Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34251) NY124


NY124
tag

G400 és G400s jitter teszt dobragab mester kérésére. Elnézést a késlekedésért.

Aki beleköt az a betűim formájába azt leütöm. :DDD ;]

(#34252) NY124


NY124
tag

Elnézést a dupláért, de a használt beállításokat kifelejtettem. A dpi-t később állítgattam, a windows csúszka természetesen középen volt/van.

(#34253) dobragab válasza ricsiii01 (#34248) üzenetére


dobragab
addikt

Hadd kössek bele a hozzászólásod minden második állításába.

lézeres egeret
Miért pont lézeres? Ha az összefoglalót olvastad, elég egyértelműen benne van, hogy egy jó optikai egér jobb, mint egy jó lézeres, ráadásul utóbbiból jóval kevesebb van. (Rosszak persze mindenből vannak.)

Legalább 3500-4000dpi érzékenységűt szeretnék
Minek? Ha az összefoglalót elolvastad volna, láthatnád, hogy semmi értelme. Egyrészt 2000 dpi fölött szinte egyetlen egér sem teljesít olyan jól, mint pl. 800-on (jitter, perfect control drasztikus csökkenése), másrészt pedig még über-high érzékenységhez is bőven elég mondjuk 1600 dpi.

Én 7,2/12,8 cm-en fordulok 360°-ot (csípő/célzás), BF4-ben 800 dpi, 40% in-game, 1366×768. MOHA: in-game sens minimumon (!), ugyanekkora true-sens-hez 1800/1000 dpi-t használok, de csak azért, mert lusta voltam újraméricskélni a beállításokat 1450/800 dpi-hez. 2000 fölöttinek semmi értelme az égvilágon, 800-zal szinte bármi megoldható.

Ezek után feltételezem, megtaláltad az egérajánlót, és az összefoglalóban lévő egereknek is utánajártál. (Utóbbiak zöme sajnos már nem kapható itthon újonnan.) Egy SS Kana v2 szerintem jó vétel lenne, az van, de azért nézegesd meg az ajánlót.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34254) dobragab válasza NY124 (#34251) üzenetére


dobragab
addikt

:R :R :R :R :R :R :R :R :R

mester

nanemá! :DD MOHA-ban igen, itt nem :D

Azért ez megnyugtat. Ezek szerint a G400s alapból ilyen, nem nálam van a hiba. Vagy nem tudom, ennek örüljek-e. Az nem gáz, hogy már 800-on is kicsit fűrészes? Mondjuk az látszik, hogy G400-hoz képest egy kicsit jobb a helyzet, már ami a jittert illeti.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34255) NY124


NY124
tag

Tényleg, lenne egy kérdésem: Az normális, hogyha a G400-amat elemelem az egérpadról, akkor a kurzor elkezd ugrálni a képernyőn? Ezt a jelenséget eddig nem vettem észre, és a G400s-nél nem jelentkezett. Ha a G400 az egérpadon csücsül akkor semmi baja.

(#34256) ricsiii01 válasza dobragab (#34253) üzenetére


ricsiii01
tag

Köszönöm a választ, és bocsánat, hogy nem jártam utána.

Akkor a SS Kinzu V3 (11k), a SS Sensei Raw (11k), és a SS Kana V2 közül melyik lenne a legjobb választás? A méreteket megnéztem, mind jó lenne, mivel elég kicsi a különbség köztük, így hozzájuk tudnék szokni.
Melyik lenne közülük a legpontosabb, legidőtállóbb?

.

(#34257) Xero válasza ricsiii01 (#34256) üzenetére


Xero
nagyúr

Részemről kana, de méginkább hozzátennék 7e-t és vennék egy FK1-t.

(#34258) SP!T válasza Xero (#34257) üzenetére


SP!T
addikt

Az FK verziók között mi a lényegi különbség? Most nem a mm-es méret eltérésre gondolok.

FK
FK 2014
FK1
FK2

Vagy már lehet az elnevezésekkel sem vagyok tisztában.. :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34259) jim bcs válasza Driim (#34245) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az XTD-t ne vedd mert kopik a cica a hátulján, az xtd akkora mint a sima kone, ez kis kezűeknek nagy lesz, nekem is az volt egy picit de még pont belefért. Ha Roccat akkor Kone Pure Black vagy a többi szín variáció belőle, nekem a Kone Pure Black most váltotta a majd 6 éves Kone-t, sokkal kényelmesebb mivel kisebb és nem beszélve arról hogy olcsóbb mint az xtd.

B. verziónak ott a Mionix.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#34260) dances


dances
tag

Sziasztok!

Netezéshez tudnátok ajánlani nekem egy kényelmes fogású, normál kinézetű (nem futurisztikus), egygörgős, vezetékes egeret?
Jelenleg ezt a szutykot használom, de állandóan megfájdul tőle a csuklóm, valahogy túl pici, nem jó a fogása.

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#34261) drtimot válasza dances (#34260) üzenetére


drtimot
aktív tag

A kényelem nagyon szubjektív dolog, mindenkinek más kényelmes - a legjobb az lenne, ha el tudnál menni valahová, ahol meg lehet fogdosni egereket, pl. MediaMarkt, Saturn. Vagy ha volt már olyan egered, ami kényelmes volt, akkor írd meg, és megpróbálunk ahhoz hasonló alakban és méretben ajánlani valamit.

Ha mégis "vakon" vásárolnál, átlagos férfikézhes ergonomikus, jobbkezes kialakítású egerek közül a Logitech Mx518/G400 szériáját szoktuk javasolni, ezek legtöbbje van olyan megbízható, hogy még használtan sem veszélyes megvenni őket (ha esetleg az új ára elriasztana).

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#34262) jaffa 2843 válasza SP!T (#34258) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34263) dances válasza drtimot (#34261) üzenetére


dances
tag

Üdv!

Volt régebben egy A4Tech Wop 35 típusú egerem, az egészen rendben volt ergonómiailag, csak sajna tönkrement.

Only the Good die young.

(#34264) mark!


mark!
őstag

Sziasztok! Milyen egérpadot vegyek 10e forint alatt? MMO, és FPS játékokat szoktam játszani. Őt néztem ki. :))

[ Szerkesztve ]

>

(#34265) drtimot válasza mark! (#34264) üzenetére


drtimot
aktív tag

Van külön egérpados topic is: [link]
A kinézett pad amúgy jó, de készülj arra, hogy a színe és anyaga miatt könnyen koszolódik.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#34266) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!
Egy ezer éves occsó usb-s Genius optikai egerem van, szeretném végre lecserélni valami impozánsabb darabra. Egyrészt kicsi a kezemhez, másrészt van rá nagyjából 17-20e Ft-om. :K Szóval valami minőségi darab kellene továbbra is usb kivitelben.

Lézeres egerem nem volt, nem tudom érdemes-e abban gondolkodni?! Eddig teljesen bevált az optikai is. Jobb kezes vagyok. Ha világítósat ajánlotok akkor csak kék jöhet szóba! Az se baj, ha vannak plusz gombok, vagy DPI váltó gomb esetleg súlyozható, ez utóbbi nagy előny lenne. A szoftvere is használható legyen.
Utolsó kritériumként pedig kapható legyen hazai forgalomban!

Előre is kösz a tippeket!

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34267) mark! válasza drtimot (#34265) üzenetére


mark!
őstag

Az nem gond, mert a mostani az is fehér, de laptopom van, szal amikor lecsukom akkor berakom kijelzővédőnek.

>

(#34268) Vanir válasza flymi (#34266) üzenetére


Vanir
veterán

Itt nézz körül. Szerintem a te kritériumaidnak a Logitech G402 lesz a megfelelő. :)

[ Szerkesztve ]

(#34269) mark!


mark!
őstag

Pcx-en mennyi a postaköltség?

>

(#34270) ricsiii01 válasza mark! (#34269) üzenetére


ricsiii01
tag

Nem olcsó.

Xana: Köszi a választ, akkor maradok a Kananál, mivel az FK1 azon kívül, hogy elég húzós árban, még csak 1 év garit adnak hozzá.

.

(#34271) flymi válasza Vanir (#34268) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Jónak tűnik így elsőre a G402, főleg méretben. A G302 szép is jó is, de ugyanakkora, mint a most használt Genius, szóval az kiesett. A G400s sem tűnik rossznak első blikkre.
Azért még várok, hátha van más választási lehetőség is, de a Logitech nálam eddig No1!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34272) mark! válasza ricsiii01 (#34270) üzenetére


mark!
őstag

Úristen XD drágább, mint amit vennék.

>

(#34273) dances válasza drtimot (#34261) üzenetére


dances
tag

Közben nézegettem én is, és ez az ami kinézetre, a leírtak alapján nekem tetszene:
Logitech G100S

Vélemény?
Megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#34274) Vanir válasza dances (#34273) üzenetére


Vanir
veterán

(#34275) SP!T válasza jaffa 2843 (#34262) üzenetére


SP!T
addikt

Köszi! :) Óriási különbség van a két szenzor között vajon?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34276) drtimot válasza dances (#34273) üzenetére


drtimot
aktív tag

Az ebayes árát (illetve néha itthoni akciós árát is) megéri - sőt, 5-8 ezerért az egyik legjobb vétel, a Logitech webshoposat már nem biztos. Persze ártól függetlenül jó egér, még ha a tartóssága meg is kérdőjelezhető.

A vakon vásárlástól viszont óva intenélek továbbra is, főleg ha kényelmi szempontból cserélnél - nekem pl. a Logitech ezen méretű és formájú egereitől (Mx300, G1, G100s, mindhármat próbáltam) görcsölnek az ujjaim.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#34278) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

15-18 ezer forintert akarok egeret venni.

A keep out egerekrol mi a velemenyetek?

az egyik fontos szempont, hogy jo nagy legyen az eger, mert a kezem is elegge nagy. ( tehat valoban nagy egeret szeretnek)

De ennel is sokkal fontosabb hogy lehessen allitani ( tobb fokozatban is) a DPI-t.

Elore is koszi.

XD alias IKSZDé

(#34279) izee válasza mark! (#34277) üzenetére


izee
senior tag

Nem tudom láttad-e, hogy beleolvadt a környezetbe egy egér :))

Honda a G402 egy hosszú nagy egér számodra. Hogy illik-e a kezedbe jobb ha kitapintod magadnak.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34280) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Genius Deathtaker -> Erről mi hír, mekkorák a méretei? Mennyire ajánlott egy Logitech G402 ellenében?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34281) dobragab válasza flymi (#34280) üzenetére


dobragab
addikt

Semennyire.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34282) izee válasza flymi (#34280) üzenetére


izee
senior tag

Nyilván semennyire, azt szokták mondani, hogy okkal.
Korábban is említették ezt az opciót, de nem. Vagy a specifikációja miatt felejtős(valószínű), vagy az egér még nem bizonyított a közösségnek, pláne nem a tartósságáról. Ellenben sok ajánlott egyben tartós is.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34283) flymi válasza izee (#34282) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor nem is keresgélek tovább, ha már ennyien ajánljátok a G402-őt. Mondjuk ennél már csak az lenne még jobb, ha ki lehetne próbálni, vagy legalább is kézbe venni, ha már kiadok rá ennyit. De méretei alapján megfelelő lehet. Nagy váltás lesz nekem... :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34284) Vanir válasza mark! (#34277) üzenetére


Vanir
veterán

Itt az egérpad topik.

honda 1993: Itt találsz jó egereket. Valószínűleg a Mionix Naos 7000 megfelelne méretileg.
Mellesleg úgy jársz a legjobban, hogy ha ki is tudod próbálni az egeret, mielőtt megveszed.

[ Szerkesztve ]

(#34285) izee válasza flymi (#34283) üzenetére


izee
senior tag

Nem tudjuk megmondani, hogy kényelmes lesz-e neked.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#34286) mark! válasza izee (#34279) üzenetére


mark!
őstag

Hihi feltűnt :DD

>

(#34287) jaffa 2843 válasza SP!T (#34275) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mindegyik jó, de én az újabbat preferálom. Elég elcseszett CPI értékei vannak a régieknek a lencse miatt. A 3310 egy elég egészséges upgrade a 3090-hez képest, plsz tartogat néhány hasznos ficsőrt is.
Csak azok a fránya Huano kapcsolók... :(

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34288) Starlights


Starlights
csendes tag

sziasztok.

Mx 518-am volt mert az a legjobb szerintem / nekem legalábbis :). 3 évig
aztán az utódja G400.

hasonló egeret tudok ajánlani ilyen max 15 árkategóriában?

előre is köszi. Vennék G400at de nem találok kb sehol.

[ Szerkesztve ]

--== Starlights ==--

(#34289) jookomak válasza Starlights (#34288) üzenetére


jookomak
őstag

G400s az utód, ebayen van olcsóbban. De még sima g400-at is kapsz ott.

(#34290) Starlights válasza jookomak (#34289) üzenetére


Starlights
csendes tag

Köszi, ige az e-bay-es ár tényleg kedvező. De mennyire lehet bevállalni ezt szerinted? elég morcos lennék ha 2 hónapig bírná. Gondolom ezekre nincs globális gar.

--== Starlights ==--

(#34291) Dtamas82


Dtamas82
csendes tag

Sziasztok!

Logitech Performance MX egeret érdemes venni?

Netezésre és MS world -re használnám.

Elsősorban a tartóssága érdekelne. Logitech mx700-at váltana...

(#34292) juve600


juve600
nagyúr

üdv

Bloody Gaming TL7 Terminator

erről vélemény ???
thx

(#34293) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Pár perce érkezett meg a G402 egér,meg volt telepítés+frissítés,beállítás.
Úgy néz ki,szeretni fogjuk egymást! :K

Mindjárt indítok is valami játékot,meglátjuk mekkora a különbség az elődjéhez képest. :DD

[ Szerkesztve ]

(#34294) atee válasza juve600 (#34292) üzenetére


atee
őstag

Biztos, hogy nem ajánlott.

D-day 2002-01-04 01:54

(#34295) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Van-e előrelépés, ha 8000.-Ft szánható egérre csak játékra kell és idáig ezt az M6900-ast használta?

F.K.T.

(#34296) atee válasza psg5 (#34295) üzenetére


atee
őstag

Pl. ez egy ajánlott és most kedvező áron beszerezhető egér!

[link]

D-day 2002-01-04 01:54

(#34297) sepsi0 válasza juve600 (#34292) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

A forma nekem nagyon bejön. Viszont nekünk itthon van V7 és V8 egér. V7 nekem meg van két éve semmi baja nagyon szeretem és 1000dpi-ig szerintem használható.
A V8 asszonynak kellett, megvettük..... 3 hónap alatt 3x küldtem vissza gariba, most szétszedve a dobozában van és kapott a feleségem egy V7-et annak semmi baja. Tehát én max a V7-et venném meg, de a V7M-et már nem!
Inkább vegyél egy SS Kana V2-t én most kaptam karácsonyre 11eft. Szokatlan kényelmetlen de szeretni fogyjuk egymást.
Szerintem ez alá ne add!

Még annyi, hogy az A4Tech csak a V7-hez adta a nevét hivatalosan és ők is gyártották, legalábbis kutakodásom alatt nekem ez jött le. A többihez szerintem max az van, hogy a dobozon meg van említve a nevük, de abba sem lennék biztos!

[ Szerkesztve ]

(#34298) ttamashu válasza atee (#34296) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Azért hatalmasat ne várjon Deathadder-M6900-G502 utat jártam be, de nem érzem hogy az olyan szörnyű lett volna. Persze van különbség. Munkámból kifolyólag viszont elég sok ember egérkéjét kell löködnöm és az M6900nál nagyságrendekkel rosszabb 10K feletti egereket is fogtam már. ( a véres tenyérnyom egerekről nem is szólva, mert tegnap is kezembe került egy V8m és jujjjjj)

Konzumgémer nem fogja megérezni a különbséget.

Nem tudom van-e itt lowsenses quakes aki fogott már ilyen M6900-at, de szerintem még az Ő finnyás ízlésükkel is a szódával elmegy kategóriába esne (ami nagy szó).

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#34299) atee válasza ttamashu (#34298) üzenetére


atee
őstag

Csodát nem kell várni tőle. nekem nem is tetszik
De az volt a kèrdès, hogy ennyièrt mit..
Ebbe műszakilag senki nem köt bele :)

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#34300) juve600 válasza sepsi0 (#34297) üzenetére


juve600
nagyúr

köszi
de ez a TL -széria ,nem a V-s

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.