Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) kemotox válasza alfalibra (#33700) üzenetére


kemotox
addikt

Nem túlságosan ajánlott egér errefelé amúgy, de gondolom netezésre jó lesz.

(#33702) Synthwave válasza salytmasztor (#33693) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Megáldhatna engem is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33703) Synthwave válasza Kacsa75 (#33690) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De még egyszerűbb, ha veszel egy G9x-et és víz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33704) Kacsa75 válasza Synthwave (#33703) üzenetére

Szervusz Kedves Fórumtárs!
Értem,nagyon szépen köszönöm Neked.
Isten áldjon!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#33705) Synthwave válasza Kacsa75 (#33704) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mondjuk egy kis babatepertőcukorpitypangtulipánpogácsavirágszállal. Azt tudnám értékelni. :B

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33706) Szajo


Szajo
őstag

EZ megbízható szerintetek?

(#33707) drtimot válasza Szajo (#33706) üzenetére


drtimot
aktív tag

Megbízható, én vásároltam már tőle.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#33708) Synthwave válasza Szajo (#33706) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Eléggé annak tűnik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33709) dobragab válasza Szajo (#33706) üzenetére


dobragab
addikt

------

hülyeséget írtam :W

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33710) Szajo válasza drtimot (#33707) üzenetére


Szajo
őstag

Bocsánat, hogy itt értetlenkedek csak még SOHA nem vásároltam EBAY ről.
Tehát akkor ez 100% eredeti és be is tudom regisztrálni? Vagy garancia így nincs rá?
Mennyi idő alatt érkezik meg?

(#33711) Bishoop


Bishoop
tag

Tudtok nekem 3000 FT környékén javasolni egy viszonylag normális egeret(PC), ami egy alkalmi játékosnak megfelel? Előny ha 5 gombos a kicsike

(#33712) drtimot válasza Szajo (#33710) üzenetére


drtimot
aktív tag

Eredeti, de ez ugye a Kana icafe-verzió (ázsiai piacra szánt), ami nem pontosan ugyanaz, mint a Kana V1.

Garancia él erre is, SS garanciapolitikája (mikor legutóbb néztem) 1 évig vállalt garit ázsiában eladott egerekre, ezt minden bizonnyal tudod rá érvényesíteni az ügyfélszolgálatukon keresztül, de garanciapapírt nem fogsz kapni a vásárláshoz. (Ugyanakkor az Ebayes rendelési bizonylat megfelelhet a proof-of-purchase-nek)

Pontosabb választ csak a SS ügyfélszolgálattól fogsz kapni.

A szállítás eltarthat több hétig is, nem vennék rá mérget, hogy megjön karácsonyig.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#33713) Szajo válasza drtimot (#33712) üzenetére


Szajo
őstag

Értem, köszi.
És a 16.49$ kivül lesz-e valami egyéb költség? Free Shipping van kitéve, de valami vám vagy egyéb lesz-e?

(#33714) drtimot válasza Szajo (#33713) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ekkora tétel még nem vámköteles. (Sem áfa)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#33715) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv, újra én,

utánanéztem picit, az általam említett asus wt415 egy az egyben logitech m705. a formaterv legalábbis, ha jól tudom a logi gyárt az asusnak is. persze anyagminőség, meg görgő az fényévekre van egymástól. arra van valamennyi esély, hogy ugyanazt a szenzort kapták? ha igen, akkor az m705 12 ezerért elmehet a levesbe. ha nem, akkor kíváncsi lennék rá.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33716) gabee97


gabee97
tag

Kinéztem 5 darab A4Tech-es egeret.Melyik lenne a legjobb választás,vagy egyikkel se nyúlhatok mellé?
F7
X-748
X-747H
X10-BK
XL-750BK

(#33717) dobragab válasza gabee97 (#33716) üzenetére


dobragab
addikt

Mindegyikkel mellényúlsz.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33718) vitemerius


vitemerius
tag

A Microsoft Comfort 4500 jó egér? Elsősorban nem játékra, hanem munkára kellene. A tartósság nem utolsó szempont. Minden gombja/funkciója megy vajon Ubuntu alatt is? Mert hogy külön driver van hozzá Win és Mac alá. Vagy inkább A4-Tech X-710BK-t ajánljátok?
Köszi!

(#33719) hülyegyerek válasza Szajo (#33706) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen, én tőle vettem az i-cafe-t.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#33720) izee


izee
senior tag

Ma még black friday van a caseking-nél. Zowie FK2014 - 30€ + posta...

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#33721) nyunyu válasza hoffman_ (#33715) üzenetére


nyunyu
félisten

utánanéztem picit, az általam említett asus wt415 egy az egyben logitech m705. a formaterv legalábbis, ha jól tudom a logi gyárt az asusnak is. persze anyagminőség, meg görgő az fényévekre van egymástól.

Kinaiak barmit kepesek copy-pastezni, ezen a formaterven szerintem erosen erzodik a VX Revo es az M705 hatasa.

Viszont a gorgo mogotti dpi allito gomb elarulja, hogy ugyanonnan szarmazik, mint a Gigabyte egerei.
Logitech a nem gamer egereire nem tesz ilyet, fix felbontason jarnak.

arra van valamennyi esély, hogy ugyanazt a szenzort kapták

Kb. nulla, mivel a Logitech egyedi, hatlabu Agilent/Avago/kitudjahogyhivjakmost szenzorokat szokott hasznalni, amit a gyarto csak nekik szallit.
Az utcai szenzoraik nyolclabu tokozassal birnak.

Raadasul az Asus 800/1300/1600 allithato dpi-t ir, mig nekem egyaltalan nem remlik, hogy lett volna 1300 dpi-s L eger.
MX500/700 800 dpi volt, MX Revo/M705 1000, Perf MX 1600dpi-s.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33722) hoffman_ válasza nyunyu (#33721) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nagyon korrekt és bőséges. köszönet :R

közben rájöttem, hogy a Loginál a görgő mögötti gomb a görgőfutást állítja, tényleg. nem rossz egérke, ezért azért az árért, pedig amiért hozzájutottam (<1k) epic. ha az árazást nézzük 6-7 ezer durva érte, de 3-4 körül jó darab lehetne.

tény, hogy van egy MK250-es szettem, és annak az egérkéjét sokkal jobban szeretem. picit finomabbnak érzem a szenzorát, illetve homogén a súlyelosztása, ami - mint a héten rájöttem - nekem létszükséglet az emelgetős fura egérhasználatom miatt :) az MK250 mondjuk amúgy is a szívemhez nőtt, anno 6k körül volt és pazarul szolgál 4 éve.

mod:

amit nem értek, hogy miért nem képesek oldalsó gombokat tenni az egerekre. a Razerem alatt beidegződéssé vált a használata, enélkül már szenvedni vagyok képes. olyan egér pedig, ami normális gyártótól jön, kényelmes, vezeték nélküli, elég nagy és vannak oldalsó gombjai: nem létezik. vicc.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33723) Wikoo válasza hoffman_ (#33722) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Üdv
Barátnőmnek szeretnék egy normális vezeték nélküli egeret, netezésre, szövegszerkertésze. 10k alatt kéne maradni. :) Méretben a töpszli kis laptopegerek nem jöhetnek szóba.

Békesség, boldogság! x)

(#33724) eami válasza NY124 (#33620) üzenetére


eami
addikt

amúgy valaki igazán másolhatna valami komoly szakmai irományt ami precízen kiméri és összehasonlítja a jelenlegi vezetékes és vezeték nélküli egerek "input lagját". XBOX 360 controllernél láttam már ilyet, ott kiderült hogy 100% ugyanaz a kettő, semmi késleltetés nincs a vezeték nélküli oldalon. Aztán az már mégis csak jó pár éves dolog, azóta meg már ezen a vonalon is fejlődtek nem is keveset. Mint ahogy az USB csatlakozók sem azok mint azon egerek idejében amiket itt néha ajánlásnak látok.

van valahol valami konkrét mérés?

(#33725) SP!T


SP!T
addikt

Melyik Zowie egér az ami kisebb mint az EC2 eVo és javallott darab? Csak az FK? EC2 eVo bazi magas és nehezen tudom szokni... G100s/MX310 nagyon jó volt méretben és fogasában. Vajon itt van valaki aki csereberélne kisebb, de szintén normális egérre? :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#33726) Synthwave válasza eami (#33724) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem kell ehhez semmilyen szakmai iromány, csak kellően fejlett neurális hálózat és némi tapasztalat. A legvadonatújabb wireless gaymer egerek is a falhozvágom-kategória, ha kocacasual-on túli FPS-ről (/RTS-ről) van szó.
Nem véletlen, hogy high skillerek és prok soha nem használnak semmilyen vezetéknélküli cuccot. Mert nem erre valók.

X360 kontrollereket semmi értelme idekeverni. Ezeket a konzolokat szinte mindig valamilyen LCD / plazma megjelenítőre kötik, amiknek akkora az input lagja, hogy az a pár ms már nem oszt, nem szoroz - és a játékokat is ehhez optimalizálják.
Kiváncsiságképpen kipróbáltam a Quake Live-ot egy 100 Hz-es Bravia 3-assal (és MX300-zal) - hát majdnem elsírtam magam, olyan késés volt. Szerintem, még ha akár régi 27 MHz-es egeret (pl. MX700, amit anno konkrétan az első fix 90 fokra fordulás után téptem ki a gépből) nyomattam volna rá, az sem számított volna kb. semmit - ami kemény.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33727) Synthwave válasza SP!T (#33725) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

AM, FK, FK1, FK2014, IMO 1.1a.

Amúgy meg:

[link].

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33728) eami válasza Synthwave (#33726) üzenetére


eami
addikt

azért remélem érzed hogy a szubjektív, mindenféle objektivitást mellőző véleményed nem kiindulási alap. ráadásul megint ősrégi egereket hozol példának (11 és 12 évesek!!!!!), miért nem rögtön infaredesekkel példálózol :F

(#33729) Synthwave válasza eami (#33728) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, teljesen objektív volt.

Csak, hogy tisztázzuk, MX300 a mai napig top 3 egér of all time. Kár, hogy szinte beszerezhetetlen, ha eBay-en szökőévente egyszer felbukkan egy bontatlan darab, 30-40 ezer pénzekért talál gazdára. Használtban meg azért nem nagyon van, mert akinek ott figyel az asztalán, az nem adja el, okkal.

Direkt írtam ellenpéldaként a hulladék, 27 MHz-es MX700-at, aminek 15x ócskább a wireless-része, mint az újaknak - csak értelmezve, a kontextust felismerve kell olvasni a hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33730) eami válasza Synthwave (#33729) üzenetére


eami
addikt

az hogy vmi 12 éves cuccot mennyiért vesznek ebayen tök lényegtelen. Arra vagyok kíváncsi hogy a tényleges input latency rosszabb e egy vezeték nélküli egérnél mint egy vezetékesnél. Bluetooth 4.0 vagy az újabb rádiósok rengeteget fejlődtek. gamer egereknél dpi függvényében rengeteg különbség lehet, de az teljesen egyéni és szubjektív preferencia. Ami neked gáz másnak tökéletes lehet. Ettől függetlenül a latency lehet pontosan ugyanaz vezetékkel vagy nélküle.

szóval ismételten kérdem, van erről valami pontos mérés vagy csak "szerintem", "pro gamerek szerint" "béla bá szerint" jobb a vezetékes :F

[ Szerkesztve ]

(#33731) kemotox válasza eami (#33730) üzenetére


kemotox
addikt

Biztos, hogy nem ugyanaz a latency, erre mérget vehetsz. Nézz utána a jelterjedési sebességeknek rézvezetéken és különböző közegekben (levegő). Mint ahogyan a WiFi meg a csavart érpáros összeköttetés között is van sebességeltérés, úgy itt is.

(#33732) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenkinek!

Szót fogadtam az összefoglalóban leírtaknak, és beszereztem egy Microsoft IntelliMouse 1.1a egeret. Postával együtt 2000 forintért jutottam hozzá, szerintem ez elég korrekt ár érte. Vásároltam 900 forintért egy noname (na jó, van neve, valami Gembird Gaming Mouse Pad - For true gamers :D :B , de itt szerintem noname-nek számít), rétesnyújtóabrosz méretű egérpadot, és most azon nyomulok. Nekem ez hatalmas, így csináltam belőle 2 darab A4-es nagyságút, így van még egy tartalék is - szerintem elég lesz egy darabig. Öngyújtóval megolvasztottam a széleit, hogy ne bomoljon itt nekem.

Az egér nagyon jó, nekem mondjuk a pad is megfelel, könnyedén siklik rajta az IMO, nem remeg a kurzor, nem ugrál, szóval tényleg fantasztikus! Mindenkinek ajánlom, nagyszerű cucc! Ez egy fehér-szürke példány, az idő azért meglátszik rajta, mert most már inkább sárgás színben tündököl, ezért úgy döntöttem, lefestem fekete akrilfestékkel a fehér részeket.
Játszani ezután is annyit fogok, mint eddig, szóval kb semmit, de már maga a böngészés is teljesen más ezzel az egérrel!

Én meglennék a két oldalsó gomb nélkül is, tényleg eléggé gagyira sikerült, de annyi baj legyen, az ujjam nem akad bele legalább.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33733) eami válasza kemotox (#33731) üzenetére


eami
addikt

én próbáltam utána nézni, de eddig pusztán annyi különbséget találtam, hogy a vezeték nélküli azért nem jó hardcore gamereknek mert lehet menet közben lemerül. Tényleges összehasonlító méréseket sajnos nem találtam. Ezért hoztam példának az xbox 360 controllert, ahol készült ilyen mérés és pontosan ugyanannyi a latency vezetékesen mint vezeték nélkülin.

(#33734) drtimot válasza csabyka666 (#33732) üzenetére


drtimot
aktív tag

Újabb elégedett vásárlója egy ajánlott egérnek :)

Amúgy mielőtt lefestenéd: ezek a régi Microsoft egerek nagyon szépen fehéríthetőek hidrogén-peroxiddal.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#33735) Synthwave válasza eami (#33730) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Ettől függetlenül a latency lehet pontosan ugyanaz vezetékkel vagy nélküle."

Vagy nem. Egyszerű fizika.

"az hogy vmi 12 éves cuccot"

Laikus. Az a "valami" 5x különb, mint a legújabb 25 ezres cuccok 99%-a. A maradék 1% esetében legalább olyan jó. Avago ADNS-A2020 @ 500 Hz -> 3,91 m/s perfect control + ideális méretű, pici glide-ok + kicsavarozható súly + gyakorlatilag elpusztíthatatlanul tartós. Az enyém 9 éves és még csak a mikrokapcsolók sem kattintanak duplán. Ezért írtam, hogy kontextusban.

"szóval ismételten kérdem, van erről valami pontos mérés vagy csak "szerintem", "pro gamerek szerint" "béla bá szerint" jobb a vezetékes"

Minden egyes ember szerint, aki egy kicsit is konyít a témához.

Na mindegy.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33736) Szajo


Szajo
őstag

Szerintetek ha:
INNEN veszem meg a Steelseries Kana I-Cafe-t nem pedig Ebayről be tudom ugyanúgy regisztrálni garanciára? Vagy milyen számla/bizonylat kell ahhoz?

(#33737) Synthwave válasza csabyka666 (#33732) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"így csináltam belőle 2 darab A4-es nagyságút, így van még egy tartalék is - szerintem elég lesz egy darabig. Öngyújtóval megolvasztottam a széleit"

Fulligény. : D

"de már maga a böngészés is teljesen más ezzel az egérrel"

Na ugye, hogy ugye. STMicroelectonics OS MLT04-powa.

"Én meglennék a két oldalsó gomb nélkül is, tényleg eléggé gagyira sikerült"

De legalább 6-8-10 év után is működik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33738) Synthwave válasza Szajo (#33736) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nekem elég volt egy serial és slussz. Azért szerintem erre ne építs.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#33739) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

A Kana i-Cafe-nál nekem firmware-t kellett frissítenem, mert amivel érkezett azzal nem mentek az oldalsó gombok.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#33740) eami válasza Synthwave (#33735) üzenetére


eami
addikt

és akkor az a wireless ami 1000Hz és 2m/s ezek szerint mégis csak jobb? fizika? nagyszerű, pont ezt kérném hogy mutass fizikai mérési eredményeket amiből tisztán látszik hogy még a mostanság kiadott wireless egerek sem elég gyorsan kommunikálnak a géppel. az hogy mi mennyire súlyozható, meg megint erősen egyéni preferencia, pont ezért is állítható, és nem is tesz hozzá a kérdésem megválaszolásához semmit sem.

egyelőre te tűnsz nekem laikusnak, mert semmi konkrétumot nem tudtál pro/contra felhozni.

(#33741) kemotox válasza eami (#33733) üzenetére


kemotox
addikt

De ne ilyen egeres témának nézz utána, hanem sima fizikai/elektronikai dolgoknak. De tök mindegy, ez relatív dolog, kinek mi a jó. Van aki már megérzi a latencyt, van aki nem. Ettől függetlenül a vezetéknélküli egér a sátán műve, ki kell dobni a picsába. Ha nem is a latency miatt, hanem azért, mert mindig a legrosszabbkor merül le. Ez egy Murphy-törvény ;] Tudom-tudom, van amibe akksi való és nem elem, és a hozzá járó dokkolóval lehet tölteni, nekem is volt ilyen, de mindig elfelejtettem estére berakni a dokkolóba :D

#33740: 2 méter / sec ?:D A polling rate meg mindegy, az azt mutatja, hogy milyen időközönként küld valami adatot, akármilyen Gigahertzes is lehet, ha késik.

[ Szerkesztve ]

(#33742) nyunyu válasza kemotox (#33731) üzenetére


nyunyu
félisten

Biztos, hogy nem ugyanaz a latency, erre mérget vehetsz. Nézz utána a jelterjedési sebességeknek rézvezetéken és különböző közegekben (levegő). Mint ahogyan a WiFi meg a csavart érpáros összeköttetés között is van sebességeltérés, úgy itt is.

Nem ezzel van a problema, hiszen a radiohullam fenysebesseggel terjed, mig a drotban az elektronyok csak 2/3 fenysebesseggel, tehat elmeletileg a WiFis egernek kene gyorsabbnak lennie egy hangyafasznyival.

Gyakorlatban meg az egerben meg elektronikus formaban kozlekedo bitek csak ugy nem konvertalodnak at maguktol radiohullamma, aztan vissza, az ehhez szukseges ado es vevo elektronikaknak van valamennyi kesleltetese.
Meg nyilvan az sem segit, hogy mindenfele kodolassal kell kuldeni a jeleket, kulonben a vevo nem tudna kihamozni a hozza parositott eger mondandojat a kornyezo elektromagneses szmogbol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33743) csabyka666 válasza drtimot (#33734) üzenetére


csabyka666
addikt

Az lehet, de a "csodapadom" és a billentyűm is fekete, és talán még az egér is jobban tetszene feketében, szóval megpróbálom. De köszönöm az ötletet! :R

Tegnap már "bemelegítettem", kipróbáltam, hogy néz ki a festék egéren, és egész jól mutat, nem is folyik meg, szóval szerintem jó lesz. :) Majd blogolok képeket, ha tényleg értékelhetőre sikerül. :U

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33744) csabyka666 válasza Synthwave (#33737) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha nem is igényes, de egyszerű, és működő megoldás. :K
Nem volt bajom a paddal, csak a mérete ugye... Nem tudom, a "true gamer"-ek mekkorán játszanak, de nekem ez az A4-es is nagyobb, mint amekkora területet bejárok az egérrel - pedig 2 19 colos monitor megy kiterjesztett asztallal, és ez az egér amúgyis elég lassú, majdnem teljesen felhúztam a Windows-ban a sebességet. :U

Lehet veszek majd glide-ot az IMO-ra, de a gyári műanyag papucsokkal is elég jól csúszik. Egy QcK-n, glide-olva lehet elszaladna előlem. :P

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#33745) Szajo válasza Synthwave (#33738) üzenetére


Szajo
őstag

Hogy érted, hogy erre ne építsek? Ha neked sikerült valószínűleg más nem kell :D

(#33746) ng0ofy válasza nyunyu (#33742) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ez a fénysebesség dolog kicsit sántít, nem? :)

A többi viszont igaz. :K

eami: azért nincs mind máig összehasonlítás, mert nincs mit.

Vezetéknélüli jelátvitel lassabb, mint a vezetékes. Abban lehet igazad, hogy talán felesleges az a sebesség többlet, amit a vezeték ad. Ám úgy néz ki, hogy jelenleg pont a határvonalon jár a technika, így felhasználási mód függő a dolog. Olyannyira, hogy amikor gyorsabban kell valami miatt végezni az irodai munkát, amit csinálok, előveszem a vezetékes egeret, mert a rádiós pontatlan a lag miatt.
Ezt le lehetne mérni persze.

Írd le, hogy milyen összehasonlításra gondoltál és ha van hozzá eszköz elvégzem a teszteket neked.

(#33747) dobragab válasza eami (#33733) üzenetére


dobragab
addikt

Ha nem csak a 120 évvel ezelőtti technológia érdekel, megemlíteném, hogy Logitech M510-nél is érződik a wireless lag. Nem sok, max. 100 ms, de érezni lehet.
Mondjuk azért pl. egy G602-nél nem tudom, mennyi lehet a wireless lag, elvileg ott talán jobban figyeltek rá.

Figyelitek? Megérkezett a 2. nő a topicba, mindjárt hajba kaptak :D :C

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#33748) atidzsiforc válasza ng0ofy (#33746) üzenetére


atidzsiforc
őstag

En meg ugy tanultam gimiben, hogy minden elektromagneses hullam fenysebesseggel terjed. De javitsatok ki, ha tevedek.

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#33749) ng0ofy válasza atidzsiforc (#33748) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Vákuumban. Illetve gimiben ezt mondták, de aztán jártam pár órát 3 kreditért kvantum - fizikára és azóta sem értem, de tudom, hogy bonyolultabb a dolog annál, mint amit gimiben mondtak. Diohejban és közérthetően :)

Kapargatva a felszínt : az a hullám az részecskékbol áll és azok haladnak A-ból B-be. Úgy általában rengeteg más részecske között, amikkel ütköznek, átalakulnak. Ráadásul az a fény sebesség fotonok esetén van és mint írtam Vákuumban. Azok a hullámok amiket egy egér kiad picit lassabbak, de mint írtam korábban és nyunyu is: nem ezzel van a gond, mert a rézkábelben kóborló elektronok sem sokkal gyorsabbak. Ha ez lenne a gond, akkor tényleg méregetni kellene, hogy vajh melyik a jobb. Egyelőre azonban nem kell mérni bonyolult gépekkel, mert a gyatra emberi szem is látja a különbséget...

Egyébként én a vezetéknélküli jelátvitelre a rettenetes energiaveszteség miatt haragszom kicsit :)

(#33750) eami válasza ng0ofy (#33746) üzenetére


eami
addikt

igen arra gondoltam, hogy ha gyorsabb is a vezetékes átvitel, bizonyos ponton túl már tök mindegy mennyivel gyorsabb ha a vezeték nélküli is elérte az a szintet, hogy ugyanolyan minimális késleltetéssel működjön.

én használok mindkét félét vegyesen, de pl pont munkánál szerintem tökmindegy. Persze lehetnek nagy különbségek de nem igazán az adatátvitel módja miatt. wireless vonalon általában alacsonyabb dpivel operálnak ami egy precíziós videó vágási / kép szerkesztési munkánál számíthat is akár.

szóval tényleg érdekelne valami részletesebb iromány arról, hogy mennyivel "rosszabb" egy vezeték nélküli egér. 1-10-20-40-50-100-500 ms? pusztán kíváncsiságból... én úgy is mindenképp vezeték nélkülit veszek...

amúgy most egy mx revolution egeret szeretnék lecserélni közel 8 év után. A performance lehetne kézenfekvő utódja, de valahogy nem érzem úgy hogy ár/érték arány rendben lenne. G602 jó lenne, még az optikai vonallal is meg tudnék barátkozni, ha nem tisztán elemes lenne. G700s felé hajlok logitech vonalon, csak hát az itthon 30k felett van.

btw, nem tudjátok hogy USAból rendelt egeret EUban is bevesz a logitech gariba? most épp 20k lenne vámmal, áfával, postával amazonról.

nem logitech vonalon láttam 1-2 dolgot, de gyakran bluetooth a csatorna, ami nem tudom mennyire jó ezen a téren.

(#33749) ng0ofy: egy másik vezeték nélküli egeremben ami mindig be van kapcsolva és bár csak másodlagos funkciót tölt be, de azért használva is van ~2 év után kellett kicserélni az egy szem AA elemet. az mx revolutiont meg így 8 évesen is elég kb hetente töltőre rakni, pedig használatban van :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.