Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) jaffa 2843 válasza dobragab (#33449) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Létezik. (pontosabban létezni fog) Egyelőre még nem érkezett meg. Edigitaléknak fogalmuk sincs, hogy mit árulnak. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33452) dobragab válasza jaffa 2843 (#33451) üzenetére


dobragab
addikt

Az nem G302 ami jönni fog? G300s-ről még nem hallottam. :F :F

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33453) jaffa 2843 válasza dobragab (#33452) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A G302 már live, csak a 300s nincs még

http://cdn.overclock.net/3/3e/3e673e17_TB2gKAJaVXXXXbGXXXXXXXXXXXX-1731491625.jpeg
http://cdn.overclock.net/6/63/63072cf6_TB22FoxaVXXXXcOXpXXXXXXXXXX-1731491625.jpeg

Sry telorol...

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33454) dobragab válasza jaffa 2843 (#33453) üzenetére


dobragab
addikt

Legalább ezt az undorító formát átvariálhatták volna :U

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33455) jaffa 2843 válasza dobragab (#33454) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ehhez nem volt "szerencsém". :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33456) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Alapvetően nincs problémám a tapipadokkal, de laptopom mellé szeretnék venni egy ár érték arányban elfogadható olcsó vezeték nélküli egeret. (A laptop kiegészítő szolgálatot tenne a PC-m mellé, csak konferenciára / tárgyalásra vinném, ezért az egér irányában nincsenek nagy elvárások.. Azt a 2-3 biztos kattintást tudja és slussz... / egy általatok is ajánlott felsőbb kategóriás logim van, természetesen a helyén kezel a pár ezer forintos HW-kat ):)

Mit tudnátok ajánlani 2000-2500 forintos keretig? Egyáltalán van ajánlható hardware ilyen összegért?

Előre is kösz!

(#33457) jookomak válasza r6man123 (#33456) üzenetére


jookomak
őstag

Nézd meg melyik a legolcsóbb unifying vevős logitech. Én alább nem adnám.

(#33458) david.87


david.87
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni egér választásban. Olyan egérre gondoltam ami gamer és halk és jó lenne ha kicsit világítana is :)
Amikor a párom alszik akkor szoktam lol-ozni ezért kellene halk. A mostani 65 dB hangos. max 10ezerig gondoltam. Néztem már Tracer snipert meg hasonlókat. Az a lényeg hogy halk legyen meg programozható. Ha valakinek van ilyen kategóriás egere és megtudná mérni okos telefonnal a hangerősséget azt megköszönném.

(#33459) dobragab válasza david.87 (#33458) üzenetére


dobragab
addikt

Halk, ajánlott gamer egér sajnos nincs. Ami ajánlott, abban asszem mind Omron D2F mikrokapcsolók vannak, amiknek a hangja nagyjából egységes. Egyébként hülyegyerek megtalálta az optimális megoldást. Ajánlott egereket innen válogathatsz, ezek biztosan kaphatók, meg még néhány az összefoglalóból is, ezek közül a Razerek mind világítósak.

Tipp: ez tuti halk, és világít is. LOL-ra nem tudom, mennyire alkalmas.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33460) nyunyu válasza dobragab (#33459) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami ajánlott, abban asszem mind Omron D2F mikrokapcsolók vannak, amiknek a hangja nagyjából egységes.

Nem csak azon mulik.

RX1500-am gorgo mogotti kerek gombja joval halkabb, mint a ket fo gomb, pedig ugyanolyan kinai Omron van mindenhol.
Annyi a kulonbseg, hogy a pici gomb sokkal konnyebben jar, mint az eger burkolatabol kialakitott merev fulek.

Illetve a mostanaban elsodlegesen hasznalt kekfogu MX Revonal is megfigyeltem, amit a regebbieknel: idovel a bal ful sokat puhult, konnyebb lett lenyomni+nem kattan akkorat.
Mig a kevesebbet hasznalt jobb ful nagyjabol ugyanolyan kemeny, mint uj koraban, pedig az osszes egerben egyszerre csereltem a kapcsolokat japanra.

Probaltam valami hangeromero appal merni a gombokat, MX Revom bal gombjara valami 56dB-t irt, jobbra meg 59-et, 40dB kornyezeti zaj mellett.
Meglepo modon a Revo oldalso ket gombjara 61dB jott ki, pedig azok szubjektive sokkal halkabbak, mint a ket fo gomb, mivel tompan puffannak, nincs olyan jellegzetes eles klikk hangjuk.

RX1500 kinai kapcsoloira 62-63dB-t mutat, MS WMO Panasonicjaira meg 67-73dBt.
Explorer Mouset nem mertem meg, abban is azok a hulye EVQ-P0 gombok vannak, mint a WMOban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33461) SP!T válasza nyunyu (#33460) üzenetére


SP!T
addikt

Az én EC2 Evo egerentyűmben úgy tudom Huano kapcsoló van. Bár nem tudom ez mennyire jó, de elég hangos. Nyomáspont rendben van szerintem. nem is kemény, nem is puha.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33462) Synthwave válasza nyunyu (#33460) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem az MX300-am görgőjének hangjától agyhúgykövet kapna a díszes galeri jó része. ;]

Hangos, konkrétan "recsegős". Mármint arra emlékeztető hangot ad, viszont konzisztensen, szóval nem hibás. Ez ilyen. 10 éve is ilyen volt. Én csípem. :>

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33463) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Létezik olyan egér, ami alapvetően bluetooth-os, de csatlakoztatható hozzá kábel is, ha játszani támad kedvem, vagy lemerült az elem? A Razer Orochi-ról tudok, de az méregdrága.

(#33464) kemotox válasza csƵ (#33463) üzenetére


kemotox
addikt

Logi G700s is ilyen, de annak nem akarod hallani az árát, még az Orochinál is drágább.

[ Szerkesztve ]

(#33465) dobragab válasza kemotox (#33464) üzenetére


dobragab
addikt

És USB-ről csak tölteni tud, ha jól emlékszem, az adatátvitel továbbra is wireless :W

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33466) kemotox válasza dobragab (#33465) üzenetére


kemotox
addikt

Logi hivatalos oldala ezt hazudja pedig: "A töltéshez zökkenőmentesen válthat a vezeték nélküliről vezetékes adatkapcsolatra egy szabványos mikro-USB kábel használatával."
Mondjuk furcsálltam is a megfogalmazást, hisz egy töltéshez minek kell adatkapcsolat?

(#33467) csƵ válasza kemotox (#33464) üzenetére


csƵ
őstag

Ez nem is tetszik, olyasmi kéne méretben, mint az Orochi, mert notebook-hoz lesz.

(#33468) dobragab válasza kemotox (#33466) üzenetére


dobragab
addikt

tényleg képes adatátvitelre is, megnéztem, rosszul emlékeztem :( :W

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33469) kemotox válasza csƵ (#33467) üzenetére


kemotox
addikt

Hát én másról hirtelen nem tudok, hogy ilyet tudna, meg valszeg jó drága lenne amúgy is. Lehet jobban kijössz egy valamiolcsónoname wireless + jobbféle gamer egér kombóval. Ha viszed valahova a lapost akkor kis vezetéknélküli gond nélkül befér a tatyóba, otthonra meg ott lenne a vezetékes.
Egyik haver egy ilyen kis autó formájú vezetéknélküli hulladékot vett ebayen kb egy ezresét. Aztán vettem egyet én is, anyukának ajándékba. Mindkettő hibátlanul megy már évek óta. A minőséget azt hagyjuk, csak egy ezres volt :D (vagy lehet egy picit több, már nem emlékszem)

Szerk.: Nah, ilyesmi volt. Ennek viszont már a csomagtartója is kinyílik. Tisztára megéri :D

[ Szerkesztve ]

(#33470) csƵ válasza kemotox (#33469) üzenetére


csƵ
őstag

Nem kell gamer egér. Volt már DeathAdderem, de akkor rendszeresen játszottam, most van egy alsó kategóriás Logitech M185 + egy Wheelmouse, és a kettőt akartam volna egybegyúrni. A Razer elég jó minőségnek tűnik, viszont az a baj, hogy "gamer", és nem használnám ki a magas DPI adta lehetőségeket. Akkor az lesz, hogy vagy várok, hogy mit dob a piac, vagy rászánom magam és később veszek egy Orochit.

(#33471) david.87


david.87
csendes tag

Üdv!
Találtam egy esélyes egeret. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az elvárások: gamer, programozható gombok, és főleg halk és max 10.000ft
Ezt találtam: Genius DeathTaker GX
Van valakinek ilyen és véleménye vele?
Esetleg tud valaki hasonlót árban és elvárásokban?

(#33472) jaffa 2843 válasza david.87 (#33471) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szóval gamer legyen.. Ez azt jelenti, hogy játékra alkalmas legyen, vagy úgy nézzen ki? Ha az utóbbi, akkor fantasztikus választás. Összefoglaló, ajánló megvolt? #dontthinkso :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33473) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Érdekes kis betekintés a Logitech belső munkálataiba. [link] (angol)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33474) kemotox válasza jaffa 2843 (#33473) üzenetére


kemotox
addikt

Milyen egér lehet az az 502-es mellet?

Szerk.: G500s-re hasonlít nagyon, de azon fehérek a csíkok, nem kékek. Biztos valami prototípus.

[ Szerkesztve ]

(#33475) jaffa 2843 válasza kemotox (#33474) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem tudom, de nagynak és nehéznek néz ki, szóval érdektelen. ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33476) kemotox válasza jaffa 2843 (#33475) üzenetére


kemotox
addikt

De legalább jól néznek ki rajta a kék csíkok. :DD

(#33477) dobragab válasza kemotox (#33474) üzenetére


dobragab
addikt

Formája alapján G400-ra emlékeztet, lehet, hogy valami G404 (GERROR NOT FOUND :DDD ) SZabadonfutó görgő, 5 oldalgomb, abból 4 jó helyen, eddig tetszik :))

Ezmiez? " "Gamer" " egér főgombjai alá ilyen kapcsolószerű izéket tettek? :U :F

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33478) dobragab válasza jaffa 2843 (#33473) üzenetére


dobragab
addikt

Köszi a linket! :C :R :R
Azokkal a tesztelő berendezésekkel mi is tudnánk mit kezdeni :K :K
Azért azt figyelted, hogy a gépekbe MX518 volt bedugva? Az mondjuk elárul valamit, hogy ott is a mai napig azt használják :Y

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33479) jaffa 2843 válasza dobragab (#33478) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jaja, egyből feltűnt. :P

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33480) nyunyu válasza dobragab (#33478) üzenetére


nyunyu
félisten

Gagyibb billzetre nem tellett nekik? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33481) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

A Razer Orochi mellett tudtok olyan rágcsálót, ami egyszerre bluetoothos és USB kábeles? Extra igény csak kettő van: legalább két extra gomb megléte és OSX támogatás. Játék nem szempont.

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33482) haladó


haladó
tag

Sziasztok!

Egy jó állapotó mx 518 -nak használtan kb mi a reális értéke?

(#33483) kemotox válasza haladó (#33482) üzenetére


kemotox
addikt

Úgy emlékszem 3 ezerekért szoktam látni hardveraprón.

(#33484) Chereiose


Chereiose
addikt

Hali!
Van egy logitech g400-asom, 2 éve vettem. Garancia az 3 év a logitech-nél, és akkor nekem még garanciális?

(#33485) johnywalker válasza Chereiose (#33484) üzenetére


johnywalker
őstag

Van a bolti garancia, ami a számlán szerepel (mondjuk egy év).Ezen belűl, ahol vetted begariztatják neked.
Ezen túlmenően pedig marad a márkaképviselettel történő levelezés/küldözgetés (tehát akár 3 évig).

[ Szerkesztve ]

(#33486) Chereiose válasza johnywalker (#33485) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, köszi.

(#33487) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Akinek van felesleges, netán eladó Microsoft egere (a régi, agyondicsért típusok közül), ne tartsa magában! Az összefoglalóban is említett WheelMouse Optical 1.1 vagy Intellimouse 1.1a vagy Intellimouse Explorer 3.0 a kiszemelt áldozat. :)

Köszi! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33488) kemotox válasza csabyka666 (#33487) üzenetére


kemotox
addikt

Hardveraprón szokott lenni.

(#33489) dobragab válasza csabyka666 (#33487) üzenetére


dobragab
addikt

Most is van egy, dthadder-nek.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33490) csabyka666


csabyka666
addikt

Néztem a hardveraprón, láttam is azt az egeret, tetszik is, de abból az árból alkudni sem merek... :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33491) nyunyu


nyunyu
félisten

Hasznaltan tenyleg erdekes ara van.

5 eve ujonnan kerult 4-5k-ba, mig a WMO-t osztogattak 3.8-3k korul, ha jol emlekszem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33492) csabyka666 válasza nyunyu (#33491) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, kicsit sokallom. 2k-t gondolkodás nélkül adnék érte, de hiába jó állapotú, mégiscsak használt az egérke. Áh, megpróbálom, veszteni nem vesztek vele!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33493) marci1250


marci1250
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy ez a 2 egér közül melyik éri meg jobban, melyiket válasszam?

1
2

Vagy ebben az árkategóriában maradva (Max 7e), mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#33494) ng0ofy válasza marci1250 (#33493) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Olvasd el az egyes számú hozzaszolast. Ott a válasz ;)

(#33495) marci1250 válasza ng0ofy (#33494) üzenetére


marci1250
tag

Köszönöm, mielőtt megkérdeztem, elolvastam :) Csak nehéz döntenem, ezért kértem a véleményeteket, mert nem tudom, hogy van-e értelme egy 9 gombosnak, ha nem WOW-ozok, vagy ilyesmi FPS játékokra használnám meg hétköznapi használatra.
Ja és még egyszer kösz, mert most vettem észre, a BF és BK között mi a különbség, én mint alap felhasználó, nem tudom eldönteni :R

Family Guy S18E8 "Ez fiam az egyetlen dolog ami visszatart attól, hogy tenyéréllel basszalak ketté"

(#33496) dobragab válasza marci1250 (#33495) üzenetére


dobragab
addikt

Amiket kinéztél, az két ipari hulladék. Az A4Tech-ek közül minden, ami még kapható, az sz@r, az XL (lézeres) széria különösen. Böngészésre talán még épphogy használható. A Sharkoon szintén egy kupac szamóca, de talán egy fél fokkal jobb, a szenzora játékra alkalmatlan. Innen válogass, ha valami jó egeret szeretnél, ezek közül én a Logitech G100s-t venném. (ebay-ről)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33497) Stukker1987 válasza dobragab (#33496) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A sharkoon-t kipróbálták a ph-s srácok is és árához képest nem találták rossznak. (hangsúlyozom árához képest)

Megmondom őszintén én is nagyon szemezek vele,mert harmad annyiba kerül mint az ajánlóban szereplő első olyan példány ami tetszik... G402

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33498) csabyka666 válasza dobragab (#33496) üzenetére


csabyka666
addikt

Bocsi, hogy beleugatok, de ezeket az ebay-es MS egereket elég sokan szidják, hogy minőségre meg sem közelíti az eredeti MS egereket. Aztán lehet, hogy az egy másik, kínaiak által koppintott sz*r, de volt valami videó YouTube-on, amikor egymás mellett volt a két egér (original MS és kínai "szamóca"), aztán a kínai össze vissza ugráltatta a kurzort, ugyanolyan használat mellet...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33499) salytmasztor válasza csabyka666 (#33498) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Erre a megoldás a megbízható / bevált eladó. Ennyi.

(#33500) csabyka666 válasza salytmasztor (#33499) üzenetére


csabyka666
addikt

Hm, és eredeti MS-t árul?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.