Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) DeFranco


DeFranco
nagyúr

ma reggel különös dolgot tapasztaltunk. a klímánkat tavaly márciusban szerelték, idén májusban kapott karbantartást, eddig teljesen szagtalan volt.

éjszaka nem szoktuk járatni, de tegnap hajnalban járattam egy órát a klímát "fenyőfa" üzemmódban, majd bő fél óra ventillátor üzem.

még ventillátor üzemben volt a klíma amikor feleségem pár perc kint lét után visszatérve a szobába megállapította, hogy nem hogy büdös van a szobában de egyértelműen penetráns csöves-szag, már elnézést, de az a jellegzetes hugyos (szó szerint), mosdatlan büdös ótvar szag ami tényleg egyes csöveseket jellemez. nem dohos, nem penészes szag, frankón blaha aluljáró sarka egy kánikulai délután.

egész idáig semmilyen szagot nem tapasztaltunk az esti órákban is járattuk a klímát akkor sem volt semmi szaga, most reggel lekapcsolás, ablaknyitás, majd kis átszellőztetés után ventillátor módban visszakapcsolás után megint megkaptuk ezt a csövesszagot. megnéztük a hőcserélőt ahol a klímás mutatta, hogy figyelni lehet, penészedik-e a klíma, teljesen tiszta volt.

mi okozhatta ezt mi lehet az oka? azt értem, hogy mi is izzadunk a klíma meg magán átforgatva a levegőt koncentrálja a szagokat, de a személyi higiéniánk pedáns, a lakás tiszta, az ágynemű friss, és eddig egyáltalán nem volt semmilyen szag élmény, gyakorlatilag egy óra alatt alakult ki, így ezt kizárnánk valami más ok lehet a háttérben, de el nem tudom képzelni, mi.

(#24702) Csabroncka válasza DeFranco (#24701) üzenetére


Csabroncka
addikt

Érdemes 0-24 használat mellett hetente, 2 hetente a hőcserélőt befújni, bár ha tényleg ilyen penetráns büdös, akkor valami más is lehet.

Nálunk most szinte folyamatosan jár, de nincs ilyen problémám, vegyél gyógyszertárba alkoholt, keverd ki 60%-os ra és fújd be vele alaposan, aztán ruházz be egy ilyenre.

Nagyjából 3 szezonra elég, nálunk mérették ki, nekem bevált már a mobilklímánál is (korábban is linkeltem), alig van illata!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24703) DeFranco válasza Csabroncka (#24702) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem "üzemi" büdösödésre gyanakszom, az nem lenne ilyen hirtelen és drasztikus. este még hegyi levegőt fújt.

(#24704) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok mobil klíma érdekelne nem volt még soha. 30 nm-es helységbe lenne ami általában 26 fokos szóval 4-5 fokkal szeretnék hűvősebbet nem panel nem 10+ amit produkálnia kéne viszont a szokásos elvárás hogy aránylag halk és kis fogyasztású legyen de minőségi akár fűtéses is lehet nem gond ha drágább télen jó lehet az is. Köszönöm

(#24705) mikoljan válasza Csabroncka (#24702) üzenetére


mikoljan
tag

Hello,

A linkelt termék felhasználási leírásában, miszerint "Öblítse le vízzel.", ezt hogyan tudod kivitelezni?
Tényleg kíváncsi vagyok, hogyan lehet ezt pacsálás nélkül értelmesen elvégezni. Vagy egyáltalán szükséges ez a lépés?

Köszi!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#24706) Core2duo6600 válasza DeFranco (#24701) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én megnézném, hogy nem áll-e meg a csapadékvíz a gépben.

(#24703) DeFranco
Ha áll a cseppvíz tálcában a víz, akkor hegyi levegő, ha onnna elkezd kiszáradni akkor jön a bűz, nálam ugyanez volt, rossz volt a lejtése a gépnek, és úgy kb 1-2 cm magasan állt benne a víz, szerintem nálad is hasonló lehet, a folyamatos üzemben /inverteres/ amig ennek a víznek van utánpotlása nincs szaga, de ha elkezd párologni, akkor megjön a szaga és akkor a legbödösebb, amikor már alig van víz a tálcában éppen, hogy nedves.
Amikor hozzám szerelték 13 éve, két hét alatt kialakult.
Utána meglett ugyan igazítva, de teljesen jó nem lett, ahhoz le kellett volna venni a gépet és kisikálni a cseppvíztálcát, erről külön nem szedhető le.

(#24705) mikoljan
Úgy hogy rákényszeríted a gépet a fokozott csepvíz kicsapatásra, min hőmérséklet beállítás, és min venti, nyitott ablakok, lehetőleg akkor amikor a legmagasabb kint a páratartalom, máshogy nem tudom elképzelni.

(#24704) Darksiders84
A mobilklíma se nem csendes se nem energia hatékony nem lesz.
A 2 csöves változattal jársz talán a legjobban, de mindenképpen kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24707) Agostino válasza DeFranco (#24701) üzenetére


Agostino
addikt

szintén zenész, nálam is büdös amikor bekapcsolom, pedig idei márciusi, néhány hónapos telepítés. már a tököm tele... a mi lakásunkban szerintem a rossz felszerelés okozza. kiderült, hogy a kondenzvíz elvezető csőnek volt egy lejtése a gépház mögött, ami miatt mindig pangott a víz. szerintem a falban is visszalejt cső, szóval harmadjára is ki kellett hívnom a szerelőket. ha meg nem cső, akkor a belső egység helye és lejtése a daikinom nyűgje, de valami nagyon nem oké itt...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#24708) Zeki válasza Darksiders84 (#24704) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amit te akarsz, azt a mobilklíma nem tudja.
Csak a split.

Hűteni meg bármelyik mobiklíma tud. Azt hiszem on/off gépek, ha nem gyárilag rossz, sokat kibírnak.
Csak hangosak, nem energiahatékonyak és fűtésre alkalmatlanok.

(#24709) DeFranco válasza Core2duo6600 (#24706) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy gondolom (de ez csak wishful thinking) hogy ennyire hirtelen változás oka nem lehet az amit leírtál, hiszen eddig jó volt, pedig kifejezetten ritkán használtuk mostanában és rövid időkre.

könnyebben el tudom képzelni hogy egy poloska mászott fel a kondenzcsövön és bedarálta a mókuskerék, állítólag baromi büdös ha agyonnyomják én még nem szagoltam.

de meglátjuk, próbálgatom, tesztelgetem és megnézzük mit mutat. a cseppvíz tálcát tudom valahogy ellenőrizni bontás nélkül? belátok?

(#24710) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

To All!

Kb. 1.5 hónapos szerelés, Daikin FTXB35C, beltéri szintén büdösödött, ránéztem vízszint mérővel, és egy hangyaf@sznyit nem a csepptálca oldalán csatlakoztatott kivezető cső felé lejtett.
Tegnap volt kint a szerelő, (ezer éve ismerem) beállított neki egy új szöget, és kifújta gömbaölővel.
Nekem egy pár napos nem használat után jelentkezett a "szag".

Kíváncsi leszek.

Szerk:

Ennyi víz jött ki, a csepptálca másik oldalán lévő dugó kiszedése után.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24711) DeFranco válasza Dr.Zoo (#24710) üzenetére


DeFranco
nagyúr

milyen szagot éreztél amikor volt?

(#24712) Csabi1984 válasza Zeki (#24700) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia. Ezt nekem címezted :)?

(#24713) LanyUs válasza Dr.Zoo (#24710) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mi a szarért nem figyelnek jobban a szerelők arra, hogy normálisan elvezessék a vizet a beltériből? Ha én laikus elrontom rendben, de Ők ezzel foglalkoznak könyörgöm... akkor ne kapkodjon vagy vállaljon kevesebbet, de ilyet ne adjon ki a kezei közül, mert mi userek szívjuk a szagát

(#24714) Met válasza DeFranco (#24711) üzenetére


Met
nagyúr

A poloskának nincs csöves szaga. Csöves poloska meg nincs ha jól tudom:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24715) DeFranco válasza Met (#24714) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csövön jött föl. tehát csöves. ;]

(#24716) Core2duo6600 válasza Dr.Zoo (#24710) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Lehet úgy kéne megoldani, hogy mind a 2 oldaláról elvezetni a vizet.
Hiszen ha vízszintes a gép, mint ahogy írja a telepítési útmutató, akkor mind a 2 oldalon lehetséges a vizet elvezetni, vagyis, mind a 2 oldalon képes megállni, honnan tudja a klíma és a benne lévő víz, hogy melyik oldalon van bekötve a cseppvíz elvezetés?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24717) Zeki válasza Core2duo6600 (#24716) üzenetére


Zeki
nagyúr

Magának a cseppvíz tálcának van alapból lejtése.

(#24718) Kasya


Kasya
nagyúr

Sziasztok!

Epp klima vasarlas elott vagyunk (epp idoben, tudom) és a kihivott ceg a Daikint ajanlotta, melynek a katalogusat is volt kedves odaadni.
Valamint megjegyezte, hogy a tavalyi tipusbol meg van raktáron, ami R410A-s, azt olcsóbban tudná adni.

A kérdéseim:
- Daikin mellett dontsek, vagy a Gree is jo lehet? Ezt a kettot forgalmazza a ceg. A Daikin arat sokallom (200 alatt nem talalok), annak tekinteteben, hogy a Whirlpool, Samsung pl menyibe kerul (pl. budapestklima.hu).
- Valaszthatok esetleg a konzumer markakbol is, ha az ar fontos?
- R410A okoz barmi kellemetlenseget, vagy mindenkepp az uj technologiat valasszam?
- A felnéréskor 2kW-os egységet javasoltak szobába. Az adatlap szerint ez nevleges teljesítmény. Érdemes 2,5-3kW-ot kérni, vagy egy 15m2-es szobaba elegendo a 2kW? A lakás hutesere inkabb 2-3 kliman gondolkodnek.

(#24719) Lassú Víz válasza Zeki (#24708) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tedd be egy zárt térbe, rögtön kiderül, hogy fűt az :D ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#24720) Zeki válasza Kasya (#24718) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tekintve hogy a Whirlpool nem klíma, hanem kínai matricázott valami, a Samsung meg középkategória a Gree-vel, így a Daikin nagyon is ott van a szeren. 200 alatt azért már kellene találni. A gáz teljesen okés, nem kell azért legújabb model.

Az meg hogy 15nm-re mi kell, sok mindentől függ. Szigetelés, fekvés, külső árnyékolás. De inkább a 2.5kW-os.

(#24721) Kasya válasza Zeki (#24720) üzenetére


Kasya
nagyúr

:R

(#24722) Core2duo6600 válasza Zeki (#24720) üzenetére


Core2duo6600
veterán

és Kasya (#24718)

Inkább a 2 Kw os, nekem nyugati tetőtér hasonló méretű szoba, és sok a 2,5 kW még úgy is, hogy most már kehes a készülék, 13 éves fix-es.

Ikább arra kéne figyelni, hogy minél jobban visszaszabályozzon.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24723) ZnVjaw0K válasza Core2duo6600 (#24722) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

A visszaszabályzás mint kiderült; nem függ egyértelműen a maximális hűtőteljesítménytől. Annak külön kéne utánanézni. Ha mondjuk a 2-es és a 2,5-es pont ugyanannyira szabályoz vissza és árban nincs jelentős különbség, akkor akár jobb is lehet a nagyobb. Ki tudja milyen a benapozottság, egyéb hőforrások, stb. A szerelő a helyszínen megmondja hogy mekkora kell.
Nekem 2,5-est javasolt a szerelő, én se akartam nagyobbat a max áramfelvétel miatt, mert nem volt kedvem vezetéket cserélni a falban (vékony alumínium) és most a kánikulában pont elég. Többet már nem nagyon bírna. A kánikula előtt bőven a kívánt hőmérséklet alá is tudott (volna) menni. Hát ki lett centizve rendesen.

(#24724) Core2duo6600 válasza ZnVjaw0K (#24723) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy olvastam a Daikinok 1,3 ra tudnak visszamenni a többsége legalábbis.
ami valljuk be nem sok ha 2 kW os gépük is van, nem is nappal gond, hanem éjszaka
amikor sokkal kevesebb hűtésre van szükség

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24725) Met válasza DeFranco (#24715) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor mi a kérdés?
Dobj le egy százast a beltéri alá, a csövipoloska ráugrik, mehet a wc-be :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24726) DeFranco válasza Core2duo6600 (#24724) üzenetére


DeFranco
nagyúr

itt az utolsó kérdésben tudnál segíteni?

@Met: perfekt :D nagyon kíváncsi leszek a megoldásra, sima bepálás miatt úgy gondolom nem másfél óra alatt váltana szagtalanról blahára.

[ Szerkesztve ]

(#24727) Core2duo6600 válasza DeFranco (#24709) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A burkolatot mindenképp le kell venni, és ha szerencséd van akkor belátni, az enyémnél legalábbis lehet látni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24728) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Mobilklíma még mindig szóval aránylag hangos de éjszakára nem kéne ez akkor elviselendő és a fogyasztása tényleg sokkal több mint egy rendes klímának mert ez kb 90-120 ezer között a beszerelős 200 fölött + a nagyon ügyes nem olcsó mester emberkék ugyebár az is mennyi lehet fogalmam nincs 50-100ezer? Tényleg csak -5/6 fokkal kéne hogy produkáljon. Mennyivel dobná meg a villanyszámlát annyira brutális a kettő között a különbség?

(#24729) DeFranco válasza Darksiders84 (#24728) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kivezetést hogy oldod meg?

(#24730) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani klíma típust?
Ami szempont: ár, alacsony árfekvés
lakás 50nm, egy 21nm-es nappali a fő cél, és az abból nyíló 12nm háló, ennek ajtaja szemben lenne a klímával kb 5-6 méterre. Szerencsére minden helyiség a nappaliból nyílik, így a nappali hűtése esetén valamilyen szinten a többi helyiség is gondolom kap a hűtésből.
fűtés nem szempont, de jó ha tud
alacsony zajszint
esetleg wifi funció, de ez nem szempont
alacsony fogyasztás
egészséges működés

Mi az a legolcsóbb kategória/típus amivel érdemes foglalkozni?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#24731) DeFranco válasza tutis (#24730) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egy példát mondok: a polart szokták az alacsony árfekvésben ajánlani, mert kínai az is, de az importőre stabil így a szerviz és az alkatrészellátás biztosítottabbnak látszik a nagyon dzsunka márkákhoz képest.

az összefoglalót fusd át azért.

(#24732) Core2duo6600 válasza tutis (#24730) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Alapjában a japán gépek, azok közül is így a leírtak alapkán a 3,5 kW os.

Elsőnek hivj ki egy vagy inkább több klímást és csináltass felmérést, és ha kaptál ajánlatot különböző készülékekre, akkor gyere vissza, és azok közül már könnyebb választani.

Alacsony fogyasztás, és alacsony árfekvés, ez a kettő kicsit ellentmond.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24733) F-ECT$ válasza Darksiders84 (#24728) üzenetére


F-ECT$
titán

A mobil klímának van 1 vagy 2 db 8-10 cm átmérőjű csöve, amit ki kell vezetni a szabadba. Ezt meg tudod oldani úgy, hogy mellette ne jöjjön be a szobába a meleg?
Ha igen, akkor el kell viselned azt, hogy sokkal hangosabb, sokkal nagyobb szelet csinál (és azt derék magasságban fújja) és több áramot fogyaszt, mint a split klíma. Emellett a keletkező vizet egy tartályba gyűjti, amit kézzel ürítgetni kell (bár lehet néhány típus már el tudja párologtatni), illetve a gép a szobában foglalja a helyet.

Árban egy mobil klíma kb 120-140e Ft, egy split (pl Polar) meg mondjuk 150e + 50-60e a szerelés, tehát van különbség, főleg, hogy ez utóbbit évente nem árt karban tartatni (8-10e Ft), de cserébe kevesebb áramot fogyaszt, illetve várhatóan sokkal később romlik el, mint a mobil.

Nagy klíma gyártó cég nem nagyon gyárt mobil klímát, talán a Fisher-t szokták itt ajánlani, esetleg Gree.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#24734) Lacielvtárs válasza F-ECT$ (#24733) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 én is pont ezért váltottam Mobilról split klímara :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24735) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok

gree wifis klímát, hogyan tudok elérni külső hálózatból?
app telepítve, ki is írta, a készülékre hogy "registered in the cloud" de ha nem otthon vagyok akkor nem érem el.

lehet én gondolom rosszul de nekem a wifis klímának ez lenne a lényege, hogy távolról is elérjem és ki illetve be tudjam kapcsolni.

köszi

(#24736) Dr.Zoo válasza DeFranco (#24711) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Penentra. Ótvar büdöset.

Csabi 1984: To All. Azaz mindenkinek. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24737) DeFranco válasza Dr.Zoo (#24736) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dohos, pincés, vagy ammóniás, kutyaszőrös? :DDD

(#24738) Dr.Zoo válasza Darksiders84 (#24728) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem akarsz mobil klïmát. Volt, nem tudtam mellette megmaradni, hangos, sokat fogyaszt, és kerülgeted.
Most split van fent, kívül belül inverteres, csendes módban 19!!!!! DB hangnyomás, ami kb. egy asztali ventilátor 1-es fokozata.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24739) F-ECT$ válasza Dr.Zoo (#24738) üzenetére


F-ECT$
titán

Van, amikor nincs jobb megoldás, de tény, hogy split >> mobil hatékonyságban, zajban, komfortosságban a legtöbb esetben.

Én egyébként kíváncsi lennék erre, főleg kinti elhelyezés mellett. Szóval ha valakinek van tapasztalata, az ne tartsa magában :)

Dive ever, work never.

(#24740) Dr.Zoo válasza Dr.Zoo (#24736) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csabi 1984 sorry, úgy láttam, hogy nekem írtad...

Def: csatornaszag.
Mondjuk alapból belevezette a csatornába, hogy majd oda csöpögjön, de visszajött a csatorna szag.
Azt pár nap alatt megszüntettem.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#24741) DeFranco válasza Dr.Zoo (#24740) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, nekem nem csatornaszaga van. azt ismerem. ez nem az.

ez segít a diagban, köszi.

(#24742) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Mobil klíma otthoni tisztítására van ajánlott módszer?
Milyen spray ajánlott, melyik kerülendő?

És egyszerű cooler (víz és/vagy jég megy bele) hogyan tisztítható?

#?*@&!

(#24743) Csabroncka válasza DeFranco (#24741) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sehol sem tökéletes minden!

Nálam kattog a szemétláda mókuskerék a beltériben, Fuji LLC - pénteken jön a PK- állítólag "atomjaira" szedik a beltérit és zsír kell a siklócsapágyba, mert a gyárban nem sikerült megfelelően - meglássuk. Persze akkor már a nagytakarítást is megejtjük.

Hidd kell, ha sűrűn használod kell bele az alkohol, jó alaposan rápermetezed és elmegy a szag!

"in medias res"

(#24744) DeFranco válasza DeFranco (#24741) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na, megnéztem a klímát, érdekes az eredmény. felülről a hőcserélő (ez a lamellás "radiátor" ugye? ez fontos, mert ezek után ezt hőcserélőnek hívom) oldaláról zéró, semmi, nulla szag van, hegyi levegő.

megint csak felülről: a hőcserélő alatt közvetlenül van a csepptálca, ugye? gondolom ide csepeg a hőcserélőről a víz. itt találtam enyhe nedvességet, de nem vészes, kb. 1 mm-es tiszta vízréteg van a tálcában átlagosan, lejteni lejt kifelé, a "belső" harmada száraz, aztán ahogy haladunk kifelé a kivezetés felé ott van némi nedvesség.

úgy tudom ez normális, talán volt erről már szó itt, hogy valamennyi minimális víz marad a tálcában.

a csepptálca tiszta, foltmentes, a víz kristálytiszta és teljesen szagmentes, sem a lamelláknak sem a csepptálcának sem másnak "fent" nincs szaga.

alulról a mókuskerék felől van szag, határozottan csak ott, ahogy lehajtom a légterelőt és beszagolok.

beindítva a klímát sima ventilátor üzemmódban volt szag, megint csak a mókuskerék felől máshonnan nem.

a mókuskerék szemre tiszta, penészmentes, de mivel nem rég volt első karbantartáson (és szét lett dicsérve hogy milyen szép tiszta eleve, látszik hogy példásan használtuk) ez el is várható.

tudásom nincs csak véleményem, de gondolom ha a hőcserélő és a csepptálca szagtalan akkor a pangást kizárhatjuk.

így állunk most.

(#24745) erdey_a válasza DeFranco (#24744) üzenetére


erdey_a
őstag

akkor bizony a mókus döglött meg a mókuskerékben... :D

Vérboci

(#24746) LanyUs válasza DeFranco (#24744) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem tudom, de ez alapján lehet ki kell szedni majd? [link] Kíváncsi vagyok mit mond a szaki.

erdey_a: ez mega loool :)

(#24747) DeFranco válasza LanyUs (#24746) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem.

(#24748) Bacusuz válasza DeFranco (#24703) üzenetére


Bacusuz
őstag

az autónk 3 éves, soha nem szárítottam meg a hőcserélőt leállítás előtt.
a héten éreztem először a szagát, egyik percről a másikra.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24749) Core2duo6600 válasza DeFranco (#24744) üzenetére


Core2duo6600
veterán

2 cseppvíz tálca van benne, egy a lamellák felett, legalábbis nálam, és egy a fal felőli oldalon, hátső hőcserélő alatt, na oda még fujkálni sem fújkáltak.

(#24748) Bacusuz
A kocsi az egy kicsit más, ha nem állsz be rögtön a garázsba, és süti egész nap a Nap, akkor nincs a víz ami onnan ne párológna el, és mivel a külvilág felé nyitott ekkor is, valamennyire ki is tud száradni, maga a hőcserélő egy kocsinál hamar leszárad, a bűz inkább magában a klímaszekrényben szokott lenni, ha nem folyik ki rendesen.
Ill. azoknál a kocsiknál ahol nincs vagy nem cserélik rendszeresen a pollenszűrőt.
És hát egy szobai klímánál nincs ugye pollenszűrő.
el lehet azért képzelni, hogy fel tud verődni menet közben, valami, hogy ne legyen tökéletes a kifvezetés.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24750) Agostino válasza DeFranco (#24744) üzenetére


Agostino
addikt

alulról a mókuskerék felől van szag, határozottan csak ott, ahogy lehajtom a légterelőt és beszagolok.

nálam is innen jön a szag felszerelés óta... : /

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.