Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Bacusuz válasza Lauda (#24277) üzenetére


Bacusuz
őstag

tesóméknál 7 éve működik 2 gree hibátlanul.
Idén csöpögni kezdett, de csak az elvezető csővel volt valami gubanc.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#24302) Zeki válasza ZnVjaw0K (#24290) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, nem az a célod, hanem.... mi is?

Feltételezés háború, meg valahol már halottam a másikat és máris jobb az enyém és mindenki helikopter?

Legyen meg az akaratod, nagyon szar minden japán klíma, a kínai az überalles, mert már túlfejlődték a japókat.
Pláne a Gree. Az csak neki sikerült. A Midea ott pityereg a sarokban , a japán gyártókkal együtt.

Na jó éjszakát!

--------
Én meg hiszek annak a klímásnak, akit 14 éve ismerek és nem a s.gge vakargatásából tarja fent a céget.
Ha valakinek itt van komoly klímás tapasztalata, akkor az ő. A többi csak szájkarate a "van egy klímám, az a legjobb" rajongóktól.

(#24303) ZnVjaw0K válasza 11szerelő (#24297) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Mint írtam, pl a scheduler miatt, a másik okot F-ECT$ már leírta.

Lauda: Még mindig nem tudom mit értesz fröcsögés alatt. Ezek szerint azt, amit leírtam?

LanyUs: BigBear is írta, hogy többet várt tőle. Nincs meg az a különbség, amiről itt áradoztok. Én is írtam már más érveket korábban is(pl hogy apámnál mennyi ideig jól működött), csak szépen elsiklik a fületek mellett, nem fogom ismételgetni magam. Ezen kívül azt is írtam, hogy "Itt se látok rá több panaszkodást, mint bármelyik japánra". Kicsit szelektív a látásod, ha ezek kimaradtak. Viszont megint jön a jól bevált recept: a szavaim kiforgatása és szalmabábbá alakítása. ;)
Én nem vagyok a Gree nagykövete, de amit eddig láttam, az alapján az ég világon semmi nem indokolja azt, hogy a pl Daikint fölé helyezzem bármilyen szempontból. Meg amit itt olvastam róla se. Csak megerősíteni tudtatok eddig arról, hogy a bálványimádat forrása az elfogultság. Egyelőre a Daikinnal is meg vagyok elégedve (jól hűt, csendes) de közel nem problémamentes. Kb a bugtenger a jó kifejezés rá, ami mifelénk nem a prémium termékek sajátja. Pl ma reggel se kapcsolt be ütemezetten. Heti 1-2 nap kimarad. A funkciók fele az appból a másik fele a távról érhető el, egyik se teljes értékű. Standby módban több tíz Wattot eszik. "Prémium" márka középkategóriás terméke.

Zeki: Szalmabáb 2, no comment. Leírtam, hogy mi a célom. Csak értő olvasást igényel. :C Mideát életemben nem láttam még működni, így véleményt se formáltam róla.

[ Szerkesztve ]

(#24304) szoltan


szoltan
tag

Emberek! Nektek nincs életetek??????? Srác ír egy halál korrekt összehasonlítást/véleményt erre nekiestek??? Könyörgöm, egy tetves klímáról beszélünk. Azért lássuk be ez nem egy rakétatechnika. A szereléséhez sem kell különösebb egyetem. Egy értelmesebb ember 3 youtube videoból meg tudja tanulni (nyilván túlzok). Mitől vagytok így elájulva??? Szánalom! Komolyan.

(#24305) Lauda válasza szoltan (#24304) üzenetére


Lauda
félisten

Egyébként te most miről beszélsz?

(#24306) erdey_a válasza Lauda (#24305) üzenetére


erdey_a
őstag

arról, hogy itt néhányan a klímát nem csak hűteni használják, hanem a kukijukat is beleteszik, mert japán. :P

Vérboci

(#24307) Kolondrum

Üdv! Klíma elhelyezés ügyben kérdeznék szerelőt vagy valakit akinek van rálátása. Maholnap van lehetőségem kiépíteni neki a Villanyt, maga a projekt jövő évi. Kiraknék neki külön körre 3*1.5 MTK-t C16-al, de nem tudom hova. Sőt nem is lehet akárhová. A leg ideálisabb hely a bejárati ajtóval szemben lenne jobb híján, mert ide lehet villanyt húzni és a fal másik oldalára mehet a kültéri.
Ha van valakinek észrevétele ne tartsa magában.

(#24308) pjen válasza Kolondrum (#24307) üzenetére


pjen
félisten

A klíma nem fogyaszt sokat,ha normális réz vezetékek vannak a falban,egy 2,5 Kw klímát simán használhatsz konektorrol is.Nálam mind úgy megy.

(#24309) Zoliee válasza szoltan (#24304) üzenetére


Zoliee
senior tag

+1
Leírtad a lényeget 😀
Nem szerverszobában lakunk, vagy az egyenlítő mentén, hogy igazán sokat kelljen használni.
Fűtésre is felejtős, ha meg tudod másképp oldani, azt használod, mivel a folyamatosan áramló levegő egyszerűen nem komfortos.
Persze minden témán lehet pörögni, de...

(#24310) mrzed válasza Kolondrum (#24307) üzenetére


mrzed
senior tag

Másfeles vezeték elé inkább 10A-es kismegszakítót szokás tenni, de lehet B-s is, mert lágyindítású a kompresszor.

(#24311) koxx válasza szoltan (#24304) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sok sikert a youtube videos tanulasbol. Biztos sikeres szerelo lennel. Szerencsere nem ilyen egyszeru jogosultsagot szerezni.

(#24312) Lauda válasza erdey_a (#24306) üzenetére


Lauda
félisten

Csak azt nem értem, hogy ha valaki megveszi a kínai klímát (az ára vagy szimpátia, esetleg mindkettő miatt), miért nem élvezi azt otthon csendben? Helyette nekiállnak itt rugózni, hogy a kínai is van olyan jó, már majdnem jobb mint a japán stb stb. Attól, hogy keresitek az önigazolást, még ez nem lesz igaz.

(#24313) Lacielvtárs válasza Lauda (#24312) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1,ez sajnos minden topikban így megy :(

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24314) dr.bubo válasza Lauda (#24312) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezt ugye magadra is értetted? :F
A topic címét pedig át kell nevezni: "Milyen légkondit a lakásba? Csakis japánt!" -ra. ;] Mert akkor, nem fog olyan ide írni, akinek nem a felkelő nap országából akar klímát.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#24315) Zeki válasza dr.bubo (#24314) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindent a maga árkategóriájában.

Akinek százezre van, annak nyilván nem japánt. De aki mondjuk az Obiban 170-ért lát Whirlpoolt (épp tegnap láttam), azt azonnal le kell róla beszélni, és mehet neki a Daikin/Mitsubishi.
Csak sajnos aki megvenné az Obiban 170-ért a Wh-t, az nem jön a netre előtte érdeklődni.

(#24316) Silent77 válasza Lauda (#24312) üzenetére


Silent77
veterán

Hidd el a többség azt teszi, mint én is. :D

Klíma laikusként, csak annyit fűznék a kialakult vitához, hogy Japán elég sok mindenben bizonyított már, de ez Kínára is igaz, viszont vannak olyan termékek amiből csak Japánt veszek.
Amikor kerestem Klímát, senki nem akart lebeszélni a Gree-ről! Aki felszerelte nem forgalmazott Dainkint, ezért 2 opció volt, Gree vagy Midea. Gree-ről több, jobb tapasztalatokat olvastam, ezért esett erre a választás. Főleg mikor megtudtam, hogy épp akciós nála a Comfort +. 165 vagy 170 volt. 180 alatt sehol nem láttam. Beszerelést 40-ért csinálta, bőven a legjobb ajánlat volt, és várnom sem kellett sokat.
Ha lett volna nála daikin, valószínű akkor is ezt választom, mert úgy gondolom, hogy hiába nagy márka a belépőszint, az nem feltétlen ugyanaz mint a közép, felső kategória. Többet nem akartam rászánni, mivel számomra új dolog volt. A következő klímám biztos, hogy japán lesz, már csak összehasonlítás végett is.
Egyébként így több mint 1 hónap után, teljesen megvagyok elégedve, persze van 1-2 apróság ami még megoldásra vár. Hangtalan, nálam mindig autó módban megy, éjszaka is szépen csendben dolgozik. Fogyasztással is teljesen megvagyok elégedve, múlt hónap 3500ft körül lett, és szinte egész hónapban ment. 23-24-25 fok között váltogattam. Többre számítottam.

ELACielvtárs: Ez egy nagy +1, sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#24317) Lauda válasza dr.bubo (#24314) üzenetére


Lauda
félisten

Jöjjön, ossza meg a tapasztalatait, erről szól a topik.

De ők nem csak ezt teszik, hanem beleállnak a japánba és akik azt ajánlgatják + egy olyan emberbe, akinek évtizedes tapasztalata van forgalmazóként és szerelőként.

Silent77 :R Látod erről van szó. Normális, értelmes tapasztalatokat szerintem szívesen olvasnak az emberek. De a fröcsögésnek, az önigazolásnak nem itt a helye.

[ Szerkesztve ]

(#24318) mikoljan válasza koxx (#24311) üzenetére


mikoljan
tag

Legyünk pontosak, mert ezt is írta: "...(nyilván túlzok)..."

- - - We Enter Into The Future - - -

(#24319) Male válasza Zoliee (#24309) üzenetére


Male
nagyúr

Azért hogy fűtésre felejtős, azzal itt többen vitatkoznánk, akik ezzel fűtünk egész télen :U

(#24320) BigBear válasza Lauda (#24312) üzenetére


BigBear
senior tag

Már ne haragudj, de ez egy tipikus tapló hozzászólás volt. Na ez az, ami a legtöbb topicban megy és ezért nem szeretnek az emberek hozzászólni sok témához. Adott néhány megmondóember mint most te, mindenki más meg húzzon a francba, mert csak.
Te most gyakorlatilag kijelentetted, hogy mindenki akinek nem japán klímàja van, tartsa meg magának a véleményét, kussoljon szépen otthon.
Na, akkor kérném a topicgazdát, nevezze át a topicot japán klíma topicra. Bár ennyi erővel be is zárható, vegyé' japán klímát az a tuti, minden más szar konklúzióval.
Hihetetlen, hogy egyesek milyen mélységekig tudnak elmenni. Szánalmas.
("Lézer Dzsoni arany átköltve: akinek nem japcsi klímája van, annyit is ér")
Mindenkitől elnézést, nyugodtan lehet törölni, tiltani csak ezt már sokallottam kissé.
Még ha nem normális stílusban írtam volna a tapasztalataimat én is, vagy nem a saját készülékeimet hasonlítottam volna össze, egy normális konklúzióval... Ehhhh....

[ Szerkesztve ]

(#24321) Lauda válasza BigBear (#24320) üzenetére


Lauda
félisten

Helyette nekiállnak itt rugózni,

Jöjjön, ossza meg a tapasztalatait, erről szól a topik.

Normális, értelmes tapasztalatokat szerintem szívesen olvasnak az emberek. De a fröcsögésnek, az önigazolásnak nem itt a helye.

Ez egy klímás fórum, senki sem tart vissza attól, hogy ellenvéleményt mondj. Szívesen hallgatunk. Csak annyi, hogy tapasztalatokon alapuljon, mint az ő véleménye.

Ezt nagyon benézted.

[ Szerkesztve ]

(#24322) Core2duo6600 válasza BigBear (#24320) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én úgy értettem, hogy a hozzászolló annyit írt, hogy aki akármilyen okból kinai terméket vett, jelen esetben klímát.

Mondja el nyugodtan a tapasztalatait, de ne azzal indítson, hogy a Japán szar, és csak a kinai a jó.
Minél több fajta klíma felhasználói leírják a tapasztalataikat annál jobb.
Az ideális az, ha valakinek több készüléke is van, olvasni lehetett ilyet is az elmult napokban hetekben.

Lehetnek olyan helyzetek, amikor egyérteműen egy olcsobb (kinai) a jó megoldás, pl. ha az albérletedbe rakatod fel, ahonnan elköltözől pár év múlva.
Vagy a lakásodba, ahol tudod, hogy nem laksz még több évtizedig.

De abban gondolom egyetértünk, hogy konkrét termékeket lehet jól összehasonlítani, és nem általánosan márkákat, mivel mindegyik gyártónak van a legolcsobb legalapabb klímája, kevesebb szolgáltatás, hangosabb zaj, rosszabb katékonyság.
És mindegyik gyártónak vannak drágább, magasabb minőséget több szolgáltatást jobb komfortot nyujtó gépei.

Megállja a helyét, ha két vagy több gyártónak az alapmodelljét hasonlítod össze, és az árat ismerve lehet ajánlani egyiket vagy másikat, pro/kontra

Ha visszaolvasol, akkor láthattad hogy voltak esetek, amikor épp a Gree egyik típusa lett ajánva.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24323) mikoljan válasza Lauda (#24321) üzenetére


mikoljan
tag

Akkor érdemes lenne, azt a hozzászólásodat áthúzni, törölni, mert igen gyenge lábakon áll ez a kommented annak tükrében.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#24324) Lauda válasza mikoljan (#24323) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs azzal semmi gond.

(#24325) mikoljan válasza Lauda (#24324) üzenetére


mikoljan
tag

Rendben.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#24326) BigBear válasza Lauda (#24321) üzenetére


BigBear
senior tag

. "Csak azt nem értem, hogy ha valaki megveszi a kínai klímát (az ára vagy szimpátia, esetleg mindkettő miatt), miért nem élvezi azt otthon csendben? Helyette nekiállnak itt rugózni, hogy a kínai is van olyan jó, már majdnem jobb mint a japán stb stb. Attól, hogy keresitek az önigazolást, még ez nem lesz igaz."

Tényleg benéztem?
Akkor ez mi? Csak úgy idehordta a szél?
Az, hogy utána szépítesz, ehhez mérten édeskevés. De hajrá.

(#24327) Mezga Aladár válasza BigBear (#24326) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ennyire problémás a szövegértésed?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#24328) Lauda válasza BigBear (#24326) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, be. Semmi szépítés nem volt itt. Korábban is mindig azt írtam, hogy jöjjenek a vélemények, hiszen ez is gazdagítja a topikot. Ebből is idéztem.

[ Szerkesztve ]

(#24329) BigBear válasza Mezga Aladár (#24327) üzenetére


BigBear
senior tag

Hahaha. Ezt kérdezhetném tőled is.
No mindegy, részemről befejeztem. De folytassátok csak, győzködjétek magatokat, rázzátok egymás kezét, hogy hát ti milyen jól megmondtátok. :U

[ Szerkesztve ]

(#24330) mrzed


mrzed
senior tag

Gree klímákon ki lehet kapcsolni a csipogást?

(#24331) #24536576 válasza pjen (#24295) üzenetére


#24536576
törölt tag

+ koxx

Köszönöm a válaszotokat.

Daikin és a Mitsu mibem tud többet, mint egy Fuji? Leginkább a 10 év garancia ami tetszik a Fujiban. 350K körül szereléssel együtt rendben van az ára?

(#24332) Zeki válasza BigBear (#24329) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tényleg baj van a szövegértéssel. Nem az a baja, hogy valaki kínai klímát vesz és elmondja milyen, hanem hogy miért nem marad csöndben otthon vele, ahelyett hogy eljön ide és egyből fikázza a japán klímákat, mert ő kínait vett és az a legjobb.

Mintha egy általános autós fórumban valaki vesz egy Daciat, aztán fikázza a nagyobb és jobb gyártókat, hogy mind szar, bezzeg az övé.

Infó nincs, csak marakodás. Egyszeri júzerek esnek egymásnak, mert láttak már 1-3 klímát, és abból életreszóló, messzemenő életigazságokat lehet beböffenteni klimatizálás ügyben.

Az hogy egy évtizedek? óta klímás szakmában ügykődő, klímák ezreit telepítő vállalkozó mit mond, ki a fenét érdekli, ha "Jakab bácsi" megaszondja a frankót, mert van nekije jófajta kínai klímája. Ottan vanik máris az élet nagy igazásga nála. A többi csak úri huncutság a városi gazdag népeknek.

[ Szerkesztve ]

(#24333) Core2duo6600 válasza #24536576 (#24331) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Daikin mint gyártó annyival billen felé a mérleg nyelve, hogy van haza márkaképviselet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24334) pjen


pjen
félisten

Azért érdekes ez a Japán Kínai vita.Lányomék Genex 3+1 multiklímája az ötödik szezonját nyomja hibátlanul,és szereléssel együtt sem volt 500K.Ami pedig a fűtést illeti,nem egy géppel kell megoldani 100 négyzet métert.Nálam öt fűt 130nm-en.Szinte észre sem veszem..

(#24335) koxx válasza #24536576 (#24331) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem nem tud tobbet, a hangjat kell esetleg osszehasonlitani. A 10ev gari (regen legalabbis igy volt) akkor el ha evi 2x kihivod a szakit karbantartasra. (Alkalmankent 6-8e ft)

(#24336) Zoliee válasza Male (#24319) üzenetére


Zoliee
senior tag

Persze működik a dolog, sőt (ha jól emlékszem) 0 fok fölött még dazdaságosabb is a földgáznál, de nekem nagyon nem m jött be a folyamatos levegőáramlás miatt.
Ezért nálam a sugárzó hőt nem tudja überelni komfortosság szempontjából.

(#24337) LanyUs válasza BigBear (#24320) üzenetére


LanyUs
senior tag

Előzmény áttekintés és összefüggés keresés az adott hozzászólással. Ez elmaradt részedről, ami nem gond :) Viszont az már gond, hogy elkezded oltani a másikat :W

ZnVjaw0K: márkahűség AEG mobilklíma, Gree split, Fuji split, majd a tapasztalatok alapján Daikin vásárlással? :C Jól működik a Gree is. írta itt valaki a ruppótlanság bizonyítgatását és igaza van. Ha kevesebb van veszek Syen vagy Whirpool és kész.

Az itteni fórumozókat pedig nem oltani kell, hanem mehet egy köszönöm, hogy ráfordítjátok az időt a másik döntésének megkönnyítésére. Mivel erről szól ez az egész! :R

(#24338) ZnVjaw0K válasza LanyUs (#24337) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Neked írtam a márkahűséget?
Ruppótlanság = fölösleges pénzszórás? Fizetnél többet olyanért ami semmivel nem jobb? Mert a jobbért többet fizetni természetes.
Az a baj, hogy minden gondolatmenetetek axiómaként feltételezi, hogy a japán klíma a legjobb.
Ebből nyilván nem is tudtok más következtetésre jutni, mint hogy a japán klíma a legjobb.
De tényleg röhej az egész. Egy pofon egyszerű készülékről beszélünk. Az lenne a meglepő, ha a kínaiak, vagy bárki nem tudná pár év alatt azonos minőségben megtanulni lemásolni.
De biztos faékből is csak a japán a legjobb, mert más nem tud olyan szép faéket vágni és nem is lesz képes rá soha.

Egy laikus idetéved és egyből látja, hogy nem szakmai fórum, hanem japán klíma reklám. Cseréld ki gondolatban a bevezetőben a "japán" szó összes előfordulását pakisztánira vagy ugandaira és ha így olvasod, meglátod, hogy egy laikus számára is mennyire nevetséges az egész. Ilyen szemszögből nem a döntésük megkönnyítése zajlik, hanem a félrevezetésük. Tegyük fel hogy jelenleg a japán a legjobb. Oké. De ha egyszer az ukrán vagy a panamai klíma sokkal de sokkal jobb lesz minden tekintetben, ti még akkor is azt fogjátok szajkózni, hogy csakajapán, mert mást nem vagytok képesek elfogadni. Ezt hívják elfogultságnak.

De tudod mit? Légy szíves írd meg inkább, hogy a saját japán klímáid miben jobbak a saját kínaidnál! Annak legalább lenne értelme is.

[ Szerkesztve ]

(#24339) koxx válasza ZnVjaw0K (#24338) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor itt volt elég ebből a vitából. Aki folytatja kirakom.

(#24341) Kolondrum válasza pjen (#24308) üzenetére

Itt a cél a külön kör. Mi C16-ot rakunk a 1.5-ös elé. 10-est az 1-es elé.
Réz van bent kevés körrel, kell oda a külön kör.
Köszi.
Bár elhelyezése téren nincs képem hova kellene tenni. Nappali mert a legnagyobb tér.

(#24342) Core2duo6600 válasza Zoliee (#24336) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, erre fejlesztette ki Daikin a Nexura típusú beltéri egységet : Link

Hogy ahol nincs más, vagy csak 1 rendszert akarnak építeni, ne kelljen lemondani a sugárző hőről, mint egy radiátor esetében.

Egy jól méretezett rendszer ma már olcsobb a gázhoz képest, + ez ugye hűteni is tud.

(#24341) Kolondrum
Egy alaprajz sokat segítene, a tanácsért, 5letért az elhelyezéshez.
Sok típusnál a kültéri a betápos Daikin nál biztos, és talán a Fujitsunál is, erre figyelj.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24345) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Mint részben csak nézelődő köszönöm még, kezdett már nagyon unalmas és bizony dühítő lenni ez a parttalan vita. Sajnos a másik fórra kezdett már hajazni, ahol főként csak ez a vita ment.

bégé

(#24346) Zoliee válasza Core2duo6600 (#24342) üzenetére


Zoliee
senior tag

Megnéztem, tetszik, jöhet is 😀

(#24347) Lauda válasza Core2duo6600 (#24342) üzenetére


Lauda
félisten

A régi, elavult gázfűtéses rendszereknél lehet, hogy olcsóbb. Azonban egy korszerű kondenzációs kazánnal fűtve nem hinném.

(#24348) Gzas


Gzas
csendes tag

Akkor, hogy legyen tapasztalat megosztás is:
Három hete szereltek fel nálam egy Mitsubishi MSZ/MUZ-DM35VA készüléket 260 (210+50) eFt-ért. Igaz két hétig be sem volt kapcsolva, mert miért is ne akkor lett volna egy hosszabb ideig tartó hidegfront... Kb. egy hete viszont használom és elég meggyőző a készülék.
A szoba ahová felszerelésre került 23 négyzetméter, 3.30-as belmagassággal + egy ajtón keresztül a konyhába is átáramlik a levegő. A lakást reggel 9-től kb, 19:30-ig éri a nap és szigeteletlenek a falak, szóval majdnem annyi volt a hőmérséklet bent, mint kint... Igaz nem volt még igazán meleg, de bekapcsolás után csak azért használom kb. fél órát második fokozaton a ventit, hogy gyorsabban hűljön le a lakás, amúgy elég az alapon járatni, simán tartotta eddig a 25 fokos célhőmérsékletet (a konyhában 26 fok volt). Tegnapelőtt estére kikapcsoltam, mondván mivel odakint 23 fok van, kinyitom az ablakot és tök jó lesz. Hát nem lett az. 15 perc múlva 28 fok lett a lakásban. A falakból és az utca felől az ablakok alatti aszfaltból jött a meleg. Tehát a szellőztetés után klíma on.
A beltéri az ágytól kb. 3,5 méterre van, de a hangját éjszaka is alig hallani. A számítógépemben Akasa Viper és Apache ventilátorok vannak, szokott menni éjjel is de nem hangosabb náluk a klíma (1-es fokozaton), csak egy kicsit mélyebb a hangja/szélzaja. Konkrétan, ha elmegy egy autó a ház előtt az utcán, az hangos morajlásnak hallatszik ez mellett csukott ablaknál is.
Most mondja az asszony vigyorogva - ahogy írom ezt a kommentet - hogy hallotta ám este a klíma hangját. Vagy negyed órát hallgatózott, mert nem tudta eldönteni, hogy honnan jön félpercenként az a furcsa halk szuszogás/süvítés. Mivel econo fokozaton volt a gép, olyankor a légterelő nagyon lassan billeg és valószínűleg egy bizonyos szögben jobban megtöri a légáramlást, akkor van erősebb szélzaj.

(#24349) Zeki válasza Lauda (#24347) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha egy új háznál kihagyod a gázt a házból, már nagyon sok pénzt megspóroltál.
Azt meg költheted arra, hogy Nexurákat veszel (ez máris jó hűteni is), vagy becsövezed a falat és falfűtés/hűtést teszel bele.
Ha meg van zsé napelemekre is, mégjobb a helyzet.

(#24350) Lauda válasza Zeki (#24349) üzenetére


Lauda
félisten

Hagyományos klímákkal kiépítve olcsóbban kijössz, viszont el kell viselned az állandó levegőmozgást és az ezzel járó hanghatást. A nexurát szerintem ne vegyük ide, mert mire a gépeket megveszed közel a duplájánál vagy és még nincs beszerelve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.