Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) jaffa 2843 válasza eami (#33848) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mit kell azon mérni, hogy az épkézláb játékosok 99%-a érzi, hogy a wireless egy rossz megoldás a vezetékeshez képest? Érted, érezni lehet. Ha valakinek ez nem megy vagy soha nem használt vezetékes egeret, annak marad a szélmalomharc, ami kezd már nagyon unalmas lenni.
Próbáld meg egy vakon születettnek elmagyarázni, hogy milyen a zöld szín... Aki nem érzi, azon a mérés sem segít.
Még egyazon egérnél a különböző polling rate értékeket is lehet érezni. (Igen, vakteszttel is)
Vannak lassabb reflexszel és idegrendszerrel megáldott egyének. Az ilyenek nem fogják megérteni, hogy mi a fenéről is van itt nagyba szó. (Na, az ilyeneknek kellenek a tesztek, de ez sem fog rajtuk segíteni)

Szerezz be egy értelmes vezetékes egeret és garantálom, hogy javulni fogsz. Lehet, hogy nem fogod tudatosan érezni, de jobb leszel. :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33852) atee


atee
őstag

Kène egy PH. Felmèrès, hogy ki milyen egeret használ!
Nem csak azok akik ebben a topikban vannak!
Kiegèszítve avval, hogy mire használja.
Munka, böngèszès vagy játèk azon belül milyen játèk.
Kiváncsi lennèk leginkább arra, hogy az itt ajánlott egerek vannak e többsègben? Milyen a wireless, vezetèkes arány?
Milyen a lèzer vs optikai arány? Illetve, hogy milyen a márka ès ár sorrend.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33853) jaffa 2843 válasza atee (#33852) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Gyárts egy google űrlapot és terjeszd. :C

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33854) kemotox válasza atee (#33852) üzenetére


kemotox
addikt

Nem hiszem, hogy lenne értelme. Gondolj bele, vajon hányan vannak akik egyáltalán nem is ismerik ezt a topicot. Így már nem sok értelme van az ajánlott egér / nem ajánlott egér aránynak.

(#33855) izee válasza mQWeXgsf (#33849) üzenetére


izee
senior tag

137mm elég lesz :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33856) NY124 válasza jaffa 2843 (#33853) üzenetére


NY124
tag

Már elkezdtem csinálni. :)

(#33857) jaffa 2843 válasza NY124 (#33856) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Pontosan mit is? :B

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33858) SunMount3r válasza izee (#33855) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

4K Ultra HD egér... Hát ez mega LOL!!! :D Köszönjük szépen Gigabyte, ha nem lenne ki kéne találni és ráadásként a design-ja is...khm..."gyönyörű".

Vagy csak én nem értek valamit?!

[ Szerkesztve ]

(#33859) NY124 válasza jaffa 2843 (#33857) üzenetére


NY124
tag

Az űrlapot, mi mást. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33860) linuxuser666 válasza mQWeXgsf (#33849) üzenetére


linuxuser666
tag

microsoft internet explorer 3.0 hatalmas nagy dög, és olcsón is lehet szerezni.
Nekem van egy amit nem használok, de barátnőm használja, szóval még nem biztos hogy eladó.

(#33861) jaffa 2843 válasza linuxuser666 (#33860) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mármint a barátnő? :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33862) eami válasza jaffa 2843 (#33851) üzenetére


eami
addikt

értem, hogy a saját tapasztalatotok alapján úgy ítélitek meg, hogy a wireless nem opció. Nekem a legjobb wireless egerem egy mx revo, ami egyrész már elég régi darab másrészt nem is gamer egér. Egyértelmű hogy ennél szinte bármelyik vezetékes gamer egér jobb. Azóta viszont eltelt pár év és majdnem minden nagyobb gyártó kijött vezeték nélküli games egérrel, amelyek árazását tekintve ráadásul inkább a felső kategóriába tartoznak (árazást tekintve biztos). Ezért bátorkodtam feltenni a kérdést, hogy vajon ezek a nem filléres kifejezetten gamer vezeték nélküli egerek hol helyezkedhetnek el a ranglétrán. Azt gondoltam át lehet beszélgetni. Az gondolná az ember, hogy 30+ ezer forintos vezeték nélküli egér minimum partiban egy 5-15 ezer forintos vezetékessel. Előfordulhat, hogy nem, de eddig senki sem tudta azt mondani, hogy ezek közül az új wireless gamer egerek közül használt volna egyet is.

Pusztán azért mert régen ezek nem voltak összevethetőek a vezetékes társakkal játékokban, nem feltétlen jelenti azt, hogy még most sem.

Pro gamerek vezetékeset használnak igen, meg amit kapnak a szponzortól ingyen. Illetve amivel minden körülmény között ugyanazt az eredményt tudják hozni. Nyilván egy tömött stadionba millió vezeték nélküli eszköz között elég "bátor" dolog lenne tét meccset játszani egy vezeték nélküli egérrel, így nem is azzal gyakorolnak. De azt hiszem ez elég keveseket érint itt köztünk.

Szóval aki nyitott a társalgásra azzal szívesen társalgok.

és bocsássatok meg ha kicsit felhúzza magát az ember ha a legelső válasz a témában sértegetés:
"Nem kell ehhez semmilyen szakmai iromány, csak kellően fejlett neurális hálózat és némi tapasztalat. "

[ Szerkesztve ]

(#33863) atee válasza eami (#33862) üzenetére


atee
őstag

Szerintem túl is lett tárgyalva. És normális hozzászólás is volt.
Én megértelek mert nálam meg a leszólt lézer egér tökéletes. Minden mért vagy vélt ellenérv ellenére. Már hosszú évek óta.
Bátran vedd meg az új wireless egeredet és ha eddig sem okozott csalódást ezután még annyira sem fog.
Majd írd meg milyen a tapasztalatod vele, hátha másnak is csak a vezeték nélküli a megfelelő.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33864) jookomak válasza eami (#33862) üzenetére


jookomak
őstag

Még mielőtt én is belefolynék a szélmalomharcba.
Pont itt az egereknél nincs semmi fejlődés szinte évek óta. Razer a DA óta nem csinált jó egeret, logi az mx518 óta. MS az ime 3 komplett nem gyárt épkézláb egeret (holott ha régen tudtak, nyilván most is lehetne). Ezeknek vannak a pofozgatott verziói helyenként dupla (!) áron, mint az előd. Hogy 2x olyan jók lennének? Fenét.
Corsair, cm, giga meg hozza a szokásos másoljuk le, adjuk ki saját néven, űrsugár dizájnnal ugyanazt, mint a többiek.
Zowie-ról nem nyilatkoznék, nem volt még a kezemben, plusz túl új márka ahhoz, hogy legendásan megbízható legyen, mint a fentiek. Mondjuk eget rengetőet ők se vittek véghez, csak gondosan összeszedték a prémium szegmens szenzorait, egy jó formával karöltve. Persze drága is...

(#33865) NY124 válasza NY124 (#33859) üzenetére


NY124
tag

Eddig így néz ki a dolog.

Ez a legelső kérdőív amit valaha készítettem. Ha van valami tippetek, hogy min változtassak és milyen kérdéseket tegyek még bele, csak szóljatok. A kérdések megfogalmazásában szerintem van még mit javítani. :DDD

(#33866) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv!
Szükségem lenne egy egérre! Már évek óta :B
Valami olyan kellene, aminek a bal oldalán van két plusz gomb, megbízható, olcsó! (tetszik a Logiteh-ek oldalra billenthetős görgője is)
Irodai alkalmazások szinte teljesen kilőve, inkább játszanék vele, de nem űber gamer szinten!
Egyenlőre megálltam a Logitech M500-nál, de nem találok róla semmi komolyabb tesztet!
Ha kicsi az árkülönbség, akkor inkább itthon venném meg a gari érvényesítés miatt...
Szerintetek?

(#33867) linuxuser666


linuxuser666
tag

Hát én be vagyok tépve srácok.
Nézem itt a hozzászólásokat, és internet explorert írtam xD
microsoft intellimouse explorer 3.0 na ezt akartam :D

jaffa 2843
Ha elég pénzed van szerzek én neked barátnőt :D (esetleg g100s)
Az enyém viszont nem eladó:)

(#33868) jaffa 2843 válasza linuxuser666 (#33867) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bameg, észre se vettem az internet explorer-t :DDD Majd' lefordultam a székről.

(#33866) Lajkó

Az M500 az egyik legrosszabb vezetékes megoldás a Logitech-től jelenleg. Botrányos a tracking annál az egérnél. Dönthető görgőt csak akkor fogsz találni normális egérben, ha a zoknidig nyúlsz a zsebedben. (G502)
Ezt az álmot feladva: G402, G400s, G302, plusz csekkold azt a fránya téma összefoglalót...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33869) linuxuser666 válasza jaffa 2843 (#33868) üzenetére


linuxuser666
tag

A házi bor csodákra képes :D

(#33870) atee válasza NY124 (#33865) üzenetére


atee
őstag

Szerintem jó.
Nem kell túlbonyolítani!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#33871) jaffa 2843 válasza linuxuser666 (#33869) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az a másik, amitől lefordulok a székről... :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33872) izee válasza SunMount3r (#33858) üzenetére


izee
senior tag

Jaaa látom ez olyan mint a Win8 ready

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33873) Lajkó válasza jaffa 2843 (#33868) üzenetére


Lajkó
őstag

Köfi!
Forgattam a kötelező szakirodalmakat oda-vissza a témában! :K ami ahogy látom nem nagyon változik mostanság. fél éve is kb. ez volt a felhozatal
Nem nagyon akarok tudok adni 20-25 ezret egy patkányra, főleg úgy, hogy kb fél éve fel sem néztem egyik szerverre sem... :F

(#33874) izee válasza Lajkó (#33866) üzenetére


izee
senior tag

Ha tetszik [link]

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33875) mQWeXgsf válasza izee (#33855) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Köszönöm, ez a Force M7 tökéletes lesz. Az internet explorer-es sajnos csak használtba van ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#33876) izee válasza mQWeXgsf (#33875) üzenetére


izee
senior tag

Az az egér egy olyan kategória, ami használtan is értékesebb, mint a szimplán csak legnagyobb egér. A helyedben utánanéznék az összefoglalóban.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33877) linuxuser666 válasza mQWeXgsf (#33875) üzenetére


linuxuser666
tag

Én használtam 3000-ért vettem pár éve úgy hogy az egyik talpa hiányzott, de más baja nem volt.
Szóval 3-4 ezerért még kopott vagy hiányos talpakkal is megéri.
Azt tudsz venni rá itt a fórumon kb 700 ft-ért, és utána még sok új egérnél is jobban fog csúszni.
Nagyon pontos egér, és gyors rántásokat is pontosan lekövet.
Ilyen áron, és ekkora méretben szerintem a legjobb.
Játékra is nagyon jó egér.
Én csben 99%-ban fejet lövök vele úgy hogy még teljesen meg se szoktam az új beállításokat.

http://kepfeltoltes.hu/141202/2014-12-01_00003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#33878) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Köszönöm, akkor lehet megpróbálom rábeszélni a "nagykezű" érdeklődőt egy használtra.

(#33879) izee válasza mQWeXgsf (#33878) üzenetére


izee
senior tag

[link]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33880) Lajkó válasza izee (#33874) üzenetére


Lajkó
őstag

Nem nagyon :N , de már unom a témát! Szóval rendeltem egy fehéret, az legalább mutat valahogy!
Köszi Skacok! :R

(#33881) linuxuser666 válasza mQWeXgsf (#33878) üzenetére


linuxuser666
tag

Kaposváron kölcsön tudom adni egy kipróbálásra az egereimet ha kell valakinek.

(#33882) Addel válasza eami (#33862) üzenetére


Addel
senior tag

A minap volt szerencsém pl a Razer vezeték nélküli lézeres (dupla szentségtörés :D ) egeréhez az Ouroboros-hoz az egyik MM-ban, kiváncsi lennék pl egy ilyen mennyire használható vajon játékra.
Amúgy ha jól emlékszem valami 50k körül volt az ára.

(#33883) atee válasza Addel (#33882) üzenetére


atee
őstag

Biztos alkalmas. Jò volt annò a golyòs kètgombos akármi is az ősidőkben :)
Na de ez az ár elèg beteg....

D-day 2002-01-04 01:54

(#33884) Addel válasza atee (#33883) üzenetére


Addel
senior tag

Én még játszottam UT-t meg Quake-et golyós egérrel 56kbit-es modemmel betárcsázós nettel... :DDD na ttól kihullana pár mai fiatal haja az tuti.

(#33885) koxx válasza Addel (#33884) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jo kis logitech wingman gaming mouse :) borzalmasan utaltam a golyos egereket. Logi mx 500at vettem a 2000 es evek elejen eleg horror aron, de nagyon sok evig szolgalt.

(#33886) Addel válasza eami (#33862) üzenetére


Addel
senior tag

Még erre visszatérve én nem vagyok pro gamer, de régebben voltam pár pénzdíjas versenyen, hármat meg is nyertünk csapattal. Nem mostanában volt, de ott senki nem használhatott saját egeret, logitech mx518-asok voltak az egyiken pl. erre tisztán emlékszek amit a logitech mint szponzor adott, és mindenki azt használta és igy teljesen egyforma feltételekkel játszhatott mindenki és csak a skill döntött. Szerintem ez elég fair így.

[ Szerkesztve ]

(#33887) atee válasza Addel (#33884) üzenetére


atee
őstag

Dettò :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#33888) NY124 válasza atee (#33883) üzenetére


NY124
tag

Azt azért, hogy jó volt nem mondanám. Lehetett vele játszani, de amint kijöttek az első értelmes optikai egerek mindenki egyből váltott azokra.

(#33889) Lajkó válasza Addel (#33886) üzenetére


Lajkó
őstag

Szvsz annyira nem volt korrekt azokkal szemben akik nem azzal gyakoroltak be!

(#33890) Addel válasza Lajkó (#33889) üzenetére


Addel
senior tag

A mi csapatunkból senkinek nem volt olyan mégis nyertünk...

Én inkább azt mondanám, picit előnyben lehetett aki otthon is azzal játszott, de nem sokat számított.

update:
Közben utána néztem és nem mx518 volt hanem mx510, és azér nem lehetett előny senkinek, mert amikor az a lan volt még nem is lehetett kapni azt az egeret, igy senki nem gyakorolhatott vele.

[ Szerkesztve ]

(#33891) Addel válasza Addel (#33890) üzenetére


Addel
senior tag

Bocs közben lejárt, tehát ez pl- 2004-ben volt.

(#33892) jaffa 2843 válasza Addel (#33886) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az elég gáz verseny lehetett. Olyan, mintha a focistáknak egyforma méretű cipőket kellene felvenniük, lábmérettől függetlenül, oszt végigszenvedni 90 percet... :W

Volt előtte MX500, de egyen periféria a világ legostobább húzása volt.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33893) Xero válasza Addel (#33886) üzenetére


Xero
nagyúr

Marhára nem fair. Én pl az IME 3.0 formától nem tudok eltérni.

(#33894) Addel válasza Xero (#33893) üzenetére


Addel
senior tag

Én nem éreztem hátránynak, sőt , nekem otthon egy sokkal szarabb egerem volt. :D

(#33895) Lajkó válasza Addel (#33890) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkor végül is a leg kompromisszumkészebb csapat vitte el a pálmát! :U
A meg mán nagy szkill! :DDD

(#33896) Szajo


Szajo
őstag

Debrecenben nincs valahol olyan bolt/hely ahol árulnak Microsoft IME 3.0-t? Megfogdosni megnézni milyen.
Kiváncsi vagyok, hogy az a kényelmesebb (számomra) vagy a SS Kana V2

(#33897) jaffa 2843 válasza Szajo (#33896) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kizárt. Legjobb esetben találsz valakit helyben, akinek van.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33898) Corvin0716 válasza NY124 (#33865) üzenetére


Corvin0716
tag

Az első kérdésnél vagy a kérdés szövegét változtatnám meg arra, hogy "Milyen egeret használsz?" (önmagában a kérdés csak a lézer vs optikaira vonatkozik, míg a választás nem), vagy betenném még választási lehetőségnek, hogy mindegy/nem ismerem a különséget/nem preferálok/stb. A használati lehetőségek közé betenném a "tanulás"-t is (pl. Office, Paint Shop Pro, stb.)
A "Milyen típusú játékokkal játszol?" kérdésnél lennie kell egy "nem játszom" opciónak is, hiszen lehet vki csak munkára használja a gépet.

Plusz kérdésnek javaslom még a következőket:

Melyik egeret próbálnád most ki legszívesebben?
Melyik eddig a kedvenc egered?
Van-e kedvenc márkád?
Mennyit költenél maximum egérre? / Mennyit költöttél eddig maximum egy egérre?

(#33899) Szajo válasza Corvin0716 (#33898) üzenetére


Szajo
őstag

Lájk! Ezek kellenek bele!

(#33900) NY124 válasza Corvin0716 (#33898) üzenetére


NY124
tag

Köszi szépen!

Betettem az ajánlott kérdéseket az űrlapba. A használati lehetőségeket is kiegészítettem a tanulás opcióval.
Annyit jegyeznék még meg, hogy a "Milyen típusú játékokkal játszol?" kérdésre nem kötelező válaszolni, ha nem játszik az ember, át lehet ugrani.

Akik már kitöltötték a kérdőívet azokat megkérném, hogy módosítsák a válaszukat. :DDD

[link]

Azon gondolkodom, hogy lehet ki kéne egészíteni a dolgot még egy billentyűzetes/egérpados szekcióval is. Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.