Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) vasii válasza szoltan (#23739) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi, meg probalgatom akkor.
Mibol gondolod, hogy szaraz? Ha hut akkor nem lehet szaraz, a para lecsapodik.

(#23752) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Akinek van Air Purifer 2-je. A favorite módot valahogy lehet állítani app nélkül? Megcsuklott az app, sehogy sem tudok bejelentkezni, és így párosítani sem tudom a gépet.. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23753) Male válasza Core2duo6600 (#23749) üzenetére


Male
nagyúr

Na igen, az igénybevétel is eléggé különbözik... pl ha valakinek az a fűtése, mint itt párunknak... annál szeptemberben bekapcs, és nyomja májusig 24/7-ben, télen simán 40 fokos hőmérséklet különbséget tartva ( ugye nyáron ez azt jelentené, hogy nulla fokot tartasz vele a lakásban... ). Lehet, hogy mázlija van valakinek, és egy komfort kategóriás klíma is kibírja neki ezt sok évig, de az esélyei mások...

(#23754) maross


maross
veterán

Klimat keresnék, egy darab 30nm szigetelt helyseg amit heti kétszer-háromszor fel napig hasznalunk, hasonloan telen is. Hutes/futes klimaval menne (bar azon gondolkodtam, hogy valami alap egeszseges homersekletet egy olcso olajradival oldok meg, es klimat csak akkor vetem be ha epp hasznaljuk a helyseget- nem tudom melyik olcsobb,ha a klima amortizaciojat is figyelembe vesszuk). Lehetoleg 150k+ szerelesbol szeretném meguszni, van valami best buy mostanaban? :). Koszi.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23755) Core2duo6600 válasza maross (#23754) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Egy kicsit részletezd a helység jellemzőit, tájolását , jellegét, felhasználás módját

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23756) hackeeeee válasza hackeeeee (#23752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update, megoldódott úgy néz ki, szerencsére.

Más, klíma. Az mennyire egészséges, hogy, hűtésnél, 26 fokra van állítva a hőfok, így kellemes, ugye hűt, 24 foknál lekapcsol a kültéri, viszont mivel melegszik annyit a levegő a szobában 5-10 perc után vissza is kapcsol..

Véleményem szubjektív...

(#23757) luciferc


luciferc
őstag

2-3 szobába (12m2/szoba) kellene klíma, és jó lenne multisplit, hogy ne kelljen 2-3 kültéri egységgel szépíteni a dolgokat. A megbízhatóságon és áron kívül a legfontosabb szempont, hogy halk legyen mind a beltéri, mind a kültéri, és ez 1-2 év múlva se romoljon. Van már egy Daikin FTXB35, teljesen kiváló, halk, működik, vagyis jó a megbízhatósága és az ára is az volt.. Ha nincs megfelelő multisplit, akkor FTXB25-ök mennek fel valószínűleg. Kérdés, tudtok-e multisplit megoldást javasolni.

(#23758) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok,
felszerelnénk a lakásba a tetôtéri kis szoba után a földszintre is egy klímát. A klíma megvan, csak a helye még képlékeny.
Az alapterület kb. 40 m2. Kimaradt a mórickáról, hogy az ajtó mellett a konyhaszekrény felé van egy ablak.
A klímás szerint a piros hely lenne a legjobb. Nekem kicsit fura, hogy a konyhaszekrény felett lenne, bár valóban elfér oda. 60cm hely van felette. Mondjuk kicsit szûkös az is... Szóba jött még a sárga és a zöld hely is. Vagy a hûtô felett, csak az meg nagyjából a lépcsô felé fújna. A zöldnél attól tartok, pont a kiságyat nyomja telibe, akár fûtök, akár hûtök. Csak lefele irányíthatnám, de az nem igazán jó. Nem tudom, mi lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#23759) gabenn4241 válasza BigBear (#23758) üzenetére


gabenn4241
tag

Két ablak között esetleg ??

(#23760) maross válasza Core2duo6600 (#23755) üzenetére


maross
veterán

Delnyugati tajolasu mellekepulet, enyhe dolesszogu palateto 15cm purhabbal, korbe 20cm tegla (ritkasan beton), 10 centi kozetgyapot szigeteles. 3db 120x120 ablak, 3 retegu, egy ajto, szinten 3retegu uveggel. Alapvetoen tarolo, tarsasaggal ulunk be neha 5-6 orakra, illetve vendegszobakent funkcional ha epp ugy adodik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23761) Rolly válasza luciferc (#23757) üzenetére


Rolly
veterán

ha van hely a kültérinek akkor jobb a sima split 3 beltériig... Mert addig egy árban van vagy olcsóbb a 3 külön klíma és meghibásodás esetén nem egyszerre áll le mind.

(#23762) BigBear válasza gabenn4241 (#23759) üzenetére


BigBear
senior tag

Sajnos nem opció. Kültérit akkor messze kell vinnem, arra az oldalra pont nem mehet, belül meg a két ablak közt van egy fali lámpa, amit ha leszedek, rohadt macera átrakni, sok mindent kell átrendezni. Ja, a kegfontosabb érv kimaradt: asszonynak ott nem tetszik. :U

(#23763) luciferc válasza Rolly (#23761) üzenetére


luciferc
őstag

Köszönöm. Keresgetés közben én is ezt látom, csak gondoltam hátha nem találtam meg a megfelelőt. Akkor marad a Daikin FTXB25, esetleg még a Fujitsu ASYG 07 LLCE-t néztem.

Mondjuk nem igazán értem miért nem olcsóbb a multi split.

(#23764) No.01


No.01
őstag

Ujfent jelentkeznek... Ma vegre jott a 2 esetleges ceg kozul az egyik. (Vilegvege also)
A reszletekkel senkit nem untatnek legyen annyi eleg, h jobb elore gondolkodni/felkeszulni ;] :B :U

OK szerelnek mindenfelet, de az ajanlatban a szerintuk vallalhato megoldas a Mitsubishi Mitsubishi MSZ/MUZ-HJ50VA paros lenne.

A technikai reszrol kaptam brossurat es linket. Arban egeszen kellemes az online arakat figyelembe veve...

A fejtorest sokkal inkabb az okozza, h Mitsubishi ide vagy oda mas tipust jelenleg (ebben a szezonban) nem tudnak prezentalni/szerelni. Szoval vagy ez vagy semmi.

A konkret tipus mikent helyezkedik el a Mitsubishi termekpalettajan? Illetve a Panasonic Etherea-hoz kepest?

(#23765) maross


maross
veterán

Nem talalok egy normalis leirast sem amiben szerepelne ilyen, valakinek van tapasztalata a klimak felfogatasaval? 4 sarok korul van 4 felfogatopont, vagy mire szamitsak? Elo kene kesziteni neki a terepet, teszek keresztbe egy vagy két uw vagy cw profil maradekot amibe kapaszkodhat, ha 66cm-nel szelesebben vannak a felfogatopontok, akkor a szomszedos helyre is tennem kell.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23766) Core2duo6600 válasza hackeeeee (#23756) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha 24 fokot vársz tőle,és melegebb van, akkor nem csoda ha ismét elindui

(#23758) BigBear
A Zöld felejtős, ágy fele nem toljuk a levegőt.
Ha nincs pince, akkor akár a sárga is jó lehet.

(#23763) luciferc
Egyetlen egy érvet lehet felhózni a multi mellett, hogy ott elérhetőek 1,5 Kw os beltérik is, amik monoban sajna nem.
A 2,5 Kw sok lesz a 12 nm-es szobába, nekem a 20 körüliben tetőtér nyugati, is sok a 2,5 es.
Most találtam meg Windy nek egy hsz -ét, amiben épp arról volt szó, hogy a r32 es multik (Daikin) ára csökkent, kérj erre is ajánlatot, hátha.

(#23765) maross
Ezt a klímások megoldják, lyukfurás a falba, tipli, csavar arra a tartókonzol és a gép arra van felakasztva.
Hivj ki egyet vagy többet felmérésre, és akkor kiderülnek ezek a dolgok.
Ha feltűnően valamelyik ismeretlen márkát ajánlja, vagy erölteti miközben szidja a japán márkákat, mutass neki kijáratot.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23767) hackeeeee válasza Core2duo6600 (#23766) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt a ki-bekapcsolgatásra gondoltam, hogy ez mennyire normális, nem normális.

De végülis a használati is úgy írja, hogyha eléri az adott hőfokot, akkor kompresszor, kültéri off.

Véleményem szubjektív...

(#23768) Core2duo6600 válasza hackeeeee (#23767) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha inverteres gépről van szó, akkor van esély rá, hogy túlméretezett, és nem tudja annyira visszavenni, mint amennyire kellene, és akkor kikapcsolja, ekkor mint egy on / off üzemel, nem igazán gazdaságosan.

Ill, a másik, hogy a kölönböző klímák, szabályzási tartománya eltér, pl.:
1,5- 3 kW
míg egy másik 1-4 kW
vagy 0,5 - 4 kW és így tovább.

Milyen gépről van szó, mekkora helység ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23769) Male válasza maross (#23765) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem több csavarral teszik fel, inkább 6 lehet ahogy figyeltem, viszont mintha több csavarhely lenne, tehát tudnak variálni, hogy hol rögzítsék. Típus függő, és ahogy láttam nincs konkrét rajz, csak leveszik a tartó lapot, és az alapján átrajzolják a falra a lyukak helyét.

(#23770) BigBear válasza Core2duo6600 (#23766) üzenetére


BigBear
senior tag

Köszi. De a pince kérdést nem értem. Az épület alatt van, de kintrôl van bejárat. Az épület (konyha) mögött semmi sincs, oda mehet kültéri ( van is egy, falon kb. 3m magasan). A bejárat oldalán (sárga oldal) terasz van. Oda nem szívesen tennék kültérit, elvezetném hátra inkább. A zöld oldal szintén teraszféle, garázs betonfödémje, egyelôre nincs használatban. A lépcsô felfelé vezet a tetôtéri szobákhoz. Hajlanék én is az ablakok közti részre, ott pont elférne széltében, igaz, a lámpa valóban leszerelôs, meg ott van a karnisok lába is, szóval macera. Rohadt hülye az elrendezés sajnos :( . Ja, a CSK az cserépkályha, bejárattal szemben, lépcsô alatt, belógatva fürdôbe.

[ Szerkesztve ]

(#23771) hackeeeee válasza Core2duo6600 (#23768) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, nem épp a legjobb helyen van, ez sajnos tény.. De mivel anyum nem szerette volna, hogy az Ő szobájába kerüljön fel, így hozzám került. De mivel másik szobába is kell, így került ide.

Mondjuk annyit csináltam, hogy áttettem swing-be, akkor már 26 foknál is szépen ment, nem kapcsolt le. Másképp alakult a hűtés valszeg.

Köszi!

Comfort plusz 3.5. Maga a szoba ahol a beltéri van, az ~12nm, viszont össze van nyitva a másik szobával, így kb. 30nm. És abból nyílik a másik szoba. Ennek a két szobának a hűtése volt a fontosabb, azért került ide.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23772) maross válasza Male (#23769) üzenetére


maross
veterán

Koszi, akkor felkeszulok mindenre :).

egyelore a polar SIEH0035SDA/SO1H0035SDA-t nezegetem. Whirlpoolrol letettem, japanok tul dragak egy alighasznalt helyseghez.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23773) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

3,5kw-os klímából melyik lenne olyan, amelyiknél nem kell, hogy lejtsen a kondenzvíz elvezető cső hanem van valami beépített dolog hozzá? Mi ennek a neve?

(#23774) Csabroncka válasza SPeti1984 (#23773) üzenetére


Csabroncka
addikt

cseppvízszivattyús

"in medias res"

(#23775) DeFranco válasza maross (#23772) üzenetére


DeFranco
nagyúr

polarokkal kapcsolatban viszonylag jó véleményt kaptunk klímástól.

(#23776) Flashcash válasza maross (#23772) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez sem drágább mint a Polar amit linkeltél: [link]

(#23777) maross válasza Flashcash (#23776) üzenetére


maross
veterán

speciel dragabb, mert 45+afat ha hozzaadsz, az afa nelkul is 235 :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23778) luciferc válasza Core2duo6600 (#23766) üzenetére


luciferc
őstag

Esetleg tudsz (tudtok) egy típust ezekre a normálisabb árú daikin dualokra? Windy 400k-t írt, az rendben lenne (feltéve, hogy a beltéri legalább olyan, mint az FTXB, bár ugye az egy elég alapmodell, szóval csak nem gyengébb), csak kéne egy típus, mert nem találok ilyen áron.

(#23779) Core2duo6600 válasza BigBear (#23770) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A pincét úgy értettem, hogy a lépcső vezet-e a pincébe vagy nem, de mint írtad, külön bejáratos, így az sem gond, ha a lépcsővel van szemben, hisz ott úgy is csak másodpercekig van az ember, így nem zavaró a légáram.
A levegő ismeri a fizikát, nem fog az emeletre felmenni.

(#23778) luciferc

Kihivod a klímást (okat) és tesz javaslatokat. Ez a legtöbbször ingyenes, és ajánlott is kiváltképp multi rendszer esetében.

Addig is leszeded a katalógust, és valahol van benne egy táblázat, hogy miszerint lehet összepárosítani a multi rendszereket [lInnen]
Érdemes még ellátogatni a Daikin oldalára, vagy akár más gyártó oldalára, és ott is lehet infot találni.
Dakin oldalán írja, hogy mely beltéri kapcslható multi kültéri hez, az oldaluk keresője nem a legjobb, de végig lehet azért nézni.

(#23777) maross

POLAR SIEH0035SDA/SO1H0035SDA : 195.000 Ft
Daikin FTXB35C / RXB35C - 189.900 Ft

Milyen + 45 000 ről beszélsz, bruttó ár mind a kettő ugyanazon az oldalon ?

Ez esetben a Daikin még olcsóbb is ezen az oldalon.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23780) anett1985 válasza Core2duo6600 (#23779) üzenetére


anett1985
csendes tag

A polar árában benne van a szerelés is.

(#23781) Core2duo6600 válasza anett1985 (#23780) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez igaz...

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23783) F-ECT$ válasza #69059072 (#23782) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is velük szereltettem (ha egyszer lesz hozzá erőm, akkor írok arról is pár mondatot), és volt, hogy nem azonnal reagált, de olyankor újra kerestem és általában 1-2 napon belül megvolt a válasz. Én telefonon próbálnám többször, esetleg emailen.

@maross: ha 200e Ft alatt akarsz maradni, akkor jó a Polar.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#23784) erdey_a válasza Zeki (#23744) üzenetére


erdey_a
őstag

komám fordítva ülsz a lovon... és persze legjobb védekezés a támadás... mert ugye aki fikáz valamit, az te vagy. fikázol mindent ami kínai és fikázol minden szerelőt aki nem windy. belátni persze úgysem fogod... "hívő vagy", azokat pedig nem lehet (talán nem is kell) érvekkel, tényekkel zavarni. de azért a föld mégsem lapos.

a viszontválasz joga adott, de ha arra már nem reagálok, azt nem bunkóságból teszem. :R

Vérboci

(#23785) sequator válasza maross (#23765) üzenetére


sequator
senior tag

Üdv!

Nálam Daikin FTX35J3 került fel, ilyen a rögzítése.

sautia

sequator

(#23786) Zeki válasza erdey_a (#23784) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aki helikopter az te vagy.

(#23787) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Daikin 25J3 tegnap óta elérhetetlen out of home módban.
Azt hittem, hogy ISP vagy router probléma, de hazaértem és minden működik, klíma is a helyi wifi-ről irányítható. Gondoltam biztos ideiglenes probléma volt és megoldódott, de most megint rá akartam nézni out of home módban és még mindig nem megy. Találkoztatok már ilyennel?
Még nem próbáltam semmit kezdeni vele, mert azt hittem megoldódott. De este megpróbálom kihúzni, bedugni, alaphelyzetbe állítani, új out of home jelszót megadni stb. Ha megvan a megoldás, megírom. De ha van ötletetek, ne tartsátok vissza.
Köszönöm

(#23788) DeFranco válasza ZnVjaw0K (#23787) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem most megy az out of home, tavaly volt valami szerver szarakodás egy rövid ideig, aztán helyre jött, de az általános probléma volt.

(#23789) Rolly válasza ZnVjaw0K (#23787) üzenetére


Rolly
veterán

nálam is megy az out of home... nekem múltkor akkor volt gond amikor otthon a routerem szarakodott... egy újraindítás segített...

(#23790) Frenky89


Frenky89
őstag

Az miért lehet, hogy furcsán "lüktetve" áramlik a levegő a beltériből (Daikin FTXB35C2)?

(#23791) Zeki válasza Frenky89 (#23790) üzenetére


Zeki
nagyúr

Poros?
Nem tud egyenletesen beszívni, és mikor már a jelentősen kisebb nyomás miatt megszívja, akkor megint lesz kifújható levegő.
Gondolom.

(#23792) HoryThePooh válasza ZnVjaw0K (#23787) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

+1
Nekem is megy.

Próbáld ezeket esetleg...
[link]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#23793) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Köszönöm mindenkinek, este megnézem, megpróbálom.

Frenky89: Milyen periódusidejű a lüktetés? Hallható, vagy érezhető?

(#23794) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

A cégnél a szerverszobában egy Daikin FTYN50FV18 -as beltéri van 2008 ból, és már azért közelít az időpont, hogy cserélve legyen.
10 év alatt gondolom már kiszolgált.

A kérdés az, hogy melyik mostani modell az aminek azonos a felfogatása és falfúrás nélkül felrakható, hogy ne legyen pór?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23795) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok

Van egy átmatricázott Midea MSR1-12HRN1 klímám, ami nálam IGN Cool néven fut. 8 éve szereltettem be, azóta is hibátlanul teszi a dolgát. Viszont nem inverteres és elég hangos. Egy cimborám most szereltetett inverteres Electrolux klímát és ég és föld a különbség az övé javára.
A kérdésem tök egyszerű, cseréltessem le egy modernebbre vagy várjam meg míg esetleg ez tönkre meg?

[ Szerkesztve ]

(#23796) Lauda válasza KoVee84 (#23795) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem amíg nem döglik meg és nem szeretnél klímával fűteni, had menjen.

(#23797) Core2duo6600 válasza KoVee84 (#23795) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ezt neked kell eldönteni, és akkor még meg sem tapasztaltad valamely jobb japán gépet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#23798) mrzed


mrzed
senior tag

A klíma beszerelésére várva megfogalmazódott bennem még néhány kérdés:
A Daikin klímáknál nem találtam konkrét információt a minimális csőhosszat illetően. Ennek ellenére beszereléskor ragaszkodjak hozzá, hogy összesen három méter legalább kerüljön fel?
Az FTXB25C készülék wifizhető, vagy sem? A gyártó hazai online ügyfélszolgálata szerint BRP069A43 adapterrel igen. A forgalmazó szerint ez a típus nem wifizhető.

(#23799) DeFranco válasza mrzed (#23798) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én ragaszkodnék de laikus vagyok.

(#23800) Core2duo6600 válasza mrzed (#23798) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Természetesen ragaszkodj a gyártó előírásaihoz.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.