Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) drtimot válasza ZSOOLT2 (#33249) üzenetére


drtimot
aktív tag

Sajnos olyan megbízhatóságot ne várj, mint az Mx518-tól, egyik esetében sem (de persze ilyen téren csak egy maréknyi egér veszi fel vele a versenyt). Tudtommal 3 év garit kapsz manapság egy új Logitech egér mellé, így nem igazán lutri megvenni. Viszont a G400 határozottan sérülékenyebb, mint az 518 volt (kábel, kapcsolók), így használtan csak akkor venném, ha jár mellé papíros gari, egyébként kisebb kockázat egy jó állapotú 518-ast venni, ha már úgyis használt.

Persze ez csak a személyes véleményem a tapasztalataim alapján, statisztikai adatokkal nem tudok szolgálni.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#33252) ZSOOLT2 válasza drtimot (#33251) üzenetére


ZSOOLT2
tag

Rendben köszönöm a választ!

a G400s-el kapcsolatban gondolkodom még, hogy érdemes lenne-e ebayről, külföldről rendelni (az itthoni ár 2/3áért kb.), mert garancia nem lesz rá.

(#33253) Imurai válasza dobragab (#33248) üzenetére


Imurai
tag

Nézegetem a formákat, asszem a 6900 lesz a befutó. Jó ár, jó forma, elfogadható tudás, ha a szenzor gagyi is :DD
Azért, légyszi, mondj már egyéb márkákat is, ami hasonló formával operál. Ipon-on olyan dömping van, hogy kivirágzok, mire megtalálom a megfelelőt...

(#33254) Imurai válasza Imurai (#33253) üzenetére


Imurai
tag

(bocs a dupláért)
A 6980 háta gumisabbnak tűnik...

(#33255) atidzsiforc válasza jézusom (#33250) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Don't trust in Trust. :P

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#33256) salytmasztor válasza Imurai (#33253) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Na, a kedvedért előhalásztam a 6880 + 6900-as egereim.
6900-nak nem gumis a felülete, hanem kb ugyanolyan (gagyi) műanyag mint a 6880-nak, csak nem fényes.
Fogása kényelmes, de a 6880 (nekem) kényelmesebb valamivel.
Ha már 6900-ban gondolkozol, akkor lehet érdemes a Giga 6980X-et is megnézned, mert abban A9500-as szenzor van ami (a nem túl jó) lézeresek közt a "legjobb" kb.
Bár ez az árán is látszik, 9500 Ft körül van. :U

Ja és számíts arra is ezeknél az Giga egereknél, hogy egy "idő után" elkezd nyikorogni az anyaguk, a görgő szétmegy és a mikrokapcsolók is "viszonylag" gyorsan szétmehetnek, duplát kattintanak.
A ritka szerencséseknél 2 (3) évig is bírják, de a legtöbb emberkénél 1 éven belül előjönnek ezek a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#33257) jézusom


jézusom
addikt

Vettetek már teflon talpat? Ebayen nézegettem, de hátha tudtok jobbat :)

(#33258) jaffa 2843 válasza jézusom (#33257) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Biztos van jobb is. Mihez kellene? ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33259) jézusom


jézusom
addikt

Trust gxt31, de konkrétan ehhez nem is árulnak, vágni kell, vagy kisebbeket teszek fel.

(#33260) Imurai válasza salytmasztor (#33256) üzenetére


Imurai
tag

No igen, én is pont azon törtem a fejem, de ha ennyire gagyi még az összeszerelése is, akkor tényleg nem éri meg az árát. Legfeljebb a 6800 cirka 3k-ért. Aztán, ha X-1 év után :DD tönkre megy, lesz hova hasonlítani a nagyobb testvéreit.
Egyéb márka?

[ Szerkesztve ]

(#33261) SunMount3r válasza Imurai (#33260) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello, az A4-Tech V vagy X szériás egereit lehetne esetleg megnézni, azoknak van hasonló formája, bár homorú gombosokat én sem láttam, ha ehhez ragaszkodsz. Elég olcsó márka, de minőségben "annyira" nem rosszak, pariban vannak a hasonló Gigákkal.

(#33262) salytmasztor válasza Imurai (#33260) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Igazából semmilyen egyéb márkát nem ajánlok...még a Gigákat sem igazán az említett okok miatt.
Csupán 1-2 egerüknek (szerintem) iszonyat jól eltalálták a fogását. Ennyi.
(A4Tech-től is sokat megnéztem, de egyik sem érte utol (számomra) a Giga 6880 / 6900 fogását.)

Ha tényleg normálisabb és minőségibb (összeszerelés, optika, stb) egeret szeretnél, akkor ott a topik összefoglalója és Jaffa árkategóriába szedett listája.

Illetve ha mindenképpen csak a fogás érdekel és ugye nincs lehetőséged tesztelni sehogy, akkor nézd végig egy csomó egér fotóit valamilyen nagyobb webshopnál (ár szerint rendezve) és amik tetszenek valamennyire, azoknál nézz utána a pontos méreteknek és adatoknak. Jobb tippet már nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#33263) dobragab válasza jézusom (#33259) üzenetére


dobragab
addikt

jaffának írj privát üzenetet, biztos tud segíteni :DDD ln 0,5 mm-eset ajánlok ;)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33264) Imurai válasza SunMount3r (#33261) üzenetére


Imurai
tag

Hogy nem perelte ezeket még kakivfá a Razer? :D A Bloody sorozatuk több darabja egy az egyben nyúlás! :DD És sajna pont ez az én bajom: a DeathAdder formáját kissebben keresném, nem ugyanakkorában.

(#33262) salytmasztor
Hidd el, a listával kezdtem, de szerintem nem kapok már eredeti Salmosát vagy Abyssus-t és azokon egyébként sincs hüvelyk gomb.
Közben rájöttem, hogy a Giga sem lesz jó: volt már egerem, aminek az oldalfala fellógott a gomb mellé, és így az ujjam gyorsabb/stresszesebb pillanatokban arra csúszott és nem tudtam kattintani. :(
A Sharkoon mennyire bazári szar minőséget gyárt? (ha a Logitech-et vesszük top kategóriának, a Gigát meg közepesnek)

Hmmm... Az A4tech Bloody V5 tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#33265) izee


izee
senior tag

Próbálj ki egy Corsair m30-at. Te leszel közülünk az első.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33266) Astaroth válasza Imurai (#33264) üzenetére


Astaroth
csendes tag

Szia! Nézz rá a youtube-on a kana v2 review-ra, hátha bejön. Ma még egy 10-es az Iponon.

[ Szerkesztve ]

Nem az a fontos hogy mennyi év van az életedben, hanem az, hogy mennyi élet van az éveidben!

(#33267) kemotox válasza Imurai (#33264) üzenetére


kemotox
addikt

Tudod mi jutott eszembe? Szoktak lenni ezek az egér-modding versenyek itt PH!-n. Néha olyanokat is csinálnak, hogy teljesen átalakítják az egér burkolatát. Nem tudom pontosan kikről van szó, de kis kereséssel / kérdezősködéssel biztos hamar megtalálod azokat akik ennyire értenek a moddinghoz.
Lehet megoldható lenne, hogy veszel egy olyan egeret ami legjobban hasonlít arra a formára amit keresel, és át lehetne picit alakíttatni úgy, hogy passzentos legyen. Mondjuk ez már eléggé elvetemült ötlet :D

(#33268) Gr3GoRi


Gr3GoRi
tag

Üdv!

DeathAdder Chroma azonkivül hogy túlárazott, nincs vele baj? Egyszerűen csak ő tetszik a jelenlegi rágcsálók küzül.. Most jó áron tudnék hozzájutni egy újhoz, és tetszik hogy csicsa :U Korábban volt egy Black Editionom és az nagyon bevált, főleg a jó szenzora miatt.

A válasz(oka)t köszönöm! :R

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#33269) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!
Corsair M30-ról mi a vélemény? Sejtésem szerint nem fogjátok ajánlani, de mondjuk egy Logitech g100s-sel felveheti a versenyt?

(#33270) Imurai válasza izee (#33265) üzenetére


Imurai
tag

Meghoztad hozzá a kedvem. Már én is néztem, de attól tartok, az lesz vele a gond, mint az Ikarival: egyszerűen túlsáágosan palm filozófiájú ahhoz, hogy claw-ban kényelmes legyen...

#33266: a kana volt az első gondolatom, de a domború gomboktól fázok...

#33267: na ez nagyon baba lenne, de sajnos az anyagiak közbeszólnak: veszek egy egeret, tegyük fel, 10000-ért. Iponon a jelenlegi szállítási ktg 2,5. Ezután elküldöm X embernek, posta további 2,5, aki megmókolja a rágcsálót, nyilván nem várhatom el, hogy ingyen, legyen ez is 2,5, aztán a hazautat megint fizetem, 2,5. 20k egy egérért, nekem, a mai helyzetemben picit sok. (tudom, szarrágás, de így élek) Meg ugye akkor, ennyiért már veszek mondjuk egy Zowie-t és bódottá.

(#33271) izee válasza Imurai (#33270) üzenetére


izee
senior tag

Raptor m3 dkt @merlinhardver ugyanaz a forma fél-ár. Emeléshez lehet, hogy nehezek lesznek, mert a sharkoon fireglider is így néz ki, de 100+ gr súly nélkül.
Nem azért, hogy ajánlom, csak úgy mondom...

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33272) izee


izee
senior tag

Továbbá Hama uRage Reaper 3090 @supergamer

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33273) Imurai válasza izee (#33271) üzenetére


Imurai
tag

A Hama nagyon nem tetszik (nem kis mértékben a világítás miatt, de az ár sem kis túlzásnak tűnik)
A Raptor szimpi, de m3 helyett talán az LM2 claw-osabb, nem? Ó. Most látom, hogy kifutott....

Már két napja szinte csak velem van tele a topik, bocsi XD

[ Szerkesztve ]

(#33274) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Kérdeznélek benneteket, hogy a Microsoft WheelMouse Optical 1.1 és a Microsoft IntelliMouse 1.1a a külsőt leszámítva csak abban különbözik egymástól, hogy utóbbin van plusz 2 gomb? Úgyértem, a hardver maga ugyanaz, és nincsenek érvek egyik mellett vagy egyik ellen sem?

Nekem a mostani egerem is egy faék egyszerűségű Genius XScroll GM-04003A (habár az elvileg 800dpi-s), 3 gombos, és nem érzem hiányát a több gombnak, szóval emiatt jó lenne a WheelMouse is, hacsak nincs a másik mellett valami erős érv.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33275) dobragab válasza DanielLong (#33269) üzenetére


dobragab
addikt

G100s-sel teljesítmény szempontjából biztosan nem.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33276) NY124 válasza Imurai (#33273) üzenetére


NY124
tag

A topik arra van, hogy az az illető, aki ide betéved mindenképp megtalálja a neki tökéletes egeret. Ha ez egy évig tart akkor addig. :)

(#33277) DanielLong válasza dobragab (#33275) üzenetére


DanielLong
senior tag

A teljesítmény itt mit takar? Tudomásom szerint az említett Corsairben egy Avago ADNS 3090 szenzor van, amit nem neveznek rossznak. A legtöbb panasz az egér gombjainak elrendezését és a görgő valamint a kábel minőségét éri.

(#33278) dobragab válasza DanielLong (#33277) üzenetére


dobragab
addikt

A szenzor alapvetően jó, de egy csomó minden más is befolyásolja a pontosságot, stb., pl. a firmware-ről semmit se tudunk (én legalábbis). A G100s belsejében pedig rettenetesen jó minden, valószínűleg akármilyen A3090-es egérnél jobb. Ráadásul ha sz@r a görgője, akkor még cikibb. A kábelt többnyire egyszerűen lehet cserélni, de a görgőt nem :(

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33279) jaffa 2843 válasza DanielLong (#33269) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hajlamos magától meghalni. Nem mikrokapcsoló meghibásodásról van szó, vagy kábeltörésről, hanem valami mélyebben leledző konstrukciós hiba lehet, amitől egyszerűen nem működik az egér. Ez lehet pár hónap, egy év, de olvastam már olyanról, hogy a 4. napon elvérzett.
Én nem vennék ilyet, az biztos. :(

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33280) Gr3GoRi válasza Gr3GoRi (#33268) üzenetére


Gr3GoRi
tag

Valaki? :F

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#33281) jaffa 2843 válasza Gr3GoRi (#33268) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

2000 DPI alatt nincs vele baj. Nagyjából a 3.5G szintjén van teljesítményben. 1800 DPI a natív felbontása, szóval ezen az értéken érdemes használni. Ha megér neked ennyit akkor vehető a cucc.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33282) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Rég jártam erre, de látom, hogy nem valami nagy a fejlődés egerek tekintetében (:

Kellene nekem egy pót-egér otthonra. Kana-val szemezgetek már kb egy éve. Az i-cafe változat jó? Érdemes megvenni? Oda, ahol veszem csak hétvégén fogdosom az egeret, 3-4 órát max.

Honnan érdemes rendelni, ha emellett döntök? Valakinek rossz tapasztalat? Jó? :D Amiket itt visszaolvastam általában jó volt.

(#33283) Gr3GoRi válasza jaffa 2843 (#33281) üzenetére


Gr3GoRi
tag

2000 dpi fölött nem használok egeret, max 1600-1800 úgyhogy Chroma lesz. :R

Gigabyte B550 Aorus ​Pro v2 // R7 5800X // Patriot Viper Steel 4400 CL19

(#33284) csabyka666


csabyka666
addikt

Valaki? :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33285) izee válasza csabyka666 (#33274) üzenetére


izee
senior tag

Ugyanaz a hardver, kivéve a gombok alatti kapcsolók. E-sport kompatiblis :)

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33286) huntenseN


huntenseN
tag

Sziasztok,

Sajnos végleg elpusztult a Logi MX518-am, 10 évet élt..
Nagyon szerettem, nem találkoztam még annál jobb egérrel, pedig rengeteg razer és steel megfordult a kezemben.

Hirtelen felindulásból vettem egy Gigabyte 6800-ast, mert tetszett a formája, és olcsó volt..
Hát, attól tartok elkapkodtam a dolgot.
Világ életemben lowsensen játszottam, qck+ padon, és rángattam mint a hülyegyerek.

Na de, ezzel az egérrel ezt nem lehet megtenni. Rántanék egy egészségeset, és akad, ugrál, van amikor meg se moccan ez a vacak.
Ez tényleg ilyen, vagy én fogtam ki egy hibás példányt?
Nyilván nem várok sokat 2ezer ftért, de hát na..

Ha ez tényleg ilyen, akkor mit tudtok ajánlani? Mi most a best buy?
Elsősorban CS-re kellene.

(#33287) jaffa 2843 válasza huntenseN (#33286) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A legolcsóbb valószínűleg az MX518 javítása lenne. Mi lelte szegényt? (kábel vagy kapcsolóhiba könnyedén javitható)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33288) csabyka666 válasza izee (#33285) üzenetére


csabyka666
addikt

Magyarán ha nekem nem fontos a plusz 2 gomb, akkor teljesen mindegy, melyiket választom...oké. :) :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33289) huntenseN válasza jaffa 2843 (#33287) üzenetére


huntenseN
tag

Kábel hibája már volt, azt orvosoltam.
Egyik percről a másikra nem nem működött, nem világít az optika.

(#33290) NY124 válasza huntenseN (#33286) üzenetére


NY124
tag

Ha ennyire bejött az MX518 akkor szerintem egyértelműen annak az egérnek az utódja, a G400s a megfelelő választás. Esetleg még G402.

(#33291) izee válasza csabyka666 (#33288) üzenetére


izee
senior tag

így van

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33292) jaffa 2843 válasza huntenseN (#33289) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Gyanítom, hogy nem új kábelt kapott, hanem valami házi mókolás történt. Elég valószínű, hogy ismét a kábel a gond. :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#33293) Imurai válasza huntenseN (#33286) üzenetére


Imurai
tag

:Y Pedig pont be akartam jelenteni, hogy valszeg mégis azt veszek :D

(#33294) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Üdv Srácok!

Új,kényelmes egeret szeretnék magamnak,ami néha-néha FPS game-re (BF3,4) is többé-kevésbé használható lenne.

Formavilágot látni fogjátok az eddig esélyesek alapján:

Tracer Recon (USB)
Gigabyte Force M9 Ice (wireless)-Tudom hogy Wireless nem ajánlott gamere,de a mostani laptopos A4Tech-el is simán tudom gyilkolni a munkatársakat,versenyezni meg nem akarok

Ezeken kívül van esetleg valami,amit ajánlani tudtok? (kb 10k a keret)

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33295) huntenseN válasza jaffa 2843 (#33292) üzenetére


huntenseN
tag

Amikor kábel hiba volt, akkor csak kicsit visszavágtam belőle, és tökéletesen működött.
Ez volt 3 éve.
Mindenesetre köszi a válaszokat!

Még annyi, hogy a Giga 6800 tényleg ennyit tud? Nem tudja lekezelni a "rántásokat"?

(#33296) atee válasza huntenseN (#33295) üzenetére


atee
őstag

Ennyit.

D-day 2002-01-04 01:54

(#33297) NY124 válasza Stukker1987 (#33294) üzenetére


NY124
tag

Ha mindenképp ehhez hasonló formájú egeret szeretnél és ennyiért az általad választott egerekhez a leginkább hasonló formában és ajánlott is a G400S vagy G402.
Hasonló hüvelykujjtámasz kialakítás és magasság, bár a G400s egy kissé domborúbb a többinél.
Még esetleg a Razer Abyssus vagy Salmosa ami szóba jöhet, azok laposabbak.

Precizitás szempontjából mindkettő Razer és Logitech egér jobb mint az általad esélyesként felsoroltak, ugyanis azok lézeresek + az egyik wireless.

(#33298) dobragab válasza NY124 (#33297) üzenetére


dobragab
addikt

Igen, az M6800 ennyire nagyon sz@r. 0,5 m/s-nál megáll a tudománya is, meg a kurzor is. Nem lassul, megáll.

G400s, G400, MX500, MX518, MX500 formája milliméterre pontosan ugyanolyan, ehhez képest a G402 némileg laposabb, és egy kicsit más.

(#33294) Stukker1987

Jaffa egérajánlójából bátran válogathatsz. Forma alapján G400s, esetleg Kana v1 passzol, de igazából mindegyik kényelmes, csak megszokás kérdése.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33299) Stukker1987 válasza NY124 (#33297) üzenetére


Stukker1987
senior tag

A G402 az egyetlen amelyik tetszene,de az már 17k-tól kezdődik.

Nem vagyok annyira komoly gamer...BF4 hetente csak 2h-3h-t megy max.

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#33300) Synthwave válasza jézusom (#33232) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Jó ár" akkor lenne azért, ha eggyel kevesebb nulla lenne a végén.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.