Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) David89 válasza Synthwave (#33146) üzenetére


David89
tag

Értem. Esetleg olcsóbb alternatíva, vagy vegyek ilyet, ha jót akarok magamnak.

(#33152) salytmasztor válasza David89 (#33151) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

A topik összefoglalójában találsz sok jó egeret és itt össze van írva jó pár darab árkategóriák szerint is .

[ Szerkesztve ]

(#33153) Synthwave válasza salytmasztor (#33152) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kicsit hiányos.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33154) salytmasztor válasza Synthwave (#33153) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Hát akkor bővítsd ki kicsit jobban. Ha már az összefoglalóhoz nem akarsz ennyire hozzányúlni. :U

(#33155) jaffa 2843 válasza Synthwave (#33153) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mi a hiány? Hol lehet több jó egeret venni újonnan? :U

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33156) nyunyu válasza jaffa 2843 (#33149) üzenetére


nyunyu
félisten

Muhiszti.

Tanuljatok meg egyenesen tartani/mozgatni az egeret.

Nekem pl. 2 evig nem tunt fel, hogy az MX Revonak a jobb szelen van a szenzora, mig elotte az MX1000-nek bal oldalon volt, mivel meg az MX700 idejen megtanultam, hogyan kompenzaljam csuklobol az eger elfordulasat, hogy ne okozzon gondot a nem kozepen levo erzekelo.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33157) kemotox válasza nyunyu (#33156) üzenetére


kemotox
addikt

Fél lábbal is meg lehet tanulni élni, de attól még csak jobb lenne, ha nem kéne kényszerből alkalmazkodni :D

(#33158) jaffa 2843 válasza nyunyu (#33156) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Két centin nem is tűnik fel WOT-ban. ;]

(#33157) kemotox

True that. :D

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33159) nyunyu válasza jaffa 2843 (#33158) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem is igaz, kb. 10x5 centit hasznalok az egeralatetbol, meg mar vagy 3/4 eve abbahagytam a WOTot. :DD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33160) jaffa 2843 válasza nyunyu (#33159) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Attól az állításom még helytálló. :P

BTW G602-t sikerült már próbálnod?

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33161) ledgeri válasza jaffa 2843 (#33149) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én másra számítottam hirtelen, de köszönöm -teával csúszott...-, meg is értettem, de alapból nem értettem, hogy az ilyeneket gyártók mit gondolnak ...
(#33150) salytmasztor Köszi neked is!

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33162) nyunyu válasza jaffa 2843 (#33160) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tervezem a beszerzeset.

Egyreszt szokas szerint nem tetszik az ara, masreszt a gagyi gorgojevel sem tudnek megbaratkozni.
Harmadik: meg jobban el van baltazva az elore-hatra gombok kornyeke, mint a Perf MX-en, tuti huszonnyolcszor beleakadnek a rossz gombba.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33163) David89 válasza salytmasztor (#33152) üzenetére


David89
tag

Köszi :R , ki is néztem magamnak a Steelseries Rival-t, esetleg vkinek van tapasztalata vele?

(#33164) Perillustris


Perillustris
senior tag

Uraim, a G400 néha - 2-8 másodpercre megszűnik - "jobbra menni", vagy éppen nézni, ha éppen a BF3-at nyomom. Ez egy közelharcnál jellemzően végzetes rám nézve. Optikát pucolgattam, más varázslat szóba jöhet? Vajh' menthető? :F

:R

Perillustris

(#33165) trafoka válasza SunMount3r (#33138) üzenetére


trafoka
tag

Én most vettem egy Xornetet, és nagyon meg vagyok vele elégedve! Viszont ez kifejezetten claw és fingertip griphez készült, palmhoz szerintem kicsi. Az ár/érték aránya viszont kiváló! Sokkal pontosabb mint az előző SS Kinzu V2-m és sokkal kényelmesebb mint az ezt megelőző Roccat Luám, legalábbis számomra - elég buta fingerttip/claw grip fogásom van :) A gombok nagyon jók, puhán járnak, a görgőn viszont elkülönülhetnének jobban is a fokozatok, de rossznak azért nem mondanám. A Gumírozott oldalakért szintén jár a pacsi, és úgy általában az anyaghasználat is rendben van. Viszont szoftver nics hozzá, amivel a gombokat lehetne programozni, ez bizony egy nagy feketepont! Mondjuk engem nem zavar, mert nem használom őket, de mást biztos fog.

(#33166) Termigáßor válasza koxx (#32997) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Pixelben (Zugló) meg tudod nézni a Naos 7000-et és szinte az összes Steel Series, Roccat és Zowie típust is.

Jobbára ártalmatlan...

(#33167) atidzsiforc válasza Perillustris (#33164) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Miota van meg? Alacsony sensivel tolod? Lehet megtort a kabeled.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#33168) Devsey


Devsey
tag

iPon-tól rendeltem konfigot, és úgy voltam vele hogy zsákbamacskázok kicsit úgyhogy rendeltem 1 Razer Deathadder 2013-at
úgy voltam vele hogy úgyis ingyen jön érte a futár ha gond van vele, 2év garancia elég kiemelkedő... pl amiken még gondolkoztam zowie ec1 és steelseries rival csak 1év
és pár óra használat után nagyon elégedett vagyok vele, a fogása isteni, a design király, semmi gond nincs vele, se a görgővel se a gombokkal
ha ez változik és gariztatni kell, majd írok, de eddig nagyon örülök hogy ezt rendeltem!

[ Szerkesztve ]

(#33169) salytmasztor válasza Devsey (#33168) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

20.000 Ft-os "zsákbamacska"? :U

(#33170) Devsey válasza salytmasztor (#33169) üzenetére


Devsey
tag

hát ahogy én olvastam 3ból minimum 1 gyárilag szenzorhibás vagy görgő vagy valamelyik gomb :)
és én mindig belenyúlok az olyanokba :) de most nem

[ Szerkesztve ]

(#33171) geret79


geret79
újonc

Sziasztok!
Nem full tudatlanul, de laikusként szeretnék ajándékba egeret venni a páromnak. :F Átfutottam néhány tesztet meg top listát, de így is nehéz a döntés. Nem akarok mellé lőni. Kérnék egy kis segítséget tőletek.
1.) Jelenleg Logitech M500-a van.
2.) Meggyőződése, hogy vezeték nélküli egérrel nem tud kellően pontos és gyors lenni a játékban. (Jó lenne ezt megcáfolni. ;) Személy szerint utálom igazgatni a vezetéket, ha a géphez ülök. Bár itt most nem rólam van szó. :P )
3.) Sokféle játékkal játszik, nem tudok egy kategóriát kiemelni.
4.) Nem szeretnék 20 gombos űrrakétát.
5.) Pénztárcám mérete: 10-20k

Első blikkre talán kiválasztottam volna a Razer Deathadder 2013-at, de szimpatikus a SteelSeries Sensei is.
Előre is köszi a segítséget!

(#33172) koxx válasza geret79 (#33171) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Zowie Ec1 eVo vagy egy Roccat kone pure optical is jó lehet. Mx 500 méretében elég sokféle egér kapható.
A 2-es pontban igaza van, játékra nem túl jó választás a wireless egér, az maradjon meg sima irodai munkára.

(#33173) Perillustris válasza atidzsiforc (#33167) üzenetére


Perillustris
senior tag

2 éves kb. A DPI-értékét változtatni szoktam még játék közben is. A kábel biztosan nem tört meg, erre figyelve vezettem ki az asztalra. :R

Perillustris

(#33174) dobragab válasza geret79 (#33171) üzenetére


dobragab
addikt

2.) Meggyőződése, hogy vezeték nélküli egérrel nem tud kellően pontos és gyors lenni a játékban. (Jó lenne ezt megcáfolni. ;) Személy szerint utálom igazgatni a vezetéket, ha a géphez ülök. Bár itt most nem rólam van szó. :P )

Itt mindenki egyetért vele, és senki se fogja megcáfolni. Összefoglalót javaslom. (látom, új vagy: a hozzászólások felett megtalálod az Összefoglaló kinyitása gombot.) Abban ezen kívül még az is le van írva, hogy a kábelproblémára kitűnő megoldás a szigetelőszalag. (Ha jól emlékszem, az ÖF-ban sötétkéket ír Fate, de bármilyen színű megteszi.)

Innen bátran választhatsz, ezek mind kapható és ajánlott egerek, de ezeken kívül az összefoglalóban is találsz párat. DA 2013 jó választás lehet, Sensei kevésbé. (Sensei RAW már ismét jó.) Ha nekem kéne most ennyiért egeret vennem, tuti a Logitech G402-t venném.

Üdv a fórumon! :)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33175) ttamashu válasza geret79 (#33171) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Csak dobragab-hoz tudok csatlakozni. G402-vel nem nyúlsz mellé 4 napig vendégeskedett nálam egy és nagyon tetszett.

Tea az élet!

(#33176) geret79


geret79
újonc

Köszi a véleményeket! Átolvasom az ajánlottak tesztjeit.
Hát igen.. Ha olvastam volna korábban az összefoglalót kihagytam volna a 2-es pontot. :DDD Szégyellhetem magam.

(#33177) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Vertikális "gyógyegeret” szeretnék venni, a legjobb lenne, ha vezeték nélkülit tudnátok javasolni.
Sima irodai felhasználásra használnám, Word, Excel, stb..., játék nem lesz vele.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33178) nyunyu válasza biega (#33177) üzenetére


nyunyu
félisten

MS regi meg uj Ergonomic Mouseain kivul lehet itthon vezeteknelkulit kapni?

Mondjuk en szemely szerint nem vagyok kibekulve a mostani MS egerekkel, borzalmasak a gombjaik, meg a tul konnyen elfordulo, fokozatmentes gorgojuket sem szeretem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33179) szotya222


szotya222
csendes tag

Sziasztok nagyon jó kis olvasmány volt az egerekkel kapcsolatban Köszönöm !

Viszont a hsz olvastam és kiválasztottam 3 egeret amit amit főleg fps játékra akarok használni de nem tudom melyiket érné meg jobban megvenni.

Ez 3 közül valamelyik:

LOGITECH G402 Hyperion Fury
[link]
CORSAIR Gaming M65 RGB Laser Gaming Mouse
[link]

STEELSERIES Sensei RAW Heat Orange
[link]

Régen Kana egerem volt megvoltam vele elégedve persze amikor még megvásároltam nem tudtam túl sokat róla csak jól nézett ki ezért vásároltam.

Sensei RAW nagyon jól néz de, tudom hogy a kinézet nem annyira fontos.

Köszönöm a segítséget előre is. :C

[ Szerkesztve ]

(#33180) salytmasztor válasza szotya222 (#33179) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Mi volt jó olvasmány? Az összefoglaló?
Mert ha elolvastad, akkor elvileg tudnod kellene, hogy lézeres szenzor annyira nem ajánlott, szóval a második és harmadik egér gyorsan kiesett a G402-vel szemben. :U

[ Szerkesztve ]

(#33181) BMS


BMS
őstag

hali

Max 2500ért szeretnék nézni egy vezeték nélküli egeret,ebben a kategóriában melyiket ajánlanátok?
(vagy max 5000ért egybe vezeték nélkül egér és billentyűzet szett)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#33182) dobragab válasza salytmasztor (#33180) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, jó kérdés, hogy milyen alaposan olvasta. Corsair nincs az ajánlottak között, meg még lézeres is, ráadásul sz@r A9800-as szenzora van.
Mondjuk Sensei RAW viszont ott van, akár azt is veheti, de G402 szerintem mindenképp jobb választás. (Hacsak nem kényelmetlen, ami nem valószínű.)

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33183) atee válasza BMS (#33181) üzenetére


atee
őstag

Ilyenre senki nem tud ajánlani semmit jószívvel. Bemész az első tescoba és megveszed... Ennyiért ugyan azt tudja kb. mind.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33184) Highground


Highground
aktív tag

Tiszteletem!

Azt meg tudja nekem valaki mondani, hogy a görgő "oldal felé irányuló billentése" Logitech exkluzív cucc, vagy van más márkáknál is? :) Most egy G9X-em van, előtte meg egy Deathadder V2-m volt. A Deathadder-nek pompás volt a fogása (teljesen palmgrip-es vagyok), viszont sajna nem volt benne ez a funkció, és mivel nem tudtam hozzászokni, lecseréltem erre a G9X-re. De ez meg minden, csak nem kényelmes(nekem). Túl kicsi. Használtam több mint egy évig, de itt meg a formához és a mérethez nem tudok hozzászokni. Mindenképpen szeretném a nagyon közeli jövőben (1-2 héten belül) lecserélni egy számomra kényelmes (palmgrip-es) egérre, de jó lenne a fentebb említett görgős funkciót is megtartani. Játékokban már nagyon hozzászoktam, hogy a balra döntés be van mappolva space-nek. Ja és természetesen a két oldalsó gomb is alap :) de az már gondolom minden gamer egéren alap :) Esetleg tudnátok ilyet mondani nekem egy párat ami optikai természetesen? A keret olyan 20 körül megáll a rágcsálóra. Tehát sajna a high-end gaming egerek nem jöhetnek szóba :( Előre is köszönöm a segítséget! :R

További szép estét mindenkinek!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#33185) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Merész márkajelzés. :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33186) biega válasza nyunyu (#33178) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi!

(#33187) NEOSIGNAL


NEOSIGNAL
tag

Sziasztok!Nemrégiben vettem egy G502-est.Mostanra már kiforrott a kezeimben.Meg kell mondjam hogy remek választás volt.Addig egy sima 3k-s MS-t használtam és a statjaim 15/8,17/10 volt.Mostanra ez a szám ilyenre produkálódott 21/2.Nem tartom valószínűnek hogy hirtelen én lettem volna jobb játékos.
Kicsit drága de mindenkinek ajánlom [link]

(#33188) dobragab válasza Highground (#33184) üzenetére


dobragab
addikt

20k-ig szinte minden belefér, az már eléggé high-end. A G502 úgy tudom, olyan, és egyébként is ajánlott. Innen érdemes nézelődni, meg az összefoglalóból.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33189) dobragab válasza jaffa 2843 (#33185) üzenetére


dobragab
addikt

Háátezmegmi? az az óccsó egér, amiről beszéltél?

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33190) Zolee11 válasza jaffa 2843 (#33185) üzenetére


Zolee11
senior tag

Szia!

Lassan most már tényleg aktuális lesz az egércsere, így téged kérdeznélek, mert látom, hogy elég sokat mozogsz ilyen téren.
3 egér az esélyes befutó: Logitech G400s, Logitech G402, Razer DeathAdder 4G 2013.
A Logitech-et régóta ismerem, nekem nem volt gondom sose velük, viszont a Razer ismeretlen és azért olvasni negatív tapasztalatokat bőven, mint a hangos gombok, hangos középső gomb/görgő, nem tudom milyen minőséget képvisel a Logitech-hez viszonyítva. Ha neked most választanod kéne, melyiket választanád ebből a háromból?
Nekem nincsenek extra igényeim fogás/kényelem terén, sokfajta egeret használok, ebben a méretben egyikkel sincs gondom, munka során sem.

Előre is köszönöm!

no brain, no problem

(#33191) Skinny26 válasza Zolee11 (#33190) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Szia,

Szerintem ezek közül a G400s-t fogja neked ajánlani. :)

(#33192) dobragab válasza Skinny26 (#33191) üzenetére


dobragab
addikt

És a G402-t is ajánlani fogja, és azt mondja, hogy a kettő közül döntsön az ár és a kényelem :D

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33193) Skinny26 válasza dobragab (#33192) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Igen! :D

(#33194) Zolee11 válasza dobragab (#33192) üzenetére


Zolee11
senior tag

Árban egy árban vannak kb., kényelem szempontjából akkor tudnék nyilatkozni, ha használnám egy pár órát. :)
De mégsem vihetem be a gépem valahová, hogy na most tolnék pár óra hentelést, hogy kipróbáljam egyáltalán jó-e. :DDD

no brain, no problem

(#33195) dobragab válasza Zolee11 (#33194) üzenetére


dobragab
addikt

Itthon egy árban vannak, de ebay-en mindkettő olcsóbb, a G400s 11k körül van, a G402 15-16k. Egyébként meg G402 többet tud, de a különbség nem mindig jön ki. Ha pl. sok extra gombot használsz, vagy iszonyatos sebességgel rángatod az egeret, akkor a G402 előnye kijön, de egyébként nem igazán. (Én pl. szívesen kipróbálnám a G402-n a "sniper" gombot.) A G400s bizonyítottan megbízható, a G402-ről még csak sejteni lehet.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33196) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek, ismer/használ valaki játékos és NÉMA egeret? Most némítottam el a melós egeremet gyakorlatképpen, de ez elég láma darab, és mintha nehézkesebb lenne vele a klikkelgetés némítás (papírdarab beoperálása a mikrokapcsolóba) után.

Néma témakörben a Nexusokat találtam, bár azt olvastam játékra nemigazán jók.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33197) daveoff


daveoff
veterán

Csak hogy kiidegenedjem a helyi szakikat... ;] :DDD

Top 5 Gaming Mice

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#33198) jaffa 2843 válasza daveoff (#33197) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Sikerült... :W

(#33189) dobragab

Nem, ez csak olyan érdekességképp mutattam. (Nem is érdekes :D )

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33199) dobragab válasza jaffa 2843 (#33198) üzenetére


dobragab
addikt

Ha már itt tartunk, az milyen típusú undorító patkány volt?

Már láttam pár hasonló sz@r videót, azért arra fordíthattak volna némi figyelmet, hogy mit raktak az egér belsejébe.

Ha már itt tartunk, te milyen top5-öt állítanál össze a most újonnan kapható egerekből?

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33200) bikau


bikau
csendes tag

Sziasztok , szeretném megkérdezni tőletek hogy létezik még olyan ujjonan kapható vezeték nélküli egér amihez dokkoló is van , vagy legalább ujratőlthető ?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.