Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24401) butch3r


butch3r
senior tag

Sziasztok

van 1 gree bora 3.5kw-os klímám. új pár hetes.
még nem fedeztem fel a mintázatot, hogy mikor csinálja, teljesen random, tegnap éjszaka előtt legutóbb szombaton, előtte meg valamikor a hét elején.
bekapcsoláskor (de ahogy fent is írtam nem minden bekapcsoláskor) fura, rezonáló, érces hangot ad és rendesen beremegteti (nem mint 1 földregnés de azért a szomszéd állítólag érzi ha a falra teszi a kezét) a tetőt.

készítettem egy videót erről. 2 percig hallatszik, majd 2 perc után "csend" (a videón mind a 2 zaj természetesen sokkal hangosabb mint élőben)

videó itt:

[link]

tehát 0-2 perc érces hang.
2+ perc normál üzem.

van ötlet mi lehet a probléma vagy ez normális időnként?
mivel garos még telepítőket is meg fogom kérdezni, de jobb több információval rendelkezni.

köszi
üdv
:R

(#24402) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok!
Sajnos nem találtam neki külön topicot csak pc kategóriába . Talán ez áll hozzá a legközelebb.
Szeretnék ventilátort venni ,de nem tudom melyikkel járnék jobban.

Az egyik egy álló ventilátor párásítóval : Orion of1-sm616R

A másik pedig egy oszlop ventilátor 120 cm-es : Home TWFR 120

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#24403) Male válasza butch3r (#24401) üzenetére


Male
nagyúr

Az az ismétlődő hang nekem sima rezonanciának tűnik, és valószínűleg azért jön csak néha elő, mert adott kompresszor / venti fordulatszámnál jön elő. Valahol átadja a tetőnek, azt kéne megnézni, esetleg nagyobb gumibakok, vagy csak van valami rész, ami közvetlenül ér a tetőhöz ( ehhez elég ha a cső neki nyomódok valahol ).

(#24404) F-ECT$ válasza Ramoskaa (#24402) üzenetére


F-ECT$
titán

Ventilátor esetén azért nincs nagy megfejtés. Én a hagyományos formát venném, az persze kérdés, hogy tényleg szükséged van-e víz permetetésre is, vagy elég lenne egy olcsóbb / egyszerűbb modell.

Dive ever, work never.

(#24405) Zoliee válasza Ramoskaa (#24402) üzenetére


Zoliee
senior tag

Párásítósat max teraszra. Ráadásul a megnövelt páratartalommal még melegebbnek fogod érezni az adott hőmérsékletet.
Oszlopventiben olyan mókuskerék van, mint a klímákban, és helytakarékos is.
Most vettem 8 pénzért egyet, tökéletesen teszi a dolgát, és nem zavaró a hangja sem. A 20-at sokallom egy kicsit érte.

(#24406) Ramoskaa válasza Zoliee (#24405) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Akkor a vizpermeteset kilőttem. Azért ennyi szerintem az ára mert ez 120cm-es az olcsóbbak meg 80 körüliek. Full Fekete mondjuk jobb lenne :)

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#24407) butch3r válasza Male (#24403) üzenetére


butch3r
senior tag

köszi, egyeztetek a szerelővel aki felrakta, hogy oldjuk meg. :R

(#24408) #24536576 válasza Zeki (#24399) üzenetére


#24536576
törölt tag

"Na meg kaphatsz igen jó árajánlatot telepítéssel együtt, csak hivatkozz a fórumra, meg Windyre"

Komolyan lehetséges? Mert akkor kérek tőlük is árajánlatot.

(#24409) Zeki válasza #24536576 (#24408) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hívhatod Windyt is személyesen. Ha megvan a kiszemelt készülék. Katt a nevére.

[ Szerkesztve ]

(#24410) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Erről van valami infó ?

https://www.daikin.hu/hu_hu/products/FTXTP-K---RXTP-N.html

Ár, elérhetőség érdekel elsősorban :

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24411) Mtbsrác válasza butch3r (#24401) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Azok a kis gumi biszbaszok se sokat érnek amit a klíma és a tartó közé tettek! Az is bőven átadhatja a rezonanciát. Nemlehet hogy azért is rezeg mert még nem forgatta körbe a gázt teljesen a rendszerben? Nekem ugyan egy sima on/off-os klímám van az is hasonlóan működik, amíg el nem éri az üzemi "állapotot" addig kicsit rezeg a gép. Majd lehet hallani ahogy suhogva a csőben végigmegy a gáz és onnantól öröm és bódottá van.

(#24412) Zeki válasza Mtbsrác (#24411) üzenetére


Zeki
nagyúr

A jó gumi bizbaszok meg a megfelelö csőhossz segít, hogy ne menjen semmilyen rezonancia. Kivéve ha eleve kehes a kültéri.

(#24413) toyee09 válasza Zeki (#24412) üzenetére


toyee09
csendes tag

Sziasztok! Be lett szerelve egy Gree Amber 3,5 kw klima ami 2-3 hetig mukodott majd egyszercsak azt tapasztaltam hogy huto modba olyan mintha csak ventilatorkent mukodne! Hivtam szerelot , vakarta fejet aztan vegul ratoltott 0,5 kg gazt! 8 fokot mertunk a min. homersekleti beallitas alatt! Azota hut viszont kint a kulteri ilyen fortyogo/ kortyogo hangot ad, amit elotte biztos nem adott! Tegnap 4 oran at jarattam es nem szunt meg hang, azt hittem csak inditaskor a gaz mozgasa miatt van de ennyi ido utan csak meg kellett volna szunnie! Vki tapasztalt hasonlot? Tipp? Koszi elore is

(#24414) jim bcs válasza toyee09 (#24413) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elment a hűtőközeg belőle, gondolom az összes. Rossz valamelyik perem, át kellett volna nézni az összes peremet, a hibás peremet levágni és újraperemezni majd levákuumolni a rendszert, nem csak úgy rátölteni 0,5kg hűtőközeget mert az is el fog menni. Egyebekben picit több kell bele mint 0,5kg, 0,9-1kg de ez rajta van az adattábláján. Ha minden ok lesz akkor 5 fokot kell majd mérnie az illetékesnek most a melegben.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#24415) toyee09 válasza jim bcs (#24414) üzenetére


toyee09
csendes tag

Koszi gyors valaszt! Igen ugy kezdte hogy ujraperemezte kulteri es belterire is az csoveket! Majd ratoltott 0,5 kg gazt! Tehat meg tolteni kell ra es emiatt is lehet ez a fortyogo hang?

(#24416) jim bcs válasza toyee09 (#24415) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Le is vákuumolta mielőtt rátöltötte? Kevés a 0,5 azért szörcsög, a pontos hűtőközeg töltet a kültéri adattábláján rajta van, de óra/hőfok alapján pontosan belehet lőni kg mérés nélkül is.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#24417) #24536576 válasza Zeki (#24409) üzenetére


#24536576
törölt tag

Mindenképp szeretnék elmenni az üzletülbe megnézni pár klímát. Még nem döntöttem el, hogy milyen legyen.

Ma volt kint egy szerelő, hogy árajánlatot adjon. Mi az ablak fölé szerettük volna a klímát, de azt mondta, hogy oda nem szívesen tenné, mert át kell fúrni az áthidalót... Ez valós probléma? Az ő megoldása legalább + 3m költséget jelentene.

(#24418) Core2duo6600 válasza #24536576 (#24417) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha a beltéri felcsavarozását értette áthidaló átfuásán, az nem olyan ördögtől való, hisz a karinist is valahova az ablak fölé rögzíted, a csöveknek, meg az áttörést lehet máshol is vinni, hogy ne az áthidalót kelljen áttörni.
mellé fölé stb....
Persze nyilván ekkor látszik a kábelcsatorna, de valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#24419) #24536576 válasza Core2duo6600 (#24418) üzenetére


#24536576
törölt tag

Áttörésre gondolt. A belső vezetékezést nem tudná szépen megcsinálni. Szóval akkor valós, hogy az áthidalót nem kéne bántani?

[ Szerkesztve ]

(#24420) toyee09 válasza jim bcs (#24416) üzenetére


toyee09
csendes tag

Igen levakumplta elotte! Hogy erted hogy ora/hofok alapjan? 1 ora alatt mennyi hofokot csokkent szobaba?

(#24421) atos30 válasza toyee09 (#24415) üzenetére


atos30
aktív tag

Ha R32-es gázos , akkor 0.75kg a töltőtömeg asszem 5m csőhosszig ( ha a régi gázos ,akkor picivel több kell bele). Enyém gyári töltet, nem szörcsög semmit. Induláskor lehet hallani egy enyhe folyadékáramlást pár másodpercig.

[ Szerkesztve ]

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#24422) butch3r válasza Mtbsrác (#24411) üzenetére


butch3r
senior tag

nem mindig csinálja, nem tudom milyen időközönként forgatja körbe a gázt de egyelőre teljesen random mikor csinálja. tegnap pl nem csinálta. hétfő előtt legutóbb szombaton, úgy hogy minden nap bekapcsolom.

(#24423) mrzed válasza #24536576 (#24419) üzenetére


mrzed
senior tag

Az áthidaló telibe történő áttörése ilyen vastagságban elég rizikós. Nem törvényszerű, hogy beomlik a fölötte lévő falazat, de nagy az esélye, hogy kicsit süllyed az egész, első körben szorulni fognak az ablaktáblák, de akár meg is roppanhat az egész. Nem ártana tudni, hogy milyen áthidalóról is van szó. Egy kerámiaköpenyes csak 6,5cm magas, azt tutira kivégeznéd egy áttöréssel, de lehet az akár helyszínen készített 20cm vasalt beton is, ezt már nem hatná meg túlzottan az az 5cm-es lyukasztás. Viszont ha asz ablak fölé elfér egy beltéri, akkor egy kis trükközéssel, mellette, már az áthidaló felett meg lehetne csinálni az átvezetést.

(#24424) #24536576 válasza mrzed (#24423) üzenetére


#24536576
törölt tag

Értem. A problémát az okozza még, hogy tetőtéri a lakás, és az ablak mellett már döntve jön a tető, és nem igazán van hely(elég sz*rul lett kivitelezve), illetve az ablak alatt van egy műanyag tetős rész, amire ráállni nem lehetne. Szerintem oldalt váltunk, és nem az ablak fölött lesz a légkondi, hanem a szemközti falon. Összességében jobb is lehet ez a megoldás, mert a kültéri így nem a kertet zajosítaná, hanem az utcafrontot.

Köszönöm a felvilágosítást!

[ Szerkesztve ]

(#24425) Kekmen


Kekmen
senior tag

A tegnapi napon számomra érdekes hangot adott a beltéri. [link]
Kicsit halk a felvétel, a kattogó szerű hangot kell figyelni. Eddig is hallottam már, de sokkal halkabban. Minimum ventilátor fokozaton csinálta, ha följebb vettem, nőtt a kattogás sebessége is, teljes fokozaton pedig elnyomta a szélzaj. Aztán sziesztáztam kicsit, másfél óráig ki volt kapcsolva, mert zavart a hang a pihenésbe és amikor újra bekapcsoltam már csendben volt. Nagyon minimálisan akkor is lehet hallani, de ahhoz már nagyon kell fülelni. Nem tudom mi okozhatta. Kihívjam aki telepítette? Pár hónapos gép, szerintem 100 üzemóra ha van benne.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#24426) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,tudtok ajánlani egy olyan helyet,ahol felvilágosítást adnak a megfelelő klíma kiválasztásához?
Kellene nekem egy wifis inkább fűtésben hatékony,nem nóname gép,kb 60-70 nm2-hez. Akár két beltérivel...
Ha wifit nem tudja,végülis az sem baj,csak kifórott darab legyen.

(#24427) F-ECT$ válasza dezs520 (#24426) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha megadsz több adatot (alaprajz, nyílászárók, hűtési igény, rendelkezésre álló pénzkeret), akkor akár itt is, vagy hívj ki egy klímást, a felmérés általában díjmentes, bár most biztosan várni kell majd rá pár napot / hetet.

Dive ever, work never.

(#24428) Zeki válasza dezs520 (#24426) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mivel nem írtad, igy gondolom természetesen fővárosi vagy.
Az a legbiztosabb, ha több klímást is kihívsz felmérésre és árajánlat adásra.
Feljebb írtam én kit ajánlok.
A fórum is tud valamennyire segíteni, de mindig az a biztos, a több szem többet lát.
Ha esetleg ezek közt nem tudsz dönteni, abban tudunk segíteni.

(#24429) dezs520


dezs520
senior tag

Ausztriába élek,ezért a magyar szakember kizárt sajnos.
Az osztrákok véleményére meg nem adok,mert teljesen máskép gondolkoznak mint mi. (Amit gurítani lehet viszik,amit vinni kell,azt gurítják)
5 ablak van a házon,a földszinten,az emeleten pedig 4.
3 réteg üveggel, 0,72 w/m2 hőszigetelő tényezővel (műanyag)
A földszinten egy kandalló van még amit ha otthon vagyunk természetesen használjuk.
A hűtés is számít persze,de a fűtés a fontos,a ház magas fenyőkkel van körbevéve,mintha egy erdő közepén lenne.
Az ár normál keretek közt nem számít,(több milliós gépet nem akarok venni)
Max 300-400 ezerre gondoltam.
A wifi csak azért lenne jó,mert ha ünnepekre hazamegyünk jó lenne felügyelni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#24430) nesa válasza dezs520 (#24429) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem a magyar klímás is kimegy oda.

(#24431) Lauda válasza dezs520 (#24429) üzenetére


Lauda
félisten

Mi a kérdésed?

(#24432) Zeki válasza dezs520 (#24429) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tényleg az a baj, hogy ez így találgatás.
Neked fontos a fűtés.
Meg ha jól értettem, van 2 szinted.
Hogy 1-1 szintet kifűt-e egy dual split, vagy üzembiztosabban 2 monosplit, azt innen nem lehet megítélni.
Egy valami biztos: üzembiztos fűtésre optimalizált klímák DARABJA 300-400 ezertől indul.
A 200-250 ezer/darab áron futó splitek inkább hűtés, és esetleg fűtés. Nyilván vannak akik ezeket is egész télen fűtésre használják, de ők jobban rizikóznak, meg nagyobb hidegben már ezek hatásfoka nem olyan jó, mint a direkt téli fűtésre optimalizáltaké.

[ Szerkesztve ]

(#24433) dezs520 válasza Zeki (#24432) üzenetére


dezs520
senior tag

A hatásfok “nem érdekel”,hogy most havinta a villanszámla 5/10 ezerrel több (amíg tartósan minusz 20 van,a minusz 15-öt meg azért birnia kellene)
A te álltalad írt ár,még megfelelő.
Igazábol meg kellene nevezni egy készüléket,mert adtól félek,ha felhívok egy klíma boltot,az azt ajálja majd nekem,amin a legnagyobb haszna van.
Én meg mivel nem értek hozzá,így elhiszem neki....
Ezért kellene,vagy egy készülék tipus,aminek utánna nézhetek,vagy egy elérhetősége valakinek,akitől utánnaérdeklődgetek. :K

...a 3/400 ezres árnál még mindig jobban jövök ki,mintha komplett fűtést csináltatnék,az majd később...

[ Szerkesztve ]

(#24434) Vadavid


Vadavid
újonc

Sziasztok!

Az alábbi klímák közül melyiket ajánlanátok fűtésre.
A fűtendő helyiség 35 négyzetméter ,230 cm a belmagasság, 10 cm dryvit, hőszigetelt ablakok.

POLAR SIEH0035SDX/SO1H0035SDX
DAIKIN FTXC35A+RXC35A SENSIRA
MITSUBISHI MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE KIRIGAMINE
MITSUBISHI MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE DC

Előre is köszönöm, ha válaszol valaki!

(#24435) pjen válasza dezs520 (#24433) üzenetére


pjen
félisten

Panasonic nordic ethera.Én már négy idényt fűtöttem vele.Mínusz 18 nál sem voltak gondjai.

[ Szerkesztve ]

(#24436) dezs520 válasza pjen (#24435) üzenetére


dezs520
senior tag

Köszönöm,nézem...

(#24437) Male válasza dezs520 (#24433) üzenetére


Male
nagyúr

Itt a topicban páran Fujitsu LTCA-kkal fűtünk egész télen (ASYG09LTCA és ASYG12LTCA). Ezek -20 fokig rendben vannak tartósan is... végülis erre valóak, és nekünk beváltak. Más Panasonic Ethereákkal fűt szintén itt a topicban, ahogy láttam ő is elégedett, de majd elmondja :)
Az LTCA-kban alapból nincs tálcafűtés, nem is volt rá szükség, olyan a kialakítás, de ha tényleg sokáig otthagyod télen, akkor érdemes lehet ilyet rakatni bele a klímással, hogy nyugodt legyél ( ha meg a hatásfok rontása ennek nem érdekel, akkor pláne ).

Szerk: Közben pjen be is írta, rá gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

(#24438) Rolly válasza Male (#24437) üzenetére


Rolly
veterán

nálam Daikin FTXP20 ment 3 télen január 21-től végig...

(#24439) Rbert válasza Vadavid (#24434) üzenetére


Rbert
aktív tag

Nekem most szereltek Toshiba Suzumi Plus-t, főleg fűtésre fogom használni.

(#24440) Zeki válasza dezs520 (#24433) üzenetére


Zeki
nagyúr

Épp feljebb kérdezte valaki, de Windy még nem adott rá választ, hogy milyen is egy ilyen Daikin klíma:

"A kültéri egység egyedülálló, felfüggesztett tekercsének köszönhetően a leolvasztási ciklus javult, ami alacsonyabb üzemeltetési költségeket és a jéglerakódások megszűnését eredményezi
Garantált fűtési teljesítmény alacsony kültéri hőmérsékleten, akár -25°C-ig
Akár A +++ szezonális hatékonysági értékek hűtés és fűtés terén a modern technológiának és a beépített intelligenciának köszönhetően.
Zord téli körülményekkel jellemezhető területekre fejlesztették ki"

--

Lehet még nem is kapható itthon.

(#24441) Lauda válasza Zeki (#24440) üzenetére


Lauda
félisten

1300 euro a 2.5-es és 1500 euro a 3.5-es. Vicc.

(#24442) Zeki válasza Lauda (#24441) üzenetére


Zeki
nagyúr

A valóban fűtésre meg hideg télre optimalizált klímák nem olcsók.
Még a kínai Gree U-Crown is 350 ezertől indul. Ő azt hiszem -30 fokig bírja.

(#24443) windy válasza Vadavid (#24434) üzenetére


windy
tag

Ha fűtésre szeretnéd, akkor ezek közül a Mitsu FH a legjobb, de nem ez a tipus, hanem a kimondottan fűtésre optimalizált MSZ-FH35VEHZ Zubadan technológiás, minusz 25-ig garantált a fűtés és -15-ig tudja a 3,5 kW-ot.

(#24444) windy


windy
tag

Egyébként egy kicsit túl van lihegve ez a gyárilag téliesített, meg fűtésre optimalizált klíma kérdés. Leginkább csak a marketinget szolgálja, ugyanis a jelenleg piacon lévő márkásabb berendezések 99 százaléka tökéletesen alkalmas akár egész télen folyamatos fűtésüzemre. Tudok olyan 5 kW-os Fujitsu klímáról, ami 12 éve látja el Gödöllő külterületén a dombságban épült faházat fűtéssel, életvitelszerűen, lakik ott egy család, és a két gyerek úgy nőtt fel, hogy nem volt más fűtés, csak ez. Pedig akkor még szóba sem került a fűtésre optimalizáltság egy klímaberendezés esetében. Fűtőszálazva sincsen, bár elárulom, hogy szépen kiflexeltük a kültéri alját, így gyakorlatilag megvalósítottuk azt, amit a Daikin említ függesztett hőcserélőként. A gyártó által megadott -15 fokos határt is simán átlépte ez a klíma, volt ott a külterületen -20 fok alatti hideg is már nem egyszer. Ez csak egy a sok légkondi közül, amit fő, vagy kizárólagos fűtésre telepítettünk és elégedettek vele az ügyfeleink. Nem mondom, hogy biztonság kedvéért nem jó, ha gyárilag benne van a csepptálcafűtés, de igazából nem sok szükség van rá, ugyanis -3-4 fokig nem fagy bele a víz a kültéri aljába, az alatt meg alig van pár a téli levegőben, ritkán olvaszt a gép, akkor is minimális az olvadék. Ha meg el kell vezetni az olvadékvizet, akkor meg úgyis kell a fűtőszálazás a komplett vezérléssel. Erre pedig mostanra már elég jó megoldást kínálunk kb. húszezer forint magasságában.

A kompresszor karterfűtésének tudomásom szerint nem sok köze van a téliesítéshez. Régebben még a fixfordulatos klímák korában szereltünk karterfűtést a kültéribe, de ott nem fűtésüzemhez kellett, hanem akkor, amikor a kinti alacsony hőmérséklet mellett hűteni kellett (pl. szerver). A fűtésüzem gyakorlatilag folyamatos, nem nagyon kell sokszor hideg olajjal indulni a gépnek.

Nagyon komoly néhány modell, ami -25-30 fokig tud fűteni, de ezek nem a mi éghajlati viszonyainkra készültek, Svédországban, Norvégiában is megállják a helyüket. Persze, ha valaki ilyet rendel tőlünk, akkor szívesen beszerezzük, mint ahogy volt is rá példa, hogy hétszázezres Panasonic került fel (kettő is) az egyik topiktársunk lakásába.

[ Szerkesztve ]

(#24445) Lauda válasza Zeki (#24442) üzenetére


Lauda
félisten

Normális klíma+tálcafűtés, kb ugyan ott vagy és maradt 150 ezred.

(#24446) 11szerelő


11szerelő
csendes tag

Nagyon megakadt a lemez!

(#24447) Zeki


Zeki
nagyúr

Csakis a szezon közepén lehet, hogy a "csodás" sinclair dual split egyik beltérije se kép se hang. :(

(#24448) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A Gree, CH klímáknál van egy olyan mód, hogy I FEEL, ami a leírás szerint Nyomja meg ezt a gombot az „Érzem” funkció bekapcsolásához. A berendezés automatikusan állítja a hőmérsékletet az érzékelt hőmérsékletnek megfelelően. Nyomja meg ismét a gombot, az”Érzem” funkció kikapcsolásához.

Ezt valaki lefordítaná, hogy mit is csinál, mert tökre nem értem.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#24449) erdey_a válasza V.Stryker (#24448) üzenetére


erdey_a
őstag

a távirányítóban is van hőmérő. ha bekapcsolod ezt a funkciót, akkor a távirányító helyén akarja elérni a klíma a beállított hőmérsékletet és nem ott, ahol a beltéri van

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#24450) V.Stryker válasza erdey_a (#24449) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Aham, így már értelme is van.

A Sleep funkciót valaki amúgy már tudta értelmezni? a leírás tiszta borzalom ezzel az alvási görbékkel vagy mikkel. :Y :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.