Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) qnadam válasza DeFranco (#23050) üzenetére


qnadam
veterán

a power saving elvileg arra való, hogy a teljesítményfelvétel csúcsa menjen lejjebb. az econo mód is megmaradt, érdekes, hogy az ftxf econo és power módját appból is lehet kapcsolni, a kmv-nek csak távirányítóról.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23052) tboyka


tboyka
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy a kétoldali cseppvízelvezetés mit jelent?
Nem kell cső, ami a kondenzvizet elvezeti, így nem is kell bekötni?
Köszi!

(#23053) Mr.Knight


Mr.Knight
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani esetleg klímatisztításra szakembert, aki pár napon belül vállalna egy tisztítást a 13.kerületben?

Kórrhhááázzz????

(#23054) Zeki válasza tboyka (#23052) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gondolom nem középen megy le a csepptálcáról a víz, hanem két oldalon. De attól az egy csőben fog találkozni és ki kell vezetni valahova. Csak úgy nem alakul át semmivé.

Mr.Knight

Pár napon belül aligha van szerelő aki bármire is ráér.

[ Szerkesztve ]

(#23055) Csabroncka válasza DeFranco (#23050) üzenetére


Csabroncka
addikt

Valójában egyébként nem ér semmit (Eco) mód, logikailag visszaveszi a teljesítményt és magasabb lesz a hőfok - gyakorlatilag ha feljebb veszed a hőfokot ugyan ezt éred el vele, de gondolom ha 25 fokot állítasz akkor nem akarsz a spórolás jegyében 28 fokban izzadni.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#23056) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Egyszerű kérdésem lesz :)) .

3,5 kw-os klímából melyik modellt érdemes választani? Nincs szükségünk semmi extrára (pl. wi-fi...). A lényeg, hogy halk legyen, alacsony energiafogyasztású és megbízható.

Az árukeresőn 170-190.000 HUF között nagyon sok jónak tűnő, jó véleményekkel ellátott típus található. Én speciel a Gree, Fisher, Midea, Panasonic és Daikin klímákat nézegettem.

Előre is köszi a tanácsot.

(#23057) DeFranco válasza q13579 (#23056) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én ebben az árkategóriában már japánt vennék, fujitsu, mitsubishi, daikin, panasonic, nem tudom mit hagytam ki.

ha van lényegesen olcsóbban gree és hajlandó vagy megkötni a kompromisszumokat, akkor az, ha annál is lényegesen olcsóbban van valami kínai amiről itt azt olvasod, hogy amúgy a háttere rendben van és nem valami matricázós kalózmárka, és hajlandó vagy megkötni az újabb kompromisszumokat, akkor az.

(#23058) Kekmen


Kekmen
senior tag

Növényekkel mik a tapasztalatok? Édesanyámnak jövőre szeretnék intézni egy klímát, de az első reakciója az volt, hogy kidöglik tőle a virág, nem kell. :D Nekem nincs a szobában növény, ahol a klíma van, így azoktól kérdezném, akik tartanak különböző növényeket, hogy mennyire tolerálják az esetleges enyhe huzatolást?

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#23059) Agostino válasza Kekmen (#23058) üzenetére


Agostino
addikt

nálam 25 fokon megy a klíma, köszönik szépen mind elvannak. orchidea, a mentett növényeim, szerintem kifejezetten tetszik nekik az állandó hőmérséklet.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#23060) Csabroncka válasza Kekmen (#23058) üzenetére


Csabroncka
addikt

Huzat ne érje őket, röviden. A hőség előbb kinyírja őket...

"in medias res"

(#23061) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok!

Klíma vásárlás előtt állok, 120 ezer a keret és azt szeretném kérdezni ti mit ajánlotok ilyen árban?
Két darabot szeretnék venni és jelenleg ezt néztem ki: Whirlpool SPIW-412L
80% a visszajelzéseknek pozitív gondolom csak nem lehet akkor rossz.

Köszönöm a válaszokat! :)

(#23062) Fr3eWar válasza zalyy (#23061) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Te elolvastad az árúkeresős értékeléseket? Szerintem hatalmas ívben kerüld el, meg magát a whirlpoolra cimkézett AC-kat. Nem sok ilyen bátor emberről olvasok aki “20% negatív vélemény” és egy rakat meghibásodás (melyek nagy részét nem is javítják gariban) egyből kettôt vállalna. Mondjuk ha te vagy a szerencse szupererővel bíró deadpool karakter akkor ok!

(#23063) Flashcash válasza Fr3eWar (#23062) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezekre gondolsz? :) A leírások alapján nekem úgy tűnik, hogy a garancia még garanciaidőn belül is kérdéses.

A termék garanciát nem vegyük figyelemebe ha tönkre megy fizethet az ember. Bár soha nem láttam volna meg a terméket . A panel ment szét benne 2-3 hónap után , közölték , hogy Százezer/darab de jó hogy kettöt vettem . Köszönöm Whirlpool Soha többet ebből a gagyi márkából ! !! !!

Előnyök
Ameddig működőt addig jó volt csak pár hónapnál tovább nem tartott.

Hátrányok
Nem korrekt a márka és nem vállal felelősséget. Tönkre ment garancián belül és majdnem annyi lenne a javítása mint az ára . Köszönöm Elbuktam a megtakarított pénzem .

--------------------------------
Nem jó, le kellett cserélni. valami adagóló szelep hiba volt, nem hűtött a gép, csak össze vissza néha. mivel üzletből vettem és egy másik cég szerelte (az üzleten keresztül! !) , amikor a garanciális javításra került a sor csak egymásra mutogattak, de semmit nem tettek. A szerelő ingyen nem jött ki ránézni, az áruház pedig a szerelőt hibáztatta. Elegem lett, leszereltettem, és felszereltettem egy Fujitsut, rendes klímaszerelő céggel...

Előnyök
nincsen

Hátrányok
szerintem csak az van, borzalmas a támogatás, igazi klímás nem is javasolja...

----------------

Elvárásoknak megfelel
A termék kiválasztásának fő szempontjai:
Ár és minőség?

Előnyök
Nem ajánlom mivel meghibásodott és rengeteg károm keletkezett miatta. Nem beszélve a hozzá való alkatrész hiányáról! Csalódtam a hozzáállásukban is!

Hátrányok
A termék még egy hétig sem üzemelt. Meghibásodott és a bejelentés óta kb négy három hete még a javítása sem jött létre!

[ Szerkesztve ]

(#23064) Csabroncka válasza zalyy (#23061) üzenetére


Csabroncka
addikt

Inkább költsed el a gyerekekre, vagy menj el egy hétvégére a kedveseddel ebből a pénzből!

Kiszóród két kézzel ablakon a pénzt! Ennél még azt mondom hogy a Midea is fényév ugrás a Gree-ről ne is beszéljünk.

"in medias res"

(#23065) Zeki válasza Flashcash (#23063) üzenetére


Zeki
nagyúr

Windy azt írta, a Polar "márka" olcsó, de legalább van hozzá jó support.
Ennél olcsóbb, de a support kérdéses az Airfel esetében, ami Midea gyártmány, de a Daikin csoporthoz tartozik.
Ezen kívül van vagy egy tucat klón a hazai piacon, amik papíron mind nagyon jók.
Ha fővárosi vagy, kihívod Windyt (az első mobilszám az övé) a topik klímását, és biztos tud jó készüléket jó áron adni.
Mondjuk most már ők is nyakig vannak a melóban, ahogy minden klímás cég, hála a korai nyárnak.

(#23066) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Üdv! Van most valahol valami jó, olcsó klíma akció? Elolvastam az összefoglalót, tudom nem most kellene belevágni, dehát égető már eléggé a probléma...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#23067) Zeki válasza Vertigo18 (#23066) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akcio nélkül is megy minden. Nagyobb gond hogy találsz-e klimást aki felszereli.

(#23068) Vertigo18 válasza Zeki (#23067) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kérdésem akkor, hogy hogyan álljak neki a keresésnek? ilyen Emag, meg hasonlók játszik?

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#23069) Zoliee válasza Vertigo18 (#23068) üzenetére


Zoliee
senior tag

Mint írták is, nem a készülék megvásárlása a 'gond', hanem az hogy ki üzemeli be. Magyarán több hetes időpontot adnak, de azt is az általuk értékesített berendezések szerelésére. Webshopból csak akkor rendelj, ha van szerződött partnerük, aki felteszi. Persze ilyenkor is érdemes megtudni, hogy az nehogy a nyár végén legyen.

(#23070) erdey_a válasza Vertigo18 (#23068) üzenetére


erdey_a
őstag

keress helyben (megyén vagy 30 kilométeren belül) klímaszerelőt. ő majd ajánl típusokat, fel is teszi és évente karban is tartja.
a webshopos vásárlás macera

Vérboci

(#23071) LanyUs


LanyUs
senior tag

erdey_a: bevált a klímád? Mik a tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#23072) Bibby válasza qnadam (#23018) üzenetére


Bibby
addikt

Akkor csak nekem volt különös. És ez típustól függő dolog, vagy valamilyen körülmény hatására?

Ελευθερια η θανατος

(#23073) erdey_a válasza LanyUs (#23071) üzenetére


erdey_a
őstag

16 nap múlva szerelik :B

Vérboci

(#23074) zalyy válasza zalyy (#23061) üzenetére


zalyy
tag

Köszönöm a válaszokat, akkor ahogy nézem nem érdemes gondolkodni ilyen gyengébb márkákban pedig azt hittem a Whirlpool nem lehet olyan rossz. :P
Jelenleg ez az amit kinéztem másodiknak Daikin FTXF35A / RXF35A mit szólnátok ehhez? Nekem ami hiányzik belőle az a display magán a klímán viszont van wifis alkalmazás hozzá.
Alternatívaként esetleg még mit ajánlanátok, ami ilyen kaliberű? Kösz. :D

(#23075) Csabroncka válasza zalyy (#23074) üzenetére


Csabroncka
addikt

Klímát soha ne a future és design alapján válassz! Egyrészt a beltéri egység ha nem csövezett vagy hővisszanyeréses keringetéses akkor mindig látszik - ez most szubjektív, hogy kinek mi tetszik, de normál esetben mindenhol megakad rajta a szemed - olyat pedig nem találtak fel még ami nem is látszik - persze a legelső variációk nélkül.

A display egy érdekes dolog: először hiányolod, azután megunod, a végén pedig rühelled (ha nem tudod kikapcsolni), hogy állandóan világít, villog...stb.

Normál esetben beállítod a hőfokot, automata venti, legyezzen azt szevasz, tegye a dolgát észrevétlenül.

Ha megvan a pénzkereted nézd meg mit nyújtanak Gree, Midea...jobb kínaik//Daikini/Fuji/Toschiba/Pana - energiahatékonyság, távolság és ventilátorsebesség szerint kimért hangnyomásszint, teljesítmény.

Azt látod majd, hogy a japánok kis eltérésekkel, de adott kategórián belül azonos ársávban mozognak.

A wifi egyébként 5000 Ft-os kínai IR okosítóval helyettesíthető!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#23076) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok,

Tegnap lett beszerelve egy Daikin FTX35J3 / RX35K kombó wifi modullal, azóta próbálgattam, ill. ment egy huzamban 12 órát kb., éjszakai módban is alvás alatt, ütemezett be/kikapcsot próbáltam, stb.

WiFi modult is beállítottam már, a firmware-ét frissítettem, a fogyasztást azt nem jelzi az Androidos Daikin Online Controller szoftver (de van ilyen komment Google Play-en, szóval ezt szerintem majd javítják).

Amit viszont nem értek az az, hogy ha egy 26 fokos target hőmérséklet után elértem egy belső 27 fokos hőmérsékletet (a Daikin Online Controller mutatja a belső- és külső hőfokot is, ott pedig 27 fok látszott a belső hőmérsékletnél) és ezután beállítottam 30 fokot, akkor miért működik tovább a klíma és a hűtés, miért nem kapcsol ki a klíma? Még egyszer sem kapcsolt ki automatikusan, még akkor sem, ha a maximum 32 fokra állítottam. Nálatok mikor kapcsol ki, mitől függ? A következő módok voltak ekkor aktívak: cooling mód 30 vagy 32 fokra állítva, fan speed maximum, venti swing be.
Szóval röviden, az a gyanúm, hogy nem kapcsol ki a klíma, ha el is érte a cél hőmérsékletet... remélem ez nem így van és volt oka a fentieknek.

Szerelés: a kültéri egy kétszárnyas ablak alá került (panel), de a kifúrt lyukat, amikben a csövek mennek kifelé, nem töltötték ki purhabbal / szigetelőanyaggal utána, nekem meg csak a szerelés után jutott eszembe (közben mást csináltam én is). Szokták purhabbal kitölteni, nálatok csinálták-e? A lyukat belül csak a csatorna műanyag vége-toldó zárja, így félek, télen fog ott húzni a hideg befelé a szobába.

(#23077) ThodEE válasza c41r0^ (#23076) üzenetére


ThodEE
őstag

Ugyan ez van nálam is felszerelve, a beltéri ventilátorát nem kapcsolja ki ez normális is, keringteti a levegőt hogy tudja hogy kell e hűteni, plusz azért is jó mert ha hűtés nem megy rajta már akkor se áll le a venti hanem kiszárad a beltéri, kültérin szépen igénytől függően szabályozza akár ki is kapcsolja a ventit, beltérit is automata ventivel használom, de csak visszaveszi legkisebbre ki nem kapcsolja ami szerintem jó :R

Ja a lyuk, kívül be lett gipszelve belül csak rajta a beltéri, nem volt azóta tél, nem tudok nyilatkozni de nem tartom problémának :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#23078) Fr3eWar válasza c41r0^ (#23076) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az lenne a baj ha kikapcsolna.
Ahogy előttem is írták, a mókuskerék sosem áll le.
Ha azt szeretnéd, hogy kikapcsoljon állíts időzítőt.
Egyébként ha eléri a hőfokot, akkor a kültéri le kompresszora esetleg leáll, azt hallgatólagosan meg tudod állapítani.

(#23079) Csabroncka válasza c41r0^ (#23076) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem leáll az, csak a kültéri ventijét kellene figyelned, ha forog a venti akkor megy a kompresszor, ha nem akkor nem.

A belső mókuskerék már nem ilyen egyértelmű. Indítást követően először lehűti a hőcserélőt csak azután indítja a mókuskereket. Amikor eléri a beállított hőfokot leáll a legyezés, de néha néha néha érzem, hogy halványan áramoltatja és figyeli a levegő hőmérsékletét a beltéri.

Ez Fuji, de szerintem nálad sincs másképp...

"in medias res"

(#23080) c41r0^


c41r0^
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek, akkor megnyugodtam, hogy ez normális működés, még jobban megfigyelem majd a jövőben és nézem a kültérit is, aztán gyűjtöm a tapasztalatokat.

Igazából a furcsa nekem az volt a fent írt esetben, hogy úgy érzékeltem, hogy a hűtés továbbra is megmaradt, nem csak a ventilátor funkció ment tovább hűtés nélkül a kívánt hőfok elérése után. Aztán lehet, hogy nem is vártam vele eleget a fenti próbánál, kb. 10 perces intervallumban csináltam a fenti műveletet. Most bekapcsoltam full auto módban (tehát nem COOL, hanem AUTO üzemmódban van, ill. a FAN is AUTO módban megy) és beállítottam 26 fokra (jelenleg is 27 fokos a beltér), meglátjuk, hogyan viselkedik.

(#23081) Tottinho


Tottinho
csendes tag

Sziasztok!

Mobil klímát szeretnék vásárolni kb. 100.000 Ft körül. A kérdésem, hogy milyen típust/típusokat ajánlanátok ebben az ár/érték arányban? :) (Tetőtérbe lenne.)
Valamint az ablakon való kivezetésnél ezt a megoldást mennyire tartjátok jónak?

(#23082) ThodEE válasza c41r0^ (#23080) üzenetére


ThodEE
őstag

Működésből nem javasolt az AUTO üzem ha jól tudom, nálam hűtésre állítva pl 26fok van 22-t kérek szépen elindul gyorsan megy a beltéri venti aztán 24nél lejebb veszi 23nál már csak éppen megy 22nél már csak ha ott állok akkor érzem hogy fúj :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#23083) hackeeeee válasza c41r0^ (#23080) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A gree Nekem azt csinálja, hogy ha 26 fokra van állítva, akkor 24 foknál lényegében lekapcsolja a kültérit. Lehet, hogy csinál valamit, de nem hiszem, full néma, ventilátor sem pörög, ilyenkor a beltéri lényegében mintha csak ventilátorként menne, ha melegszik a szobában a levegő, akkor visszakapcsolja a kültérit.

Auto-t Én sme használok, mert akkor 22-23 fokig hűtené a szobát.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23084) kgyuri7


kgyuri7
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség egy romániai ismerősömnek,szerintetek melyiket válassza a belinkelt klímák közül?

Köszönöm!

https://www.emag.ro/compare/DHSF59BBM,D2Z6TJBBM/

(#23085) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Márka alapján leszűrtem azokat, amik szóba jöhetnének 3,4-3,6 kw közötti klímák esetén (Daikin, Panasonic, Gree és LG). A tapasztalataitok alapján, melyiket lenne érdemes választani. Előre is hálásan köszönöm a segítséget :R :R

Az összehasonlítás

(#23086) Zeki válasza q13579 (#23085) üzenetére


Zeki
nagyúr

Daikin és Pana okés. Feljebb vannak a ranglétrán mint a kínai gree és a koreai lg.
Az más kérdés, hogy melyik kapható VALÓJÁBAN.
Mert a webshopok hazudnak a készletről. Vagy nem érnek rá frissíteni.

(#23087) Scobbyka


Scobbyka
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni klíma kiválasztás ügyben.
A márka már eldöntött a fórum alapján (Daikin, Pana, Fuji)
Jelenlegi keretösszeg 300.000 HUF.
Viszont a típus még nincs eldöntve a márkán belül, nézegettem 3,5 és 5 kW-os klímákat is (hűtési teljesítmény)
A nagyobb gondolom jobban megéri?
Lakás alaprajz
Annyit még hozzá panelprogramos, zárószinti lakásról van szó (10. emelet), ablakok cserélve, tető is szigetelve hő szempontjából is nem csak víz.
Egyenlőre 1 klímával szeretném hűteni a nappalit és a sarki szobát.
Ajtók jól zárnak, azok is teljesen újak.
Viszont nem tudom hova kellene felszerelni és mekkora teljesítményűt.

Én a nappalinak a belső falára gondoltam a felszerelést. Amiatt is, nehogy átfúrjanak a szomszédba. És ha a későbbiekben kell egy másik klíma is akkor már a faláttörés meglesz és csak a "csöveket" kell elvinni a beltérihez.

Segítségetek előre is köszönöm.

Üd.

Scobby

(#23088) Scobbyka válasza Scobbyka (#23087) üzenetére


Scobbyka
tag

A lényeg lemaradt, mindez 52 m2-es alapterület.

Scobby

(#23089) Zeki válasza Scobbyka (#23087) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nappaliba, háló ajtóval szemben. És ha zárószinti lapostetős vagy, a nagyobbat.
De hívj ki pár szakit, felmérésre, árajánlat adásra. Én nem tudom hogy 300-ba mi fér bele, ami a legjobb oda.

(#23090) Scobbyka válasza Zeki (#23089) üzenetére


Scobbyka
tag

A hely amit ajánlottál pont a szomszéddal közös fal, remélem nem fognak átfúrni, mert nem akarom a szomszéd szoba festését állni, az már nem fér bele a projekt költségbe. Mert a panel hajlamos egy kavics miatt a túl oldalon való kiszakadásra :(

És igen zárószint és lapostető, de elvileg hő ellen is szigetelték amikor a panelprogram megtörtént.

Jelenleg ezeket kaptam mail-ben:
Daikin FTXB50C+RXB50C Oki Comfort
Mitsubishi MSZ-HJ50VA/MUZ-HJ50VA STANDARD

Meg egy ilyet is, bár erről nem tudom miféle:
Cascade CWH18AAD BORA R32
Ha jól keresgettem eddig akkor ez valami Gree "leány"

Várom már a szakikat, de nem nagyon van idejük. A szerelés mennyi lehet? Mert mindenhol csak a standard van beárazva, de mivel ez 10. emelet ezért biztosan speckó ára van.
Standard szerelés 60.000 HUF körül van ahogy nézem.
A 300e csak a klímára van a szerelés az plusz ezért kérdezem mennyi lehet a felrakás.

R32-es gázról eddig csak jókat olvastam, jelenleg keresgetem a fenti Daikin és a Mitsu milyen gázzal megy

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#23091) Flashcash válasza Scobbyka (#23090) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Mennyire van meleg nyáron a lakásban, ér valamit a szigetelés?
Ez még egy Mitsubishi ami hatékonyabb picit: [link]

A szerelés nem biztos, hogy különbözik, ugyanúgy fogják szerelni a kültérit mint a 6.-on. :)

(#23092) Scobbyka válasza Flashcash (#23091) üzenetére


Scobbyka
tag

Mivel ez év februárban költöztem ide, így nem nagyon tudok mit mondani.
Szinten lakó szomszédokat kérdeztem, ők azt mondták mióta felrakták kb. 5 fokkal hidegebb van mit volt előző nyarak alkalmával. Nehezebben melegszik fel az épület, persze ha átmelegedett akkor nincs mese, de akkor sem egyenlő a kinti hőmérséklet a bentivel. De azért a nagyon tartós melegben simán van bent 30 fok.
Most hogy vannak ezek a "nagy" melegek még nem volt 25 fok felett bent a hőmérséklet.

Szereléshez, mindenhol van egy standard ár, de ha valami speciális dolog szükséges az feláras (alpin technika 10.-en nem tudom hogy oldják meg [test beesés elleni hám, kikötik magukat, majd kihajolnak és felfúrják a konzolt majd rácsavarozzák a klímát és ennyi], panel fal áttörés [mert tégla faláttörés van megadva], stb.

Üdv

Scobby

(#23093) sequator válasza Scobbyka (#23092) üzenetére


sequator
senior tag

Nem fognak átfúrni, ha nem akarnak. :) A beltérik nem nehezek, kb. 7-9 kg, amit 5-8 csavarral fúrnak fel. Nálam a 8 cm vastag (vakolattal együtt), elég rossz belső állagú (üreges, porlik, stb) téglafalamat nem fúrták keresztül.

sautia

sequator

(#23094) Morris válasza Scobbyka (#23090) üzenetére


Morris
veterán

Miért ennyire lényeges, hogy milyen gáz van benne?

(#23095) Scobbyka válasza sequator (#23093) üzenetére


Scobbyka
tag

@sequator
Én is így gondolom a dolgot, hogy nem fúrnak át. Mert tartása a falnak már akár 10--20 mm mélyen is van a beton mivolta miatt. Itt vakolat nincs max a festék de az elhanyagolható vastagságú.
Csak saját tapasztalt beszél belőlem a konyhában raktam fel egy egyszerű akasztót azt hiszem 5-ös tipli 30mm mélyen és a másik oldalon egy a falban lévő kavics miatt egy tenyérni darab esett le :(

@Morris:
Gáz nem lényeg csak olvastam hogy az R32 sokkal környezet barátabb egyszerűbb vele dolgozni és semlegesíteni is. Csak érdekesség képen olvastam utána, és ha már újat/korszerűt veszek akkor miért ne érdekelhetne mi van benne.

[ Szerkesztve ]

Scobby

(#23096) Morris válasza Scobbyka (#23095) üzenetére


Morris
veterán

Én nem mondtam, hogy ne érdekeljen, csak arra voltam kíváncsi, hogy neked az miért lényeg?

(#23097) Scobbyka válasza Morris (#23096) üzenetére


Scobbyka
tag

Meg még arra is asszociáltam, hogy mivel könnyebb vele dolgozni és egyszerűbb is. Így hátha a jövőben a karbantartás a klímára nézve olcsóbb lesz mint a jelenleg többségben lévő gázoknál.

Scobby

(#23098) qnadam válasza Scobbyka (#23097) üzenetére


qnadam
veterán

ha gyártó erre büszke szokott lenni, szóval ha r32 van benne, azt nem titkolja el.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#23099) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Klimákat vennék a házunkba,főleg fűtésre.Japánt vennék mindenképp .Mitsura,Fujitsura gondoltam inkább az olvasottak alapján.
Minél csendesebb legyen,az a fő szempont.Mik a tapasztalatok?
Mitsu DM35 öt néztem,azt a típust lehet előre programozni?
Mitsunál mik a típus lépcsők?
Wifi nincs benne Milyen előnye van annak?! Ne távirányítóval hanem telefonnal tudjam irányítani?!

(#23100) Kekmen válasza Scobbyka (#23087) üzenetére


Kekmen
senior tag

Mivel a 2 hűtendő szoba alapterülete nem lehet nagyobb mint kb 25 nm, valamint írtad, hogy 25 fok fölé nem ment lakás hőmérséklete kinti 32-33 foknál, ezért szerintem elég kell, hogy legyen egy 3.5 kW-os klíma is.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.