárhatatlan vagy nagyon kicsi x-szel zárhatóak miatt használok Behind the overlay bővítményt. Azzal az eszköztárra kirakott gombjával könnyen el lehet tüntetni ezeket és nem kell célozgatni a bezár/close/X gombokra.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#24093) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ha úgymond "párátlanít" a masina, akkor is el kéne kezdenie jönnie a víznek? Tudom ez mindig kényes téma, de gondoltam kipróbálom. Benti kis mérők szerint csökkent a belső páratartalom, de víznek nyoma sincs.

Úgy megy, ahogy a használati írja, vagyis a benti hőmérséklet fölé van állítva a hőfok, mert ha azonos lenne, akkor kikapcsolná a beltérit is. A kültéri áll.

Véleményem szubjektív...

(#24094) Male válasza sequator (#24092) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a tippet, megnézem ezt a bővítményt :) ....eddig F12, aztán ott töröltem a megfelelő divet, de ez egyszerűbb :)

(#24095) Ál/Arc


Ál/Arc
újonc

Hali! A daikin wifi modult csak be kell pattintani vagy nagyobb beavatkozás kell?

(#24096) Core2duo6600 válasza hackeeeee (#24093) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen,
Nálam amikor párátlanító módban van, nincs hőmérséklet állítási lehetőség.
Ha a kültéri áll, akkor nincs párátlanítás meg semmi sem, hisz nem megy a kompresszor.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24097) qnadam válasza Ál/Arc (#24095) üzenetére


qnadam
veterán

a kábelt kell rádugni egy csatlakozóra, meg a kis dobozt valahova elrejteni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24098) hackeeeee válasza Core2duo6600 (#24096) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor még mindig nem értem a gree leírását, miszerint:

Ha a helységben lévő hőmérséklet alacsonyabb mint a beállított hőmérséklet, akkor
a kompresszor, a kültéri és a beltéri egység ventilátor motorja leáll. Ha a helységben lévő hőmérséklet +/- 2 Celsius fokkal a beállított hőmérséklet körül van, a légkondicionáló párátlanítja a levegőt. Ha a helység hőmérséklete magasabb mint a beállított akkor a légkondicionáló hűtés üzemmódba kapcsol. A beállított hőmérséklet 16 és 30 Celsius fok között lehet.

A félkövérrel kijelölt résznél nem megy a kültéri.

Véleményem szubjektív...

(#24099) Fr3eWar válasza hackeeeee (#24098) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Tapasztalatból nem megy, vagy gondolod, mert ebben szó nincs róla, hogy mikor a "légkondícionáló párátlanítja a levegőt" nem megy a kompresszor.

(#24100) hackeeeee válasza Fr3eWar (#24099) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ment nagyjából 2 órát, egy deka vizet nem pöttyentett ki magából. ~70%-os páratartalom mellett. Persze ebben benne van, hogy a műszer is félremér.

De ebben a ~2 órában meg sem moccant a kültéri, csak a beltéri ment.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.